wAALwijkse en UnqstRMtse couraiu toeleveringsbedrijven van de Schoen- en lederindustrie manifesteren zich in: MICRO- SHOW 1962 KAATSHEUVEL 4 I Cuba gischehk: Stassar Waalwijk Dongense schoenfabriek wil 45 man ontslaan Vijf eisen van De nieuwe bedragen voor AOW en AWW GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR faieuze poging om indruk ie geven aan de richiing ie de mode aangeeft Duitse brandweermannen op bezoek in Kaatsheuvel VOOR Een bloedzuiverende kmur met Kmtoben Silts VRIJDAG 2 NOVEMBER 1962 84e JAARGANG No.86 De tcho vAn het Zuióen ««ver: l'j-njkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen j/iofdredacteur: JAN TIELEN lummer 1069687 hia(j verschijnt 2 x per week vgéricht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8* 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" op dè voet Kaatsheuvel zal van maandag 12 tot en met zaterdag 17 november in het teken staan van de MICRO-SHOW 1962. De show, die gehouden wordt in de boven- en benedenzaal van het restaurant De Ef teling, wil een serieuze poging wagen om in de periode, waarin men over het seizoen najaar 1963 begint te denken, een eerste indruk te geven van de richting, die de mode aangeeft kleuren, materialen gecombineerd met de verschillende maakwij- zen. De show zal worden geopend door de burgemeester van de ge meente Loon-op-Zand - Kaatsheuvel, mr. R. J. Th. v. d. Heijden. Het initiatief tot het houden van een dergelijke show is ontsproten bij ie heer C. A. Schoenmakers, die al idelijk enkele andere geïnteresseer a vond, die aan deze show hun «dewerking wilden verlenen. Dit ital drie is inmiddels uitgegroeid -e tien toeleveringsbedrijven, zodat nor deze MICRO SHOW 1962 zo olde boven- als de benedenzaal van restaurant De Efteling tijdens :;ie dagen bezet zullen zijn. Deze iow, waarvan het de bedoeling is, :h het een jaarlijks evenement zal widen, is speciaal op touw gezet nor de schoen- en lederfabrikanten, detaileen uit Kaatsheuvel en Waal lij!, maar uit geheel de Langstraat, uit heel Nederland. Zelfs vanuit Bel- ilmen schoen- en lederfabrikan- fcnnaar Kaatsheuvel trekken. De show staat in het teken van ma- ines, leder en fournituren, in een mpleet programma voor de schoen- ai lederfabrikanten. Tevens zullen op Kzette tijden met machines en mate- riilendemonstraties gegeven worden. j de opzet van deze MICRO >W 1962 is wat betreft de inde- Jg beslist geen sprake van stands. Integendeel, men wil door een „ge- Menlijk optreden" een totaal over at geven, van wat de toeleverings- xdrijven aan de schoen- en lederin- ;:'trie te bieden hebben. Doordat er sn afscheidingen bestaan, zal het wtact van- en met nieuwe relaties ïiken worden vergemakkelijkt. De tien deelnemers die dit jaar slnemen, zijn er van overtuigd, dat MICRO SHOW 1962 wel een Kale, maar geen volmaakte demon- Wie zal worden, van hetgeen de derlandse toeleveringsbedrijven op gebied te bieden hebben. Van Se bedoeling zijn de organisatoren Sook helemaal niet uitgegaan. De keinemers van deze show, zullen tij- - en ook nadien natuurlijk - instaan voor allerlei suggesties, «de show in 1963 ten goede kun- f komen. Het animo onder de ver killende bedrijven was, nadat aan gebeuren ruchtbaarheid was ge- s:ïen, direct groot, waardoor al l'g ging blijken dat de toeloop ,a exposanten te overweldigend zou den. Daardoor is het noodzake- gebleken om enkele tientallen ge- den, die graag aan deze show en hebben deelgenomen, af te ?"ijven. Men hoopt nu, dat in 1963 show op ruimere voet gebaseerd --den, zodat het woord „micro" betekenis van „macro" gaat krij gen. De grote doorslag tot deze show .hen de beurzen in de verschillen enden gegeven. Ieder jaar op- ïeaw stromen honderden fabrikan- s naar Florence, Vivegano, Gent C °m daar te proberen op de y |e komen van de meest mo- nieuwtjes. Men was de over tuiging toegedaan, dat wanneer zo iets internationaal kan slagen, een MICRO SHOW 1962 nationaal een succes kan worden. Men wil met deze show aantonen, dat het beslist niet noodzakelijk is, dat men persé naar het buitenland reist om iets nieuws te zien of te horen. Deze show 1962 zal als eerste opzet 750 m2 beslaan, terwijl zij zo is opgezet dat zij voor uitbreiding vatbaar zal blijken te zijn. Het ligt tevens in de bedoeling om een tweetal grote vitrines van het Nationaal museum v. d. Schoen- en Lederindustrie naar Kaatsheuvel te halen om die een plaats in de hal te geven. De artistieke leiding van het geheel berust bij de heer W. Kleijn. De tentoonstelling die maandag 12 november 's middags om twee uur officieel door burgemeester van der Heijden wordt geopend, zal te be zichtigen zijn iedere dag vanaf tien uur 's morgens tot 7 uur 's avonds, uitgezonderd vrijdagavond 9 novem ber, dan zal de Show geopend blijven tot 's avonds tien uur. Zaterdag 17 november, 's avonds om zes uur, zal de MICRO SHOW 1962, haar poor ten sluiten. DEELNEMENDE BEDRIJVEN Benedenzaal C. A. Schoenmakers, Kaats heuvel (schoenmachines). A. van Boxtel-Aussems, Kaats heuvel (leder). Louis Ververs, Kaatsheuvel (Handelsonderneming, four nituren etc.). Linnen Garen Maatschappij, Amsterdam. Drukkerij van Boxtel, Kaats heuvel. Mercatran, Amsterdam (schoenstempels). Bovenzaal I. C. Mortier N.V., Waalwijk (fournituren). Handel Chemie met dochter onderneming Futura Kaats heuvel. J. Maiburg N.V., Waalwijk. Leerotan, onder directie van A. L. M. Rous en H. A. Leij- tens, pre finish, Kaatsheu vel. Wij lezen in „De Volkskrant": De Arino Schoenfabriek in Don gen heeft ontslagvergunningen aangevraagd voor 45 van de 60 man personeel. Het besluit van de di rectie van de N.V. Unischoen, de „holding company" voor Knoek en Ros uit Bunschoten en de Timtur- schoenfabrieken uit Waalwijk is 't gevolg van een concentratie van de schoeriproduktie bij Timtur in Waalwijk. Vijftien man van het Dongense personeel zullen emplooi vinden in het Waahvijkse bedrijf. Hoewel de meeste arbeiders weer vlot in de omgeving werk kunnen vinden, acht de districtsbestuurder van de fabriekarbeidersbond St. Willibrordus in Tilburg de wijze, waarop het ontslag is gegeven, hoogst onsympathiek. Er is over deze overigens onvermijdelijke ontslagmaatregel tevoren geen en kel vooroverleg met de vakbonden of de fabriekscommissie gepleegd. De laatste dagen was er nogal on rust in het Dongense bedrijf, om dat de wildste verhalen over ont slagen de ronde deden. De districtsbestuurder van St. Willibrordus, de heer Rijnhart, verklaarde, dat de meeste werkne mers bij Arino jongere krachten zijn, die gemakkelijk nieuw em plooi zullen vinden. Er zijn ook enkele oudere mensen, maar het gewestelijk arbeidsbureau zegt, dat zij beslist werk zullen krijgen. Er is de laatste tijd een neiging tot toenemende concentratie in de schoenindustrie, in verband met de Euromarkt. De fusie vorige week van Van Bladels Schoenfabriek „Princess" met het bedrijf „Anita" van Vesters, is er een voorbeeld van. De schoenindustrie verwacht toenemende concurrentie in de Euromarkt. STRAKS DUITSE SCHOENEN? De Nederlandse fabrikanten vol gen ook de ontwikkeling van en kele grote Duitse inkoopcombina ties (Nordwest en Garant) op de voet. Deze Duitse inkoopcombina ties hebben ook een flink aantal Nederlandse schoenwinkeliers als leden. Tot nog toe hebben deze Duitse inkoopcombinaties voor hun Nederlandse leden bij de Neder landse schoenindustrie gekocht. De kans is echter groot, dat te zijner tijd ook Duitse schoenen in de aan gesloten Nederlandse winkels zul len komen, als het Duitse produkt in prijs en kwaliteit met het Ne derlandse kan wedijveren. Thans is de werkgelegenheid in de Nederlandse schoenindustrie vrij goed. De gang van zaken is in elk geval aanmerkelijk beter dan in het afgelopen koude voor jaar. Dit heeft op verschillende minder goed geleide schoenbedrij - ven in Nederland stagnaties gege ven. Er is ook nogal wat onrust in Dongen en Kaatsheuvel en omge ving, omdat men vanuit de Botlek arbeiders komt werven onder de werknemers in de schoenindustrie. van de economische 1. Opheffing blokkade. 2. Staking van alle ondermijnende activiteit. 3. Staking van de overvallen vanaf bases in de V.S. en Porto Rico. 4. Geen schending meer van het luchtruim en territoriale wate ren. 5. Ontruiming van de basis Guan- tanamo. Premier Castro verklaart, dat de belofte van president Kennedy om geen aanval tegen Cuba te onder nemen waardeloos is als deze vijf eisen niet worden ingewilligd. De nieuwe bedragen gelden van af 1 september 1962. Ingevolge de AOW zullen de alleenstaanden per jaar 1518.gaan ontvangen en de echtparen 2358.Ingevolge de AWW zullen de weduwen zon der kinderen beneden 18 jaar 2496.Voor wezen tot 10 jaar is het nieuwe bedrag op 552. vastgesteld; voor wezen van 10 tot 16 jaar op 828.en voor wezen van 16 tot 27 jaar op 1080. In deze bedragen is de compen satie voor de huurverhoging inbe grepen. Bij de uitbetaling van de pensioenen voor de bejaarden en de weduwen over de maanden september en oktober is op deze verhogingen reeds een maandelijks voorschot gegeven. De reeds ontvangen voorschotten zullen uiteraard in mindering wor den gebracht bij de uitbetaling van de achtersttallige unkeringsbedra- gen. Het ligt in de bedoeling de achterstallige bedragen in novem ber uit te betalen. XXXV De parochie is het meest gemeenschap in de eredienst. Dit ge- mcenschap-zijn ontleent zij aan het feit dat zij lokale gestalte is van de Kerk. De Kerk is echter het meest Kerk, het meest „gemeenschap-in-Christus", als zij eredienst houdt en daarin haar één-zijn-in-Christus viert. Daarom moet de aandacht van priester en gelovigen vooral ge licht zijn op de eredienst. En deze eredienst is zo maar niet een of ander, zij het dan be langrijk aspect van het parochieleven; zij is de grondslag en het hoogtepunt ervan; zij is het meest wezenlijke van de parochie. Daarom eist de zielzorg dat hier dat wat het zwaarste is, ook het zwaarste weegt, en dat hier de juiste accenten gelegd worden. Als de eredienst niet de volle noodzakelijke nadruk krijgt, ontbreekt aan alle andere activiteit de noodzakelijke basis en bekroning. Dan wordt alle zielzorgelijke werkzaamheid die zich beweegt rond de eredienst, uit haar verband gerukt en zal ze niet het ef fect hebben dat men ermee beoogt. Gewoonlijk wordt het ideaal van de parochiegemeenschap niet benaderd vanuit de goede uitgangspunten. Men vergeet al te dikwijls dat het zo vurig begeerde ideaal van de parochiege meenschap in zoverre bereikbaar is, in wezen slechts verwerke lijkt kan worden in en door de eredienst. Langs andere wegen kan nooit een werkelijke parochiegemeenschap opgebouwd wor den. Uit dit alles volgt dat de verzorging van de eredienst, genomen in de ruimste zin, de hoogste vorm van zielzorg is. P. STEVENS Bouwpastoor St. Thomasparochie Stratumseind 4 Eindhoven Giro 110.33.79 gasten niet vergeten werden. In ant woord op het herinneringsvaantje en een originele Duitse brandweerhelm van omstreeks 1870, waarmee com mandant Bendit zijn collega Op den Kamp en zijn korps had vereerd, ver rasten deze de heer Bendit tijdens dit feest met een van Nederlands bekend ste producten, een formidabele kruik „Schnaps". Veel te vroeg, gezien de uitsteken de stemming, moest het feest worden afgebroken, maar '6 morgens om 9 uur behoorde men weer present te zijn voor het volgende programma punt. Onder leiding van een aantal gastheren bracht het gezelschap des zondags namelijk een bezoek aan Rot terdam, waar een boottocht werd ge maakt en velen van hen voor de eer ste maal kennis maakten met een van 's werelds grootste zeehavens. Ver volgens werd doorgereden naar Sche- veningen, want nu men zo dicht in de buurt van de Noordzee was, wilde men de aanblik hiervan niet missen. Men trof het wel bijzonder dat er juist een flinke storm pal op de kust stond, zodat men vanaf de pier kon genieten van de hoge golven en de woeste branding. Een tweetal jonge leden van het gezelschap, blijkbaar nog nooit ver van huis geweest, dat de gemaakte afspraak vermoedelijk niet had begrepen en de rest was kwijt geraakt, beleefde hier nog een paar bange uren, maar dank zij de vlotte medewerking van de Scheveningse politie kwam alles weer in orde. Na nog een kort bezoek aan de Haagse binnenstad, met bezichtiging van de regeringsgebouwen, keerde men weer naar Kaatsheuvel terug, waar ieder voor zich een rustige avond hal bij zijn gastheer. Zeer veel belangstellenden waren maandagmorgen op het plein voor de brandweerkazerne aanwezig, van waar de Dodenause gasten na een lang en hartelijk afscheid van hun Toen veertien dagen geleden de le den van de vrijwillige brandweer korpsen der gemeente Loon op Zand een bezoek brachten aan hun colle ga's in het Duitse stadje Dodenau, waar zij op een buitengewoon harte lijke wijze werden ontvangen, werd de afspraak gemaakt dat de Duitsers spoedig een tegenbezoek zouden brengen. Gepasseerde zaterdag heb ben de manschappen uit Dodenau hieraan gevolg gegeven. Een deputatie van het Loonse korps was de Duitsers tot Tilburg te gemoet gereisd, die vergezeld van hun echtgenoten en verloofden met twee bussen omstreeks 6 uur aan de brand weerkazerne te Kaatsheuvel arriveer den, waar zich intussen de brand weermannen van Kaatsheuvel, Loon- opzand en De Moer verzameld had den. Ter ere van de gasten wapperde de vlag van de Bondsrepubliek naast onze nationale driekleur aan de mast. Terwijl de bussen op het plein tot stilstand kwamen, zorgde de harmo nie Apollo met haar drumband voor de muzikale ontvangst met een pittig gespeelde mars. De hartelijke begroe ting tussen de gastheren en hun gas ten gaf ons intussen een indruk van de eerste kennismaking te Dodenau. Na deze korte verwelkoming werden de bezoekers onmiddellijk meegeno men door hun Kaatsheuvelse en L.- op-Zandse vrienden, bij wie ze tij dens hun verblijf onderdak zouden genieten. Nadat men zich hier had verfrist en uitgerust van de lange reis, werd deze eerste dag besloten met een feestelijke bijeenkomst in café-restaurant de Steenbakker, waar de vriendschapsbanden tussen beide korpsen nog eens extra werden ver stevigd. Naarmate de uren verstreken werd de stemming vrolijker en het Kaatsheuvelse dansorkest „De Wa- vo's" zorgde er voor, dat naast de nieuwste tophits ook de bekende Duitse Rijnliederen ter ere van de Kaatsheuvelse en Loon op Zandse vrienden uiterst voldaan aan de lange thuisreis naar de Heimat begonnen. De eerste begroeting na aankomst tussen de commandant van het Dodenause korps, de heer Bendit, en zijn Kaatsheuvelse collega, de heer Op den Kamp, met enkele zijner manschappen. VAMFBN GILDE ST JAN Zondag j.l. nam het gilde St. Jan deel aan het wildconcours te Herpt waarbij de volgende prijzen wer den behaald. Eerste korpsprijs: P. van Nieuwstadt Sr.; vierde korps- prijs, J. Verhagen; zevende korps- prijs, C. Dingemans. Bovendien verwierf men de tweede prijs voor de extra aanbieding, waarvan de heer van Nieuwstadt Sr. afkampte. COLLECTE ANTI-IIONGERACTIE De zaterdag j.l. te Kaatsheuvel gehouden collecte ten bate van de Anti-Hongeractie heeft een mooi resultaat opgeleverd. Er werd ruim 580.opgehaald. EHBO VERENIGING „DAMIAAN" TIEN JAAR Zondag 4 november gaat de EHBO-ver. „Damiaan" haar tien jarig bestaan vieren. Ter gelegen heid hiervan wordt 's middags om 12 uur a.a. in hotel Euphonia een feestvergadering gehouden. bleek in talloze gevallen een afdoende re medie tegen zelfs hardnekkige rheumatische pijnen. Dat doen dan de zes minerale zou ten, waaruit Kruschen is samengesteld. Die brengen de bloedzuiverende organen weer op gang. Het bloed gaat sneller vloeien en onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten, doch worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Waarom zoudt U de proef niet nemen? Een flacon Kruschen is gauw gekocht en U moogt U daarbij reeds ver heugen in de weldaad, die U daarvan onder vindt. Vraag Uw apotheker of drogist Kru schen Salts. BILJART-PROGRAMMA Voor de clubcompetitie van het district Kaatsheuvel van de KNBB staan de volgende wedstrijden op het programma: le klas: maandag 5 nov.: HGL NAS; KOT—Efteling; HKS—Altijd Raak; CentrumEuphonia. 2e klas: HGL 2Ons Genoegen 1; NAS 2—HGL 3 de Dreef 1KTO 1. 3e klas: zaterdag 3 nov.: Ons Ge noegen 2DJS 1. maandag 5 nov.: Altijd Raak 2 Poedelvrees 1; KTO 2Centrum 2; Efteling 2Nooit Volleerd 1. 4e klas: zaterda3 3 nov.: Poedel vrees 2—NAS 3; HKS 2—KTO 3; t<; -v 1 1

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9