VLIJMEN zojuist ontvangen Uit do Lang GERO A. Bruurmijn kampioen van Zuid-Nederland 2e klas cassettes Nieuwkuük T.V.-toestel 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1962 10 commandant, die minder zelfverze kerd is dan zijn optreden zou doen vermoeden. Hij is wel erg streng ten opzichte van Luitenant J. Malloren (John Ager), zijn plaatsvervanger, die een zeer gevoelige natuur heeft en veel liever leraar was gebleven. Maar onder een uiterlijk van hard heid en onverschilligheid verborgen zij hun angst en hun ware gevoelens van vriendschap en liefde. Kortom de belevenissen van het kranigste troep je prachtkerels, dat zich ooit een weg baande door een hel van vuur en ver schrikking. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. SALVO DES DOODS Als Buff Develin en zijn twee trouwe strijdmakkers, sergeant John Maitland en soldaat William Craig, juist te laat komen om Develin's broer te redden uit de handen van de sioux-indianen, en ontdekken dat zijn geweer geladen was met ondeugde lijke munitie, besluiten zij zich te wreken op Ep Clark, de man die hem de munitie verkocht had. Clark woont in Medicine Bend. De drie vrienden besluiten er heen te gaan. Als zij, na in een rivier gezwom men te hebben weer terugkeren naar de oever, ontdekken ze dat hun paar den en kleding gestolen zijn. In een fort worden ze van kleding voorzien en kunnen ze verder rijden. Later komen ze tot de ontdekking dat Clark hiervoor weer schuldig is. De hoofdrollen worden gespeeld door Randolph Scott, Gordon Jones en James Cragg. Maandag en woensdag Toegang 14 jaar. A. Kolmans van KOT (Elshout) kampioen STASSAR Waalwijk Haarsteeg flinke werkster flinke werkster net meisje Te koop: Kijk bij: Waalwijk Waalwijk krachtsporivereniging De een met meer, de ander met minder succes hebben een 5-tal Waalwijkse atleten, leden van de Waalwijkse Krachtsport vereniging deelgenomen aan de kampioen schappen van Zuid-Nederland 2e klasse, die te Simpelveld in Lim burg werden gehouden. Het meest succesvol was wel A. Bruurmijn van de WKV, die in de klasse bantamgewicht het kampi oenschap behaalde met een totaal van 195 kg. Hij verwerkte 62% kg. drukken, 55 kg. trekken en 77 kg. stoten. Hoewel Bruurmijn be slist nog beter kan, is het toch een prachtig resultaat, waarmede wij hem en de WKV gaarne gelukwen sen. H. Slaats had in de klasse mid dengewicht bepaald met pech te kampen. We herinneren ons nog de prachtige prestatie van de Waalwijker, toen hij enige tijd ge leden met een Nederlands team naar Luxemburg werd afgevaar digd en daar een totaal bereikte van 322% kg. Sinds die tijd is er echter op krachtsportgebied nogal het een en ander gebeurd, met als voornaamste, dat H. Slaats door 'n misverstand, op onbegrijpelijke wijze voor de kampioenschappen van Nederland werd gepasseerd. Dit schijnt deze jonge veelbeloven de atleet, zodanig te hebben gede primeerd, dat hiervan een inzin king het gevolg was, die hij schijn baar nog niet geheel te boven is, hetgeen in Simpelveld duidelijk tot uiting kwam, met als gevolg dat hij aldaar met een totaal van 295 kg. met de 2e plaats tevreden moest zijn en 2% kg. achterbleef op de kampioen in deze klasse, van Es van Olympia uit Rotterdam, die 'n totaal van 297% kg. bereikte. We zijn er echter van overtuigd, dat dit H. Slaats in zijn normale vorm niet overkomen zou zijn en we ho pen dan ook dat deze sympathieke Waalwijkse atleet zijn inzinking spoedig geheel te boven zal zijn en zich weer voor de volle 100 procent zal kunnen geven. Wat de andere deelnemers van de WKV betreft werd Th. van Hees wijk, die voor de eerste maal aan wedstrijden deelnam in de klas lichtgewicht 4e met een totaal van 225 kg. en M. Heesters in dezelfde klas met een totaal van 210 kg, 5e. Tenslotte bereikte C. IJpelaar in de klasse licht-zwaaj-gewicht een 6e plaats met een totaal van 270 kg. Met deze prestatie bracht hij 't clubrecord omhoog. Behoudens een kleine uitzondering mag de WKV met voldoening op deze kampioenschappen terugzien. 4e klas district Waalwijk KNBB De finalewedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap 4e klasse van het district Waalwijk van de KNBB die in het clublokaal van de B.V. Centraal (M. Leenheers) zijn gespeeld, hebben zich geken merkt door een grote sportiviteit van de deelnemers, die zich allen voor de volle 100 procent hebben gegeven. Voordat de laatste partij tussen A. Kolmans van KOT Elshout en Jac. v. d. Heuvel van BVO aanving waren er practisch nog drie candi- daten voor de titel. Won laatstge noemde met een gemiddelde boven, 2, dan had deze 11 matchpunten, evenveel als J. van Bladel van BSV, doch dan zou het gemiddelde van J. v. d. Heuvel beslissend zijn. Won A. Kolmans echter, dan had deze 12 matchpunten en was het kampioenschap voor hem. En A. Kolmans won deze partij op over tuigende wijze en was dus kam pioen 4e klasse van het district Waalwijk, dat hij op de kampioen schappen van het gewest Brabant zal vertegenwoordigen, terwijl zijn algemeen gemiddelde 2.21 zijn pro motie naar de 3e klasse betekende. De voorzitter van het district, de heer Tom Burmanje, feliciteerde de kampioen namens het districts- bestuur met het behaalde succes. Met uw behaalde matchpunten en uw gemiddelde hebt u dit kampi oenschap volkomen verdiend, al dus de voorzitter, waarmede ik u en uw vereniging van harte geluk wens. Ik ben er vast van overtuigd dat u ook op de persoonlijke kam pioenschappen voor het gewest Brabant-Zeeland, de eer van het district Waalwijk zult verdedigen en hooghouden. Het is mij een eer en een genoegen u namens het hoofdbestuur van de KNBB de kampioensmedaille te mogen over handigen en namens het district Waalwijk het daarbij behorende diploma. Beide zullen zeer zeker in uw clublokaal een ereplaatsje krijgen en u steeds blijven herin neren aan uw behaalde kampioen schap. Met uw promotie naar de 3e klasse wens ik u eveneens van harte geluk en ik twijfel er niet aan, of ook in dit gezelschap zult u een erntsig woordje meespreken. De overige deelnemers dankte de voorzitter voor de vriendschappe lijke en sportieve wijze, waarop de wedstrijden zijn gespeeld, hoewel hij van enkele van hen wel iets betere resultaten had verwacht. Voor het beschikbaar stellen van het materiaal en voor de hartelijke ontvangst der deelnemers hadden de heer en mevrouw Leenheers eveneens een hartelijk dankwoord te nemen, evenals de vele belang stellenden die de wedstrijden op voorbeeldige wijze hebben gevolgd. De B.V. Centraal tenslotte werd grote dank gebracht voor de per fecte organisatie van dit kampioen schap. KAMPIOENSCHAP VERDIEND Namens de overige deelnemers wenst de heer Th. Verdonk, de kampioen van harte geluk. U is een prettige speler, doch daarnaast heeft u dit kampioenschap ten vol le verdiend. Namens alle deelne mers bood hij de heer Kolmans 'n aantal sigaretten aan. De laatste spreker was de kam pioen zelf, die op de eerste plaats de districtsvoorzitter dank bracht voor zijn vriendelijke woorden. Ik geef u de verzekering, aldus de heer Kolmans, dat ik bij de ge westelijke kampioenschappen mijn uiterste best zal doen, om ook dit kampioenschap op mijn naam te brengen, en om daardoor de naam van mijn vereniging en die van 't district Waalwijk hoog te houden. Ik dank het districtsbestuur, dat bijna voltallig hier aanwezig heeft willen zijn, en daardoor blijk heeft gegeven mede te leven met het wel en wee van de leden. De deelne mers dankt hij voor de prettige omgang en hun sportieve houding ten opzichte van elkaar, en voor de hem aangeboden sigaretten. Hij verzoekt tot slot allen op zijn re kening een consumptie te willen aanvaarden. En hiermede kwam het einde van dit uitstekend geslaagde kam pioenschap, waarvan hier de eind uitslag volgt: 1. A. Kolmans KOT (E) gem. 2.21 matchp. 12 2. J. van Bladel, BSV gem. 1.96 matchp. 11 3. J. v. d. Heuvel, BVO gem. 1.91 matchp. 9 4. A. Verkooyen, BSV gem. 1.94 matchp. 6 5. A. van Mook, HBS gem. 1.83 matchp. 6 6. Th. Verdonk, Ons Genoegen gem. 1.72 matchp. 6 7. Th. Timmermans, Centraal gem. 1.41 matchp. 4 8. Jac. Pelders, BVO gem. 1.51 matchp. 2 Hoogste serie: Jac. Pelders, 20 car. Hoogste partij gem.: J. v. d. Heuvel met gem. 3. A. Kolmans promoveert naar 3e kl. TENTOONSTELLING DE REISDUIF Op de gehouden vergadering van de Post duivenvereniging De Reisduif werd besloten op zaterdag 5 en zondag 6 januari 1963 een tentoonstelling te organiseren, waarvoor reeds een groot aantal prijzen zijn opge haald. Als keurmeester zal optreden de heer H. van lersel uit Tilburg. HONDEN AAN DE LIJN. Dit ondervonden jagers die in het Vlij- mense Ven aan het jagen waren. De politie nam maatregelen toen de honden het veld ingestuurd werden. Honden aan de lijn ol in de wagen. Het laatste werd door de ja gers tenslotte gedaan, die dit minder pret tig vonden en nu het wild zelf op moesten sporen. R1KCONCOURS De Vlijmense Damvereniging DVS heeft besloten een Rikconcours te organiseren en wel op zaterdagen 10, 17, 24 nov. en 1 dec. in café de Vliedberg, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. Aanvang telkens om 8 uur n.m. VERGADERING VISCLUB DE HUT Op zondag 11 nov. zal de Visclub De Hut, gevestigd in café H. Boom-v. d. Wiel, haar maandvergadering houden. Belangrijke agenda en mededelingen over het visonder- zoek. Allen worden zeker verwacht. JAARVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 3 nov. hield de Postduivenver eniging De Zwaluw haar jaarvergadering in café Ant. Klerks. De opkomst was zeer bevredigend, toen de voorzitter om 8 uur de aanwezigen verwelkomde en een toe lichting gaf over het afgelopen jaar. Na presentie en notulen, werden een tweetal nieuwe leden aangenomen. De penningmeester bracht het financieel verslag uit, dat een batig saldo gaf, waar voor de voorzitter een dankwoord sprak.. De secretaris gaf een keurig verslag over het afgelopen jaar, waarvoor hij eveneens werd dank gebracht. De secretaris van de vliegkas zal op de volgende vergadering een overzicht geven. Besloten werd op 22 en 23 december a.s. een tentoonstelling te houden en hiervoor 4 bekers beschikbaar te stellen voor de schoonste oude doffer en oude duif en voor de schoonste jonge doffer en jonge duif. Keurmeester is dhr. Arnolds uit Etten; in het comité werden 8 leden benoemd. Hierna volgde bespreking tentoonstelling te Kaatsheuvel op 24 en 25 nov. De leden werden aangespoord hieraan deel te nemen. De duiven moeten ingezet worden op 23 nov.; de duiven van Vlijmen worden in het clublokaal alhier ingezet, en dan met een wagen naar Kaatsheuvel gebracht. De contributie 1962- 1963 werd onge wijzigd vastgesteld. Tot hokcontroleurs werden aangesteld de heren P. Stupers en Fr. van Uden. Voor de Kampioendag te Tilburg werden inschrijfformulieren uitgereikt De Hans Mommersteeg-beker voor de duif die van Duffel tot St. Vincent het meeste aantal punten behaalde, werd uitgereikt aan H. Pelders. De beker voor de le prijs Or leans, oude duiven, werd behaald door H. de Laat-Parijs. Hierna werden de kampi oenschappen uitgereikt met een toepasselijk woord van de voorzitter. Geineraal-kam pioen was C. van Heivoort. Van de rondvraag die hierna volgde werd druk gebruik gemaakt; H. Oosterwaal kwam met een voorstel tot het houden van een hoktentoonstelling, dat bij de aanwezi gen in de smaak viel. Hierna volgde bestuursverkiezing; daar er geen nieuwe candidaten waren ingediend, bleef het oude bestuur gehandhaafd. Hierna een dankwoord van de voorzitter voor deze vlotte en gezellige vergadering. Hierna werden de ringen 1963 besteld; in verband met het 10-jarig jubileum Derby Orleans, werden veel derbyringen besteld. UITVOERING UTILE DULCIE De Vlijmense Toneelvereniging Utile Dul- ci, presenteerde op zaterdag 3, zondag 4 en dinsdag 6 nov. haar eerste winteruitvoering. Opgevoerd werd het prachtige toneelspel in drie bedrijven „Het Meisje van de Azne- fjord", door Adr. v. d. Lugt, onder regie van M. Nicols. Utile Dulci heeft met dit stuk veel suc ces geoogst; telkens was de zaal goed be zet. Wat het stuk betreft viel het bij het publiek goed in de smaak, gezien het gulle applaus na elk bedrijf. De regie was in goede handen van M. Nicols. Opvallend waren de mooie decors door Marie Meesters en de grime was eveneens goed verzorgd door fa. K. v. d. Zande. Utile Dulci kan op een geslaagde uit voering terug zien. KATHOLIEKE JEUGDWEEK Van maandag 12 tot zaterdag 17 novem ber a.s. wordt in de hal van de Meisjes school te Vlijmen van 's avonds half 8 tot ca. 10 uur voor onze jonge mensen van 17 jaar en ouder een Katholieke Jongerenweek gehouden. Een zelfde week met het zelfde program wordt gehouden van 19 tot 24 november, zodat men dus gelegenheid heeft een keuze uit deze 2 weken te maken. Er wordt in deze Jongerenweek dan ge sproken over de meest actuele onderwer pen, die het leven van onze jonge mensen boven 17 jaar rechtstreeks raken, met iede re avond een andere spreker. Deze avond zou niemand mogen missen; zij leiden U zonder omwegen in het volle leven. Na de pauze (en het kopje koffie) is er volop gelegenheid schriftelijk of monde ling vragen te stellen. Jongelui, op hoeveel nog rijpende levens vragen weet of kreeg je een bevredigend, goed antwoord? Op alle plaatsen waar deze Jongerenweek werd gehouden, was de deel name en het succes overweldigend te noe men. Grijp deze unieke gelegenheid met beide handen aan. Breng een vriend of vriendin, je jongen of je meisje mee. Leer samen het leven en de liefde waarderen. Zoek niet naar een verontschuldiging, maar maak ook in Vlijmen deze week tot een suc ces door allen deze week mede te maken. Ouders van Vlijmen, spoort uw kinderen aan deze onvergetelijke avonden deel te ne men; deze kans wordt hen maar een keer geboden. Men kan zich tot zaterdag lü november opgeven bij uw progagandist of aan de Pastorie (tel. 215). Het programma luidt als volgt Maandag 12 nov.: „Waarom houd je zo weinig van jezelf", door de Z.E. heer Fr. B. v. d. Cammen o.praem. Dinsdag 13 nov.: „Maak iets van je le ven", door L. Steneker. Woensdag 14 nov.: „De kunst van lief hebben", door Dr. Bredero. Donderdag 15 nov.: „Geniet van het le ven", door Mr. H. Velu. Vrijdag 16 nov.: „Geloof je, of geloof je het wel?", door de Z.E. heer Fr. B. v. d. Cammen. Zaterdag 17 nov.: Gezamenlijke sluiting door een Avondmis. ZIEKEN-ACTIE ST. NICOLAAS. De K.A.J. besloot ook dit jaar wederom de zieken-actie te verzorgen ter gelegenheid van St. Nicolaas. Om de H. Man in de gelegenheid te stellen de zieken van zijn goede gaven te laten genieten, zal er door de Kajotters een huis aan huis-collecte worden gehouden. Ook door vele kinderen wordt 't bezoek van de H. Man op hoge prijs gesteld. Daar om zal St. Nicolaas ook bij de kinderen die dit wensen, tegen een kleine bijdrage, een •bezoek brengen. CURSUS KERKZANGER Tot cursusleider voor de alhier te geven cursus kerkzanger, is benoemd de heer A. Kooiker, Vliedberg, alhier. De te geven cursus omvat de plaatsen Nieuwkuijk, Vlijmen, Elshout en Heusden. De kosten voor de deelnemers hieraan be dragen f 12. - De cursus omvat 24 lessen. KADERCURSUS OP MARIËNKROON Op dinsdag 13 nov. a.s. begint op Ma- riënkroon alhier wederom een kadercursus. Het ligt in het voornemen elke week een bijeenkomst te houden, te beginnen 13, 20 en 27 nov., en 4, 11 en 18 dec. Voor dins dag 13 nov. zal er een voor allen bijzonder onderwerp worden behandeld: „Het leef milieu van stad en land", door de Z.E. heer Pastoor Verhagen uit Tilburg. PAARDENVERZEKERING De onderlinge paardenverzekering alhier waarbij tevens de paardenbezitters uit Herpt I Luttelherpt en Hedikhuizen zijn aangeslo- I ten, hield maandagavond in café van Til- borg de najaarsvergadering, die zeer druk 1 was bezocht. De voorzitter de heer W. Pul les opende de vergadering met een woord van welkom, waarna een kort overzicht van de belangrijkste feiten werd gegeven. De secretaris-penningm. de heer J. van Oyen bracht na lezing der notulen, verslag uit over de afgelopen periode, waaruit bleek dat de verzekering 103 leden telt, met in totaal 131 verzekerde paarden en pony's, waarvan 88 in Haarsteeg, 22 in Herpt en Luttelherpt en 11 in Hedikhuizen. In totaal werden 11 paarden opgeruimd, waarvoor f 4975. - werd uitbetaald en f 2262,25 kon worden terugontvangen. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde; in de plaats van Th. van Bijnen, die zich wegens verge vorderde leeftijd niet herkiesbaar stelde, werd gekozen André van Zon. De aftreden de schatters P. van Baardwijk en L. de Gouw werden met alg. st. herbenoemd. Bij inschrijving wijerden de op te ruimen paarden gegund aan Ant. v. d. Wildenberg uit Den Bosch. De van de dierenarts ver kregen bewijzen van opruiming moeten in Haarsteeg worden ingeleverd bij de vooh- zitter, in Hedikhuizen bij A. Winkel en in Herpt bij de ondervoorzitter. De voorzitter dankte het scheidende be stuurslid Th. van Bijnen namens het bestuur hartelijk voor het vele werk en de prettige samenwerking. Als blijk van waardering werd een doos sigaren aangeboden. De heer v. Bijnen sprak eveneens een dankwoord. MALISKAMP - HAARSTEEG 3, 2 - 4. Het 3e elftal van Haarsteeg doet nog steeds van zich spreken. Het slaagde er zondag in om het sterke Maliskamp in eigen huis te verslaan. In het begin was de thuis club de meerdere; na 12 min. kwam Malis kamp uit een corner met een kopbal op 1-0. Na e enhalf uur was het al 2-0, waarmee •de rust aanbrak. In de twcele helft een ge heel ander spelbeeld; nu waren het de be zoekers die de toan aangaven. Na 10 min. spelen'slaagde v. Oosterhout er in de ach terstand te verkleinen, 2-1. Energiek werd er verder gespeeld, de thuisclub werd te ruggedrongen en aan v. Ravenstein viel de eer te beurt om er 2-2 en 2-3 van te maken. Jan v. Hooff stelde kort voor het einde de zege veilig door de stand op 2 - 4 te brengen. PROGRAMMA VOOR ZONDAG De Haarsteegse voetballers moeten zon dag in het Gelderse plaatsje Deil een in haalwedstrijd spelen tegen Linge Boys. Deze wedstrijd ging voor 2 weken niet door om dat de arbiter verstek liet gaan. Op het oog lijkt het voor Haarsteeg geen zware opgave, omdat Haarsteeg mede bovenaan staat en Linge Boys helemaal onderaan. Toch mo gen zij deze tegenstanders niet onderschat ten en succes is alleen mogelijk als er 90 min. lang echt en intensief wordt gevoet bald. Gebeurt dit dan is de kans groot dat de punten meer naar huis kunnen worden genomen. BILJARTEN De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden in het kader van de onderlinge competitie zijn als volgt ONA I - De Knoeiers I H Musch 75 - J v d Lee 55 37 - 55 W de Wijs 55 - J v Vugt 40 26 - 40 J Koks 45 - W Kivits 40 45 - 34 K Herman 80 - P Engel 75 57-75 M de Laat 65 - J Bosch 45 65 - 29 A Musch 40 - P Wolfs 40 40 - 24 Eindstand 6-6. 't Centrum I - 't Hoekje I N v d Lee 70 W de Gouw 60 70 53 H v d Pol 65 - W v Ravenstein 55 65 - 23 J de Laat 40- J Beekmans 40 40- 18 P v Kuijk 50 - W v Bokhoven 45 23 - 45 J v Kuijk 85 - J Treuren 70 85-50 G Wilhart 75 J de Gouw 65 51 - 65 Eindstand 8-4 voor 't Centrum. Onzenoord I - 't Centrum I J Stevens 50 - P v Kuijk 50 47 - 50 P Bink 40 - J de Laat 40 16-40 J Dekkers 70 - N v d Lee 70 70 - 57 H v Overdijk 110-J v Kuijk 85 91 -85 N v Kuijk 60 - H v d Pol 65 51 - 65 H v Liempde 85 - G Wilhart 75 81 - 75 Eindstand 10-2 voor 't Centrum. Onzenoort I - BW I H v Liempde 85 - J v Buul 80 65 - 80 70-74 110-77 41-45 50-27 57-50 J Dekkers 70 - J de Laat 75 H v Overdijk 110-G Huis 85 J v Druten 45 - A v Alebeek 45 J Stevens 50 - L Baremans 55 J v Kuijk 60 - J Laros 50 Eindstand 6-6. De Gevertjes II - 't Centrum II K Kremers 35 - J Peijnenburg 35 35 90 F de Vaan 30-J v Weert 30 19on C Gevers 30 - M v Esdonk 35 30 2? Fr Meesters 40-M Kuijpers 45 22 4=; J Gevers 35-J v yugt 35 32-35 Eindstand 6-4 voor 't Centrum 11 Onzenoort II-ONA II Th Schey 30 - J v Liempde 30 J Luiten 50 - P de Laat 50 A v d Aa 35 - Ch v Lieshout 40 P v Overdijk 50 - J Mimpen 55 L v Kuijk 45 - F Merks 40 Eindstand 6-4 voor Onzenoort 11. 't Centrum II-Onzenoort II; M Kuijpers 45-A v Druten 50 45-49 J v Vugt 35-L v Kuijk 45 J v Weert 30 - A v d Aa 35 24-35 M v Esdonk 35 - P v Overdijk 50 35-4; J Peijnenburgh 35 - J Luiten 50 22-50 Eindstand 6-4 voor Onzenoort 11. ONA II - De Knoeiers II J de Laat 55 - P Mommersteeg 30 55-28 P Klerx 40 - J Mommersteeg 35 26-35 P v Lieshout 40 - J Kuijs 30 40 23 J v Liempde 30-J v Weert 30 28-30 P Mimpen 55-T Klomp 35 23-35 Eindstand 6-4 voor de Knoeiers II 30-27 39-50 35-27 40-55 45-36 GEVRAAGD aan de R.K. Meisjes-Ulo Taxandriaweg, Waalwijk Aanmelden vrijdag en maan dag na 6.30 uur: Wilhelmin- straat 7, zaterdag tot 12.30 uur: Taxandriaweg. GEVRAAGD: in gezin van 3 pers. voor 1 hele of 2 halve dagen per week. Vink, Kerkstraat 56, Waalwijk. Voor direkt gevraagd Mevr. Pullens-Brok, Loef f straat 2, Waalwijk. TE KOOP 43 cm., z.g.a.n., pracht beeld en kast f 250.- Tel. 070-638515. KINDERBOLDERWAGEN en KINDERFIETS Te bevragen: E. T. v. d. Pluijm, Hugo de Grootstr. 6, Waalwijk de nieuwe collectie van TRI»'- MWMMI

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10