Pullovers, waarmee u in de hoge bergen helemaal a la mode - en in het lage Holland 'n tikje extravagant zult zijn ft Gemeenteraad Vlijmen VROOM DREESMANN Verdonk's schoenmakerij DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 0 BONTMANTELS Ski-Chique '62 ook in Holland. Be Binnen 10 jaar 34 nieuwe aansluitingen op het waternet in de kom Haarsteeg BRUIDSJURK te koop een werkster Voor Uw Boldoot 4711 Orie-Dumoulin DAMESHAKJES Het geheimzinnige geval Blythe ;gli< Nieuwe straatnamen Het college van B. en W. zal in zijn eerstkomende vergadering de ge meenteraad voorstellen, de meest zui delijke verbindingsweg tussen het Prins Bernhardplein en de Leo XIII- straat te noemen naar Mgr. Zwijsen. De woningen die aan de Mgr. Zwij senstraat worden gebouwd zijn nage- noege gereed. Tweetal woningen onbewoonbaar De woningen Kloosterstraat 10 en Weteringstraat 24 in Loon op Zand verkeren in een dermate slechte staat, dat uit hygiënisch oogpunt ernstige bedenkingen zijn ontstaan tegen eventuele verdere bewoning, terwijl zij door het aanbrengen van verbe tering, ook niet meer in bewoonbare staat zijn te brengen. Het college van B. en W. zal dan ook tijdens de eerst komende raadsvergadering van 13 november de raad voorstellen deze beide woningen onbewoonbaar te ver klaren, dit tevens op advies van de hoofd-ingenieur-directeur van volks huisvesting en de bouwnijverheid, te vens waarnemend inspecteur van de volksgezondheid in Noord-Brabant. De ontruimingstermijn wordt vastge steld op drie maanden voor de wo ning Kloosterstraat 10. De woning aan de Weteringstraat zal - behou dens nadere beslissing - niet ont ruimd worden, zolang de bewoning door de eigenaar voortduurt. KEES VAN DE VEN Nieuwlandstraat 3 TILBURG Telet 04250 - 26617 Reparatie's Omwerkingen Garneringen eq Seefeld: Modieuze pullover met als nouveauté ingebreide „Griekse" randen - 100% wol - 100% warmte. 34.75 Chamonix: V-hals pullover in zware kwaliteit - fully fashioned raglanmouwen voor sportief bewegen. Ook voor minder slanke sportliefhebsters. In alle winter sport-kleuren. 27.50 Arosa: Mohair pullover voor gezellige après-ski-uurtjes. Deze winter draagt u dan de modieus opstaande col. In gloedvolle mohair-tinten. 22.75 De gemeenteraad van Vlijmen komt maandag 12 november om 7 uur op het gemeentehuis bijeen voor het behandelen van de navol gende agendapunten Beëdiging van het benoemd ver klaard lid, de heer A. Samuels. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 9 oktober 1962. Ingekomen stukken en medede lingen. Intrekking van een raadsbesluit d.d. 29 december 1961. Aankoop van grond van A. W. v. Son, St. Annastraat 3, Vlijmen. Verkoop van grond aan Gebrs. v. Engelen, Zaadteelt en Zaadhandel N.V., Den Bosch. Toekenning van een vergoeding aan Th. v. Kuijk, groot 1140. wonende Oranjelaan 1, wegens het vrijwillig afstand doen van 't pacht- recht. Instelling van een bouwcommis sie. Verkiezing van vijf leden voor de in te stellen bouwcommissie. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de totstandkoming van 'n bej aardensociëteit. Garanderen van 34 aansluitingen op het waterleidingnet binnen vijf jaar in het uitbreidingsplan voor de kom Haarsteeg. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere kleuterscholen over '60. Exploitatievergoeding bijzonder gewoon lager onderwijs over 1961. Exploitatievergoeding bijzonder voortgezet lager onderwijs over '61. Exploitatievergoeding bijzonder uitgebreid lager onderwijs over '61. Vergoeding vakonderwijs over '61. Eigendoms- en huurvergoeding kleuteronderwijs over 1961 en 1962. Voorstel wijziging begroting. „Het Hoog" krijgt rechtstreekse ver- binding met spoorwegovergang Vliedberg. Ter ontsluiting van „Het Hoog", zal een weg parallel aan de snel weg worden aangelegd, waardoor 'n rechtstreekse verbinding ontstaat met de spoorwegovergang nabij de Vliedberg. De aanlegkosten zullen deels worden gedragen door de provincie en deels door de ruilver kaveling. Dit delen b. en w. van Vlijmen mee in antwoord op een schrijven aan de heer J. C. Wilgers, betref fende de gelijkvloerse kruising spoorwegovergang nabij „Het Hoog" Een eventuele kruising van de nieuw aan te leggen provinciale weg ter instandhouding van de directe verbinding van de Kerkstraat met „Het Hoog", is vele malen een punt van bespreking geweest met de Provinciale Waterstaat. De Provin ciale Waterstaat bleef en blijft nog steeds bij haar standpunt, dat het uit een oogpunt van verkeersveilig heid niet is toegestaan in de aan te leggen snelweg op bedoelde plaats een gelijkvloerse kruising te ma ken. Zij weigert haar medewerking te verlenen aan het scheppen van een levensgevaarlijke situatie. Bovendien acht het de Provincia le Waterstaat niet verantwoord enorme bedragen te investeren om op bedoelde plaats een tunnel of viaduct te bouwen. Dit te minder omdat het merendeel, aldus het standpunt van de Provinciale Wa terstaat, kan worden ondervangen door een juiste verkaveling in het kader van de ruilverkaveling Heus- denVlijmen. Met aanleg riolering Onsenoortse- straatNieuwkuijksestraat zal bin nenkort worden begonnen. Zeer binnenkort zal worden be gonnen met de aanleg van de rio lering in de Onsenoortsestraat en de Nieuwkuijksestraat. Zowel aan de zuidzijde als aan de noordzijde, in de zgn. groenstrook, wordt de rio lering aangelegd. Na deze aanleg zal een algehele herziening van deze strook plaats hebben, waarin tevens het wandelpad wordt be trokken. Bezien zal dan worden of het wenselijk is het pad 60 cm. te verbreden. De voorbereidende werkzaamheden om tot aanleg van de riolering in bovengenoemde stra ten te komen, verkeren in een ver gevorderd stadium, zodat na de gun ning met de uitvoering hiervan kan worden begonnen. Dit deelt het college van b. en w. mee n.a.v. een schrijven van de heer J. C. Wilgers, waarin hij het college van b. en w. wijst op de slechte toestand waarin de Kerk straat zich bevindt. Het ligt even wel in de bedoeling dat gelijktijdig met de verbetering van deze straat de riolering wordt aangelegd. De af voer van deze riolering zal moeten geschieden via de riolering in de Nieuwkuijksestraat, zodat op aan leg hiervan zal moeten worden ge wacht. Vlijmen krijgt een „Bouw commissie". Het college van b. en w. zal in de raadsvergadering van vandaag (maandag 12 nov.) de goedkeuring vragen aan de raad voor het in le ven roepen van een zgn. Bouwcom missie, die is bedoeld om het col lege van b. en w. bij te staan in de voorbereiding van voorstellen be treffende ruimtelijke ordening, voorstellen betreffende stichting van voor de gemeente belangrijke ge bouwen en betreffende voorstellen die betrekking hebben op voorzie ningen op het gebied van onderwijs, volksgezondheid, sport en recreatie. Deze commissie zal moeten be staan uit vijf leden van de raad, die zal worden voorgezeten door 'n lid van het college van b. en w. Het in het leven roepen van deze commissie vindt het college nood zakelijk in het belang van de struc turele ontwikkeling van de ge meente-. Bejaardensociëteit vindt onderdak in oude V.G.L.O.-school. De St. Vincentiusvereniging Vlij men heeft het voornemen om in samenwerking met de bejaarden vereniging en de St. Elisabethver- eniging te komen tot oprichting van een bejaardensociëteit. Door de nieuwbouw van de Mgr. v. Kessel- straat zijn de oude V.G.L.O.-lokali- teiten nan de Julianastraat beschik baar. Na het treffen van enige voor zieningen kunnen deze voor een be jaardensociëteit een passende acco- modatie betekenen. Hoewel het in de bedoeling ligt deze lokaliteiten t.z.t. te amoveren, zal dit toch niet binnen vijf jaar gebeuren, omdat andere gebouwen in het te saneren complex nog niet aan hun bestem ming kunnen worden onttrokken. De gemeente Vlijmen heeft met de N.V. Waterleidingmaatschappij „Oost-Brabant" een overeenkomst aangegaan, waarbij de gemeente zich heeft verplicht binnen tien jaar na de afsluiting van bedoelde overeenkomst 34 aansluitingen te verrichten op het waterleidingnet in het uitbreidingsplan Kom Haarsteeg. Deze 34 aansluitingen zul len alle moeten voortkomen uit de Mari van Eschstraat en het ge bied ten noorden daarvan gelegen. In verband met de gedeeltelijke realisering van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de Kom Haar steeg, was het noodzakelijk dat het waterleidingnet met een aantal in gemeld plan geprojecteerde wegen werd uitgebreid. De N.V. Waterlei ding Maatschappij „Oost-Brabant" had een uitbreiding van het gehele waterleidingnet geprojecteerd voor het gehele plan Haarsteeg. Volgens opgave van de Waterleidingmaat schappij is de bijdrage van de ge meente voor 't gehele uitbreidings plan nihil, wanneer de gemeente garandeert dat binnen vijf jaar het gereedkomen van genoemde uitbrei ding 58 percelen zullen zijn aange sloten. Het laat zich evenwel aanzien, dat het uitbreidingsplan voor de Kom Haarsteeg binnen vijf jaar ze ker niet geheel gerealiseerd zal zijn en dat i.v.m. de gemeente ook niet kan garanderen dat binnen de ge stelde termijn de 58 percelen zullen zijn aangesloten. Onderhandelingen met de Waterleidingmaatschappij hadden evenwel tot gevolg, dat de gemeentegarantie voorlopig beperkt kan blijven tot de Mari van Esch straat en het gebied ten noorden daarvan. Ofschoon ook deze 34 aan sluitingen niet binnen vijf jaar be reikt kunnen worden, meent 't col lege van b. en w. toch te moeten overgaan tot ondertekening van het accoord, omdat dit resultaat binnen 10 jaar wel te verwezenlijken is. Dit laatste tijdvak is van belang, omdat na 10 jaar na 't aanleggen van de leidingen, eerst definitief wordt bepaald welke panden nog niet zijn aangesloten op het net. maat 4244 Brieven onder nr. 2794 aan 't bureau van dit blad. GEVRAAGD wegens vertrek van de tegen woordige hulp naar elders: voor ongeveer 9 uren p. week. Mevrouw v. Gemert Burg. Smeelelaan 50, Waalwijk surprises en vele andere gaat U natuurlijk naar DROGISTERIJ Grotestraat 191 - Waalwijk Telefoon 3163 klaar terwijl U wacht Alléén iTfa Hoekeinde 12 Waalwijk FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 59) „Dan, meneer Shelford, nogmaals: heel veel dank." „Geheel tot uw dienst, meneer Spark. Goedenmiddag." En toen was het telefoongesprek tussen Jefferson en de chef van de Royal Club beëindigd. Deze of gene lezer zal nu wellicht geneigd zijn te zeggen „Wel, nu had Jefferson dus het bewijs, dat Law rence Blythe in de namiddag van 22 november onmogelijk thuis zijn testa ment had kunnen dicteren, aangezien hij om half tien al weer in het Asto- riahotel in Londen was." Maar natuurlijk was dat wèl mo gelijk geweest - er was nog ruim voldoende tijd tussen het maken van zijn testament en het nemen van een trein naar Londen. Deze mogelijkheid stuit evenwel onmiddellijk op het feit, dat Blythe zwaar ziek in bed lag. En het was immers juist zijn ziek-zijn, alsmede de wetenschap, dat hij waarschijnlijk niet lang meer zou leven, dat hem zijn testament deed maken? Hier komt ongetwijfeld de sug gestie van menige scherpzinnige le zer naar voren, dat het Blythe niet was, die dat testament dicteerde. Welnu, tot die veronderstelling was in de eerste plaats Harold Launders al terstond gekomen, doch diens ar gumentatie was in feite op niets an ders gebaseerd dan op de veronder stelling, dat zijn oom Lawrence hem nooit zou hebben onterfd. Bovendien kwam hij later, toen de notaris hem een nauwkeurige persoonsbeschrij ving van Lawrence Blythe had gege ven, daarvan terug. Toen maakte ook Jefferson die ver onderstelling aanvankelijk tot de zij ne, maar later moest hij in zijn hart de kwasi-scherpzinnige oude notaris gelijk geven. Indien Lawrence Blythe die doorziek in zijn bed lag, Blythe niet was geweest, dan was de gestor ven Lawrence Blythe óók niet de ech te Blythe geweest! Maar, ofschoon Jefferson nochtans deze fantastische veronderstelling volstrekt niet ver wierp, trad onmiddellijk de vraag op: Maar wanneer de zieke (en later de gestorven) Lawrence Blythe niet de echte Blythe was geweest, waar was die dan gebleven? Dat was de grote vraag, die zich daarna aan Jefferson opdrong. En die vraag overpeinzende, begon hij 't zeer verdacht te vinden, dat in het testament de bepaling was opgeno men, dat het lijk van Lawrence Blythe moest worden verbrand. Dit beteken de niet minder dan dat het lijk moest verdwijnen en dat hij, bij een even tueel later gerechtelijk onderzoek, niet meer zou kunnen worden geïden tificeerd. Deze redenering volgend was die bepaling over de crematie van het lijk zeer belangrijk. Blythe, die, om een of andere gewichtige re den, belang had gehad in zijn eigen „dood", zou dan nog ergens in le ven zijn... Het was - Jefferson wist dit maar al te goed - een krankzin nige veronderstelling, doch de lang jarige praktijk van de criminoloog had hem wel met nog geraffineerder en gruwelijker moord- en roofgeval- len doen kennis maken. Maar toch gaf Jefferson deze, hoewel krankzinnig lijkende, toch gans niet onmogelijke hypothese, zijn suggestie, later weer prijs. Immers - wanneer we de huis houdster, mevrouw Champion, hoe wel die volgens allerlei mensen als buitengewoon lief, goed en zachtaar dig van karakter werd beschreven, toch uitschakelen - blijven toch al tijd nog over als getuigen ten eerste de notaris met zijn beide klerken, ten tweede de bediende van de Royal Club, de oude Philip, ten derde de stationschef en in de vierde plaats Rose Clare, de dienstbode van Bly the. Al deze personen hadden immers op woensdag 22 november met de zieke Blythe gesproken en sommigen van hen hadden hem ziek in bed zien liggen. Desondanks had Jefferson een ge waagde hyppothese opgesteld - ook alweer weer veronderstelling dus, zonder enig spoor van bewijsgrond' En daarbij had Jefferson de zes ge tuigen, die in feite zijn gans hypo these waardeloos maakten, eenvoudig terzijde geschoven. Uit naïviteit of uit gemakzucht? Neen, die eigen schappen waren de grote man uiter aard vreemd. Hij had ze eenvoudig op „dood spoor" geplaatst. Zoals een treinrangeerder doet, met wa gons, die voorlopig niet geschikt zijn om te worden gebruikt. Ook Jeffer son kon die zes „wagons", de getui gen, voorlopig niet gebruiken Op dood spoor... Maar daarop was nu ook Jefferson zelf terecht gekomen. HET DUO DE BLONDE ENGEL EN RINALDO SCARATI Het was half vier, toen James op de kamerdeur van zijn meester klopte. Er was dus een half uur verlopen sinds Jefferson de Royal Club had opgebeld. En dat allerkostbaarste half uur had hij, in aanmerking ge nomen, dat hij zeer snel moest hande len, enkel maar in doffe apathie doorgebracht. Na de eerste emotie, welke hem aangreep bij het vernemen van het schokkende nieuws van de chef van de Royal Club, had hij di rect naar Scotland Yard willen snel len. Het was echter zijn nog altijd werkende gezonde verstand geweest, dat hem daarvan had weerhouden. Want vlijmscherp baande de logi ca zich een weg door zijn opwinding, achter zich aanslepend de rede. De rede, die de hoewel goedwillende maar toch glasharde en streng-dog- matische procureur-generaal hard nekkig zijn strenge kop zou doen schudden. Neen, Jefferson had nog wel zo veel gezond verstand, dat hij zich die blamage en vernedering tegenover die machtige autoriteit maar liever be spaarde. Hij hoorde hem als 't ware op ijskoude toon vragen „Maar hebt u het wettig bewijs, meneer Jef ferson? Wie kan dat gesprek tussen die meneer Shelford en de, nu reeds lang gecremeerde, Lawrence Blythe bevestigen? U zelf kent die meneer Shelford niet, hebt hem nog nooit gezien. Wie zegt ons, dat die meneer cite; li :;:ouw l£ a de ge Klasse rtij tuss 's ferry rodere niet een grenzeloze fantast is, belust op sensatie, die graag een gewichtige rol in het mysterie wil spelen - nog wel het liefst de rol van kroongetui ge? Alles, wat die meneer gelieft te beweren, kan toch niet worden ge controleerd, want Blythe is dood." Jefferson was, na dit te hebben oveidacht, andermaal moedeloos en neergeslagen weggezonken in zijn on macht. Nog nimmer in zijn lange loopbaan van zijn criminalistische ar beid, zelfs niet bij de grootste misre kening of tegenslag, had hij zich zó verslagen en ellendig gevoeld. Maar nog nooit ook had hij zich ingelaten met een rechtstreekse opdracht, die anders een bekwame detective slechts dorst te aanvaarden. O, had hij zich maar niet zo in de nesten gestoken om tenslotte zulk een ellendige, ko lossale flater te slaan... En toen, terwijl hij daar nog steed? zat, leeg gepiekerd, gebukt en het hoofd in beide handen, klonk de klop op zijn kamerdeur. Zonder het hoofd om te wenden vroeg hij gemelijk „Ja, wat is er, James?" De butler kuchte ter inleiding en zei dan „Hier is een telegram uit New- York, meneer". (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2