SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL s. s. c. Nederland won, vooral door beter spel in de tweede helft met 3-1 van Zwitserland ST. NICOLA AS-ACTIE 1962 5000 gulden Zij leven onder ons" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 R. W. B. Baardwijk R. K. C. N.E.O. H. N. C. Wit Zwart XXX1, V V XXX „SAWI" Ad' Wi Sterke ontwikkeli ng van de biljartsport in Kaa tsheuvel SRINGV KATE VEI DONDI Aange: member al piaats "ikopleid Waalwijk fabrikant aanwezig Katho fóloten duiven november Nederland heeft het internatio- 1 nale najaarsprogramma uiteinde- I lijk dan toch nog goed besloten door de belangrijkste wedstrijd i van alle vier de thuiswedstrijd tegen Zwitserland om de Europa Cup voor landenteams ver diend met 3—1 te winnen. We hebben op Zwitserland thans dus een 20 voorsprong en staan wat de kansen om tot de tweede ron de door te dringen er niet slecht voor. De zege was verdiend, voor al door het knappe spel van het Nederlands elftal in de tweede helft, waarin we voor de Zwitsers die voor rust beslist een veel be ter voetbal lieten zien, niet meer onder behoefden te doen. Nadat de rust met gelijke stand 11) was aangebroken, werd het goede spel van Nederland met twee goede doelpunten een kwartier voor tijd beloond. (31). Een overwinning, die zelfs nog gunstiger voor ons had kunnen zijn, indien Nederland met zijn schoten iets gelukkiger zou zijn geweest. Tot enkele seconden na het be- ginsignaal heerste er nog grote onzekerheid omtrent de opstel ling en het spelsysteem van de Zwitsers, die met de rugnummers lustig hadden gegoocheld. Al spoedig bleek, dat zij toch met hun traditionele „Ausputzer", of om het in het Nederlands te zeg gen: met hun „opruimer" een speler achter hun laatste verde digingslinie optraden. Dit was de lange aanvoerder Schneiter, die als laatste redder in de nood achter zijn viermans voorhoede opereerde. Hij deed dit zeer goed al behoefde hij vooral in het be gin nog niet zo veelvuldig op te treden, want het was Zwitserland dat na een aanvankelijk aarze lend begin van beide ploegen een licht overwicht verkreeg. Dat bleek uit de eerste hoekschop die de Zwitsers reeds na 2 min. te nemen kregen, dat bleek ook uit het eerste schot van de wedstrijd, dat op naam van Hertig geboekt kon worden, een schot overigens, waar v. d. Merwe niet de minste moeite mee had. Er stond echter aan Nederland se zijde een voorhoede in het veld die bewees over de nodige aan valsdrift te beschikken, al lukte lang niet alles wat men onder nam. Het was echter bemoedi gend, dat ondanks het betere, vooral snellere veldspel van de Zwitsers het toch de oranjehem den waren, die de vijandelijke doelman het meeste werk gaven. Zo moest Ansermet al na enkele minuten snel uit zijn doel komen om Clavan na een goede voorzet van de actieve Swart van een doelpunt af te houden en ook ove rigens was de lange Zwitserse goalie genoopt steeds op zijn hoe de te blijven. Bemoedigend voor ons was ook, dat debutant Haak geen plankenkoorts vertoonde en goed ingreep, al was er dan aan vankelijk op zijn afgeven van de bal nog wel het een en ander aan te merken. Het eerste gevaar lijke moment voor het Nederland se doel ontstond na 9 min. toen Hertig een snelle ren rechtstreeks op ons doel ondernam, maar op het laatste ogenblik kon Pronk met één zijner uitschuif bare be nen de bal nog tot hoekschop ver werken. Niet zodra was dit ge vaarlijke moment voorbij of Ne derland kreeg alle gelegenheid tot juichen. Een goede combina tie tusen Groot en v. d. Linden, gevolgd door een misverstand in de Zwitserse verdediging, bracht v. d. Linden dicht bij het Zwit serse doel. Wéér gaf hij de bal af aan Groot, maar slechts op en kele meters afstand van het doel plaatste de Ajaxied de bal op nieuw naar zijn vrijwel naast het Zwitserse doel staande midden voor. Deze wilde wederom voor- grote vreugde der oranjehemden vloog de bal via het lichaam van Stehrenberger langs de verblufte Ansermet in het doel. 10. De rust naderde al snel, toen Zwitserland toch nog onverwacht tot de gelijkmaker kwam. hoewel betwijfeld mag worden, of het doelpunt, dat Volanthen maakte ooit toegekend had mogen wor den. Pottier lokte v. d. Merwe uit zijn doel en Hertig plaatste de bal in het doel. Haak had dit ech ter goed afgedekt en op de lijn staande wist hij de bal weg te werken. „Doelpunt", besliste ech ter de op 10 meter afstand staan de Portugese arbiter, die dit van constateren. 11. die afstand nooit heeft kunnen Er was precies een half uur in de tweede helft gespeeld, toen v. Wissen ver over de middellijn 'n vrije schop te nemen kreeg. Hij plaatste de bal voor het doel, en Schneiter kopte deze terug. Van Wissen kopte de bal naar Swart, die ziende dat de Zwitsers door deze snelle manoeuvre uit positie waren gespeeld een hard en ef fectvol schot loste, dat doel trof. 2—1- Vreugde in het veld over dit verdiende doelpunt, vreugde ook op de toch geheel volle tribunes, die nog in dezelfde minuut ver groot zou worden. Want eer Zwit- terserland zich deze achterstand goed gerealiseerd had, was Henk Groot al weer diep in het straf schopgebied der Zwitesrs doorge drongen en profiterend van een foutje van een der Zwitserse ver dedigers prikte hij van dichtbij de bal langs Ansermet. 31. Een ty pisch Henk Groot doelpunt, die altijd op zulke kansen loert. Maar hiermede was de strijd nog niet beëindigd, want Neder land trachtte zelfs nog verder door te drukken, wetende dat doelpun ten in deze strijd om de Europa cup veel waard zijn. Geen mo ment verslapten de oranjehem den, zodat de strijd goed, levendig en daardoor boeiend bleef. De score bleef, ondanks pogingen van Swart en v. d. Linden, en ook nog van de Zwitserse Allemann, ongewijzigd en Nederland kon te vreden zijn. Niet alleen door deze verdiende 3—1-zege, maar meer nog door de wijze, waarop deze met aanvallend spel van goede voetballers was behaald. RWBConcordia SVD 14 RWB heeft in deze vierde thuis wedstrijd geen succes weten te be halen, al heeft het er lange tijd wel naar uitgezien. In een goede wedstrijd waarin de gasten wellicht iets beter voet bal speelden hebben de schaarse toeschouwers toch nog waar gekre gen voor hun geld, want ondanks dat de felle noord-oostenwind veel afbreuk deed aan het spel werd er toch van beide zijden een goede partij gespeeld. Voor de rust was de thuisclub met de wind in de rug gedecideerd sterker maar toch was het Con cordia dat na 25 minuten spelen het eerste doelpunt maakte toen 'n onvoldoende weggewerkte bal re sulteerde in een goedgerichte ver re trap die Wijkmans niet tijdig zag aankomen en derhalve ver dween de bal via de vingertoppen van de RWB-doelman in. de uiter ste hoek. 01. Vijf minuten voor de rust wist RWB de stand op gelijke voet te komen, toen Bruurmijn inschoot en de bal door een Bossche achter speler dusdanig van richting ver anderde, dat deze in de ene hoek verdween, terwijl de keeper in de andere hoek was gedoken. 11. Met deze stand is 't rusten en daar de gasten na de rust de wind enigs zins in de rug krijgen zijn de beste papieren voor Concordia. RWB denkt daar echter geheel anders over en ontketenen een machtig offensief, doch de schoten van Bruurmijn zijn slecht gericht en vliegen naast zij het dan ook rakelings. Herhaaldelijk weet RWB haar aanvallen, voornamelijk over rechts goed te ontplooien doch daar midvoor Verhoeven gebles seerd is blijft een tweede doelpunt een vrome wens en als de tweede helft 20 minuten oud is neemt Con cordia geheel tegen de verhouding in een voorsprong als Wijkmans n verre voorzet verkeerd beoordeelt, hij kan met een snelle reactie de bal nog tegen de lat stompen doch dan is het voor de toestormende Concordia-midvoor een klein kunstje om de op de grond liggen de doelman te passeren. Hiermede komt er een kentering in de strijd want herhaaldelijk trekt Concor dia ten aanval doch backs en stop per staan hun mannetje en verder blijven doelpunten uit tot de links buiten der gasten in de 30 min. na de rust een hoekschop mag nemen en deze goed voor doel brengt en meteen prachtige kopbal wordt de stand op 3—1 voor Concordia ge bracht. Wie denkt dat RWB een geslagen ploeg is, heeft het ver mis want een serie aanvallen is het verrassende antwoord van de rood- wit-blauwen en een zestal corners op rij worden goed voor doel ge bracht, maar RWB heeft deze mid dag veel pech en de Bossche doel man weet de herhaaldelijk inge schoten bal met zeer veel kunst en vliegwerk en nog meer geluk uit zijn doel te houden. RWB blijft echter aanvallen, steeds wordt de bal over rechts goed opgebracht, waar Pruyssen een goede partij speelt doch zijn goede voorzetten worden door de RWB-voorhoede steeds naast geschoten en ook de prachtkans van Mayers in de 35e minuut heeft niet de goede richting. Zo verstrijkt de tijd en als de overigens zeer goed spelende RWB- stopper na een samenspelletje met de rechtsback, die ongetwijfeld de beste man van het veld was, de bal abusievelijk voor de voeten van een Concordia-speler plaatst is het voor deze laatste een kleine moeite om 14 te doen aanteke nen, een uitslag die de verhouding wel erg scheef weergeeft, want had RWB deze middag iets meer geluk gehad dan had de stand evengoed andersom geweest kunnen zijn. Thans won Concordia, overigens niet onverdiend, omdat het enkele fouten goed afstrafte, en RWB zal zo langzamerhand op haar tellen moeten gaan passen om niet in de bedreigde zóne te geraken. RWB 5—Nieuwkuyk 2 werd een gelijk spel, 2—2 wat voor de thuis club gerust verdienstelijk kan wor den genoemd. JEUGD-TOTO Dat de Jeugd-toto crescendo draait toont de wederom gestegen inzet die de 6e week gekomen is op f 403,90. De juiste inzet is geraden door C. Moonen, Burg. v. d. Klok- kenlaan 55, Waalwijk en deze heeft dus hiermee de le prijs van f 60,58 gewonnen. De 2e prijswinnaar, A. Lombarts Baardwijkse straat 98, Waalwijk, heeft gewonnen f 40,39 en hij heeft geraden f 403,89. De 3e prijs van f 20,19 wordt ge deeld door 6 deelnemers die resp. geraden hebben f 404.- en f 403,80. Deze winnaars zijn: Ch. v. d. Broek Olympiaweg 4; J. Gorter, Hoek- einde 8; P. Heuverling, Dr. Ringer- straat 29; A. P. B. de Kort, Grote straat 136; A. v. Peer, Boekelaer- straat 9; J. Schalken, v. Lovenlaan 15 allen te Waalwijk. Deze win naars van harte proficiat. Wij vertrouwen dat zij die nog niet deelnamen toch eens een kans wil len wagen om een prijs in de wacht te slepen en daardoor tegelijkertijd de jeugd te steunen. De Jeugdkommissie. PROTEST TEGEN RKC CONCORDIA SVD WON De Bossche voetbalvereniging Concordia SVD heeft het protest gewonnen betreffende het niet toekennen van een doelpunt in de onlangs gespeelde wedstrijd RKC —Concordia SVD. De oorspron kelijke uitslag van 10 is daar door gewijzigd in 11. Roda BoysNEO 21 Zaterdag heeft het NEO beslist niet meegezeten. Reeds in de eer ste 5 min. had het al een voor sprong kunnen hebben, maar zowel de Rooy als Paulides brachten deze kansen om zeep. Roda Boys speel de zeer fel maar sportief. Na 30 minuten spelen kwamen zij op 1_0 door een te zachte terugspeel bal van de stopper van NEO zo dat de rechtsbinnen niets anders behoefde te doen dan de bal in te tikken. Na rust zien wij eenzelfde spel- beeld. NEO iets sterker maar de aanvallen van de Boys bleven ge vaarlijker. Paulides weet na 15 min. gelijk te maken door de bal onverwachts in te schieten. Na dit doelpunt kwam NEO geweldig op zetten, maar het wilde deze mid dag niet lukken. Tien minuten voor het einde kwam het beslissende doelpunt toen de in zuiver buiten spelpositie staande linksbuiten op een pass doorloopt en doordat doelman Vos de bal tegen hem aanschopt kan de Roda-speler de bal in het lege doel leggen. NEO probeerde nog gelijk te ko men, maar de achterhoede van de Boys gaf geen krimp en zij weten mede door hun volhouden deze wedstrijd verdiend te winnen. Het 2e elftal verloor van Seolto met 10. Met de rust was de stand nog blank. Tien minuten voor het einde kwam het enige en beslis sende doelpunt. Het 3e elftal verloor eveneens en wel van Good Luck 4 met 20. Al met al niet zo'n beste middag voor de NEO aanhang. Naar wij vernemen hoopt de supportersvereniging van NEO de ze maand een rikconcours te hou den. De plannen zijn om deze win ter dit concours drie maal te hou den. De eerste keer zal dit worden gehouden in café "'t Hof van Hol land". Wij komen hierop nog na der terug. SSCWemeldinge 60 Door de te late aankomst van Wemeldinge kon de wedstrijd pas om kwart voor vier een aanvang nemen. Daarom ook was het bijna volslagen donker bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Brood. Al direct na de start mist A. la Grauw een mooie kans om de score te openen. Direct daarop doet M. Verhagen het beter bij een voor zet van rechts kopt hij dé bal in het net. Aan het spelbeeld te zien zou men gedacht hebben dat deze ontmoeting gauw beslist zou wor den, maar dat was geenszins het geval want verdere doelpunten blijven in de eerste helft uit. Wel deden zich nog hachelijke momen ten voor en kopte M. Verhagen nog tegen de lat, maar verder was het spel te slordig voor een beter resultaat. Na de thee, met tegenwind klopte alles veel beter en na 8 min. maakt A. la Grauw dan ook al 20. In de 10e min. neemt v. Zeist een hoekschop die door Verhagen in eens wordt ingeschoten. 30. Hiermede is Wemeldinge een ge slagen ploeg. Na 20 min. neemt v. Beek een strafschop, maar dit werd geen doelpunt. Dezelfde minuut werd het toch 40. Bij een schot tegen de paal draait de bal op de doellijn, maar de goed doorgelo pen v. Zeist laat het net bollen. Een kwartier voor tijd maakt de zelfde speler er 50 van en vijf min. voor het einde maakt M. v. d. Schans het halve dozijn vol. Twee doelpunten worden nog af gekeurd, waarvan een ten onrechte maar dat mocht niet meer hinde ren. De achterhoede, zonder H. la Grauw stond ook nu weer geen enkel doelpunt toe, wel een be wijs voor haar kwaliteit. Het 2e kreeg een gevoelige 8—1 nederlaag van Kogelvangers. Hier spelen de meeste spelers zonder spirit. Het 3e deed het beter en won van Zwal. Boys 3 met 31. VrederustHNC 16 Rechtsbuiten F. Mandemakers HNC al spoedig een 10 voor sprong, maar rechtshalf G. Van Dongen kopte daarna in eigen doel 11. De Capellenaren kwamen op nieuw terug en een combinatie v. Dongen-v. d. Broek-De Bie resul teerde in een fraai schot van De Bie dat doel trof, 21. Met de steun van de wind drukte HNC de thuisclub in het defensief en G. de Bie zorgde al na 5 minuten in de tweede helft voor 13. Het over alle linies dominerende HNC schoot er lustig op los en uit voortreffe lijke combinaties werd het tenslot te via K. Mandemakers, P. Tref fers en G. de Bie 16. Wit ZwartRoda 33 Roda begon met enkele gevaar lijke aanvallen, maar daarna was het Wit Zwart dat de Oosterhoutse verdediging op de proef stelde. Een snelle aanval resulteerde in een mooi schot van midvoor H. Pruijs- sers, 10. Spoedig na rust was het opnieuw Pruijssers die uit een pass van de rechtshalf A. v D.ongen scoorde, 2_0. Wit Zwart kreeg kans om door te drukken, maar er werd met te weinig bezieling gespeeld. In korte tijd kon het energiek strij dende Roda uit goed genomen corners van 20 op 22 komen. Daarna echter was het de actieve linksbinnen A. Rozenbrand die met een fraai schot de stand op 32 bracht voor Wit Zwart. Precies 2 minuten voor het einde kon de rechtsbinnen van Roda alweer uit een corner nog gelijk maken. 33. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Uitslagen: le klas: The GunnersONI 40 WHS—Olympia 32 VrederustHNC 16 Sprang 2Seolto 01 Wit ZwartRoda 33 2e klas: PTT—Dinteloord 2 4—4 Seolto 2Thoiense Boys 04 The Gunners 2—VVN 2 1—1 Good Luck 3—Vel. KMA 3—2 KogelvangersSSC 2 81 3e klas C: Olympia 3EB 2 31 SSC 3Zwal. Boys 3 31 Good Luck 4Sprang 3 20 The Gunners heeft in de le klas de leiding stevig in handen en HNC is op de tweede plaats geko men. De stand is nu: The Gunners 916; HNC 811; Olympia 9—11; WHS 10—11; ONI 7—9; Wit Zwart 8—9; Seolto 9—8; Sprang 2 97; Good Luck 2 86; Vrederust 83; Roda 93. De stand in de 2e klas is: The Gunners 2 914; BWR 913; VVN 2 10—13; Thoiense Boys 7—12 Kogelvangers 911; Dinteloord 2 9—8; Seolto 2 97; Good Luck 3 8—5; SSC 2 9—5; PTT 9—4; Velo- citas KMA 52. Zegelvereniging „Sawi" - Kaatsheuvel worden EXTRA aan prijzen uitgekeerd SAWI SAWI SAWI 9 november t.m. St. Nicolaas 99 VLOTTE UITVOERING VAN „KUNST NAAR KRACHT" Vrijdag en zaterdag heeft de to neelvereniging „Kunst naar Kracht" telkens voor een goed bezette zaal in de Gildenbond weer een mooi succes behaald, ditmaal met de op voering van „Zij leven onder ons", een toneelspel in drie bedrijven (zes taferelen) van Rob van Marle. De aanwezigen hebben op de eer ste plaats kunnen genieten van het stuk en de wijze waarop dit werd vertolkt, en daarnaast konden zij tussen de bedrijven door onderling van gedachten wisselen omtrent de mogelijke afloop van het mysterie en zichzelf testen op hun speurders capaciteiten. Tijdens het eerste be drijf hoort men plotseling een re volverschot. Men gaat op onderzoek uit en vindt in de tuin het lichaam van de vrouw des huizes, die even tevoren had verklaard dat men haar naar het leven stond. De revolver waarmee het schot gelost werd, ligt naast het slachtoffer. Is het zelf moord of moord, en in het laatste geval, wie is de dader (es)? Zoals bij elke goede thriller wordt het misdrijf natuurlijk pas op het laat ste moment opgehelderd en de da der ontmaskerd. Aangezien hiervoor echter meerdere personen in aan merking kwamen, was er voor de toeschouwers, zoals gezegd, nog een extra attractie om voor zichzelf de ze puzzle op te lossen, waaraan dan ook naar hartelust werd gewerkt. Het was overigens geen geringe opgave, waarvoor „Kunst naar Kracht" zich geplaatst zag. En het werd regisseur Jos van den Assem nog extra zwaar gemaakt, toen na enige repetities een tweetal mede werkenden wegens ziekte verstek moest laten gaan, waardoor de rol bezetting noodwendig diende te wor den herzien. Dat de rolvastheid daardoor wel eens iets te wensen overliet, laat zich begrijpen. Slechts weinigen zullen daar echter iets van hebben gemerkt, want de betrokke nen hadden voldoende slagvaardig heid om deze kleine hiaten vrijwel onopvallend te overbruggen. Daar naast was echter merkbaar, dat er hard gestudeerd was op dit spel, hetwelk dan ook vlot ten tonele werd gebracht. „Kunst naar Kracht" had daarbij een extra impuls in de vorm van het fraaie en moderne decor, dat haar dit jaar bij haar 10-jarig bestaan door de grote „baas", de K.A.B., werd aangebo den. De eerste kennismaking met deze nuttige entourage, waarmee de realiteit zo dicht kan worden bena derd, moet voor de acteurs en ac trices een groot genot geweest zijn. Het hoofdmotief van het stuk tip ten we reeds aan, en het hele spel beweegt zich rond de oplossing daarvan. Het lijkt ons overbodig de medewerkenden nog eens de revue te laten passeren. Natuurlijk heeft de een meer toneelbloed in z'n ade ren dan de ander, en dus waren sommige typeringen voor verbete ring vatbaar. Over het algemeen hebben alle spelers en speelsters zich echter uitstekend geweerd. Bo vendien mogen we nooit vergeten dat we hier met amateurs te maken hebben, die op de eerste plaats voor hun eigen genoegen deze vorm van cultuur beoefenen. In dit verband mag toneelminnend Kaatsheuvel „Kunst naar Kracht" dankbaar zijn, omdat deze vereniging het ieder winterseizoen weer klaarspeelt zich minstens tweemaal voor het voet licht te presenteren. En dat in een tijd waarin een duidelijke aftakeling van het amateurtoneel valt waar te nemen. Het was dus weer een echt gezellige toneelavond in de Gilden bond, waarvoor de uitvoerenden 'n warm applaus kregen en van voor zitter Jac. Stokkermans van de K.A.B. een hartelijk dankwoord. Onze enige goedbedoelde bemer king: wanneer men er in de toe komst in zou slagen wat dichter in de buurt van het aangekondigde aanvangstijdstip te beginnen en de pauzen tussen de bedrijven wat te bekorten bij een spel dat zich steeds in dezelfde kamer afspeelt moet dit zeker mogelijk zijn zou dit een belangrijk winstpunt bete kenen voor de kijkers, om het con tact met het toneelgebeuren vast te houden. Van het zitmateriaal in de Gildenbond niets dan goeds, maar van half acht tot bijna half twaalf was toch wel iets te lang. Men komt tenslotte voor toneel I-lL-Jli 1 b A W I zegels hebben blijvende waarde E.H.B.O.-VERENIGING „DAMIAAN" ORGANISEERDE UITSTEKEND GESLAAGDE WED STRIJDEN. De E.H.B.O.-wedstrijden, welke de vereniging „Damiaan" te Kaats heuvel zondag in verband met haar 10-jarig bestaan in de zaal van de Gildenbond organiseerde, zijn uit stekend geslaagd en een uitnemende propaganda geworden voor dit werk. Er waren veel belangstellen den die met grote interesse en aan dacht de verrichtingen van de drie- en-twintig ploegen hebben gevolgd. De jury voor deze wedstrijden was Rooij en Kramers uit Waalwijk, samengesteld uit de doktoren Van Ververs en Beekman uit Tilburg en de E.H.B.O.-instructeurs Boons uit Loon op Zand en Timmermans uit Dongen, die in groepjes van twee de in drie vakken werkende teams be oordeelden. Precies op tijd opende de voorzit ter van de organiserende vereni ging, de heer A. Pooters, met een kort welkomstwoord deze wedstr" den, waarbij hij z'n vreugde iJn~ dank uitsprak voor de grote deel name en belangstelling. Onmiddei lijk hierna werden de eerste ploegen aan de start geroepen, waarmee ooï meteen een organisatie in acti kwam, die als perfect en feill02! machine heeft gewerkt. Voorzitter Pooters en z'n ploeg medewerker? (sters) hebb endeze middag name lijk voortreffelijk werk geleverd" Keurig volgens 't vastgestelde sche ma wisselden de teams elkaar at" die het benodigde materiaal voor dé uitvoering van hun opdracht op tiiH gereed vonden. Naast de bekend making via de microfoon, ontvingen de belangstellenden telkens een exemplaar van de opgave, kortom er mankeerde niets aan de gehele opzet. Toen de wedstrijden waren beëindigd, ontving iedere bezoeker een formulier, waarop hij voor zich zelf de uitslag bij de bekendmaking kon noteren. En ook op dit laatste heeft men niet lang behoeven te wachten, want vrij kort nadat de laatste teams aan bod waren ge. weest, kon de heer Pooters hiertoe overgaan. Hij merkte daarbij tevens op, dat er in het algemeen uitste kend werk was geleverd en dankte iedereen die aan deze geslaagde middag had meegewerkt. De uitslag was: le prijs met lof: Oisterwijk II 185 punten en le commandantsprijs met 58 pnt.; Goirle I 178 pnt.; Goirle IV 172 pnt.; Oisterwijk I 171 pnt. le prijs: Princenhage II 167 pnt en 2e commandantsprijs met 58 pt! (na loting) Haaren I 167 pnt.; Haa- ren II 167 pnt.; Spoordonk 165 pnt.' Goirle III 164 pnt.; Heeschll 163 pv Den Dungen I 163 p.; Hank 162 pt.; Dussen 162 pnt.; Heeschl 159 pnt'. 2e prijs: Dongen 154 pnt.; Goirle II 150 pnt.; GemertI 145 pnt.; Mo lenschot 145 pnt.; Princenhage'l 143 pnt.; Reijen 138 pnt. 3e prijs: Gemert II 127 pt.; Chaam 125 pt.; Loon op Zand 123 pt. GILDE ST. JAN Zondag hield het gilde St. Jan de tweede schietoefening in de kegel baan van hotel Euphonia. De stand na 20 schoten is thans: 1. P. v. Nieuwstadt Sr. 213 pnt.; 2. H. v. Nieuwstadt 206 pnt.; 3. A. Verhoeven 201 pnt.; 4. H. van Bal- kom 201 pnt.; 5. P. v. Nieuwstadt Jr. 195 pnt.; 6. A. Dingemans 192 pnt.: 7. J. Verhagen 191 pnt.; 8. A. Merkx 188 pnt.; 9. C. Dingemans 188 pnt.- 10. M. v. Nieuwstadt 174 pnt.; 11. W. Smit 163 pnt.; 12. L. Melis 157 pnt. AANRIJDING Donderdagavond omstreeks 7 uur is op de provinciale weg tussen Kaatsheuvel en Loon op Zand, ter hoogte van café de Steenbakker, 'n personenwagen, komende uit de richting Loon op Zand, door tot nog toe onbekende oorzaak van achter op een met paard bespannen wagen gereden. De eigenaar van deze wagen, de heer J. v. d. W„ winkelier in huis houdelijke artikelen te Kaatsheuvel, die iedere dag||iet zijn voertuig de omliggende plajftsen bezoekt om z'n waren aan de aan te brengen, was op weg naar huis. Door de botsing werd een ware ravage aangericht. Een groot gedeelte van de inhoud van de wagen, waaronder veel breekwaar, werd over de weg ver spreid. De heer v. d. W. liep lichte verwondingen aan z'n hoofd op, maar was overigens slechts ge schrokken. De autobestuurder, de heer v. d. M. uit Waalwijk, man keerde niets, maar z'n voertuig was aan de voorzijde flink beschadigd, terwijl het paard schaafwonden had opgelopen. De politie had in verband met de vele brokstukken, de handen vol aan het verkeer. OPBRENGST T.B.C.-WEDVLUCHT De T.B.C.-wedvlucht door de Kaatsheuvelse Postduivenvereni ging, heeft dit jaar een netto-bedrag van 1012.50 opgeleverd. VERVOLG RAADS-AGENDA 17. Voorstel tot het verstrekken van een algemene machtiging aan b. en w. tot het aangaan van re- kening-courant-overeenkomsten, gasgeldleningen en andere kort- geldleningen voor 1963. 18. Voorstel tot benoeming van le den van de Instelling voor Maat schappelijke Zorg. 19. Rondvraag. bes bin die He en aar on wo Re vei ko -ülf stu j klap 01 van Ee rtwerei .•pes vai accomo j uitbr als mind jichtafel durf v heer v. jl gepres deszelf arme di Xatuurli jnir terd -:?agand rad dire< :eifen on igszins Op vrij d 3 8 uur, iel in rei een b rorzitter, je leden .modigin ïgenwoor :'n idee c ::;e avon ncht de cerem ronder twee raar dan jsse. Dt peeld doi •rboek. t in h 'i biljarti jïheim. j=ser op aast de c ad in d rid. Nog .tvan h Irand" u: """accomodatie nu met grote MATCHTAFEL UITGEBREID. wedstrijdwezen. Het district Kaats heuvel heeft een bloeiende c competitie, terwijl de persoonlij kampioenschappen steeds weer c nementen van de eerste ord'e waarvoor steeds grote belang ling bestaat. En het zijn vooral laatste, welke in het verleden successen in de strijd om gew lijke en nationale titels voor sp uit dit district opleverden. Vanzelfsprekend hebben dejc" lokaalhouders deze snelle ontw ling niet alleen met belangs» gevolgd, maar ook begrepen hier voor hen ook een taas weggelegd. Zij hebben duidel J gezien dat bestendiging van les alleen mogelijk was, wfn"„ biljartaccomodatie „up to date en dat hebben zij daadwerkei J gedaan, zelfs op een fantas^ wijze. Wij willen dit met enkei ten illustreren. Acht Jaar f ea. was er in het district nog kele kleine matchtafel van 1.15. Drie jaren later waren slechts twee van dit formaa is nog maar één kleine ta 2.10 bij 1.05 aanwezig, en maar Dat de biljartsport in Kaatsheu vel zich de laatste jaren enorm sterk heeft ontwikkeld, is niet al leen in dit kleine district zelf, maar ook bij de beoefenaars van deze mooie sport in de verre omgeving genoegzaam bekend. Op de eerste plaats hebben de leidende figuren in dit district in het verleden be wezen, dat zij op het gebied van organisatie hun mannetje kunnen staan en voor niemand behoeven onder te doen wanneer hen de ge legenheid wordt geboden om een belangrijk biljartevenement in el kaar te zetten. Als belangrijkste voorbeelden en wapenfeiten willen we in dit verband alleen maar noe men het kampioenschap van Neder land, Hoofdklasse klein biljart 38-2, enkele jaren geleden in de zaal van P. van Dun, maar vooral het Euro pees kampioenschap driebanden dit jaar in De Efteling. Speciaal over de organisatie van dit laatste gebeu ren lieten de kopstukken van de nationale en internationale biljart wereld zich in zeer lovende bewoor dingen uit. Op de tweede plaats is daar het intensief beleven van het Voor h irijfsecon lOÜeke iilburg, c Waalwijk Op ht ttamen e ."adgenoc Adriaans. -uphoniE Dinsdc wedei Missa Br oes en h 'Orden van erk ÏOXEEL Het be fonoodz; T*n een "oering sterdag zaal "acht z de tijd BESOIJ] i: Het gi P'nianus jaar de k J wor Sehoude

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6