De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL DRUNEN w. s. c. Fa. Th. SCHAPENDONK s. s. c. GERO cassettes aalwijk R. K. C. R. W. B. rLV~RWB 6 12 uur Baardwijk Drunen R. K. D. V. C. Sprang N.E.O. Vrojh.-Capelle Capelle Wit Zwart Kaatsheuvel D. E. S. K. STASSAR Waalwijk Waspik Schaken Biljarten Duivensport Krachtsport „Heer"lijke cadeaus Hoendervangers Raamsdonk Gouden bruiloft ONDERZOEK BEHOEFTE WEEKMARKT. étfO\G 23 NOVEMBER '62 84e JAARGANG No. 92 GilzeWSC Indien, als gevolg van het inge- -eden winterse weer, geen afge hangen volgen, gaat WSC de ónpetitie voortzetten met de uit wedstrijd tegen Gilze. Deze tegenstander staat op de ^nglijst dichter bij de onderste :3.n°bij de bovenste plaats gerang- jjjkt en de Gilzenaren schijnen jjs niet in blakende vorm te zijn. jn 't verleden heeft WSC slechts p-eemaal tegen Gilze gespeeld, en joral in de uitwedstrijd bleek een roeilijke klip te zijn, die WSC niet te omzeilen. De Gilzenaren rjllen beslist elke mogelijkheid nachten uit te buiten om spoedig jen hogere klassering op de rang- ',st te bereiken, en WSC moet da- •jg op haar tellen passen om niet verliezer uit Gilze terug te ke- jn. Door de ontwikkelingen in de topgroep waarbij de hoogstgeklas- cécrde ploegen wederom verlies- •jnten opliepen is WSC nog steeds ianshebber. De oranje-zwarten zul- ';n echter uit een ander vaatje boeten gaan tappen om dit te ,-jnnen blijven, want nog zondag ij, is gebleken dat de voorhoede '•esiist te zwak speelt en zich te jeinig kansen weet te scheppen, jet is te hopen dat de WSC-ers ;1In beslist nog goede kans in eigen tanden zullen houden en met de rolle winst huiswaarts zullen ke ren. Scheidsrechter zal zijn de heer t, Posthuma. Het 2e elftal, dat een niet mis te verstane nederlaag te incasseren ireeg bij Brabantia dient zich hierop te revancheren en in de iuiswedstrijd tegen Valkenswaard minstens één winstpunt te be machtigen. Valkens waard speelt echter bijzonder sterk, en de re- servse zullen hieraan een stevige kluif krijgen. Aanvang half drie. Het 3e elftal is vrij, doch het 4e ;n 5e elftal spelen beide om 12 uur •huis, resp. tegen Dussense Boys 2 aVeerse Boys 4. Het 4e elftal kan heslist winnen, doch het 5e zal het minder gemakkelijk hebben met het in blakende vorm verkerende Veerse Boys, dat ongeslagen aan ie leiding staat. In elk geval is dit een wedstrijd, waaraan voor de :ch herstellende 5e elftallers eer !e behalen is. Vlijmense BoysRKC Na de zwaar bevochten zege die ie geel-blauwen zondag j.l. be- ialden op mede-koploper Blauw heel staat er voor a.s. zondag een :rare uitwedstrijd voor de boeg. Dan trekt de RKC-ploeg n.l. naar lijmen om daar de Boys partij te ;even. Dit is van oudsher een moeilijke tegenstander geweest jor de Waalwijkers. Dit seizoen taait dé ploeg uit Vlijmen echter liet te best, maar ze zullen zeker legen de koploper willen tonen dat 2 beter kunnen en zullen het zich :eker tot een eer rekenen RKC de eerste nederlaag toe te brengen. RKC-ers, weest hierop voorbe reid, want het spreekwoord „een (ewaarschuwd man telt voor twee" geldt nog steeds. Wanneer echter net dezelfde strijdlust als de voor gaande wedstrijden deze tegenstan der wordt tegemoet getreden dan r ook hier succes niet uitgesloten, "•'e hopen dat de geblesseerde spe lers voor zondag a.s. hersteld zul len zijn, zodat de geel-blauwen niet al te gehandicapt behoeven ran te treden. Er zullen ongetwij feld vele supporters naar Vlijmen Mkken om onze jongens aan te soedigen. RKC-supporters, waar- re die steun in staat is hebben we zondag kunnen zien. Moedig onze jongens op een sportieve manier ran om er zodoende aan mee te •erken, dat de punten mee naar •'•aalwijk gaan. Het 2e elftal trekt naar Beek en ank om daar Sparta 2 partij te leven. Na het gelijke spel van zon- rg verwachten we van het 2e, als ret niet teveel spelers voor het le oet afstaan, nu toch weer een -eine overwinning. Het verdere programma luidt: Ready 2—RKC 2 12 uur Jaspik 4—RKC 4 12 uur •>KC 5RWB 6 12 uur RWB—RKJVV RWB krijgt a.s. zondag visite van itKJVV. uit Den Bosch. Dit elftal, ;at voor Besoijen een onbekende «genstander is, speelt tot op heden wisselend resultaat. Besoijen ■«ft bij de Zwaluw in Vught geen ;echte wedstrijd gespeeld, maar vrdat hen het in geen enkel op- J.™ meezat, werd het een onver- lende 21 nederlaag. Zondag zal tegen de Bosschenaren beslist eer oppassen worden. Alle spe- van RWB moeten zondag maar -•t eén gedachte het veld in ko- -•n> n.l. die van er moet voor ien publiek en op eigen veld nu Stwonnen worden. Trouwens de ^•'tie op de ranglijst is van dien dat er spoedig verandering fle goede zin voor Besoijen moet ,Jen- Hiermede kan zondag a.s. een begin worden gemaakt, ;-'gens. Laat die gelegenheid je *l ontgaan. Daar ook de RKJVV- s de punten goed kunnen gebrui- -3n voor ^et Publiek een '«strijd worden die het aankij kt best waard zal blijken te zijn. :^,Vang half drie. mier is voor zondag vastgesteld: Slfjk 2—RWB 3 2.30 uur to? 4—Raamsdonk 3 12 uur "et 2e en 5e elftal zijn vrij. »eel succes, jongens! BaardwijkHilvaria Hoewel Baardwijk afgelopen zon dag tegen Gloria een grote steek moest laten vallen, is hun rang lijst-positie hierdoor toch minder verslechterd dan vooraf vermoed werd. Immers Voab en WVO kwa men ook niet tot de volle winst en moesten beide met een gelijk spel genoegen nemen. Natuurlijk zou 'n overwinning op Gloria juist nu goede uitgekomen hebben, daar dit dan dubbele winst betekend zou hebben. Wij zijn echter over de tot heden toe verrichte presta ties van de geelzwarten heus niet ontevreden, want 10 punten uit 8 wedstrijden, waarvan 5 zware uitwedstrijden is toch lang niet slecht. Het is echter zaak dat voor al tegen zwakere tegenstanders geen onnodig verlies wordt gele den. Zo komt a.s. zondag Hilvaria bij Baardwijk op bezoek. Een tegen stander die voor Baardwijk volsla gen onbekend is. Hilvaria vertoeft momenteel onder in de ranglijst met vier winstpunten. Wanneer a.s. zondag door de geel-zwarten Leder, Suede, Regen- en g Sportkleding Geef een nuttig cadeau met St. Nicolaas. Komt U eens kijken Wilhelminastraat 1 9 Waalwijk Tel. 3205 gewonnen wordt en dat zit er in, kunnen zij hun positie op de rang lijst aanmerkelijk verbeteren, voor al omdat ook nog de wedstrijd VoabGloria op het programma staat. Hilvaria is een zeer sportive ploeg en tegen de Hilvarenbekers valt best te voetballen. Baardwij- kers j.l. zondag hebben jullie een beetje ongelukkig gespeeld, maak zondag a.s. alles weer goed en pro beer door een overwinning ook in de vierde thuiswedstrijd ongesla gen te blijven. Samenvattend dus een wedstrijd waarbij aan de ene kant een elftal, dat zich op de rang lijst naar boven wil werken, of be ter gezegd uit de buurt van de on derste plaats wil komen en een elf tal dat wil het een woordje mee blijven spreken in de kopgroep in ieder geval zal moeten zegevieren. Een wedstrijd dus die het aankij ken zeker waard zal zijn. Baard- wij kers, succes. Aanavng 2.30 uur. Programma overige elftallen: Be ReadyBaardwijk 3 Baardwijk 4Dussense Boys 3 OJCRKDVC Zondag a.s. heeft RKDVC 1 weer een uitwedstrijd op het program ma staan. Zij gaan dan naar Ros malen om de strijd aan te binden met OJC. Deze tegenstander heeft de laatste wedstrijden goede resul taten geboekt. Na de overwinning van zondag j.l. zullen de DVC-ers natuurlijk ook graag op het goede pad blijven. Er zal dan echter weer goed voor de dag gekomen dienen te worden. We rekenen er dan ook op dat de Drunenaren weer hun uiterste best zullen doen. RKDVC 2 krijgt a.s. zondag Leerdam Sp. 3 op bezoek. We ho pen dat de DVC-ers deze wedstrijd zullen laten zien dat hun neder laag van zondag j.l. een misstap is geweest en dat zij nu weer op het pad der overwinningen zullen te rug keren. Deze wedstrijd begint om 2 uur. RKDVC 3 is vrij. Het 4e elftal moet ook naar Ros malen om daar om 12 uur OJC 3 te ontmoeten. Het zal ook hier niet eenvoudig zijn tot winst te komen. Ook het 5e elftal heeft een vrije dag. WIJK—NEO Als het weer zaterdag a.s mee werkt staat NEO een zware uit wedstrijd te wachten. Wijk heeft uit 9 wedstrijden 12 punten een aantal dat ook NEO heeft. Wijk heeft nog geen thuiswedstrijd ver loren. Zal NEO dit record breken? De thuisclub zal natuurlijk alles in het werk stellen om deze wed strijd te winnen, wat wij echter ook van NEO verwachten. NEO-mannen, doe zaterdag weer je uiterste best, want het zal nodig zijn in Wijk, stel de supporters niet teleur. Vertrek van de bus om 2 uur, vanaf de viersprong. Het 2e elftal krijgt eveneens 'n zeer moeilijke uitwedstrijd en wel tegen Vrederust in Bergen op Zoom. Mannen, jullie moeten weer eens een paar puntjes er bijhalen, dit is beslist nodig. Het 3e speelt thans tegen Olym- pia 3 uit Dongen, een tegenstander waarvan niet gemakkelijk gewon nen zal worden, maar wanneer er door allen van begin tot eind ge werkt wordt ligt een gelyk spel toch in de lijn der verwachting. NEO-lui, zaterdag alle succes. SSCSmerdiek Zaterdag a.s. speelt het le elftal de returnwedstrijd tegen Smerdiek. Wil deze ontmoeting in winst wor den omgezet dan zal er flink moe ten worden aangepakt. We hopen dan ook dat jullie revanche zullen nemen voor die 10 nederlaag in Smerdiek. Maar dan zal er toch voor gewerkt moeten worden en zeker over de beide vleugels wor den gespeeld. Met steeds door het midden te spelen komt men er niet. Ook de achterhoede resoluut wegwerken en niet pingelen, wat o.a. de linksachter nogal doet en wat meestal gevaar oplevert, dus vlot wegwerken. Dus jongens, wees er van doordrongen dat deze wedstrijd gewonnen moet worden, anders mis je onherroepelijk de aansluiting met de kopgroep en je weet wat dat dit jaar betekent. Houdt dit vooral goed voor ogen. Speel de bal vlot af en met open aanvallen, dan is er kans op suc ces. Scheidsrechter is P. J. Roo- vers. Aanvang 3 uur. Het 2e elftal dat vorige week zo aardig uit haar slof schoot gaat nu zaterdag op bezoek bij KMA in Breda. Als jullie weer zo spelen kan er gewonnen worden, dus doe je best, want er moeten nog enkele punten bij. Wit ZwartThe Gunners Wit Zwart ontvangt zaterdag de koploper The Gunners uit Breda. Een moeilijke wedstrijd, die de Ca- pellenaren, willen zij in de kop groep blijven, niet mogen verlie zen. The Gunners heeft een snelle en schotvaardige voorhoede. Als Wit Zwart echter alles op alles zet behoeft zij niet voor de Bredanaars onder te doen. Het wordt in ieder geval een spannende wedstrijd. Aanvang drie uur. Wit Zwart 2 treedt aan tegen Good Luck 4 in Raamsdonksveer. Ook al een belangrijke wedstrijd omdat Good Luck ongeslagen aan de top staat en nog door Wit Zwart van de bovenste plaats kan wor den verdrongen. Aanvang drie uur. DESKUno Animo Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter: M. Verbeek, Oisterwijk. Na de zeer verrassende neder laag bij Hontenisse, wacht de Des- sers nu de derby tegen Uno Ani mo, dat zondag kans zag om Hulst met lege handen naar Zeeuws- Vlaanderen terug te sturen. Door de drie achtereenvolgende nederlagen zijn de Dessers lelijk achterop geraakt, en het zal zaak worden om direct het roer om te gooien. Zondag zal getoond moe ten worden dat DES in staat is om anderhalf uur enthousiast te voet ballen, en in de voorhoede zal ook flink geschoten moeten worden. Met een afwachtende houding is tegen de Loonse jongens niets te bereiken. Dessers, na drie gelijke spelen en drie overwinningen volgden drie nederlagen, zodat uit 9 wed strijden slechts 9 punten binnge- komen zijn. Dit is voor een ploeg die in de bovenste regionen wil vertoeven, veel te weinig. Mannen, stelt uw supporters deze keer niet teleur. Supporters, moedigt uw jongens spontaan aan, maar doe dit op een manier waarop niemand iets heeft aan te merken. Denk aan de St. Nicolaasprijsvraag DESK 2PSV 4 Aanvang 12 uur. Scheidsrechter: A. van Hoorn, Oss. Het 2e elftal, dat zondag prach tig voor de dag kwam door de naar het amateurvoetbal teruggekeerde Helmond-reserves in eigen huis met 41 te kloppen, krijgt nu het 4e elftal van PSV op bezoek. Het is tegen PSV steeds oppassen, want deze jongens spelen een technische partij om van te watertanden. Succes kan hiertegen gewoonlijk slechts bereikt worden, als van de eerste tot de laatste minuut ge werkt wordt dat het een lieve lust is. Dessers, laat voor eigen publiek zien dat jullie dit seizoen weer in vorm zijn, want de laatste twee wedstrijden leverden naast 4 pun ten ook 8 doelpunten op. DESK 5—Heusden 3 Aanvang 12 uur. Scheidsrechter: H. A. Godschalk, Tilburg. Het 5e elftal ontmoet het derde van Heusden en moet hiervan vlot kunnen winnen, maar in het ver leden werden jullie op eigen ter rein nog wel eens verrast door de Heusdenaren. Vijfde elftallers, met een overwinning blijven jullie in de running tracht dit dan ook te bereiken. S.A.B. - WASPIK 2-2 Door een aanvechtbare beslissing van de scheidsrechter is Waspik zondag j.l. een overwinning op SAB uit Breda onthouden. Van korte afstand schoot een der aanval lers van SAB de bal tegen de hand van een Waspikker, juist binnen het strafschopge bied. Als een reflex floot de scheidsrechter voor hands, toen was er weinig anders meer mogelijk dan het geven van een penalty, waarmee, zoals de scheidsrechter na afloop zelf toegaf, dit gebeuren beslist te zwaar werd gestraft. SAB bracht hieruit de stand op 1-2. Het was toen 10 min. voor rust. In de voorafgaande periode had Willy Ver voort Waspik een 2-0 voorsprong be zorgd. Het 2e doelpunt hiervan scoorde hij uit een strafschop welke aan Waspik was toegekend omdat een achterspeler van SAB een door Waspik ingeschoten bal met de hand uit het doel ranselde. De bal was daarbij de doellijn overigens al gepasseerd; 20 min. na rust kon de thuisclub de stand op 2 - 2 brengen toen de doelman van Was pik een foutje maakte. Het was een pret tige wedstrijd die in de beste verstandhou ding werd gespeeld. WHITE BOYS - DUSSENSE BOYS 1 - 4 De wedstrijd White Boys - Dussense Boys was amper 20 min. oud toen de thuisclub al tegen een 3-0 achterstand opkeek. Alle 3 de doelpunten moeten op naam worden geschreven van de White Boys verdediging. De openingstreffer enkele min. na de aftrap was 'n presentje van Hooymaaiers, die de bal in eigen doel werkte. Vervolgens liet doelman Luyten in de 10e min. 'n inge schoten bal los, waarop de voorwaartsen van Dussen doeltreffend reageerden. Toen amper 10 min. later de White Boys-verde diging weer een steek liet vallen was het pleit beslecht. Dat Dussen kort na de her vatting haar tegenstanders de helpende hand toestak om de eer te redden en de bal in eigen doel deponeerde, was van weinig invloed op 't resultaat van deze ontmoeting. Een kwartier voor 't einde brachten de be zoekers de score op 1-4. VOLLEYBAL Het 2e team van de volleybalclub Atak verloor in Tilburg met 2-0 van Oduphus 4. Atak 3 won met dezelfde cijfers van V.C. Tilburg 3. De wedstrijd Atak 1 - Tornado moest worden afgelast wegens het niet op komen van de scheidsrechter. De Combinatie-schaakclub Sprang-Ca- pelle en Waalwijk, spelend onder de com- petitienaam Langstraat, is het voor de 2e maal gelukt met klinkende cijfers een over winning te boeken in de NBSB-competitie. Uitslag: De Langstraat I - „D4" Ooster hout 7V£-2V£. De wedstrijd werd geken merkt door aggressief openingsspel van de kant van de Langstraatspélers. Over 't alge meen speelden de D4-spelers hun opening veel te tam. Aan bord 1 b.v. liet de tegen stander van M. Goudberg een mooie kans ontglippen om lang te rocheren en scherp op aanval te spelen. Toen hij dit verzuimde werd hij door M. Goudberg in schitterende stijl mat gezet. Aan bord 2 won H. Qui- rijns door een moeilijk toreneindspel met pluspion onberispelijk uit te 6pelen. P. Kuijs- ten heeft de 3e bordspeler van D4 laten zien hoe men met loperpaar, torens en vrijpionnen moet spelen. D. Pullens won, omdat zijn tegenstander een opening speel de, waar hij maar 6 zetten theorie van be studeerd had. Op de 12e zet van wanhoop een stukoffer tegen 2 pionnen, daarna nog 30 zetten techniek en uit. Aan bord 5 speel de het motief: betere stelling aan de ene kant, pion meer aan de andere kant. W. Goedhart had met zijn vrij stukkenspel spoedig een gewonnen stelling. J. Pullens won in het middenspel een pion en bracht dit voordeel door sterk spel over naar het eindspel, waar de stelling na enig analy seren door D4 werd opgegeven. Onze 10e bordspeler won in een gecom pliceerd middenspel de vijandelijke dame en de partij. Invaller Weistra, aan bord 8, stond aanvankelijk op winst, maar heeft dit door onnauwkeurig spel laten schieten. Het werd remise. Ir. N. de Kwaa6teniet ver speelde een gelijkstaand eindspel en onze benjamin W. Delsman verloor in een on gelukkige partij. Al met al toch een mooi resultaat met 7 winstpunten, 1 remise en 2 verliespartijen. DISTRICT WAALWIJK KNBB Finalewedstrijden persoonlijke kampioen schappen 3e klasse. In de afgelopen dagen zijn in de clublo kalen van de B.V. Nooit Volleerd, BSV en Ons Genoegen voorwedstrijden gespeeld voor een plaats in de finale voor het per soonlijk kampioenschap 3e klasse van het district Waalwijk van de KNBB. Uit deze voorwedstrijden is Fr. Slaats van BSV met een gem. van 3.04 uit de bus gekomen, waardoor hij promoveert naar de 2e klasse. J. v. d. Heuvel van BVO be haalde slechts een gem. van 1.59, waar door hij degradeerd naar de 4e klasse. De volgende spelers hebben zich een plaats in de finale verovert. pt. gem. pl.cijf. H. Pelders BVO 11 2.74 5 M. Teurlings 't Zwaantje 10 2.83 6Vz M. Knuist Keesje 9 2.87 8 A. v. Velthoven DGL 10 2.72 8V2 M Duquesnoy DGL 10 2.43 ÏIV2 G. v. Velthoven BVO 8 2.56 14 H. Muller OOG 6 2.53 17^ J. Hoevenaar OOG 8 2.36 18 Reserve: P. IJpelaar Ons Gen. 4 2.39 20Yi De finalewedstrijden zullen worden ge speeld in het clublokaal van BV BVO, bij de heer H. v. d. Heuvel, op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 nov. a.s. Het programma is als volgt samengesteld Vrijdag 23 nov.: 7 uur A. v. Velthoven - M. Duquesnoy; 7.45 u. H. Muller - J. Hoe venaar; 8.30 uur H. Pelders-G. v. Velt hoven; 9.15 uur M. Teurlings - M. Knuist; 10 uur A. v. Velthoven - H. Muller; 10.45 uur J. Hoevenaar - M. Duquesnoy; 11.30 uur G. van Velthoven - M. Teurlings; 12.15 uur H. Pelders - M. Knuist. Zaterdag 24 nov.: 2 uur G. van Veltho ven-JP. Hoevenaar; 2.45 uur M. Duques noy - H. Muller; 3.30 uur H. Pelders - M. Teurlings; 4.15 uur M. Knuist-A. van Velthoven; 5 uur H. Muller - G. v. Velt hoven; 5.45 uur J. Hoevenaar - H. Pelders; 6.30 uur M. Duquesnoy - M. Knuist; 7.15 uur A. v. Velthoven - M. Teurlings; 8 uur H. Pelders - H. Muller; 8.45 uur M. Du quesnoy-M. Teurlings; 9.30 uur A. van Velthoven-G. van Velthoven; 10.15 uur J. Hoevenaar - M. Knuist; 11 uur M. Teur lings-H. Muller; 11.45 uur G. van Velt hoven - M. Knuist. Zondag 25 nov.: 2 uur H. Pelders - M. Duquesnoy; 2.45 uur A. van Velthoven - J. Hoevenaar; 3.30 u. H. Muller - M. Knuist; 4.15 uur G. van Velthoven M. Duques noy; 5 uur M. Teurlings - J. Hoevenaar; 5.45 uur H. Pelders - A. v. Velthoven. De lengte der partijen is 100 car. Het bestuur behoud het recht om de laatste partijen in verband met de spanning even tueel te wijzigen. Na afloop zal de kampi oen door het districtsbestuur worden gehul digd. P.V. DE POSTDUIF WAALWIJK Zaterdag en zondag 24 en 25 nov. zal er in Kaatsheuvel door onze C.C. een ge zamenlijke tentoonstelling gehouden worden, waarvan de totale opbrengst ten goede komt aan diverse liefdadige instellingen. Wij verwachten dat het merendeel van onze leden met enkele duiven aan deze ten toonstelling zullen deelnemen. De duiven kunnen gebracht worden in het clublokaal vrijdag 8 uur 's avonds, waar ze dan zon dag pl.m. 8 uur 's avonds wederom kunnen worden afgehaald. Waalwijkse Krachtsport-Vereniging Zaterdag 24 november a.s. zal de Waal wijkse Krachtsportvereniging voor de eerste maal in dit seizoen in een thuiswedstrijd moeten aantreden tegen de vereniging Her cules uit Dordrecht en Simson uit Den Haag. De W.K.V. moet nog steeds aan treden met een invaller voor A. Heesters, een der beste athleten uit het team. Des ondanks achten we de Waalwijkers in staat van Hercules uit Dordrecht te winnen. Wat de Haagse vereniging Simson be treft, liggen de kaarten echter enigszins an ders. In laatstgenoemd team, nJ. staan ver schillende kampioenen van Nederland op gesteld, zodat het winnen van deze ontmoe ting voor de WKV een zware opgave zal blijken te zijn. Doch wie weet. De Waal wijkse ploeg is voor de wedstrijden van za terdag als volgt samengesteld: A. Bruur- mijn, M. Heesters, Th. van Heeswijk, H. Slaats en C. IJpelaar. VERERENDE UITNODIGING. De athleet A. Bruurmijn, die enkele we ken geleden in zijn klasse het kampioen schap van Zuid-Nederland op zijn naam bracht, mocht naar aanleiding hiervan van het NOC de vererende uitnodiging ontvan gen om de j.l. zaterdag gehouden feestmid dag, die ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het NOC in het Kurhaus te Scheveningen werd georganiseerd, bij te wonen. Tijdens deze middag werden demon straties van verschillende sporten gegeven en een film vertoont van de Olympische Spelen te Rome. Z.K.H. Prins Bernhard woonde eveneens deze sportmiddag bij. Een hele eer dus voor onze jonge Waalwijkse athleet. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen: Dienst Dr. Ver haak. AGENDA Zaterdag 24 november 8 uur Jongeren-sociëteit. 8 uur Tarzan en de verloren Safari 14 jaar. 2 uur B.B.-oefening. Zondag 25 november 7 uur Balavond H. v. Delft. 4 uur Geef 'm de sporen, Hoge Braken. 6.15 uur Tarzan en de verloren Safari, 14 jaar. 8.30 uur Om zonden huilt men later, 18 jaar. Maandag 26 november 4-9.30 uur Balletschool. Woensdag 27 november 3-6.30 uur Balletschool. 8 uur Om zonden huilt men later, 18 jaar. 8 uur Hobbyclub Toneel. Donderdag 28 november 7 - 9.30 uur Balletschool. 7.30 uur Hobbyclub Handenarb. BOSSCHE GYMNASTIEK. KAMPIOENSCHAPPEN JUNIOREN Op zondag 18 nov. j.l. vonden te Drunen de jaarlijkse Bossche Gym- nastiekkampioenschappen Junioren plaats; deze wedstrijden, welke steeds j per toerbeurt worden gehouden, wer- den voor dit jaar georganiseerd door de Gymnastiekvereniging S.H.J. te Drunen. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van de Bossche Gymnastiekkampioenschappen, dhr. Fr. v. Osch uit 's-Bosch, die tevens als wedstrijdleider fungeerde, werd een aanvang gemaakt met de wed strijden, welke een geweldig prettig en spannend verloop hadden. Na afloop van deze spannende en sportieve wedstrijd, werden de prij zen en diploma's uitgereikt, na eerst hartelijk dank te hebben gebracht aan 't bestuur van SHJ, voor de prima organisatie en de gastvrijheid, dank aan de jury en de telcommissie voor 't vele werk en de vrije tijd hieraan weer besteed, een bijzonder woord van dank aan de heer Th. van Eijk, secretaris van de R.K. Gymnastiek- bond Bisdom Den Bosch, voor zijn aanwezigheid en tot slot dank aan alle jongens en meisjes die weer aan de jaarlijks terugkerende, prettige en sportieve wedstrijd hebben deelgeno men. De uitslag van deze wedstrijden waren: Meisjes-adspiranten: 1 OWS Waalwijk 686,1 pt.; 2 SHJ Drunen 648,1 pt.; 3 Adelaar Vught 627, pt.; 4 Pr. Hendrik Vught 585,9 pt. Jongens-adspir.: 1 SHJ Drunen 356,4 pt.; 2 Pr. Hendr. Vught 350,2; 3 Adelaar Vught 341,. pt. Meisjes-Jun.: 1 OSS-Volo 's-Bosch 777,7 pt.; 2 Pr. Hendr. Vught 762,6 pt.; 3 OWS Waalwijk 753,- pt.; 4 Adelaar Vught 711,4 pt.; 5 SHJ Drunen 699,- pt. Jongens-Jun.: 1 OSS-Volo's-Bosch 317,9 pt.; 2 SHJ Drunen 317,7 pt.; 3 Pr. Hendrik Vught 292,8 pt. Verenigingsprijzen totaal: 1 SHJ Drunen 2021,2 pt.; 2 Pr. Hendrik Vught 1991,5 pt.; 3 Adelaar Vught 1679,8 pt.; 4 OWS Waalwijk 1439,1 pt.; 5 OSS-Volo 's-Bosch 1095,6 pt. Door deze uitslag is SHJ voor de tweede maal in 't bezit gekomen van de grote verenigingsprijs. BURGERLIJKE STAND over oktober 1962 GeborenElisabeth A M dv Merkx- Klaren - Barbara dv Bredero-Goddijn - Maria C dv de Krieger-Kremers - Gerar- dus L A M zv de Gouw-Knippels - Bar tholomew J zv van Meel-Pfaph - Johanna A M dv van Spijk-Brok - Josephus C M zv de Kok-de Vaan - Sophia P W dv den Teuling-Snoeren - Johannes L G zv v Es- donk-van Vlijmen - Jacoba B M dv Mul- ler-Traa - Adriana J dv v d Velde-Lotens - Bernarda J dv Meijnen-Zijthoff - Ma ria C J dv van Logten-van Engelen - Pe trus J M zv van Vliet Roodenrijs - Johan nes A M zv van Logten-van Drunen - Ma ria J P dv van Drunen-van Spijk - Johan nes M F dv van Huiten-Beekmans - An- tonetta C M dv van Beerendonk-Melis - Maria E J dv Zondag-van Loon - Anna H M dv Brok-van Halder. Huwelijken Johannes M de Wit 25 j en Adriana J M Lambrechts 23 j - Petrus Verhulst 30 j en Adriana Th Robben 32 j - Cornelis P de Wit 28 j en Petronella M C B Elshout 23 j - Antonie H van de Wiel 30 j en Adriana A J M van der Geld 23 jaar. Overleden Woutherus P. Werts 51 j - Norbertus F M Verkuijlen 51 jaar. voor hém, die een modieus cadeau waardeert, een vlotte HOED of een sportieve PET, een moderne PULLOVER of VEST, een OVERHEMD tricot nylon, bel-o-fast enz., een wol met zijde SJAAL of een leuke DAS, HANDSCHOENEN, SOKKEN, ZAKDOEKEN, MANCHETKNOPEN, teveel om op te noemen. In deze ar tikelen een grote keus en ALLES LEUK VERPAKT. HERENMODE Mevr. v. d. BRAND-HENS Grotestraat 155 Waalwijk Maandag vierde de heer A. de Veer zijn gouden huwelijksfeest. De dag werd inge zet niet een solemnele H. Mis in de kerk van de H. Bavo. De fam. de Veer is thans woonachtig in Bilthoven, maar vierde deze feestelijke dag in Raamsdonk, waar zij ja ren lang gewoond hebben, 's Avonds bracht de harmonie St. Bavo hen een serenade. RAAMSDONK - ZIGO 3-0. In een matige wedstrijd heeft Raamsdonk op eigen terrein tegen Zigo een overwinning weten te behalen. Voor de rust werd door beide ploegen slecht geplaatst. Verschillen de goede kansen voor beide doelen werden niet benut. In de tweede helft zag men een fel aanvallend Raamsdonk. Met goede com binaties bestookten de Raamsdonkvoor- waartsen het vijandelijke doel. Dit leverde vrij snel een 1-0 voorsprong op door een onhoudbaar schot van Frits Rekkers. Nadat midvoor Rekkers voor de tweede maal een treffer had weten te plaatsen, vergrootte Jan van den Berg de voorsprong van de thuisclub tot 3-0. Toen deze voorsprong was bereikt daalde het spelpeil weer enigs zins. In de stand kwam geen wijziging meer. Naar het schijnt is Raamsdonk thans over de depressie bij de aanvang van de com petitie heen. Door een tweetal overwinnin gen in de laatste twee wedstrijden heeft men zijn positie op de ranglijst aanzienlijk weten te verbeteren. MOOIE VERBETERING Maandag heeft men in het verlengde van de Raadhuisstraat een begin gemaakt met het verharden van 'n gedeelte van de straat. Nabij dhr. Offerman was reeds eerder een tegelpad aangelegd, maar achter de daar gebouwde woningen lag nog steeds de oude „brak" met zijn zandpad, wat met regen weer veranderde in een modderpad. Het ligt in de bedoeling het nu bestaande tegel pad te verlengen tot dhr. J. Kuijsters. De bewoners van de Raadhuisstraat zullen deze verbetering zeer zeker al van harte toe juichen. WEINIG BELANGSTELLING VOOR KVP-VERGADERING. De afdeling Raamsdonksveer van de KVP hield een alg. ledenvergadering in het pa rochiehuis in verband met de kandidaat stelling van de leden van de Tweede Kamer. De opkomst was bedroevend. Als candida- ten werden voorlopig aangewezen dr. de Kort, Th. van Eupen, mr. dr. van de Heu vel, M. Herbers, drs. Schouten, P. Vriens, mej. van Kessel, J. van Boxel, mr. F. J. v. Tiel, mr. van Boven, W. Assman, dr. van Helvoirt en drs. Verdijk. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. van Seters of het niet mogelijk was te ko men tot een gespreksgroep die de plaatse lijke problemen een kon bespreken. Te vens zou dan hierdoor een betere verstand houding bekomen tussen de verschillende groeperingen in de gemeente. Voorzitter v. d. Heuvel beloofde dit met het bestuur te zullen bespreken. In de gemeente Raamsdonk wordt thans een onderzoek ingesteld naar de behoefte aan een weekmarkt, die zal worden gehou den op het Heereplein te Raamsdonksveer. De gemeenteraad heeft in 1961 tot een weekmarkt besloten, doch door de hogere instanties werd geen toestemming verleend.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 17