wAAlwijkse en LanqstRMtse couRAnt Dubbel goud bij P. H. Vloemans Schoenfabrieken N.V. Personeel droeg bij in de feestvreugde deed radio en ijskast cadeau en Twee broers vierden 50 jarig dienstjubileum M. J. van Herwijnen in het zilver Aangewezen persoon Centrale figuur s Frans Leytens uit Waalwijk ontvangt gouden horloge Jubilea bij Timiur Piet Kemmeren Jan Kemmeren GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR VRIJDAG 14 DECEMBER 1962 84e JAARGANG No. 98 3e tcho VAn het Zuióen •jjiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen •ofdredacteur JAN TIELEN ^nummer 1069687 ;I blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief ht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Het is een oprecht en eerlijk feest geworden bij schoenfabriek P. H. Vloemans N.V. in Kaatsheuvel. Het stond in het teken van welgemeende dankbaarheid, waarbij 't niet alleen bij mooie woor den bleef. Ieder, die getuige is geweest van de huldiging, die 's morgens 11 december in het restaurant van de Ef teling plaats vond, zal en moet dit volmondig beamen. De huldiging wekte de indruk van een groot familiefeest, waarbij het verschil in rang en stand volkomen op de achtergrond was geschoven. Het kreeg een sfeer van Brabantse intimiteit, die wij, helaas nog maar zo hoogst zelden mogen bespeuren. Er waren bloemen, er waren cadeau s, maar wat veel meer zegt, er was een diep persoonlijk contact tussen directie en jubilaris sen, een hartelijk contact, waarbij woorden tekort schieten en dat zich ook moeilijk onder woorden laat vatten. Een cadeau onder couvert van de directie en een radiotoestel van het personeel, de waardevolle beloning voor 50 jaar trouwe dienst. Datzelfde werd reeds beaamd door de heer P. Vloemans, die namens de directie van de N.V. het woord voer de tot de beide jubilarissen, terwijl hij zei„Het is voor mij geen gemakke lijke taak, de grote waarde die gij beiden al deze jaren voor onze zaak geweest bent, hier in huldigingswoor den onder te brengen". En mocht dan al uit deze woorden van de heer Vloemans blijken, dat deze waarde inderdaad onschatbaar groot wasuit de persoonlijke felici tatie van de directie en de familie Vloemans aan de beide jubilarissen en hun familie kwam dit nogmaals uitdrukkelijker tot uiting. Kwam tot uiting dat deze N.V. eigenlijk geen N.V. meer is, maar een grote fami lie-gemeenschap waar men elkaar vaar waarde weet te taxeren. Het eerste, richtte de heer P. Vloe- inans het woord tot de heer Jan Kem meren, sedert 50 jaar in dienst bij de N.V., en die dus op zeer jonge leeftijd zijn intrede deed. Al spoedig bleek, dat hij de aangewezen persoon was, die het fabrikaat in het land zou bunnen vertegenwoordigen. In die afgelopen 50 jaar is er veel gebeurd. Twee wereldoorlogen kondigden zich aan, terwijl de crisisjaren het werk echt niet gemakkelijker maakten. On danks dat, is de heer Kemmeren, zoals de heer Vloemans het zelf be nadrukte, in die vijftig jaar in de schoenindustrie een figuur geworden, waarvoor men veel respect heeft ge kregen, deels door zijn enorme ver- weten te trotseren, en wij zijn u van daag dan ook op een bijzondere ma nier dankbaar, voor al uw werkge daan met de volledige inzet van uw gehele persoon in het belang van on ze zaak". Naast de woorden van dankbaar heid en hulde gericht tot de heer J. Kemmeren richtte de heer Vloemans zijn aandacht op de tweede gouden jubilaris, en wel de heer Piet Kefti- meren, technisch bedrijfsleider van P. H. Vloemans, die eveneens, zoals de heer Vloemans het uitdrukte zijn sporen in het bedrijf voor de volle koop-ervaring en deels ook door zijn grote tact en eerlijkheid, waarmee hij de klanten bediende. Als devies hield de heer J. Kemmeren aan datgene te verkopen, wat de klanten in hun zaak, gezien de plaats van vestiging of omstandigheid, het beste konden gebruiken. Nadat hij zich hoofdzakelijk ging concentreren op de drie zuidelijke provincies, wist hij een klantenkring op te bouwen, waar menigeen jaloers op zou zijn. Vermeldenswaard noemde de heer Vloemans het, dat de jubilaris, in zijn hoedanigheid als vertegenwoor diger, bij de grotere relaties in het westen van het land een graag ge ziene persoonlijkheid was. De heer Kemmeren had hart en ziel voor het bedrijf, waarin hij werk te, want naast de tijd die hij nodig had om zijn beroep van hoofdverte genwoordiger goed uit te oefenen, bleek hij steeds tijd te kunnen vin den om bij te springen in het werk dat weer gedaan moest worden, voor het samenstellen van de monstercol lecties, de voorbereiding voor de di verse schoenenbeurzen en tentoon stellingen. „Ik kan zo aanvoelen, dat in Uw kwaliteit als hoofdvertegenwoordi ger, dit werk voor U, vooral in de laatste jaren, een groot aanpassings vermogen heeft gevergd. Niet alleen door de tijd, die in deze vijftig jaar wel iets moderner is geworden, maar ook door de grotere concurrentie en door Uw cliënten, die rui wel iets meer eisender zijn geworden dan vroeger. Niettemin, hebt u dit alles 100 heeft verdiend. Ook hij werd op zeer jeugdige leeftijd in het be drijf opgenomen, waarbij hij direct zijn bijzondere liefde voor het schoe nenvak toonde, ondanks het feit, dat er in die beginjaren van zijn carrière hard aangepakt moest worden en de dagen wel iets langer waren dan 8 of 9 uur. De heer Vloemans zei er van over tuigd te zijn, dat dhr. J. Kemmeren, als leider van het bedrijf kwaliteiten was gaan tonen, die nu nog het stem pel drukken op het geheel van de fa briek. „Na jaren van bekwamen in de vele facetten van dit vak, werd U, naarmate onze zaak in omvang groei de, de centrale figuur in het schoen- technische gedeelte". De heer Vloe mans wees er op dat de heer P. Kem meren, niet kon berusten in het en kel constateren van schoentechnische feiten en prestaties, maar alleen dan deze kon beamen, wanneer hij zelf de proef op de som genomen had. Naast de liefde voor het vak, waar door hij bij velen in hoge achting stond, werd de heer P. Kemmeren steeds gewaardeerd voor de wijze, waarop hij met het personeel kon om gaan. Zowel de arbeidskrachten van zijn leeftijd als de jongere werkne- bers vonden in hem steeds de per soon waarop men onder alle omstan digheden kon rekenen. De heer Vloemans noemde zijn op treden een grote stimulans voor de werknemers. Hij memoreerde, hoe de heer Kemmeren, nadat de heer Vloe mans sr. zich uit de zaak had terug getrokken, zich uitstekend had weten aan te passen aan de nieuwe en radi calere ideeën. U hebt zich niet alleen aangepast, maar enthousiast meegewerkt om de fabricage op een meer verantwoord peil te krijgen. Nog dagelijks onder vinden wij, dat U nog steeds niet b'cnt uitgeput nieuwere methoden te ont dekken en die in de praktijk te bren gen". De heer Vloemans sprak de hoop uit dat beide jubilarissen nog lang - deels in het belang van de zaak en deels als een periode van verdiende rust, - zouden mogen genieten van een gezond en heilzaam leven. In zijn huldigingswoord betrok de heer Vloemans tevens de beide echt genoten, die, zoals hij zei, van zo ontzettende grote steun voor de ju bilarissen geweest waren. Hoe groot de huldiging 's mor gens door de directie ook geweest was, hoe groots ook de toeloop tij dens de receptie-uren was, waarbij talloze zakenrelaties en meestal niet met lege handen - kwamen fe liciteren bij dit uitzonderlijk jubi leum, er scheen geen einde te kunnen komen aan de uitbundige huldiging van deze twee broers, die vijftig jaar lang naar eer en geweten de belangen van de zaak op zijn best hadden behartigd. Hoe het personeel van PeHaVe de beide jubilarissen huldigde leest u el ders op deze pagina. Op 1 december was het 25 jaar geleden dat de heer M. J. van Her wijnen als ontwerper-modelleur bij MJ. Vesters schoenfabrieken N.V. in dienst trad. Een huldiging ivas dan ook volko men op z'n plaats, waartoe de jubi laris met echtgenote en oudste zoon op 3 december j.l. werd ontvangen door de directie. Het was de heer M. J. Vesters, die de jubilaris toesprak. Hierbij werd in het bijzonder de nadruk ge legd op de betekenis die de heer van Herwijnen gedurende al deze jaren voor het bedrijf had en nog heeft. Mevr. van Herwijnen heeft hier ontegenzeggelijk ook haar steentje Woensdag 19 december zal in hotel Verwiel een korte maar toch niet onbelangrijke plechtigheid plaats vinden. Om vier uur 's middags zal aan Frans Leytens uit de Victoriestraat in Waalwijk c'oor de heer Geurts uit Lei den, voorzitter van de Stich ting Vakopleiding Schoenin dustrie een gouden horloge met inscriptie worden aan geboden, namens de stich ting. Frans Leytens bleek bij de onlangs gehouden exa mens, waarvan de diploma uitreiking inmiddels ook al heeft plaats gevonden, van de 120 leerlingen die voor dit examen slaagden als de bes te leerling geklasseerd te staan. Voor deze prestatie zal Frans, die werkzaam is bij de firma Greve in Waal wijk, dus met een gouden horloge worden beloond. „50 Jaar klinkt zo eenvoudig", zei de heer Roest, personeelschef van PeHaVe, tijdens de huldiging die 's middags om half vijf volgde door het personeel van dit bedrijf en waarbij tevens werknemers van de nevenbedrijven uit Tilburg en Dus- sen tegenwoordig waren. Hij merkte hier echter onmiddellijk bij op, dat het een lange reeks van aaneengerijg- de dagen waren geworden, waarin lief en leed met de PeHaVe ge meenschap broederlijk was gedeeld. „U heeft het Uzelf in al deze ja ren niet gemakkelijk gemaakt, want naast het feit, dat door u beiden eisen werden gesteld aan het bedrijf, stelde u op de allereerste plaats eisen aan U zelf." Dat de jubilarissen hiertoe in staat waren geweest, meende de heer Roest voor een groot deel ook te moe ten danken aan de respectievelijke echtgenoten van beide jubilarissen. Zich speciaal richtend tot de heer P. Kemmeren, zei de heer Roest, dat deze het belang van samenwerking in het bedrijf niet uit het oog verloren had. „Velen die U kennen of kenden, houden of hielden hieraan bijzonder prettige herinneringen." U was de schakel tussen ons en de afnemers", zo vervolgde hij, zich richtend tot Jan Kemmeren. „U be vorderde de goede gang van zaken in het bedrijf, waardoor produktie mogelijk werd, zodat U tevens hebt bijgedragen aan de vergroting van de werkgelegenheid. De heer Roest wees er de beide jubilarissen op, dat ongeveer een half jaar geleden bij het personeel de eer ste plannen waren gemaakt, voor een passende huldiging door het perso neel. Namens de PeHaVe-gemeen schap bood hij de heer Piet Kemme ren een gevulde ijskast aant terwijl de heer Jan Kemmeren werd bedacht met een prachtig radiotoestel. Het personeel bleef nog geruime tijd in gezelligheid bijeen totdat de ju bilarissen, familie en de directie van de N.V., zich terugtrok voor een ge zamenlijk diner, dat werd opgevro lijkt doordat om ongeveer kwart over acht het Kon.Muziekgezelschap Eu- phonia, van wie de heer J. Kemmeren een groot aantal jaren secretaris en penningmeester is, de beide jubila rissen een serenade kwam brengen. aan bijgedragen en ontving hiervoor eveneens alle waardering van de di rectie. Dit mocht reeds bij de aan komst blijken uit de aanbieding van een boeket bloemen. De zo verdiende waardering werd nog bekrachtigd door de aanbieding van een geschenk onder couvert. Na het uitbrengen van een toast werden nog vele oude herinneringen opgehaald. Vervolgens werden nog de gelukwensen aangeboden namens de Ondernemingsraad. Van de zijde van collega's bete kende de overhandiging van een gul den de symbolische aanbieding van hun cadeau's die intussen reeds bij de jubilaris thuis waren afgeleverd. In totaal 8 jubilarissen zul len a.s. zaterdag bij de Tim- turfabrieken door de heer M. II. Knoek, directeur, ge huldigd worden. Zes van hen zijn 35 jaar in dienst, terwijl twee anderen hun zilveren jubileum vieren, liet zijn de heren M. A. Brouwers (35 jaar) uit Sprang-Capelle, J. Kuyten, J. v. d. Griendt, M. Hurk- mans, J. v. Riel en G. v. d. Wiel alleen 35 jaar in dienst en afkomstig uit Waalwijk. De heer Adriaanse (25 jaar) afkomstig uit Waalwijk en de heer C. van Dongen (25 jaar) en afkomstig uit Don gen. Tijdens deze huldiging zul len tegenwoordig zijn de heer W. Ros, eveneens di recteur, staffunctionarissen en vertegenwoordigers van het personeel. Van het personeel kreeg de heer P. Kemmeren een gevulde ijskast overhandigd, terwijl eerder op de dag hem Vhn de directie een cadeau onder couvert was aangeboden. PeHaVe heeft nu, inclusief de twee gouden jubilarissen, 9 werknemers met een langere diensttijd dan 40 jaar. Twee ervan zijn reeds gepen sioneerd. op de voet XLI De eredienst is het hoogtepunt van het parochiële leven; het is daarom een tekort als in een parochie de eredienst te weinig na- J druk krijgt. De eredienst is echter ook het uitgangspunt van het parochiële leven; het is dan ook onjuist als de eredienst de enige aktiviteit van de parochie zou zijn. In verband met dit laatste spreekt men wel eens van een wer- vende (missionaire) en van een behoudende parochie, of ook wel J van een open en een gesloten parochie. J Uiteraard is elke parochie behoudend, d.w.z. verzorgend. Zij wil allereerst degenen behouden die reeds voor Christus en Zijn J Kerk zijn gewonnen; aan deze geeft zij de nodige geestelijke ver- 5 zorging („zielzorg"). De bestaande gemeenschap van christenen vraagt meestal zoveel zorg dat er nog slechts weinig tijd en mo gelijkheid overblijft voor werkelijk apostolaatswerk. Toch moet een parochie niet alleen behoudend en verzorgend zijn, maar tevens wervend, missionair. Want de parochie repre senteert in deze gemeenschap de Kerk, die krachtens haar op dracht missionair is en zich richt tot alle mensen in alle mi lieu's. Daarom moet ook een parochie apostolisch zijn. Zij verte genwoordigt de Kerk zo dat deze voor iedereen steeds meer wordt een bruid die aantrekkelijk is, „een heerlijke bruid, zonder vlek of rimpel of fout" (Ef. 5, 27). Laat dan het behouden en het verzorgen van het gewonnene de eerste taak van een parochie zijn, ook het missionair-zijn ligt duidelijk op haar weg. P. STEVENS Bouwpastoor St. Thomasparochie Amatastraat 2 Eindhoven Giro 110.33.79

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5