De Echo van het Zuiden DRUNEN 24.75 Vijfde klasse van het Willem van Oranjecollege maakte studiereis naar Parijs AARSEN Bfonchi letten Gemeentesecretaris N. Vlaar tot burgemeester in Didam benoemd „HELANCA" damespantalons Christelijk Historische Unie Toneelavond van O.N.A. Snuif en wrijf Stassar - Waalwijk 10 jaar in dienst van de gemeente Waalwijk Kamerkring 's-Hertogenbosch DEENSE IMPORT: Drogisterij MIOCH De vrouw in de ochtend en De bruiloft van Kloris en Roosje Hoestdrank in tabletvorm.95ct Filmjournaal mar ine flessengroen donkerrood Gero Zilduro VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 84e JAARGANG No. 100 De laatste weken voor gemeente-secretaris, of beter nog, voor burgemeester N. Vlaar, in Waalwijk zijn geteld. Met ingang van 1 januari zal gemeente-secretaris Vlaar geen bemoeienis meer hebben met de belangen die de gemeente Waalwijk aangaan. Een grotere taak is voortaan voor hem weggelegd, de toekomst zal van hem - eerste burger van Didam - al zijn aandacht vragen voor andere problemen en andere zaken. De waardigheid van een ambtsketen is hem inderdaad waardig, dat hebben de tien lange jaren, dat de gemeente Waalwijk de heer Vlaar als gemeente secretaris in dienst heeft, onomstotelijk bewezen. recht, en dan tenslotte, de benoe ming van de heer N. Vlaar tot bur gemeester van Didam. Met een klei ne variatie zouden wij kunnen zeg gen: een geluk komt zelden alleen... Naast de functie die de heer Vlaar, lid van de K.V.P., als gemeente-se cretaris bekleedde, had hij dook daar buiten nog talrijke taken op zich ge nomen. De heer Vlaar was voorzitter van de stichting Antoniushof, waar onder tevens Clemenshof in Baard wijk ressorteert; verder was hij voor zitter van het bejaardencentrum en van de jeugddrumband ,,Ons Genoe gen". Daarnaast bekleedde hij het voorzitterschap van de ARKA-afde- ling Langstraat en omgeving en van de kring van gemeente-secretarissen in de Langstraat. Als secretaris besteedde hij van de weinige vrije uren die hem nog rest ten, rijkelijk zijn aandacht aan het Wit-Gele Kruis, daarnaast was de heer Vlaar bestuurdslid van Waal- wijks Belang en van de R.K. Huis houdschool. Het zijn talrijke hiaten Maandag werd de benoeming - bij koninklijk besluit d.d. 14 december - officieel bekend gemaakt; nog juist voor het ter perse gaan van ons blad, hadden wij het genoegen, zij het dan ook in het kort, - de pagina's lagen al op de pers - melding te kunnen maken van deze voor de heer Vlaar zo heugelijke mededeling. De benoeming gaat in op 1 januari 1963, dus het is wat men noemt kort dag. Het afscheid van de heer Vlaar van Waalwijk zal niet makkelijk zijn. Ondanks de vreugde die de benoe ming uiteraard met zich bracht ten huize van de heer Vlaar, wordt de ondertoon gevoerd, door gemengde gevoelens, want na tien jaar zich in tens te hebben bezig gehouden met allerlei gemeentebelangen, voornaam of niet voornaam, valt een voor goed afscheid nemen niet mee, daarvoor is de heer Vlaar te vertrouwd ge raakt met alles wat Waalwijk was. Maar ondanks dat, prevaleert be grijpelijk de vreugde voor de benoe ming, die voor de heer Vlaar, 51 jaar oud, ondanks zijn bezoek dat hij vo rige week aan de minister van bin- die door zijn vertrek worden achter gelaten. Hiaten waarin niet makke lijk zal zijn te voorzien. CARRIÈRE De heer Vlaar werd op 15 oktober 1911 in Purmerend geboren. In 1931 begon hij zijn carrière op de gemeen te-secretarie van zijn geboorteplaats. Vervolgens was de heer Vlaar werk zaam op de gemeente-secretarie van Nijmegen, Raamsdonk, Valkenswaard en Wassenaar. Op 1 oktober 1952 volgde de heer Vlaar de heer van Mierlo op als ge meentesecretaris van Waalwijk. Ruim tien jaar is hij als zodanig in functie van de gemeente geweest. De heer Vlaar heeft één zoon die op het seminarie een priesterstudie volgt, terwijl een dochter en een zoon van hem bezig zijn met hopenlijk het laatste jaar van hun gymnasiale stu die, een derde zoon volgt eveneens 'n gymnnasiale studie en tenslotte heeft de heer Vlaar nog een zoon op de lagere school. Wanneer de familie Vlaar naar de nieuwe woonplaats trekt is nog niet bekend. Voorlopig zal men nog in Waalwijk blijven wonen, omdat het huis in Didam, waar de heer Vlaar straks in zal gaan trekken nog be woond wordt door de oud-burge meester van deze gemeente, oud-bur gemeester Verberk, die benoemd is tot lid van de gedeputeerde staten van Gelderland. SECRETARIS VLAAR BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN DIDAM Waalwijk lijdt in velerlei op zicht een groot verlies Maandagmiddag, zodat wij 't nog slechts in een klein ge deelte van die editie konden opnemen, bereikte ons het be richt, dat de secretaris onzer gemeente, de heer N. Vlaar, benoemd was tot burgemeester der gemeente Didam, een ge meente met pl.m. 11.000 zie len, vroeger uitsluitend agra risch, thans sterk geïndustria liseerd, liggend een 15 km ten oosten van Arnhem. Hoe gaarne wij de heer Vlaar deze prachtige promotie gun nen, moeten wij toch erkennen, dat 't ons ten zeerste spijt, dat hij onze gemeente gaat verla ten, om de grote verdiensten die hij als secretaris daarvoor had, maar niet minder om de vele functies die hij in tal van verenigingen met zo grote ambitie en deskundigheid ver vulde en waarin hij zulke gro te verdiensten heeft gehad en zeker om zijn prettige persoon lijkheid en de wijze waarop hij met iedereen wist om te gaan. Zaterdag 15 dec. vergaderde deze Kamerkring in Den Bosch. De op komst der leden was maar zeer matig. De voorzitter drs. Schouten opent de vergadering met het le zen van Jesaja 61 en gebed. Hij heet de aanwezige leden welkom inzonderheid drs. D. F. v. d. Mei, lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. In zijn inleidend woord sprak de voorz. waardering uit voor de huidige regering. Hij was van mening dat o.a. inzake 't Nw.-Guinea-beleid alles gedaan is hetgeen binnen het bereik van de regering lag om te kunnen doen. Wijlen koningin Wilhelmina zal in de herinnering van ons volk blij ven voortleven als een uitnemende vorstin. De gegevens van de laat ste verkiezing der Prov. Staten analyserend, meende hij het jam mer te vinden, dat Den Bosch geen candidaat op de lijst had staan. Van de 39.000 A.R. en C.H.-stem men heeft de Kamerkring Den Bosch er 24.000 en de Kamerkring Tilburg er 15.000 uitgebracht. Bij verdere ontleding blijkt, dat de Statenkring Heusden omvatende, volgens het jaarboekje van de CHU de kiesverenigingen van Almkerk, Andel, Drunen, Eethen, Rijswijk, Sleeuwijk, Sprang-Capelle, Uitwijk, Waardhuizen, Waalwijk, Waspik, Werkendam en Woudrichem 12.200 'stemmen hiervan heeft uitgebracht. Dit betekent een zetel plus nog 'n overschot. Dan volgt het lezen van de notu len door de secretaris en vervol gens het financieel verslag van de penningmeester. Deze sluit af met een gering batig saldo. De comm. van controle heeft de zaak in orde bevonden en stelt voor de penning meester met dank te dechargeren. De voorz. brengt zowel de secr. als de pennm. dank voor hun verrich te arbeid. Dan zijn de ingekomen stukken aan bod. Een verzoek van de kies- ver. Velsen om steun voor fusie AR en CH bij de komende Kamer verkiezing wordt terzijde gelegd, wegens, althans op dit moment, onvoldoende reële grondslag. Een stemmig wordt besloten de voorz. van de Kamerkring Den Bosch ter bevoegder plaatse aan te bevelen voor een kandidatuur le Kamer Stat.-Gen. bij de verkiezingen hier voor in 1963. Het woord is dan aan de heer v. d. Mei, die spreekt over: Hoe gaan we de verkiezingen 1963 te gemoet? Er rekening meehoudend, dat in deze wereld niets volmaakt is, dan mogen we, aldus de spreker, zeggen dat, tot heden het kabinet de Quay het er nog niet zo slecht heeft afgebracht. Als we de laatste verkiezingen van de Prov. Staten als graadmeter voor dat beleid aan houden, dan wijst deze ook in die richting. Het mag de huidige re gering als een verdienste aangere kend worden dat ze bij loonsver hoging de prijzen stabiel heeft kun nen houden en een overbesteding in een tijd van hoogconjunctuur heeft weten te voorkomen. Thans wordt gestreefd naar belastingver laging. Naar de mening van spr. zal er wel hier en daar enige ver lichting aangebracht worden maar inzake een reële verlichting van betekenis van de huidige totale belastingdruk make men zich geen illusie, want die zit er, naar de me ning van spr., onder de gegeven omstandigheden heus niet in, t.w. het voeren van een krachtige so ciale politiek. We leven in een tijd waarin we aangewezen zijn op in ternationale samenwerking. Zo zal b.v. Engeland wat zelfstandigheid moeten opofferen ten behoeve van de E.E.G. Het is thans zaak dat ee deelnemende landen intern gezond zijn. Het gaat hier om het behoud van duur verworven volksvrijhe den. Daarvoor is nodig, zoals de CHU dat ook doet, de diverse vraagstukken te benaderen vanuit een beginsel. Zo moeten we ook de verkiezingen 1963 tegemoet gaan. Hoe belangrijk een materiële welvaart ook is en wat wij daar allemaal ook voor doen willen, ook daarbij denkende uit een oogpunt van naastenliefde aan de achterge bleven gebieden, ten slotte heeft niet de materiële factor maar de Spruite Die aangekondigd en ko mende is het laatste woord. Hierop volgde nog enige uitwis seling van gedachten en dan sluit spr. deze vergadering met dankge bed. nenlandse zaken, minister Toxopeus, bracht en dat natuurlijk betrekking had op een aanstaande burgemees tersbenoeming, toch nog onverwacht, overkwam. DRIEDUBBEL FEEST Maandag 17 december is voor de heer Vlaar een driedubbele feestdag geworden. Daar was op de eerste plaats de verjaardag van zijn zoon Henk, bovendien de gelukkige tijding dat zijn oudste dochter Hetty aan de r.k. universiteit in Nijmegen ge slaagd was voor een examen oud germaans recht en oud-Romeins Maandagmorgen 10 december jl. reden wij weg met een bus van de Musa-express, richting Parijs. Wij waren allen vol verwachting over hetgeen zou komen, maar we wis ten toen nog niet dat deze reis één grote belevenis zou worden die alle verwachtingen overtrof. Avonds kwamen wij om half negen aan bij een oud kasteel, even buiten Pa rijs, aan de rand van het dorpje Bièvres, dat ons tehuis zou wor den. Dit kasteel is gebouwd in de tijd van Lode wijk XIV en werd in die tijd gebruikt als jachthuis voor de koning en zijn hof. Wij sliepen op kamers van 2 a 6 personen. Reeds direct na onze aankomst kregen we onze eerste Franse maal tijd en hetv alt dan direct op dat de Fransman bij iedere maaltijd brood (stokbrood) gebruikt en er iets bij drinkt. Tijdens ons verblijf in Parijs hebben we vele beroemde gebou- want naast onze wandelingen en rondritten door Parijs zijn voor ons nog veel meer leuke dingen ge organiseerd. Zo hebben wij een avond doorgebracht in een soort I.V.O.-school in St. Germain. Daar werd voor ons een voorstelling ge geven van de „Précieuses Ridicu les", geschreven door Molière, waarna we nog tot 's avonds laat een heel gezellig onderhoud had den met de spelers en speelsters. Ook mochten wij een les bijwonen in een groot lycée in Sèvres, om ons een indruk te geven van het Franse middelbaar onderwijs. Eén van de hoogtepunten van ons verblijf in Parijs was wel ons bezoek aan een aantal Franse ge- RENAISSANCE EMPIRE ANTIQUE BLOEMEN div. maten div. kleuren Alleen verkoop Grotestraat 327 Waalwijk zinnen. We werden ingedeeld in groepjes van twee of méér perso nen (slechts 2 of 3 mensen waren alleen uitgenodigd) en mochten bij een Franse familie de avondmaal tijd gebruiken. Dit experiment is een zéér groot succes gebleken, misschien wel tegen de verwach ting van de meeste leerlingen in. In de nacht van vrijdag op zater dag werden we in de gelegenheid gesteld iets unieks op de wereld te gaan bezien n.l. de Hallen in Parijs. Om drie uur in de nacht werden we gewekt en maakten we ons klaar om deze grote markt van vlees, groenten en fruit met een bezoek te vereren. Het was wer kelijk groots en als men in Parijs is moet men het gaan zien. Om half acht waren we weer thuis en toen moesten we gaan inpakken, want met ons nachtelijk bezoek aan de Hallen waren we aan het einde van onze werkweek geko men. Na onze laatste maaltijd in Frankrijk namen we afscheid van onze gastvrouw en vertrok de bus weer richting Nederland met 36, misschien vermoeide maar dant toch heel gelukkige mensen. Namens alle leerlingen uit onze vijfde klassen dank ik nogmaals de heer en mevrouw Montagne, die deze reis voor ons voortreffelijk georganiseerd hebben, en mijnheer Blokland, die moeite noch kosten spaarde om ons een fijne week te bezorgen. Eljan de Wijs ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak, le Kerstdag. Dienst: Dr. Verhaak. 2e Kerstdag. Dienst: Dr. v. d. Wouw. RIKCONCOURS De Volleybalclub Quos Ego heeft voor a.s. zaterdag en zondag in ca fé De Oude Stam een groot rikcon- cours georganiseerd. Er zijn daar vele mooie prijzen te verdienen. OUOS EGO De Volleybalclubs peelde zondag j.l. haar eerste twee competitiewed strijden. Quos Ego won van Bavob met 20 en van PTT met 20. AGENDA Vrijdag 21 dec. 7.30 uur: Raadsvergadering ge meentehuis. Zaterdag 22 dec.: 8 uur Jongeren- Societeit, Hoge Braken. 8 uur rikconcousr café De Oude Stam. 8 uur: „Goliath tegen re Barbaren" 14 jaar. Zondag 23 dec.: 4 uur „Goliath te gen de Barbaren", 14 jaar. 6.15 uur: „Susanne", 18 jaar. 8.30 uur: Idem. 8 uur: Instuif. le Kerstdag: „Hier bin ich und hier bleib ich" alle leeftijden. 6.15 u. „De brave soldaat Schweik" alle leeftijden. 8.30 uur: „De kanonnen van Nava- rone", 14 jaar. 2e Kerstdag: 4 uur: „Hier bin ich und hier bleib ich", alle leeftijden. 6.15 u. „De brave soldaat Schweik" alle leeftijden. 8.30 uur: „De kanonnen van Nava- rone", 14 jaar. wen, zoals de Notre Dame, het Pantheon, de paleizen van Ver sailles, de Sainte-Chapelle enz. be keken. Wanneer men door Parijs loopt, wat wij verscheidene keren gedaan hebben, is het net of je de stad al een beetje kent, omdat je zoveel beroemde namen tegenkomt. Men komt zonder twijfel over de Pont Neuf, loopt langs of dóór een van de beroemde Franse waren- huizen, als de Printemps, en men loopt zeker door de Rue de Rivoli en de Champs-Elysées. Nog vele andere gebouwen, pleinen en bou levards hebben wij tijdens onze reis kunnen zien, maar het zou té ver voeren ze alle op te noemen, Op vrijdag 28 december zal in de grote zaal van De Hoge Braken een echte Drunense toneelavond worden gegeven door de toneel groep ONA. Dit is daarom zo'n bijzondere avond, omdat evenals het vorig jaar, na het toneelspel zal worden opgevoerd het bekende spel van „De Bruiloft van Kloris en Roosje" met de Drunense Nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel. Voor deze opvoering heeft de To neelgroep ONA ook de medewer king gekregen van de balletschool o.l.v. Dorothy Vasseur. De tekst van de Nieuwjaarswens welke ge zegd zal worden door Thomasvaer en Pieternel zal evenals vorig jaar zeer zeker weer met belangstel ling worden tegemoet gezien. Deze „bruiloft" zal niemand in Drunen willen missen. Het toneelspel van deze avond „De vrouw in de ochtend" van de Spaanse schrijver Alejandro Ca- sona, kent vooral voor de pauze toneelspel van zeer hoog gehalte. Op het feest van St. Jan is er in alle wateren van de wereld een druppel van de Jordaan. Dit is het thema waarop Casona zijn verhaal bouwt en waarop dit sterk stuk is geschreven. Het verhaal met een beklemmende sfeer speelt zich af in de ruige bergstreek van Astu- rië in Noord-Spanje. Bij die dorp bevindt zich in de rivier een diepe draaikolk en het verhaal gaat dat daarin een dorp ligt met kerk en al. In de nacht van St. Jan kan men de klokken van deze kerk horen luiden. Tegen deze achter gronden van geloof, bijgeloof en folklore speelt het verhaal dat men een sprookje voor grote mensen zou kunnen noemen. Het stuk zal in de kleurige Spaanse costuums worden gespeeld. Wie met de ko mende Kerst en Nieuwjaar iets bijzonders wil beleven mag deze avond niet verzuimen. ONA staat er borg voor dat dit een avond van zeer hoog ehalte wordt. DE HOGE BRAKEN GOLIATH EN DE BARBAREN Goliath en de Barbaren is een gran dioze verfilming van een avontuur dat U ademloos zult blijven volgen. In 568 vielen de Longobarden Italië binnen. Zij terroriseerden de bevol king en stelden iedereen terecht, die slechts een hand naar zijn bezittingen uitstak. Een jongeman echter zwoer zich op de barbaren te wreken, en spoedig was hij de schrik van de overweldigers. Hij beschikte over een geweldige kracht, en daarom noem de men hem Goliath Goliath wordt gespeeld door Steve Reeves. Verdere hoofdrollen worden vertolkt door Chelo Alonsi, Ciulia Rubini en Bruce Cabot. Zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. SPECIALE PRIJS KIJK BIJ „SUSANNE" Een opzienbarende film van een meisje dat verliefd wordt op Olie, een populaire figuur onder de no zems van de stad. Op een dag als Olie en de zijnen weer in hun clubhuis bijeen zijn, doet Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met de politie een inval. De nozems stui ven naar alle kanten uiteen. Ook Olie en Susanne vluchten in Olle's auto, die door de politie wordt gevolgd. Zij botsen op een andere wagen, waar van de chauffeur op slag dood is. Su- W AALWIJK sanne wordt uit de auto geslingerd en ligt bewusteloos op de weg. Olie gilt en krimpt in elkaar van de pijn. De politie is gauw ter plaatse en zij worden beide naar een ziekenhuis overgebracht. Olie verlaat na enkele weken weer het ziekenhuis en hij be sluit zijn leven te beteren. Vol ver langen wacht hij op de terugkeer van Susanne, want door 't ongeluk heeft hij begrepen hoeveel zij voor hem be tekent. Na veel ingewikkelde gebeurtenis sen weten de regisseur Kid Colfach en zijn vrouw dit verhaal toch naar een goed einde te leiden. Zondag 6.15 en 8 uur. Toegang 18 jaar. HIER BIN ICH UND HIER BLEIB ICH Dinsdag, dus le Kerstdag en woensdag 2e Kerstdag draait er voor de fans van Catarina Valente weer een prachtige film van hun idool. Hier bin ich und hier bleib ich, is weer een leuke film vol muziek van deze vermaarde artiste. De film is toelaatbaar voor iedereen. „DE BRAVE SOLDAAT SCHWEIJK" De moordaanslag op aartshertog Ferdinand en zijn vrouw in Seraje- wo betekent voor de brave soldaat Schijeijk dat hij zijn kleine dorpje onder de Oostenrijks-Hongaarse dub belmonarchie nu vaarwel moet zeg gen, zijn handeltje in honden (met kleur en stamboom van eigen fabri kaat!) op moet geven en ondanks zijn rheumatische benen mee moet mar cheren om zijn vaderland te dienen... Hoogverraad, militaire plicht en majesteitsschennis zijn begrippen, die ver boven het simpele, eerlijke brein gaan van onze Schweijk! Hij kent menselijke plicht, aanhankelijkheid en verantwoordelijkheidsgevoel voor vrienden. Hij is een trouw dienaar, die desnoods door 't vuur gaat voor zijn luitenant Lukas. Maar op een medemens schieten omdat het bevo len wordt? Nee, dat is niets voor Schweijk! Is deze Schweijk wel zo dom als hij er uitziet? le en 2e Kerstdag 6.15 uur. Toegang alle leeftijden. DE KANONNEN VAN NAVERONE Deze film werd grotendeels opge nomen op de Griekse eilanden, met Rhodos als hoofdkwartier van de filmexpeditie. Een en ander was slechts mogelijk dank zij de hulp van de Griekse regering; leger en vloot werden op grote schaal in-geschakeld, zelfs een vredesverdrag tussen Grie kenland en Turkije moest worden ge wijzigd, omdat er anders geen oor- AVANTI FESTI ROMANTI logsmatereel op Rhodos gebracht mocht worden. Na een half jaar fil men in Griekenland volgden nog ne gen weken van opnemen in een van de grootste filmstudio's van Enge land. Het is een weergaloze knappe knappe kleuren-cinemascope gewor den, die iedere bezoeker tot de laat ste minuten zal boeien. Het gaat om de redding van tweeduizend soldaten, die afhangt van zes onverschrokken mannen, die tesamen een sabotage- ploeg vormen, met de opdracht de kanonnen van Navarone te vernieti gen. Een voortreffelijke regie heeft tot een actiefilm gevoerd, die door weven is met een geladen atmosfeer, waarvan men zich na afloop van de film moeilijk kan losrukken. KONING BOUDEWIJN NAAR ENGELAND Koning Boudewijn en koningin Fabiola zullen van 14 tot 17 mei van het volgend jaar een officieel bezoek aan Londen brengen, op uitnodiging van koningin Elisabeth. Dit is maandag in Brussel officieel meegedeeld.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13