Onderwijs nam belangrijke plaats, ,op Je, agenda in Hoofdpijn 'ASPRO P Gemeenteraad Sprang-Capelle <*Uióitekaartjeö Gemeenteraad Drunen JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER! neem Je pakt ze zo gemakkelijk! WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 DEC. 1962 2 Agenda en Pre-adviezen BRILLEN VRAGEN SERVICE VAN De raad der gemeente Drunen, vrijdag avond onder voorzitterschap van Burge meester Stieger bijeen, had een flinke agen da af te werken en nam verschillende vrij belangrijke besluiten. Zo werden 8 van de 9 ingediende bezwaarschriften welke waren binnen gekomen op het uitbreidingsplan Vennen-Oost ongegrond verklaard. Bij de realisering van dit plan zal met de wensen in de bezwaarschriften voornoemd zo mogelijk rekening worden gehouden. De meeste bezwaarschriften waren echter van dien aard, dat zij de uitvoering van het ge hele plan aantasten en derhalve konden de ze niet gegrond worden verklaard. De raad gaf in deze vergadering ook toestemming om medewerking te verlenen voor de tot standkoming van een R.K. ULO-school. Dit zal een vijfklassige school moeten worden, bestemd voor 200 jongens en meisjes. Ver moedelijk zal 1 september met 2 klassen kunnen worden gestart. Aan de R.K. Levensschool werd aan de verbindingsweg Schanswijk - Scheidingstr. 3000 m2 grond in erfpacht gegeven voor de bouw van een nieuw schoolgebouw van de R.K. Levensschool voor Drunen en Omstre ken. Vermoedelijk zal zij 1 september 1964 gereed zijn. Verder werden voor het onder wijs nog verschillende voorzieningen ge troffen. De bijdrage per leerling werd o.a. verhoogd van f 45 tot f 47.50. Voor de Kleuterschool in Elshout, waarbij de bouw enige vertraging heeft ondervonden, werd een crediet gegeven van f 14.880. - voor 't treffen van de nodige voorzieningen, terwijl nog f 8700 beschikbaar werd gesteld voor aanschaf van meubilair. De Stichting school- belangen, een stichting die voor Drunen de taken heeft overgenomen van de schoolbe sturen van de lagere scholen kreeg de R.K. Kleuterschool onder beheer. Voor de aanvang van de vergadering herdacht Burgemeester Stieger het overlij den van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Bij het begin van de vergadering deed de voorzitter enkele mededelingen. a. Opritten zuidzijde Grotestraat. Door B. en W. is naar aanleiding van de geopperde bezwaren aangaande de opritten in de Grotestraat naar een oplossing ge zocht. Voorheen leverde het aanbrengen van een verandering in de opritten - afgezien van de financiële consequenties - ook tech nische bezwaren op. Als gevolg van het uit- komen van nieuwe materialen is dit laatste bezwaar ondervangen. Een oplossing van de bezwaren is te vinden in het toepassen van materialen zoals die in de Torenstraat zijn gebezigd. Zij doelen hierbij niet op de in ritten met verlaagd trottoir, zoals die bij speciale bedrijven gemaakt zijn, maar op andere in de betreffende straat gemaakte inritten. Naar hun mening zullen ook deze laatsten geen enkele moeilijkheid voor de gebruiker opleveren. De kosten welke een verandering van een oprit in de Grotestraat met zich brengt bedragen gemiddeld pl.m. f 80 per geval. De laatste tijd hebben en kele belanghebbenden zich tot de gemeente gewend en gevraagd om verandering van de oprit. Indien de gemeente hiertoe kon en wilde overgaan verklaarden zij zich on gevraagd bereid de helft van de kosten te zullen bijbetalen. Door het college is thans besloten, uit sluitend voor personen die hiertoe een ver zoek doen, tot verandering van de desbe treffende oprit over te gaan en hiervoor een bijdrage te vorderen van f 35 per geval. Deze regeling is naar hun mening zowel voor belanghebbenden als voor de gemeente aanvaardbaar. b. Overlast auto-rally's. Kort na de laatst gehouden raadsverga dering ontvingen B. en W. van Gedepu teerde Staten een circulaire waarbij richt lijnen werden gegeven, welke bij het aan vragen van ontheffingen ingevolge de We genverkeerswet (voor het houden van wed strijden met motorrijtuigen enz.) in acht ge nomen zullen moeten worden. Gedeputeerde Staten delen mede dat zij, in verband met de sterke toename van het aantal wedstrijden, deze wedstrijden in ster ke mate zullen beperken. In het algemeen zal door Ged. Staten o.m. geen ontheffing (vergunning) worden ver leend a. indien de route door woonwijken voert en de daarbij te volgen wegen kennelijk niet bestemd zijn voor het doorgaand verkeer b. indien de wedstrijdroute in zijn geheel of een belangrijk deel van de provinciale weg 's-Bosch - Waalwijk - Tilburg is opge nomen; c. indien de wedstrijd wordt gehouden in de periode van 15 juli t.m. 31 augustus. Bovenstaande voorschriften zullen onge twijfeld tot gevolg hebben dat eerstens het aantal wedstrijden drastisch beperkt wordt, tweedens dat vermoedelijk door Ged. Sta ten ook geen vergunning meer verleend zal worden voor wedstrijden in de nieuwe woon wijken. Naar aanleiding van de door het raads lid Meijnen geuite klacht inzake overlast bij auto-rally's meenden B. en W. goed te doen het vorenstaande ter kennis van de raad te brengen. c. Grondaankopen. Door B. en W. werd overeenstemming beieikt bij 2 grondaankopen in het uitbrei dingsplan „De Noulanden". De transacties hebben betrekking op 2 percelen van H. M. Muskens te Elshout, samen groot 1.00.50 ha en op 1 perceel, groot 0.73.90 ha van G. A. Pullens. Beide besluiten zijn bereids door Ged. Staten goedgekeurd. Verder deed de voorzitter mededeling dat de Dassenfabriek Altie begonnen is met de bouw van een atelier, maar niet op de oorspronkelijk geplande plaats. Het atelier zal nu gebouwd worden in de Stationsstraat. Verder werd aan Altie tot 1 aug. het noodlokaal thans in gebruik voor het onder wijs en staande in de Jacob v. d. Meijden- straat verhuurd, waardoor deze fabriek met het atelier in Drunen direct kan starten. Naar aanleiding van de mededeling om trent de opritten konden de raadsleden de bijdrage die werd gevraagd maar moeilijk verwerken. Wel werd toegejuicht dat men nu eindelijk dit euvel ging verhelpen. Voor wat betreft Altie merkte de heer van de Veer op, dat men met het vestigen van in dustrie goed op moest letten met de plaats waar deze werd gevestigd. De heer de Veer vond de plaats waar dit lokaal stond hele maal niet goed en zeker niet om hierin een industrie te vestigen. De voorzitter merkte bij deze op dat het hier slechts een nood- lokaal betrof en dat het ook van tijdelijke aard was. De raad nam de mededelingen voor kennisgeving aan. ONDERWIJS. Over het voorstel om de stichting Ka tholieke levensschool grond in erfpacht te geven zegt het preadvies het volgende Het bestuur van de Stichting Katholieke Levensschool voor Drunen en omstreken heeft een verzoek ingediend tot het beschik baar stellen van een bouwterrein voor de te bouwen levensschool. In overleg met genoemd bestuur is hiervoor bestemd het teirein langs de verbindingsweg Schanswijk- Scheidingsstraat, waar aanvankelijk de ge projecteerde r.k. jongensschool zou worden gebouwd. Het benodigde terrein bedraagt pl.m. 3000 m2. Het bestuur heeft gevraagd het betref fende terrein in erfpacht te kunnen verkrij gen voor een periode van maximaal 50 ja ren. Onzerzijds bestaat hiertegen geen en kel bezwaar. Het zal de raad immers be kend zijn, dat diverse gemeenten in Neder land hun grond uitsluitend in erfpacht uit geven, in plaats van deze te verkopen. Bij erfpacht dient uiteraard een jaarlijkse ver goeding (erfpachtscanon) te worden vastge steld, zulks in verband met de door de ge meente geïnvesteerde bedragen. De grond prijs bedraagt ter plaatse f 7.50 per m2, of voor het gehele terrein f 22.500. Een uit gifte-duur van 50 jaren, gebaseerd op een 5,06 annuiteit, resulteert in een jaarlijkse canon van f 1.125. Ir. van Lammeren, voorzitter van de stichting en tevens lid van de raad, gaf op deze vergadering nog enkele toelichtingen. Er zal een vierklassige school worden ge bouwd. Het ontwerpplan is reeds gereed en het wachten is nog op de vergunning. Het stichtingsbestuur had zich over de plaats van vestiging zeer uitvoerig beraden. Het meest geschikt was wel de plaats welke nu door de raad van Drunen werd toegewezen. Ook de architect was met deze plaats zeer inge nomen. Ook is de vestiging in Vlijmen over wogen, maar gezien het feit dat het een levensschool is voor Drunen en omstreken, waarvan ook leerlingen uit Heusden, Waal wijk en Waspik gebruik maken, was de ves tiging in Drunen het meest voor de hand liggend. Vermoedelijk zal de school 1 sept. 194 In gebruik kunnen worden genomen. Aan de orde was ook het verlenen van medewerking tot het stichten van een R.K. ULO-school. Hierover zegt het preadvies Van de Stichting „J. P. vart Rooij-school" te Drunen is een verzoek ontvangen om medewerking te verlenen aan de oprichting van een katholieke school voor uitgebreid lager onderwijs. B. en W. achten het uitermate verheu gend dat deze stichting het initiatief heeft genomen voor de totstandkoming van een ULO-school. Zij zijn met de Stichting van mening, dat ter plaatse grote behoefte be staat aan een dergelijke school. Er hebben zich de laatste jaren elk jaar 40 leerlingen voor ULO-scholen in de omgeving opgege ven, terwijl verwacht mag worden, dat de geneigdheid om aan deze onderwijsvorm deel te nemen sterk zal toenemen als een ULO-school te Drunen gevestigd is. Hoezeer de stichting van een dergelijke school nodig is bleek wel uit het feit dat tot nu toe voor de eerste klas welke op 1 sep tember 1963 zal starten, zich reeds 54 leer lingen aanmelden. Het vereiste minimum is 31. Een onderzoek heeft uitgewezen dat 40 jongens en meisjes uit Drunen buiten de plaats de ULO-school bezoeken. Ook de raad juichte de stichting van een ULO- school bijzonder toe. De heer de Veer was van mening dat de ULO-school in Drunen ruimer opgezet had moeten worden. Spr. vond dit voor de gemeente financieel ook beter verantwoord. Spr. woelde op het feit dat op de school ook niet-katholieke jongens en meisjes moesten worden toegelaten. Burgemeester Stieger was van mening dat het schoolbestuur in deze zeker een ruim standpunt zal innemen. De Stichting Schoolbelangen, een stich ting die per 1 jan. a.s. de taak zal overne men van de schoolbesturen van de lagere scholen, kreeg de Kleuterschool aan de Schoolstraat en de Prins Bernhardstraat in bruikleen. Deze schoolgebouwen zijn n.l. eigendom van de gemeente. Op voorstel van B. en W. werd ook de bijdrage per leerling per jaar voor het la ger onderwijs verhoogd van f 45 tot f 47.50. In 1946 bedroeg dit nog f 7.50, in 1956 f 30 en het gemiddelde in Nederland is f 50.41. Tevens werden de te geven voor schotten voor 1963 naar de maatstaf van f 47.50 vastgesteld. De Kleuterschool in Elshout, een semi permanent gebouw, dat in de Keretvacantie gereed had moeten komen, werd op voor stel van B. en W. nog f 14800. - toegewe zen voor het treffen van bijzondere voorzie ningen, alsmede nog een bedrag van f 4860 voor aanbrengen van verlichting. Op de vraag van de heer van Venrooy, wanneer de school gereed zou komen, antwoordde de voorzitter dat dit, mits de weersomstandig heden dit toelaten, vermoedelijk half janu ari zal zijn. GROND VERKOPEN. In het uitbreidingsplan West werd grond verkocht voor de bouw van een woning aan G. J. J. de Benth uit Nieuwkuijk en in uit breidingsplan Oost aan J. B. v. Arendonk uit Drunen. In de Torenstraat werd grond gekocht voor de aldaar uit te voeren wer ken voor verbetering van deze straat. UITBREIDINGSPLAN VENNEN-OOST. Hierover zegt het preadvies Het uitbreidingsplan Vennen-Oost heeft thans vanaf 15 okt. 1962 gedurende 4 we ken voor eenieder ter gemeentesecretarie ter inzage gelegen. Binnen 3 maanden dient de raad thans een beslissing te nemen omtrent de vaststelling van het plan. Binnen de vereiste termijn zijn 8 bezwaar schriften ingediend, te weten van 1 De Gebr. van den Hoven, Grotestraat 191; 2 C. P. van Kessel, Grotestraat 135; 3 J. A. Brok, Grotestraat 174; 4 M. van Halder, Grotestraat 195; 5 A. van Spijk, Grotestraat 175; 6 G. van der Leest, To renstraat 114; 7 C. J. Pulles, Sempke 28; 8 N.V. Rex Schoenfabrieken, Torenstraat 43 - 47. Na sluiting van de termijn van ter visie-ligging is voorts nog een bezwaar in gekomen van A. M. A. Smeur, Grotestraat 137. Ten aanzien van de bezwaarschriften ge noemd sub 1 t.m. 7 zij medegedeeld, dat de betreffende gronden voor de stedebouw- kundige opzet van het plan niet kunnen worden gemist. Zoals de raad bekend is, is het grootste gedeelte van de bij het plan betrokken gronden in het ruilverkavelings plan aangemerkt als een blok ex art. 13 van de Ruilverkavelingswet. Dit houdt in, dat de betreffende gronden te zijner tijd aan de gemeente zullen worden toegewezen en dat betrokkenen aanspraak kunnen ma ken op toewijzing van andere grond, elders in het ruilverkavelingsplan. Bovendien is de gemeente bereid om ook de bedrijfsgebou wen, voorzover binnen het plan gelegen, aan te kopen van die agrariërs, die hun bedrijf naar elders wensen over te plaatsen. De gemeente zal trachten met betrokke nen een minnelijke regeling te treffen. Mocht dit niet mogelijk blijken, dan is de Onteigeningswet voor hen voldoende waar borg voor een billijke schadevergoeding. Aan het bezwaarschrift sub 8 kan na overleg met de stedebouwkundige, gedeel telijk worden tegemoetgekomen door de huidige bestemming „woningbouw klasse C", welke thans aan de tuin van het pand Grotestraat 139 is gegeven, te veranderen in „tuin of erf", zodat het perceel tot een diepte van pl.m. 0 m, gemeten vanuit de Grotestraat onbebouwd blijft. Het resterende gedeelte van het perceel kan voor de aanleg van de weg niet worden gemist. Ook aan de bezwaren tegen de ge projecteerde uitweg ten zuiden van het fa brieksterrein in de Torenstraat kan met 't oog op toekomstige uitbreidingsplannen niet worden tegemoetgekomen. Hiervoor zal ge tracht worden een minnelijke regeling te treffen, terwijl in geval van onteigening de Onteigeningswet borg is voor een billijke schadevergoeding. Aangezien het bezwaarschrift van A. M. A. Smeur is ingediend na sluiting van de voorgeschreven termijn, dient reclamant in mSÖXvÖTÖ**, zijn bezwaar niet ontvankelijk te worden verklaard. In verband met het bovenstaande 6tellen B. en W. de raad voor: 1. het uitbreidingsplan Vennen-Oost vast te stellen met inachtneming van de ten aan zien van de tuin van het pand Grotestr. 139 voorgestelde wijzigingen, waardoor aan het bezwaarschrift van de N.V. Rex Schoen fabrieken gedeeltelijk wordt tegemoetgeko men. 2. de bezwaarschriften van de overigen ongegrond te verklaren. 3. A. M. A. Smeur, Grotestraat in zijn bezwaarschrift niet ontvankelijk te verkla ren. De voorzitter gaf over dit punt nog een uitvoerige toelichting, welke in grote trek ken hierop neer kwam, dat, indien men de bezwaren, zoals zij werden ingediend, ge grond zou verklaren, het gehele plan op de helling zou komen te staan. De indieners van de bezwaarschriften, voor het overgrote deel boeren en tuinders zullen hun grond moeten afstaan. De verkopers zullen ter compensatie een claim kunnen krijgen op de grond welke in ruilverkaveling vrij komt. Het is echter zo, dat de uitvoering van het uitbreidingsplan niet op de afloop van ruilverkaveling kan wachten. Zoals ge bruikelijk zullen gronden en gebouwen wor den getaxateerd door erkende taxateurs, waarin beide partijen zeer zeker alle ver trouwen kunnen hebben. De heer Brok kwam fel op voor het feit dat de heer Pullens welke drie jaar geleden in het betrokken gebied een huis bouwde, thans aanzegging kreeg dat zijn woonhuis misschien geheel zal moeten verdwijnen. Dat voor het geval 8, waar het slechts ging om een siertuin, wel tegemoet kon worden gekomen, terwijl dit in dit geval niet ge daan werd. Naar aanleiding hiervan merkte de voorzitter op, dat de realisering van het plan nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten. T.z.t. zullen de voor- en nadeien voor wat betreft het afbreken van het pas drie jaar oude huis van de heer Pulles ze ker nauwkeurig worden overwogen. Het is lang nog niet zeker dat de bedoelde woning zal moeten verdwijnen, gezien ook de grote kosten die dit met zich mee zal brengen. De betrokkene zal ook in dit geval volledig schadeloos gesteld moeten worden. Voor wat het geval Rex betrof kon zonder ingrij pende wijzigingen aan te brengen aan het verzoek tegemoet worden gekomen. Burgemeester Stieger merkte tot sloi op dat de bezwaarschriften ongegrond moeten worden verklaard, voor zover zij de uitvoe ring van het plan in principe aantasten, maar dit wil niet zeggen dat zo mogelijk met de ingediende bezwaren geen rekening zal worden gehouden. De raad keurde het voorstel, zoals in het preadvies vervat, goed. Met de bank van Ned. gemeenten en de Boerenleenbank werd een rekening courant overeenkomst gesloten van resp. f 220.000 en f 15.000. Dit voor het jaar 1963. Voor de aanleg van de verbindingsweg IHIIilllllflmiiiiiiiiimiiiimiriitl ""in (door dt nieuw* pull-flap) NIEUWE AANWINSTEN Romans: Andres, S. Barlow, J. Bleeker, H. Cloete, S. Fabricius, J. Golden, S. Groothedde, I. Hoppen, H. Jonkheid, K. Korch, M. Kruiskens, J. W. van der Priestly, J. B. Pronk, K. Sachse, G. Soubiran, A. Spaandonck, M. van Trapp, M. A. Ullman, J. Ramsey Verdaasdonk, M. Visser, W. Visser-Roosendaal, J. Vlugt, Vincent de Vlugt, Vincent de West, Erik White, N. Gardner Wolffenbuttel-van Rooyen, Zuydveen, Hans van Studieboeken: Bouman, P. J. Camus, A. Feith, R. Greene, G. Jesse, N. Jungk, R. Lehning, A. Lucas-Dubreton, J. Lijsen, H. J. Naslagwerken: Wereld, De, ontwaakt. OPENBARE BIBLIOTHEEK, WAALWIJK Ridders der gerechtigheid. De onzekere idealist. Afke Het masker. Schimmenspel. De buren hoeven 't niet te weten. Het vreemde bloed. Als ik jou niet had. Weet je nog wel? De rode paarden. De blokkendoos. Saturnus in de Waterman. Het zwaar getij. De grote muiterij op de Bounty. Mannen in het wit. Gerbrand Brinker. De familie Trapp zingt zich door de wereld. Dokter Windom's keuze. Niemand weet waarom. Het gezin Algera. De wachter. De duiven van Sint Vincent. Trieneke. Hard tegen hart. De vrouw van de dokter. Het leven is een avontuur. Carnaval. H. In de ban der geschiedenis 901 Les justes. Fran 886 Julia. 893 Three plays. Enge 886 Parijs. Eu-fran 996 De toekomst is reeds begonnen. 640 De vriend van mijn jeugd. 856 Zo leefden de Florentijnen. Eu-ital 940 Thieme's paardenboek. 663 N 633 Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 28 de cember 1962, des namiddags te 7.30 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling kapverordening en wij ziging Algemene Politie-verordening. 5. Vaststelling verkeersmaatregelen. 6. Vaststelling plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen Sprang. 7. Subsidiëring Stichting Nazorg b.o. Oosterhout - Waalwijk. 8. Subsidiëring Stichting Katholieke Le vensschool voor Jongens te Waalwijk. 9. Verpachting landerijen. 10. Benoeming bestuurslid van de Ge meentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 11. Vaststelling salarismaatregelen t.b.v. het gemeentepersoneel als bedoeld in de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken dd. 15 november 1962. 12. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962. 13. Mededelingen. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. PREADVIEZEN Voorstel tot toekenning van subsidie aan de Stichting Nazorg b.o. Oosterhout-Waal wijk. Het bestuur van de Stichting nazorg b.o. Oosterhout-Waalwijk heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek te bevorderen, dat aan genoemde stichting subsidie wordt toe gekend met ingang van 1963. Genoemde stichting heeft ten doel om op grondslag van de R.K. beginselen, de gods dienstige, zedelijke, lichamelijke en maat schappelijke belangen te behartigen van personen, die door hun minder gunstige geestesontwikkeling hulp en bijstand voor de verzorging van deze belangen behoeven. In feite komt een en ander hier op neer, dat met ingang van 1962 speciaal voor ge meenten waaruit kinderen de R.K. b.l.o.- school te Oosterhout en Waalwijk bezoeken, een sociaal paedagoge is aangesteld, die de nazorg van de kinderen behartigt. Bij de berekening van het subsidie zal worden uitgegaan van het aantal leerlingen dat op 16 mei van het jaar waarvoor de 6ubsidie wordt verleend de R.K. scholen Norbertijnenstraat - Scheidingstraat werd 'n crediet beschikbaar gesteld van f 219410. De ruilverkaveling zal voor de aanleg van deze weg f 12.160.- bijdragen. Op voorstel van B. en W. werden voor 1963 de rioolrechten verhoogd tot de vol gende bedragen: f 25 per woonhuis; f 40 per winkel woonhuis en boerderij; f 50 voor slagerijen waar geslacht wordt; f 40 voor bedrijven met minder dan 25 werknemers; f 80 voor bedrijven met 25-50; f 160 voor bedrijven met 50 - 100; f 240 voor bedrijven met 100 - 200; f 400 voor bedrijven met 200 of meer werknemers; voor bedrijven met af valwater, geen zuivelfabriek zijnde, voor el ke 1000 m3 afvalwater f 65; voor zuivel fabrieken tot 40000 m3 afvalwater f 1.500 en daarboven voor elke 100 m3 f 65. Tot slot had nog de aanbieding plaats van de begroting 1963, welke begroting in de eerstvolgende vergadering zal worden behandeld. voor buitengewoon lager onderwijs te Waal wijk en Oosterhout bezoeken. Tenslotte delen B. en W. nog mede dat in het verzoek wordt gesuggereerd het sub sidie tevens te verlenen t.b.v. de kinderen uit deze gemeente, die de Prot. Chr. b.l.o.- school te Waalwijk bezoeken, aangezien hiervoor dezelfde verdeling van kosten zal plaatsvinden. Bij informatie is gebleken dat de oprich- OPTICIËN - WAALWIJK ting van een Stichting ter behartiging van de belangen van de leerlingen van de Prot. Chr. b.l.o.-school te Waalwijk in voorberei ding is en B. en W. achten het daarom prematuur reeds thans ook ten behoeve van deze kinderen een subsidie te verlenen. Voorstel tot verlening van subsidie aan de Stichting Kath. Levensschool voor Jongens te Waalwijk. Bij brieven d.d. 10 aug. en 30 nov. 1962 heeft het gemeentebestuur van Waalwijx verzocht voor de cursussen 1960/1961, '61/ '62 en '62/'63 een subsidie te verlenen in de exploitatielasten van de Stichting Le vensschool voor Jongens te Waalwijk. De gemeente Waalwijk verleent aan deze levensschool op grond van de Subsidierege ling vormingsscholen voor leerplichtvrije jeugd, een subsidie van 30 van de sub sidiabele lasten. Tegen het verlenen van een subsidie ten behoeve van de uit deze gemeente afkom stige leerlingen van de levensschool bestaan van de zijde van B. en W. in principe geen bezwaren. Ter oriëntering delen B. en W. nog me de dat de levensschool te Waalwijk gedu rende het cursusjaar 1960/1961 werd be zocht door 1 leerling uit deze gemeente ge durende het cursusjaar 1961/1962 door 2 leerlingen en gedurende het cursusjaar '62/ '63 door 1 leerling. Op grond van 't voren staande stellen B. en W. voor aan de Stich ting Kath. Levensschool voor Jongens te Waalwijk, per leerling, afkomstig uit deze gemeente, een jaarlijkse subsidie te verle nen van 20 der subsidiabele lasten per leerling, zulks met ingang van het cursus jaar 1960/1961. Voorstel inzake benoeming van een lid van het bestuur van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg. Krachtens het bepaalde in de artikelen 6, 2e lid en 7, le lid, van het Reglement op de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg, alhier, treedt jaarlijks op 1 januari één lid af volgens een door het bestuur op te maken rooster van aftreding. Voor het jaar 1963 is aan de beurt van aftreding de heer P. Sterrenburg, Poolse- straat 36. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van de heer P. Sterrenburg leggen B. en W. de navolgende voordracht over 1. P. Sterrenburg, Poolsestraat 36, 2. J. A. van Beek, Schrevelstraat 30. Üte) :a, ENGELAND EN AMERIKA Premier Macmillan heeft tijdens zijn besprekingen met president Kennedy een politiek succes ge boekt: Amerika zal het de Britten mogelijk maken vast te houden aan het principe van een eigen on afhankelijke afschrikwekkende atoommacht door de levering van Polaris-projectielen, die door on derzeeërs gelanceerd worden. De gestelde voorwaarde, dat vooraf overeenkomst bereikt diende te worden over een Amerikaans- Brits-Franse atoommacht in het kader van de NATO, heeft de pre sident laten varen. Maar het con cept zelf wordt gehandhaafd. Het zal de inzet worden van voortgezet overleg tussen de diverse westerse hoofdsteden. DIEFSTAL VAN SIERADEN TE BREDA Ongeveer 2500 gulden aan siera den is te Breda ontvreemd bij de familie van der Z. aan de Liesbos- laan. Nadat de bewoners terug keerden van een bruiloft werd een inbraak geconstateerd. De nog on bekende dader verschafte zich, pro fiterend van de gelegenheid, toe gang tot het huis door aan de ach terzijde een glas-in-loodruit te for ceren. Hij doorzocht het huis en trof op de slaapkamer een bijoute rieën-doosje met ringen, armban den, een collier en andere waarde volle zaken aan. Daarmee maakte hij zich uit de voeten. LWirl Ziet tijdig uw voorraad na, en bestelt ze spoedig; dan is U zeker ze op tijd in huis te hebben. Enorme keuze de nieuwste letter Grotaitraat 205 - Tal. 2621

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2