wAAlwijkse en LangstRAAtse couRAnt Gemeenteraad Waalwijk Vertrektijden van B.B.A. bussen 3.450,- 4.150,- 7.600,- 9.850,- 11.850,- WEKKERS Stassar Waalwijk naar Den Bosch, Breda en Tilburg Lijn 35 Kaatsheuvel - Dongen v.v. Agenda en pré-advieven Flat.500 D Fiat 600 D Flat 1100 5.700,- Flat 1300 Flat 1800 Flat 2300 Zaterdag 29 december buitengewone openbare vergadering Bioscoopexploitanten dienden verzoek in tot verlaging van vermakelijkheids belasting f*astorie Ned. Herv. in Baardwijk wordt jeugdcentrum Gemeente omgebouwd tot 6m a a n d e n Baby-Paradifs Kinder-Paradijs TILBURG VRIJDAG 28 DECEMBER 1962 84c JAARGANG No. 101 De tcho vAn het Zuióen Uitgever ^aalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, hedenavond (donderdag) om half 8 ten gemeen tehuize. 4 AgendaI i 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 29 november 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van ver makelij kheidsbelasting. 4. Voorstel tot teruggaaf van ver gunningsrecht. 5. Voorstel tot vaststelling in ont werp van een plan tot wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak in verband met de aanleg van het industrieterrein „Zanddonk". 6. Voorstel tot toekenning van een premie op de voet van de pre mieregeling woningverbetering en -splitsing. 7. Voorstel tot het stellen van ga rantie op de voet van het besluit bevordering eigen woningbezit ten behoeve van particuliere woningbouw. faSBM sunroof Export Geheel compleet, tncl. verwarming, defrosters. ruitensproelers e.d. Importrice: J. Leonard Lang's Automobie Ibedrijven N.V..Amsterdam 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de eerste inrichting der Pastoor van Haarenschool te Baardwijk. 9. Voorstel tot verstrekking van 'n 1 geldlening en toekenning van een subsidie aan de hervormde gemeente van Baardwijk voor de totstandkoming van een j eugdverenigingsgebouw. 10. Voorstel tot overboeking van 'n stukje grond aan de Elzen weg van het grondbedrijf naar het electriciteitsbedrijf. - lid jJEM 11. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein aan de Zanddonkweg aan de N.V. „Vezello" i.o. 12. Voorstel tot ruiling van gemeen tegrond aan de Meerdijk, tegen grond ten westen van de Kloos- terweg van M. J. A. v. Daelen. 13. Voorstel tot wijziging der rege len met betrekking tot de con trole op het geldelijk beheer en de boekhouding van de ontvan ger en van de andere met gel delijk beheer en met boekhou ding belaste ambtenaren. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een hoogspanningsgebouw ten behoeve van het electrici teitsbedrijf. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een nieuw filtergebouw ten behoeve van het waterbedrijf. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanleg van een hoogspanningskabel Sta tionsstraatHaven, ten behoeve van het electriciteitsbedrijf. 17. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanleg van een hoogspanningskabel Sta tionsstraatZanddonkweg, ten behoeve van het electriciteitsbe- drijf. 18. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanleg van een hoogspanningskabel Haven- Zanddonkweg, ten behoeve van het electriciteitsbedrijf. 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanleg van een vervangingskabel Engelse straat-Stationsstraat, ten behoe ve van het electriciteitsbedrijf. 20. Benoeming commissie van on derzoek gemeente- en bedrijfs- begrotingen voor 1963. 21. Benoeming/herbenoeming leden van commissiën, instellingen van weldadigheid enz., wegens perio dieke aftreding per 1 januari '63 of anderszins. 22. Voorstel om aan dhr. N. Vlaar, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Didam, met ingang van 1 januari 1963 eervol ontslag te verlenen als secretaris der gemeente Waal wijk, onder dankbetuiging voor de voortreffelijke wijze, waarop betrokkene zijn functie steeds heeft vervuld. 23. Voorstel om aan dhr. N. Vlaar met ingang van 1 januari 1963 eervol ontslag te verlenen als gedelegeerde van de gemeente in het bestuur van de r.k. huis houd- en industrieschool voor Waalwijk en omstreken. 24. Wijziging begroting. 25. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed, begrepen in de uit breidingsplannen Laageinde I en II, van P. J. Klerx. 26. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein, gelegen ten noorden van de Zanddonkweg, aan de naamloze vennootschap i.o. Han del- en Industrievennootschap „Solos". De voorzitter van de gemeenteraad van Waalwijk, roept de leden van de raad op voor een buitengewone vergadering, die zal worden gehouden op zaterdag 29 december om 11 uur op liet gemeentehuis. Tijdens deze bijzondere vergadering zal afscheid worden genomen van de heer N. Vlaar als gemeentesecretaris van de gemeente Waal wijk. De plaatselijke bioscoopexploitan ten hebben zich, middels schrijven, tot het gemeentebestuur van Waal wijk gericht, met het verzoek het huidige tarief van de vermakelijk heidsbelastingen op bioscoopvoor stellingen te verlagen. Bedoelde bioscoopexploitanten heb ben reeds geruime tijd ernstig te kampen met een teruggang van het bioscoopbezoek. Deze teruggang is, volgens de exploitanten, voorname lijk te wijten aan de enorme wijzi ging van het patroon der bestedin gen voor vermaak. Zij wijzen hier bij op de doorgevoerde motorisering en de hiermee samenhangende in tensivering van het toerisme. De voornaamste oorzaak van het terug lopen van het bioscoopbezoek is hun inziens te wijten aan de opkomst van de televisie. Ook het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft vastgesteld dat een relatief grote toeneming in televisie- bezit gepaard gaat met een relatief sterke vermindering van het bio scoopbezoek. Naast deze ongunstige omstandig heden voor de bioscoopexploitanten, komt nog de sterke stijging van de kosten, waarmee ook het bioscoop- j bedrijf in ernstige mate te kampen 1 heeft. Uit het aantal bezoekers aan bio scopen (uitgaande van de verhou- dingscijfers) blijkt, dat het aantal bezoekers aan bioscopen van 1956 Junghans Mauthe Kienzle tot en met 1961 is teruggelopen van 100 tot 72,2, terwijl het aantal tele visietoestellen in deze gemeente over genoemde jaren steeg van 100 tot 1180. Momenteel bedraagt de vermake lijkheidsbelasting voor bioscopen, waar toegang wordt verleend op vertoon van toegangsbewijzen, 35% van de opbrengst. Voor bioscoop voorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal of cultu rele films worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van tenminste 500 meter, bedraagt deze belasting 20% van de opbrengst. Het percentage van 35 is voor de Waalwijkse bioscoopexploitanten niet van toepassing, gezien het feit dat zij naast andere films, Neder lands journaal of culturele films vertonen. Ondanks het feit, dat de huidige tarieven van vermakelijkheidsbelas ting voor bioscoopvoorstellingen ge- Het bestuur der Kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde gemeen te van Baardwijk heeft bij het ge meentebestuur een verzoek inge diend, financiële steun te willen verstrekken, zodat de voormalige pastorie van deze gemeente kan worden omgebouwd tot een jeugd centrum, waaraan deze gemeente zo'n behoefte heeft. Genoemde Kerkvoogdij beschikt momenteel maar over één lokali teit, de consistoriekamer, die een afmeting heeft van 3 bij 5 meter, die tevens moet dienen voor kerke- raadsvergaderingen, catechisaties, zondagsschool, damesclub, jongens school, etc. Door de gemeenteleden zelf is reeds een bedrag van 15.500 bij een gebracht, terwijl er nog een be drag van 26.500 nodig is. Het college van b. en w. spreekt rekend kunnen worden tot de laag ste in het land, meent het college van b. en w. aan de raad te moeten voorstellen het geldende percentage voor bioscoopvoorstellingen van 20 terug ie brengen tot 15. Wanneer deze verlaging van ver makelijkheidsbelasting over 1962 zou zijn doorgevoerd, zou bedoelde belasting ongeveer ƒ2.800 minder hebben opgebracht. Het percentage voor vertoning van cultureele films zal gehandhaafd blijven op 10. zich in het desbetreffende pre-ad- vies waarderend uit over de wijze waarop deze kleine gemeente haar taak in het opvangen en begeleiden van de prot. jeugd opvat. Ondanks het feit dat voor dergelijke aanvra gen een subsidieregeling in voorbe reiding is, menen b. en w. dat voor bovenstaand geval een uitzondering moet worden gemaakt, gezien het geen de Kerkvoogdij zelf al voor deze totstandkoming heeft gedaan. Het college stelt de raad dan ook voor, aan de Ned. Herv. Gemeente in Baardwijk een geldlening toe te kennen tegen een rente van 4Vfe%, terwijl gedurende ten hoogste twin tig jaar een jaarlijkse subsidie toe gekend dient te worden tot een be drag dat nodig is, om 75% van de rente en aflossing van de onder- werpelijke lening te kunnen vol doen. GEMEENTE CREËERT NIEUW INDUSTRIETERREIN AAN DE ZANDDONKWEG In de gemeenteraad van donder dag (vanavond), krijgt de raad een voorstel van b. en w. voorgelegd, waarin de raad wordt gevraagd haar medewerking te willen verlenen aan een plan tot het ontwerpen van een nieuw industrieterrein, gelegen aan de Zanddonkweg. Het nieuwe industrieterrein, dat zal worden aangeduid met de naam „Zanddonk", zal een totale opper vlakte van 16 ha. krijgen en gelegen zijn tussen de geprojecteerde groen strook langs de toekomstige rijks weg en het sportpark „Elzenhoven". De zeer snelle industriële ontwik keling van de gemeente heeft met zich meegebracht, dat alle aanwe zige kavels op het industrieterrein, gelegen tussen de Elzenweg en de Zanddonkweg, zijn verkocht, zodat een betekenend aantal industrieën op dit terrein in vier jaar tijd zijn, of binnenkort zullen worden geves tigd. VERNIEUWING FILTER INSTALLATIE WATERBEDRIJF NOODZAKELIJK Wanneer de raad haar goedkeu ring geeft aan het college van b. en w. gestelde krediet, zal over enige tijd op het terrein van het gemeen telijk waterbedrijf een nieuw filter gebouw verrijzen, waarin tevens ruimte is opgenomen voor een even tueel te plaatsen fluorideringsin- stallatie en een chloordoserings- installatie. De installatie in het fit- tergebouw zal een capaciteit moe ten krijgen van 360 mVh, overeen komende met ca. 75000 m:' per et maal. Voor zover kan worden be zien, zal deze installatie een capa citeit hebben voor de komende 40 jaar. In dit gebouw moet tevens worden aangelegd een electrische installatie met enige automatische bedieningen. Deze vernieuwing is nodig gebleken na een grondig on derzoek door het Rijksinstituut van drinkwatervoorziening, hetgeen is gebeurt in opdracht van de gemeen te. BENOEMING VAN LEDEN VAN COMMISSIES Wegens periodieke aftreding per 1 januari 1963, zal de benoeming of herbenoeming van leden van com missies etc. plaats moeten vinden. Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs: Aftredend is het lid A. Th. M. Spierings. Hiervoor worden door 't college aanbevolen 1) A. Th. M. Spierings. 2) A. W. A. Bos. Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs: Aftrendend zijn de leden: A. Dercksen en H. van der Veen. Door b. en w. worden aanbevo len: in de vacature Dercksen; 1) A. Dercksen. 2) C. Braspen ning. In de vacature v. d. Veen 1) H. v. d. Veen. 2) C. W. Wach tels van den Berg. Oudemannenhuis te Baardwijk. A. F. L. van den Brekel is aftre dend als regent. B. en w. bevelen aan: 1) A. F. L. van den Berg. 2) W. J. van der Mee. Gemeentelijke instelling voor Maatschappelijke Zorg: Aftredend bestuurslid is W. J. v. d. Mee. Deze komt, gezien zijn pensioengerechtigde leeftijd, niet meer voor herbenoeming in aanmer king. B. en w. dragen voor A. F. P. Puilens en Th. M. van den Heiivel. Voor de benoeming van een nieuw lid, wordt tevens nog voorgedragen J. A. v. Loon en S. M. Dexkers. N.V. HANDEL- EN INDUSTRIE- V ENNOOTSCHAP „SOLOS" NAAR IND U STRIETERREIN. De N.V. Handel- en Industrieven nootschap „Solos" uit Waalwijk, heeft bij het college van b. en w. een verzoek ingediend een terrein van 2940 m-', gelegen ten noorden van de Zanddonkweg, te verkopen. De N.V. is voornemens om op dit terrein een produktie- en magazijn ruimte te bouwen. K.A.B. OVER ECON. SITUATIE Verwachting 1963 niet zo hoog gespannen De voorzitter van de K.A.B., de heer J. Middelhuis, meent, dat de economische verwachtingen voor '63 niet zo hoog gespannen zijn. Op de verbondsraadvergadering van de K. A. B., die vorige week in Utrecht werd gehouden, schreef hij dit deels toe aan de over-investering, deels aan een scherper wordende buitenlandse concurrentie en strukturele verande ringen. Daardoor zijn er verschillende bedrijfstakken waar de capaciteit groter is dan de vraag. De K.A.B.-voorzitter was evenwel niet pessimistisch t.a.v. de ontwikke ling op langere termijn. De toene ming van de produktie en van de produktiviteit in 1963 zal relatief laag zijn. Voor het bedrijfsleven wordt het moeilijker, de stijgende kosten mede op te vangen door een grotere afzet. De druk op de prijzen neemt toe en zal hoge eisen blijven stellen aan het prijsbeleid van de mi nister van economische zaken. Het is om deze redenen, dat de K.A.B. ak koord is gegaan met een maximale gemiddelde loonstijging voor 1963 aflopende contracten, van 2,7 pro cent. Door de doorwerking van de in 1962 gesloten C.A.O.'s en de huur verhoging, de incidentele loonstijgin gen en de verbetering in de sociale verzekering zal de stijging van de loonsom per werknemer naar schat ting ongeveer 7,5 procent bedragen. De heer Middelhuis zei voorts, dat, hoewel de noodzaak van verdere loonsverhoging evident is, thans meer dan ooit gestreefd moet worden naar een invoering op grote schaal van de winstdeling. Deze wenste hij spoedig en krach tig doorgevoerd met medewerking van het Chr. Nat. Vakverbond en 't N. V. V. Dit moet zich niet alleen uit strekken tot de winstdeling maar tot investeringen enz. Of de heer Mid delhuis hier 't oog heeft gehad op de grote bedrijven, waarvan hij elke dag de winsten en uitkeringen in de cou ranten kan lezen, of dat hij het ge hele bedrijfsleven op 't oog heeft, dat kunnen wij niet beoordelen, maar wel geloven wij dat bij al dat eisen, vele van de laatste zullen sneuvelen in de toekomst, als minister de Pous ten minste het been strak houdt en geen prijsverhoging toestaat. Het is misschien wel eens nuttig te wijzen op de dienstregeling van de die sedert 1 oktober van dit jaar de winterdienst heeft ingevoerd. De wijzigingen die hiermee gepaard gingen mogen minimaal genoemd worden. Ten gerieve van de lezers geven wij hier nog enige belangrijke vertrek- en aankomst-tijden weer van enkele lijnen. Lijn 22/23 Waalwijk - Den Bosch. De eerste bus 's morgens richting Den Bosch vertrekt vanaf het station Waalwijk om 7.06 en vervolgens ieder half uur t.m. 19.36. De vol gende bus richting Den Bosch ver trekt vanaf het station Waalwijk om 20.06; 20.36; 21.06; 21.36; 22.36 en 23.16. Hierbij dient te worden opgemerkt dat de eerste bus op zon- en feest dagen vanuit Waalwijk (station) eerst om 6.36 vertrekt, gevolgd door de bus van 9.36 en 10.36. Vanaf dat moment gaat op zon- en feestdagen weer ieder halt uur tot en met 19.36 een bus. Vervolgens als boven aange geven. De bus van 23.16 rijdt alleen op zou- en feestdagen. Lijn 22/23 Waalwijk - Breda N.S. Lage-Zwaluwe N.S. De eerste bus (tot Breda) vertrekt vanaf het station Waalwijk om 6.55 uur (geen mogelijkheid tot overstap pen in Wagenbergen Kruispunt naar Lage Zwaluwe station), gevolgd door de bus van 7.25 (wel mogelijkheid tot overstappen in Wagenberg). Vervol gens vertrekt de bus ieder half uur vanaf het station in Waalwijk, waar bij de bussen van vijf voor het half uur de mogelijkheid geven tot over stappen in Wagenberg voor de rich ting Lage Zwaluwe N.S., tot 16.55. De eerstvolgende bus vertrekt dan om 17.35 (mogelijkheid tot overstappen), gevolgd door de bus van 17.55; 18.25 (overst.); 18551 19.25 (overst.); 19.55; 20.25 (overst.); 21.15 (over stappen); 21.55; 22.20; 22.55; 23.45. Opgemerkt dient te worden, dat de eerste bus 's zondags vanaf het station in Waalwijk vertrekt om 8.25, gevolgd door de bus van 9.55. Ver volgens normaal als boven staat aan gegeven, met dien verstande dat de bus van 22.20 alleen op werkdagen rijdt en de bussen van 22.55; 23.45 alleen op zon- en feestdagen. De bussen van lijn 22/23 die over Sprang-Capelle rijden zijn: 7.55 (werkdagen), 9.55; 11.55; 13.55; 15.55; 18.55; 21.15; 22.20 (werk dagen)). Lijn 36 Waalwijk - Den Bosch De eerste bus vanuit Waalwijk Sta tion naar Den Bosch vertrekt w. 6.00; w. 6.43; w. 7.13; w. 7.43; 8.13; w. 8.43 en vervolgens ieder half uur t.m. 21.13, die wordt gevolgd door 22.13; 23.13 en 23.46. „w." wil zeggen: alleen op werk dagen behalve zaterdagen. Verder dienst er rekening meee gehouden te worden, dat de bussen van 9.43; 10.43; 11.43 alleen op werkdagen rijden en dat de bus van 23.46 alleen op zon- en feestdagen rijdt. Lijn 36 Waalwijk - Tilburg. De eerste bus vanuit Waalwijk sta tion richting Tilburg vertrekt w. 6.46; w. 7.16; en vervolgens ieder half uur t.m. 22.46. De laatste bus vertrekt om 23.51. „W" wil zeggen alleen op werk dagen, behalve op zaterdagen; reke ning moet worden gehouden met de bus van 7.46 die alleen op werkda gen rijdt, evenals de bussen van 10.16; 11.16 en 22.16. De bus van 21.16 en van 22.46 rijdt alleen op zon- en feestdagen, terwijl de bussen van w. 8.46 en w. 9.16 alleen op werkdagen, behal ve op zaterdag rijden. Dijn 35 Kaatsheuvel - Dongen v.v. Op werkdagen, behalve op zater dagen rijdt om 7.01 uur een bus vanuit Kaatsheuvel naar Dongen, ver volgens iedere dag een bus om 8.40; 11.58; 13.58; 15.58; 17.28; 19.58 en 21.58. Deze laatste bus rijdt even wel alleen op zon- en feestdagen. De jongens dwepen er mee en alle moeders niet minder: 65.- besparing per jaar aan zooire paratie. De befaamde stoeisterke schoolmolière of bot tine, van prachtig juchtenleder. In zwart en congo. Maten 28-43. 'n Zeer sportieve dracht: sierstiksels, nikkelen haken en „wlr-war"- t veters. Medisch-verantwoorde buigzaamheid. „Ravot maar raak" GARANTIE ook op 't lostrappen SCHOEN EN Grotestraat 153 - Waalwijk Let vooral op het zooinum mer 49855 (Ned. Patent). A. R. PARTIJ Thans heeft dr. J. A. Bruins Slot, fractie-voorzitter van de A. R. Par tij in de Tweede Kamer, doen weten, dat hij op medisch advies geen can- didatuur meer zal aanvaarden. In vele kringen meent men dat ook andere redenen in de partij een rol spelen. Ook Mr. Dr. Verkerk heeft een zelfde bericht gezonden, zodat reeds vijf zittenden kamerleden niet wen sen terug te keren. - De K.N.V.B. heeft op alge meen aandringen de competitie-wed strijden op 1 januari afgelast. Heuvelstraat 85, Telef. 21625 Jul. v. Stolbergstraat 1 0 speciaal wiegen en Telefoon 32909 baby-uitzetten speciaal kinderwagens

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5