wAAlwi]kse en UnqstRMtse cour Ant KAATSHEUVEL DRUNEN Gemeenteraad Waalwijk besloot tot verlaging van vermakelijkheidsbelasting Slachtoffers van gasramp herdacht GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR Geen verlaging entreegelden Rijksgoedkeuring aangevraagd Kredieten Commissies Begroting 1963 in Drunen sluitend Grotere investeringen voor de komende jaren nodig MAANDAG 31 DECEMBER 1962 84e JAARGANG No. 102 De tcho vAn het Zuióen jtgever aalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen oofdredacteur JAN TIELEN ironummer 1069687 Ht blad verschijnt 2 x per week pgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" „Het feest van Kerstmis, ieder jaar een rustpunt in onze gedachte, is dit jaar wel tragisch geschokt, door de ramp die zes mensenlevens eiste in de nacht van 25 op 26 december. De gehele bevolking heeft dit tragisch gebeuren als een smart gevoeld, en beleefd als een verlies voor de gehele gemeente. Wij zijn getroffen door dit onverwachte gebeuren, dat God de Heer, die ook de Heer is over leven en dood, dit gezin plotseling van het aardse leven naar een eeuwig leven heeft geleid. Woorden schieten hier tekort. Woor den kunnen zelfs niet tot uitdrukking brengen de gevoelens van verdriet en de gevoelens van medeleven. Wij kunnen niet beter doen dan sober zijn in onze bewoordingen en het hoofd buigen voor de wil van God, die zo heeft beslist," aldus burgemeester Teijssen, die in zijn functie van voorzitter van de gemeenteraad, alvorens over te gaan tot de agenda, de slachtoffers van de gasramp uit de Thorbeckelaan herdacht, die in de nacht van Eerste op Tweede Kerstdag om het leven kwamen. Als eerste werd de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bi oscoopvoorstellingen aan de orde I gesteld. Hiertoe was door beide bi- I oscoopexploitanten van de gemeen- te Waalwijk bij het college van B. en W. een verzoek ingediend, het welk werd gemotiveerd met de zich thans voordoende moeilijkheden, zoals het sterk teruglopen van het bioscoopbezoek en de kostenstijging, waarmee het bioscoopbedrijf in het bijzonder heeft te kampen. Ofschoon de huidige tarieven van de vermakelijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen in deze ge meente gerekend mogen worden tot de laagste in de omgeving, meende het college van B. en W., gezien de vele moeilijkheden, waarmee de Waalwij kse exploitanten te kampen hebben, de raad voor te moeten stellen om het algemeen geldende percentage voor bioscoopvoorstel lingen van 20% terug te brengen op 15%, terwijl tevens werd voor gesteld het 35% tarief in zijn geheel te laten vervallen. Het percentage voor vertoning van zgn. culturele -films werd voorgesteld gehand- haalf te blijven op 10%. De heer van Eijl (K. U.) verklaar de zich graag accoord met het voor stel van B. en W., maar meende toch nog iets verder te moeten gaan door het percentage van 10, geldend voor de vertoning van zgn. cultu rele films, geheel te laten vervallen, waardoor de exploitanten in de mo gelijkheid zouden worden gesteld ook de betere films rendabel te kunnen vertonen. De heer Dercksen (Prot. Chr.) in formeerde of er nu ook een pressie uitging om de tarieven voor bio scoopbezoekers te verlagen. Hij noemde het een normale gang van zaken, dat, wanneer de vermake lijkheidsbelasting werd verlaagd, hetzelfde gebeurde met de entree gelden. De voorzitter wees erop, dat het zaak was met deze aanvraag bij G.S., de nodige voorzichtigheid te betrachten, omdat anders het colle ge van G.S. er beslist niet mee ac coord zou gaan. Hij drong er bij de raadsleden op aan, dit voorstel zó te aanvaarden, zodat na de goedkeu ring door de Kroon, de kwestie van het tien-procenttarief kon worden bezien. De voorzitter verklaarde vervol gens uitdrukkelijk, dat de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting alleen gezien moest worden als een verlichting van de lasten van de bi oscoop-exploitanten en niet om de filmbezoeker tegen een lagere prijs toegang te verschaffen tot de bios coop. De heer Dercksen betoogde in tweede instantie, dat hij bezwaren had tegen de constructie zoals het prae-advies die impliceert. Hij vond het redelijker de entreeprijzen te verlagen, zodat, naar hij meende, 't bioscoopbezoek zou stijgen. Bij het voorstel tot toekenning van een subsidie in kosten van ver bouwing van de voormalige pastorie in Baardwijk tot jeugdcentrum, vroeg de heer Dercksen de voorzit ter of er voor een object als dit geen andere subsidiemogelijkheden bestonden. De voorzitter noemde dit voorstel incidenteel, omdat aller eerst hier slechts sprake is van een verbouwing, terwijl vervolgens door de Kerkvoogdij naast het gebouw, tevens nog een aanzienlijk bedrag wordt ingebracht. „Het ligt in de bedoeling om spoedig tot een alge mene subsidieregeling te komen," aldus de voorzitter. Er bestaat ook de mogelijkheid om subsidie bij Rijk en Provincie aan te vragen. Deze weg, wordt over het algemeen bewandeld wanneer 't over nieuw bouw gaat. De voorzitter stelde, dat het college van B. en W. in dit ge val het geringe bedrag dat door Rijk en Provincie ter beschikking wordt gesteld, maar moest laten schieten. Deze verbouwing zal ove rigens niet eerder kunnen geschie den, voordat de goedkeuring van 't Rijk binnen is. Overigens is deze reeds aangevraagd. De aanvraag tot goedkeuring voor deze verbouwing is door het college van B. en W. ge- ruggesteund door de verklaring van hoogste urgentie. Tijdens dezelfde vergadering hield de raad zich bezig met de verkoop van grond aan de Nederlandse Ve zelindustrie „Vezello" N.V. te Ois- terwijk, die zich op het industrie terrein „Zanddonk" in Waalwijk wil gaan vestigen. De heer van Heesbeen (K. U.) wilde weten of B. en W. zich wel voldoende hadden laten inlichten over de facetten van dit bedrijf. Hij meende, dat het bedrijf, dat naar zijn zeggen 60 m3 water per minuut nodig had een grote last zou bete- kenen zowel voor het opnemen van water als de afvoer van gebruikt water. De voorzitter deelde mede, dat het bedrijf zijn eigen water voorziening zal verzorgen, terwijl de nieuw aan te leggen riolering er borg voor zal staan dat een vlotte afvoer kan plaats hebben. Boven- 1 dien meende voorzitter Teijssen, dat het bedrijf geen 60 m3 water per minuut, maar per uur nodig had. Ook voor de vestiging van dit be drijf is de rijksgoedkeuring reeds aangevraagd. Tevens werd grond verkocht aan de N.V. Handel en Industrie-ven nootschap Solos i.o. Voor eerste inrichting van de Pastoor van Haarenschool werd een krediet gevoteerd van 14.478,17. Van P. J. Klerkx, Laageinde 48, werd aangekocht de boerderij, erf en bouwland. Aan de heer N. Vlaar werd eervol ontslag verleend als gemeente-se cretaris van de gemeente Waalwijk, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Didam. De heer Vlaar werd tevens ontslag verleend als gedelegeerde van de gemeente Waalwijk in het bestuur van de r.k. huishoud- en industrieschool. Een krediet van 13.000.- werd toegekend voor de vervanging van de hoogspanningskabels tussen de Stationsstraat en de Engelsestraat, en tevens een krediet van 49.530.- voor de aanleg van een hoogspan ningskabel van de haven naar de Zanddonkweg en een krediet van 49.860.- voor de aanleg van een hoogspanningskabel van het cen trum naar de Zanddonkweg. Tot slot nog een krediet voor een hoog spanningskabel van het centrum naar de haven, groot 44.900. Voor het vernieuwen van de fil- terinstallatie van het waterbedrijf was een krediet van 380.000.- no dig. Voor een totale hoogspannings installatie was 'n bedrag nodig van 120.000.-. De raad koos tijdens deze verga dering tevens een commissie die zich zal bezig houden met het on derzoek van ontwerpbegrotingen. Hierin werden gekozen: G. A. Duy- velaar (Werknemerslijst) 15 stem men, tegen 1 blanco en een op de heer van Engelen (K. U.), Kemper man (P.v.d.A.) 9 stemmen, terwijl er zes werden uitgebracht op de heer van Engelen (K. U.) en 2 op de heer Meijs (K. U.) en tot slot de heer Meijs (K. U.) 11 stemmen, te gen 1 blanco en 5 op de heer van Engelen. In de Commissie van toezicht op 't Middelbaar Onderwijs werd her kozen de heer Spierings 14 stem men tegen 3 blanco. In de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs werden her kozen de heren A. Dercksen (Prot. Chr.) 16 stemmen tegen 1 op de heer Braspenning en de heer van der Veen 15 stemmen tegen 2 op de heer Wachtels van den Berg. Als regent van het Oude Mannen huis in Baardwijk werd herkozen de heer A. F. L. v. d. Brekel met 15 stemmen, tegen 1 stem op de heer Mosselveld (Werknemersl.) en 1 op de heer van de Mee. Als bestuurslid in de gemeente lijke instelling voor Maatschappe lijke Zorg werden gekozen, de heer A. F. P. Pullens 15 stemmen tegen de heer Th. M. v. d. Heuvel 1 stem en 1 blanco en verder de heer J. A. van Loon 17 stemmen. ERNSTIGE BOTSING Maandagmiddag omstreeks half 6 vond in de Roestenbergstraat een hevige botsing plaats tussen een be stelauto en een vrachtwagen, waar bij wonderlijk genoeg geen persoon lijke ongelukken zijn te betreuren. Een in de richting Hoofdstraat rijdende bestelauto, bestuurd door P. uit Waalwijk, botste in volle vaart tegen een zware vrachtauto, bestuurd door C. E. uit Rotterdam, die bezig was een aanhangwagen uit een inrit te rijden. De heer P. werd uit zijn auto geslingerd, doch mankeerde, behoudens wat schram men, niets. Dit was overigens zijn geluk, want zijn wagen, die over de straat en het trottoir, waar op dat moment gelukkig geen mensen lie pen, in een heg belandde, werd half dubbel gevouwen en totaal ver woest. AGENDA Apollotheater: dinsdag 1 jan.: 8.30 uur: „Het uur der vergelding", 14 jaar. dinsdag 1 jan.: 6 uur „Omar, de woestijnhavik", 14 jaar. DOKTERSDIENST Dinsdag 1 januari zal de praktijk van R. Raaymaakers en A. de Vries worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, te Kaatsheuvel, tel. 0417672550. Maandag 31 dec. en dinsdag 1 en woensdag 2 januari wordt de prak tijk van dokter Winkelman waarge nomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167—2006. BILJARTSPORT Voorwedstrijden persoonlijk kampi oenschap 2e klas libre Zoals wij reeds eerder schreven, maakte het groot aantal inschrij vingen voor het persoonlijk kam pioenschap 2e klas libre voorwed strijden noodzakelijk. In de groep, welke ondergebracht was in het clublokaal van de b.v. NAS café „De Steenbakker", moest J. Kemmeren zich wegens familie omstandigheden laten vervangen. Zijn plaats werd ingenomen door B. van Berkel, zodat het normale pro gramma toch kon worden afge werkt. De organisatie was bij NAS in goede handen, waar J. Groenen- daal voor een keurige administratie zorgde. De beste partij werd hier gespeeld door B. Laros van de b.v. Efteling, die in een partij een gem. van 6.52 en een hoogste serie van maar liefst 42 car. maakte. Zijn clubgenoot K. Kemmeren behaalde de meeste matchpunten door al zijn partijen te winnen. H. van Boxtel van HGL behaalde het hoogste al gemeen gemiddelde nl. 4.17. De eindstand van deze groep was: 1. K. Kemmeren gem. 4.13 12 p. 2. H. v. Boxtel 4.17 9 p. 3. J. Damen 3.44 6 p. 4. P. v. Laarhoven 3.32 5 p. 3.91 2.44 4 p. 0 p. 5. B. Laros 6. B. v. Berkel De tweede groep speelde in het clublokaal van de b.v. Poedelvrees van de heer L. Snoeren. Het waren hier voornamelijk voorzitter W. v. Kuijk en secretaris C. Bergmans die er voor zorgden dat de wedstrijden een uitstekend verloop hadden. Spe ciaal voorzitter v. Kuijk leverde 'n vermeldenswaardige prestatie door zaterdag en zondag van 2 tot 12 uur achter de schrijftafel plaats te ne men en van alle 18 gespeelde par tijen de tellijsten bij te houden. Hij vertrouwde dit werk blijkbaar aan niemand anders toe. De heer Berg mans maakte zich echter ook bij zonder verdienstelijk door naast het bijhouden van de standenlijst ook nog de meeste partijen te tellen. Hier werd de beste prestatie ge leverd door P. Klaassen, van de bil jartveren. Efteling, met een hoog ste partij gemiddelde van 6.25 en 'n hoogste serie van 32. Ook J. v. Rooij van Euphonia maakte een zeer goe de partij van 5.55 gem. De pas ge promoveerden uit de 3e klas, J. Pruijssen en Th. v. Wanrooij, bei den van de b.v. HGL toonden hun promotie waardig, getuige hun gem. van 3.72 en 3.40. M. Laros moest zijn promotie prijsgeven want zijn gem. bleef beneden de vereiste 3.-. De eindstand was hier: 1. P. Klaassen gem. 4.05 2. J. Pruissen 3.72 3. T. v. Wanrooij 3.40 4. J. v. Rooij 3.54 5. W. Laros 2.72 6. M. Laros 2.60 De finale om het persoonlijk kam pioenschap 2e klas zal op 11, 12 13 en 14 januari gespeeld worden in café Chr. v. Wanrooij, waar de b.v. HKS zich met de organisatie zal be- lasten. Deelnemers zijn: K. Kemmeren, P. Klaassen, B. Laros, allen van de b.v. Efteling, H. v. Boxtel, J. Pruis sen, Th. v. Wanrooij, ^llen van HGL, J. v. Rooij, Euphonia, J. Da- men, NAS. Reserve is P. van Laar hoven van Euphonia. Finale persoonlijk kampioenschap le klas gem. 4.50 t.m. 7.00 Op 29 en 30 december en op 5, 6 en 7 januari a.s. worden in café J. Netten de wedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap le klas libre. De organisatie is toever trouwd aan de aldaar gevestigde b.v. KTO. Deelnemers zijn: H. Soe- terboek en A. Voogd, beiden van Euphonia, W. Mandemakers en A. Snoeren van HKS, C. Netten, van KTO, H. Dekkers, Efteling, Andr. Snoeren, de Dreef en C. v. Boxtel, NAS- De lengte van de partijen is 200 car. CLUBCOMPETITIE 4e KLAS Het afgelopen weekend zijn de laatste groepswedstrijden gespeeld van de 4e klas. In de zaterdaggroep was dit feitelijk maar een formali teit, omdat de reserves van HKS vorige week al onbereikbaar waren geworden. Poedelvrees 2 speelde in eigen huis tegen KTO 3, waarbij al leen J. Dewaele voor Poedelvrees wist te winnen, zodat KTO in een zeer matige wedstrijd met 72 wist te winnen. Ook NAS 3 wist alleen door A. Lammers slechts 2 punten te behalen in de ontmoeting tegen KTO 4, dat dus ook met 72 won en van wie N. v. d. Linden met 2.- gem. speelde. In de maandaggroep heerste nog wel hoogspanning, en wel in de ontmoeting HKS 3KTO 2, waarin uitgemaakt zou worden welke van deze twee zou uitkomen tegen HKS 2 om het kampioenschap van XL III We maakten onderscheid tussen een verzorgende en een wervende parochie. Al is elke parochie op de eerste plaats verzorgend en behoudend, nl. hen die reeds geloven, toch is zij vanzelf ook wervend of missio nair. Verzorgen immers betekent christelijk leven en gemeenschapsle ven behouden bij hen die reeds geloven, en dat zo verzorgen dat het tot bloei komt. Een bloeiend geloofsleven nu houdt noodzakelijk in het getuigen, het uitdragen van het geloof. Een christen moet getui gen in wijde en nabije omgeving d.w.z. alleen al het goed christen zijn is een getuigenis tegenover anderen. Daarom is elke parochie omwille van een goede verzorging van zelf ook wervend. Dit brengt ook mee dat de parochie als konkrete christelijke ge meenschap open en gastvrij moet zijn. Zij moet het christendom laten zien aan de buitenstaanders; zij moet een potentieel tehuis zijn voor iedereen. Het parochieleven kan daarom niet ideaal genoeg worden opgebouwd; men dient altijd in alles rekening te houden met de in druk die de parochie zal maken op hen die er buiten staan niet- meer-praktizerende katholieken, niet-katholieke christenen en on on- kerkelijken. Hier ligt een taak voor heel de christengemeenschap die parochie heet niet alleen voor de priester, maar ook en misschien nog meer voor de gelovigen zelf. P. STEVENS, k Bouwpastoor St. Thomasparochie, Amatastraat 2, Eindhoven. Giro 110.33.79. rt de 4e klas. KOT had hierbij de bes te kansen, omdat deze aan 4 punten genoeg had. De mannen ,van P. van Dun zijn zover echter niet ge komen. Alleen W. v. Uhm wist te winnen, waardoor hij deze compe titie ongeslagen afsloot. C. Smit ver loor met 2.25 gem. van J. Rombouts, die 35 brt. nodig had voor zijn 75 car. A. Biemans verloor met 3 car. van T. v. Wanrooij. P. v. Dun kon zijn zenuwen niet meester blijven en verloor van L. Musters, die 45 brt. nodig had voor 40 car., terwijl zijn tegenstander het niet verder bracht dan 33 car. Het kampioen schap van de 4e klas wordt dus 'n affaire voor HKS, wier 2e en 3e viertal dit in de komende weken gaan uitmaken. Nooit Volleerd 2 speelde zijn laatste wedstrijd tegen de Dreef 2 en won deze met 72. De einstand in deze groepen is: Zaterdag-groep: 1. HKS 2: 478; 2. KTO 4: 44^8; 3. KTO 3: 40—8; 4. Poedelvrees 2: 348; 5. NAS 3: 15—8. Maandag-groep: 1. HKS 3: 478; 2. KOT 2: 44—8; 3. DJS 2: 36—8; 4. Nooit Volleerd 2: 28—8; 5. De Dreef 2: 25—8. (4 (ti ii p. 8 p. 7 p. 6 p. 2 p. 2 p. Burgemeester en wethouders heb ben vrijdagavond 21 december in de openbare raadsvergadering het meest belangrijke stuk van het jaar aangeboden, n.l. de gemeentebegro ting. De behandeling van deze be groting zal plaats vinden in de eerstvolgende openbare raadsverga dering. De begroting 1963 is voor de gemeente Drunen een fraai, maar ook lijvig boekwerk geworden. De aangeboden begroting is slui tend met de post onvoorziene uit gaven van 38767.Het totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven bedraagt 1.604.000. In de nota van aanbieding schrij ven b. en w.: Hoewel het op het eerste gezicht verblijdend is dat een sluitende be- j groting kan worden aangeboden, is het niettemin teleurstellend, dat te weinig middelen overblijven voor nieuwe investeringen. Wij zijn het daarom geheel eens met het door de raad voor de gemeentefinanciën uitgebrachte advies over de uitke ringen uit het gemeentefonds over het jaar 1961. Hieraan ontlenen wij het volgende: Onder de huidige omstandigheden zullen de middelen der gemeenten van jaar tot jaar een aanzienlijke stijging moeten vertonen. Dit niet alleen wegens de gestadige groei van het plaatselijk verzorgingsge bied, maar vooral ook wegens de kwalitatieve ontwikkeling der ver zorging van gemeentelijke taken, waarbij terecht verlangd wordt dat de gemeenten met haar voorzienin gen in de pas blijven van de maat schappelijke en economische expan sie van de laatste jaren en met de in verband daarmede toch gestegen welvaart van de bevolking en dat zij daarbij in velerlei opzicht stimu lerend en baanbrekend zullen op treden. Dit alles heeft tot gevolg dat de gemeenten zich op een breed terrein geplaatst zien voor onaf wendbare uitgaven-acressen, die ver uitgaan boven wat op grond van de stijging van het aantal inwoners zou worden verwacht. Op enkele aspecten van de ontwikkeling der gemeentelijke uitgaven moge wor den gewezen. De voortdurende uitbreiding van de bebouwing, zoals die in het ka der van het nationale woningbeleid in vrijwel elke gemeente voorkomt, dient ruimer en beter te worden opgezet dan vroeger. Tegelijkertijd staan de gemeenten voor de noodzaak tot verbetering van de verzorging der bestaande kernen, hetzij wat betreft de meer eenvoudige voorzieningen als be strating en verlichting, hetzij in de vorm van saneringen van gedeelten der oude bebouwing, aanleg van riolering, zuivering van afvalwater en vaak zeer kostbare voorzieningen in het belang van het verkeer. Hoge eisen worden gesteld aan de reini ging, onderhoud van plantsoenen en sportvelden. Een ander sprekend voorbeeld van sterke stijging der eisen, die aan de geldmiddelen der gemeenten worden gesteld, is te vinden in de zorg voor de onderwerpen van cul tuur en recreatie. Op dit terrein is, mede als gevolg van de gestegen welvaart, de laatste jaren een ont wikkeling gaande, die zonder over drijving stormachtig kan worden genoemd en die, mede gestimuleerd door de activiteiten van rijksorga nen als van landelijke en regionale organisaties voor de beoefening van muziek, toneel en sport, tot in de kleinste gemeente voelbaar is. Het is duidelijk dat de gemeenten zich, als overheidslichamen die op deze terreinen een directe taak hebben, aan deze ontwikkeling niet kunnen en mogen onttrekken. Daarbij komt, dat het inhalen van de achterstan den, die in de dertiger jaren en ge durende de tweede wereldoorlog zijn ontstaan, in het bijzonder voor de financiën der gemeenten, een na delig aspect heeft, dat samenhangt met de omstandigheid dat de ge meenten, in tegenstelling bijvoor beeld met het rijk, vrijwel alle in vesteringen financieren door 't op nemen van geldleningen. De hoge investeringen van de laatste jaren en de geringe investeringen van voor 1950 hebben tot gevolg, dat nog lange tijd tegenover de jaarlijks op de begrotingen te ramen lasten wegens nieuwe investeringen rela tief zeer weinig lasten wegens af schrijving op de oude investeringen wegvallen en er dus uit dien hoofde geen nieuwe ruimte voor het doen van nieuwe investeringen zal ont staan. Voorts vraagt de raad voor ge meentefinanciën zich af bij zijn ad vies voor het jaar 1963, of het aan deel-percentage van het gemeente fonds in de rijksbelastingen wel vol doende is. Ook voor de toekomst vrezen wij, dat de stijging van het in het ge meentefonds beschikbaar komende bedrag minder groot zal zijn dan in het verleden, als gevolg van het be lastingbeleid. In het afgelopen jaar zijn verlaagd de inkomsten- en loonbelasting, de vermogensbelas ting, alsmede het weeldetarief van de omzetbelasting. Met ingang van 1 januari 1963 wordt het tarief van de vennootschapsbelasting verlaagd, terwijl de regering van mening is j dat aan verdergaande belastingver- laging een hoge prioriteit verleend zal worden. De expansie van het be drijfsleven zal, naar verwacht wordt, minder snel verlopen als in de afgelopen 10 jaren. Dit alles heeft repercussies voor 't gemeentefonds, tenzij het aandeelpercentage wordt verhoogd. Dit alles achten wij ten volle van toepassing voor onze gemeente, te meer nog nu wij genoodzaakt zijn de gemeentelijke voorzieningen aan te passen in verband met de volle dige structuele verandering van agrarische gemeente in industrie kern. Wij maken hierbij nog de opmer king dat, ofschoon wij niet als ont wikkelingskern zijn aangewezen en derhalve geen beroep kunnen doen op de hiervoor ter beschikking ge stelde fondsen, wij wel dezelfde problemen kennen en dezelfde soort uitgaven moeten doen. Samenvattend kan worden gecon cludeerd: 1. De gemeente zal ook in dè komende jaren nog aanzienlijke in vesteringen moeten doen; een ver dere stijging van 't uitgavenniveau is onvermijdelijk. 2. Zoals hiervoor is uiteengezet, is het niet te verwachten dat de uitkeringen uit het gemeentefonds in de toekomst in dezelfde mate zul len stijgen als in het verleden is ge schied. 3. De gemeente is niet gelegen in een probleemgebied, noch aange wezen als kerngemeente. Wil de ge meente profiteren van de zgn. ver fijningsregeling, resulterende in 'n verhoging van het bedrag per in woner der algemene uitkering uit 't gemeentefonds, dan zal de regering overtuigd moeten worden van de af zonderlijke groei en structuurwijzi ging van de gemeente en de nood zaak van nieuwe uitgaven, welke hiermee verband houden. Hiertoe zullen wij de nodige stappen onder nemen. 4. Ofschoon de gemeente thans nog niet in financiële moeilijkheden verkeert, dreigen nieuwe belangrij ke plannen niet gerealiseerd te kun nen worden, temeer nog daar de ge meente niet beschikt over de nodige bestemmingsreserves.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9