wAAlwi]kse en LAnqstRaAtse courAnt KAATSHEUVEL DRUNEN Elshout Geertruidenberg 'n BUIL?? 12 Loost op Zapcf Sprang Capelle Raamsdonk Biljarten irwi wm tw»i >«'mun VRIJDAG 18 JANUARI 1963 g. -«Hl r »«.«-««« 1» isos 85e JAARGANG No. 5 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" VOLKSUNIVERSITEIT meer terrein winnende medium, gebleken van het bestuur van de Volksuniversiteit om 't onderwerp „televisie" in haar programma op te nemen en de deelnemers in de gelegenheid te stellen iets meer te weten te komen over dit steeds meer terrein winnende 'mediium. In het algemeen moet men zich be perken en stelt men zich ook nood gedwongen tevreden met het in drukken van een knop, om vervol gens te kijken naar datgene wat via de beeldbuis in de huiskamer wordt gebracht; maar men heeft geen enkel idee, welke voorberei dingen er nodig zijn en wat er zich dus in het algemeen achter de schermen van de televisie afspeelt, om het zover te laten komen. Dat velen hiernaar toch ook wel nieüwsgierig waren bleek dinsdag avond in de Levensschool uit het vrij groot aantal deelnemers dat voor dit onderwerp had ingeschre ven, en met veel belangstelling luisterde naar de lezing, welke de pas benoemde televisie-directeur Siebe van der Zee hierover gaf. Vermoedelijk zal de naam van deze bekende figuur nog een extra im puls hebben gevormd om van deze lezing getuige te zijn. Na een korte inleiding over het ontstaan en de ontwikkeling van de televisie, haar invloed op het maatschappelijk leven en de mas sa in het algemeen, de niet geringe moeilijkheden bij de samenstelling van de programma's en de uiteen lopende reacties hierop in de kran ten, periodieken en bij particulie ren, kwam de heer Van der Zee tot de feitelijke kern van zijn onder werp, waarbij hij de aanwezigen terwijl hijzelf lichte verwondingen hulp van dia's een duidelijk beeld kregen van het veelomvattende ap paraat met zijn technische snufjes en uitgebreide personeelsstaf, die er voor zorgt dat wij iedere dag weer een nieuw programma in onze huiskamer krijgen voorge schoteld. Na de pauze werd met de geluidsfilm „Miljoenen ogen" het leven én de bedrijvigheid in en buiten de Bussumse studio's nog eens aanschouwelijk voorgesteld en onderstreept. De heer Franken, die deze avond had ingeleid, dankte de heer Van der Zee na afloop voor zijn bijzon der interessante uiteenzetting. ANNEKE GRöNLOH IN EUPHONIA Zaterdag 19 januari a.s. verzor gen de bekende en populaire AU Stars een jeugdbal in hotel Eupho- nia. Een bijzondere attractie hier bij zal zijn het optreden van het gevierde teenager-idool Anneke Grönloh, momenteel een van de succesvolste en populairste zange ressen bij de Nederlandse jeugd. Vermoedelijk zal de Euphonia-zaal ditmaal wel te klein zijn. AANRIJDINGEN EN BOTSINGEN Maandagmiddag omstreeks 12 uur werd het 6-jarig zoontje van de heer F. bij het plotseling over steken van de Gasthuisstraat aan gereden door een juist passerende bromfietser, waarbij het o.a. een dubbele beenbreuk opliep. Het slachtoffertje werd ter behan deling naar het St. Nicolaaszieken- huis te Waalwijk getransporteerd. Ongeyeer op hetzelfde tijdstip moest de 24-jarige bromfietser de M. uit Loon op Zand, die over het fietspad langs de provinciale weg naar zijn woonplaats reed, ter hoogte van de Horst plotseling uit wijken voor over dit pad lopende schoolkinderen. De M. botste bij deze manoeuvre tegen een woon huis, waarbij zijn bromfiets aan de voorzijde volkomen werd vernield terwijl hijzelf lichtev erwondingen opliep. Vermoedelijk doordat de rij baan van de Wielstraat tengevolge van de aan weerszijden opgesta pelde sneeuw een tikje te smal is geworden, kwamen maandagmid-' dag circa vijf uur in deze straat 'n personenauto en een bestelwagen, resp. bestuurd door R. en v. M. uit Waalwijk, met elkaar in botsing. Beide voertuigen werden hierbij beschadigd, terwijl de bestuurders er zonder letsel afkwamen. Ruim half zes geraakte maan dagmiddag een vrachtauto, be stuurd door v. Z. uit Waalwijk, die zrn voertuig vermoedelijk door de gladheid niet meer onder controle had, in de Gasthuisstraat op het trottoir, waar hij kennis maakte met een lichtmast, welke tegen dit geweld niet bestand bleek en dus prompt tegen de vlakte ging, ge lukkig zonder persoonlijke onge lukken te veroorzaken. Op hetzelfde tijdstip haalde 'n bestelauto van de schoenfabriek Sonora, bestuurd door v. L. uit Kaatsheuvel, in de Hoofdstraat het zelfde kunststukje uit. De aanlei ding daartoe was een wielrijder, die vanwege de gladheid met het wegdek kennis maakte, waardoor de chauffeur plotseling moest uit wijken. De bestelauto belandde daarbij op het trottoir tegen een lichtmast, waarvan de lampen door de schok het volgende moment he melwaarts gericht waren, hetgeen uiteraard niet de bedoeling is, zo dat ook hier een nieuw exemplaar geplaatst zal moeten worden. BRANDJE Dank zij de oplettendheid van nachtwaker v. d. Velden kon in de nacht van zondag op maandag een begin van brand in de schoenfa briek van de N.V. P. H. Vloemans in de Peperstraat worden bedwon gen. Nadat hij omstreeks 12 uur ter plaatse alles in orde had bevonden ontdekte hij de brand bij de twee de controle rond 2 uur. Het vuur, dat vermoedelijk ontstaan is in af- valrommel achter de ondergronds gelegen verwarmingsketel, had zich via de houten trap naar de toegangsdeur verspreid. Door de sterke rookontwikkeling had de snel gearriveerde brandweer ge ruime tijd nodig om de vuurhaard op te sporen, waarna men de si tuatie spoedig meester was. Een gedeelte van 't personeel had door dit brandje een vrije maandagvoor- middag. AGENDA Apollotheater: zaterdag 8 uur en zondag 6 uur: „Tarzan en Tanya", 14 jaar. zondag 8.30 uur: „Het geheime le ven van Brigitte Bardot", 18 jaar. Café Th. van Boxtel: van donderdag t.m. maandag: per soonlijk kampioenschap hoofdklas se libre. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel Euphonia: zaterdag 7.30 uur: jeugdbal met The AU Stars en zang van Anneke Grönloh. DOKTERSDÏENST Komend weekend zal de prak tijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijekevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waar genomen door collega H. Winkel man, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167—2350. KAARTCLUB „ONDER ONS". Bovengenoemde kaartclub, gevestigd in café j. Hendriks, zal zaterdag haar jaar lijkse feestdag vieren. Om 7 uur zullen de leden, vergezeld van hunne dames, zich ver enigen in het clublokaal. Hierna zal aange zeten worden aan een prima verzorgde kof fietafel Het verdere van de avond wordt doorgebracht met het leggen van 'n kaartje. VETERANEN UNO-ANIMO. Zaterdagavond 19 jan. zal door boven genoemde vereniging een groot rikconcours worden georganiseerd in de zaal van dhr. W. Vermeulen. Waardevolle prijzen zullen ter beschikking worden gesteld, alsmede nog luxe prijzen. Aanvang 8 uur n.m. Voor goe de controle zal zorg worden gedragen. FEESTAVOND BOERENJEUGD Woensdagavond om 7 uur verenigden de leden van de R.K. Jonge Boerenstand en van de R.K. Jonge Boerinnenbond zich in de zaal van dhr. W. Vermeulen, op uitno diging van de 60-jarige Boerenbond, om ook de jeugd in de feestvreugde te laten delen, j De jongere generatie werd een koffietafel aangeboden, die alle eer werd aangedaan. Door ziekte van de voorzitter sprak de heer J. de Kort enkele woorden van wel kom en wenste verder allen een gezellige avond toe. Om ongeveer 9 uur werd de gro te NCB-film vertoond: Door eendracht sterk, gevolgd door een komische film. Het sluitingsuur kwam voor velen te vroeg, door dat de stemming opperbest was. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. RIK-AVOND. Ook de 2e Rikavond van de Commissie Carnaval Drunen op zaterdag j.l. in café v. d. Meijden in Giersbergen gehouden mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen. A.s. zaterdag 19 jan. wordt de derde avond gehouden en wel in café Jo Aerts, aanvang 8 uur. Voor een plaats in 't eindklassement moet men aan vier avonden deelnemen. Bovendien zijn er iedere avond prachtige dagprijzen. AGENDA Zaterdag 19 jan.: 8 uur: „De sta len klauw", 14 jaar, Hoge Braken. 7.30 uur: Jongeren sociëteit. Zondag 20 jan.: 4 uur: „Zij sneu velden niet vergeefs", 14 jaar. 6.15 uur: „De stalen klauw", 14 j. 8.30 uur: „Waar de stengun re geert", 18 jaar. Maandag 21 jan.: 4 uur: Ballet school. Woensdag 23 jan.: 8 uur „Waar de stengun regeert"", 18 jaar. 8 uur: Hobbyclub toneel. 3 uur: Balletschool. Donderdag 24 jan.: 7.30 uur: Hob byclub handenarbeid. 7 uur: Balletschool. DE HOGE BRAKEN DE STALEN KLAUW Juist bij het uitbreken van de oor log in de Pacific, wordt in Manilla Capt. John Larsen uit het hospitaal ontslagen, waar zijn rechterhand is geamputeerd. De Jappen vallen Ma nilla aan, en de stad zal geëvacueerd worden. Als er een vrijwilliger nodig is om een generaal, die door Filipijn- se guarillastrijders is gevangen geno men, vrij te kopen, meldt hij zich. Dit is echter geen gemakkelijke opdracht, en John zal vele moeilijk heden moeten overwinnen. De hoofdrollen worden gespeeld door George Montgomery, Charita Luna en Mario Barri. Zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. ZIJ SNEUVELDEN NIET TEVERGEEFS De handeling van deze film speelt zich af op de laatste dag van de twee de wereldoorlog. Het Russische leger levert slag op Duits grondgebied. Een recruut, die op heldendaden belust is, wordt, tot zijn teleurstelling naar de achterhoede gestuurd. Doch de op dracht die hij krijgt, is in werkelijk heid niet zo eenvoudig als hij had ge- -x ;j,. dacht. Toch zal het hem lukken deze taak tot een goed einde te volbrengen. Zondag 4 uur. Toegang 14 jaar. WAAR DE STENGUN REGEERT In de tijd van het drankverbod in de Verenigde Staten ziet Dutch Schultz, een medogeloos gangster type, kans om van straatrover en kruimeldief op te klimmen tot leider van een onderwereldorganisatie. Het is een keiharde film, realistisch en medogeloos. Kortom, het leven van een gangster is een leven vol zucht naar macht, geld en misdaad. Zondag en woensdag. Toegang 18 jaar. De Heer en Mevrouw v. WOUW-v. BOMMEL danken voor de goede wen sen, bij de jaarwisseling ont vangen, en wensen weder kerig een voorspoedig 1963. Drunen, januari 1963. BILJARTKAMPIOEN Op de finale partijen om het persoonlijk kampioenschap biljarten 4e klas libre, voor het gewest Brabant en Zeeland van de KN BB heeft de heer A. Kolmans, lid van de biljartvereniging KOT, gevestigd in café van Oirschot, beslag op de titel weten te leggen. De heer Kolmans behaalde 8 match- punten en een gemiddelde van 2.30. Op een nog nader te bepalen datum zal de heer f Kolmans afgevaardigd worden naar de Ne- derlandse kampioenschappen. I CULTURELE AVOND. Door de jonge boerinnen en boeren van de Oostelijke Langstraat werd in de zaal van het parochiehuis een culturele avond gehouden, waarbij als juryleden fungeerden mevr. van Delft te Heusden, de heer No- yons te Drunen en de heer Lammers te Den Bosch. Ondanks het minder gunstige weer was de deelname groot en ontbrak het ook niet aan belangstellenden. Na het openings- en welkomstwoord van de voorzitter der af deling de heer C. van Drunen namen de wedstrijden in het declameren en spreken in het openbaar een aanvang. De resultaten waren Declameren A: 1 Truus Ploegmakers te Drunen, 2 Nelly van Herpt te Herpt; B 1 Rie Ploegmakers Drunen, 2 Rikie Buys Herpt, 3 Francien v Herpt te Herpt. Spreken in het openbaar: 1 Frans Nou- wens, 2 Francien v. Herpt en Riekie Buys, 3 Nelly v. Herpt, allen te Herpt. DOKTERSDÏENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 20 JANUARI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur Dr. Huizer uit Werkendam; 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. UITVOERING A TEMPO. Wij herinneren belanghebbenden nog even aan de uitvoering die voor de tweede maal door de Mandolineclub A Tempo wordt ge geven op a.s. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond; aanvang half 8. Wie van een gevarieerd programma van zang, muziek en schets wil genieten, ver- zuime niet deze gelegenheid waar te nemen. DOKTERSDÏENST De praktijk van dokter Gerlach zal dit weekeinde worden waargenomen door dok ter Wijffels, tel. 250 Waspik. GEVAARLIJK IJS In Capelle wordt door de jeugd ge schaatst op een zandput in de polder, on geyeer 250 m. ten noorden van de Winter dijk. Het ijs op deze put, die ca. 20 m. diep is, is door wellen zeer onbetrouwbaar. De groepscommandant van de rijkspolitie te Sprang-Capelle richt daarom een dringend verzoek tot ouders en onderwijzend perso neel de kinderen te attenderen op de ge vaarlijke toestand van het ijs op deze plas GESLAAGD Mej. A. E. de Graaf f slaagde te Tilburg voor het praktijkexamen Ned. Handels correspondentie. GEMEENTERAAD Hierbij heb ik de eer U uit te nodigen tot bijwoning van een openbare vergadering van Uw raad te houden op maandag 21 ja nuari 1963, des avonds om half 8. Agenda 1. Goedkeuring van de notulen van de openbare vergadering van 30 november en van 7 december 1962. 2. Ingekomen stukken a t.m. k. goedkeuringen van raadsbeslui ten enz. met voorstel deze voor kennisge ving aan te nemen. 1. motie van de gemeenteraad van Buur- malsen van 18 december 1962, inzake het voor 'es rijks kas nemen van doe verpleeg- kosten van geesteszieken en van de kosten van langdurige verpleging van andere zie ken met verzoek om adhaësie te betuigen. Voorgesteld wordt aan de motie onder 1 adhaesie te betuigen. 3. Verzoek van bestuur van de r.k. meis jesschool voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonksveer, tot het in eigendom over dragen van voor de uitbreiding der school benodigde grond in de Boterpolder met voorstel en ontwerp-besluit. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot par tiële herzieningen van het uitbreidingsplan Nieuwe Polder II en Nieuw Sandoel. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot le wijziging van de voorwaarden inzake ver pachting van kermisstaanplaatsen. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot wij ziging van het raadsbesluit van 7 december 1962, nr. 365, tot verkoop van industrie terrein in de Boterpolder alsmede tot het treffen van een optieregeling. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aangaan van een geldlening met de gemeen telijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon. 8. Voorstel tot goedkeuring van de be groting van de instelling voor maatschappe lijk hulpbetoon en vaststelling van de be groting van het grondbedrijf en van de ge meente voor 1963, onder overlegging van een algemene beschouwing vergezeld van het rapport van de kommissie met nota van antwoord. 9. Ontwerp-besluit tot wijziging van de begroting van de gemeente voor 1963. BOERENGEZINSDAG In zaal Nieuwenhuizen werd wederom de traditionele jaarlijkse boerengezinsdag ge houden. Deze begon met een H. Mis, ge volgd door een gezamenlijke welvoorziene koffietafel. De voorzitter van de NCB open de hierna officieel de dag met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder tot de bei de geestelijke adviseurs, tot burgemeester Prinssen en secretaris Willems, dierenarts Kraanen en verdere genodigden. Pater Monaldus o.f.m. cap. wist zijn ge hoor op buitengewone wijze te boeien met zijn voordracht over het onderwerp: „Maak van je leven iets moois". Mede aan de hand van lichtbeelden schetste hij het ideaal van het moderne katholieke gezinsleven. De geest, adviseur pastoor van Herpt, sprak in aansluiting hierop over de bovennatuurlij ke waarde van dit alles. Tijdens de avonduren verzorgde de to neelclub van de jonge boeren en boerinnen een kostelijke opvoering van de klucht: Jij er uit of ik er uit. Dit spel in drie bedrij- ven is geschreven door Piet Mossinkoff. BARAKCONCOURS In café C. Nieuwenhuizen werd de twee de ronde gespeeld van een barakconcours, waarvan de opbrengst is bestemd voor de jeugd van de voetbalvereniging Raamsdonk. Op de eerste speelavond werd het hoogste aantal punten behaald door Th. Leyten 154, gevolgd door Th. Broekmans 135 pt. Zon dag gingen de prijzen naar M. Verschure met 177 en naar H. van Dongen met 157 pt. De prijs voor het laagste aantal punten zonder poedel ging op beide speelavonden naar P, v. d. Westen met resp. 57 en 48 pt. De volgende ronde wordt zaterdag en zondag a.s. gespeeld in café H. Kamp. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de gemeente raad Geertruidenberg, te houden in het Wit-Gele Kruisgebouw, op vrijdag 18 janu ari 1963, des avonds te half 8. Agenda 1Goedkeuring notulen van 7 november 1962, 7 december 1962, 12 december 1962 en 14 december 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring Begroting van de Ste delijke Godshuizen voor het dienstjaar '63. 4. Benoeming Regenten Stedelijke Godshuizen. 5. Oninvorderbaarverklaring aanslag straatbelasting P. H. Speetjens en aanslag hondenbelasting G. van Pinxteren. 6. Vaststelling Verordening Marktgel- den. 7. Wijziging verordening Vermakelijk- heisbelasting (2e wijziging). 8. Aankoop pand Zuidwal 51 van A. J. van Dongen. 9. Bestemming gelden najaarskermis 10. Kredietverstrekking voor de aan schaf van een verplaatsbare muziekkiosk. KAATSHEUVEL BILJARTSPORT Finale pers. kampioenschap 2e ld. libre. P. Klaassen b.v. Efteling in felle strijd kampioen. De biljartvereniging Efteling grossiert dit seizoen blijkbaar in kampioenen. In de fi nale om het persoonlijk kampioenschap 2e klas libre, welke maandag in café Chr. van Wanrooij werd besloten, was het P. Klaas sen van deze vereniging, die de titel voor zich opeiste. Daarmee is hij de vierde man van Efteling, die dit seizoen persoonlijk kampioen werd, hetgeen een opmerkelijke en unieke prestatie is. Overigens heeft Klaassen de titel niet zo maar cadeau gekregen, integendeel, want er is een harde en soms enerverende strijd ge leverd om dit kampioenschap, zodat de laatste partij de beslissing moest brengen. Wij hebben de nieuwe titelhouder al eens meer kampioen zien worden, n.l. in de der de klas, wat er op wijst dat hij, als het er op aan komt, toch wel iets weet te preste ren. Zn voornaamste concurrent, H. van Boxtel (HGL) moest in de laatste partij in hem z'n meerdere erkennen, en bleef zo doende twee punten achter. Met z'n club genoot B. Laros promoveert Klaassen bo vendien naar de eerste klas. De organisatie bleek bij de b.v. HKS, ondanks de extra moeilijkheden in verband j met de enorme drukte, in goede handen te zijn. De avond was reeds ver gevorderd voordat districtsvoorzitter J. van der Kaa me de gebruikelijke toespraak de nieuwe kampioen kon huldigen en hem de bonds- medaille overhandigen. Namens de organi serende vereniging dankte G. Snoeren de deelnemers voor hun sportieve medewer king en verrastte hen met een aardige at tentie in natura, waaronder twee taarten van de gebr. W. en J. Rozenbrand, terwijl J. van Rooij namens de spelers een kort dankwoord sprak. De einduitslag was gem. pt. 1 P. Klaassen, Efteling 4.69 12 2 H. van Boxtel, HGL 4.50 10 3 K. Kemmeren, Efteling 4.31 8 4 B. Laros, Efteling 4.51 6 5 J. Damen, NAS 4.23 6 6 J. Pruissen, HGL 3.98 6 7. J. van Rooij, Euphonia 3.84 4 8 Th. v. Wanrooij, HGL 3.34 4 Persoonlijk kampioenschap Hoofdklasse libre. Van donderdag 17 tot en met maandag 21 januari a.s. worden in café Th. van Box tel de wedstrijden gespeeld om het persoon lijk kampioenschap hoofdklasse libre. De organisatie is toevertrouwd aan de b.v. HGL, en gezien de wijze waarop de man nen van Jos Grootswagers het vorig jaar het grote tournooi bij hun 40-jarig jubileum voor elkaar hadden, kunnen we er van over tuigd zijn. dat ook deze wedstrijden qua or ganisatie een uitstekend verloop zullen heb ben. De partijlengte bedraagt 250 car., terwijl het minimum en maximum gemiddelde resp. 7.00 en 11.00 bedraagt. Een uitgesproken kanshebber voor de ti tel is moeilijk aan te wijzen. G. Snoeren van HKS, kampioen '61 - '62, is momenteel in goede vorm en kan dus als een ernstig kan didaat worden aangemerkt. Maar als z'n clubgenoot A. van Wanrooij, gedegradeerd van de extra klas, het op z'n heupen krijgt en zich niet laat verleiden tot z'n soms non chalante spel, zijn z'n kansen minstens zo groot. Een derde titel-gegadigde is de even eens naar de hoofdklasse gedegradeerde J. Damen (HGL), die in eigen home spelend dubbel gevaarlijk is. Naast deze drie zullen een H. Snoeren KOT en M. van Corstanje Altijd Raak, ongetwijfeld hun huid zo duur mogelijk verkopen en met uitschieters trach ten roet in het eten van de grotere kans hebbers te gooien. Nu Koning Winter zo streng regeert, dat P. van Boxtel KOT, vrij van voetbalzorgen is, zodat hij zich voor de volle honderd procent op een ander groen veld kan concentreren, zal ook hij geen gemakkelijke tegenstander zijn, en wel eens een struikelblok voor de kampioens kandidaten kunnen betekenen. M. Klijn Al tijd Raak zal tenslotte alles in het werk stel len om boven de vereiste 7.00 gem. te blij ven, en zich dus in de hoofdklasse te hand haven. Het programma luidt Donderdag, aanvang 19 uur: G. Snoeren A. van Wanrooij; M. van Corstanje - M. Klijn; P. van Boxtel - H. Snoeren. Vrijdag, aanvan 19 uur: M. van Corstan je - G. Snoeren; J. Damen - M. Klijn; A. v. Wanrooij - P. van Baxtel. Zaterdag, aanvang 14 uur: G. Snoeren - M. Klijn; J. Damen - P. van Boxtel; H. Snoeren - M. van Corstanje; M. Klijn - P. Passend bij Uw uiterlijk Voor een prijs die U ligt Met 'n vérgaande „Service". VAN MAARENS Brillenzaken N.V. Den Bosch, Vughterstraat 25 Tilburg, Markt 32 Breda, Nwe Ginnekenstr. 23 Uw bril meestal in 1 uur klaar van Boxtel; A. van Wanrooij - M. v. Cor stanje; J. Damen H. Snoeren. Zondag, aanvang 14 uur: H. Snoeren- G. Snoeren; M. Klijn - A. van Wanrooij; M. van Corstanje-J. Damen; P. v. Boxtel - G. Snoeren; H. Snoeren - M. Klijn; J. Damen - A. van Wanrooij. Maandag, aanvang 19 uur P. v. Boxtel - M. van Corstanje; A. van Wanrooij - H. Snoeren; J. Damen G. Snoeren. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD: BOUWNIJVERHEID Timmerlieden en 1.1. Metselaars en 1.1. Betontimmerlieden Tegelzetter Schilders GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters en drukkers HOUTINDUSTRIE Mach. Houtbewerkers Meubelmakers Afwerkers (Meubel) Meubelstoffeerder (Jeugd.) CARTONNAGE Mnl. en vrl. personeel KLEDING-REINIGING Stiksters-Afwerktsters Persers Naaisters Vrl. arbeidsters wasserij Mnl. arbeider wasserij Flandschoenstiksters Overleersnij ders-Bij tuigers SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE Lederwarensnij der Schalmer Schoenstikkers-Stiksters Ophalers Doorzetters Kantenschrooier Lederbewerkers Looierij arbeiders voor droog- en nathuis Schavers Slijpers Spanners Lederwarenbewerkers METAALINDUSTRIE Vrl. personeel evt. gehuwd IJksters t Montage-arbeidsters Doorsmeerders Draaiers-fraisers-kotteraars Scheepsschroevenslij pers Electro-monteur Automonteur Autogeen-lassers Metaalpersers Machine-bankwerkers Plaatwerkers Vuurwerkers 1 I LANDBOUW Landarbeiders HANDEL Vrl. winkelbediende (zelfbed.) Verkoopster (18 jaar) VOEDING- EN GENOTMID. IND. Inpaksters Ongeschoolden voor banketfabr. Banketbakker (halfwas en 1.1.) HORECA Kellners Kok Serveerster (bedrijf, 16-18 jaar) Cantinejuffrouw (dagtaak) VRIJE BEROEPEN Vrl. Kantoorbedienden Steno-Typiste Typiste Jongste bediende vrl. Jeugdige magazijnbediende HUISII. PERSONEEL Dagmeisje hele en halve dagen Werkster 1 a 2 dagen per week Werkster halve dag per week BIEDEN ZICH AAN: BOUWNIJVERHEID Betonafwerkers Grondwerkers Wals- en draglinemachinist SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE Modeleur Stikmeester Werkmeester stanzerij Looimeester KLEDING-REINIGING L.l. kapster

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13