VLIJMEN K&ÜDampo SPORTSPIEGEL WASPIK Pu nies Uit de Langstraat Bronchi letten BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN W. Lamers van BV0 kampioen Ie klas libre Ronde van Frankrijk 1963 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 JANUARI 1963 6 Haarsteeg Ho««Mrqnk in tabl«tvorm.95ct Biljarten Wielrennen BRILLEN VRAGEN VAN BL«UAMKA.f handen HAMEA-GELEIES5E3 C-105 R.K. TONEELVER. VOLHARDING De R.K. Toneelvereniging Volharding heeft voor haar tweede winteruitvoering in studie: De Man in het bruin, van Henri v. Hoof, in drie bedrijven. De opvoering zal plaats hebben op 10 en 11 febr. a.s. R.K. TONEELVER UTILE DULCI De Vlijmense toneelvereniging Utile Dul- ci, die vorig jaar haar 40-jarig bestaansfeest vierde en in het Patronaat was gehuisvest, heeft nu haar intrek genomen in café De Witte, waar de eerste uitvoering zal plaats hebben op 10, 11 en 12 febr. Weer twee uitvoeringen op dezelfde datum; voorheen werd dit door de verenigingen onderling geregeld dit kan nu toch ook en kan dit worden voorkomen. DE REISDUIF De Postduivenvereniging De Reisduif hield in café H. Boom-v. d. Wiel een feest avond, die geslaagd genoemd mag worden; een goed orkest zorgde voor de goede stem ming. Het klokje van gehoorzaamheid sloeg weer te vroeg. K.A.B. AFD. VLIEDBERG De K.A.B. afdeling Vliedberg zal op 9 febr. een Songfestival organiseren met de nodige attractie. RATTENBESTRIJDING Zoals elk jaar gebruikelijk zal ook dit jaar in de komende maanden een rattenver- delgingsactie worden gevoerd. Het ligt in de bedoeling deze actie als volgt te organise ren A. In het kerkdorp Haarsteeg zal zo nodig huis aan huis vergif worden uitgelegd. B. In de kerkdorpen Vlijmen en Nieuw- kuijk en in het uitbreidingsplan zullen al leen boerderijen, tuinbouwbedrijven en be drijven voor de verwerking of de verkoop van voedingsmiddelen door de rattenbestrij- ders worden bezocht. C. Inwoners van Vlijmen en Nieuw- kuijk en inwoners van het uitbreidingsplan, die last van ratten hebben en niet vallen onder de categorie B, worden verzocht daar van opgave te doen bij de dienst gemeente werken, kantoor Burg. v. d. Venstraat 43, waarna alsnbg rattenvergif zal worden uit gelegd of verstrekt De melding als hierbo ven bedoeld dient te geschieden voor 15 febr. a.s. Voor het welslagen van de actie wordt ieders medewerking gevraagd; verdelging is niet alleen uw eigen belang, maar uit oog punt van volksgezondheid juist thans een gebiedende eis. VOLLYBAL EVER READY - RHBS. Bovengenoemde wedstrijd, die in Vlijmen zou worden gespeeld voor de hoofdklasse, moest worden afgelast, omdat de verwar mingsinstallatie was uitgevallen. den navolgen. Dank ontving ook de trainer van Jaap Eden, de oud-kampioen van Bra bant, Willy v. d. Berk spr. zei het grootste ontzag voor hem te hebben, omdat hem niets teveel is als het er om gaat de schaat- sport te bevorderen. Het hoogtepunt van de avond vormde on getwijfeld de komst van burgemeester Schweitser, secretaris P. Achten en de bei de wethouders v. d. Heijden en v. Helvoirt. Nadat het gemeentebestuur de beide rij ders hartelijk had gecomplimenteerd met het behaalde succes, nam burgemeester Schweitser het woord. Vlijmens eerste bur ger zei met trots te zijn vervuld toen hij telefonisch vernam van het succes van twee van zijn onderdanen en niet kon nalaten hen ook persoonlijk te komen feliciteren. Burgemeester Schweitser feliciteerde ver der het bestuur en de trainer en deed van zijn kant de toezegging dat de ijsclub en de hardrijdersvereniging op volledige steun van h^t gemeentebestuur kunnen rekenen. Maar B. en W. waren niet met lege han den gekomen en omdat vitaminen voor de sportmensen onontbeerlijk zijn, overhandig de de burgemeester aan de twee grote tri- omfaters een prachtige fruitman. Namens de kerkelijke overheid sprak ka pelaan Vijfeiken eveneens woorden van fe licitatie tot de succesvolle rijders en hij hoopte dat er nog meer successen zullen volgen. Tot slot kreeg de trainer de heer Willy v. d. Berk het woord, die zijn vreug de maar nauwelijks onder woorden kon brengen. Hij zette na zijn felicitatiewoord het belang van de sport uiteen en verzocht B. en W. medewerking te willen verlenen voor de totstandkoming van een ijsbaan. Hartelijk dank bracht de trainer aan de fam. Siegers voor het gastvrije onthaal in hun zaak en voor het belangeloos ter be schikking stellen van een zaal voor de trai ning. ot zijn vreugde kon hij mededelen dat de heer Siegers bereid is om in samenwer king met B. en W. op zijn landerijen in de polder een ijsbaan aan te leggen, een sug gestie die met een daverend applaus werd begroet.. Een dankwoord van de heer A. van En gelen tot allen die blijk van belangstelling hadden gegeven vormde het slot van deze voor de Haarsteegse schaatsenrijders onver getelijke dag. SCHAATSWEDSTRIJD Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van de ijsclub om a.s. zaterdag op de Nieuwe Wiel een grote schaatswedstrijd te organiseren. Indien de vorst aanhoudt zal er een 100 km individuele plaats heb ben of een 70 km koppelwedstrijd. Hier aan zal grote bekendheid worden gegeven en getracht wordt een groot aantal hardrij ders naar hier te krijgen om aan deze wed strijd deel te nemen. ONTSPANNINGSAVOND. Evenals vorige jaren organiseert de KAB alhier zaterdagavond in de grote zaal van café J. van Oyen weer een contact- en ont spanningsavond voor de leden. Deze avond zullen optreden een aantal veelbelovende amateurs op het gebied van zang en muziek en draagt tot titel: Sterren stralen overal. Ongetwijfeld staat de KAB-leden een ge notvolle avond te wachten. SCHAATSSPORT Wi mvan Heijst Brabants kampioen op de lange baan. Jo van Heeswijk fraaie tweede De grote strijd om het kampioenschap van Brabant op de lange baan is in een eclatante zege geëindigd voor de Haarsteeg- se Jaap Eden-rijders. In Breda behaalden twee Haarsteegse schaatsenthousiasten, n.l. Wim van Heijst en Jo van Heeswijk hun eerste grote triomf, die wel eens van grote betekenis zou kunnen zijn voor hun verdere sportloopbaan. Naast deze twee waren er nog enkelen die met trots hierop kunnen terugzien, want de Waalwijker Wilhelm, eveneens lid van Jaap Eden, werd fraaie 5e, J. v. d. Aa 7e en Willy v. d. Berk 10e en verder in de achterhoede eindigden nog enkele jeugdige Haarsteegse rijders. Een ongekend groot succes dus voor deze jon gens, die reeds maandenlang binnenkamers in training zijn geweest en nu de gelegen heid werd geboden om hun kunnen aan de practijk te toetsen, een enorm succes be haalden. Dat deze twee kopmannen van grote klasse zijn, werd te meer bewezen, omdat aan deze strijd o.a. ook deelnamen de all round rijder Antoon Verhoeven uit Dussen, de bekende prof-wielrenner Bas Maliepaard, de Eindhovenaar J. v. Zand- voort en de oud-kampioen van Brabant Verhees uit Breda. Zij allen moesten de kracht en de grote klasse van deze twee rijders ondervinden en na zware strijd het hoofd buigen. Omdat in de dagbladen reeds uitvoerig over deze titelstrijd is ge schreven, bepalen wij ons ons verder maar tot de huldiging die hen bij hun terugkeer in Haarsteeg ten deel viel. Zodra het heu gelijk nieuws alhier bekend werd, werden in café de Hut, het tehuis van Jaap Eden, de handen ineen geslagen, om hun een waardige ontvangst te bereiden. Zoals ver wacht mocht worden had de kersverse kam pioen heel wat gelukwensen in ontvangst te nemen, evenals ook de overige rijders die tot zo'n fraaie prestatie wisten te komen. Al spoedig werden diverse bloemstukken bin nengedragen als blijk van belangstelling. Nadat allen hadden aangezeten aan een welvoorziene Brabantse koffietafel,die door de fam. Siegers gratis werd aangeboden, had er een welverdiende huldiging plaats. Het was de voorzitter van de Haarsteegse IJsclub de heer A. van Engelen, die de Brabantse kampioen en ook Jo van Hees wijk, die de tweede plaats bezette, namens geheel schaatsminnend Haarsteeg op de meest hartelijke wijze geluk wenste met dit eclatant succes. Hij prees hun moede en opoffering en liet duidelijk uitkomen dat de successen het resultaat zijn geweest van een langdurige en intensieve training. Hij stelde vooral dit tweetal ten voorbeeld en sprak de hoop uit dat de overige talentvol le rijders in de toekomst dit voorbeeld zou- DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Zoals we reeds in een kort berichtje van j.l. maandag mededeelden is W. Lamers vam de biljartvereniging BVO kampioen ge worden in de le klasse libre van het distr. Waalwijk KNBB, waarvoor de finale-wed strijden in het clublokaal van de B. OOG (J. Hoevenaar), aan welke vereniging de organisatie was opgedragen, zijn gespeeld. Voordat de laatste partij tussen W. La mers en C. v. d. Sanden van OOG moest worden gespeeld, had eerstgenoemde nog geen enkel verliespunt, zodat hem het kam pioenschap, zelfs al zou hij deze laatste par tij verliezen, praktisch niet meer kon ont gaan. Hoewel dus de kampioenskansen voor C. v. d. Sanden eigenlijk nihil waren, wist hij deze laatste partijen in winst om te zet ten, zodat hij in matchpunten gelijk kwam met W. Lamers. Het hogere algemene ge middelde van Lamers bezorgde hem de overigens verdiende kampioenstitel, die daardoor is terecht gekomen bij de speler, die hierop het meeste aanspraak kon ma ken. Voor deze uitzonderlijke prestatie werd hij zondagavond door het districtsbestuur gehuldigd. De voorzitter van het district Waalwijk begon met te zeggen, dat het hem speet, dat twee der deelnemers, n.l. de he ren H. de Jong van Nooit Volleerd en Ant. v. d. Wiel van HBS het vereiste gemiddelde niet hebben bereikt en dus moeten degrade ren naar de 2e klasse. Hij hoopte echter dat beide spelers deze degradatie sportief zullen opvatten en de eerste de beste kans zullen benutten om weer in de le klasse terug te keren. Verder richtte de voorzitter zich tot iedere deelnemer persoonlijk, om hen te danken voor de vriendschappelijke en sportieve wijze, waarop zij deze finalewed strijden hebben gespeeld. Natuurlijk, aldus de heer Burmanje, moeten de geleverde prestaties hoog worden aangeslagen, doch even voornaam is de onderlinge goede ver standhouding van de spelers, waardoor niet alleen het spel, doch ook de vriendschap wordt bevorderd. Tot slot wende hij zich tot de kampioen de heer W. Lamers, die hij met het behaalde kampioenschap van harte geluk wenste en in de hulde ook de ver. BVO betrok. Namens de KNBB overhan digde hij de kampioensmedaille en het daar bij behorende diploma van het district Waalwijk en sprak de hoop uit dat de heer Lamers ook bij de Gewestelijke Kampioen schappen het district op waardige, succes volle wijze zal vertegenwoordigen. De voorzitter dankte ook de vereniging OOG voor de perfecte organisatie van dit kampioenschap en de heer en mevr. Hoe venaar voor het beschikbaar stellen van hun prima materiaal en voor de hartelijke wij ze waarop zij de deelnemers hebben ont vangen. Mede hierdoor is dit kampioen schap tot een succes geworden, al had dhr. Burmanje gaarne gezien, dat enkelen van de vele belangstellenden zich zondagavond iets minder luidruchtig hadden gedragen. Ge' lukkig heeft dit echter aan de prestaties van de deelnemers weinig afbreuk gedaan. Namens de deelnemers wenste een van hen, L. v. Cromvoirt, de kampioen van harte geluk met het behaalde kampioenschap, dat deze ten volle heeft verdiend. Als stoffelijk bewijs van waardering bood hij de kampi oen namens de deelnemers een aantal siga retten aan. Namens OOG ontving de kam pioen bij monde van dhr. H. Muller even eens gelukwensen en een rokertje, terwijl dhr. Hoevenaar alle spelers een doos siga ren aanbood en de echtgenote van de kam pioen, die helaas niet aanwezig kon zijn, een prachtig bloemstuk offreerde. Het laatste woord was aan de kampioen dhr. W. Lamers, die op de eerste plaats dank bracht aan het distr.-bestuur voor hun aanwezigheid en speciaal aan de voorzitter dhr. Burmanje voor zijn sympathieke woor den. Hij dankte zijn medespelers voor hun vriendschap en de betoonde sportiviteit, de vereniging OOG voor de perfecte organi satie en tenslotte dhr. en mevr. Hoevenaar. De heer Lamers gaf het bestuur de verze kering, dat hij zich voor het Gew. Kam pioenschap ten volle zal geven en zal trach ten de eer van het district Waalwijk hoog te houden. De distr.-voorzitter sprak ten slotte een woord van dank tot allen die er aan hebben medegewerkt dit kampioenschap tot een succes te maken. Tot slot volgt hier de einduitslag gem. pt. 1 W. Lamers van BVO 6.92 10 2 C. v. d. Sanden van OOG 5.99 10 3 A. v. d. Ven van BSV 5.04 7 4 J. Verheijden van N.V. 4.89 6 5 H. de Jong van N.V. 4.23 4 6 L. van Cromvoirt van N.V. 5.86 3 7 A. v. d. Wiel van HBS 4.08 2 Hoogste serie L. v. Cromvoirt met 59 car. Hoogste partijgem. J. Verheijden met 11.11. Gedegradeerd naar de 2e klasse H. de Jong en A. v. d. Wiel. JO DE ROO RENNER VAN HET JAAR door Ad Vingerhoets Het was er weer gezellig in het restaurant van ex-wielergeneraal Gerrit Schutte, toen mr. Jan Veen- hoven als voorzitter van het „Ger rit Schulte-comité" bekend maakte, dat Jo de Roo en niemand anders de renner van het jaar was. Na de, verkiezing van Henk Nijdam tot sportman van het jaar, was er bij sommigen de mening ontstaan, dat Nijdam ook wel renner van het jaar zou zijn. Persoonlijk wisten wij wel dat dit niet zo was. Een comité van wielersport-journalis ten oordeelt anders dan de men sen die de sportman van het jaar moeten ikezen, zij zijn niet alleen afhankelijk van een televisieuit zending. Waarom wij dit schrijven?' Nijdam was bij de wereldkampi oenschappen dagen achtereen op de beeldbuis en iedereen wist wie er wereldkampioen geworden was. De Roo won én de langste klas sieker (Bordeaux-Parijs) én de snelste dito (Parijs-Tours) én de lastigste rit van de lange adem (Ronde van Lombardije). Op het scherm van „de kiekkast" was dit geen enkele maal te zien. Logisch dus dat mensen die niet met twee voeten in de wielersport staan er andere maatstaven op na houden, dan personen die het gehele jaar door de wielersport op de voet vol- gen. Begrijp ons niet verkeerd, wij slaan het wereldkampioenschap van Henk Nijdam bijzonder hoog aan en zonder twijfel was hij de renner van het jaar geworden als de Roo niet die uitzonderlijke pres tatie, drie klassiekers in een sei zoen winnen, verwezenlijkt had. Om op de uitreiking zelf terug te komen. Michel Stolker, de vorige eigenaar, overreikte de beker met een aardig woordje aan Jo de Roo. Er werd druk gesproken tot de lau reaat van de dag en ook werd me nige heildronk uitgebracht. Jo de Roo, op het eerste gezicht wat stug, vertelde ons nog een en ander van zijn plannen. Zo zal hij begin februari van de partij zijn in de Antwerpse Zesdaagse. Bor deaux-Parijs is weer een vast deel van zijn programma en ook voor de Tour de France hoopt hij in aan merking te komen. Hij weet, dat OPTICIEN WAALWIJK het in 't komende seizoen zwaar zal zijn. De concurrentie kent hem en zijn wiel zal veel gezocht wor den. De Roo is optimistisch ge stemd. De rust die hij de laatste maand van het voorbije jaar geno ten heeft, deed hem goed en hij zal over enkele dagen naar het warme zuiden van Frankrijk gaan, om er de nodige conditie op te doen. Gouden Tour met één tijdrit De Tour de France, die dit jaar voor de 50e maal wordt gehouden van 23 juni tot en met 14 juli) zal bijna 200 km korter zijn dan die van 1962, namelijk 4076 km. De tour, die ter gelegenheid van het jubileum in Parijs start (de laatste maal gebeurde dat in 1950) omvat 21 etappes. Daarbij is één rit tegen het uurwerk de 19e etappe van Arbois naar Besan- con over 52 km, terwijl de tweede en zesde rit in tweeën zijn verdeeld en resp. een ploegentijdrit over 20 km en een individuele rit tegen het uurwerk over 24 km bevatten. In het schema is één rustdag op genomen, zaterdag 6 juli te Auril- lac. DE KLEINE TOUR De renners in de Ronde van de Toekomst zullen in totaal 2032 km. moeten afleggen. Zij vertrekken 30 juni uit Perigueux en komen 14 juli in Parijs aan. Ook vopr hen is er een rustdag in het opgenomen, namelijk op 6 juli (na de zesde rit) in Saint Flour). BEJAARDENSOCIËTEIT Het comité Uitstapje Ouden van Dagen werkt momenteel aan de oprichting van 'n zg. bejaardensociëteit. Het is de bedoeling om de bejaarden middels deze sociëteit eni ge ontspanning te bieden. Diverse bespre kingen hebben reeds plaats gevonden, zodat binnenkort definitieve plannen bekend ge maakt kunnen worden. Mettertijd zullen de bejaarden de organisatie e.d. zelf in handen krijgen. Het comité zal de sociëteit slechts op gang helpen en de diverse voorbereidin gen hiervoor treffen. Ook van eventuele financiële steun zal de sociëteit verzekerd zijn. Als de zaak eenmaal goed draait zal 't comité zich zoveel mogelijk terugtrekken. Dit betekent niet dat de sociëteit later geen beroep op het comité Uitstapje van Dagen zal mogen doen. Integendeel. De organisa toren willen de bejaarden in alles ter zijde blijven staan en zoveel mogelijk behulpzaam zijn. WASPIK GROEIT Was de toename van de Waspikse bevol king het vorig jaar mede te danken aan de min of meer toevallige omstandigheid dat nogal wat schippersgezinnen die in het Oude Maasje met munitie lagen, moesten worden ingeschreven, dit jaar toont de groei van Waspik zich beslist duidelijk. Wel is er nog een negatief vestigingsoverschot, maar in vergelijking met vorig jaar is dit met 57 Vl teruggebracht tot minder dan de helft. Het aantal inwoners op 1 jan. 1963 bedroeg 3710, gesplitst in 1921 mannen en 1789 vrouwen. Op 1 jan. 1962 was dit getal 3682. Vermeerdering door geboorte 38 m en 45 vr (v.j. 39 en 32), door vestiging 61 m en 68 vr (v.j. 65 en 55), totale vermeerdering 99 m en 113 vr is 212 (v.j. 104 en 87); vermindering door overlijden 16 m en 19 vr (v.j. 11 en 17), door vertrek 71 m en 78 vr (v.j. 80 en 87, totale vermindering 87 m en 97 vr (v.j. 91 en 104. Er was het af gelopen jaar dus een geboorte-overschot van 48 en ,een vestigingsoverschot van -20 (v.j. -47)). De totale toename der bevolking be draagt derhalve 28. BENOEMD Tot klerk ter gemeente-secretarie te Was pik is benoemd de heer F. Herman, Ter- heyden. Dhr. Hermans was tot. nu werk zaam op 't gemeentehuis te Raamsdonk. WONINGBOUW Aan de Margrietstraat heeft de Bouwmij. Drechtstad uit Dordrecht 5 bungalows in aanbouw. Het werk wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf Chr. van Loon uit Ze venbergen. Na de vorstperiode zal het aan nemersbedrijf gebr. de Graauw alhier het toegewezen contingent 1961 gaan verwezen lijken. Deze huizen, 3 bejaardenwoningen en 6 eengezinswoningen, worden opgetrokken in uitbreidingsplan Noord. De toewijzing '62 (6 woningen) is nog niet aanbesteed. Voor 1963 zijn aan de gemeente Waspik 5 wo ningwetwoningen uit het gewone contingent en 4 woningen voor vervanging van krot woningen toegewezen. 4 Vooral nu er van de nieuwe industrieves tiging Du Pont de Nemours vele aanvragen voor huisvesting binnen komen is dit totaal lang niet toereikend. De bouwmij. Drecht stad heeft in Waspik echter nog grootse plannen. Door middel van deze instantie zijn er nl. tientallen verzoeken om rijks goedkeuring naar Den Haag voor zg. huur- koopwoningen. Wellicht kan dit initiatief 't woningvraagstuk althans enigszins helpen oplossen. PAROCHIEEL OVERZICHT Het parochieel overzicht van het Recto raat van de H. Theresia geeft de volgende cijfers te zien. Tussen haakjes de cijfers van 1961. Aantal parochianen 1301 (1269). H. Communies 39500 (37500). H. Doopsels 38 (26). Overleden 15 (lO).Aantal gezinnen 292 (279). Het bestuur van het rectoraat te kent hierbij aan: De groei van ons rectoraat blijkt voornamelijk in de gemeente 's-Gra- venmoer te zijn gelegen. De groei van onze gemeenschap binnen de grenzen van de ge meente Waspik is uiterst bedroevend. De oorzaak hiervan is de veel te geringe wo ningbouw in onze parochie. Aangezien vele woningen sterk verouderd zijn en dus niet meer aangepast aan de huidige situatie, is nu reeds duidelijk te voorzien dat het aantal parochianen van de H. Theresia binnen de gemeente Waspik sterk zal terug lopen, wat de gemeenschap als zodanig zeker niet ten goede zal komen. Ook een parochie stelt haar eisen wil zij een gezonde structuur be zitten. Helaas hebben wij dat niet volledig in handen. BILJARTEN Uitslagen van de laatst gespeelde wed strijden in de competitie van de Waspikse biljartbond. Fotse Keu 1 - Fotsers 1 2-8; Fotsers 2 - NGD 2 2-8; Alt. Raak 2- VVK 17-3; Vr. Kr. 2-Alt. Raak 1 3-7; NGD 1 - HGL 2 8-2; Uitkijk 1 - Vr. Kr. 15-5; HGL 1-Uitkijk 2 10-0. Huidige stand: Aantal gespeelde wed strijden door elk team 14. HGL 95 pt.; NG D 1 91Uitkijk 1 88; Alt. Raak 2 84; Vr. Kr. 1 81; Alt. Raak 1 79; WK 1 77; N GD 2 73; Vr. Kr. 2 64; HGL 2 62; Fot sers 1 58; Fotse Keu 1 56; Fotsers 2 40; Uitkijk 2 32 pt. VRIENDENKRING De stand in de onderlinge competitie van de biljartvereniging Vriendenkring is mo menteel: 1 N Rekkers 29 pt. uit 20 wedstr.; 2 G Akkermans 27 uit 21; 3 Th Lambooy 23 uit 22; 4 A v d Mosselaar 20 uit 17; 5 J Kusters 19 uit 16; 6 W Oerlemans 18 uit 18; 7 P Verschure 17 uit 17; 8 A Zijl mans 15 uit 17; 9 P Kanters 14 uit 16; M Verschure 14 uit 16; 11 F Oerlemans 14 uit 16; 12 P Buijks 12 uit 16; 13 L v Erp 11 uit 17; 14 M v Etten 9 uit 15. ATAK AAN KOP Het 3e team van de volleybalclub Atak gaat in de competitie van distr. Tilburg al leen aan de leiding. Het versloeg met 2-1 haar grootste rivaal, PTT uit Tilburg, dat bij de aanvang van de wedstrijd evenveel matchpunten had. Zaterdag 19 jan. zal het le zestal, dat uitkomt in de le kl. NeVoBo, haar ongeslagen record moeten zien te hand haven tegen Red Stars. DOKTERSDIENST De praktijk van dokter Gerlach zal dit weekeinde worden waargenomen door dok ter Wijffels, tel. 250 Waspik. AGENDA Zaterdag 19 jan. Barakconcours café Mon- tens, 't Vaartje; Vergadering contratrie, gemeenschapshuis; Volleybalwedstrijd Atak - Red Stars; Teeravond harmonie zaal v. d. Schoot; Repetitie Polymnia café de Statie. Maandag 21 jan.: Mr. Hans Velu voor Volksuniversiteit, in gemeenschapshuis: Ver anderde mensen in veranderde tijd, 19,45 u. Zondag 20 jan., café Montens 't Vaartje, Barakconcours. VERKEERSONGELUK Op 't Vaartje waar de Vrouwkensvaartse- straat uitmondt op de verkeersweg Was pik - Waalwijk zijn dinsdagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van een bestelwagen komende uijit de Vrouwkensvaartsestra, reed de voor- rangsweg op nadat hij enkele passerende wagens voorrang had verleend. Een nade rende volkswagen uit de richting het cen trum had hij kennelijk niet opgemerkt. Bei de auto's liepen schade op. RUNDVEE-STAMBOEK Op initiatief van de Waspikse fok- en controlever. Streven naar verbetering, hield de heer H, Booink, inspecteur van het Ned. Rundvee Stamboek een inspectie alhier. Van de volgende eigenaars werden dieren ingeschreven: Gebr. Kamp Emma 8 S bet, 76 pt.; A. J. Kamp Clara 23 R b- 77; Coba 14 R b- 77 J. A. Kamp Corry 5 S b- 77; Netje 6 R bet. 75; W. Smits Dina 17 R b- 77; W Biemans Nelly 16 S b- 78; L. Pols Trijntje R b- 77; J. S. Remmeren Toosje 12 S bet 75; Lucia 14 S b- 77; Anny 10 S b- 76; P. A. Zijlmans Fientje 3 S b- 78; Roosje 11 S b- 76; A. van Dongen Jo 17 R b- 76; W. Zijlmans Roosje 3 R b 79; A. C. L. Kamp Johanna 16 S bet 76; Klaske 94 KS b 79; Johanna 13 KS b 79; Thea 3 KS b 79; Anny 18 R b 79; H Remmeren Nelly 10 S b 76; Tinny 11 KS b 79; C Wouters Maaike 3 S b- 77. Verklaring der letters: R is register, S is Stamboek, KS is keurs tamboek. JAARVERGADERING 17 Maandagavond hielden de leden van de Waspikse Boerinnenbond hun jaarvergade ring in het gemeenschapshuis; 80 leden woonden de bijeenkomst bij: Na de gebrui kelijke punten als notulen, jaarverslag, fi- ruw of schraal nancieel overzicht en het verslag van de kascontrolecommissie, ging men tot stem ming over voor enkele bestuursfuncties. Tot voorzitster werd herkozen mevr. Kamp- Langerwerf; in de vacature mevr. v. Hoo- ren (niet herkiesbaar) werd gekozen mevr. Kamp-Hoes; in de jeugdsectie werd als be stuurslid herkozen mej. A. Kamp, die in deze jeugdafdeling tevens zal optreden als waarn. voorzitster omdat in de vacature mev. van Steenhoven-in 't Groen (niet her kiesbaar) nog niet kon worden voorzien. Na de vergadering werden enkele interessante kleurenfilms vertoond over bloemen, plan ten en fruit. Deze filmpjes vielen bijzon der in de smaak. Zij brachten liefde bij voor bloemen en planten, maar ook waar dering voor de bloemist en de kweker. POSTCOMMANDANT. De nieuwe postcommandant van de rijks politie te Waspik, opperwachtmeester J. H. Severs heeft zijn functie in Waspik aan vaard. De heer Severs, opvolger van dhr. van Dieren, is afkomstig van IJselstein en heeft met zijn gezin een gemeentewoning in de Julianastr. betrokken. [mpvj 105. Een kwartiertje later kwam onze smid terug in de kamer, hele maal gekleed voor de tocht en hij zei; „Ziezo, duivel. Ik ben klaar. Ga je dan mee?" Het oude heertje wilde opstaan, maarwat was dat? Hij kon niet opstaan! Het luk te niet. Wat hij ook deed en hoe hij ook vocht, hij zat vastgeplakt aan de stoel en hij bleef eraan vast geplakt zitten! „Nou, kom dan," zei smidje Verholen. „Haal niet van die vervelende gijntjes met me uit," siste de duivel. „Haal jij zelf niet van die vervelende gijn tjes uit," zei de smid. „Vooruit, schiet op. Ga je nou mee of ga je nou niet mee?" Doch de duivel gaf geen antwoord meer. Hij sloeg en vocht, tierde en vloekte, maar het hielp allemaal niets. Muurvast zat hij aan de stoel. En nu gebeurde er iets verschrikkelijks. Verschrikke lijk voor de duivel tenminste. Want smidje Verholen liep de kamer uit en ging naar zijn oude, vertrouwde smidse en haalde daar een grote vijl te voorschijn. Vervolgens ver scheen hij weer in de kamer met dat nuttige voorwerp in zijn hand. „Kijk eens wat een leuk dingetje ik hier heb?" lachte smidje Ver holen. „Laat me uit die stoel, Verholen!" siste de duivel ten ant woord. „Ik zal je daaruit laten, als ik daar zin in heb," zei onze smid. „Maar eerst ga ik je 'n beetje bijwerken. Die rare horentjes van je bevallen me niet, zie je? Die moeten er af!" Smidje Verholen trok de duivel de hoge hoed en de pruik van de kop en bewoog zijn vijl gevaarlijk dicht in de buurt van des duivels horentjes. „Ga weg, ga weg, kwelgeest!" gilde de duivel. „Dat moet jij nodig zeg gen," zei smidje Verholen smalend. „Als er iemand een kwelgeest is, dan ben jij het wel, jij lelijke dui vel!" En weer bewoog de smid zijn ruwe vijl dreigend in de richting van die duivelshorentjes. De dui- vél werd geel en groen van nijd en drift, maar hij kon weinig uitrich ten. „Ga je weg of niet," gilde hij weer. „Als je niet onmiddellijk weggaat, dan...." „Wat dan?" vroeg smidje Verholen spottend. „Dan dit!" gilde de duivel. Hij opende zijn lelijke muil enbraakte een gruwelijke vlammen vloed uit in de richting van smidje Verho len.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6