wAAlwijkse en LanqstRAAtse couraiu Lederimporteurs - en schoenfabrikanten - bijzonder tevreden over gehouden ledershows nieuwe Fiat 1100 D 6299.- Fiat 1300 zmct6999.- Fiat 1500 zseor- 7299.- Terpleiding in contacfavond bijeen m m Gemeenteraad Loon op Zand H Grot® vroeg near soepele leersoorten GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR xrv Over het algemeen uitstekende gang van za&en agent I op 25 januari a.s. ÉiÉ> ivf/! HAMERS VRIJDAG 18 JANUARI 1963 85e JAARGANG No. 5 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet Voor het gros van de lederimporte urs en leerlooiers in Waalwijk zit ten er de drukke dagen van de ledershows weer op. Dit jaar voor de eerste keer showden de meeste importeurs en leerlooiers in een en dezelfde week hun produkten, daarmee tegemoetkomend aan de wens van talrijke schoenfabrikanten, die, nu het merendeel van de ledershows in één week werden gehouden, een aanzienlijke verlich ting van hun taak zagen bewerkstelligd. De resultaten, zowel voor schoenfabrikant, als voor lederimporteur mogen dan ook meer dan bevredigend genoemd worden. Ietwat anders lag de situatie in de, voorgaande jaren. Toen was het niet de schoenfabrikant die bij de lederimporteur of leerlooier op be zoek kwam, maar ging de leder importeur zelf met zijn collectie naar de schoenfabrikant toe. Deze gang van zaken was uiteraard voor een algehele oriëntering niet be paald gunstig. Op de eerste plaats kon de collectie, die meegenomen werd naar de betreffende schoen fabrikant, nooit zo uitgebreid zijn, terwijl de lederimporteur een enorm aantal fabrikanten kreeg af te werken. Zo kwam men op het idee de shows aan huis te houden, met het voordeel dus, dat een collectie ge toond kon worden, die de schoen fabrikant aansprak. Het merendeel der lederimporteurs en leerlooiers heeft de hoofden bij elkaar gesto ken en besloten de shows binnen een vastgestelde periode te hou den. Het resultaat was, dat de schoenfabrikanten die de shows bezochten, na een week uitstekend georiënteerd waren en een totaal beeld hebben gekregen van wat de lederbusiness voor het winter- herfst seizoen 1963-1964 gaat bren gen. Naast de talfijke leersoorten in de verschillende kleuren, werden op I de meeste plaatsen gereedproduk- ten geshowd, om op deze wijze een indruk te geven, hoe een bepaalde leersoort, of een kleur als schoen voldoet. Gesprekken tijdens de shows, gehouden tussen schoenfa brikant en lederimporteur, of leer- t looier, hebben uitgewezen, dat de vraag naar soepel lakleer voor het volgend winter- en herfst seizoen niet onaanzienlijk zal zijn. Mede dank zij een uitstekende research op het gebied van lederverwerking is men op het gebied van lakleer tot een perfect resultaat gekomen. Door een geheel nieuw procédé het zogenaamd koud-lak-procédé dat vooral het laatste jaar veel vuldig is toegepast, heeft men we ten te bereiken, dat dit lakleer niet gaat breken of springen, wat voor heen nog al eens voor kon komen bij sterke daling van temperatuur. De kwaliteit van het lakleêr is nu dus zodanig, dat het normaal ver werkt en gedragen kan worden evenals het rundsleer en boxcalfs. Naast het normale gladde leer waarbij vooral vraag is naar soepel glad leer dat ook nu weer de hoofdschotel van de shows uit** maakte bestond de collectie uit een interessant aantal nouveauté's, die wel een bepaald percentage uitmaakten, maar toch nergens de boventoon voerden. Opgemerkt mag worden, dat vooral de semi aniline en aniline leersoorten, naast het gekrompen leer toege past zowel op kalfs, geiten, runds- suède en hunting weer iets meer in de vraag komen. Niet minder dan 50 tot 60 procent van het aantal kleuren wordt in genomen door de kleur zwart. Het esterend gedeelte van 40 tot 50 procent wordt voornamelijk ge vormd door de zgn. Eurokleuren zoals topaas (reebruin) foresta (flessengroen) dalia (bordeaux rood) en umbra (grijsbruin). Ofschoon nu al een belangrijk re sultaat is bereikt op het gebied van de ledershows, moet toch gezegd worden, dat vooral buiten Waal wijk nog te veel op verschillen de tijdstippen wordt geshowd. Ge tracht zal worden om voor de lente en zomercollectie 1964 een week te bepalen, waarin dan alle lederim porteurs en leerlooiers, in één en dezelfde week hun show opzetten. .Waarschijnlijk, zullen deze dan eind juni 1963 worden gehouden. Het bezoek aan de afgelopen shows is enorm geweest. Bij de meeste lederimporteurs zijn de verwachtingen ver overtroffen. Ook de schoenfabrikanten zelf zijn best te spreken over de gang van zaken, hetgeen alleen maar ver heugend genoemd kan worden. TWEE ZILVEREN JUBILEA BIJ M. VERSTERS KAATSHEUVEL De heer W. A. Broeders, werkzaam op de onderwerk- afdeling bij M. J. Vesters' Schoenfabrieken N.V. zal op 12 april 25 jaar in dienst bij genoemde N.V. zijn. De heer J. M. J. Hanff, ver tegenwoordiger viert ditzelf de feit op 1 september van dit jaar. Soms lijkt het alsof het apostolische of missionaire karakter van een parochie geheel buiten de eredienst omgaat. Het tegendeel is waar. We mogen zelfs zeggen dat ze zo nauw samenhangen dat de één zonder de ander onmogelijk is. In de eredienst immers brengen wij aan de Heer van alles eer en huldebetoon; en is de eer van God niet juist het hoogste doel van elke apostolische aktiviteit? In de eredienst bidden wij God om kracht en volharding in ons werk voor de uitbreiding van het Rijk Gods. In dezelfde eredienst erkennen wij ten volle dat God de was dom geeft aan al onze apostolische werkzaamheid. En is de ge tuigenis die wij door de viering van de eredienst afleggen, niet een apostoliseche daad bij uitstek? Zo zijn eredienst en apostolische werkzaamheid enerzijds ge heel verschillende zaken; anderzijds grijpen zij zo op elkaar in dat ze - bovennatuurlijk bezien - onafscheidelijk zijn. In een parochie dienen daarom beide evenzeer geaktiveerd te worden. Blijft een ten achter, dan lijdt daardoor het ander; en misschien is dit lijden wel van die aard dat ook het geaktiveerde niet tot vruchtbaarheid komt. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie „Oude Gracht" Amatastraat 2 Eindhoven Giro 110.33.79 Ongeveer 40 leiders en leidsters van het jeugrlbewegingswerk in de parochie Sint Jan, zijn maandag avond, op uitnodiging van het be stuur van de stichting, bijeen ge weest voor een te houden contact avond. Tijdens deze bijeenkomst toonde deken v. d. Hurk zich uiter mate enthousiast over het werk dat deze leiders en leidsters verrichten voor de meer dan 350 jongens en meisjes uit de parochie. De voorzitter van de stichting, de heer de Waal, wees op de ver schillende aspecten van het jeugd leiderschap. Hij zei met voldoening te mogen constateren dat 't jeugd werk in de Terp zo'n prima ver loop had. JEUGD WEEKEND De heer Ant. de Kort. deelde de aanwezigen mee, dat door Waal wij ks Belang aan de Terp leiding medewerking was gevraagd, om met een of meerdere groepen van de Terp, deel te nemen aan de kin- dercarnaval-optocht, die op Carna valszondag in Waalwijk zal wor den gehouden. Het jeugdweekend van de Terp zal op zaterdag 16 en zondag 17 maart in zaal Jan de Nijs plaats vinden. In deze twee dagen wordt door de jongens en meisjes een de monstratie gegeven in ballet, tafel tennis, judo en toneel. De heer de Kort, die de algehele leiding heeft over het jeugdwerk in het Terpgebouw deed een be roep op de aanwezigen de nodige maatregelen voor dit jeugdweek end te treffen. Over het algemeen kan gezegd worden dat de gang van zaken bij de Terp niet onbevredigend is. De balletgroep, die een enorme be langstelling geniet bij de jeugd, dreigde in verdrukking te komen door ziekte van de leidster, maar al spoedig vond de leiding van de Terp in mej. Buitendijk een uitste kend plaatsvervangster. Bij de ta- feltennisafdeling werd het begin van het vorig jaar een aanvang genomen met een gemengde tafel tennisclub, die uitstekend aan de verwachtingen voldoet. Minder gunstig liet zich in het begin de situatie bij de muziekclub aanzien, omdat teveel verschillende instrumenten bij elkaar waren. Dank zij de medewerking van de heer van Laarhoven, die broeder Therentius, sympathie wist bij te brengen voor de guitaarclub, loopt nu alles weer op rolletjes. De hiaten die ontstonden bij de handenarbeidclub voor jongens, door 't heengaan van enkele oudere leiders, konden vrij spoedig weer worden aangevuld door het aan trekken van enkele nieuwe jon gere krachten. De radio-elektroclub staat sinds oktober onder de kundige leiding van de heer de Peffer. Men hoopt tijdens het jeugdweekend in maart enkele zelfgebouwde toestellen te kunnen tonen. Een unieke situatie heeft zich bij de zweefvliegtuigclub voorgedaan. Deze staat namelijk onder leiding van een uit de club voortgekomen lid, die geheel zelfstandig optreedt. De gang van zaken bij de „vrije expressie" laat niets te wensen over. Hier hoopt men binnen niet al te lange tijd de beschikking te hebben over een eigen oven, waar o.m. de kleiprodukten in gebakken kunnen worden. Te weinig leden, volgens de heer de Kort, telt de fotografieclub, die in de keuken van de Terp onderdak heeft gevonden. De investeringen in deze club noemde hij te groot voor het aantal leden dat in deze groep is opgenomen. De heer de Kort sprak de hoop uit dat het aantal leden in de toekomst wat meer zou uitgroeien. Minder rooskleurig is de situatie bij de toneelgroep. Jammer genoeg schijnt het animo voor de beide clubs niet al te groot te zijn. Vol vertrouwen ziet men evenwel uit 'naar het jeugdweekend. Ook de zangclub, zal half maart wanneer de club op de planken komt tonen wat het waard is. Bijzonder goed gaat het bij de handenarbeidclub voor meisjes. De leidsters van deze club krijgen van een lerares van de huishoud school richtlijnen, waardoor tel kens weer nieuwe ideeën naar vo ren gebracht kunnen worden. Sedert september kent de post zegelclub van de Terp een onge kende bloei. Een feit overigens waarover men zich alleen maar kan verheugen. De judoclub, waarvoor in de Terp jammer genoeg geen plaats meer is, heeft gastvrij onderdak gevon den in de Levensschool. Tot slot bracht de heer de Kort dank aan alle leiders en leidsters speciaal aan de heer Verdonk die als huisbewaarder van de Terp uit stekende diensten bewijst. 17. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing ener belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkhe den in de gemeente Loonopzand. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het treffen van voor zieningen ten behoeve van de sportterrei nen langs de weg Kaatsheuvel-De Moer. 19. Voorstel tot vaststelling van uitbrei dingsplannen. 20. Rondvraag. PREADVIEZEN Pand Akkerstraat 12 onbewoonbaar. De hoofdingenieur-directeur van de Volks huisvesting en de bouwnijverheid, waarne mend inspecteur van de volksgezondheid in Noord-Brabant heeft het college van B. en W. geadviseerd het pand aan de Akkerstr. 12 in Kaatsheuvel onbewoonbaar te verkla ren. De ontruimingstermijn is vastgesteld op 3 maanden. De woning is van dien aard dat uit hy giënisch oogpunt bekeken, ernstige beden kingen bestaan tegen eventuele verdere be woning, terwijl het pand door het aanbren gen van verbeteringen niet meer in be woonbare staat is te brengen. Gemeente gaat rechtsgeding voeren. Omdat enige eigenaren van gronden ge legen in het uitbreidingsplan in onderdelen Kom Loonopzand niet bereid zijn hun grond via een minnelijke schikking aan de ge meente in eigendom over te dragen, stelt 't college van B. en W. de raad voor een rechtsgeding te voeren ter verkrijging van deze gronden. Met enige in dit plan genoemde eigena ren is overeenstemming bereikt over de aankoop van de benodigde grond. Aange zien de gronden van de overige eigenaren ook nodig zijn ter realisering van het uit breidingsplan. wil de gemeente, op advies van de rechtskundig adviseur prof. mr. W. I. van Wijmen uit Breda, een gerechte lijke procedure instellen, waartoe het bij Koninklijk Besluit goedgekeurde onteige ningsplan als basis dient. Hogere bijdrage voor het gewoon lager onderwijs. De gemeente Loonopzand, zal aan de la gere openbare- en bijzondere scholen over eenkomstig het advies van de inspecteur, het bedrag, dat jaarlijks per leerling wordt toegekend, met 15 verhogen. Jaarlijks wordt voor het gewoon lager onderwijs en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente per leerling een bedrag beschikbaar gesteld ter bestrijding van de kosten van verwar- ming, verlichting en vervangen van versleten meubilair. Voor het gewoon lager onderwijs bedroeg deze bijdrage sedert 1956 f 40.-. Sedert dien zijn de onkosten met ongeveer 15 gestegen. De toekenning zal hierdoor op f 46 komen. Eenzelfde verzoek is ingediend door het bestuur van de r.k. Ulo school Pius X in Kaatsheuvel. Ook hier zal het bedrag dat op f 60 stond met 15 worden verhoogd tot f 70. Grasmaaimachine voor kleuterschool. Wanneer de raad er vrijdagavond mee accoord gaat zal de kleuterschool aan de Middelstraat in de Moer de beschikking krijgen over een grasmaaimachine. Het be stuur van deze kleuterschool heeft een ver zoek bij het college van B. en W. inge diend om medewerking hiertoe. Het gazon van bedoelde kleuterschool is 480 m2 groot. Voor het onderhoud door een tuinman moet f 10 per keer worden betaald. De school heeft de beschikking over een kracht, die het gratis wil doen, mits er een maaima- chine met motor aanwezig is. Tarief vuilnisemmers met f 2 verhoogd. Het college van B. en W. heeft bij de raad een voorstel ingediend inhoudende de verhoging van het tarief wegens door de ge meente in gebruik afgestane vuilnisemmers en het ophalen van huisvuil van f 4.25 tot f 6.25; een verhoging dus van f 2 per emmer. Zuidhollandsedijk krijgt 12 lichtmasten. Een gedeelte van de Zuidhollandsedijk gelegen tussen Lage Zandschel en de Korte Nieuwstraat (een lengte ongeveer van 600 meter) zal worden voorzien van een 12-tal lichtmasten. Hiermee zal een bedrag van f 6000 gemoeid zijn. De gemeenteraad van Kaatsheuvel zal op vrijdag 25 januari in openbare vergadering 's avonds om 19.30 uur in de vergaderzaal van het gebouw gemeentewerken Kaatsheu vel bijeen komen. Agenda gemeenteraad. 1. Vaststelling notulen vergaderingen 13 en 28 november 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het aanschaffen van een boekhoudmachine. 4. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening regelende de verplaat singskosten voor het. personeel in dienst der gemeente Loonopzand. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend crediet voor het treffen van enige voorzieningen ten behoeve van 't regionaal woonwagenkamp te Tilburg. 6. Voorstel tot vaststelling van een voorschot op de vergoeding bedoeld in ar tikel 101 van de Lager Onderwijswet 1920 en artikel 73 van de Kleuteronderwijswet. 7. Voorstel tot verhoging van het be drag per leerling bedoeld in artikel 55bis, lid 1, en artikel 101, lid 5, van de Lager Onderwijswet 1920. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge artikel 50 van de Kleu teronderwijswet. 9. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een woning. 10. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. 11. Voorstel tot het aanvaarden van een schenking. 12. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 13. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invordering van reinigingsrechten. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen vap een crediet voor hqt overbouwen van een roltrommel op een nieuw chassis. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het plaatsen van licht masten langs een gedeelte van de Zuidhol landsedijk. 16. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag als ambtenaar van de burger lijke stand aan Mr. R. J. Th. van der Heij den, burgemeester. v." v, Voor Kaatsheuvel e.o. *1P ERASSTRAAT 1 Telefoon 04167 - 2053/2721

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9