DRUNEN VLIJMEN Gemeenteraad Loon op Zand Wethouder loco-burgemeester drs. A.J.M. v. Rooy te Loon op Zand overleden DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JANUARI 1964 Plechtige uitvaart Nieuwkuijk WTATSVC1T\ m *-« gelegen ten oosten van de Gan- soyensesteeg, van de kinderen van Roestel te Tilburg. 28. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding inzake ontbinding van een pachtovereenkomst met J. P. de Haan. 29. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het doen in stellen van een sociaal-economisch en stedebouwkundig onderzoek in het kader van de voorbereidig van uitbreidingsplannen. 30. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van geysers ten behoeve van het gasbedrijf. 31. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor splitsing der telefoon-installatie gemeente bedrijven en centrale administratie 32. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aankoop van een demontabele garage ten dienste van de gemeente licht- en waterbedrijven voor het onderbren gen van 2 kleine wagens, van de gondel wagen, lichtmasten, enz. 33. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbouwing tot kantoorruimte van een voorma lig magazijn der gemeente licht- en waterbedrij ven. In verband met het nijpende te kort aan kantoorruimte voor het technisch personeel der gemeente licht- en waterbedrijven alsmede aan archiefruimte, hebben B. W. een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden, om de voormalige magazijnruimte, welke zich boven de werkplaatsen in een der be drijfsgebouwen bevindt, daarvoor geschikt te maken. Daarbij is gebleken, dat door 'n herindeling van bedoelde ruimte, welke een oppervlakte van ca. 8 x 22 m. beslaat, de beschikking kan worden verkregen over een 7-tal werkvertrekken, variërende met 'n grondoppervlakte van 16 tot 24 m2. De kosten van deze voorzienin gen, waaronder begrepen het schil derwerk, verlichting, verwarming, sanitaire installatie e.d. worden be groot op 19.200.-. 34. Behandeling nota van aanmer kingen der gedeputeerde staten op de gemeente- en bedrijfsbegrotin- gen voor 1963. Het verschil is in totaal 13.634, wat aan de post onvoorzien kan worden toegevoegd. 35. Aanbieding gemeente- en be drijf srekeningen over 1961 en be noeming van een commissie van onderzoek. 36. Wijziging begroting. HERDACHT DRS. A. J. M. VAN ROOIJ De gemeenteraad van Loonopzand heeft vrijdagavond voor de aanvang van zijn ver gadering wethouder drs. A. J. M. van Rooij herdacht. Piëteitvol was op de vergadertafel ter plaatse waar hij placht te zetelen een bloemstuk neergelegd. Staande luisterde de raad naar de treffende herdenkingswoorden, die burgemeester L. J. M. van Erp aan de nagedachtenis van de zo plotseling uit het leven van de verscheiden wethouder wijdde. "Wij waren met diepe verbijstering ge slagen bij het vernemen van het overlij densbericht", aldus de burgemeester. "Wij staan hier voor een raadsel van leven en dood, van zijn en niet zijn, en het is 'bijzon der hard voor de jonge weduwe en haar kinderen de wijsheid van dit raadbesluit van God te moeten inzien en te aanvaarden. Wij wensen hun daartoe alle kracht. Het zal moeilijk zijn deze leegte op te vullen". De burgemeester wees op de eigenschappen die het leven van wethouder van Rooij kenmerk ten, rechtschapenheid, eerlijkheid, openheid, wijsheid en goedheid. Wij moeten dankbaai zijn voor zijn werk als raadslid en wethou der vanaf 1953. Laten wij hem ons herinne ren als een goed bestuurder en een oprecht levend mens en zijn nagedachtenis ervan door zijn goedheid na te volgen, een eigen schap die hem zozeer heeft gesierd. Moge hij rusten in vrede". De burgemeester verzocht hierop een ogenblik stilte in acht te nemen. AFSCHEID VAN RAADSLID EN OUD-WETHOUDER GROOT- SWAGERS Een tweede afscheid in de raadsvergade ring van vrijdagavond betrof het raadslid G. Grootswagers, dat om gezondheidsredenen ontslag heeft moeten nemen en daarmee 'n streep heeft gezet onder een langdurige pe riode in het bestuur der gemeente. Burgemeester van Erp memoreerde, dat de heer Grootswagers in 1931 reeds op 28- jarige leeftijd zijn intrede deed in de raad en in 1935 tot wethouder werd gekozen. Dit was hij ook in de perioden van 1946 tot 1949 en van 1958 tot 1962. Hij wees daar bij in het bijzonder op de vijf maanden dat de heer Grootswagers vóór de benoeming van de thans gepensioneerde burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden, als waarn. burgemeester de bestuurszaken leidde. "U hebt de gemeente met gloed en verve ge diend", aldus de burgemeester, "en met uw medewerking zijn zaken bereikt, die van groot belang zijn voor de gemeente en de ingezetenen. Dank voor uw actieve bijdrage aan het gemeentebestel, dat steeds uw war me belangstelling heeft gehad. Uw herinne ring is op vele manieren, onder meer in de notulen en op foto's vastgelegd". Als oudste lid van de raad sprak de heer W. van Kuijk woorden van dank en waar dering, waarin hij meedeelde dat de leden van de raad de helft van hun presentiegeld beschikbaar hadden gesteld voor een af scheidsgeschenk, terwijl de heer Groot swagers nog een plezierige verrassing wacht in de vorm van een reebókje in zijn tuin. "Ik zal met belangstelling de besluiten van de raad blijven volgen en ik zal aangename herinneringen aan mijn raadslidmaatschap blijven bewaren, al had het soms wel eens iets weg van "stadhuis op stelten", aldus de heer Grootswagers in zijn kort afscheids woord. Burgemeester van Erp ARBEIDSBESPARENDE METHODEN jBIJ BOUWEN IN SAMENWER KING MET ANDERE GEMEENTEN Vrijdagavond heeft burgemeester v. Erp zijn eerste nieuws jaarsrede voor de raad van Loon op Zand gehouden. Dat hij zich, ondanks zo'n korte aanwezigheid, reeds be hoorlijk georiënteerd heeft in de problema tiek van zijn nieuwe gemeente, bleek uit zijn gloedvol en deskundig betoog, waarin hij, enkel met wat cijfermateriaal als hulpmid del, op een verbluffende en benijdenswaar dige wijze niet alleen een inzicht gaf, maar de raad ook de mogelijkheden voorschotel de om die problemen binnen een afzienbare tijd tot een juiste oplossing te brengen. Dat daarbij de meeste aandacht werd ge schonken aan het woningprobleem en alles wat daarmee samenhangt, is wel vanzelf sprekend. Burgemeester van Erp wees er daarbij op, dat het gemeentebestuur zich voorstelde bij de 'bouw van woningwetwo ningen arbeidsbesparende methoden toe te passen, hetgeen dan zou moeten gebeuren in samenwerking met andere gemeenten. Door samenwerking met andere gemeenten. Door deze methoden en door meer te circa 25 percent kunnen verhogen. De eerste voorbereidingen voor de toepassing van ar- bedsbesparende methoden waren reeds ge troffen voor de realisering van het contin gent woningen 1964. Hij wees in dit vèr- band ook op de noodzaak om de aankoop van gronden in de uitbreidingsplannen snel ler te doen verlopen, en deed daarom ook een beroep op de grondeigenaren om door een vlotte medewerking bij de verkoop het algemeen belang der gemeente te dienen en de ingezetenen sneller aan huisvesting te helpen. Burgemeester van Erp meende dat door samen te bouwen met andere ge meenten een zo breed mogelijke basis zou kunnen worden gevormd, waardoor 't ibouw- tempo verhoogd zou kunnen worden. Spe ciaal voor het aankopen van gronden heeft de gemeente een extra kracht op free-lance aangetrokken. Over de bouwplannen zou men spoedig met concrete gegevens op tafel komen. Over de toewijzing van het contingent van 61 woningen voor 1964 was burgemeester van Erp niet ontevreden. Dit contingent be staat uit 32 woningwetwoningen, 18 premie woningen, 5 woningwetwoningen ter ver vanging van noodwoningen en 6 ter ver vanging van krotten. Hij vond het afkeu renswaardig vergelijkingen met andere ge meenten -te maken, omdat men van de juiste situatie in die gemeenten niet op de hoogte is. Overigens is het woningvraagstuk in de gemeente nog een punt van grote zorg. Het aantal woningzoekenden is in '63 namelijk gestegen van 366 tot 413. Hiervan zijn 85 ongehuwden, die eerst tot een hu welijk zullen komen als ze een woning krij gen toegewezen. Het aantal woningen in aanbouw bedroeg 163, het aantal onbewoon baar verklaarde woningen 31; 176 bouwver gunningen werden in 1963 verleend, waar van de totale bouwsom f 1.877.680 bedroeg. De industrie nam hiervan f 400.000 voor haar rekening. Vanzelfsprekend bracht burgemeester van Erp ook de streekraad "Midden-Brabant" ter sprake, in verband met de streeksamen- werking en ontwikkeling. De gemeente be vindt zich territoriaal tussen de invloeds sfeer tussen de kernen Tilburg en Waalwijk. "Ik zou graag willen, dat de gemeente L.- opzand een duidelijke brugfunctie gaat ver- I vullen tussen deze beide kernen", aldus de burgemeester. Volgens de bevolkingsstatis tiek van de laatste jaren zou de gemeent, die thans bijna 16.000 inwoners telt, in 1975 omtrent 20.000 en in 1985 24.000 zielen tel len. De eenzijdige structuur wat betreft de werkgelegenheid dient te worden doorbro ken, en het onderwijs en de huisvesting huisvesting dient daarmee gelijke tred te hóuden. De vele vraagtekens, die op het ge meentehuis nog worden gesteld, zouden voorgelegd dienen te worden aan deskundige instituten. Hij meende dat uit sociologische motieven het best mogelijk zou kunnen zijn dat de groei van de gemeente versneld moet worden, en dat het Opbouworgaan eens een meting zou kunnen verrichten om tot een plan de campagne voor een afzien bare tijd te komen. Ook de verhouding tus sen de gemeentelijke overheid en 't particu lier initiatief zou vermoedelijk anders gaan worden. Hij hoopte de raad vermoedelijk dit jaar nog meer te kunnen mededelen. Na met uitvoerig cijfermateriaal de acti viteit van de plaatselijke brandweer en po litie te hebben toegelicht, waarbij hij tot zijn leedwezen moest constateren dat de be zetting van de 'politie veel te wensen over laat, kwam burgemeester van Erp aan de werkgelegenheid toe. In 1963 werkten in de gemeente Loonopzand 4560 mannen en 1750 vrouwen, waarvan 750 thuisstiksters. De uitgaande pendel bedroeg circa 800 mannen en 130 vrouwen, en de inkomende 770 mannen en 200 vrouwen. Er was wei nig werkeloosheid tegenover andere gemeen ten, want het gemiddeld aantal bedroeg 16, waarvan 6 minder geschikten. Bij de bespreking van de bedrijven, o.a. gasbedrijf, merkte de heer van Erp op, dat de gemeente Loonopzand waarschijnlijk in 1965 of 1966 op het aardgasnet zal kunnen worden aangesloten. De kosten van ombouw per aansluiting zullen ongeveer f 200 be dragen, terwijl voor de gehele omschake ling een bedrag van circa f 800.000 dienen te worden geïnvesteerd, die uit de winst moeten worden bestreden. Men is reeds be gonnen met een onderzoek van de om te bouwen toestellen en het meten van de ca paciteit der buizen. Aan het slot van zijn met grote aan dacht gevolgde nieuwjaarsrede bracht bur gemeester van Erp natuurlijk ook het nieu we raadhuis ter sprake, waarvan de plannen nu vaste vorm gaan krijgen, omdat in okto ber, a.s. de rijksgoedkeuring tegemoet kan worden gezien. Hij wees er echter op dat de zorgen alleen maar waren toegenomen, omdat het van 1958 daterende plan aan de veranderde behoeften en architectonische eisen zal moeten worden aangepast. Niete- min zullen er binnenkort voorstellen aan de raad worden gedaan. Hij besloot zijn rede met de beste wensen voor 1964, waarvoor de heer van Nieuwstadt namens de raad dankte en wederkerig de burgemeester en zijn gezin het beste toewenste. GEMEENTERAAD WERKTE AGENDA IN SNEL TEMPO AF De gemeenteraad van Loon op Zand had maar weinig tijd nodig om vrijdagavond de agendapunten af te werken. Zonder hoofdelijke stemming werd beslo ten een geldlening van f 380.000 te ver strekken aan de Stichting Bejaardenzorg "Huize Bethlehem" te Kaatsheuvel, ter re alisering van de eerste fase van een bouw project, dat voorziet in de uitbreiding en verbouwing van het tegenwoordige pension aan de Gasthuisstraat. Tevens werd beslo ten voor de gedeeltelijke financiering van de gevraagde lening zelf een lening van 100 duizend gulden aan te gaan met het Alge meen Pensioenfonds voor het Maatkleding- bedrijf te Amsterdam. De eerste fase om vat het verrichten van achterstallig onder houd aan en het gedeeltelijk verbouwen van de voormalige kleuterschool tot klooster, keuken en kapel. Verder staan nog op het programma het slopen van het huidige klooster met kapel, tweede fase, en het bou wen van een nieuwe bejaardenflat, fase 3. Het bestuur van de stichting was er op de vrije kapitaalmarkt niet in geslaagd zelf rechtstreeks middelen aan te trekken, om dat de gemeente niet garant kon zijn we gens de grootte van het bedrag in verhou ding tot de heersende krapte op de kapi taalmarkt. Uitstel van de bouw is echter niet verantwoord. De geloofsbrieven van de heer N. J. Kersens, nieuw benoemd lid van de raad in de vacature G. Grootswagers, werden in orde bevonden en goedgekeurd. Een perceel bouwgrond, gelegen op de hoek Willem de Zwijgerlaan - Joh. de Witt- straat, werd verkocht aan G. H. I. Schel- lekens te Waalwijk voor de prijs van f 9,65 per m2. Aan de firma Chr. Voogd en Zn. te Kaatsheuvel werd ten behoeve van de bouw van een schoenfabriek een perceel bouwgrond verkocht, gelegen in het indu strieterrein aan de Canadese- en Engelse- straat, voor de prijs van f 5.25 per m2. Conform het advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk werd besloten in een verordening als bedoeld in art. 4, eerste lid, der Winkelsluitingswet 1951 vast te leggen, dat het verboden is op maandag na 13 uur een winkel, waar het bedrijf van dames- en /of herenkapper pleegt te worden uitgeoefend, voor het pu bliek geopend te hebben. De woning Hoge ZandsChel 14 te Kaatsheuvel werd onbe woonbaar verklaard. De aftredende be stuursleden van het bestuur van de gemeen telijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, mej. M. Roestenberg en de heer C. Hendriks, werden herbenoemd met resp. 14 en 13 stemmen. Besloten werd mede werking te verlenen aan het bestuur der Ulo-school Pius X, voor het afsluiten van de rijwielstalling, teneinde daarmee paal en perk te stellen aan de vernielzucht van de baldadige jeugd. Hiervoor werd een bedrag van f 1400 uitgetrokken. Aan het bestuur der Emiliusschool te Loonopzand werd me dewerking verleend voor de aanschaffing van het benodigde meubilair voor een nieuw lokaal, waarvan de kosten geraamd worden op f 980, - De raad besloot ook de openbare lagere school aan de Lage Zandschel in stand te houden, hoewel het leerlingental (45) min der bedroeg dan de vereiste 50 die voor de instandhouding van een openbare school in deze gemeente vereist zijn. Het onderwijs aan de .betreffende school is volgens de in specteur goed en gezien het standpunt van Ged. Staten in het verleden, wordt verwacht dat ook deze hun goedkeuring aan deze in standhouding zullen verlenen. Tegen de tweede herziening van het par tiële uitbreidingsplan kom Kaatsheuvel ble ken op hoger niveau ernstige bezwaren te bestaan, gericht tegen de soort van bebou wing en tegen de te geringe capaciteit dat het plan biedt. B. en W. vonden deze be zwaren wel aanvechtbaar, doch gezien de grote belangen die de gemeente heeft om spoedig over een geldend uitbreidingsplan te kunnen beschikken, hadden zij de raad een herziening voorgelegd dat in overleg met de Provinciale Planologische Dienst is opgezet, waarbij met de gemaakte bezwa ren is rekening gehouden. De raad besloot dit plan, genaamd "Kaatsheuvel-Zuid '63" vast te stellen. Op een bezwaarschrift van de heer J. Wiemer te Loonopzand tegen de hem op gelegde aanslag in de straat- en rioolbe lasting werd afwijzend beschikt. Een aantal wijzigingen van de gemeente-, begroting 1963 werden goedgekeurd. Deze wijzigingen betreffen aanleg wegen, water voorziening onrendabele gebieden, bouw dienstwoningen openbare werken, uitbrei ding straatverlichting, overbouw roltrommel, tariefering vuilnisophaaldienst, herstel Ak kerstraat. Tot leden van de commissie van onder zoek der gemeenterekening met bijbehoren de bedrijfsrekeningen 1960 werden na een drietal stemmingen benoemd de heren Els- hout, van Nieuwstadt en IJpelaar. Tenslotte werd burgemeester L. van Erp met algemene stemmen (er was een ongel dige) 'benoemd tot ambtenaar van de bur gerlijke stand. Donderdagochtend om pl.m. 6 uur is in het St. Elisabethsziekenhuis te Tilburg plot seling overleden de heer Drs. Adr. J. M. van Rooij. Nadat hij op zijn kantoor j.l. woensdagmiddag onwel was geworden is hij naar huis gebracht, doch omdat hij hevige pijnen had is hij op advies van dr. de Vries naar genoemd ziekenhuis overgebracht, waar hij al spoedig overleed. Drs. van Rooij was 46 jaar en laat vijf kleine kinderen achter. Sedert de bevrijding had de overledene zich beijverd in de Loonse politiek, waama hij zich in de gemeenteraad kon laten kie zen namens de fractie K.V.P. van de Loonse Middenstand. Als raadslid heeft hij onafgebroken daar zitting gehad vanaf '54. In zijn eerste periode was hij wethouder, 1954-1958 en dit ook weer in de derde periode vanaf 1962. Bij het vertrek van Burgemeester van der Heijden in maart 1963, mocht hij het loco-burgemeesterschap op zich nemen, hetgeen hij met overtuiging heeft gedaan. Veel baanbrekend werd is door hem verricht, waarbij niet alleen Loonopzand, als kerkdorp, maar ook de ge hele gemeente bij gebaat was. Dat zijn verscheiden een grote leegte laat, laat zich begrijpen, als we terugden ken aan de installatie van Burgemeester v. Erp. Hoe dankbaar was deze laatste, inge leid te mogen worden door de heer v. Rooij, want dat was zijn grootste steun bij zijn ambtsaanvaarding in dé nieuwe gemeente. Met tact en groot beleid leidde de loco-bur gemeester toen de raadsvergaderingen en kon in zijn pleidooien iets concreets leggen, als oplossingen moesten worden gevonden of als regelingen moesten worden getroffen. In het sociale en maatschappelijke leven was Drs. van Rooij een zeer geziene figuur. Zijn accountantskantoor, dat hij in Tilburg had opgebouwd, was zijn levensdoel. In het parochieel leyen was hij lid van de Broe derschap van het A. H. Sacrament; voorzit ter van het Oudercomité der Jongensschool; 'bestuurslid van de Kon. Erk. Harmonie Concordia, lid van de culturele raad in Loonopzand, waardoor hij veel goed werk heeft verricht voor beide harmonieën en de zangvereniging; voorzitter van de plaatse lijke r,k. Middenstandsvereniging; voorzitter van de Begrafenisverzekering St. Willi- brord, die onder zijn inzicht gestalte kreeg; bestuurslid van de Kath. Federatie van Be grafenisondernemingen; bestuurslid van het plaatselijk Wit-Gele Kruis, bestuurslid van Loonopzand's Belang; van de Kegelclub „Réunie" en vele andere functies. Ook mogen wè vermelden de bestuurs functies in de stichtingen „De Efteling 'het bungalowpark „Het Kraanven" en „Rosa- gaerde". Het is te veel om op te noemen, dodh één ding Staat vast, dat iedereen die bij hem om inlichtingen of raad kwam niet met lege handen werd weggestuurd. Voor iedereen heeft hij opengestaan op een ma nier welke niet te verbeteren valt. Kortom, de Loonse mensen - van welke rang of stand dan ook - verliezen in hem een per soon, waaraan zeer veel dank verschuldigd is. Vanzelfsprekend denken wij hier aan zijn echtgenote en kinderen, welke een goede man en vader verloren hebben. Loonopzand heeft weer een van zijn jon ge mensen moeten verliezen, die uiteindelijk niet gemist kon worden. Hij ruste in vréde! Zaterdagmorgen had de plechtige solem nele uitvaart plaats van de zo plotseling overleden loco-burgemeester en wethouder Drs. A. J. M. van Rooij. Voor de uitvaartdienst konden velen de familie gaan condoleren, waarvan dan ook zeer druk gebruik werd gemaakt, want de overleden wethouder had zeer vele vrien den en bekenden, die hem op de een of andere manier dank verschuldigd waren. Het leven van deze man was er op gericht steeds open te staan voor de ander en zich zelf weg te cijferen. Op het kerkplein stond de Kon. Erk. Harmonie Concordia opgesteld, welke treur muziek ten gehore bracht onder het binnen treden in de kerk. Achter de baar volgden de gehele familie van de overledene, het voltallig gemeentebestuur w.o. de E.A. heer Burgemeester Van Erp, het gehele kantoor personeel van zijn accoutantskantoor te Til burg, het bestuur van de stichtingen De Ef teling, het Bungalowpark Kraanvan en de directie van het Bejaardentehuis Rosagaer- de, vele deputaties, van Wit-Gele Kruis, al le Loonopzandse verenigingen, w.o. Harm. Sophia, KAB en KAV, Uno Animo, ja van alle waarvoor de wethouder ook maar enigszins iets heeft kunnen doen in zijn zo belangrijke tien jaren van zijn bestuurs- sohap als raadslid. De solemnele H. Mis werd opgedragen door Pastoor Mommers met assistentie van pater van Deutekom en kapelaan Heerkens. Zeer groot was de belangstelling in de kerk, want deze was geheel gevuld. De vroegere vriend van de overledene, de heer Ad Strij- bosch uit Tilburg, was organist. Na de H. Mis liet Concordia onder lei ding van de heer Sef Pijpers, de hymne horen: "Nimrod" van Elgar Moerenhout. Dit was zeer indrukwekkend. Hierna werd de overledene grafwaarts, gébracht onder de tonen van de Harmonie Concordia en haar drumband. Op het kerkhof verrichtte kapelaan Heer kens de absoute, waarna de E.A. heer Bur gemeester van Erp een lijkrede hield, waar in hij de heer van Rooij schetste als een vriend, die hij in de korte tijd van zijn bur gemeesterschap had leren kennen. In de kringen van het gemeentebestuur was hij een vertrouwensman en voor velen een raadsman, zowel voor geleerden, als onge- letterden, voor jongens en meisjes welke bij hem kwamen om een woning om te kun nen gaan trouwen. Hij was een vriend voor iedereen in hogere en in lagere kringen, voor arbeiders voor binnen als buiten het dorp; hij had een hijzondere gave voor het oplossen van problemen. Tot mevrouw van Rooij richtte de burgemeester zich met prachtige woorden van troost en medele ven. Eerbetoon zij aldus de burgemeester aan deze overledene gébracht, maar vooral dank voor dit bijzonder verdienste lijk leven. Troost,, dankbaarheid en herin nering waren de woorden welke hij voor deze grote vriend kon geven aan haar die hij achterliet en haar leven met hem deelde. Vervolgens nam Concordia afscheid van haar bestuurslid door haar tonen over de dodenakker te laten klinken. Na een défilé langs de groeve verlieten alleen het kerkhof. In de gemeenteraad van vrijdag 24 jan. is Drs. A. J. M. van Rooij herdacht. Ook hier zal een grote leegte zijn, welke moei lijk aangevuld zal kunnen worden. Menige jongeman in het dorp kan zich nog Leider van Rooij herinneren als "Jonge Wachter", de toenmalige jeugdvereniging. Heel dikwijls heeft hij voor zijn groep toen de wet van deze Jeugdorganisatie herhaalt. Mogen wij hiermede besluiten, want van heel nabij hebben wij deze grote man mee gemaakt en over het gebeurde schrijven in de stijl van de Jonge Wacht"God wil het". CONCORDIA. Wegens het overlijden van Drs. van Rooij, bestuurslid van deze Harmonie, zal de jaar lijkse statiedag tot nadere datum worden uitgesteld. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 31 januari '64 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening en nieuwjaarsrede door de voorzitter, waarbij een overzicht gegeven wordt van de gang van zaken over 1963. 2. Beëdiging van het toegelaten raads lid M. J. Snoeren. 3. Vaststelling notulen vergadering 27 december 1963. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededeling van burgemeester en wethouders inzake bouwplan z.g. Bogaers- woningen. 6. Verzoek van het bestuur der r.k. ulo school te Drunen om beschikbaarstelling van gelden nodig voor inrichting van een derde leslokaal. 7. Verzoek van het bestuur der prot. chr. kleuterschool om beschikbaarstelling van gelden nodig voor aanschaffing van ont wikkelingsmateriaal en meubilair. 8. Voorstel van burgemeester en wet houders tot a. vaststelling van de aan de besturen van de bijzondere scholen te verlenen ver goeding over 'het jaar 1962; b. vaststelling van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over '62; c. vaststelling van de onder punt aen b genoemde vergoedingen over de jaren 1958 t.m. 1962, alsmede de verrekening daar van (5-jaarijkse afrekening). 9. Voorstel tot a. wijziging van de salarisverordening voor het gemeentepersoneel in verband met salarismaatregelen voor 1963 en 1964, als mede in verband met voorgenomen over schakeling van week- op maandlonen; b. beschikbaarstelling van een over gangstoelage voor het bij de overschadeling betrokken personeel. 10. Voorstel om een ontwerpbesluit van Gedeputeerde Staten inzake verhoging wed den wethouders voor kehnisgeving aan te nemen. 11. Voorstel tot toekenning van premie voor woningverbetering. 12. Voorstel tot het verlenen van een bij drage in kosten van aansluiting op de wa terleiding. 13. Voorstel tot vaststelling van het ont eigeningsplan Braken-West TI. 14. Voorstel tot het nemen van een be sluit dat een wijziging van het uitbreidings plan in hoofdzaken, alsmede van het uit breidingsplan "Kom Drunen" wordt voor bereid. 15. Voorstel tot het verlenen van een garantie aan de Waterleidingmaatschappij Oost-Brabant ten behoeve van het uitbrei dingsplan "Braken-West". 16. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding per leerling voor het jaar 1964 voor de bijzondere lagere scholen en van de in 1964 te verlenen voorschotten ex art. 101 der Lager-onderwijswet 1920. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een vergoeding ex art. 101 bis der La ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van een vakleerkracht aan de r.k. ulo-school te Dru nen. 18. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatie-vergoeding aan de kleuterscholen voor 1964. 19. Behandeling van de gemeentebegro ting met bedrijfsibegro'tingen 1964 met voor stel tot vaststelling conform 'het toegezonden ontwerp. 20. Voorstel tot verkoop van grond. 21. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en bedrijfsreke ningen 1961. 22. Voorstel tot het voteren van een cre- diet voor a. uitbreiding gasnet uitbreidingsplan "De Naulanden"; b. aankoop geisers ten behoeve van het Gasbedrijf. 23. Periodieke aftreding van de heer M. J. van -Hulten als lid van de Gemeentelijke Instelling van Maatschappelijke Zorg (her kiesbaar). Door burgemeester en wethouders worden aanbevolen 1. M. J. van Hulten, Grotestraat 136; 2. Fr. Ebhout, Grotestraat 99. DAMES-CLUBKAMPIOENSCHAPPEN S. H. J. Op zondag 26 jan. werden de jaarlijkse clubkampioenschappen dames gehouden. De uitslag hiervan was: Groep A 1 L. v. Drunen 44,2 pt., 2 G. van Oers 41,8, 3 B. v. d. Krabben 41,5, 4 S. de Mun- nik 40,-, 5 D. van Spijk 37,7, 6 Riek van Oers 37,5, 7 D. de Hart 37,5, 8 B. v. d. Wiel 37,2, 9 Fr. de Munnig 35,5, 10 Thea v. d. Krabben 33,2 pt. Groep B 1 C. Vermeer 40,8 pt., 2 L. Portier 37,8, 3 R. v. Drunen 34,5, 4 C. Elshout 33,4, .5 A. v. Gorp 32,9, 6 W. de Gouw 32,3, 7 M Verhoeven 31,3, 7 J. de Munnik 31,3, 8 Sj. de Munnik 30,9 pt. JAARVERGADERING HERWONNEN LEVENSKRACHT. Maandag 27 januari jaarvergadering van Herwonnen Levenskracht in café Ant. Klerks (De Braai); aanvang 8 uur. Agenda: Opening; Notulen; Ingekomen stukken en mededelingen; Jaarverslag pen ningmeester en jaaroverzicht secretaris; Aanwerven propagandisten; Rondvraag en Sluiting. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 25 januari hield de Postduiven vereniging De Zwaluw in café Ant. Klerks haar maandvergadering. De opkomst was zeer groot. Na opening en welkom door de waarn. voorzitter, en notulen, kwamen de ingekomen stukken aan de orde, waaronder bedanken van 12 leden uit Haarsteeg, waar men zelf een vereniging heeft opgericht. Hierna mededelingen van de bestuurs vergaderingen met de besturen van De Mi- debo. Er werd overeenstemming bereikt, zo dat de Hoop en de Vredesduif, Den Bosch en de Zwaluw Vlijmen vanaf het begin mee kunnen concoursen. Het was nu aan de ver gadering om te beslissen. Op énkele leden na ging de vergadering er mee accoord, zo dat de Zwaluw mét de Midebo mee gaat spelen. Bij de rondvraag werden de vragen bevredigend beantwoord, waarna de ver gadering met een dankwoord werd gesloten. BILJARTEN Wedstrijden en uitslagen van het district Den Bosch van de Vlijmens verenigingen. Uitslagen: Klasse C libre: NAO - EBBC 6 2; Fellenoord - Poedelvrees 2-6; klasse D 1Hart van Brabant - OBK 4-4; klasse D 2. OBK 3 - DVK 6-2; DVS 3 - NAO 2 44; klasse E 1Hart van Brabant 4 - OBK 4, 4-4; klase E 2: Luk Raak 2 - NAO 3 8-0. Programma voor deze week Klasse C libre: Schuttershof - NAO; OB K - Paternoster; klasse D 1: Valkenhof - OBK; klasse D 2: OBK 3 -'t Zwaantje; Schotse Roos NAO 2; klasse E 1: Pater noster 2 - OBK 3; Poedelvrees 2 - Tivoli 2; klasse E 2: NAO 3-Gouden Kroon 2. KRUISBOOGSPORT ICringConcours District Eindhoven. De Vlijmense Kruisbooggezelschappen Rozenjacht en Willem Teil namen aan dit concours deel, dat werd gehouden te Schijn- del op de banen van Recht door Zee. Corps A en Ere-afd.: 1 Willem Teil Roer mond 178 pt., 2 Tos Weert 177 pt,, 3 Heij- debloem Schijndel 176 pt., 4 Rozenjacht Vlijmen 174 pt., 5 Mathias Weert 172 pt., 6 Willem Teil Vlijmen. 'Corps B: 1 Heijdebloem Schijndel 172; 2, Mathias Weert 169; 3 Arbeiders Vrien denkring Eindhoven 164; 4 Willem Teil Vlijmen 161;, een mooi succes voor de Vlij mense kruisboogschutters. Koningskruis:Primolastilla; Ere-teken Jacobs, beide 47 pt. Bestuursvergadering. Hetbestuur van de Brab. Kruisboog- schuttërsbond kwam in Breda in vergade ring bijeen, ter -vaststelling van enkele pun ten voor de komende vergadering van de Ned. Bond van Kruisbooggezelschappen, die de laatste zondag van febr. wordt gehouden. In de vacature van de voorzitter, die niet herkiesbaar is, werd als candidaat gesteld voor een bestuursfunctie dhr. P. van Enge len Wzn. uit Vlijmen. WIELERCLUB DE ZWALUW. Dinsdag 28 januari zal de Wielerclub de Zwaluw haar jaarvergadering houden in café 't'Centrum, Ant. Peijnenborg. Aanvang uur. Agenda: Opening door de voorzitter; Verkiezing bestuursleden, aftr. zijn Th. van Dal, M. de Groot en C. van Dal; deze zijn herkiesbaar. Financieel jaaroverzicht; Be noeming leden kascontrole; Sportief jaar overzicht; Vaststelling datum clubkampioen- schap; Vaststelling datum begin zomer- avondcompetitie; Verkiezing sportcommis- sie, die 'herkiesbaar is; Plaatselijke ronden, 3 mei Vlijmen, 6 sept. Vliedberg; Bekend making; Bekendmaking dat niemand aan de Zomeravondcompetitie mag deelnemen die niet in het bezit is van een licentie 1964; Voorjaarstraining in Deuteron; Medewer king clubblad; Rondvraag en Sluiting. BART VAN DE VEN NAAR SPANJE. Deze week vertrekt de Vlijmense prof Bart van de Ven naar Majorca in Spanje voor training met de Flandria-ploeg. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente A'lijmen op maandag 27 januari 1964, des avonds 8 uur, in 't gemeentehuis. Aan de orde 1. Beëdiging van het benoemd verklaar de lid de heer P. Meerburg. 2. Vaststelling notulen van de raads vergadering van 9 dec. 1963. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Aankoop van het pand Inlaagdijk 11 met bijbehorende grond van J. de Laat, De Hoeven 35, alhier. 5. Verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de zuidzijde van de Deken van Baarstraat aan F. van Son, Meerdijk 36 te Vlijmen ten behoeve van de bouw van een enkele woning. 6. Verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de zuidzijde van de Deken van Baarstraat aan H. van Lieshout, Bosseweg 55 te Drunen ten behoeve van de 'bouw van een enkele woning. 7. Voorstel tot onteigening in het 'be lang van de Volkshuisvesting ter realisering van het uitbreidingsplan "De Partiële Her ziening van het uitbreidingsplan in Onder delen Vliedberg 2". 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van het pand Inlaagdijk 11. 9. Voorstel tot vaststelling van de mi nimum verkoopprijzen voor het gebied Eke- laarlaan en omgeving. 10. Voorstel tot verkoop van een com plex bouwpercelen in het gebied Ekelaaf- laan en omgeving aan de fa. J. van Bokho ven te Vlijmen t.b.v. de bouw van 10 wo ningen. 11. Wijziging van het besluit van de raad van 22 april 1963 inzake vroegtijdige beëindiging van: pacht, in dier voege dat in plaats van "1 oktober 1963" vermeld onder II sub d, van het besluit wordt gelezen "1 juli 1964". 12. Aanbieding begrotingen 1964. 13a. Voorstel tót opheffing van de com-, missie van bijstand voor de gemeentelijke bedrijven. 13b. Voorstel tot instelling van een com missie van bijstand voor de financiën der gemeente en benoeming leden dier com missie. 14. Voorstel tot het benoemen van een lid van de sportcommissie in de vacature H. Kroon. 15. Voorstel tot het treffen van salaris maatregelen ten behoeve van het gemeente- personeel. INBREKERS GEARRESTEERD. De rijkspolitie 'heeft een inwoner van Vlij men gearresteerd, die verdacht wordt van inbraak in de lagere school op de Vlied berg, die vorige week is gepleegd. BOERENLEENBANK VLIEDBERG De officiële opening van de Boerenleen bank op de Vliedberg zal 5 februari plaats hebben, al is deze al sinds december in ge bruik. De boerenleenbank alhier blijft toch behouden in ons dorp. DE RIOLERING. Er schijnt bij verschillenden in ons kerk dorp niet veel ambitie te bestaan voor aan sluiting aan de pas aangelegde riolering, omdat zij de kosten van aansluiting te hoog vinden.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2