De Echo van het Zuiden A AL WIJK Hervormde gemeente in Baardwijk kreeg nieuw jeugdcentrum UW MENING 40-Jarig dienstjubileum bij de N.V. Stoomschoenenfabriek A.H. v. Schijndel te Waalwijk w.s.c. ST adelbertvereniging OPBRENGST COLLECTE KERKENBOUW Gemeente begroting wordt vrijdag in Drunens raad behandeld MAANDAG 27 JANUARI 1964 86e JAARGANG No. 8 ZEER GESLAAGDE GECOMBI NEERDE VERGADERING VAN DE AFD. WAALWIJK VAN DE R.K. BOERINNENBOND EN K.A.V. In de zaal van de Lindeboom, bij de heer G. Ouwerkerk had vrijdag avond een gecombineerde vergade ring plaats van bovengenoemde af delingen. De Exportcentrale van de NCB te Boxtel gaf deze avond een de monstratie van het bereiden en op dienen van vleeswaren en het op maken van fijne vleesschotels, wat door de heren van Balen en Dal- mee van genoemde centrale werd verzorgd. Mevrouw van Loon, voorzitster van de afd. Waalwijk van de r.k. Boerinnenbond, heette allen wel kom, doch speciaal beide heren uit Boxtel. De heer van Balen gaf nog een overzicht van de werkzaamhe den in de Centrale. Het vee dat wordt geslacht, komt op een lo pende band de Centrale slagerij binnen, wordt met gas bedwelmd en daarna met een steek afgemaakt. In het bedrijf worden wekelijks ca. 4500 varkens geslacht. De Centrale beschikt over prima róokkasten. Terwijl de heer van Balen een inzicht gaf van de soort vleeswaren, de samenstelling, bereiding en hoe deze op te dienen, maakte de heer Dalmee van de besproken vleeswa ren prachtige schalen op waarvan de dames naar hartelust konden proeven. De aanwezigen waren opgetogen over deze avond. De voorzitster van de KAV, mevrouw Pullens, was dan ook de tolk van allen, toen zij beide heren dank bracht voor de zeer geslaagde demonstratie en voor de heerlijke hapjes. Een spon taan applaus onderstreepte de dank woorden van de voorzitster van de KAV, die mede namens de Boe rinnen beide heren een fijne doos sigaren aanbood. Ook een gehouden verloting werd een groot succes, dank zij de prach tige prijzen. Na de vergadering deed mevr. mevr. van Loon, voorzitster van de Boerinnenbond, nog enkele mede delingen betreffende studiedagen in het komend seizoen, terwijl zal worden getracht binnen afzienbare tijd een excursie naar de export slagerij in Boxtel te maken. Met een dankwoord door de voor zitster van de KAV werd deze zeer leerzame en prettige avond beslo ten. KEINDERKARNAVAL 1964 Ingekomen giften P. Orban, kapper van Mierlo, Kledingmag. M. Dekkers, Ijzerwinkel „de Pauw" Stationsstr. „Musa" Touringcarbedr. Dekkers J. van Dongen, Electr. fa. v. Oss-v. Buren, Drogist P. Willemse, dameskapper fa. de Ronde „Extase Bar", Grotestr. „Romantica" café-dancing Jac. Dekkers, Stationsstr. fa. Pols-v. Heijst „Crescendo", muziekhandel Blij levens, rookartikelen d. Lee, M. Schapendonk, lederwaren, fa. v. Dijk, Stationsstr. Trommelen Fritesbedrijf fa. Adams Supermarkt 2.50 5.— 2.50 1.— 5.— 1.— 2.50 10.— 10.— 1.50 5.— 2.50 2.50 2.50 5.— 5.— 5.— 5.— 10.— 1.— 10.— 94.50 Loeffstraat 9; Arn. Somers, Burg. v. d. Klokkenlaan 43; J. A. de Waal, Julianastraat 7 a; A. M. Smits, St. Antoniusstraat 14 d; M. A. Brok- Vrinten, Bernhardstraat 9; B. de Koning, Groenstraat 21; J. Vrinten, Mr. v. Coothstraat 45; K. C. Mekel, v. Assendelftstraat 94; L. Verhoe- ven-v. Gent, Wilhelminastraat 20; Leon v. Gelder, Thorbeckelaan 6; L. v. d. Hoven, Putstraat 62; S. P. Bet- tonviel, Wijnruitstraat 51; J. M. Bae- ten, De Jonghestraat 4; W. Leven- bach, Wittehorstlaan 8; M. G. v. d. Ven, Burg. v. d. Klokkenlaan 51; A. H. v. Loon, Ganzerikstraat 11; Th. J. v. d. Weijden, Adr. Poirterstr. 10; M. F. H. M. van de Leur, Victorie straat 17, allen te Waalwijk, H. Hoe- venaars, Horst 16, Kaatsheuvel; G. T. A. Sins, Anjerstraat 8, Kaatsheu vel (tweemaal)M. J. G. van Laar hoven, Mgr. Völkerstraat 17, Kaats heuvel; A. H. te Veldhuis, Soemba- straat 8, Dordrecht. De derde prijs van 80.blijft staan. Hiervoor waren 131 goede in zendingen. Deze pot wordt nu 120 groot. Totaal ingeleverde formulieren 642. Totale inzet 405.75. Uitslag: Den Helder 4, Ypenburg 4, Vlissingen 2, Eelde 4, Twente 3, de Bilt 2, Eindhoven 1, Z.-Limburg I. Voor donderdag 30 januari moe ten de formulieren voor de laatste trekking zijn ingeleverd. Voor zondag 2 februari a.s. geldt voor alle elftallen hetzelfde pro gramma als vastgesteld voor afge lopen zondag 26 januari nl.: WSC 1—RKSVA 2.30 uur Sarto 2—WSC 2 2.30 uur Right 'Oh 2—WSC 3 2.30 uur White Boys 2—WSC 4 2.30 uur WSC 5—Waspik 4 12 uur De spelers van WSC dienen er rekening mee te houden, dat ook de opstellingen der elftallen, zoals die voor afgelopen zondag 26 jan. samengesteld en aan spelers, reser ves en leiders toegezonden zijn, voor komende zondag gehandhaafd blijven. Ook in het clubblad Goal zal deze week nog een gelijkluiden de vermelding volgen. De bij bo vengenoemde wedstrijden_ betrok ken spelers, reserves en leiders ont vangen dus geen nadere recht streekse berichtgeving meer. ORGANISEERT TEILHARD DE CHARDIN CYCLUS Het bestuur van de St. Adelbert vereniging, afdeling Langstraat, is er in geslaagd de organisatie rond de te geven Teilhard de Char din Cyclus rond te krijgen. Het resul- Totaal Op de Boerenleenbank zijn op het nummer 1075202 t.n.v. Kinder- karnaval 1964 al een aantal over schrijvingen gedaan, of worden er nog gedaan. Wilt U nog storten, doet het nu. De keinder zijn oe er dankbaor veur. De opper-ceremoniemeester Peer v. d. Muggenheuvel. VIERDE TREKKING VAN DE WEERMANTOTO taat is, dat op dinsdagavond 4 febr., 3 en 24 maart Drs H. J. v. d. Lee s.j. uit Nijmegen naar Waalwijk zal komen om in het Dr. Mollereollege een cyclus van drie avonden te ver zorgen. Pater v. d. Lee zal op de eerste avond een inleiding en een weten schappelijke achtergrond geven op en van het werk van Teilhard de Chardin. Deze Franse jezuït en pa- laeontoloog, die van 1881 tot 1955 leefde, heeft door zijn ideeën in steeds wijdere kring de aandacht getrokken. De tweede avond zal pater v. d. Lee de wijsgerige aspecten behan delen, terwijl tijdens de laatste avond van deze cyclus de christe lijke perspectieven onder de loupe zullen worden genomen. CONTACTGROEP VOOR HANDEL EN INDUSTRIE WORDT OPGEHEVEN Tijdens een ledenvergadering van de Contactgroep voor Handel en In dustrie die vrijdagavond 31 januari in Hotel Ver wiel zal worden gehou den, zal het bestuur aan de leden vergadering het voorstel doen de Contactgroep op te heffen. Het bezoek aan de contactavon den was in 't afgelopen verenigings jaar dermate gering, dat het be stuur het niet verantwoord acht nog langer sprekers uit te nodigen. A.N.W.B. filmavond Morgen, dinsdagavond, zal de A.N.W.B. in Musis Sacrum 'n film avond houden, waarbij enkele films zullen worden vertoond die betrek king hebben op toerisme en ver keer. Tevens zullen aan de hand van kleurendia's de werkzaamheden van de A.N.W.B. worden toegelicht. Een bescheiden expositie in de zaal zal de bezoeker een indruk geven van de grote verscheidenheid der bondsuitgaven. De avond begint om 8 uur. VERTONING NIEUWE FILMS VOORTAAN OP DONDERDAG AVOND De vertoning van de nieuwe films in de Waalwijkse bioscopen zal voortaan op donderdagavond ge schieden en niet meer op vrijdag avond, zoals dat in het verleden het geval was. Een en ander geschiedt in het kader van een landelijk ge nomen besluit van bioscoopexploi tanten. Mgr H. HEEZEMANS IN EINDHOVEN OVERLEDEN Op 74-jarige leeftijd is in het r.k. Binnenziekenhuis in Eindhoven Mgr H. Heezemans, oud-deken van Eind- in Haaren, ere-kanunnik van het kathedraal kapittel van St. Jan, ge heim kamerheer van Z.H. de Paus en Officier in de Orde van Oranje Nassau. De Pontificale Uitvaartmis zal plaats hebben op donderdag 30 jan. om half elf in de parochiekerk van St. Catharina. JUDO-CLUB „WAALWIJK" Bij onderlinge wedstrijden voor de jeugd, werd in groep 1 de groep van J. Stoffens eerste met 10 punten; tweede werd groep Hurkmans met 9 pnt.; derde werd de groep van J. Shoobred met 3 pnt. en vierde de groep van W. Shoobred met 2 pnt. De groep Stoffels bestond uit de jongens J Stoffels (captain), J. v. Zuilen, N. v. d. Krabbe, A. Mosse- veld, T. Schuurmans, B. v. d. Oever en N. v. d. Water. Bij groep 2 werd de groep Schel- lekens eerste met 8 pnt.; tweede groep Snijders met 7 pnt.; derde groep De Vos met 5 pnt. en vierde groep Roomer met 1 punt. De groep Schellekens bestond uit de jongens Schellekens (capt.) en de meisjes R. Bertsch, E. Soffner, N. de Kwaasteniet en A. de Hoop. Door de heer Horsten, zwarte band 3e dan uit Tilburg, werden examens afgenomen voor Judo en Jiu Jitsu. Voor blauwe band slaagden de he ren B. v. Veldhoven en A. van den Heuvel; voor gele band de heren A. Boom en J. de Leijer; voor Jiu Jitsu 2e graad slaagden de heren Th. Markx en P. Kivits. WINKELRUIT VERNIELD De grote étalageruit van de firma Meulemans in de Grotestraat moest het ontgelden, toen een auto tegen de gevel reed. De auto, die werd be stuurd door mej. K., werd ook aan zienlijk beschadigd. AUTO SLIPTE EN KANTELDE Op de Sprangseweg belandde een V.W.-busje na een slippartij op z'n kant in de wegberm. De bestuurder, E. E. uit Waalwijk, verklaarde la ter dat hij moest remmen voor een plotseling overstekende hond, waar na hij begon te slippen. De auto weid aanzienlijk beschadigd. JONGEN AANGEREDEN Doordat hij onverwacht de weg overstak, is de 7-jarige J. de G. door een bestelauto aangereden. J. K., de bestuurder van de bestelauto, kon de knaap niet meer ontwijken. Het slachtoffer liep vermoedelijk 'n hersenschudding op. Voor zover bekend, heeft de col lecte voor de kerkenbouw, die afge lopen zondag is gehouden in de pa rochie St. Jan, 950.opgebracht. De parochianen van St. Ciemens brachten 368.bijeen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: diverse portemonnaies met inhoud; wit hondje; medaille; dameshandschoen; zwart hondje; bruine boekentas met inhoud; Duits leerboek; kinderfiets; rijbewijs; hond. Verloren: Duitse herder; dames- bril; gouden damesbril; regenbroek. AGENDA woensdag 8 uur: repetitie dames koor in De Twee Kolommen, zondag: geen repetitie voor man nenkoor. Vanaf donderdag a.s.: Theater „Musis Sacrum" „Maciste en de Tirannen". De Hervormde Gemeente van 't Waalwijkse stadsdeel Baardwijk heeft een fraai jeugdcentrum ge kregen. De oude pastorie aan de Loeffstraat is daartoe verbouwden zaterdagmorgen tijdens een offi ciële bijeenkomst in de nieuwe gro te zaal geopend door burgemeester J. Teijssen. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door mevrouw de weduwe Louwe Kooijmans, wier echtgenoot van 1905 tot 1946 predi kant is geweest te Baardwijk. De wethouders, van Heeswijk, van den Hoven en van Laack waren bij deze opening eveneens aanwezig. Dominee Van 't Kruis schilderde de behoefte, die er aan een her vormd jeugdcentrum is ontstaan. In ruim zes jaar is het aantal protes tanten met tweederde toegenomen. hoven, overleden. Deken Heezemans, ()Hierdoor hebben wij een ruim ar- d inni -7Ün dm 1H P"n nripst.er- «nlTrnrton" ri r\m i Tl PP die op 6 juni zijn gouden priester feest zou hebben gevierd, was van 1934 tot 1945 pastoor in de parochie St. Jan te Waalwijk. Mgr Heezemans was verder oud- professor aan het Groot Seminarie De grote geldprijzen rollen er weer uit. Nog eenmaal speelt de weerman. Let op: zaterdag 1 februari. Speel die laatste keer zeker nog mee. Deze week gaat de eerste prijs van 100.naar de volgende per sonen: A. Appels, Grotestraat 227; H. A. Smits, Noordstraat 58; A. J. de Rooij Kamperfoeliestraat 1, J. van Gent, Burg. Verwielstraat 4; J. P. v. Bree, Orteliuslaan 21; P. Klerx, Loeffstr. 14; P. M. J. Heeren, Wilhelminastr. 30; R. v. Wees, v. Brederodelaan 5, allen te Waalwijk. De tweede prijs van 120.gaat naar: Mevr. v. Wees-v. Well, v. Brede rodelaan 5, R. v. Wees, v. Bredero delaan 5; J. Hensen, Parallelweg 19; J. M. G. IJpelaar, Grotestraat 60 b; C. Kramer, N.-Parallelweg 71; H. A. Snijders, Stationsstraat 47; C. A. Hesselberth, Noordstraat 256; H. P. C. Heeren, Wilhelminastraat 30; Me vrouw Nijssen, Hoekeinde 2; L. A. J. van de Wiel, Stationsstraat 83; G. Klerx, Loeffstraat 4; B. Schilders, Vrijdagmorgen heeft ten kantore van de Schoenfabriek A. H. van j Schijndel N.V. de huldiging plaats gehad van de heer M. W. Fijneman te Waalwijk, die op deze dag 40 jaren als werknemer aan het be drijf was verbonden. Nadat de jubilaris om half elf aan zijn woning was afgehaald met zijn echtgenote en enkele kinderen, werd het gezelschap op het privé- kantoor feestelijk ontvangen door de nieuwe directeur, de heer J. M. R. Huygers. Intussen had ook de edelachtbare heer Burgemeester van zijn belangstelling blijk gege ven door persoonlijk bij deze hul diging aanwezig te zijn. De heer Huygers heette, toen ook 't personeel van de afdeling, waar in de heer Fijneman in de fabriek werkzaam is, daarbij was uitgeno digd, de aanwezigen hartelijk wel kom en noemde het een grote eer, burgemeester Teijssen ter gelegen heid van dit jubileum te mogen be groeten en daardoor tevens kennis met hem te maken. Hij achtte het een vrij grote zeld zaamheid om jubilarissen in het be drijf te hebben, die zo'n groot aan tal dienstjaren hebben volbracht, doch alvorens verder te gaan, ver- verleende hij eerst het woord aan de edelachtbare heer burgemeester, omdat hij meende, dat hetgeen hij nog te zeggen had, ongetwijfeld van mindere importantie was dan de woorden van onze burgemeester, die ongetwijfeld met een speciaal doel naar hier was gekomen. Deze begon dan met de heer Fij neman te feliciteren met zijn 40- jarig dienstverband in dit bedrijf, en het deed hem genoegen, dat hij voor een dergelijk feit al meerma len hier op het kantoor was ge weest, behalve dat het hem ook be kend was, dat nog verschillende an dere werknemers ook reeds hun zilveren jubileum hadden gevierd. Hij achtte dit een bewijs van de goede verstandhouding tussen de werkgever en werknemer. Op ver zoek van de directie heeft hij dan ook gaarne zijn medewerking wil len verlenen om de heer Fijneman voor te dragen voor de eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau, en het verheugde hem zeer te kunnen mededelen, dat het H.M. de Konin gin had behaagd hem deze te ver lenen op grond van zijn verdien sten door grote plichtsbetrachting, ijver en collegialiteit. Daarna spel de hij de jubilaris dit ereteken op de jas onder aanbieding van zijn gelukwensen aan hem, zijn echtge note en kinderen, en feliciteerde tevens de directie en de aanwezige personeelsleden. De directeur dankte hierna de burgemeester voor deze onderschei ding en sprak zijn erkentelijkheid uit voor zijn bemiddeling en de zeer waarderende woorden door hem gesproken. Hij was er trots op weer een medewerker in hun mid den te hebben, die zijn arbeid be loond zag met deze hoge onder scheiding. Ook bood hij nu zijn ge lukwensen aan met een gouden hor loge als blijk van waardering voor de trouwe diensten aan de onder neming bewezen. Hij hoopte, dat de heer Fijneman hiervan nog vele ja ren plezier mocht beleven in goe de gezondheid en ter herinnering aan deze dag en presenteerde me vrouw Fijneman een mooi bouket tulpen. Daar hij als nieuwe direc teur der N.V. van Schijndel nog slechts onvoldoende al zijn men sen persoonlijk kende en het hem daarom onmogelijk was ver in het verleden terug te grijpen, gaf hij het woord aan de heer A. Mahieu, die al zovele jaren aan dit bedrijf verbonden was, die met meer na dere bijzonderheden in een terug blik over deze periode de rede van de heer Huygers aanvulde en ook zijn gelukwensen aanbood. Namens het personeel trad ver volgens de afdelingschef, de heer A. van Nunen naar voren. Hij prees de grote collegialiteit van de jubi laris, zijn ijver en ruime vakken nis, omdat hij al die jaren verschil lende werkzaamheden had verricht en zijn betoonde trouw, vooral in de moeilijke omstandigheden van de zaak in de laatste tijd. Onder aanbieding van zijn gelukwensen bood hij hem een kist sigaren en aan zijn vrouw een bloembouket. Terwijl tenslotte de erewijn werd rondgediend, bracht mej. Fientje Fijneman, een dochter van de ju bilaris, namens haar vader en moe der in keurige bewoordingen dank aan de burgemeester voor de ver kregen koninklijke onderscheiding, aan de directie voor de hartelijke ontvangst, de spontane huldiging en het waardevolle geschenk en aan de heren Mahieu en van Nu nen voor de vriendelijke woorden en de aangeboden gelukwensen. Dit allemaal had hun ten zeerste getroffen en zij kon dan ook de verzekering geven, dat zij allen door dit alles 't jubileum van haar vader hem tot een grote onverge telijke dag hadden gemaakt. Nog enige tijd bleef daarna het gezelschap genoegelijk bijeen onder het genot van een extra glaasje en 'rokertje, totdat de familie Fijne man weer naar huis werd gebracht om verder het feest in eigen kring te gaan vieren. beidsveld gekregen", zei dominee Van 't Kruis, die opmerkte, dat de pastoriebewoners steeds gedaan hebben wat ze konden doen, om van het huis toch enigszins een ontmoetingscentrum te maken. De dominee zei trots te zijn op het nieuwe jeugdcentrum, dat evenwel nog geen naam heeft. „Er is met voortvarend enthou siasme gewerkt kunnen worden", aldus dominee Van 't Kruis, die de spontane medewerking memoreer de van het gemeentebestuur, van verschillende kerkelijke instanties, fondsen, het college van diakenen van Baardwijk en het zgn. uitbrei dingscomité, dat via enkele acties een bedrag van tienduizend gulden bijeen heeft gebracht. De medewer king van het gemeentebestuur be stond uit een lening van 26.000.-. Van de jaarlijkse rente en aflossing wordt 70 procent geschonken. Ds. Van 't Kruis dankte ook voor de steun van architect De Wilde en de kunstenaar Verboom, welke laatste opdracht kreeg twee moza- ïken te vervaardigen. Namens de Provinciale Kerkver gadering van Noord-Brabant en Limburg en de Provinciale Com missie van het Jeugdwerk sprak de heer Mater een gelukwens. „Bij ons wordt het probleem van de deskundige begeleiding van het jeugdwerk aan de orde gesteld", zei de heer Mater. „Maar alle deskun digheid zal tevergeefs zijn, als er geen met liefde werkende gemeen te achter het jeugdwerk staat". Ds. Breeuwsma, die namens de kerkeraad van de Hervormde Ge meente van Waalwijk een felicita tiewoord sprak, merkte op, dat de EERST BOUWEN DAN TROUWEN Jaren hebben ze met zijn twee ën gewacht. Jaren hebben ze op de lijst voor woningzoekenden ge staan en eindelijk komen de wo ningen klaar. Ze zijn aan de beurt. Het jonge stel is ineens vol activi teit. Iedereen helpt om de woning te installeren, want alles moet keu rig klaar zijn. Men holt naar ge meentehuis en pastorie, naar de drukker en de naaister alles moet vlug klaar zijn Ja dan is er geen tijd meer om eens rustig zich te bezinnen, om eens samen te praten over de toe komst. Maar als de vastentijd komt, zijn er geen bruiloften, dus een mooie kans om op retraite te gaan, een retraite juist afgestemd op de levenspro blemen van verloofde paren. Er is een retraite voor verloofde paren van: 20 - 23 febr. d.i. donder dag 21 uur - zondag 13 uur en van 13 - 15 maart d.i. vrijdag 21 uur - zondag 20 uur. Vergoeding 20 p.persoon. Leden van de Retraitepenning reductie. Eveneens leden van de KAB of VKAJ, indien ze een retraiteformu lier meebrengen ondertekend door de plaatselijke secretaris. Opgaven aan het Retraitehuis „Loyola" te Vught, tel. 04100-37973. U ontvangt daarna een bevestiging. kleine broer Baardwijk de grotere broers Waalwijk en Besoijen, in de Loeffstraat nog wel, de loef heeft afgestoken. „Het moeilijkste werk komt nog bij het functioneel ma ken van deze ruimte en het active ren van het jeugdwerk", zei domi nee Breeuwsma, die tevens voor samenwerking pleitte. Een zoon van de vroegere domi nee, de heer H. Louwe Kooijmans, sprak mede namens zijn moeder. Hij haalde een aantal jeugdherin neringen op, onder meer de eerste steenlegging in 1911 van het hui dige kerkgebouw, die door hem werd verricht. Hij overhandigde ds. Van 't Kruis een couvert met in houd ter besteding aan het jeugd centrum. Burgemeester Teijssen zei, dat het gemeentebestuur de plannen van de kerkeraad van Baardwijk juist om het belang van de plannen heeft gesteund en om de verwezen lijking vlugger mogelijk te maken. „U hebt met bescheiden middelen grote dingen tot stand gebracht", zei de burgemeester, die de veel omvattende functie van het gebouw schetste. De burgemeester verklaar de het gebouw voor geopend met het uitspreken van de beste wen sen voor de toekomst. Na de opening recipiëerden de kerkeraad en ds. Van 't Kruis, waarna de genodigden het nieuwe jeugdcentrum bezichtigden. HINDERLIJK In uw blad van vrijdag 25 januari las ik het schrijven van „Een con certganger". Deze heer heeft zich, en terecht, geërgerd aan het gedrag van jeugdige personen tijdens een concert in de Ned. Herv. kerk te Waalwijk. Nu schrijft deze heer het volgen de: „Hoe men zoiets kan tegengaan weet ik ook niet, maar het is in ie der geval vervelend". Waarde heer, er is niets zo ver velend, maar er is m.i. toch wel iets aan te doen. Persoonlijk heb ik ook eens iets dergelijks ervaren, n.l. ook in een kerk bij een rouwdienst van een onzer grootste verzetshelden. Men kon zich daar ook blijkbaar niet gedragen zoals het behoorde. Toen heb ik - ik kon het niet langer gedogen - die mensen in deze ei volle kerk met slechts één woord tot de orde geroepen. Men was even be duusd. Maar het hielp afdoende. De pret was ineens uit. Misschien zegt u, daar is wel wat moed voor nodig. Maar als u die kunt opbrengen, meen ik u 'n mid del aan de hand te hebben gedaan dat afdoende is en u verder een on gestoord genieten waarborgt. J. M. Versteeg Waalwijk Geachte biljartliefhebbers. Naar aanleiding van de biljart verslagen, opgenomen in dit blad van vrijdag 17 januari j.l., wil ik als belangstellende van 't Vosje het een en ander verduidelijken in het voordeel van 't Vosje, want wat nu volgt, is een misverstand, dat geen van beide partijen gewild zullen hebben. Hier volgt het verslag: „De ontmoeting 't Vosje 1BSV 1, die door 't Vosje 1 met 62 werd gewonnen, kan maar het best zo spoedig mogelijk worden vergeten, om redenen die met ware sportivi teit van de zijde van 't Vosje (al thans van de schrijver van de partij A. PullensAd v. Cromvoirt) niets, maar dan ook niets van doen heb ben. We zullen hierover dan ook maar verder zwijgen en hopen dat dit geval op zich zelf staat en iets dergelijks zich niet meer zal voor doen. Het bij de wedstrijdleiding in gediende formulier spreekt van treu rig. O.i. zijn dergelijke gevallen de mooie biljartsport onwaardig". In werkelijkheid heeft het geval zich als volgt toegedragen: Het formulier dat ingediend had moeten worden, is, zonder daarbij na te denken, verwisseld met 't for mulier waaronder de woorden treu rig en onsportief e.d. voorkwamen. De woorden waren voor de gijn ge schreven door B.S.V.-ers, waarna dit formulier per abuis werd ingediend, doch daar wisten schrijver en spe lers van bovengenoemde partij niets van. Ik weet zeker dat beide par tijen sportief en gezellig gespeeld hebben en dat wat er is geschreven, een misverstand is. Het ging er voor een wedstrijd misschien wel een beetje te gemoedelijk aan toe. Ik hoop, dat ik met het bovenstaande alle biljartsportliefhebbers duidelijk heb kunnen maken hoe het is ge gaan en mogen alle verenigingen nog vele sportieve ontmoetingen met 't Vosje hebben. De redactie dank ik voor de plaats ruimte. Een supporter. Pe raad van Drunen zal a.s. vrij dag in de eerste openbare vergade ring de begroting voor 1964 behan delen. Op deze eerste vergadering van 1964 zal burgemeester mr. Stie- ger ook zijn nieuwjaarsrede hou den, waarbij deze na een overzicht over 1963 ook zeker iets zal ver tellen over de plannen voor 1964. De begroting 1964 is blijkens de nota van aanbieding sluitend met een post onvoorziene uitgaven van 88.999.-. Hiervan is f 74.195.- ge reserveerd voor kapitaallasten voor in 1964 uit te voeren kapitaalwer- ken in de onrendabele sector. Uit de aangeboden nota blijkt wel de zeer bijzondere aandacht welke het gemeentebestuur aan de dag legt voor het optrekken van het voor- zieningspeil. Over de inkomsten voor 1964 kan de nota nog geen duidelijk beeld geven i.v.m. de grootte van de uit keringen uit het gemeentefonds. Indien de uitkeringen uit het ge meentefonds zodanig zullen zijn, dat een in normale omstandigheden verkerende gemeente rond kan ko men zal voor Drunen een verrui ming van de plaatselijke belasting van reëele betekenis zijn. Dit om de bijzondere en hogere uitgaven in het kader van de optrekking van het algemene voorzieningspeil te rechtvaardigen. In 1964 zal hier over waarschijnlijk meer bekend worden. Ten aanzien van de uitgaven zegt de nota: Aanzienlijke taken staan de ge meente nog te wachten. Het is de gemeente gelukt zich gedeeltelijk aan te passen aan een hoger voor zieningspeil. Het oude centrum is voorzien van riolering en de be strating en straatverlichting is aan gepast. In totaal werd hiervoor be taald 1.700.000.-. Het riolerings plan zal nog plm. 400.000.- ver gen, terwijl de bouw van een defi nitieve zuiveringsinstallatie meer dan 1.000.000.- zal kosten. Voor aanleg en verbetering van buitenwegen werd na de oorlog uitgegeven 350.000.-, terwijl voor aanpassing van het wegennet aan veranderde situaties de komende jaren zeker 500.000.- nodig zal zijn. Het onderwijs blijft een aanhou dende zorg van de gemeente. Na 1950 werd hiervoor bijna 2.000.000 uitgegeven voor bouw van scholen en inventarissen. Ook in de komen de jaren zullen zeker nieuwe voor zieningen getroffen moeten wor den. Op het terrein van recreatie en cultuur is de na-oorlogse ontwikke ling zonder overdrijving stormach tig. Niet zonder trots mogen ge noemd worden de bouw van het re creatiecentrum „De Klinkaert", waarin thans 600.000.- werd geïn vesteerd, de aanleg van het sport park van 140.000.- en zwembad van 500.000.-, terwijl daarnaast de subsidiëring van cultuur en jeugd werk belangrijk werd uitgebreid. Ook op dti gebied zullen evenwel in de komende jaren nog grotere investeringen nodig zijn. Te den ken is hierbij aan aanleg van een ijsbaan, bouw van een sporthal en instructiezwembad. Tegelijkertijd staat de gemeente voor de noodzaak tot sanering van gedeelten der oude bebouwing. De activiteit op dit gebied is nog slechts beperkt geweest, doch het is niet uitgesloten dat deze zich geleidelijk zal ontplooien. INVESTERINGEN In de onrendabele sector zal in 1964 moeten worden geïnvesteerd: a. bouw 32 woningwetwoningen '63 480.000.- I bouw 40 woningwetw. '64 600.000.- bouwrijpmaken gronden 650.000.- aankoop gronden in uitbreidings plannen 300.000.- gasbedrijf 50.000.- Totaal 2.080.000.- b. In 1963 werd voor werken welke in 1964 zullen worden uitgevoerd reeds gevraagd aan kredieten voor een bedrag van 979.483.-. c. Voor diverse kleinere werken w.o. onderwijs, huisvesting, jeugd beweging, de zuidverbinding met Waalwijk, brandweer en sportpark zal dit jaar nog een krediet worden gevraagd van 651.000.-. d. Werken welke in 1964 zullen worden voorbereid en eventueel in uitvoering worden genomen zijn: Saneringen in centrum onbekend Saneringsplan Schoolstr. onbekend Verlegging Badhuisstr. 300.000.- Riolering Grotestr. oost 150.000.- Bouw ulo-school onbekend Bouw sporthal onbekend Aanleg ijsbaan onbekend Bouw zuiveringsinstall. 1.000.000.- In 1964 zal de totale investering in de gemeente Drunen dan ver-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5