VLIJMEN Smidje Verholen en de rare alchimist Uit der Langstraat Sprang-Capelle Rijles....? Stiksters en Plaksters Jongens en Meisjes PONYCLUB Ds. Verploeg nam afscheid van Herv. Gemeente te Waspik t DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JANUARI 1964 Nieuwkuijk Haarsteeg Heusden Capelle Sprang Waalwijk BCorte berichten AFWEZIG N. M. v. Huiten flinke werkster net meisje Kaaskeizer Te koop aangeboden zit- slaapkamer Auto-rijschool „BRABANT" zit-slaapkamer kinderwagen Brabantse Lederwaren Industrie «TAPXTCm *-» meerderd worden met f 2.080.000.- in de rendabele en 1.630.483.- in de onrendabele sector. De totale rendabele investeringen per 1 jan. '64 bedroegen 6.255.780, het totaal aan onrendabele investe ringen bedroeg op die datum 4.340.470.-, het totaal aan uitge leende gelden 161.260.-, het totaal aan investeringen per 1 jan. 1964 was hiermee op 10.757.510.- ge komen. De kapitaalslasten omgeslagen per inwoner steeg van 1956 van 30.62 naar 63.75 per 1 jan. '64. De financiering van de genoemde investeringen geschiedde voor 9.309.368.- door leningen, de rest door eigen kapitaal en reserves. Vermeldenswaard is nog dat de personeelsbezetting bij gemeente secretarie en gemeentewerken en -bedrijven van 1956 met 26 steeg tot 45 per 1 jan. 1964. De uitgaven aan subsidies zijn dit jaar weer hoger begroot dan in '63 en er is zelfs een stijging te zien van 10.340.- TELEFOONCEL OP DE VLIEDBERG Naar aanleiding van een schrijven van de directeur van het telefoondistrict van 's-Her- togenbosch, waarin aan het gemeentebestuur van Vlijmen wordt meegedeeld, dat deze gemeente de beschikking zal gaan krijgen over een openbare telefooncel, heeft het col lege van B. en W. de raad in een pre-advies voorgesteld deze telefooncel op de Vlied berg te laten plaatsen. Het gemeentebestuur van Vlijmen is door de directeur van het te lefoondistrict 's-Hertogenbosch voor de keus gesteld, deze telefooncel of op het plein in het kerkdorp Vlijmen of in het centrum van de Vliedberg te plaatsen. Bij de bepaling van de plaats waar deze telefooncel zal komen, heeft het college zich o.m. laten leiden door de navolgende feiten. De woonkern in de Vliedberg is nog zeer jong, zodat van een hechte band onder de bevolking nog geen sprake is. Het college van B. en W. meent dan ook dat de bewo ners van het kerkdorp Vlijmen, die elkaar in de regel beter kennen, gemakkelijker bij telefoonbezitters zullen aankloppen, dan de bewoners van de Vliedberg. Bovendien be staat in het kerkdorp Vlijmen reeds, zij het dan ook in beperkte mate, een openbare te lefoongelegenheid op het postkantoor. Ook de Bouwcommissie heeft zich voor plaatsing op de Vliedberg uitgesproken. Pand Inlaagdijk 11 wordt onbewoonbaar verklaard. 'Uit een onderzoek dat door de Dienst ge meentewerken is ingesteld naar de bewoon baarheid v. 't pand Inlaagdijk 11, eigendom van J. de Laat en voor het laatst bewoond geweest door F. A. de Vaan, is gebleken, dat deze woning niet voor verdere bewo ning in aanmerking kan komen. Het college zal de raad vanavond dan ook voorstellen dit pand onbewoonbaar te verklaren, waar bij de ontruimingstermijn zal worden ge steld op een dag. NIEUWE LUIDKLOK. De luidklok van de oude noodkerk zal naar de nieuwe parochiekerk worden over geplaatst. Hoewel de parochiekerk goede luidklokken heeft, zal deze luidklok ge bruikt worden voor het luiden van het ange lus enz. CULTURELE AVOND. De culturele avond, die door de kring 's-Bosch van de RKJB en de Boerinnenbond zaterdagavond in café J. van Oyen alhier werd gehouden, is voor de organisatoren een onverdeeld succes geworden. Niet min der dan 53 jongens en meisjes hebben en kele uren lang elkaar bekampt om tot de beste prestaties te komen, maar ook om beslag op de mooiste prijzen te kunnen leg gen. De avond werd geopend door de voor zitter van de Bossche Kring de heer M. Keetels uit Drunen, die allen een hartelijk welkom toeriep en het nut van zo n avond nogmaals onderstreepte. Hierna kreeg de culturele leider van de kring de heer Kap- teijns het woord, die de jury, bestaande uit de Z.E. Pater Marinus van de Abdij Ma- riënkroon, de heer Noyens uit Drunen en mevr. van Delft uit Heusden aan de deel nemers voorstelde. Voor het declameren hadden zich 30 deelnemers opgegeven, voor spreken in 't openbaar 11 en voor zang 12. De uitslag: Spreken in 't openbaar 3 min.: 1 T. Nouwens, 2 J. Knippels, 3 Corry Ver hoeven, 4 J. de Wilt, 5 H. de Wilt, 6 J. v. Bokhoven, 7 H. v. d. Wiel, 8 P. Ploegma kers, 9 Leo Klijn, 10 L. Pulles. Declameren kl. A: Truus Ploegmakers Drunen; kl. B: 1 Piet Ploegmakers, 2 Jo de Gouw; 3 Riet Bruijsters; 4 Fr. v Herpt; 5 Riki v. d. Brandt; 6 Leny Buijs; 7 Dini de Gouw, 8 Jeanne v. Kuijk; 9 Fr. Nouwens; 10 Mary v. Kuijk; 11 Corry Verhoeven; 12 Toon Smits; 13 Piet Ploegmakers; 14 Leny Kok; 15 Jo Brok; 16 Jan Smits; 17 Mar- tien Buijs; 18 Giel van Oyen; 19 Kees Smits; 20 Jan Smits. Zang 1 P. Bruijsters en Duo Buijs; 2 Gez. van Mierlo; 3 Trio v. Bokhoven-Buijs met gitaarbegeleiding. Na de prijsuitreiking werd mej. v. Herpt door de culturele lei der gehuldigd in verband met het vele werk aan de organisatie verbonden en kreeg zij een fraai boeket bloemen aangeboden. Een gezellig samenzijn vormde het slot van deze zeer geslaagde avond. BOERENGEZINSDAG Op dinsdag 28 jan. a.s. zullen de boeren- organisaties, t.w. de NCB, de RKJB en de Boerinnenbond, weer hun jaarlijkse gezins dag houden. De dag begint met een H. Mis, die om 9.30 uur door de geestelijk adviseur pastoor Serrarens zal worden opgedragen. Hierna verenigen allen zich in café J. v. Oyen om aan te zitten aan een Brabantse de Z.E. Pater Dr. S. Donders, met als on- werp „De nieuwe ontmoeting der volkeren", en een lezing met film door dhr. F. v. d. Hout, directeur van het gew. arbeidsbureau over de werkgelegenheid in ons land. 's Avonds 7 uur komt men weer bijen om getuige te zijn voor het toneelstuk „Ballet op de boerderij", dat door de toneelclub van de RKJB zal worden opgevoerd. NIEUWKUIJK - HAARSTEEG 3-6 Het le elftal van de v.v. NieuWkuijk heeft in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Haarsteeg ervoren dat het tempo in de 4e klase hoger ligt. In het eerste kwartier was de thuisclub het meest in de aanval en doel man van Gestel moest zeer vaak in actie komen, maar plotseling keerde het getij en toog Haarsteeg ten aanval en wist midvoor v. d. Heijden met een mooi schot 1 - 0 te maken; uit een voorzet van Beaard kopte v. d. Bosch fraai in, 0-2. Met deze stand kwam de rust. De 2e helft was nog maar enkele min. oud of de thuisclub moest al tegen een 0-3 achterstand aankijken. Uit een fraaie voorzet van Harry Beaard maak te v. d. Heijden 0-4. Een uitval van de midvoor van de thuisclub werd met succes bekroond, 1—4. Van den Bosch had een produktieve bui en bracht de stand op 1 6. Dat vonden de gastheren wel wat erg en van het feit dat de blauw-witten het wel geloofden profiteerden zij op een handige manier en het was Fr. Krol die van dicht bij hard inschoot, 2-6. Door toedoen van v. Os werd het nog 3-6. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op 31 januari 1964 des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderzoek geloofsbrieven van de heer H. A. Klaren, benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad ter vervulling van de plaats opengevallen door ontslagneming van de heer Chr. A. J. van Herpt. 5. Voorstel tot wijziging reglement op het gebruik van het gemeentelijk sportveld. 6. Voorstel tot vaststelling verordening tot regeling van de toekenning van gemeen telijke onderscheidingen. 7. Benoeming leden commissie wering schoolverzuim. 8. Voorstel tot verlening krediet voor de bouw van een openbare kleuterschool. 9. Voorstel tot verlening krediet voor 't schilderen van lichtmasten. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling i.g. art. 50 Kleuteronderwijswet van een bedrag van f 480 ten behoeve van de R.K. Kleu terschool. 11. Goedkeuring rekening Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg over 1962 en voorlopige vaststelling van de reke ning van het Gas- en Woningbedrijf 1962. 12. Vaststelling gemeente- en bedrijfsbe- grotingen 1964. 13. Wijziging gemeentebegroting 1964. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. BURGERLIJKE STAND 1 - 15 jan. 1964. Geboren Nicolaas Wilhelmus Adria- nus zv A W N Timmermans en P A M Boonman - Miljam dv P F v Gemst en J G A Koomen - Aida Adriana Norberta dv A M Ketels en G A Kuijpers - Ariena dv E Kant en C C den Tek - Paulus Joan nes Maria zv H A Klaren en J M W Ver schuren - Michiel zv M Moonen en J E M van Turnhout. Gehuwd Marinus Johannes Pechtold 25 j en Johanna Maria van As 20 j beiden alhier. Ingekomen Th J G Zweers echtg v v d Bergh van Batenburg; C J M v Krugten echtg v v Beijnen van Vlijmen; J C J M v Besouw van 's-Bosch; H J v Balkom van Groesbeek; A Vanderbos echtg v Coenradie van Gorichem; J v Weert echtg v Bekkers van St Oedenrode; J M v Drielen echtg v Juinen van Bergschenhoek. VertrokkenM J Pechtold naar Vlij men; J M v As echtg v Pechtold naar Vlij men; R J T Merkx naar Drunen; N M J v Drunen en gez naar Drunen; B P A Kramer naar Eindhoven; MCE Kramer naar Eind hoven; M J Kramer naar Eindhoven; B J Kramer naar Eindhoven. Er zijn weer zeer mooie prijzen te verdienen, dus, rik-liefhebbers, a.s. vrijdagavond naar W. van Oers. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING "PRO PATRIA". De Chr. Gymnastiekvereniging "Pro Pa- tria" heeft met een 16-tal turnsters en tur ners deelgenomen aan de kringwedstrijden voor Brabant en Limburg, in de intieme en moderne turnzaal te Klundert. Ongeveer 100 deelnemers namen aan de ze selectiewedstrijden deel, een groot veld, waarin gestreden moest worden om gese lecteerd te worden, en om hierin prijzen te behalen moest men wel uit het goede hout gesneden zijn, temeer daar het turnpeil ook steeds beter wordt en van de turners en turnsters steeds meer geëist wordt, om mee te blijven dingen in de hoogste regionen. Maar de Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria heeft ook hier de eer van Sprang weer hoog gehouden, ondanks dat zij zich bij de oefeningen moeten behelpen met een slechte outillage wat de gymzaal betreft. De volgende prijzen werden behaald le Graad heren: H. Paymans met 29,8 pt. le prijs; dhr. Paymans wordt ook afgevaar digd naar Rotterdam, om daar voor het ge west Zuicl de eer hoog te houden. 2e Graad heren: J. de Rooij le prijs met 30.4 pt.; W. Timmermans 2e prijs met 30 pt.; J. van Beek 4e prijs met 29,3 pt.; A. Broeks 6e prijs met 28,3 pt.; J. de Bruin 9e prijs met 28,2 pt.; G. de Bie 12e prijs met 26,7 pt. Aspiranten heren A. de Jonge 4e prijs met 30 pt. Dames le Graad: L. Vos 4e prijs met 29,2 pt.; J. de Rooij 6e prijs met 28,4 pt. Dames 2e Graad: J. van Hees 4e prijs met 29,8 pt.; R. Rozenbrand 9e prijs met 28.5 pt.; P. Rozenibrand 12e prijs met 28,2 'pt.; C. Timmermans 13e prijs met 27,7 pt. Al met al een zeer geslaagde kringwed strijd, waar Pro Patria weer hoge ogen gooide en zeer sterk vertegenwoordigd is in het gewest Zuid, waar straks om de beste van het gewest Holland gestreden moet worden in Rotterdam. Wij wensen Pro Patria en in 't bijzonder de leider, proficiat met de behaalde resul taten; hij heeft Pro Patria door zijn kunde en doorzettingsvermogen op dit hoge plan weten te brengen. Voor de turners en turn sters een stimulans op deze weg voort te gaan. UITVOERING HARMONIE MARIJKE. A.s. zaterdagavond half 8 zal in de zaal van de Chr. Volksbond de jaarlijks uitvoe ring voor. donateurs en belangstellenden ge geven worden door de Harmonie Marijke en de Drumband. Naast het muzikale gedeelte van het programma, zal de avond verder cier Harry Bosch uit Tilburg met de Kori- gevuld worden door de humorist-conferen- tons en accordeonist. Dit gezelschap is hier niet onbekend en men kan er zeker van zijn dat hier een mooie avond geboden zal wor den. N. E. O. Doordat j.I. zaterdag de KNVB alle wed strijden voor de competitie heeft afgelast, is het gehele programma opgeschoven naar a.s. zaterdag. Dus voor NEO de wedstrijd: Sprang - Arnemuiden. RIK-CONCOURS. Op vrijdag 31 januari a.s., des avonds 8 uur zal er wederom een rikconcours ge houden worden ten bate van de voetbalver eniging NEO, ditmaal in café W. v. Oers. SPRANG-CAPELLE HEEFT 54 VERENI GINGEN Dorpshuis middel van samengaan? In Sprang-Capelle zijn niet minder dan 54 verenigingen. Hiervan moeten er heel wat kunstmatig in het leven worden gehou den. Kan het dorpshuis - voor de bouw waarvan dit jaar de rijksgoedkeuring wordt verwacht - als centrale ontmoetingsplaats er wellicht toe bijdragen dat straks een aan tal van die verenigingen samengaat? Zal het mogelijk zijn in het dorpshuis dansavonden te houden, kunnen er regelmatig film- en toneelvoorstellingen worden gegeven, kan er een partijtje biljart of een ander spel ge speeld worden? Over al deze zaken werd vrijdagavond ge discussieerd tijdens een voorlichtingsbijeen komst van de Brab. Mij. van Landbouw in de Chr. streekhuishoudschool. Mr. P. Kuij pers van het opbouworgaan in Tilburg vond het van belang over deze dingen reeds van gedachten te wisselen voor het dorpshuis er staat. Hij sprak over het nut van verschil lende culturele voorzieningen en legde er daarbij de nadruk op dat deze steeds moe ten worden gezien tegen de sociale achter grond ter plaatse. Iedere gemeenschap heeft nu eenmaal bepaalde opvattingen (soms sterk religieus gekleurd) over cultuur en de wijze waarop die cultuur dient te worden beleefd. Maar door de sterke industrialisa- te in sommige streken wijzigen zich de maat schappelijke verhoudingen. De behoefte aan allerlei voorzieningen wordt groter en ge differentieerder. Mede doordat het onder wijs nog altijd sterk intelectualistisch gericht is, bestaat er bij veel jongeren behoefte aan voorzieningen om zich creatief te uiten (scholen voor ballet, muziek en schilderen b.v.) Dorpsbibliotheekjes. Ook ten aanzien van de lectuurvoorzie ningen worden andere eisen gesteld. De dorpsbibliotheekjes voldoen niet meer. Kwa liteit en kwantiteit van de boeken laten te wensen over. Mr. Kuijpers vond het gewenst bij de vorming van bibliotheken zich te rich ten op het niveau van de stad. De bibliothe ken zullen moeten worden geleid door ge schoolde beroepskrachten. Bij de discussies, waaraan o.a. deelna men de plattelandsvrouwen en de jongeren van de Brab. Mij. van Landbouw, bleek dat men over het peil van de bibliotheken in Sprang-Capelle niet tevreden is. Waar het de bibliotheekvoorziening te Sprang betreft achtte men het wenselijk contact op te ne men met de prov. bibliotheekcentrale. Ge sproken werd voorts' over de mogelijkheid de bibliotheek onder te brengen in het toe komstige dorpshuis of bij een eventueel win kelcentrum. Winkelcentrum. Verhinderd was drs. G. Joosten uit Den Bosch, die zou spreken over de midden stand. Niettemin werd over dit onderwerp van gedachten gewisseld. Een afgevaardigde van de plaatselijke middenstand verzekerde dat nagenoeg alle winkeliers in Sprang-Ca pelle afwijzend staan tegenover het plan een winkelcentrum te stichten in Vrijh.-Capelle. Bedrijfsverzorging. De heer R. Hoiting van de Brab. Mij. v. Landbouw kwam met het idee van een be- drijfsverzorgingsdienst voor de boeren in Spr.-Capelle. Vooral de éénmansbedrijven kunen bij noodgevallen als ziekte en derge lijke zeer gebaat zijn met de hulp van een bedrijfsverzorger. In het Land van Heusden en Altena functionneert reeds een jaar met succes een dergelijke dienst. Het aantrek kelijke is dat men er ook bij vakanties ge bruik van kan maken. Er werd op aange drongen door middel van een enquête via de melkfabriek na te gaan of ook in Sprang- Capelle behoefte bestaat aan zo'n instelling. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw Maijers. TREKKING LOTERIJ UITGESTELD De trekking van de loterij ten bate van de Harmonie „St. Jan", die gisteren zou plaats hebben, kon door onvoorziene omstandigheden geen doorgang vinden. In overleg met de Gemeentepolitie zal spoedig een andere trekkingsdatum worden vastgesteld. In de fraaie Ned Herv. Kerk te Waspik heeft dominee S. W, Verploeg zondagavond afscheid genomen van zijn gemeente. Ds. Verploeg leidde als herder en leraar de Waspikse hervormde gemeente vanaf 6 sep tember 1959. Onder de velen die de af- scheidsdienst bijwoonden waren o.m. geno digden, als vertegenwoordigers van de clas sis Heusden en van de ring Waalwijk, col lega's uit naburige gemeenten, vertegen woordigers van de Herv.-Ger. Evangelisatie te Tilburg, loco-burgemeester J. v. Dongen en wethouder J. van Hooren, mej. v. Sprang en burgemeester van Prooijen uit Sprang- Capelle, resp. als directrice en secretaris van het Prot. Bejaardencentrum voor Sprang- Capelle en omgeving, en de heer A. v. Gorp secr, van het kerkbestuur der R.K. Bartho lomew-parochie. In de dienst des woords liet Ds. Verploeg zich inspireren door een Schriftlezing uit 1 Johannes 2, gericht tot de gemeenten in Kl. Azië: "En nu kinderen, blijft in Hem, opdat wanneer Hij geopenbaard zal zijn wij vrij moedigheid hebben en wij niet beschaamd gemaakt worden in Zijn toekomst". Na dit liefderijk vermaan te hebben uitgewerkt en de dienst te hebben besloten, richtte ds. Ver ploeg zich in een afscheidsgroet tot de aan wezigen. "Aan U, ds. Heiboer, vertrouw ik de gemeente Waspik toe. Ik hoop dat Uw aanwezigheid hier van korte duur zal zijn en dat U als waarnemer en vervanger spoe dig door een definitieve herder en leraar zult worden opgevolgd". Tot de kerkeraad: "Ik ben U dankbaar dat gij samen met mij de lasten der gemeente hebt willen dragen en ik zal niet vergeten dat ik en mijn vrouw hebben ondervonden hoezeer gij achter ons stond". "De kerkvoogden en notabelen ben ik dankbaar voor de buitengewone zorg en voor het feit dat zij ons het verblijf in Was pik zo aangenaam maakten". "Ringcollegae, ik stel het op prijs dat gij mij uitgeleide wilt doen. Het is een bewijs van wederzijdse waardering. Speciaal U, ds. Breeuwsma dank voor de steun en medeleven". Met name dankte ds. Verploeg ook orga nist Hartman en kosteres M. Lankhaar. Het schoolbestuur wenste hij sterkte voor hun verantwoordeijk werk. "Met vreugde zie ik terug op de 4 jaar dat wij aan de uitbouw van onze school mochten werken." Voorts vroeg de heer Verploeg aan het gemeente bestuur de speciale aandacht voor zijn kerk gemeenschap, die de steun van de gemeen telijke overheid niet kan missen. Spreker dankte in de persoon van de loco-burge meester de gemeenteraad. En tot de verte genwoordigers van het bejaardencentrum te Sprang zei ds. Verploeg o.m.: "God stelle U tot zegen van de bejaarden". Een laatste groet ging ook naar de vertegenwoordigers van de Herv.-Ger. Evagelisatie uit Tilburg. "Ik stel uw aanwezigheid op hoge prijs. Mijn verblijf onder u was voor mij aangenaam". Zijn laatste woorden waren gericht tot zijn gemeente. "In uw komen naar hier toonde U uw medeleven. Dat geeft mij moed de toekomst met vertrouwen tegemoet te gaan. Het was voor mij een grote vreugde onder U te mogen verkeren. Hartelijk dank!" Achtereenvolgens spraken vertegenwoor digers van de Ring Waalwijk, van de Classis Heusden, de heer van den Broek namens 't schoolbestuur, burgemeester van Prooijen uit Sprang-Capelle namens de Stichting Be jaardenzorg, Ds. Heiboer uit 's-Gravenmoer als consulent en de scriba van de kerkeraad van Waspik, de heer L. Verduijn. Hun af scheidsgroeten waren een bundeling van waarderende woorden, uitingen van dank baarheid en goede wensen voor de toe komst in Leerdam. Na afloop drukten velen Ds. Verploeg en diens echtgenote persoon lijk de hand. BILJARTWONDER CEULEMANS OPNIEUW ONGENAAKBAAR Driebandentitel geprolongeerd De eindstand luidt: pnt. serie alg.g. 1. Ceulemans 16 17 1.187 2. Scherz 12 9 0.876 3. Steijlaerts 10 7 0.843 4. Rudolph 10 7 0.742 5. Hanoun 8 8 0.747 6. De Ruyter 6 7 0.698 7. Blanc 4 9 0.632 8. Leal 4 6 0.570 9. Soegaard 2 8 0.608 Britse troepen hebben de mui terijen in verschillende Afrikaanse staten onderdrukt. In Kongo woedt de terreur voort in de provincie Kwitoe, waar on geveer alle missieposten zijn ver woest en 4 paters gedood. Pater v. d. Berg uit Breda is gevlucht en in veiligheid. Bij een frontale autobotsing in Groningen zijn 2 personen gedood en 4 gewond Het suikertekort in ons land be draagt 43.100 ton. Kerkenbouw - zondag - collecte heeft 1.2 miljoen gulden opgebracht, 2V2 meer dan vorig jaar. Dierenarts is donderdag 30 januari a.s. AFWEZIG Geen spreekuur Voor spoedgevallen: Drs Zijlmans Sprang-Capelle Tel. 04168 - 400 Mevr. van Wijck Burg. Moonenlaan 3, Waalwijk vraagt voor enkele dagen in de week; gehuwd geen bezwaar. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. Prettige werkkring. Hoog loon. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. MARKTBEZOEKERS Voor een goed stuk kaas, prima vleeswaren, boter en margarine aan lage prijzen, tevens kin derverrassing, js er maar één adres, de bekroonde HUISKAMER- AMEUBLEMENT en 2 HAARDSTOELEN met tafeltjes. Alles in zeer goede staat. Antoniusstraat 28, Waalwijk JONGEDAME zoekt dringend GEMEUBILEERDE liefst in Waalwijk; met verwarming. Brieven onder nr. 4346 aan het bureau van dit blad. VOORDELIGE ABONNEMENTEN bij Liefrinckstraat 12, Waalwijk (Telefoon 04160 - 3224) (Besoijen) JONGEMAN zoekt een in Waalwijk of omgeving. Brieven onder nr. 4345 aan 't bureau van dit blad. TE KOOP: lichtgrijze half hoge in prima staat Teisterbantlaan 6, Waalwijk 69. Hoofdinspecteur Harry Hom meles gaf natuurlijk onmiddellijk bevel mr. de Wael van Nimweeghen en zijn.lief zoontje te bevrijden. Hij bood duizend maal zijn verontschul diging aan en deed ze persoonlijk uitgeleide. Kijk, daar gaan ze weer, dat deftig tweetal. Doch hoog bo ven in het politiebureau gebeur den dingen, die zeker niet minder belangrijk waren. Daar zat de in specteur van de verkeerspolitie, Adriaan Hakkepuf, te piekeren en te peizen. Hij zat vreselijk in de nesten, want het verkeer in de stad nam van dag tot dag toe en steeds meer verkeersongelukken vielen er ite betreuren. Adriaan Hakkepuf had juist twee enorme borden stamppot van zuurkool naar binnen gewerkt en hij verkeerde terecht in de mening, dat dit een goede ba sis was er mee door te gaan. „De meeste ongelukken worden veroor zaakt door die verdraaide electri- sche tram," knorde Adriaan. „Maar wat kan ik nu doen om die lompe, onhandelbare tram uit de nauwe straten te krijgen zonder het ver keer in de stad in de war te gooien?' Hieruit blijkt dus wel duidelijk, dat A. Hakkepuf enerzijds 'n voor stander van het stadsverkeer, maar anderzijds een tegenstander van de tram was. „Onze burgers moeten openbaar vervoer hebben, dat staat vast," vervolgde hij. „Maar die elec- trische tram moet weg. Radicaal er uit. Maar hoeHoePein zend krabbelde Hakkepuf met zijn potlood over een vel papier en toen klaarde plotseling zijn gezicht op. „Dat is het!" riep hij verheugd uit. „Dat ik daar niet eerder aan ge dacht heb!" Onmiddellijk greep hij de telefoon, koos een nummer en zei: „Hier inspecteur Hakkepuf. Luister eens goed. Met ingang van morgen blijven alle electr. trams binnen.Wat zeg je.Bang, dat het openbaar vervoer dan in de war loopt Niks hoordaar is voor gezorgd! Hoe? Dat zeg ik nog nietIk zeg alleen: die oudjes waren nog niet zo stomEn let op, er zullen heel wat minder ongelukken ge beuren!" vraagt voor spoedige indiensttreding om in het lederwarenvak te worden opge leid. Aanmelden dagelijks aan ons kantoor le Zeine Oost 94, Waalwijk geven bij: Rij vereniging DE PAARDENVRIEND is thans uitgebreid met een Zij, die interesse hebben, kunnen zich als lid op- A. Appels, Grotestraat 227, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6