BINNEN- EN BUITENLAND Hotf Provinciaal nieuws Uit tie Langstraat Sprang-Capelle "-"en handen ruw? PUROL 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 JANUARI 1963 6 vragen brillen van Jaag die ondragelijke Rheumatische Pijnen er uit! Dat Inkt U met Krnschen Vlijmen Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik zijde van het Kroondomein wel geen be zwaren zouden zijn. Op voorstel van de heer Verschuur zul len B. en W. zich tot het Kroondomein wenden om hierover tot een oplossing te komen. De heer de Vroome zou graag zien dat de walpaden werden geasphalteerd; wan neer dat nu niet kan, dan toch in ieder geval proberen dit in het restauratieplan te verwerken. Verder zag de heer de Vroome graag op zeer korte termijn de beschoeiing van de haven vernieuwd. Wij moeten eerst weten, zei de voorzitter, waar de jachthaven zal komen, anders is dit misschien weggegooid geld. De heer de Vroome zou ook graag zien dat door een deskundige een folder zou worden samengesteld waarin zou zijn te le zen wat Heusden was, wat Heusden is en wat Heusden mogelijk worden kan. Zo'n beschrijving zou ons goede diensten kunnen bewijzen, wanneer het nieuwe saneringsplan ter tafel komt, en tevens zou zo'n folder diensten kunnen bewijzen voor de plaatse lijke V.V.V. De heer Schippers meende wel iemand te kennen die zo'n folder zou kunnen sa menstellen, n.l. architect Jansen uit Amster dam; deze heeft indertijd Heusden in beeld gebracht, dit was na de oorlog, als super visor van de restauratie van Heusden. Vol gens spr. heeft deze architect nog veel be langstelling voor Heusden. Besloten werd met de heer Jansen in con tact te treden en hem om advies te vragen voor het samenstellen van zo'n folder. De heer de Vroome merkte verder op dat het mooi zou zijn als er op 't gemeente huis enkele kunstwerken tentoongesteld zou den worden, zoals harnassen e.d.; deze zou den wel in bruikleen te krijgen zijn van het een of ander museum. De voorzitter zei dat zoiets niet op een gemeentehuis thuishoort. De heer van Herpt had ook enkele vra gen te stellen en hoopte naar normaal ge bruik van de voorzitter of van de wethou ders hierop een concreet antwoord te krij gen. Hierop las de heer van Herpt een ze ven pagina's lang betoog voor. Hij deed dit staande, omdat hij hiermede wou aantonen dat de acoustiek van de raadszaal toch wel voldeed. De heer van Herpt kwam in zijn betoog nog eens terug op de vefkiezing van de raadsleden en van de wethouders. Hoe wel de KVP bij de laatste gemeenteraads verkiezingen een gevoelige klap heeft ge kregen, was het volgens spr. toch niet no dig, dat zij thans in de hoek worden ge duwd. Hij sprak verder zijn verbazing uit over de voortvarendheid waarmede deze jeugdige raad te werk gaat; toch zal men enige voorzichtigheid moeten betrachten en alles niet op een wagen laden, hij zou an ders wel eens kunnen breken. De sterke industrialisatie van Noord- Brabant heeft ten doel, aldus spr., het pen delen naar de Randstad Holland en Euro poort zoveel mogelijk tegen te gaan. Heus den zal hieruit zijn les moeten halen en uit dien hoofde aan moeten trekken wat voor haar het meest dienstig is. Het aanstellen van een gemeente-opzichter zag dhr. van Herpt niet als een overbodige luxe. Over de verplaatsing van de vuilnisbelt wordt niet meer gesproken; spr. vroeg of plannen wel ke hiervoor hebben bestaan op die vuilnis belt zijn verbrand. Verder vroeg spr. aan dacht voor de riolering van Herpt. De heer van Herpt was ook van mening dat de sneeuwopruiming niet op de jjuiste wijze was geschied; verschillende wijken in de ge meente hebben dagenlang moeten wachten voor zij uit hun isolement werden verlost. De voorzitter zei dat het niet mogelijk was op zo'n lang betoog direct een concreet antwoord te geven. Nadat diverse raadsle den naar aanleiding van het betoog van de heer van Herpt hun mening naar voren had den gebracht, kwam men aan de rondvraag. De heer Verschuur vroeg of het mogelijk zou zijn, nu binnenkort de binnenstad i.v.m. de rioleringswerkzaamheden opnieuw be straat zou moeten worden, tegelijkertijd de ze straten van trottoirs te voorzien, daar dit voordeliger zou zijn dan dat dit later zou moeten gebeuren; ook de bewoners van de straten zouden dan niet nog eens extra last daarvan ondervinden. De voorzitter zei dat hiervoor reeds een plan was opgemaakt, maar dat dit te kost baar bleek. Thans is echter weer opdracht gegeven tot het maken van een nieuw plan, dat minder kostbaar zal moeten zijn. De heer de Kort wees er op dat in no vember j.l. reeds opdracht was verstrekt aan de fa. Schellekens om in de wegen van Herpt en Hedikhuizen de kuilen en gaten op te halen, dit was nog steeds niet gebeurd. De voorzitter zal het met deze- fa. opne men, opdat het zo spoedig mogelijk zal wor den uitgevoerd. De heer de Kort was ook niet tevreden over het sneeuwruimen in Herpt. Men kan niet overal tegelijk zijn, zei de voorzitter; daarbij komt nog dat de sneeuwploeg van Herpt onklaar was ge raakt, hetgeen stagnatie veroorzaakt heeft. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. LOOP BEVOLKING De loop der bevolking van Heusden in het voorbije jaar was als volgt Het aantal inwoners per 1 jan. '62 3778 vermeerdering door geboorte 93 vestiging 244 totale vermeerdering 337 vermindering door overlijden 25 vertrek 211 totale vermindering 236 Aantal inwoners derhalve toegenomen met (337 - 236) is 101 Per 31 dec. 1962 telde de gemeente 3879 inwoners, waarvan 1883 m. en 1996 vr. ADENAUER IN PARIJS Adenauer is in Parijs hartelijk ontvangen bij de Franse staatslei der. De staatslieden hebben maandag langdurig met elkaar gesproken over de grote Frans-Duitse samen werking op politiek, militair en cultureel terrein en hun fiat gege ven aan de tekst van het verdrag, dat dit samengaan regelt. Tussen deze besprekingen en de Brusselse EEG-crisis bestond volgens de W estduitse regeringswoordvoerder Günther von Hase „geen énkel verband", maar het is duidelijk, dat zij niet los van elkaar te den ken zijn. Duitse functionarissen, die Adenauer naar Parijs hebben ver gezeld zeiden niet te verwachten, dat de kanselier pogingen zal on dernemen om De Gaulle van ge dachten te doen veranderen, en dat tegen de wil van de Bondsdag en van zijn minister van buitenlandse zaken Schroder. In Engeland is men al vast zeer gebelgd over de houding van Adenauer en ook de andere leden van de EEG zijn al les behalve gesticht en vrezen het ergste in deze belangrijke aangele genheid. OPTICIEN - WAALWIJK Adenauer schijnt toch nog iets in Parijs bereikt te hebben terzake Engelands toetreding tot de E.E.G. De Gaulle zal vermoedelijk accoord gaan met zijn voorstel om een vol ledige lijst te laten opmaken van hetgeen er bereikt is en wat Enge land wenst en dan zien of er nog een mogelijkheid bestaat. Weinig, maar tenminste iets DE SOVJET EN DE ATOOMBOM Dit is tenminste eens een hoop gevend bericht in deze barre tijden. Kroetsjef heeft aan Kennedy laten weten, dat de Sovjet-Unie in prin cipe instemt met internationale in spectie op Russische bodem in het kader van een verbod van proeven met kernwapens, voor enige malen per jaar. Dit verrassende nieuws is tegelijkertijd uit Washington en Moskou gekomen. In Washington is verklaard, dat men met deze gang van zaken zeer verheugd is, maar Kennedy neemt nog geen genoegen met het plaat sen van twee of drie inspecties in Rusland. Hij acht een minimum van acht noodzakelijk. Men hoopt in Amerikaanse regeringskringen echter wel, dat de Sovjet-Unie het overleg over het aantal inspecties op realistische wijze zal aanvatten en er hoop is op verband in de toe komst. DE TOESTAND WORDT STEEDS NIJPENDER Overal in den lande wordt de toestand door het aanhouden van de vorst steeds nijpender. Op tal van plaatsen zijn dorpen en ge huchten afgesneden. Hier in onze streek is het vooral de Biesbosch, die ernstig heeft te lijden, want 't gedeelte dat behoort onder de ge meente Made is niet meer bereik baar en 16 boerderijen zijn van de buitenwereld totaal geïsoleerd en daarom heeft burgemeester Krul de hulp van een helicopter inge roepen, die nu brandstof en levens middelen daarheen vervoert. De andere delen, die behoren bij Dus- sen en Werkendam kunnen wor den voorzien. Maar de kolen-voorziening in ons land is kritiek geworden. Volgens officiële Haagse ruwe ra mingen is er aan zowel in Neder land gedolven als uit het buiten land ingevoerde steenkool nog vol doende voorraad tot eind van de maand. Maar als de vorst en de havenstakingen in Amerika voort duren, dreigt voor begin februari in vooral de grote steden het tekort nijpender te worden. Reeds nu wordt het met de dag moeilijker kolen te krijgen. Plaat selijk zijn de voorraden verbruikt, omdat er bijna driemaal zo hard wordt gestookt als normaal. Omdat het vervoer vanaf mijnen en groot handelaren elders door de gladheid sterk vertraagt, is de kolenhandel om nog zoveel mogelijk men sen iets te geven gedwongen tot rantsoenering van hetgeen hij heeft nootjes dan wel grove brokken. De Limburgse mijnindustrie heeft de Nederlandse Spoorwegen ge vraagd om meer wagons voor ko- lentransport beschikbaar te stellen. Nu de scheepvaart is lamgelegd kunnen de mijnen slechts met op voering van het railvervoer zorgen dat hun normale aandeel in de Ne derlandse huisbrand (50 procent) zo tijdig mogelijk bij de verbrui kers komt. Overschot-voorraden zijn er in Limburg niet; de Lim burgse mijnen hebben altijd hun gehele huisbrandproduktie kunnen afzetten. Daarbij komt dat op andere wijze grote schade wordt geleden. Be halve dat de bouwnijverheid ge heel stil ligt, is er toenemend brandgevaar. In Amsterdam ko men haast dagelijks branden voor. Maandagavond brandden zeven panden aan de Spuistraat af. Naast 'n fietsen- en carierszaak van 35 m. breed en 50 m. diep, brandde een reclame-bureau, een confectie-zaak en> enige panden af. Men begrijpt hoe dreigend dit alles is, vooral daar de brandweer haar werk niet goed kan verrichten, door bevrie zing van buizen en water. Ook in Oss woedde een felle brand. MET 25 JAAR KAMERLID De voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer vereiste leeftijd zal worden verlaagd van dertig tot vijfentwintig jaar. De leeftijd van 30 jaar die ver eist is voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer blijft ongewij zigd. Dit zijn de hoofdzaken van 'n wetsontwerp dat de minister-pre sident en de minister van binnen landse zaken bij de Tweede Kamer hebben ingediend. Het wetsontwerp voorziet in een wijziging van de grondwet, waarin genoemde leef tijd is vastgelegd. Inderdaad - een simpele bloedzuiverende kuur doet wonderen. Naarmate de bloed zuiverende organen krachtiger gaan werken, daartoe aangespoord door Kruschen's zes minerale zouten, wordt het bloed allengs weer puur en zuiver als weleer. Alle on zuiverheid erin wordt losgemaakt en afge voerd en kan zo geen schade meer doen aan Uw gestel. Pijnen nemen hand over hand af en U voelt U al gauw weer de oude, vief, fit en veerkrachtig. Wacht er niet mee. Begin Uw Kruschen kuur liever vandaag dan morgen. OPBRENGST LUCIFERSDOOS JESACTIE 5 MILJOEN Volgens de PTT heeft de luci fersdoosjesactie ten bate van „Het Dorp" tijdens de marathon-uitzen ding op 26 november j.l. het bedrag van 5.773.740,67 opgebracht. Van alle 12 postdistricten, waar in ons land door de PTT is ver deeld, werden door de districten 's-Gravenhage, Amsterdam en Rot terdam de grootste bedragen bij eengebracht resp. 950.670,30, 909,339,16 en 796.637,43, hetgeen een gemiddelde per inwoner bete kent van 73, 73 en 60 cent. Over het gehele land genomen heeft de Nederlandse bevolking ge middeld 49 cent per inwoner via deze lucifersdoosjesactie tot de bouw van het dorp voor lichame lijk gehandicapten bijgedragen. VIJF ARBEIDERS GEDOOD OP OVERWEG Op de met knipperlichten, waar schuwingsbellen en zogenaamde Ahob-bomen beveiligde spoorweg overgang aan de Ouddiemerlaan te Diemen is dinsdagochtend om tien minuten voor twaalf een busje met negen arbeiders door een met 120 kilometer snelheid rijdende trein gegrepen. Vijf arbeiders werden gedood en drie ernstig gewond. Een inzittende liep lichte verwon dingen op. De negen mannen hadden die ochtend werkzaamheden verricht aan de spoorbaan Amersfoort- Am sterdam, onder Diemen. Tegen 12 uur besloten de arbeiders in het dorp te gaan eten. Zij reden langs de rails. De machinist van de trein uit Groningen, die om 11.35 uur uit Amersfoort was vertrokken, heeft nog signaal gegeven. De bestuur der van het busje, de 26-jarige G. Romijn, moet de alarmbellen van de overweg en het signaal van de trein niet hebben gehoord. De knip perlichten heeft hij, doordat het busje langs de rails reed, niet kun nen zien. xetMiwd iMi DRAMA OP NOORDZEE 7 Zweedse zeelui verdronken In een ijskoude, zware winter storm heeft zich dit weekeinde, naar men aanneemt, op de Noord zee een drama afgespeeld, waarbij de gloednieuwe Zweedse tank-kust vaarder „Thuntank 7" gekapseisd is en de zeven zeelieden zijn ver dronken. Ongehoord en ongezien, want geen schip was getuige van de ramp, geen radiostation heeft noodsignalen opgevangen. Een wrak, maandagmiddag ont dekt door een Nederlands Marine vliegtuig, is die avond om negen uur door de bemanning van de Rot terdamse zeesleper Noordzee van Leen Smit geïdentificeerd als „naar alle waarschijnlijkheid de Thuntank 7". MEER TV, MINDER RADIO TOESTELLEN Op 1 januari 1963 waren er bij de dienst luister- en kijkgelden 1.275.159 televisietoestellen aange geven tegen 1.258.241 op 1 decem ber jl. (t.m. 21 januari 1.301.585). Er waren op 1 januari 1963 2.605.082 - geregistreerde - radio toestellen tegen 2.605.172 op 1 de cember j.l. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 januari 467.584 tegen 468.238 op 1 decem ber j.l. DE WONINGTOEWIJZING IN NOORD -BRABANT Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is ver ontrust over het lage contingent woningen dat voor 1963 aan deze provincie is toegewezen. G.S. heb ben inmiddels de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid van deze verontrusting in ken nis gesteld en zij hebben om een onderhoud verzocht waarin zij de Brabantse belangen zullen beplei ten. DE WEGEN IN ONZE OMGEVING In het antwoord van G.S. op het verslag van het verhandelde in de afdelingen van de Provinciale Sta ten van Noord-Brabant is o.m. ruime aandacht besteed aan recon structie en aanleg van wegen. Volgens de aanwezige planning zullen, van de in 1963 ten laste van de post reconstructie van secun daire wegen tot uitvoering komen: de voortzetting reconstructie van de weg Loon op ZandWaalwijk. Aan de aanleg van de Langstraat- weg is een hoge prioriteit toege kend. Ten aanzien van de overgang over de nieuwe Langstraat weg bij Raamsdonk (dorp) wordt medege deeld, dat een gelijkvloerse krui sing van deze autosnelweg èn voor het doorgaande verkeer èn voor 't overstekende verkeer grote geva ren met zich mede zou brengen. Daarom zal de bestaande verbin ding tussen Raamsdonk (dorp) en Raamsdonksveer met een viaduct over de nieuwe Langstraatweg worden gevoerd. De plaats van deze ongelijkvloerse kruising is volgens het plan voor de ruilver kaveling „Raamsdonk" ontworpen plm. 150 m. ten westen van de be staande kruising, mede omdat de opritten naar het viaduct het ge zicht op de fraaie Ned. Hervormde Kerk in ernstige mate zouden schaden. Op verzoek van het gemeentebe stuur is de nieuwe verbinding nog plm. 100 m. in westelijke richting geschoven. Voor een groot gedeelte van de kerkbezoekers, die ten zui den van de spoorlijn wonen, zal de omweg grotendeels worden opge heven, omdat in het kader van het uitbreidingsplan Raamsdonk een nieuwe meer westelijker gelegen spoorwegovergang in aansluiting op 't viaduct over de nieuwe Lang straatweg is geprojecteerd. K.V.P.-CANDIDATENLIJST VOOR NOORD-BRABANT De candidatenlijst die door de groepsadviescommissie van de sta- tenkringen Den Bosch en Tilburg is opgesteld, luidt als volgt: 1. Dr. W. de Kort, Nieuw-Ginneken 2. Mr. F. Marijnen, Den Haag (kwaliteitszetel) 3. Drs. F. Gijzeis, Den Haag 4. Drs. P. Bogaers, Laren 5. Mej. A. Kessel, Breda (kwali teitszetel) 6. Dr. N. v. d. Heuvel, Den Bosch 7. Mr. F. van Thiel, Helmond 8. Dr. ir. C. van Meel, Hilvaren- beek 9. Dr. A. Lucas, Rotterdam (kwali teitszetel) 10. Mr. A. de Vreeze, Utrecht (kwa liteitszetel) 11. Dr. M. van Helvoirt, Boxtel 12. Mr. P. Blaisse, Den Haag (kwa liteitszetel) 13. B. van Buel, Oss 14. W. Assmann, Roosendaal 15. Drs. A. Verdijk, Moergestel 16. L. de Bekker, Empel (plaatsver vanger mr. Marijnen) 17. Mevr. drs. N. Hustinx-Spooren- berg, Den Bosch (plaatsvervang ster mej. Kessel) 18. Drs. J. van Amelsvoort, Eindho ven (plaatsvervanger dr. Lucas) 19. Drs. Festen, Oisterwijk (plaats vervanger mr. De Vreeze) 20. Th. van Eupen, Eindhoven 21. C. van Beek, Reusel 22. K. van Laak, Waalwijk 23. Mr. F. Reijnders, Geldrop 24. M. Broos, Bergen op Zoom 25. Dr. ir. H. Mathot, Veghel 26. A. Wagemakers, Den Bosch 27. Mr. P. van Boven, Breda 28. J. Raaymakers, Helmond 29. W. van Boxtel, Breda 30. H. van Kuik, Mierlo-Hout. HULPACTIE VOOR GEZINNEN IN NOOD Ook in Vlijmen kan geld gestort worden voor gezinnen in nood, en wel bij de heer G. van Kollenburg, Julianastraat 20, telef. 450 of 235. Alleen dekens en geld. De aan vaarding van andere giften in natura dan dekens en grote hoeveelheden brandstof kan op dit moment niet worden overwogen. Denk er nog even aan, alleen snelle hulp baat. PASCHA, BROOD EN WIJN Zaterdag 26 en zondag 27 januari zal „Pascha, brood en wijn" in de Vliedbergse ftjeuwe kerk nogmaals worden opgevoerd. Aanvang 8 uur 's avonds; een bezoek ten Voile waard. SCHAATSEN De Haarsteegse hardrijders, die van de gelegenheid gebruik maken om op diverse plaatsen aan wedstrijden deel te nemen, be halen de ene zegepraal na de andere. Het is vooral de kersverse Brabante kampioen op de lange baan, Wim van Heijst, die met uitnodigingen wordt overladen om elders te starten. De organiserende besturen zien in hem vanzelfsprekend een trekpleister voor het publiek en hij doet van zijn hand z'n uiterste best om dat vertrouwen niet te be schamen. Hij toont tevens over een grote klasse te beschikken, want iedere wedstrijd waaraan hij deelneemt weet hij gedecideerd te winnen. Zo startte Wim zaterdag in Sleeuwijk en won met ruime voorsprong een 40 km wedstrijd; verder behaalde hij nog fraaie overwinningen in Aalst, Herwij nen en Poederoyen. Ook Jo v. Heeswijk doet telkens van zich spreken en weet het eveneens tot fraaie prestaties te brengen. Schaatswedstrijden. Naar wij van het be stuur van de hardrijdersver. Jaap Eden en van het bestuur van de Haarsteegse IJsclub vernemen, zal de 100 km wedstrijd, die j.l. zondag zou worden verreden, maar werd uitgesteld a.s. zondag plaats hebben. Beide besturen stellen pogingen in het werk om de prominentste rijders aan de start te krijgen, in de loop van maandag ontving men een telegram van de winnaar van de Elfsteden tocht Reinier Paping! dat hij eveneens zou starten, maar dinsdag werd dit geannuleerd wegens verplichtingen elders. Onder voorbehoud delen wij hier mede dat verschillende rijders die aan Elfsteden tocht hebben deelgenomen, aan de start zul len verschijnen. Dit zijn dan Antoon Ver hoeven uit Dussen, de gebr. Uitham, Rini Renselaar uit Vught, de gebr. van Zand- voort uit Eindhoven en vele anderen. Vanzelfsprekend ook de plaatselijke rij ders, zoals Willy v. d. Berk, Wim v. Heijst, Jo, Piet en Mari v. Heeswijk, Jan en Wiet Ketels, Rudi en Nico v. Bladel, Wilhelm uit Waalwijk en De Wilt uit Herpt. Ijs en weer dienende staat de schaats liefhebbers een mooie middag te wachten. ONTSPANNINGSAVOND. Het moet voor het bestuur van dè KAB alhier wel een grote voldoening zijn geweest dat de ontspanningsavond, die het zaterdag avond in café J. v. Oyen haar leden aanbood ondanks het slechte weer in zo'n grote op komst mocht verheugen. Met de keuze van het programma, n.l. optreden van de be kendste amateurs op het gebied van mu ziek, zang en declamatie, onder de titel: „Uw sterren stralen overal" schijnt het be stuur een goede keus te hebben gedaan. Zo verschenen op het podium onze dorpsge noot Huub Verreyt, die onlangs het Song festival in Vlijmen won, het huisorkest van de fam. Siegers uit Vlijmen, het orkestje de Verboordjes uit Vlijmen en vele anderen. Het publiek heeft zich urenlang kostelijk geamuseerd en wat nog meer zegt, het ge- bodene stond op hoog peil. Het program ma werd afgewisseld met het houden van een verloting, waarvoor de Haarsteegse middenstand belangeloos fraaie prijzen ter beschikking had gesteld. Al met al een ge slaagde avond en de voorzitter van de K A B, de heer Zéeuwen, was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen hij aan het slot allen dank bracht die aan het welslagen hun medewerking hadden verleend. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 25 ja nuari 1963, des nam. te 7.30 uur, ten ge meentehuizen. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Reconstructie Korte Nieuwstraat. 5. Reconstructie zijstraten Jan Jannen- straat. 6. Bouwrijpmaken uitbreiding industrie terreinen van der Duinstraat. 7. Vaststelling nieuwe verordening op de heffing van vermakelijkhedenbelasting. 8. Wijziging Ambtenarenreglement, Ar- beidsovereenkomstenbesluit en Rangen- en bezoldigingsverordening 1962 i.v.m. de in voering van de Kindertoelageregeling over heidspersoneel. 9. Wijziging Ambtenarenreglement en Arbeidsovereenkomstenbesluit i.v.m. de ar beidstijdverkorting en invoering vijfdaagse werkweek. 10. Vaststelling verordening op de in voering van de werkclassificatie en presta tiebeloning en wijziging van het Ambtena renreglement in verband hiermede. 11. Toekenning van tegemoetkomingen in de reiskosten van leerplichtige kinderen, die een lagere land- en/of tuinbouwschool bezoeken. 12. Verstrekking garantie aan de heren Craaijo i.v.m. gebruik van hun gronden bij realisering van het uitbreidingsplan Sprang. 13. Wijziging gemeente-begrotingen voor voor de dienstjaren 1962 en 1963. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Korte Nieuwstraat zal worden verbreed. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur van Sprang-Capelle, de Kor te Nieuwstraat, die momenteel een breedte heeft van 4,50 meter tot 6. meter (tussen de trottoirbanden) te verbreden. Bovendien zullen aan weerszijde trottoirs worden aan gelegd, die een breedte van anderhalve m. zullen krijgen. De straat wordt voorzien van nieuwe riolering, terwijl de bestrating zelf wordt verbeterd. Reconstructie van zijstraten van de Jan Jannenstraat. Naast de aanleg van een riolering in de drie zijstraten van de Jan Jannenstraat, welke in de toekomst zal moeten aanslui ten op het riool in de verbindingsstraat tussen de Molenstraat en de Burg. Meijerst., zal het wegdek in de drie zijstraten geheel worden vernieuwd en verbreed tot 3,50 m, gemeten tussen de opsluitbanden. De nieu we bestrating zal worden uitgevoerd in klinkerkeien. De bij deze straat vrijkomende materialen worden in de toekomst gebruikt voor de aanleg van trottoirs, zodat deze t.z.t. een nuttige bestemming krijgen. De verbreding van deze woonstraten brengt geen wijziging in de verkaveling van de bouwterreinen, aangezien de verbreding zal worden uitgevoerd ten koste van de aan wezige groenstroken. Nieuw industrieterrein aan de van der Duinstraat. Omdat het bestaande industrieterrein aan de Dick Flemmingstraat reeds geheel is uit' gegeven, wil het gemeentebestuur er toe overgaan een nieuw industrieterrein bouw rijp te maken. Het ligt in de bedoeling het nieuwe terrein, dat aansluit aan het aan de oostzijde van de Dick Flemmingstraat reeds gelegen terrein, te ontsluiten door aanleg van een weg met een rijbreedte van 6 m, die zal lopen vanaf de van der Duinstraat in Zuidelijke richting tot aan de Zuid- Hollandse dijk. Daardoor zal het mogelijk zijn dat de te vestigen industrieën een be- hoorlijkt toegang krijgen met de Jan de Rooijstraat, gelegen onder de gemeente Loonopzand, te bereiken. Het zal in de toe komst bovendien nog mogelijk zijn om een verbindingsweg tussen de nieuw aan te leg, gen weg en de Dick Flemmingstraat te projecteren. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman alhier, wor den waargenomen door dokter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21 te Kaatsheuvel, telef. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 27 JANUARI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. BAZAR EXCELSIOR De in november door de Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior geplande bazar, die toen in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina werd uitgesteld, zal nu a.s. vrijdag en zaterdag worden gehouden. De bazar wordt gehouden in het gebouw van de Chr. Volksbond, en wordt vrijdag avond 7 uur geopend door de burgemeester, de edelachtbare heer M. van Prooijen. De bazar, die door de aanwezigheid van vele attracties zowel voor jong als oud aan trekkelijk wordt gemaakt, zal zonder twij fel wel de nodige belangstelling trekken. NEO-NIEUWS. Zoals wij reeds mededeelden wordt in het clublokaal van de v.v. NEO, café Trom pen, zaterdagavond weer een rikavond ten bate van NEO gehouden. Het belooft weer een spannende avond te worden, daar reeds diverse liefhebbers inschreven. Er zijn dan ook prachtige prijzen te winnen. - De training voor de NEO-senioren begint voortaan om half 8, op donderdag avond; leden houdt deze avond hiervoor vrij, zodat wanneer het weer dit weer toe laat, de goede kansen niet verspelen. DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokter Wijffels, voor spoedgevallen, worden waar genomen door dokter Gerlach te Capelle, tel. 04168-350. DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokter Wijffels, voor spoedgevallen, worden waar genomen door .dokter Gerlach te Capelle, tel. 04168-350. GESLAAGDE START VAN VOLKSUNIVERSITEIT. De eerste ontwikkelingsavond georgani seerd door de Waspikse Volksuniversiteit, mag in alle opzichten geslaagd heten. Voor eerst was er in de persoon van Mr. Hans Velu een boeiende spreker, die in interes sant onderwerp inleidde, maar bovendien, en dit is minstens zo belangrijk, mocht het bestuur van de Volksuniversiteit op deze avond zo ongeveer 150 belangstellenden verwelkomen. Hieronder waren o.m. pas toor Rovers, kapelaan Ras, pater Domini- cus, moeder-overste Antonita, burgemeester van Erp en de wethouders van Dongen en van Hooren. In zijn causerie behandelde Mr. Velu het onderwerp „Veranderde mensen in een ver anderde tijd". Spr. ging daarbij in grote lijnen door de cultuurgeschiedenis heen en schetste daarbij hoe vanuit het jagerstype, dat leefde in de velden, het boerentype groeide, met een vaste woonplaats. Tegen over deze „Wij"-gemeenschap ontwikkelde zich in Europa het burgertype, het vol wassen individu dat leeft in de „Ik"-ge- meenschap. Momenteel zijn er aldus spr., twee richtingen waar te nemen: het „wij" van de communistische kameraadschap en het „wij" zoals men het als ideaal kan zien, wèl de individuele persoon maar levend met elkaar. Uit de gestelde vragen en de dis cussie na deze inleiding bleek dat dit on derwerp en de wijze van behandeling wer kelijk aansprak en bevattelijk was, zodat dit begin van de Waspikse Volksuniversiteit voor de toekomst hoopvolle verwachtingen inhoudt. AANRIJDING Op de verkeersweg Waspik - 's-Graven- moer zijn een personenauto en een vracht wagen met elkaar in botsing gekomen. Ko mende vanuit de richting Waspik verloor P. S. de macht over het stuur toen zijn wa gen in de bocht bij de gemeente Waspik slipte door de gladheid van de weg. De chauffeur van de tegemoetkomende vracht wagen van de firma S. uit Capelle kon on danks uitwijken een aanrijding niet voorko men. De materiele schade was aanzienlijk. AFSCHEID PATER FIGEE. Zondag a.s. zal pater H. Figee in de Bartholomeuskerk onder alle H. Missen een afscheidspreek houden. Pater Figee s.c.j. vertrekt 4 febr. a.s. weer naar zijn missie post in Chili, waar de bevolking in de grootste armoede leeft. BARAKCONCOURS Het a.s. weekeinde zal het groot barak concours dat in café Montens door de al daar gevestigde carnavalsvereniging wordt gehouden, worden besloten. Zaterdag en zondag kan men nog meedingen naar de fraaie prijzen. (vervolg Waspik zie 3e blad)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6