DRUNEN HOOFDPIJN VLIJMEN WASPIK Uit de Langstraat frifoititfeet jfctf Sprang-Capelle MUZIEK- EN SONGFESTIVAL WAS ENIG IN Z N SOORT i e Heusden Elshout 2 ASPROs 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1963 10 I 3 Met 'n royale puntenvoorsprong is het Tilburgse duo The Wirhl Winds winnaar geworden van het muziek- en songfestival te Kaatsheuvel. Daar- mee kwamen zij in het bezit van de fraaie beker met inscriptie van pater Sjef de Louw, een jonge Kaatsheu- velse missionaris van de paters van het H. Sacrament te Brakkenstein, die te Estantia Mariante, een eenzame nederzetting in het zuidelijk binnen land van Brazilië, een seminarie en kerk moet bouwen. Daar is natuurlijk geld voor nodig, en veel ook, en het zal nu ook duidelijk zijn met welk doel dit songfestival door enkele Kaatsheuvelse jongelui op touw werd gezet. Wanneer nu duidelijk gemaakt moet worden, op welke wijze door de vele jeugdige muziekbeoefenaars en belangstellenden op dit initiatief is gereageerd, dan is de aanduiding „groot songfestival" en „grote be langstelling" veel te simpel en te pri mitief. „Monster-songfestival" zou beter klinken, want de deelname was bepaald enorm en om een beeld te ge ven van de belangstelling, zijn woor den feitelijk niet toereikend. Laten we het dus ook maar houden op monsterachtig". Dat begon reeds op de eerste dag, zaterdag, maar zondag daarop liepen de organisatoren, die wel op veel, maar niet hierop hadden gerekend, met stomheid geslagen en als verdwaasd rond, niet wetend waar zij met deze enorme stroom bezoekers moesten blijven. De Gildenbondszaal is groot, maar och arme, wat was ze thans klein. Voordat de finale, des avonds om 8 uur, zou beginnen, dreigde de situatie het comité reeds uit handen te lopen. De zaal, tot berstens toe gevuld met zittende en staande enthousiastelingen, in de ge opende toegangsdeuren hing men op eikaars schouders om een glimp van het gebeuren op te vangen, en buiten honderden teleurgestelden. Want hoe spijtig en ongaarne ook, men moest de kaartverkoop stop zetten en de grote toegangsdeur sluiten, er kon geen vlieg meer bij. Velen bleven ech ter hardnekkig wachten in de hoop de plaats van iemand, die het in de broeiend hete zaal te machtig werd, te kunnen innemen. Maar deze vlie ger ging niet op, want dat zou niet de zo gewenste verlichting hebben gebracht. Maar intussen lachte het comité in z'n vuistje, want er was in tussen aardig wat geld in het missie laatje gestroomd. Voeg daarbij de op brengst van circa duizend program maboekjes, die tevoren huis-aan-huis verkacht waren, de verkoop van klei ne programma's in de zaal, en een Amerikaanse verloting (een grote krentemik bracht ruim f 92. - op), dan mocht pater Van de Louw met recht schrijven „dit songfestijn ver mindert onze pijn". Het zal een for midabel bedrag zijn. Conferencier Jacques Hermans uit Tilburg slaakte na afloop een verlos sende zucht. „Zwaar geweest?" „Verschrikkelijk, nog nooit zo mee gemaakt", was het antwoord. Inderdaad heeft hij een zware taak gehad, al was het alleen maar om het soms al te rumoerige jeugdige publiek telkens weer tot de orde te moeten roepen, waarin hij assistentie nodig had van voorzitter J. Molenschot. De ze dreigde met brandweer, vervolgens met politie en tenslotte met.Sandra. Sandra en Franky Reemer, de jong ste kometen, die niet zouden optre den als het nu eindelijk niet eens af gelopen zou zijn. En warempel, dat hielp, waarop Sandra met haar liefste glimlach haar „ballonnetje" en ande re songs de zaal instuurde, daarin bijgestaan door kleine Franky, die met vaardige hand de snaren van z'n gitaar bewerkte, hetgeen met 'n da verend applaus beloond werd. Maar ook de Marnelly's, de jeugdige Til burgse acrobatengroep, die belange loos meewerkte, werd hiermee ruim bedeeld voor hun keurig werk. Ook de juryleden B. Mols, Don gen, J. Vugts, Tilburg en W. Dinge- mans te Waalwijk, waren blij toen zij zich door de soms al te taaie brij had den heengewerkt. Wanneer zich circa 55 ensembles en solisten aandienen, is de beoordeling daarvan al geen si necure, erger nog wordt het, wanneer er veel kaf onder het koren zit. Dat was o.a. zaterdag het geval. Toch moest men er hiervan ook tot de fi nale toelaten, omdat men nu eenmaal niet wist hoe de kwaliteit zondag zou zijn. Dit bleek gelukkig veel beter, met het noodwendige gevolg dat 25 stuks in de finale kwamen, 'n karwei, die met het optreden der gasten tot bijna middernacht duurde. De Kaatsheuvelse pater P. Roes- tenberg, provinciaal van de paters van het H. Sacfament, die met pas toor P. v. d. Spijkere de warmte en drukte trotseerde om de finale bij te wonen, voelde zich verplicht een paar minuten van de kostbare tijd te ver snoepen voor een dankwoord tot ini tiatiefnemers, comité, aanwezigen en verder allen die op enigerlei wijze een bijdrage in geld of natura voor dit evenement hadden gegeven. Want ook middenstand en fabrikanten had den zich niet onbetuigd gelaten en heel wat prijzen voor de grote loterij geschonken. Voorzitter Molenschot van het co mité gaf dit dankwoord nog een ver lengstuk tijdens de prijsuitreiking, waarbij, zoals gezegd, het grootste eremetaal voor de Wirhl Winds was, gevolgd door de parmantige 12-jari- ge Laura Bordes, eveneens uit Til burg (hou dit kleine ding eens in de gaten), die tweede werd in het alge meen klassement. De ruim 20 ande ren volgden qua puntental op een straatlengte, maar mochten toch ook naar rato 'n groter of kleiner beker tje in ontvangst nemen. Het actie-comité gaat nu even uit blazen, om dan, gesterkt en gesteund door dit grandioze succes, aan een ander evenement te gaan werken. „Deze zomer, vermoedelijk sport", fluisterde men ons toe. neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snél van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem Vv'" t hulp verzekerd van de barbarenhorde van Drusco en een troep Griekse huurlingen, die gecommandeerd wor den door de sluwe Stravos. De dag van de beslissende slag is aangebro ken. Verwoed verdedigen de Romei nen de brug over de Tiber, die toe gang geeft tot Rome. Tenslotte moe ten de Romeinen wijken, doch niet nadat de Romeinse bevelhebber Coc- lites de brug heeft laten verbranden. Rome is nog even gered, maar toch moeten de Romeinen een wapen stilstand vragen en Porsenna stemt toe. Hij ziet, dat hij de eerzuchtige jonge Romeinse natie niet kan ver nietigen en verkiest daarom een eer volle vrede boven een smadelijke Ro meinse nederlaag, die de Romeinen slechts met wraakzucht zou vervullen, hetgeen een gevaar voor de toekomst zou betekenen. Om de naleving van de wapenstilstand te verzekeren, moe ten de Romeinen Porsenna een groot aantal 'gijzelaars leveren. Zij proberen oude mannen te sturen, terwijl de jon ge weerbare mannen zich in de om geving van Rome verbergen. Porsen na neemt hiermee geen genoegen en Drusco krijgt opdracht de onderdui kers op te sporen en als gijzelaars naar het Etruskische kamp te bren gen. Als Drusco gaat zoeken, boekt hij een onverwacht resultaat. In de bossen bij Rome ontdekt hij een Ro meins onderdeel, dat uit louter jonge vrouwen bestaat. Hier begint het verhaal; er komt liefde in het spel, waarmee list, sluw heid en moed, en bovenal blijkt dat de jonge republiek Rome in staat is, waarmee men rekening zal moeten houden en die men beter als bondge noot dan als vijand kan hebben. 18-jarigen en ouderen kunnen dit zien, zaterdag 8 u. en zondag 8.30 u. DE 3 STOOGES EN HERCULES Een echte komische film voor alle leeftijden. Lachen van het begin tot het einde, als drie komieken alles op stelten zetten, behalve Hercules, met wiens kracht blijkbaar ook ko mieken rekening moeten houden. Zondag 4 uur en 6.15 uur. Woensdag 8 uur. Filmjournaal HOGE BRAKEN MAAGDEN VAN ROME Geweld, liefde, sluwheid, list, moed, dit alles is te vinden in de film: Maagden van Rome. Een kleuren - prent in cinemascope uit de reeks van Quo Vadis, Ben Hur en de Mantel. Groots van opzet met een verhaal dat boeit van het begin tot het einde. De jonge Romeinse Republiek is in zware strijd gewikkeld met een overmachtige vijand, die aangevoerd wordt door de Etruskenhoofdman Porsenna. Porsenna heeft zich van de Haarsteeg Sprang Capelle Raamsdonksveer BURGERLIJKE STAND over december 1962 Geboren Cornelia Maria Elisabeth dv P J T Goorden en F C v Herpt - Angela Veronica dv P A v d Griend en M M Cro- ly - Cornelis Jan zv J P W Prinse en H Schreuders - Louisa Everdina dv H Vos en D M de Bie. Gehuwd Albertus J v Oijen 26 j te Someren en Carolina M J v Bokhoven 24 j alhier - Johannes M v d Putten 26 j te Drunen en Godefrida A M v Hooft 25 j alhier. Overleden Sijke E Nieuwkoop 72 j echtg van C Nieuwkoop. Ingekomen L Vqgelenzang wed v Herst van Breda -Cv Boxmeer echtg van v d Meijden van Houthaenn België - W Schie fer en echtg van Haarlem HEL Hen driks en echtg van 's-Bosch E M P Ga- briël en gez van Vlissingen -WH Bos wel van Waick van Apeldoorn G M Arendse van Eethen -WH van den Bo- gert echtg van Arendse van Ammerzoden 1 J v Eerde van Amsterdam A C v Eekelen echtg van v Aalst en gez van Rot terdam. VertrokkenN v d Berg echtg van Scheepstra en gez naar Zutphen - E A B v Kuijk echtg van Goeman naar 's-Bosch - G E Meirink echtg van Mussert en gez naar Hillegom - G Smits naar Dordrecht - J H v d Kolk wed van Baaijens naar Sprang - C M J v Bokhoven echtg van v Oijen naar Someren L H J Knoop en gezin naar Rotterdam -RH Jonker en gez naar Vlijmen. DOKTERSDIENST De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Verhaak. JAARLIJKSE FEESTAVOND BRANDWEER Zaterdag 26 januari vierden de brandweerlieden met hun dames de jaarlijkse feestavond in de zaal Gez. Elshout. Hierbij waren ook burgemeester Stieger en echtgenote aanwezig. Er waren dit jaar geen jubilarissen, maar dat verhinderde niet dat het een geslaagde avond werd, mede door het optreden van de Bolero's uit 's-Hertogenbosch en de pasopgerichte Drunense Accor deonclub. SPAARCLUB KRASNAPOLSKY Op 5 februari zal de spaarclub Krasnapolsky zijn 75-jarig bestaan vieren. Dit feit zal worden gevierd met een daverende feestavond waarbij tevens een aantal jubila rissen zullen worden gehuldigd. Krasnapolsky is een van de oud ste spaar- en vriendenverenigingen in Drunen. Dit unieke feit zal dus wel op bijzondere wijze worden gevierd. AGENDA Zaterdag 2 febr.: 8 uur „Maagden van Rome", 18 jaar, Hoge Braken Zondag 3 febr.: 7.30 uur Jongeren sociëteit. 4 uur: „De 3 Stooges van Hercules" alle leeftijden, 6.15 uur: idem. 8.30 u.: „Maagd en van Rome", 18 j. Maandag 4 febr.: 4 uur: Ballet school. Woensdag 6 febr.: 3 uur Ballet school. 8 uur: Hobbyclub Toneel. 8 uur: „De 3 Stooges van Hercules" alle leeftijden. Donderdag 7 febr.: 7.30 uur: Hob byclub Handenarbeid. ELSHOUT VOORUIT Elshout Vooruit, dat onlangs het 700ste lid mocht inschrijven, presenteerde zondag avond voor haar leden de 5e toneeluitvoe ring van het lopende seizoen. De spelers van de „Kersouwe" verbonden aan het openluchttheater te Heeswijk, brach ten een sublieme vertolking van Paphe Du Maurier's „Rebecca". Het daverend applaus na drie uren van aandacht en spanning was het beste compliment dat de spelers konden ontvangen. VOLLEYBALCLUB EVER READY De Vlijmens Volleybalclub Ever Ready speelde een uitwedstrijd tegen V.C. Den Bosch. Het werd een spannende wedstrijd. In een hoog tempo starte Ever Ready en wist de eerste set met 6-15 te winnen; de tweede set ging goed tegen elkaar op, maar VC kwam op het laatst sterk opzetten en won met 15 10. De derde set pakte Ever Ready weer flink aan en won met 8 15; de 4e set probeerde VC weer tot een gelijk spel te komen, maar Ever Ready, met van Kuijk aan het hoofd, pakte weer flink aan en won weer, nu met 7 15, waardoor de stand 1-3 werd. Ever Ready staat nu weer op de derle plaats en een kans naar de 2e plaats te komen is mogelijk. MAANDVERGADERING ROZENJACHT Het kruisbooggezelschap Rozenjacht zal op zondag 3 febr. haar maandvergadering houden in café Gevers. Belangrijke agenda; trouwe opkomst zeker verwacht. BILJARTEN Uitslagen District Den Bosch Klasse libre: De Unie - Poedelvrees 6-2; NAO-OBK 4-4; klasse D I: Gouden Kroon 2 - OBK 2 2-6; klasse D II Poe delvrees - De Unie 2-6; NAO - Paternos- teer n.g.; OBK - Alt. Cadre n.g.; klasse E I: OBK 4-DVK 2 6-2; klasse E 2: De Unie 3 - NAO 3 6-2. TRIOMF VOOR DE HAARSTEEGSE SCHAATSENRIJDERS Wim van Heijst winnaar 55 km wedstrijd Op waarlijk grootse wijze is onze dorps genoot Wim van Heijst winnaar geworden van de door zijn club Jaap Eden uitge schreven 55 km wedstrijd, die onder over weldigende belangstelling woensdagmiddag op de Nieuwe Wiel werd gehouden. Deze fraaie zege kreeg nog meer glans omdat ze werd bevochten op een groot aantal van de beste schaatsenrijders die ons land kent. Reeds kort na het begin rukte de kampioen van onze provincie zich met nog 8 ande ren los van het 59 man tellende deelne mersveld, handhaafde niet alleen het hoge tempo van mannen als Reinier Paping, Jan v. d. Hoorn en W. Termeulen, maar had in de slotfase van de strijd nog vol doende kracht, om al deze concurrenten van naam gedecideerd naar het tweede plan te verwijzen. In een adem mogen wij tevens noemen onze dorpsgenoot Jo van Heeswijk; ook hij maakte deel uit van de kopploeg, maar mist nog de kracht om in de slotfase toe te slaan een fraaie 6e plaats vormde voor deze rijder nog een alleszins waarde volle beloning. Deze laatste eindsprint van 8 zeer krachtige rijders vormde dan de cli max van een wedstrijd, die na enkele keren te zijn uitgesteld, woensdag onder de meest ideale weersomstandigheden en ten aan- schouwe van ca. 300 toeschouwers door de IJsclub Haarsteeg en de hardrijdersvereni ging Jaap Eden werd georganiseerd. De be sturen waren er in geslaagd om de bedwin gers van de vermaarde schaatsmarathon, die Elfstedentocht heet, zoals winnaar Rei nier Paping, J. Uitham, W. Vermeulen en Rinie Elzenaar uit Vught, aan de start te krijgen. Toen te ca. 2 uur de heer A. van Enge len de rijders aan de start had verzocht, en dat waren er maar liefst 59, die uit alle hoeken van Nederland waren gekomen, en hun allen een prettige wedstrijd had toe gewenst, werden zij door de oud-kampioen van Brabant, Willy v. d. Berk, de ruimte ingeschoten. Onmiddellijk zette de hele groep er een hoog tempo in en het waren alle rijders van naam die de beste posities innamen. Tot grote vreugde van de Haar- stegenaren waren bij de kopgroep die vrij spoedig tot stand kwam, ook twee dorps genoten en wel Wim van Heijst en Jo van Heeswijk. Deze kopgroep, die verder nog bestond uit Reinier Paping, J. v. d. Hoorn, W. Vermeulen, W. Ligthart, J. v. Swaay, L. Oldenkamp en H. Vollenbroek, zette er zo'n hoog tempo in, dat het gat steeds gro ter werd; in de tweede grote groep zaten dan nog rijders als J. Uitham, de Haas, J. v. d. Oetelaar e.a., terwijl de zwakkere broeders steeds verder achterop raakten. Er kwamen ook veel uitvallers en halverwege de wedstrijd hadden al meer dan de helft van de rijders opgeven. De strijd kreeg een levendig karakter door verschillende uitlooppogingen, het was vooral J. v. d. Hoorn uit Ter Aar die meermalen de ruim te koos, maar steeds werd teruggehaald. Ook Wim van Heijst nam eenmaal een flin ke voorsprong, maar liet zich na twee ron den weer terugvallen. Enkele premies in de laatste, 10 ronden uitgeloofd, verhoogden 't beeld van de strijd nog meer, maar van ont snappen was geen sprake meer. Onder hoogspanning ging de laatste in en op ieders lippen rees de vroag wie van deze aller sterkste rijders al eerste de finish zou pas seren tot aan de laatste bocht lagen allen nog bijeen, maar juist in de bocht schoot plotseling onze dorpsgenoot Wim v. Heijst als een komeet naar voren en werd win naar. Grootse huldiging. Toen eenmaal de grote storm van toe juichingen was geluwd en van Heijst ont last kon worden van de vele gelukwensen, had er een grootse huldiging plaats. Het was burgemeester Schweitzer van Groot- Vlijmen die de gelegenheid te baat nam om de winnaar allereerst hartelijk te felicite ren met zijn grandioze overwinning. Vlij mens eerste burger zeide dat het gemeen tebestuur de sport een warm hart toedraagt en daarom ook met genoegen een fraaie beker ter beschikking had gesteld, een trofee die Wim mét een ferme handdruk van de burgemeester in ontvangst nam, waarmede hij tevens trots naar de duizen den toeschouwers zwaaide. Hierop volgde nog een huldiging door het bestuur van zijn club, dat vanzelfsprekend enorm trots is op deze buitengewone prestatie. Zoals was aangekondigd viel ook de win naar van de Elfstedentocht een grootse hul diging ten deel. Ook hier werd Reinier Pa ping door burgemeester Schweitzer letter lijk en figuurlijk in de bloemen gezet. Vlij mens burgervader bood Paping namens zijn gemeentenaren gelukwensen aan en hing hem een prachtige krans om de schouders. Ook Jan Uitham, die tweede werd, werd in de huldiging betrokken en ontving een fraai boeket bloemen. Met Wim van Heijst en Jan Uitham werd Paping op de gevoelige plaat vastgelegd en nam dit kranige drietal het applaus van 't publiek in ontvangst. Paping kon niet nalaten een dankwoord te spreken en zei ontroerd te zijn door de hartelijke ontvangst en deed de toezegging in de toekomst nog graag naar Haarsteeg te zullen komen. Hiermee was het feest op het ijs afgelopen en begaven allen zich naar café J. Siegers, waar de prijsuitreiking plaats had. Ook hier heerste een feestelijke stemming. Namens de deelnemers was het hier Jan Uitham die het bestuur van de ijs- club hartelijk dank bracht voor de perfecte organisatie en deed de toezegging dat men nog vaak op hem kan rekenen. Hierna wer den de prijswinnaars in het bezit gesteld van de door hen gewonnen prijzen en pre mies, waarbij woorden van dank en waar dering werden gesproken. De uitslag was 1 W. van Heijst 55 km in 1 u. 46 min. 56 sec.; 2 W. Vermeulen Ter Aar; 3 H. Vollenbroek Hilversum; 4 J. Ligthart Schor- veldam; 5 J. van Hoorn Ter Aar; 6 J.. van Heeswijk Haarsteeg; 7 L. Oldenkamp Wa- geningen; 8 R. Paping Ommen; 9 öp 1 ronde R. Elzenaar Vught; 10 J. van Swaay Wageningen; 11 op 2 ronden J. Voscal Bar- neveld; 12 W. Fens Terheijden; 13 W. Ke tels Haarsteeg; 14 H. Schuller Oss; 15 J. Uitham Nieuw-Hogerbrug. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag wordt de praktijk van dokter van Tuijn te Kaatsheu vel waargenomen door dokter H. Winkel man, Kerkstraat 99, alhier, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 3 FEBRUARI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. Groenenberg van Den Haag. MOEDER MAG NIET STERVEN Het is moeilijk te verwerken voor twee Japanse jongetjes, dat vader nooit meer met hen spelen zal. Een slopende ziekte vernietigt zijn levenskracht. Ze begrijpen nog niet, wat vaders naderende dood voor hen betekent. Totdat ze zich bewust worden, dat ook hun moeder wel eens zou kunnen Sterven. Dan schreeuwen ze hun angst uit: „Kachan shikuno iyada!" „Moeder mag niet sterven!" Met zeldzame zelfverloochening verzorgt moeder haar man, naait voor de kost tot ze er bij neervalt en zwoegt, om te zorgen dat de kinderen hun kleine vreugden niet behoeven te missen. Naar moeders voor beeld worden de jochies ook kleine helden. Ze ruimen sneeuw voor moeder, ontzeggen zich het ijsje als moeder er niet ook één heeft en maken plannen voor een gróót cadeau de oudste een warmwaterkruik, de jongste een gebakje, uit eigen mond ge spaard. Bij het tikken van de klok, die Yoshiynki, de oudste, als prijs voor zijn opstel krijgt, en die moeder op vaders kastje in het zie kenhuis laat zetten, vloeit een kostbaar le ven weg Een weemoedige, tragische film? Vergist U zich niet en laat uw zakdoek gerust thuis. Humor, en de vrolijkheid van twee pittige jongetjes, hun echte kinderliefde en de of ferbereidheid van een moeder, zijn verwe ven tot een meesterwerk van diepe mense lijkheid. Is het niet merkwaardig, dat een echt mooie film je altijd blij maakt? Ja, het is een Japanse film. Denkt u bij Japan ook aan wreedheid, Birma-spoorlijn en concentratiekampen? Dan ziet u in deze film, dat de werkelijk grote dingen van het leven internationaal zijn, van alle tijden, van alle volken. En u bent dankbaar, dat God zulke gaven schenkt aan kunstenaars aan de andere kant van de aardbol. Met deze ontroerende cinemascopefilm, die een doek van zes meter breedte vraagt, brengt de Afdeling Sprang-Capelle van de Chr. Film-Actie, op zaterdag 9 februari, half acht, in de zaal van de Chr. Volksbond, een kunstwerk, dat zeker grote indruk zal maken. DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlach, voor spoedgevallen worden waar- genomengenomen door dokter Wijffels te Waspik, tel. 04168-250. MAANDVERGADERING De P.V. De Luchtvaart houdt a.s. zater dagavond 2 febr. '63 haar maandvergade ring. Op deze vergadering zullen de ringen worden uitgereikt voor het nieuwe vlieg- seizoen. Het is dus van het grootste belang, dat elk lid genoemde vergadering bijwoont. Aanvang 8.30 uur. BAZAR KUNST NA ARBEID De bazar welke gehouden zal worden ten bate van de muziekvereniging Kunst na Arbeid is i.v.m. de strenge vorst uitgesteld en zal thans gehouden worden op 23 febr. en 2 en 4 maart a.s. De opening is vastge steld op 22 febr. Het comité heeft reeds vele toezeggingen gekregen van mooie prij zen voor deze bazar. Momenteel is het co mité druk bezig alles te regelen en in te delen. Zoals bekend zal deze bazar gehou- 1 den worden in enkele lokalen van de v.m. landbouwschool aan de Nieuwevaart. UITVOERING 'T ROZEKNOPJE De gem. zangvereniging 't Rozeknopje zal op 6 en 7 febr. a.s. haar jaarlijkse uit voering houden in de zaal van de heer P. Pruijssers. Naast een 8-tal zangnummers vermeld het programma de opvoering van een blijspel in drie bedrijven. In een vol gend nummer komen wij hierop nader te rug. JAARVERGADERING H.N.C. De v.v. H.N.C. hoopt a.s. vrijdagavond in zaal Pruijssers haar algemene ledenver gadering te houden. Aanvang 8 uur. DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlach, voor spoedgevallen worden waar- genomengenomen door dokter Wijffels te Waspik, tel. 04168-250. IK VERVEEL ME RIJK Zaterdag 2 en zondag 3 februari a.s. zal de Waspikse toneelvereniging Henri Belle- table haar eerste winteruitvoering van dit seizoen geven. In het gemeenschapshuis in Waspik-Boven zullen een aantal leden van Henri Belletablede belangstellenden enkele uren boeien met een komisch stuk dat als titel draagt: „Ik verveel me rijk". De regie voert dhr. Freddy van Iersel. JAARVERGADERING De afdeling Waspik van de Ned. Katho lieke bond van werknemers en werkneem sters in de industriële bedrijven St. Willi- brordus, houdt op vrijdag 1 febr. haar jaar vergadering in de zaal van café De Statie. Aanvang 8 uur. Na de gebruikelijke ver slagen en overzichten zal o.m. een nieuw lid van de kascommissie worden benoemd. Pe riodiek aftredend is dhr. C. Donks, Ook is er een bestuursverkiezing wegens aftreden van de voorzitter de heer A. 'C. IJpelaar (herkiesbaar). De heer P. Schellekens vierj juist op deze dag zijn koperen jubileum als bode van St. Willibrord. Hem wacht dan ook epn gepaste huldiging. Het bestuur van deze bloeiende organisatie (110 leden) re kent er op dat een groot aantal leden deze vergadering zullen bezoeken, temeer daar de heer J. Rijnhart uit Tilburg, bestuurslid van het district, een aantal actuele onderwerpen zal bespreken en een aantal belangrijke za ken zal toelichten. ZILVEREN KLOOSTERFEEST Op zaterdag 2 februari a.s. zal de Eerw. zuster Marie Susanne van het klooster van O.L.V. van het H. Hart alhier de dag her denken, waarop zij voor 25 jaar werd ge profest. De viering van dit zilveren jubileum zal plaats vinden op zondag 3 febr. Zuster Marie Susanna (A. van Erven) is geboren in Goirle en deed in 1936 haar in trede in het Moederhuis aan de Bredaseweg in Tilburg. Twee jaar later, in 1938, werd zij geprofest. Als wijkverpleegster is Zr. Marie Susanna o.m. in Zandpoort en in Waalwijk werkzaam geweest. In deze func tie was zij vooral in de oorlogsjaren door haar toewijding en werkkracht een grote steun voor degenen waarmee zij in kontakt kwam. Later studeerde zuster Marie Su sanne aan de Hoge School te Nijmegen, waarna zij docente werd aan het ziekenhuis in Venlo. Toen in 1958 de zusters van O.L. V. van het H. Hart in Waspik hun klooster stichtten, maakte ook zuster Marie Susanna deel uit van het convent. De bejaarden van het St. Jozefhuis hebben in haar een sym pathieke verpleegster. Temidden van haar familie, de bejaarden en de zusters zal de jubilaresse zondag haar 25-jarig professie- feest vieren. 121/2 JAAR PRIESTER. Rector Servatius en kapelaan Dominicus, beiden van het rectoraat te Waspik-Boveri, vieren woensdag 6 febr. a.s. hun 12V£-jarig priesterfeest. Pater rector Servatius (H. C. Rademae- kers) kwam in 1951 naar het klooster der ongeschoeide carmelieten te Waspik en is sinds 1957 rector van de kerkelijke ge meenschap in Waspik-Boven. Toen pater Dominicus, (H. Chr. A. G. Wolf) in 1958 zijn domicilie in Waspik kreeg, werd hij tevens benoemd tot kape laan van het rectoraat. Het is niet de gewoonte dat aan koperen jubilea als deze ruchtbaarheid wordt gege ven. Het fêteren van de beide jubilarissen zal zich dan ook beperken tot binnen de muren van het klooster. 10 JAAR THE FLYING STARS Op bijzonder plezierige wijze is in de zaal van café De Statie het 10-jarig bestaan ge vierd van het enige Waspikse dans- en amusementsorkest The Flying Stars. De lei der van de band, de heer Bertus Rozenbrand en de leden van het orkest, de heren Paul Smits, Piet Heymans en Frans Rondel, had den over belangstelling niet te klagen. Het aantal aanwezigen (genodigden, vrienden, bewonderaars, dansliefhebbers of hoe men ze ook noemen mag) ging de 250 te boven. Deze avond was gezellig en attractief. COLLECTE MISSIEPATER De parochianen van de H. Bartholomeus- parochie hebben de Waalwijkse missiepater H. Figee S.C.J., een afscheidscadeau mee gegeven van f 526,75. Dit bedrag werd voor pater Figee, die 4 febr. a.s. voor de 3e maal naar zijn missiepost in Chili gaat, door mid del van een collecte onder de H.H. Missen opgehaald. VOLLEYBAL Het eerste team van de volleybalclub Atak won in Tilburg met 2-0 van Minen- co. Het 3e zestal verloor met 2-1 van Fa- vorita uit Goirle, maar kreeg toch nog 2 matchpunten omdat een andere tegenstan der, OVSL, niet opkwam. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 3 febr. a.s. 9.30 uur Ds. van der Schee uit 's-Graven- moer; 14.30 uur Ds. Verploeg. AGENDA Zaterdag 2 febr., gemeenschapshuis W.- Boven, 20 uur: Ik verveel me rijk. Zaterdag 2 febr. café De Statie, 19,45 u. repetitie Polymnia. Zondag 3 febr., gemeenschapshuis Was pik-Boven, 20 uur: Ik verveel me rijk. Vrijdag 1 febr. café De Statie, 20 uur, vergadering St. Willibrordus. FANCY-FAIR KINDERVREUGDE Vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 febr. wordt in zaal Kunstmin wederom een fan cy-fair georganiseerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de jeugddrumband en wandelsportvereniging Kindervreugde. Het aktiecomité is weken aaneen bezig geweest om een zo groot en gevarieerd mogelijk aan tal attracties bijeen te brengen. Men kan er daarom van verzekerd zijn dat zaal Kunst min vrijdag, zaterdag en zondag aan de be zoekers veel te bieden zal hebben. Tijdens de fancy-fair zal tevens de grote verloting, waarvoor reeds enige tijd geleden de loten aan de man werden gebracht, afgaan.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 12