wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu DRUNEN NeJÜMHPO DE PAUW <A .£op%S5 Bfonchi letten do Langstraat Persoonlijk kampioenschap Stassar - Waalwijk Voorwedstijden biljarten kampioenschap van Nederland Museum voor do Schoon- en Lederindustrie te Waai wijk Bossche kleding-service ZONDAGSDIENST De zondagdienst wordt waargeno men door Dr. Verhaak. SCHIETWEDSTRIJDEN B.O.S. A.s. zaterdagmiddag worden in de zaal van Gez. Elshout een schietwed strijd gehouden van de Bond van Oudstrijders. Aan deze wedstrijd ne men deel de afdelingen Drunen, Waalwijk en Raamsdonk. AGENDA Zaterdag 16 febr. 7.30 u. EI Cid, 14 j., Hoge Braken 7.30 u. Jongerensociëteit, H. Br. Zaterdagmiddag Schietwedstrijden B.O.S. District Langstraat, zaal Gez. Elshout. Rikconcours Carnaval in Hotel Royal. Zondag 17 febr.: 3.30 u. El Cid, 14 j.( Hoge Braken 7.30 uur idem. Maandag 18 febr. 4 u. Balletschool, Hoge Braken 7.30 u. El Cid, 14 j., Hoge Braken Dinsdag 19 febr.: 7.30 u. EI Cid, 14 j., Hoge Braken Woensdag 20 febr. 7.30 u. El Cid, 14 j., Hoge Braken 3 u. Balletschool, Hoge Braken 8 u. Hobbyclub Toneelschool, H.B. Donderdag 21 febr. 7 u. Balletschool, Hoge Braken. 7.30 u. Hobbyclub Handenarbeid, Hoge Braken. Filmjournaal HOGE BRAKEN EL CID Een van de grootste films van dit jaar is El Cid. De heldendaden van een van Spanje's grootste mannen uit de 11e eeuw worden in deze film tot leven gebracht. El Cid, een leven beheerst door vurige liefde, liefde voor zijn land en vooral voor de stad Valencia, maar bovenal een allesovertreffende liefde voor zijn vrouw Chimene. El Cid is een held uit het Spanje van de 11e eeuw. Zijn heldendaden werden be schreven en bezongen in vele talen. Een heroïsch verhaal van liefde, hel denmoed en verdraagzaamheid. Een onderwerp bij uitnemendheid, voor een gigantische film, die werd opgenomen in Spanje, onder regie van Samuël Bronston, met in de hoofdrollen Charlton Heston en So phia Loren. Een film uit het genre van Quo Vadis, Ben Hur en De Man tel. Groots van opzet en in vele kleu ren. Voor liefhebbers het neusje van de zalm. Vertoond in de Hoge Bra ken van zaterdag t.m. woensdag, bo ven 14 jaar. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Vlijmen Haarsteeg Gero Zilduro Sprang-Capelle Sprang Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer KLEDING-VERHUUR FEIJENOORD- REIMS Of de wedstrijd Feijenoord - Reims op 13 maart te Rotterdam op de tele visie zal komen en ook des middags Benficlor - Ducla uit Praag, zoals reeds in vele bladen werd vermeld, is nog lang niet zeker, dat hangt af van de medewerking der Nederlandse, Belgische en Duitse voetbalbonden. De eerste is accoord, maar de twee andere? Vooral de Belgische. Duitse leiding. De Westduitse scheidsrechter Ger hard Schulenberg, afkomstig uit Hamburg, zal woensdag 13 maart in Rotterdam de tweede wedstrijd leiden tussen Feijenoord en Stade de Reims voor de kwart finales van het tour nooi om de Europese voetbalbeker voor lands kampioenen. NEDERLAND - BELGIË op 4 okt. '64 en 4 april '65 De Kon. Belgische Voetbalbond heeft de data die de KNVB heeft voorgesteld voor de „derby's der lage landen" voor het seizoen 1964/1965 aanvaard. De 99e interland tegen de Belgen zal op 4 oktober 1964 in Antwerpen worden gespeeld. De „Century" is voor Nederland gereserveerd. Als da tum voor deze 100e wedstrijd tegen de Belgen is 4 april 1965 aangewe- CQ zen. Waalwijk VRIJDAG 15 FEBRUARI 1963 85e JAARGANG No. 13 De ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux; Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. vein Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" RIKAVOND A.s. zaterdag wordt de laatste van de 7 rikavonden gehouden, die door de commis sie Carnaval georganiseerd zijn. De eerste 6 avonden mochten zich in een grote belang stelling verheugen. De strijd om de punten is steeds fel geweest. Op de laatste avond, dus a.s. zaterdag, zal beslist worden wie uit eindelijk de winnaars worden van de fraaie prijzen van het totaalklassement, waarvoor van iedere deelnemer de 4 beste avonden tellen. Natuurlijk zijn er a.s. zaterdag ook wegr de normale dagprijzen. Deze 7e en laatste avond wordt gehouden in hotel Royal. Aanvang 8 uur. BOERENJEUGD HOUDT GROOTSE CULTURELE MANIFESTATIE De boerenjeugd van de kring Den Bosch, die maar liefst 25 afdelingen in de directe omgeving van Den Bosch telt, houdt aan staande zaterdag 16 februari, in de Hoge Braken in Drunen een grootse culturele ma nifestatie. Tijdens deze culturele dag zullen wedstrijden worden gehouden in zang, de clamatie en welsprekendheid. Aan deze wedstrijden kunnen zowel jongens als meis jes deelnemen, op voorwaarde dat zij lid zijn van de R.K.J.B. of de R.K.B.J.B. De organisatoren verwachten voor iedere wed strijd ongeveer 50 deelnemers, terwijl aan belangstellenden nog eens 400 personen worden verwacht. Zij die zich opgeven voor deelname kun nen aan de volgende wedstrijden deelnemen: Zang a) eenstemmige zang; b) meer stemmige zang; hieraan kunnen zowel da mes, heren als gemengde koren deelnemen. Declamatie van iedere afdeling mogen drie jongens en drie meisjes meedoen, met een gedicht naar eigen keuze of eventueel proza. Welsprekendheid ook hier kunnen weer drie deelnemers en deelneemsters van iedere afdeling meedoen. Voor de meisjes bestaat de keuze in welsprekendheid of het vertel len van een sprookje. Zij ontvangen 20 mi nuten van tevoren het onderwerp. Zowel voor dames als heren mag de spreekbeurt slechts drie tot vijf minuten duren. Voor iedere wedstrijd is een afzonder lijke en bekwame jury in het leven geroe pen. De wedstrijden die om half twee be ginnen worden om zes uur weer beëindigd. Om zeven uur wordt de balavond geopend. De muziek wordt verzorgd door „The al! stars" uit Drunen. Tijdens deze balavond zullen de prijzen worden uitgereikt. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de kringsecretaris aan de zaal. BOERENJEUGD HOUDT GROOTSE CULTURELE MANIFESTATIE De boerenjeugd van de kring Den Bosch, die maar liefst 25 afdelingen in de directe omgeving van Den Bosch telt, houdt aan staande zaterdag 16 februari, in de Hoge Braken in Drunen een grootse culturele ma nifestatie. Tijdens deze culturele dag zullen wedstrijden worden gehouden in zang, de clamatie en welsprekendheid. Aan deze wedstrijden kunnen zowel jongens als meis jes deelnemen, op voorwaarde dat zij lid zijn van de R.K.J.B. of de R.K.B.J.B. De organisatoren verwachten voor iedere wed strijd ongeveer 50 deelnemers, terwijl aan belangstellenden nog eens 400 personen worden verwacht. Zij die zich opgeven voor deelname kun nen aan de volgende wedstrijden deelnemen: Zang a) eenstemmige zang; b) meer stemmige zang; hieraan kunnen zowel da- mes, heren als gemengde koren deelnemen. Declamatie van iedere afdeling mogen drie jongens en drie meisjes meedoen, met een gedicht naar eigen keuze of eventueel proza. Welsprekendheid ook hier kunnen weer drie deelnemers en deelneemsters van iedere afdeling meedoen. Voor de meisjes bestaat de keuze in welsprekendheid of het vertel len van een sprookje. Zij ontvangen 20 mi nuten van tevoren het onderwerp. Zowel voor dames als heren mag de spreekbeurt slechts drie tot vijf minuten duren. Voor iedere wedstrijd is een afzonder lijke en bekwame jury in het leven geroe pen. De wedstrijden die om half twee be ginnen worden om zes uur weer beëindigd. Om zeven uur wordt de balavond geopend. De muziek wordt verzorgd door „The al! stars" uit Drunen. Tijdens deze balavond zullen de prijzen worden uitgereikt. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de kringsecretaris aan de zaal. INZEGENING NIEUWE TORENKLOK. Op enigszins officiële wijze is woensdag morgen de nieuwe torenklok, een geschenk van het gemeentebestuur van Groot-Vlij- menen, ingezegend en in gebruik genomen. Zoals overal in het land gebeurde, werd ook hier in de oorlogsjaren de zware luid- klok op bevel van de Duitse bezetters uit de toren van de R.K. Kerk genomen, om te worden omgesmolten tot bruikbaar ma teriaal voor de oorlogsindustrie. Nadien werd er een kleine noodklok aangeschaft, waarmee de parochiegemeenschap zich tot heden heeft moten behelpen. Thans was het zover, dat de nieuwe zware klok, die een diameter heeft van 77 cm en een gewicht van 274 kg, plechtig kon worden ingezegend. Voor deze plechtigheid, die woensdagmorgen om 11 uur geschiedde door de Hoogeerw. heer Werner, deken van het dekenaat Heusden, waren tevens uitge nodigd het voltallige college van B. en W. van de gemeente Vlijmen, secretaris P. Achten, het voltallig kerkbestuur en vele parochianen gaven eveneens van hun be langstelling blijk. Na de inzegening door deken Werner, werd de klok, die als in scriptie draagt„Mijn naam is Lambertus, ik loof God en roep het volk bijeen", door burgemeester Schweitser met een toepas selijk woord aan het kerkbestuur overge dragen. Heden, donderdag 14 febr. wordt de klok in de toren geplaatst en zullen voor het eerst haar sonore, dreunende tonen, over Haarsteeg klinken, ten doel hebbende de parochianen bijeen te roepen voor het bijwonen van de eredienst. BILJARTEN De onderlinge biljartcompetitie werd in de voorbije week weer voortgezet en de uit slagen zijn: ONA - Avanti A de Wijs 55 - H v d Brandt 55 55 - 38 L Koks 65 - J Beekmans 60 65 - 39 H Musch 40 - H v Bladel 40 25 - 40 K Herman 80 - J v Oyen 85 76 - 85 J Koks 45 - J de Vaan 40 37 - 40 A Musch 75-Chr. Treuren 60 75-33 Eindstand 6-6. Onsenoort - De Muntel J Dekkers 70 - D v Heijst 40 70 - 35 A v Kuijk 60 - Jac v d Brandt 40 60 - 29 H v Liempde 85 - J dè Vaan 50 85 - 26 H v Overdijk 110 - J de Laat 60 99 - 60 J Stevens 55 - L v Bijnen 40 32 - 40 L Luyten 50 - N v Engelen 40 33 - 40 Eindstand 6-6. 't Hoekje - Onsenoort J de Gouw 65-H v Overdijk 110 64-110 W de Gouw 60 - H v Liemple 85 W v Ravenstein 55 - J Dekkers 70 W v Bokhoven 45 - A v Kuijk 60 J de Gouw 40 W v Overdijk 50 Th Beekmans 40 - N v Kuijk 55 Eindstand 6-6. De Muntel - De Gevertjes J de Laat 60 - N v Engelen 50 J de Vaan 50-L v Liempde 45 N v Engelen 40 - J Gevers 45 D v Heijst 40 - P v d Donk 45 L v Bijnen 40 - J v Bijnen 45 Eindstand 7 3 voor De Muntel. ONA 2 - Onsenoort 2 L v Liempde 30-L Scheij 30 F v Lieshout 40 - A v d Aa 35 F Mimpen 55 - W v Overdijk 50 A Klerks 40 - J Luyten 50 L Mimpen 55 - L v Druten 50 Eindstand 6 4 voor Onsenoort 't Hoekje 2 - De Gevertjes 2 J v Bijnen 35 - C Gevers 30 A v Bokhoven 30 - L Kremers 35 A v d Wens 30 - H de Vaan 30 W Walk 40 - M Meesters 45 Eindstand 4-4. 60-58 55-49 30-60 40-49 23-55 60-40 50-45 26-45 40-35 40-39 20-30 40-34 32-50 40-40 51-50 2. 35-20 29-35 29-30 40-22 AVANTI FESTI ROMANTI BOERENJEUGD HOUDT GROOTSE CULTURELE MANIFESTATIE De boerenjeugd van de kring Den Bosch, die maar liefst 25 afdelingen in de directe omgeving van Den Bosch telt, houdt aan staande zaterdag 16 februari, in de Hoge Braken in Drunen een grootse culturele ma nifestatie. Tijdens deze culturele dag zullen wedstrijden worden gehouden in zang, de clamatie en welsprekendheid. Aan deze wedstrijden kunnen zowel jongens als meis jes deelnemen, op voorwaarde dat zij lid zijn van de R.K.J.B. of de R.K.B.J.B. De organisatoren verwachten voor iedere wed strijd ongeveer 50 deelnemers, terwijl aan belangstellenden nog eens 400 personen worden verwacht. Zij die zich opgeven voor deelname kun nen aan de volgende wedstrijden deelnemen: Zang a) eenstemmige zang; b) meer stemmige zang; hieraan kunnen zowel da mes, heren als gemengde koren deelnemen. Declamatie van iedere afdeling mogen drie jongens en drie meisjes meedoen, met een gedicht naar eigen keuze of eventueel proza. Welsprekendheid ook hier kunnen weer drie deelnemers en deelneemsters van iedere afdeling meedoen. Voor de meisjes bestaat de keuze in welsprekendheid of het vertel len van een sprookje. Zij ontvangen 20 mi nuten van tevoren het onderwerp. Zowel voor dames als heren mag de spreekbeurt slechts drie tot vijf minuten duren. Voor iedere wedstrijd is een afzonder lijke en bekwame jury in het leven geroe pen. De wedstrijden die om half twee be ginnen worden om zes uur weer beëindigd. Om zeven uur wordt de balavond geopend. De muziek wordt verzorgd door „The all stars" uit Drunen. Tijdens deze balavond zullen de prijzen worden uitgereikt. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de kringsecretaris aan de zaal. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter van Tuijn te Kaatsheuvel, voor spoedgevallen worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 FEBRUARI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. Visser van Boven- Hardinxveld. DOKTERSDIENST. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlacht, voor spoedgevallen worden waar genomen door dokter Wijffels te Waspik, tel. 04168-250. JAARVERGADERING N.C.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.B. te Raamsdonk hield j.l. maandag 10 febr. haar jaarvergadering, welke zeer druk werd bezocht. De secretaris was in zijn jaarver slag en financieel verslag optimistisch ge stemd over de gang van zaken in 1962. De heren A. J. Bink en G. Hooymayers wer den als bestuurslid herkozen. Voorzitter C. P. Langerwerf en bestuurslid A. A. Schoenmakers namen afscheid van de ver eniging en ontvingen bij monde van de geestelijk adviseur Pastoor van Herpt, war me woorden van dank en erkentelijkheid. Vanwege een geleidelijke inkrimping van 't aantal bestuursleden werd slechts één nieuw bestuurslid gekozen, in de persoon van A. W. de Jong, speciaal als afgevaardigde van de tuinders. Door de heer Selten, hoofd van de dienst Sociale Wetgeving bij de NCB te Tilburg, werd een duidelijke uiteenzetting gegeven over enkele zeer recente ontwikkelingen op sociaal gebied, welke vooral van belang zijn voor zelfstandige boeren en tuinders. Maandag 18 febr. a.s. zal in café Nieu- wenhuizen de jaarvergadering van de Boe renleenbank worden gehouden. ONTSPANNINGSAVOND HOLLANDIA KEIZERS VEER Vrijdagavond 8 febr. werd in Huis ten Deijl alhier aan het personeel van Hollandia de tweede feestavond van dit winterseizoen aangeboden. Er traden een keur van artisten op, waarvan Anneke Grönloh wel de groot ste attractie vormde. Zij wist door haar be kende liedjes de zaal in extase te brengen. Ook Willy Vervoort en het komische zang duo Gerry en Ferry oogstten zeer veel suc ces. Na het cabaret werd er nog gezellig gedanst tot 2 uur op muziek van de eigen H.K. band. Een leuke verrassing vormde de om 12 uur binnenkomende boerenkapel, die een ware carnavalsstemming teweeg bracht. Deze prima geslaagde avond werd bijge woond door vele genodigden, waaronder wij opmerkten de burgemeesters van Raams donk en Geertruidenberg. 2e klasse Kader 38/2. Ad van Cromvoirt uit Waalwijk over tuigend winnaar. Met groot machtsvertoon is Ad v. Crom voirt van de B.V. BSV uit Waalwijk, win naar geworden van de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland 2e klasse kader 38/2, die in café J. Hoevenaar zijn gespeeld en door de B.V. OOG perfect wa ren georganiseerd. Vanaf het begin heeft Ad van Cromvoirt de wedstrijden beheerst en ongeslagen met een prachtig alg. gem. van 26.09 bereikte hij de eerste plaats, waar door deze sterke Waalwijker glansrijk pro moveert naar de le klasse. De tweede plaats werd ingenomen door de jonge, veelbeloven de Bredanaar A. Martens, een zeer sterke speler, die de hoogste serie van dit tournooi, n.l. 188 car. op zijn naam bracht. In zijn partij tegen Ad van Cromvoirt moest hij echter voor diens meesterschap het hoofd buigen. Deze partij maakte de Waalwijker in 5 beurten uit, met in de tweede beurt een serie van 126 en in de 5e beurt een ma gistrale serie van 140 car., een gem. der halve van 60. De jonge Bredase onderwij zer bereikte in deze partij slechts 77 car., doch moest sportief erkennen dat Ad van Cromvoirt zijn meerdere was, en de eerste plaats werd ingenomen door de speler, die hierop het meest aanspraak kon maken. In de slotpartij speelde A. Martens remise te gen Berry van Cromvoirt, waardoor hij met 9 matchpunten een eervolle tweede plaats bereikte. Het moet echter volmondig wor den toegegeven dat over het geheel A. Mar tens ook uitstekend heeft gespeeld, hetgeen de hoogste serie in dit tournooi, n.1.188 car., bewijst. De derde plaats voor de jonge crack Berry van Cromvoirt, mag zeer eer vol worden genoemd; jammer is het alleen dat zijn alg. gem. juist iets te laag was, om zich in deze klasse te kunnen handhaven en hij met de heer M. van Bracht, die op de zesde en laatste plaats eindigde, zal moeten degraderen naar de 3e klasse. Berry is ech ter nog jong en zal heus wel terugkomen, daar staan zijn resultaten in de libre-klasse voldoende borg voor. Op de vierde plaats eindigde G. Roomer van OOG uit Waal wijk, doch zijn alg. gem. van 12.97 blijft ruim voldoende voor een handhaving in de: Wij ontlenen aan het jaarverslag van deze instelling het volgende: Het jaar 1962 was weer succes vol. Ook dit jaar heeft een aantal periodieken het museum in de be langstelling van hun lezers ge plaatst, terwijl in februari Bert Garthof in „Weer of geen weer" een vraaggesprek met de directeur via de radio uitzond. Op 4 april werd in het museum de persconferentie gehouden voor afgaande aan de jaarlijkse schoe- nenbeurs in de Jaarbeurshallen te Utrecht, waarbij de gehele lande lijke pers aanwezig was. Aan deze beurs werd medewerking verleend door het beschikbaar stellen van plm. 120 exemplaren museumschoe nen, welke in een zestal vitrines waren opgesteld en grote belan- stelling trok. Op de grote Benelux-show door de Verenigde Schoenmachine Maatschappij gehouden van 19 tot 23 mei in de nieuwe schouwburg te Tilburg werd een tweetal vi trines met historische en exotische schoenen tentoongesteld. Vbor de landelijke vereniging van maat- en orthopedisch schoen maken „Orthoma" werd te Utrecht door de directeur een inleiding ge houden over „Historisch schoeisel en de Mode". Op de „Micro Show" gehouden door een groep leder- en fournitu- renhandelaren in het Efteling-res- taurant te Kaatsheuvel van 12 tot 14 november, waren twee igrote vitrines museumschoenen aanwe zig welke zeer de aandacht van de deskundige bezoekers trokken. Op het congres van het „Neder lands Huisartsengenootschap" te Utrecht op 24 november was een kleine collectie historische kinder schoentjes uit het museum geëx poseerd ter vergelijking met <dö hedendaagse. Dit exposé is, volgens de inrichters, een groot succes ge worden. Een drietal interieurfoto's van 't museum werden op verzoek van de Rijksvoorlichtingsdienst, ge plaatst in -het maandblad van de Nederlandse Embassade te New Delhi. Uit al deze bijzonderheden kan worden vastgesteld dat het mu seum zijn eigen plaats in de schoe nenwereld heeft ingenomen. NIEUWE AANWINSTEN Door aankoop en schenking werd een dertigtal exemplaren histo risch en exotisch schoeisel aan de collecties toegevoegd. Een door de directeur gesignaleerd schilderij werd door het Rijk aangekocht en aan het museum in bruikleen ge geven. Later bleek dat dit doek was geschilderd door de 17e eeuwse meester Quirijn van Brekelenkam (1622-1688) van welke schilder in de meeste vooraanstaande musea in Europa werken aanwezig zijn. Bij de vele bezoeken in groeps verband betrof het vrijwel steeds groepen van onderwijsinstellingen. Verschillende aanvragen van toekomstige onderwijzers om ge gevens voor scripties, met de schoen als onderwerp werden be handeld. Dit bewijst dat het mu seum ook op onderwijsgebied een belangrijke taak vervult, hetgeen overeenkomt met de doelstelling. Het is te betreuren, dat de moei lijke financiële positie waarin het museum verkeert, de aankoop van enkele zeer bijzondere stukken, waartoe de gelegenheid zich voor deed, achterwege moest blijven. Ondanks dit is er alle reden tot te vredenheid. Toch moet echter, wil het museum in de belangstelling blijven een nooit aflatende aktivi- teit aan de dag worden gelegd. Dit geldt niet alleen voor de ver dere uitbouw, doch op de eerste plaats voor 't zoeken naar gelde lijke middelen om dit mogelijk te maken en waarvan het bestuur ver trouwt dat deze in het komende jaar in ruimere mate zullen toe vloeien. BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH 2e klasse. Ook G. Amijs uit Helmond, die op het laatste moment nog kan deelnemen aan deze voorwedstrijden en op de 5e plaats eindigde, kan op goed gespeelde wedstrij den terugzien en blijft door zijn gem. van 11.59 eveneens behouden voor de 2e klasse. Van M. van Bracht van 't Zwaantje, hadden we eerlijk gezegd, wel iets meer verwacht, althans zeker dat hij zich in de 2e kl. zou hebben kunnen handhaven. Het heeft ech ter niet zo mogen zijn, doch de mentaliteit en de vechtlust van M. van Bracht kennende, twijfelen we er niet aan, of ook hij komt ter gelegener tijd weer wel in de 2e klasse te rug. Deze voorwedstrijden zijn echter bui tengewoon sportief verlopen. De organisa tie van OOG was, zoals we al schreven, per fect - het materiaal van de heer J. Hoeve naar uitstekend en de belangstelling zeer bevredigend. Tenslotte de einduitslag 1 Ad v. Cromvoirt Waalwijk car. brt. h.s. gem. pt. 1800 69 140 26.09 12 2 A. Martens Breda 1577 109 188 14.46 9 3 B. van Cromvoirt Waalwijk 1476 149 125 9.91 5 4 G. Roomer Waalwijk 1725 133 116 12.97 4 5 G. Amijs Helmond 1484 126 84 11.59 4 6 M. v. Bracht Waalwijk 1261 137 63 9.20 2 Hoogste serie A. Martens met 188 car.; hoogste partijgem. Ad v. Cromvoirt met 60. A. v. Cromvoirt promoveert naar de le kl. kader 38/2; M. v. Bracht en B. v. Crom voirt degraderen naar 3e kl. kader 38/2. Gewest Brabant - Zeeland, 3e klas libre. Van 15 tot en met 17 febr. a.s. zullen in het clublokaal van de B.V. BYO bij de heer H. v. d. Heuvel, Olympiaweg 18 te Waal wijk, wedstrijden worden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap 3e klasse libre van het Gewest Brabant-Zeeland. Voor het district Waalwijk zal aan deze wedstrijden deelnemen de heer A. van Velthoven van de B.V. DGL. De overige deelnemers zijn H. Reijnders Bergen op Zoom; F. van Gom- pel Steensel A. Verlaar Zegga; N. van den NEDERLANDS ELFTAL TEGEN FORTUNA '54 In verband met de interland op 3 maart tegen België speelt het voorlopig Nederlands voetbalelftal woensdag 20 februari te Geleen 'n oefenwedstrijd tegen de competi tie-formatie van Fortuna '54. De wedstrijd begint om half acht. Het Nederlands elftal wordt het vierde landenteam dat Fortuna als spar ring-partner verkoos. De Geleense ploeg speelde al tegen België, Zwit serland en Bulgarije. bll\& Heuvel Oss; L. van Osselaar Ovezande; P. Oremans 's-Bosch en een deelnemer uit Tilburg. De lengte der partijen is 100 car. Er wordt gespeeld volgens 't AVE-systeem. Het wedstrijdprogramma van 15 febr. is als volgt: 19 uur: A. v. Velthoven-H. Reijn ders; 20 uur: F. van Compel - A. Verlaar; 21 uur: N. v. d. Heuvel - N. v. Osselaar; 22 uur: P. Oremans - deelnemer Tilburg. Het tournooi zal worden geopend door de voorzitter van het district Waalwijk de heer Tom Burmanje, terwijl de kampioen zal worden gehuldigd door de voorzitter van 'het Gewest Brabant-Zeeland de heer A. Uytendaal. Vakkundig reinigen en zorgvuldig behandelen specialiteit STATIONSSTRAAT 120 TELEFOON 2457

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13