1 M s een quiz... een prijs... uw stem in de aether Super Mix tournee een ADVERTEERT IN DEZE COURANT de" kloof woens I J. G. G. Fitters Personeel fa. H. H. de Kort-Wingels vrouwelijke administratieve kracht 1 65c prijzen m mm DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 FEBR. 1963 immÊÊÊÊiÊKÊtÊÊÊÊÊÊmammmmam Grammo foonplaten geen schriftelijke of telefonische bestellingen. In de BP Super Mix Tournée leidt Herman Emmink bij BP servicestations een quiz (iedere maandag, woensdag en vrijdag). Radio Luxemburg, 208 meter, zendt het winnende gesprek steeds de volgende dag uit - dinsdag, donderdag en zaterdag om 12.28 uur en zondag om 10.30 uur. Waag een kans op de prachtige BP-dagprijs! Kin ïc hot- OP vrijdag 22 februari om half 12 bij Garage en BP Service Station Nieuwkuyksestraat 5 te Nieuwkuyk. Jacobus Dingeman Molegraaf Stomerij „NEERLANDIA" 20% korting Hartelijk dank aan de directie voor de extra kolentoelage Bekendmaking Middelgrote Schoenfabriek te Kaatsheuvel Gevraagd nette kantoorjuffrouw -uttN GELDIG WOENSDAG 20 FEBR. Zeer mooie kwaliteit linnen in prachtige shantung- en doupion- effecten. U kunt kiezen uit de nieuwste voor- Jaarstinten. 140 cm. breed, per meter O Originele nylon damesmuiltjes en pantoffels. Zeer so lide. In vier frisse v modekleuren. Pantof fels 3.45. ry 65 Muiltjes Jtm Met Carnaval gaat iede re jongen_als „held" verkleed met deze „Ivanhoe-set", be staande uit wambuis, schild en helm met krijgsveer. q9q Van4-12jr. 4 jaar O 45 t. cfL\coJ"o©n De nieuwste Top hits zoals: Bachelor boy - Devil Woman - Return to sender - Swiss Made - Esso Besso - Let's Dance Locomotion - Linda- Limbo Rock - voor Sweety e.v.a. Leuk voor Carnaval: 2 Nieuwe Carnavals- potpourrieën op Accordeon. Alleen morgen 175 slechts a 4 prima schrijvende ballpoints met ver wisselbare stiften. Rood-, groen-, blauw en zwartschrijvend. Compleet met ver zwaarde 3 50 standaard 3 Fantasie gebreide dra- Ion damesonderblou- ses met korte mouw en. kantje. Heerlijk warm. Maten 42 t/m 48. A<Hj Maat 42 *T Kleine stijging per maat) Witte katoen, voor wleg-en ledikantlaken tjes en sloopjes. Dicht geweven. Extra sterk en voordelig. 90 cm. br., per mtr. 1.-, 80 cm. breed, QQC per meter O Voor een leutige Car naval een originele boerenkiel. Heren- maten 5.40 - 4.95 - 4.50. Bijpassende boerenpet Ook voor de jongeren de boerenkiel! Voor de leeftijd van 2-14 jr. 14 jaar 4.50, f\ 40 2 jaar Bijpassende boerenpet 1.-, Kleine stijging per maat) Fraaie volant van pri ma Terlenka mar quisette met een echte Franse macramé kant van 10 cm. breed. 65 cm. hoog, per meter 3.95, 45 cm. ^15 hoog, p. mtr. 3 Naadloze dames kousen kristal-of wan. delkwaliteit. ~m Per paar 95' Origineel bitterglas „Mars". Zeer sterke kwaliteit. Ook bijzonder geschikt voor café's. Nu extra f c voordelig ^i3 Rode zakdoek in een vrolijk noppen dessin. Onmisbaar, om een feestelijk Carnaval te vieren. Extra grote 69c maat, morgen slechts Ruche-elastiek, bijzonder geschikt voor B.H.'s en pettycoats. Op kaart van 2 meter. Nu 2 kaartjes T f\c voor V/ Italiaanse tomatenpuree. yan smaak. Sterk geconcen treerd. 5 blikjes Erg lekker Brusselse Kermis. Een knappend bros koekje met een fijne kokossmaak en met suiker bestrooid. 500 gram Oar gggppHNBHMnp Heden behaagde het de Heere, na een geduldig ge dragen lijden, tot onze diepe droefheid, van onze zijde weg'te nemen, mijn geliefde man en der kin deren zorgzame vader, behuwd- en grootvader Drager van de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau echtgenoot van JOSIJNA J. DE ROOIJ in de ouderdom van 74 jaar. Sprang Wed. J. J. Molegraaf-de Rooij Z. J. Molegraaf A. Molegraaf-Kruijf S. A. Faro-Molegraaf A. A. Faro J. Z. Molegraaf A. J. Molegraaf-Ophorst en kleinkinderen. Sprang, 15 februari 1963 Oosteind 21 De begrafenis zal D.V. plaats hebben dinsdag 19 fe bruari a.s. op de Algemene Begraafplaats te Sprang, des n.m. 3 uur. Vertrek van het sterfhuis om 2.30 uur. DEPOT KORTHOUT PUTSTRAAT 66, WAALWIJK Stoomgoederen kunnen gebracht of door ons worden opgehaald tot woensdag voor de middag. Vrijdagavond klaar. OOK IN DE MAAND FEBRUARI Tevens op al onze stoomgoederen GRATIS CARNA VALS-PATRONEN beschikbaar, uit onze nieuwe Guntel albums. Speciale kinder-album aanwezig. die wij vorige week mochten ontvangen. SCHOENFABRIEK „LA REINE" WAALWIJK GEMEENTE WAALWIJK ;iKL.:i >T I HERZIENING UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN „LAAGEINDE I" Het hoofd van het gemeentebestuur van Waalwijk maakt bekend, dat bij besluit der gedeputeerde staten van Noord-Brabant van 6 februari 1963" G. nr. 36742, is goedgekeurd het plan tot herziening van het uit breidingsplan in onderdelen „Laageinde I" met be bouwingsvoorschriften, vastgesteld bij besluit van de raad der gemeente Waalwijk van 24 augustus 1962. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, alhier, voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de gemeenteraad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na heden bij Hare Majesteit de Koningin beroep instellen. Waalwijk, 18 februari 1963. li Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. L. P. M. Teijssen I vraagt voor spoedige indiensttreding goed kunnende typen. Solicitaties worden gaarne ingewacht onder nr. 2920 aan het bureau van dit blad. 1 1 I voor Schoenfabriek in Kaatsheuvel 18 jaar In het bezit van diploma Mulo en vlot kunnende typen. Afwisselend werk Goede beloning. Brieven onder nr. 2921 aan het bureau van dit blad. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE door Jan van Maasdorp 21 Dat hadden die schoolfrikken allemaal prachtig geregeld", ver telde Hilda geestdriftig. „Ze heb ben nu een schat van een baby, die je zelf gezien hebt, Noor. Ze zijn dolgelukkig. Jij en Karei moe ten precies eender doen, jij blijft voorlopig nog bij Hagemeijer wer ken". Nora had, niet anders dan zo vele meisjes, zichzelf vaak een visioen voorgetoverd van de grote gebeur tenis in haar leven. Dan zag ze zich gaan aan de zijde van haar toekom stige man. Dat was dan een man, die zij nog helemaal niet kende, maar in elk geval was hij de brui degom van haar. Ze was gekleed in een witzijden bruidsjurk met een lange sluier. En zó met een krans van mirte op haar kapsel, schreed ze dan, aan de zijde van hém. on der de bewonderende blikken van vele toeschouwers en vriendinnen, langzaam en plechtig naar het al taar. De juichende tonen van het bruiloftslied van Lohengrin uit het kerkorgel begeleidden hen. Zó zou het dus waarschijnlijk niet gebeuren, begreep Nora, als ze nü wilde trouwen. Goed, besloot ze, ze zou verstandig en nuchter zijn en afstand doen van haar meisjes dromen en net doen als ,onze Lien'. Ze zou het zaterdagavond, dat was over twee dagen, met Karei be spreken. Want buiten het weekend, dat was zo afgesproken tussen hen, ontmoetten ze elkaar hoogst zelden terwille van Kareis studie. Het liep echter anders. Wel was er, de dag tevoren, bij Karei thuis, over trouwen gesproken, maar niet over zijn trouwen. Midden onder het eten had Dora er uit geflapt op haar eigen, beslissende manier van doen: „O, ja, ik heb nieuws". En op de vragende blikken van moeder en hem: „Ja, ik ga trouwen". „Trouwen?" hadden hij en moe der gelijk gevraagd. „Ja, jullie weten toch, dat we plannen hadden? Gisteren zei Boy ineens: we gaan trouwen. Hij heeft al een huis gehuurd op een mooie stand in Hillegersberg. We gaan deze week al meubels en alles ko pen. Boy is gewend, als zakenman, snel besluiten te nemen. De volgen de maand, zei ie". Karei, had alleen gezegd: „Zo dat weten we dan". Moeder had haar vork neergelegd en kon op eens niet meer eten. Omdat Dora het „reuzedruk" had met inkopen en zo, was ze opge staan van de tafel en was na een kort „adie" vertrokken. Koud en scherp was de geheel onverwachte aankondiging van Dora tot hem doorgedrongen. Dit, wist hij moest toch eens komen, maar hij had, eigenlijk verstopper tje spelend met de werkelijkheid, steeds gehoopt op uitstel. Dit bete kende, dat nu alle lasten op zijn schouders zouden drukken. Boy had besloten. Ja, dacht hij bit ter, besluiten hadden ze allemaal gedaan, alleen hij niet. Hij kende de aanstaande man van zijn zuster maar weinig. Eén keer had hij zich officieel voorgesteld, waarbij moe der, goed geïnstrueerd door Dora, in haar zondagse zwarte japon de eerste schoonzoon in spe had ont vangen. Daarna waren het vluch tige bezoeken geweest van de goed geklede welgedane Henri le Blanc, die dan op Dora's kamer bleef tot ze samen weg gingen. Karei dacht met afgunstige bit terheid eraan, hoe zijn zuster, wier twijfelachtige steun hij zo nodig had, hem nu smadelijk in de steek liet. Zijn jaloezie deed hem op dat moment zijn zuster haten en ook Henri le Blanc, met zijn Franse naam, zijn dikke lichaam en zijn dunne haren, die hij met dure fric tions bewerkte. Henri le Blanc, al leen-vertegenwoordiger van een Belgische fabriek in luxe lederwa ren, die zich van Dora de bespot telijke koosnaam „Boy" liet aan leunen Boy had besloten Ja, waarom zouden ze eigenlijk wachten? Er was immers geld! Henri le Blanc, alias: Boy, bezat de middelen om Dora tot zijn bezit te verklaren en haar een goed en on bezorgd leven te verzekeren. Dora wist wat zij wilde.„en op een man kan ik ook wachten als 't moet. Maar die zal me dan een on bezorgd leven moeten kunnen ge ven". Dora had haar doel bereikt. Op die zaterdagavond, na een lange wandeling in de landelijke omgeving buiten het stadsgewoel, drong Nora zich opeens tegen hem aan en deed hem het verhaal van Hilda's zuster. „Zó zullen wij het ook moeten doen, Karei. We kunnen toch niet blijven wachten." Ze zaten beiden in het hoge gras tegen de glooiing. In de verte glin sterde de plas, waarop blanke zei len traag voortgleden. Het was een zoele avond. Hij zocht naar woorden en trok haar naar zich toe. „Luister es, Noor, mijn salaris.. „Begin nu niet weer over dat sala ris", viel ze hem driftig in de re de. „Ik doe 'n voorstel. Wat ande ren doen kunnen wij ook. Je wilt toch zeker niet wachten tot je di recteur bent? Er trouwen duizen den kantoorbedienden". Onthutst om haar uitval, zei hij kort: „Luister, Noor, dan zal ik ver tellen waarom het niet kan". Toen zij het had aangehoord viel er een stilte, die zich vereende met de stil te rondom. Hij dorst zijn belofte, als zoon gedaan, niet te bekennen. Toen hij zijn moeder, na het vertrek van haar zuster, in al haar jammer ge bogen bij het raam had zien staan, had hij haar, als laatste zoon, de belofte gedaan voor haar te zullen zorgen. Zijn gedane belofte woog hem nu zwaar. Twee vrouwen eisten hem op de oude als haar zoon, de jongste als haar man. Het gevoel en de rede streden om erkenning. „Moeder zou bij onsbegon Nora aarzelend. Nee, Noor, dat willen we geen van beiden, we willen trouwen om samen te zijn". „O, jongen, wat is het allemaal moeilijk". „Stil maar, lieveling, het komt, heus wel in orde". Hij wist zelf hoe leeg zijn troos tende woorden waren. Maar het kwam in orde. Moeders zijn vaak onbegrijpelijke wezens in haar dienstbetoon tegenover haar kinderen drijven ze haar lief de door tot onverdachte en onmo gelijke grenzen. Op een dag kreeg juffrouw de Hoog een beroerte. Misschien was het door de emoties en de vrees om haar twijfelachtig lot, misschien kwam het gewoon door ouderdom. Een tweede attaque deed haar voor goed de ogen slui ten. Martha Wildstein, eens de vrouw van Piet de Hoog, stierf met een gelukkige glimlach van dank baarheid jegens haar laatste zoon, die haar niet alleen had gelateq. In plaats van de bruidsjurk uit haar meisjesdromen droeg Nora een goedkoop mantelpak toen ze ging trouwen. Karei had 'n nieuw confectiepak aan en hij voerde zijn bruid heel prozaïsch, met de tram naar de ambtenaar van de burgelijke stand. Ze werden met negen andere paren collectief in de echt verbonden met wie ze de korte toespraak van de ambtenaar deelden. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 4