De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN Het 15.000 ton metende passagiersschip „Maasdam" der H.A.L. aan ramp ontkomen WAALWIJK Heusden Elshout Haarsteeg DE GAULLE ONTKOMT AAN AANSLAG Laatste berichten HET VERBOUWDE POSTKANTOOR MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 85e JAARGANG No. 14 REX HULDIGDE 10 JUBILARISSEN Vrijdagavond zijn in het café van de Gez. Elshout 10 jubilarissen van schoenfabriek Rex in het zonnetje gezet. Het waren drie zilveren jubi larissen, t.w. mevr. Tielemans-Ha- mers, de heer Fr. van Venrooij en de heer T. van Lochten. De zeven koperen jubilarissen bestonden uit mevr. v. d. Wiel-v. Drunen, mej. Th. v. Veldhoven, de heren A. Snoe ren, Th. Leytens, H. Kievits, J. Bee- rens en C. v. Nistelrooij. Tijdens de jaarlijkse personeels feestavond werden alle jubilarissen door de directeur van het bedrijf, de heer M. A. Elshout, met harte lijke bewoordingen gehuldigd. Tij dens zijn feestrede bracht de direc teur van het bedrijf tevens het nut van de op het bedrijf aanwezige spaarregeling naar voren, waaraan ongeveer 60% van de medewerkers nu deelneemt. De heer Elshout deed vooral op de jongeren een beroep het nut van een dergelijke spaarre geling te willen inzien. De zilveren jubilarissen mochten behalve het gouden „Rex-insigne" tevens nog een armbandhorloge in ontvangst nemen. De koperen jubi larissen kregen de zilveren Rex- onderscheiding overhandigd. In on ze rubriek „Op de voet gevolgd" van donderdag aanstaande, komen wij uitgebreid op déze jubileumviering terug. CARNAVAL 1963 DRUNEN Programma Zondag 24 februari 14.00 uur: Aankomst Prins Dwerg I bij café H. van Delft. De Prins zal hier wor den verwelkomd door zijn Raad van Elf, terwijl ook de carnavalsgroepen hier aanwezig zullen zijn. Na een kort welkomstwoord trekt de stoet naar het gemeentehuis. Deze stoet zal bestaan uit: 1. Mostaards. 2. Uit slovers (de Vaan). 3. Tokavers. 4. Troubadours. 5. Uitslovers (Leij- tens). 6. Hultenezen. 7. Hofkapel. 8. Rijtuig met Prins Dwerg I. 9. Blau we Schuit met Raad van Elf. Van café H. v. Delft naar het ge meentehuis zal de volgende route gevolgd worden: Opstellen in Kas- tanjelaan, Stationsstraat, Pr. Bern- hardstraat, Wilhelminastraat, Burg. Steinbachstraat, Grotestraat, Remi se, Grotestraat, Gemeentehuis. Op 't gemeentehuis zal de Prins met zijn gevolg ontvangen worden door de Edelachtbare Heer Burgemeester en zal de sleutel worden overhandigd. Hierna begeeft het gezelschap zich naar het Raadhuisplein, waar Mina onthuld zal worden, waarmee het Carnaval 1963 geopend zal zijn. De stoet stelt zich daarna weer in bo vengenoemde volgorde op om de tocht door Drunen te vervolgen. De route is dan verder Grotestraat, Eindstraat, Kleine straat, Grotestr., Burg. v. d. Heijdenstraat, Stations straat, Grotestraat het café Gez. Eishout. Hier zal de stoet ontbonden worden. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats in café Gez. Elshout. 19.3023.00 uur: Cafébezoek door de Prins met zijn gevolg (Raad van Elf en Hofkapel). Maandag 25 februari 14.00 uur: Kinderoptocht. Hieraan mogen al le schoolgaande kinderen deelne men, mits zij gecostumeerd zijn. Na afloop van de optocht gaan de deel nemers naar de Hoge Braken, waar zij getracteerd zullen worden. De deelnemers aan de optocht stellen zich op in de Burg. v. d. Heij den straat om 13.30 uur. Vertrek om 14.00 uur. 18.3023.00 uur: Cafébezoek door Prins en gevolg. Deze avond zullen de Drunense Carnavalsgroepen vol gens een vastgesteld rooster de di verse gelegenheden bezoeken om daar te tonen hoe zij Carnaval vie ren. Aan dit optreden, hetwelk door een jury wordt beoordeeld, zijn ook weer prijzen verbonden. Dinsdag 26 februari 19.00—23.00 uur: Cafébezoek door de Prins met zijn gevolg, terwijl ook de groepen deze avond zeker niet thuis zullen blijven. Om 23.00 uur sluiting Car naval 1963 op het Raadhuisplein, waarbij Mina begraven zal worden. De routes van de optocht op zon dag en maandag kunnen bij even tueel slechte weersomstandigheden worden ingekort. Zaterdag 2 maart, 20.00 uur, heeft de prijsuitreiking aan de groepen voor hun optreden op Carnavals maandag plaats in café H. v. Delft. Deze prijsuitreiking zal geschieden door de Prins, die hierbij met zijn gevolg aanwezig zal zijn. De groe pen zullen zich dan ook nog een maal tonen zoals ze zijn opgetreden. MGR. PAUL SANI S.V.D. BISSCHOP VAN BALI, VIERDE ZN 121/a-JARIG PRIESTERFEEST IN DRUNEN Mgr. Paul Sani (36) van Bali, vierde zondag zijn 12y2-jarig pries terfeest bij zijn pleegouders in Dru nen. Mgr. Sani, die zijn priesterstu dies eertijds in Nederland (Teterin- gen) maakte en bij deze gelegenheid door de familie Elshout-v. d. Dungen werd geadopteerd, was juist met zijn eerste priester-jubilé in Nederland. Had het feest in hoofdzaak een in tiem karakter, uiterlijk was er ook iets van te merken, o.a. door de plechtige Pontificale H. Mis, welke Mgr. Sani 's morgens in de paro chiekerk van Drunen opdroeg. Bij deze gelegenheid hield Deken Wer ner een toespraak, waarin hij er op wees dat Drunen door zijn Pontifi cale H. Mis dit feest kon meevieren en dit met vreugde deed. Ten eerste opdat zij hiermede nog eens onder de aandacht kreeg de betekenis en de verhevenheid van het Bisschop ambt en ten tweede omdat bij deze gelegenheid zo sterk werd bena drukt de betekenis van de Wereld kerk. Deken Werner wenste Mgr. Sani, die binnen enkele weken weer naar zijn diocees in Bali zal terug keren, een zegenrijk Pontificaat toe. In het pontificaal Lof dat 's mid dags werd gehouden, sprak Mgr. Sani een dankwoord. De jonge bis schop, die na de bijwoning van het concilie een studiereis heeft ge maakt door Europa, sprak hier vooral over zijn lidmaatschap van het Wereldepiscopaat en zijn werk in deze. Hij vroeg gebed voor zijn werk in zijn diocees op Bali en dankte de Drunenaren voor hun medeleven, hun belangstelling en hun goedé gaven. MANIFESTATIE van CULTURELE ZELFWERKZAAMHEID door de Jonge Boeren en Boerinnen van de Kring 's-Bosch Zaterdagmiddag werd in de Hoge Braken te Drunen de jaarlijkse cul turele middag gehouden voor de Jonge Boeren en Boerinnen uit de Kring 's-Bosch. In totaal waren za terdag in de Hog eBraken 400 Jonge Boeren en Boerinnen, waaronder 200 deelnemers aan de wedstrijden voor declameren, spreken in het openbaar en zingen. De wedstrijden werden ingeleid door de voorzitter van de R.K.J.B., de heer Dielesen uit Rosmalen, terwijl de leiding be ruste bij de culturele adviseur van de R.K.J.B., de heer C. W. Willem- se uit Vlijmen. Er heerste, dank zij de goede organisatie, een zeer pret tige sfeer. De belangstelling van de zijde van diverse autoriteiten was ook zeer groot. Belangrijk was even eens dat blijkens de rapporten van de jury en de mening van de cultu rele adviseur ook het peil hoger lag dan voorgaande jaren. Voor het spreken in het openbaar kregen de deelnemers 30 minuten tevoren het onderwerp opgegeven. De onderwerpen betroffen: Boeren- organisatie, Mechanisatie in de land bouw, en voor de dames o.a.: De be tekenis van het sprookje. In de af deling declamatie was vooral opval lend dat steeds werken van moder ne dichters worden genomen. 's Avonds werd tot besluit van deze dag in de Hoge Braken 'n bal avond gehouden, waarop tevens de prijzen werden uitgereikt. Hierbij was aanwezig burgemeèster Stieger, die de prijzen uitreikte, en de diver se jury's die tevoren een toelichting gaven. Onder leiding van Broeder Letantius uit Vught, gaven de ver schillende koren uit de diverse af delingen deze avond gezamenlijk nog enkele nummers ten gehore. De uitslagen waren als volgt: Zangkoren meerstemmig: 1. Am- merzoden. 2. Nuland. Eenstemmig: 1. Ammerzoden. 2. Nuland. Solo: 1. Joh. v. Wanrooy, Vught. Declame ren aparte klasse: 1. Truus Ploeg makers, Drunen. 2. Piet Schimmel, Nuland. 3. Nelly v. Herpt, Herpt. 4. Fransje v. Herpt, Herpt en Annie v. Wanrooy, Vinkei. Declameren dames: 1. Nelly Dollevoet, Nuland en Joke de Gouw uit Drunen. 2. Riet Ploegmakers, Drunen. 3. Rie- kie Buys, Herpt. 4. Jetje Smits, Den Dungen. Declamatie heren: 1. J. de Kok, Vught. 2. L. Lodewijks, Was pik. 3. A. Smits, Drunen. 4. G. van Oyen, Drunen. 5. Th. Raaymakers, Den Dungen. Spreken in het open baar, dames: Riekie Buys, Herpt. 2. Fransje v. Herpt, Herpt. 3. Annie Pijnenborg, Vlijmen en Bertha Kamp, Waspik. 4. Riet Ploegmakers, Drunen. Heren: Piet Schimmel, Nu land. 2. Fr. Nouwens, Herpt en Ni co Nuland, Vinkei. 3. Harry v. Hui ten, Elshout en Tini v. Grinsven, Rosmalen. De jury bestond uit: zang; Broe der Leatantius en M. Ekels. Decla meren; heren: Pater Arnoldus en Ton Noyens. Dames: D. v. Sleeuwen en E. v. Eindhoven. Spreken in het openbaar: de heren v. Helvert uit Berlicum en Lammers uit 's-Bosch. OLIEBOLLENVERKOOP VOOR HET JEUGDWERK Op zaterdag 23 februari gaan de welpen en verkenners van de Dr. Akkermansgroep ter gelegenheid van de Carnaval oliebollen bakken en verkopen ten bate van 't Jeugd werk. De welpen en verkenners zul len tevoren bestellingen komen op nemen en 's middags tussen 1 en 6 uur worden de bestellingen thuis bezorgd. Voor 1 gulden kan men 10 oliebollen eten en tevens nog het jeugdwerk steunen. R.K. VROUWENGILDE Voor de leden van het R.K. Vrou wengilde spreekt a.s. dinsdagavond in Hotel Royal mej. Boogaerts uit 's-Bosch over het onderwerp: De mens in nood in onze onmiddellijke omgeving als de ander. Deze avond wordt gegeven in de cyclus de Ander en Ik, een serie van drie lezingen, welke deze win ter voor de leden van 't R.K. Vrou wengilde werd gegeven. CARNAVAL Het Elshoutse carnavalscomité is met haar programma voor de komende zotte dagen gereed gekomen. Zondagmiddag zal om 2 uur de kinderoptocht plaats hebben. Op stellen bij de meisjesschool. Tijdens deze optocht zal op het pleintje, gelegen tussen Kerkstraat en Schanswijk de onthulling plaats hebben van ^Driek". Het comité heeft gemeend daartoe over te moeten gaan om een punt van samenkomst te hebben. De carnavalsclub „Den Bèr" zal voor passende muziek zorgen en ook voor begeleiding van de carnavalsschlager zorg dragen. Na de optocht zullen de kinderen getracteerd wor den bij de jongensschool en zullen de prijs winnaars van de optocht bekend gemaakt worden. Zondagavond zal in café Klerks een ge costumeerd bal gehouden worden, waarvoor eveneens prijzen beschikbaar zijn. Maandag- en dinsdagavond heeft het groeplopen plaats. Niet minder dan 13 groe pen nemen daaraan deel. Vanaf half 8 tot 11 uur zal men op maandag van deze groe pen in de verschillende gelegenheden, waar bij toerbeurt wordt opgetreden, kunnen ge nieten. Oom half één worden de behaalde punten bekend gemaakt. Dinsdagavond ge beurt dat om kwart* voor 12. Behalve de door het comité beschikbaar gestelde geld prijzen, ontvangt de, groep met het hoogst aantal behaalde punten ook nog een prach tige wisselbeker. Om 12 uur wordt de car navalsvoering besloten met 't opruimen van „Driek", die niet verbrand of begraven wordt, maar in een la van de diepvrieskluis zal worden bijgezet. Zaterdag 2 maart zal in café van Oirschot de prijsuitreiking plaats hebben. STATIEDAG Traditiegetrouw heeft de kerkelijke fan fare weer haar statiedag gevierd. Ondanks het minder gunstige weer, heeft men toch een kleine muzikale wandeling gemaakt om dat twee zilveren jubilarissen moesten wor den afgehaald, n.l. de heren H. Lommers en M. van Herpt. Na de muzikale huldiging en een 'korte toespraak van de voorzitter, werd de jubilarissen een kleine onderschei ding opgespeld en ging men langs een om weg weer naar het stamcafé. Om 8 uur kwa men de dames der leden, de ereleden met hun dames en ook het comité „Vrienden van de fanfare". Allereerst had de officiële hul diging plaats van de jubilarissen, werden de cadeaus aangeboden en kreeg mevr. Lom mers bloemen. Mej. Klerks had voor de he ren Lommers en van Herpt ook nog een aardige attentie en voor mevr. Lommers nog bloemen. Deze geste werd bijzonder op prijs gesteld. Voor een gezellige afwisseling was door eigen leden van de fanfare met succes gezorgd. Voor het uniformenfonds werden twee broeken, twee petten, het be nodigde aantal dassen, een compleet uni form beschikbaar gesteld en bovendien bracht een collecte nog f 72. - op. Het bleef gezellig tot in de kleine uurtjes. TAFELTENNIS Voor de competitie van de NTTB speel den de teams van Smashers de volgende wedstrijden. Dames: Smashers I-Victoria '51 Haarsteeg 8-2; Ruyterslag I Berlicum Smashers 2 5 5; Heren: Victoria I Bre da - Smashers 15-5; Smashers 2 - Animo 2 Vught 10-0. Op het toernooi te Kaatsheuvel om de Langstraatsé Kampioenschappen werden de volgènde resultaten behaald HE 1/2 klas: M. Stevens 2e 3/4 klas: W. Janssen 2e prijs; HD J. Dekkers - M. Stevens le prijs; Jun. enkel B. Falkenburg 2e prijs; Dames dubb. A. Janssen - J. van Son 2e prijs. Al met al mooie resultaten. KATH. STICHTING JEUGDZORG Dat de Stichting Jeugdzorg actief is, be wees reeds het grote plan om de jeugd ieders wens te bieden; vooraf werden con tactbijeenkomsten gehouden, waar ieder zijn mening kon uiten en spoedig werd overge gaan tot de sport waar de meeste animo voor was. Reeds begin januari werd gestart met een Judo-club. Op de eerste plaats om dat in de judosport de lichamelijke vorming en de geestelijke rijping zo nauw met elkaar verwezen zijn; ten tweede omdat judo een belangrijke stimulans kan zijn voor de vor ming van een sportief levensgedrag. Dat er veel animo is bewijst reeds dat er nu al vijf judoclubs zijn met samen ongeveer 70 leden. Vlijmense jongens in de leeftijd van 9 tot 14 jaar kunnen voorlopig niet meer worden aangenomen, wel kunnen zij zich op de wachtlijst laten zetten. In de leeftijd van 15 -18 jaar en ouder dan 18 jaar is nog plaats. De oefenavond van de judoclubs is elke vrijdagavond; elke club oefent 1 uur. Verder is er grote liefhebberij voor de schaatssport en dit heeft Jeugdzorg ook in gezien en er wérd besloten een rolschaats- club op te richten, zodat er een heel jaar door geschaatst kan worden. Ook voor de dames een mooie gelegenheid. De trainer van een van de weinige rolschaatsverenigin- gen die Nederland bezit, heeft zich bereid verklaard de Vlijmense belangstellenden op zaterdagmiddag instructie te komen geven in de rolschaatssport. Jongens en vooral meisjes die hiervoor iets voelen, kunnen zich opgeven bij de heer de Pooter in club huis De Vijfhoeven. Het loopt reeds storm. CARNAVAL OP DE VLIEDBERG Dat de Vliedberg in zijn geheel naar een eigen dorp streeft, bewijst weer dat men er ook een begin maakt met een jeugdcarna val. Een en ander brengt nog wat strubbe lingen met' zich mee, omdat de Knotwil- gendam de Vliedberg reeds heeft opgeno men in het Carnaval-schema. Ook voor be jaarden, zieken enz. was reeds gezorgd. Een beter overleg, om alles niet in de war te lopen, was toch wel op zijn plaats. Vlijmen verkocht loten op de Vliedberg; bij overleg was dat wellicht niet gebeurd, maar alle begin is moeilijk. CARNAVAL TE VLIJMEN In Vlijmen is de carnaval in voorberei ding, men is reeds bezig met de praal wagens, de grtaepen repeteren elke dag, de pakken worden gepast en schuil gehouden voor de concurrenten, om maar niets van elkaar te zien, de groepen voor de maandag en dinsdagavond zijn reeds bekend, even eens voor de optocht van zondag, en deze zijn als volgt: Paljassen, Piassen, Parels van Carnaval, ierlantijnen, de Kwasten, Nooit Genoeg, Krek gemaekt, Oremans-de Vaan, Optimisten, Mallejannen, Groepnote. Wat de wagen betreft voor Prins en ge volg, die verleden jaar in een helicoptere door Vlijmen ging, weet men niet waar dit jaar de rondgang mee gemaakt wordt, dit is een verrassing. Hiervoor zorgt de Bier brouwerij „Het Hert" te Vlijmen, in ver band met het 100-jarig bestaan dit jaar van de brouwerij er wordt reeds lang aan ge werkt en het zal zeker weer iets moois worden, daar kan men van verzekerd zijn. Wat de prijzen betreft, met de optocht apar te prijzen voor loopgroepen en praalwagens. Er komt nog meer nieuws, maar dit in het nummer van vrijdag. BILJARTEN Uitslagen en wedstrijden, distr. 's-Bosch. Klasse C libre: Poedelvrees - OBK 4-4; H. v. Brabant - NAO 2-6; klasse D I: OBK 2 - St. Rozis 4-4; klasse D II: NAO 2 - DVK 4-4; klasse E I: Schotse Roos - OBK 3 6-2; DVK 2 - Poedelvrees 24-4; klasse E II: NAO 3-Tivoli 2 0-8. Wedstrijden voor deze week Klasse C libre: Paternoster - Poedelvrees; H. v. Brabant - OBK; EBBC - NAO. Klasse D IArendje - OBK 2. Klasse D II: NAO 3 Altijd Cadre 2; Pas Buiten 2 - OBK 3; Poedelvrees 2 - Pa ternoster. Klasse I: Rust wat I- OBK 4; Poedel vrees 3 - Wapen van Vught. TONEEL Voor een goed bezette zaal gaf de toneel vereniging van de RKJB en de RKBB za terdagavond in café J. Siegers een opvoe ring van het prachtige toneelstuk in drie be drijven: „Het spook van de vrijburcht". Het is van deze toneelclub een gewoonte om de ontspanningsavond van de jaarlijkse boerengezinsdag te verzorgen door middel van een toneeluitvoering, die dan later nog eens voor het Haarsteegse publiek wordt herhaald. Ook ditmaal heeft deze toneel club met de heropvoering van bovenge noemd toneelstuk veel succes gehad en het publiek heeft onbedaarlijk gelachen met de komische inhoud van dit stuk. BILJARTEN Door de competitie van de KNBB speel den de beide viertallen van de biljartclub DES weer enkele wedstrijden met de vol gende uitslagen DES I - DVS I K vd Loo 350-B Oremans 300 350 - 270 A Treuren 180-P v d Aa 120 170-120 P v d Loo 165 - P Oremans 105 165 67 F v Liempde 75 - C Lengerink 75 42 - 75 DES I - DVS c K v d Loo 350 - H Emans 250 341 - 250 A Treuren 180 - P v d Sluijs 105 180 - 84 P v d Loo 165 - P Oremans 105 145 - 105 A Legierse 95 - G Smits 70 95- 47 DES 2 - 't Arendje 2 B v Bijnen 60 - H Aarts 60 60-51 L- v d Wiel 75 - W Schreuder 65 75 - 28 J v Oyen 105 - J Paanakker 65 101 - 65 F v Liempde 55 - J Litsenburg 55 55 - 48 SCHAATSEN Voor de 5e keer in dit wel erg lange schaatsseizoen organiseerde de ijsclub alhier zondagmiddag op de keurig onderhouden banen op de Nieuwe Wiel schaatswedstrij den. Er werd voor elk wat wils geboden en het programma vermelde hardwedstrijden voor de jeugd tot 18 jaar en schoontijden voor paren en individuelen. De diverse prijs- wijinnaars zijn: Jongens van 12 - 15 jaar, 10 ronden of 2,5 km afvalrace: 1 J v d Dun gen, 2 A van Esch, 3 H v Esch, 4 J v Loon 5 J v Hoorn; Jongens van 16 - 18 jaar: 1 W v d Berk, 2 J Kok, 3 H v Esch, 4 H de Leijer, 5 Sj Buijs. Schoonrijden paren: 1 v Brunschot-v Loon, 2 v Heeswijk- v Vugt. Schoonrijden individueel: 1 P Buijs, 2 A v Heeswijk, 3 mevr. v Loon, 4 F Beekmans, 5 J v Vugt, 6 J Kok, 7 J v Brunschot, 8 M de Hart, 9 H v Beurden. EXPOSITIE In het café van zijn ouders exposeerde zondag de heer Th. Siegers, die met kerst mis voor een vacantie uit de Belgische Con go terugkeerde, zijn verzameling kunstvoor werpen, die hij vanuit dat land heeft mee gebracht. Er viel een keur van inheemse artikelen te bewonderen, zoals houtsnijwerk, olifantstanden nog geheel compleet en be werkt, rietvlechtwerk, schilderijen enz. Via een groot aantal fotoboeken en al bums kregen de talloze bezoekers een over zicht van de schoonheid van dit land en de levensgewoonten van de blanke en zwarte bevolking. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op 22 febr. 1963 des avonds 8 uur. Agenda 1. "Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek van de Stichting Hervormd Onderwijs Heusden om beschikbaarstelling gelden ex art. 50 der Kleuteronderwijswet voor de aankoop van meubilair voor hun kleuterschool. 5. Voorstel van Burgemeester en weth. inzake aanleg sportvelden. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. BURGERLIJKE STAND JAN. '63 Geboren Louisa Everdina dv H Vos en D M de Bie - Anna dv E Kant en C C den Tek - Michiel Maria zv A 'M de Hart en M A v Wijk - Jacobus Everardus Gijs- bertus zv J E de Jong en A Kipping - Maria Adriana Petronella dv C C Bruijs- ters en P A Laros - Anna Adriana Wil- helmina dv C W v Alphen en A C van Gemert - Johanna Petronella dv A J Brou wers en A Vos Marius Cornelis zv A C v d Steenhoven en D A Roubos - Gijsbertus Martinus zv P M Fitters en E A M v d Wegen - Arnoldus Egidius Gerardus zv A M de Vaan en C Th Siegers - Gerdina Wilhelmina Maria dv H J v Wijk en G J 't Lam. Gehuwd Aart Werner 24 j te Zalt- bommel en Francisca A G de Hart 17 j alhier - Gijsbertus Franciscus Schalks 22 j te Tilburg en Johanna J H Slaats 21 j alhier - Hendrikus W v Tilborg 25 j en Adriana P v Oosterhout 17 j beiden alhier. Ingekomen Th J v Dillen van Lichten voorde Jozina W de Koster wed v Klein- loogh van Leersum - W M Moonen echtg van v d Udenhout van Vlijmen - P H van de Laak en gezin van Vlijmen. Vertrokken M G J Fijneman en gez naar 's-Hertogenbosch - J M de Gouw en echtg naar Vlijmen - A H M Loose naar Wormerveer - P Bouma en gez naar Mak- kum - H Wijtmans en gez naar Sprang - L Deurloo en gez naar Spijkenisse -MC W Kolff naar Nijmegen - J M Bruijsters echtg van v Rooij naar Drunen - F A G de Hart echtg van Werner naar Zaltbom- mei - J A J v Laarhoven naar Eindhoven - V Th Inen en echtg naar Ewijk - H Schifferling naar Ewijk -MP Kuijs en gez naar Rosmalen - J Butter naar Rot terdam. Het prachtige passagiersschip „Maasdam" van de H.A.L., is don derdag ter inleiding van de dienst op Bremerhafen daarheen geva ren met 250 passagiers, onder wie vele binnen- en buitenlandse auto riteiten en verslaggevers, o.m. de burgemeester van Rotterdam. Het was 's avonds feest aan boord, maar de feestelingen werden vrij dagmorgen ongeveer 8 uur in hun slaap gestoord, door een hevige schok, waarbij bleek dat het schip op een wrak was gelopen en ern stige averij had bekomen. Er was geen paniek, maar de kapitein wiens eerste reis dit was op een passagierschip, achtte het nodig dat men in de sloepen ging. Dit geschiedde heel rustig en men werd opgenomen door een loods boot die allen na het hachelijke avontuur in Bremerhafen aan wal bracht. De oorzaak en de gehele toe dracht is nog niet bekend, maar daarover zal nog wel een hartig woordje gesproken worden. Nadat het schip in dok is ge bracht, blijkt dat de schade veel groter is, dan men eerst vermoedde. Er is een gat geslagen van 84 m2 en was dit iets groter geweest, dan zou hier een vreselijke ramp heb ben kunnen plaats hebben. Het is wel vreemd, dat waar hier een loods aan boord was, het schip toch niet de aangegeven route ge volgd heeft en zo op de scheeps- resten in de monding van de We- ser, die men al rustig jaren heeft laten liggen, is gebotst. Terwijl het proces tegen de da ders van de aanslag op president De Gaulle van verleden jaar augustus nog gaande is, heeft de Franse geheime militaire politie vrijdag een volgende aanslag op het leven van De Gaulle verijdeld. De samenzweerders waren ditmaal van plan de generaal te doden tij dens een bezoek, dat hij bracht aan de Militaire Academie in Parijs. Een aan de school verbonden of ficier zou met een televizier-ge- weer De Gaulle vanuit een raam neerschieten als hij liep te wande len in de tuin van de Academie. De geheime politie, die reeds ge ruime tijd van het bestaan van de samenzwering op de hoogte was, greep in de nacht van donderdag op vrijdag in en lichtte een aantal officieren en een vrouw van hun bed. De vrouw was de lerares En gels aan de krijgsschool. Voorts werd een hoeveelheid wapens in beslag genomen, waaronder het bewuste geweer, alsmede twee an dere van een televizier voorziene geweren. Er zijn 5 personen gear resteerd. De Gaulle liet zijn bezoek aan de school gewoon doorgaan. C A IN AMSTERDAM DOOR BRAND VERWOEST Een laaiende vuurzee heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in ongeveer vier uur tijds het grote winkelmagazijn voor dameskleding en het hoedenmagazijn Gieskes aan het Damrak en de Nieuwendijk volkomen verwoest. De inzet van vrijwel alle mate riaal van de Amsterdamse brand weer heeft nauwelijks kunnen voorkomen, dat de naastgelegen winkel- en kantoorpanden ook vlam vatten. Een begin van brand in het kledingmagazijn H. Smoo renburg aan de overzijde van de Nieuwendijk, dat enige tijd de volle kracht van de meters uit slaande vlammen te verduren kreeg kon met moeite worden ge blust. De regen van vlammende tex- tielresten die op de omgeving neer daalde noopte de brandweer om de kolonne van de B.B. te alar meren, die de wacht betrok bij het Paleis op de Dam en de Nieuwe Kerk. Talrijke woningen in de om geving moesten wegens het brand gevaar worden ontruimd. Toen om streeks zeven uur het grootste ge vaar geweken was, kon de brand weercommandant, de heer P. A. Riedel met enige opluchting con stateren dat het gehele winkel centrum van Nieuwendijk en Dam rak aan een groot gevaar was ont snapt. Als de vorst de hevigheid had gehad van enkele weken ge leden zou het vrijwel onmogelijk zijn geweest de talrijke grote win kel- en warenhuizen te redden. De schade van C A, zo deelde een directielid mee, loopt in de talrijke miljoenen. In het pand waren, naast de grote verkoopaf delingen, ook de kantoren van het concern gevestigd. Zij zijn volko men verwoest. E3BF(5?SI 'Tn* HAROLD WILSON, NIEUWE LABOUR-VOORZITTER De nieuwe leider van de Labour- partij en leider van de Britse par lementaire oppositie als opvolger van de onlangs overleden Gaits- kell is Harold Wilson (46). De socialistische Lagerhuisfractie gaf hem 144 stemmen. Zijn rivaal, George Brown, kreeg 103 stemmen. Bij een eventuele verkiezingsover winning van Labour zal Harold Wilson minister-president van Groot-Brittanië worden. Voor de Europese eenwording is zijn benoeming een ongunstige ont wikkeling. De nieuwe Labour-lei- der is immers een onverzoenlijk tegenstander van het Britse lid maatschap van de Euromarkt. Harold Wilson heeft altijd tot de linkervleugel van de partij be hoord. Maar hij verwerpt de ex treme pleidooien voor eenzijdige ontwapening en een neutraal Groot Brittanië. Bij de West-Berlijnse verkiezin gen voor het parlement hebben de socialisten een verrassend grote overwinning behaald. Zij hebben 89 van de 140 zetels verworven. De C.D.U. (Christen Democraten) verloren 14 zetels. De vrije demo craten kregen 10 en de communis ten geen zetel. De RAI-autotentoonstelling te Amsterdam is bezocht door 371.220 personen. Zaterdagavond was in de uit zending van de AVRO „Sterren en Streken" Brabant aan de beurt en we mogen zeggen: Brabant heeft in het Casino een goede beurt ge maakt. 't Was een vlotte goed ge organiseerde en p/ettige vertoning van alles en nog wat van Brabants aard. GESLAAGD Op de Handelsavondschool slaag de voor het diploma Moderne Be drijfsadministratie (M.B.A.) de heer G. de Bonth. alhier. Voor het praktijkdiploma Neder lands slaagden eveneens op boven genoemde school de heren P. Brok en G. v. Esch uit Waalwijk. Voor het praktijkdiploma Duits mej. D. Kooien en de heren B. van Bavel en R. Verdonk uit Waalwijk. Voor het praktijkdiploma Boek houden slaagde de heer F. Sluijters uit Waalwijk en de heren H. Els hout en C. Elshout uit Drunen. DEKEN DR. VAN DEN HURK u De toestand van de hoogeerwaar de heer Deken Dr. v. d. Hurk is van dien aard, dat hij reeds korte tijd per dag het bed mag verlaten, maar absolute rust blijft vooralsnog ge boden. WAALWIJK TREKT OP 23 MAART NAAR DE STILLE OMGANG IN AMSTERDAM In de nacht van zaterdag op zon dag 24 maart vertrekt de Afdeling Langstraat van de Stille Omgang naar Amsterdam, om daar deel te nemen aan de jaarlijkse omgang door de Amsterdamse straten. Na de tocht die 's nachts om één uur be gint te trekken, wordt in de kerk van de „Zaaier" aan de Rozengracht een mis opgedragen. Voor het ver trek uit Waalwijk zal in de Anto- niuskerk de gelegenheid bestaan 't Lof bij te wonen. Zondag 3 maart houdt de Afdeling Langstraat van de Stille Omgang in Hotel Moonen haar algemene leden vergadering. ORGELCONCERT IN DE NED. HERV. KERK Jan Bonefaas zal aanstaande za terdag 23 februari op het orgel van de Nederlands Hervormde Kerk, Waalwijk-Centrum, een concert voor alle gezindten komen geven. Het concert vangt aan om 8 uur. De kerk is voor deze gelegenheid ver warmd. TRIO REMIE VOOR RADIO Aanstaande woensdag 20 februari zal het trio Remie in het program ma van de Vara „De microfoon voor U", dat wordt uitgezonden van 5 tot 5.30 uur, voor dei radio optreden. JEUGDPRINS MET AANHANG ZAL ZONDAGMIDDAG DOOR WAALWIJK TREKKEN Zondagmiddag zal prins Jan d'n Irste, regerende over het schone schoenlapperslaand, met zijn raad van elluf en uitgebreid gevolg, door Waalwijk trekken. De route die om twee uur vanaf het Vredesplein gaat trekken, wordt uit vier delen sa- fnengesteld. Deelnemers kunnen zich opstellen bij café Ouwerkerk (An- tonius), Hertog Janpark (Besoijen), Gemeenschapshuis (Baardwijk) en St. Petrusschool (Centrum). Vanaf het Vredesplein zal de stoet vervol gens door de Wilhelminastraat, Gro testraat, Mr. v. Coothstraat, Juliana- straat, Stationsstraat naar 't Raad huisplein trekken. TWÉÉ GOUDEN BRUILOFTEN IN DE LOEFFSTRAAT Twee echtparen in de Loeffstraat hopen dit jaar hun gouden huwe lijksfeest te vieren. Het zijn de heer en mevrouw B. v. d. Wiel-de Gouw, Loeffstraat 40a en de heer en mevrouw Chr. Scha pendonk-Vrijhoeven, Loeffstr. 24a. Eerstgenoemd echtpaar zal reeds vrij spoedig dit heugelijke feit mo gen herdenken, n.l. op 30 april a.s. De buurtbewoners hebben reeds onderling contact gezocht en zullen wel zorgen dat het a.s. gouden paar een onvergetelijke feestdag wordt bereid. Het echtpaar Schapendonk-Vrij- hoeven komt enkele maanden later aan de beurt, n.l. op 21 juli a.s. Het verbouwde en belangrijk uit gebreide postkantoor zal op maan dag 25 februari in gebruik worden genomen.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5