VLIJMEN WAALWIJK Sprang-Capelle Nederlands Kampioenschap ereklasse driebanden heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat Eerlijk bier Heerlijk bier beugelbieri Stassar - Waalwijk Frans stokbrood WaaSwilks rogge! Verser bier RED& jfbeugelb ierj 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 FEBRUARI 1963 10 Nieuwkuijk Vlijmen Haarsteeg Heusden Sprang-CapelBe I SRE Capelie Sprang Zal Henny de Ruijter zijn titel voor de vierde maal kunnen handhaven? f Drogisterij MIOCH „DE BIEKORF" breda JEUGD-PRINS CARNAVAL Tot prins Carnaval voor de op de Vlied berg te houden carnaval-festiviteiten werd gekozen de jongeheer J. Oremans. Tot zijn adjudant zal fungeren J. Schrijven, tot mi nister-president R. Prijs, tot burgemeester J. van Heivoort en tot veldwachter R. Brooijmans. DRIE GOUDEN BRUILOFTEN Drie echtparen in Nieuwkuijk hopen de ze zomer hun gouden huwelijksfeest te vie ren. Het zijn J. van Kempen-Coolen, Joh. Slegers-Pullen en Joh. v. Baardwijk-Trom melen. STATIEDAG De gemengde zangvereniging Oefening baart Kunst, zal op zaterdag 23 februari a.s. in café W. van Baardwijk haar statiedag vieren. In verband met Carnaval zullen de dames en heren dit jaar in carnavalscostuum op dit feest verschijnen. BOERENGEZINSDAG De dag begon met een H. Mis, die om half tien werd opgedragen in de parochie kerk door de geestelijk adviseur pastoor van Mill. Hierna ging men naar 't patronaat om aan te zitten aan een koffietafel. De hierna volgende feestvergadering werd geopend door de voorzitter van de NCB de heer Jac. Mostermans, die, na allen wel kom te hebben geheten, er zijn voldoening over uitsprak, dat zovelen waren opgeko men. Pastoor van Mill sprak vervolgens een inleidend woord. De heren G. van Eggelen en J. v. d. Wiel werden als bestuursleden herkozen. De secretaris de heer W. Pulles gaf een jaarverslag, waaruit bleek dat de instelling niet slecht heeft geboerd, zodat er weer een reductie-uitkering kan worden verstrekt. Ook door de boerinnenbond en de RKJB werd een verslag uitgebracht. Dan werd er door de Z.E. Pater Otma- ris een spreekbeurt gehouden, met als on derwerp „Het boerengezin in deze tijd. Des avonds verenigden zich allen weer in het patronaat voor het bijwonen van het verdere programma. Door de heer Ir. C. A. J. van Schenkel werd hier gesproken over de Actuele problemen in land- en tuinbouw. Met een opvoering van het blijspel „Laat mij maar begaan", door de toneelgroep van de Boerinnenbond en RKJB werd de avond besloten. UITVOERING R.K. VOLHARDING Zondag 17 en maandag 18 febr. presen teert de R.K. Toneelvereniging Volharding in café H. Boom-v. d. Wiel haar tweede winteruitvoering. Opgevoerd werd: De Man in het Bruin, toneelspel in drie bedrijven door Henny van Hoof. Telkens om 8 uur werden door de voorzitter de aanwezigen hartelijk verwelkomd beide avonden was er flinke belangstelling, vooral maandagavond was de belangstelling groot. Volharding heeft met de keuze van het stuk veel succes geboekt. Het was een boeiend toneelspel, dat bij de aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Daarom telkens na elk bedrijf een gul applaus. Wat de speelsters en spelers betreft, kan men kort zijn, want eenieder kent de namen als Lies v. d. Broek, A. van Engelen, Marie van de WieJ en bij de heren P. Parijs, Berthus Samuëls, J. Kieviets, C. v. Engelen. Allen speelsters en spelers met naam! Volharding bezorgde haar vele donateurs weer enkele genotvolle uren. weken geleden nog maar weinig belangstel ling voor de te houden groepenwedstrijden, in laatste instantie werden de koppen nog bij elkaar gestoken en zullen er iedere avond toch nog zeven groepen rondtrekken. Ook zal er een boerenkapel worden gefor meerd, die voor de nodige muzikale op luistering zal zorgdragen. De feesten zullen worden geopend met een gecostumeerd bal, dat zondagavond in café J. van Oyen plaats heeft. Maandag en dinsdagavond van 7-11 uur groepenwedstrijden. Ook de schooljeugd wordt niet vergeten en die wordt maandagmiddag in café J. v. Oyen onthaald op een tractatie en een film programma. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel de DES I dinsdagavond in eigen huis een wedstrijd tegen het sterke le viertal van St. Joris uit Vught, waarvan kopman is de be kende cadrespeler Sjef Berkelmans. De thuisclub slaagde er na spannende strijd in om met 5 - 3 te winnen. Vooral de partij tussen de kopman van DES, Kees v. d. Loo, en Berkelmans, was er één waarvan de aanwezigen met volle teugen hebben genoten. Onze dorpsgenoot, die de partij wist te winnen, presteerde het om de 350 car. cadre 38/2 in 4 beurten uit te maken, wat neefkomt op een moyenne van maar liefst 87,50. Berkelmans scoorde in 4 beurten 280 car, dit is een moyenne van 70. De gedetailleerde uitslag was DES - St. Joris K v d Loo 350 c J v Asseldonk 70 - K Parijs 70 70 - 57 M de Vaan 70 - P v Vugt 70 48 - 70 T Goesten 80 - H Boom 70 33 - 70 Eindstand 4-4. Ook de onderlinge biljartcompetitie werd weer voortgezet en had de volgende uit slagen: 't Centrum I-De Knoeiers I Hvd Pol 65 - J Bosch 45 58 - 45 G Wilhart 75 - P Engel 100 65 - 100 J Oosterwaal 50 J v Vugt 40 22 40 N v d Lee 70 H v d Lee 70 56 70 H Boom 40 - H Kivits 40 40 - 28 P v Kuijk 50 - P Wolfs 40 48 - 40 Eindstand 8-4 voor De Knoeiers I. De Gevertjes 1 - ONA I C Gevers 40 W de Wijs 55 27 55 G v Engelen 40 H Musch 40 40 22 B v Engelen 50 - K Herman 80 50 - 65 J Gevers 45 J Koks 45 34 45 P Vonk 45 - L Koks 65 45 - 60 J v Liempde 45 A Musch 75 35 75 Eindstand 6-6. ONA I - BW I H Musch 40 - A v Alebeek 45 30 - 45 K Herman 80 - M de Laat 90 80 25 A Musch 75-J Huis 85 48-85 A Mimpen 50 - L Laros 50 47 - 50 W de Wijs 55 - J Herman 45 32 - 45 L Koks 65 - J v Buul 80 65 - 70 Eindstand 8-4 voor BW 1. BW I - 't Hoekje I. J v Buul 80 - W Ravenstein 55 80 - 19 A v Alebeek 45 - J de Gouw sr 40 36 - 40 J Huis 85 - W de Gouw 60 27 - 60 J Herman 45 - Th v Bokhoven 45 45 - 26 L Laros 50 - Th Beekmans 40 50 - 12 M de Laat 90 - J de Gouw jr 65 60 - 65 Eindstand 6-6. A Treuren 180 Sj Berkelmans 300 c 350 - 280 - T Berkelmans 165 1 180-165 P v d Loo 165 1-J v Abelen 150 1 152 - 150 F v Liempde 75 1-C v Engelen 120 1 75 79 Ook de reserves van DES doen het uit stekend en wonnen maandagavond thuis van Luk Raak 2 uit Vught met maar liefst 8-0. DES 2 - LUK Raak 2 F v Liempde jr 55 J Bolsius 55 55 23 A de Groot 90 J Apeven 65 90 - 29 L v d Wiel 75 - J v Hooff 65 75 - 23 B v Bijnen 60 - J Leenders 60 60 - 59 Voor dezelfde competitie speelden de bei de viertallen van de in café M. Reuser ge vestigde biljartclub DVK een wedstrijd, waarvan de resultaten als volgt waren DVK I - Limburgia I H Willems 90 - B Pieters 70 A Goesten 80 - J v Gogh 70 Th Boelen 100-W Pieters 75 A v Heijst 75 - P v Gogh 60 Eindstand 7-1 voor DVK I. DVK 2 - Poedelvrees 3 M Reuser 65 - L v d Wiel 60 90-68 80-67 100-65 75-60 65-33 KINDERCARNAVAL De Heusdense carnavalsviering zal zater dag 23 febr. a.s. worden geopend met een grootse kinderoptocht. De route van deze optocht, welke start om 2.30 uur n.m. is als volgt: Vismarkt, Wijksestraat, Burchtplein, Burchtstraat, Nieuwe Buchtstraat, Singel, Hertogin Johanna van Brabantstraat, Oud- heusdensestraat, Singel, Herptsestraat, Put- terstraat, Breestraat, Botermarkt, Hoog straat, Molenstraat, Wilhelminaplein, met als eindpunt „De Gouden Leeuw", waar de kinderen zullen worden getracteerd. KERMIS Voor de Heusdense kermis, welke dit jaar op 18, 19, 22 en 23 mei a.s. zal worden gehouden, zijn de navolgende standplaatsen toegewezen: Autoscooter, Theater Variété, Reuzenrad, Kinderpaleis, Zweefmolen, Vis kraam, Gebakkraam, Suiker-Nougatkraam, BalcoyRotor, Bumperspel, Schiettent, Electr. Lijntreksport, Speelgoedkraam, Straatfoto graaf. JAARVERGADERING TUINBOUWVERENIGING Voor het bijwonen van de jaar- annex feestvergadering kwamen de leden van de tuinbouwvereniging Haarsteeg maandag avond in café J. van Oyen bijeen. Voordat de feestvergadering een aanvang nam, werd eerst een huishoudelijke agenda afgewerkt. De notulen en het financieel verslag werden goedgekeurd. Het jaarverslag gaf een uit eenzetting van de diverse omzetten en hier uit bleek dat die ten aanzien van vorige jaren aanzienlijk waren gestegen. Bij de be stuursverkiezing werd de aftredende heer F. van Engelen herkozen; in de plaats van dhr. D. van Heijst, die zich niet herkiesbaar stel de werd gekozen dhr. J. van Mierlo. Als bode werd aangesteld dhr. Th. v. Engelen. De voorzitter dééd de mededeling dat de mogelijkheid aanwezig is om gezamenlijk bonenstaken aan te kopen en omdat bij grote afname de prijs aanzienlijk lager is, spoorde hij de leden aan hiervan gebruik te maken Hierna verkreeg de technisch adviseur de heer van den Berk het woord, die een leer zame uiteenzetting gaf over de teelt en de verzorging van diverse tuinbouwproducten, Na de rondvraag werd de vergadering door de voorzitter gesloten en bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. VIERING CARNAVAL Traditiegetrouw zullen ook dit jaar alhier de carnavalsfeesten, ofwel de dagen van jo lijt en plezier, weer op de van ouds beken de wijze worden gevierd. Bestond er enkele 25 JAAR GEMEENTE-ONTVANGER Op 31 maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer W. M. A. Heijmans door de raad werd benoemd als gemeenteont vanger van Sprang-Capelle., in de vacature J. L. van Santen. Het zal de heer Heijmans, die deze functie per 31 maart 25 jaar met veel accuratesse heeft vervuld, bij zijn zilveren jubileum zeker niet aan belangstelling ont breken. BEGRAFENIS J. H. VAN EEUWIJK Donderdagmiddag werd het stoffelijk overschot van wijlen dc heer J. H. van Eeuwijk, in leven hoofd der openbare la gere school aan de Zuid-Hollandse dijk, op het kerkhof van de parochie Berndijk, on der grote belangstelling ter aarde besteld. In de stoet volgden behalve familie, vrienden en kennissen, het bestuur en de leden van het Fanfarekorps Sirena Vrij- hoeve-Capelle, van welk korps de overle dene reeds vele jaren de actieve voorzitter was. Na de gebruikelijke plechtigheden in de R.K. kerk van Berkdijk, werd het stof felijk overschot ter aarde besteld, waarbij dc heer C. Hocvenaars, secretaris van Si rena aan de geopende groeve het woord voerde. Hij schetste de overledene als een accuraat en plichtsgetrouw persoon, die zeer veel voor de fanfare en de mensheid in het algemeen gedaan heeft. Vandaar dat -Be overledene zeer gezien was en vele vrien den had verworven in Sprang-Capelle en omgeving. Diep onder de indruk van het plotseling verscheiden, verlieten de vele belangstellenden de begraafplaats, wetende een humaan en goed mens te hebben ach tergelaten. In verband met het overlijden van haar voorzitter de heer J. H. van Eeuwijk, zdl het fanfarekorps Sirena enige weken rouw in acht nemen en geen repetities houden. Ook de reeds geplande jaarvergadering werd uitgesteld, i BOEIENDE LEZING OVER SPANJE. In de zaal van het nieuwe bejaarden centrum „Achter de Hoven" te Sprang heeft de heer L. Poldervaart, hoofd van de Kon. Julianaschool in Capelle, dinsdagavond een boeiende lezing gehouden over zijn reis door Spanje. Het was de eerste ontspannings avond voor de bejaarden. De heer Poldervaart gaf een interessant beeld van het leven in Spanje. Alles is er heel goedkoop. Auto's ziet men er weinig. Hèt vervoermiddel is het ezeltje; men doet er letterlijk alles mee. Naast rijkdom kent men in Spanje veel bittere armoede. Arbei ders verdienen er zo'n f 25 per week. Maar hoe arm de Spanjaard ook mag zijn, hij is nooit nederig of onderdanig. Hij houdt van feesten, hij is gastvrij en vrolijk en hij heeft nooit haast..Als hij geen zin heeft iets te doen, zegt hij „manana", morgen; altijd is het morgen; morgen komt er weer een dag. In Spanje staat de zon hoog aan de he mel. Op de hoogvlakte is het in de zomer haast niet uit te houden. Water is er kost baar, kostbaarder soms dan wijn. Metse laars b.v. gebruiken inplaats van water wijn. 's Middags van één tot vier is op straat geen sterveling te zien. Dan houdt iedereen siës ta. Maar 's nachts om 12 uur lopen er nog kinderen op straat. Leerplicht is er niet. Wie niet graag naar school gaat blijft thuis. Veel Spanjaarden kunnen lezen noch schrijven. Als ze eens een brief willen schrijven, laten ze het voor een paar centen iemand doen die het toevallig wel kan. De heer Poldervaart vertelde ook tal van interessante historische bijzonderheden over dit land met zijn vele kostelijke bouwwerken. Door mevr. Polder vaart werden een aantal fraaie kleurendia's vertoond. De directrice van het bejaardencentrum, mej. van Sprang, bracht de heer en mevr. Poldervaart namens de ruim 60 bejaarden dank voor hun medewerking. Pro Patria, dhr. P. de Rooij, heeft ook weer meegeturnd en door de enorme wils kracht en goede verstandhouding behaalde hij 9 pt. aan de ringen, waarvan de jury perplex stond. Wij wensen Pro Patria geluk met het be haalde succes en niet minder voor de wed strijden op 23 febr. te Rotterdam. N.E.O. Het ligt in de bedoeling van NEO om a.s. zaterdagmiddag een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te spelen. Als tegenstan der zal hoogstwaarschijnlijk aantreden RHC uit Gilze-Rijen. Het terrein aan het Molen plein zal voor deze gelegenheid worden ge walst. Aanvang 3 uur. Zoals reeds eerder gemeld werd zal a.s. vrijdagavond de laatste voor dit seizoen ge plande rikavond gehouden worden en wel bij de heer W. van Oers, café de Galgenwiel. Wij hopen dat vele liefhebbers deze avond vrij zullen houden, om door aanwezigheid de supportersvereniging van NEO te steu nen. Aanvang half acht. TONEELOPVOERING „DRIE IS TE VEEL!" Zoals wij reeds meedeelden, zal op za terdagen 23 febr. en 2 maart, des avonds 8 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond, door de toneelvereniging „Gezelligheid" een opvoering worden gegeven van het bekende toneelspel „Drie is te veel", vrolijke klucht in drie bedrijven, door Blaaser sr. en jr. Onder leiding van de bekwame regisseur de heer C. Dekkers uit Waalwijk, heeft „Gezelligheid" reeds vele malen voor volle zalen prachtige toneelstukken gebracht, die zowel wat inhoud als opvoering gezien en gehoord mochten worden en waarmee men dan ook veel succes heeft geoogst. Ditmaal koos Gezelligheid een vrolijk stuk, waarmee de bezoekers zeker een avond van gepaste ontspanning kan geboden worden en waar bij men van 't begin tot het eind uitbundig zal kunnen lachen. De korte inhoud van het stuk is als volgt Advocaat Gravesande, zijn vrouw Mary en hun dochter Enny, maken zich gereed om een rijke industrieel en zijn gezin, die voor jaren naar Amerika vertrokken, te ontvan gen, met de bedoeling de zoon, Fred, aan Enny te koppelen, die elkaar van hun HBS- jaren kennen en geregeld correspondentie hielden. De advocaat en zijn vrouw sloven zich danig uit om alles tot in de puntjes te regelen, maar hun dochter, die zo haar eigen ideeën heeft over haar toekomstige minnaar, laat niets na om met de hulp van de. huisknecht en een vriend, al de toe komstdromen van haar ouders betreffende een huwelijk met de millionairszoon in de war te sturen. Zij vraagt de huisknecht om zich van een trap te laten vallen, zodat hij niet zal kun nen bedienen bij het diner, waardoor haar ouders, teneinde raad, Driekus, de stoker van de centrale verwarming, moeten omko pen de plaats van hun huisknecht in te ne men. De dochter zelf zal zich o.m. laten flauwvallen wanneer de bezoekers gearri veerd zijn en heeft daarbij reeds een adspi- rant-dokter in de Nat. Historie besteld, die haar absolute rust moet voorschrijven. Zij heeft zich daarbij bij het toiletmaken zoda nig toegetakeld, dat haar ouders èn de be zoekers niet meer weten wat zij van haar moeten denken en de vader van Fred dan ook al spoedig besluit zijn zoon niet toe te staan Enny tot vrouw te nemen. Na het zien van Fred, komt Enny echter spoedig tot andere gedachten en probeert zij alles weer goed te maken. AI komt ten slotte alles dan ook weer in orde, voor het zover is, maken de bezoekers zoveel ver wikkelingen mee, alles even dol-komisch een gevolg van Enny's voorbereidingen dat de bezoekers moe zullen zijn van het lachen. Daarbij komen naast deze hoofd personen nog verschillende acteurs en ac trices op de planken om het geheel te ver volmaken, maar alles zullen wij hier niet vertellen. Ieder die van een gezellige en vrolijke avond houdt, moet dit stuk zelf gaan zien. Men zal er zeker geen spijt van hebben. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman alhier, voor spoedgevallen worden waargenomen door dokter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 24 FEBRUARI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bosch. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING „PRO PATRIA" De Chr. Gymnastiekvereniging „Pró Pa tria" heeft j.l. zaterdag deelgenomen aan de selectiewedstrijden van de Kring Brabant Limburg, die gehouden werden in een goed verzorgde gymnastiekzaal in 's-Gravenmoer. De bedoeling van deze selectiewedstrijden is om de beste turners van de Kring Bra bant-Limburg aan te wijzen die de Kring vertegenwoordigen op de komende selec tiewedstrijden, die op 24 februari 1963 te Rotterdam worden gehouden. Met 21 turnsters en turners vormde Pro Patria te 's-Gravenmoer de grootste ploeg en wij hebben met groot genoegen kunnen constateren dat het turnpeil van de deel nemende verenigingen in stijgende lijn gaat en dat de prestaties op een hoger peil zijn komen te staan. Dit is voor de leden van Pro Patria een stimulans om nog meer hun best te doen en daarbij vooral op de afwerking te let ten, willen zij een woordje mee blijven spre ken en zich in de hoogste regionen hand haven. Deze wedstrijd bestond uit een vijf-kamp, dus moest aan vijf verschillende toestellen geturnd worden en men moest per toestel een gemiddelde van 8 halen, om in aan merking te komen voor de wedstrijden in Rotterdam. Hierin slaagden de drie heren: H. Paaijmans, le graad, en A. de Jong en G. de Bie, beiden asp. le graad. Voor de dames was dit een harde noot en mej. L. Vos kwam met 39,9 niet aan trek, maar al met al toch een geslaagde wedstrijd, waar voor Pro Patra veel lering in zat. De zwaar gehandicapte turner van it Niet minder dan vijf Brabanders zijn deze week naar de radiostad 'opgetrokken om daar de keu te gaan hanteren voor het Nederlands kampioenschap ereklasse drieban den. Het zal er om gaan wie Ne derland zal vertegenwoordigen bij de Europese kampioenschappen in Brussel en de wereldtitel in Neuss eind 1963. Zowel Martin Brosens uit Breda, Jan Doggen uit Heerle, Gerard Louwers uit Tilburg en Cees van Oosterhout uit Breda menen aan spraak te mogen maken op de fel begeerde titel. Maar uiteindelijk blijft daar Henny de Ruijter, die reeds in 1960 de titel wist "te be halen en die sedertdien niet meer heeft losgelaten. Henny zal het in de radiostad beslist niet makkelijk krijgen. Niet minder dan zeven biljart-enthou siasten staan klaar om hem de ti tel, die hij nu drie jaar achtereen DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokter Wijffels te Waspik voor spoedgevallen wor den waargenomen door dokter Gerlach al hier, tel. 04168-350. WELKOMSTDIENST In de Geref. Kerk aan het Bruggetje zal a.s. zondagavond 24 febr. 1963, te 7.30 uur, een welkomstdienst gehouden worden, waar in zal voorgaan Ds. E. Pijlman uit Wasse naar. Het thema voor deze avond zal zijn „Jezus in een bezeten wereld". Medewer king wordt verleend door de Chr. Gem. Zangver. Hallelujah onder leiding van de directeur de heer H. Spierings. Ds. Pijlman is een bekend spreker in de radio-wereld. Wij kunnen eenieder daarom aanraden zon dagavond deze welkomstdienst bij te wo nen. Ook het te behandelen onderwerp geeft daartoe aanleiding. TR AININ GSCLUB In café De Witte Brug alhier, hield de heer van Hees uit Breda een lezing over het trainingswezen van de schaatsenrijders. Zijn lezing werd toegelicht met dia's, terwijl ook een kort filmpje over de training werd ver toond. Spr. deelde mede, dat de Capelse rijders door niet voldoende training een achterstand hadden bij andere rijders die wel aan een goede training hebben mee gedaan. Door thans ook de Capelse schaat senrijders een goede voorlichting en trai ning te geven, hoopt men deze achterstand Weg te werken. Staande de vergadering werd een trainingsclub opgericht, waarvoor zich 19 leden opgaven. Het bestuur van deze club is als volgt samengesteld: J. H. v. d. Schans, voorzitter en als leden M. Rijken Thzn. en Chr. de Rooij. Gouden Munten BAZAR KUNST NA ARBEID Van de zijde van de muziekvereniging Kunst na Arbeid wordt bekend gemaakt, dat de zalen der landbouwschool, waarin de bazar wordt gehouden op 22 en 23 febr. en 2 en 4 maart a.s., allen goed verwarmd zul len zijn. Wij hebben reeds een kijkje geno men in de school en het blijkt, dat men de zaal smaakvol heeft ingericht. Het bestuur hoopt, dat zij die een uitnodiging hebben ontvangen tot bijwoning van de officiële opening op 22 febr. a.s. hieraan gevolg zullen geven. met ere draagt te ontnemen. Henny speelde op 21-jarige leef tijd al in de hoofdklasse, dat zegt genoeg en iedereen kan daar zijn conclusies uit trekken. De twee grote tegenstanders in Hilversum zullen Popeyus en van Oosterhout blijven, die ook de vorige jaren fel gebeten waren op de Nederlandse titel. Vanmiddag, donderdagmid dag, zullen de arbiters voor de eer ste partijen gaan tellen. Henny zal alles op alles zetten om er uit te halen wat er in zit. Hijzelf hoopt er het beste van evenals zijn sup porters, die niet van plan zijn om zich door een reis naar Hilversum te laten terugschrikken. Wij van onze kant hopen, dat Henny opnieuw met de titel die stilaan „zijn titel" is geworden naar Waalwijk kan terug keren, waar hem dan beslist 'n grote ontvangst wacht. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 23 en zondag 24 februari t I B uil. B i. Arts: Dr. de Blois. Apotheek: Pollman, Grotestr. 203 TANDARTSENDIENST Zaterdag 23 februari 1963 Uitsluitend voor spoedgevallen van 17 tot 17.30 uur. Tandarts: A. Wooning, Kaatsheuvel T*i. 3071. Grot«Hr. 327. Waalwijk N.H. KERK, WAALWIJK Zondag 24 februari 1963 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. 6.30 uur: Jeugddienst, Ds. J. Breeuwsma. Onderwerp: Schepping en Geloof. N.H. KERK, BESOIJEN Zondag 24 februari 1963 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. In beide diensten ex tra collecte voor de Kerkvoorgdij. N.H. KERK, BAARDWIJK -T !i v- Zondag 24 februari 1963 9.30 uur: Ds. B. Bordewijk van Eindhoven. GEREFORMEERDE KERK Zondag 24 februari 1963 Willem v. Oranjecollege: 10 en 16.30 uur: Ds. H. Th. van Munster, Harderwijk. LUXE BAKKERIJ VERWIEL Grote»treet 309 Tel. 2617 Weelwijk Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon O 4160 - 2351 men; op deze regelmatige inkoms ten kan dan de Bischop de finan ciering van zijn kerkenbouw op bouwen. Daarom ook is pastoor Stevens telkens opnieuw verheugd om de regelmatig terugkerende giften; dat geeft een bouwpastoor wat vas tigheid in zijn finantiële zorgen. Vorig bedrag f 15.116,34 Van 10 t.m. 16 febr. 16,50 Totaal 15.132,84 i1 V' OPENINGSUREN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196 a - Tel. 3787. Openingsuren biblibtheek en lees zaal: maandag van 7 tot half 9; woensdag en vrijdag van 3 tot half 6, van 7 tot half 9; zaterdag van 10 tot half 1, van half 2 tot half 5. Uitleen voor de jeugd: vrijdag van 4 tot half 6; woensdag van 3 tot half 6. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopendvrij dagavond van 7-9 uur. GIFTEN ST. THOMASKERK EINDHOVEN Kerk Pastoor Stevens 41e verantwoording Menigeen vraagt zich af: Hoe kan ik er aan meewerken het probleem van de kerkenbouw op te lossen? Want het is hier geen kwestie van tientallen, maar van miljoenen gul dens! Toch kan iedereen daaraan zijn bijdrage geven, als hij maar zijn kracht zoekt daar waar die ligt; en die kracht ligt in de regel matige kleinere of groter bijdragen overeenkomstig zijn gezinsinko- GESLAAGD Op de onlangs gehouden examens voor de „Stichting bedrijfsopleiding metaal- en elektrotechnische indus trie'' slaagde onze stadgenoot C. Blom, Burg. Smeelelaan 23, voor stempelmaker-bankwerker. Hij ge noot zijn opleiding bij de Ned. Sta len Veren Industrie van Gent Co., alhier. KAPELAAN LEMPENS 1214 JAAR KAPELAAN IN DE PAROCHIE ST. JAN Deze week heeft kapelaan Lem- pens, zonder verder enige rucht baarheid, het feit herdacht dat hij 12J4 jaar als kapelaan in de pa rochie St. Jan Waalwijk werkzaam was. Het feest is op de pastorie van de parochie in intieme kring gevierd. Kapelaan Lempens is in Waal wijk geen onbekende. Hij is gees telijk adviseur van de sociale or ganisaties zoals KAB en KAV. Verder is hij als geestelijk advi seur verbonden aan nagenoeg alle vakbonden in de afdeling Waal wijk. Zo is kapelaan Lempens ver bonden aan de St. Adelbertvereni- ging, de bond van werkmeesters, fabriekarbeiders, typografen, de bouwvakkers, metaalbewerkers, HKW, transportarbeiders, St. Ra- BIER

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 10