SUNIL WAST STRALEND WIT BELEVENISSEN VAN SMIDJE VENHOLEN VLIJMEN D E ~K LÖÖF~ AA, 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 FEBRUARI 1963 2 Biljarten Heusden Kruideniersbedrijf begint nieuwe actie Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam, Sunil wast stralend wit. Geen wonder dat Sunil Nederlands grootste wasmiddel is. Een speciaal ingrediënt in Sunil gaat het vergelen van nylon e.d. tegen. Persoonlijk Kampioenschap 3e kl. libre Gewest Brabant - Zeeland P. Oremans van BV DVS 's-Bosch kampioen De door het hoofdbestuur van de KN BB aan het district Waalwijk opgedragen wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap 3e klas libre van het Gewest Brabant - Zeeland zijn in alle opzichten een groot succes geworden. Door het Waalwijks distr.- bestuur was de organisatie van deze wed strijden opgedragen aan de BV BVO, ge vestigd bij de heer H. v. d. Heuvel, aan de Olympiaweg, die zich op meer dan uitste kende wijze van deze opdracht heeft gekwe ten. De organisatie was af en het materiaal uitstekend, terw:;l ook het verblijf en de huisvesting van de deelnemers niets te wen sen overliet. Wat de wedstrijden betreft, deze zijn spannend en sportief verlopen. Wat de span ning betreft, die bleef erin tot de laatste partij die ging tussen Fr. van Gompel uit Steen'sel en J. Otten uit Tilburg. Eerstge noemde had toen 9 winstpunten en wanneer hij deze laatste parij won, weTd dit aantal 11 en was hij dus kampioen. Won Otten echter deze partij, dan eindigden 3 deelne mers met 10 matchpunten en zou het gem. moeten beslissen. En van Gompel verloor, zodat P. Oremans uit 's-Bosch, A. Verlaar uit Zegge en J. Otten uit Tilburg met 10 winstpunten eindigden, waarvan P. Ore mans het hoogste gem. had behaald, n.l. 3.93 en zich kampioen kon noemen. Met dit succes werd hij door de voorzit ter vat) het Gewest Brabant-Zeeland harte lijk geluk gewenst en werd hem de kam pioensmedaille uitgereikt. De heer A. Uij- tendaal gewaagde van de grote bloei van t Gewest Brabant-Zeeland, waaronder nu reeds 15 districten resorteren. In alle distr. van het Gewest heerst een uitstekende geest, waarop de KNBB terecht trots kan zijn. Ook het district Waalwijk kan zich, aldus de gew. voorzitter in een grote bloei ver heugen en hij dankt het distr.-bestuur en de BV BVO, die deze kampioenswedstrijden wederom zo uitstekend hebben doen verlo pen. De deelnemers dankt hij voor de vriendschap en de sportiviteit, die zij heb ben betracht, mede waardoor deze wedstrij den zo'n groot succes zijn geworden. De fa milie v d. Heuvel brengt hij dank voor het beschikbaar stellen van het prima materiaal en de talrijke aanwezigen voor hun be toonde belangstelling. En het district Waal wijk èn de BV BVO kunnen, aldus de heer Uijtendaal met trots en voldoening op deze kampioenswedstrijden terug zien. De voorzitter van het distr. Waalwijk, de heer Tom Burmanje, dankt op de eerste plaats de vertegenwoordigers van het Gew. bestuur, de heren Uijtendaal en Vorsten- bosch, die ondanks het barre winterweer naar Waalwijk zijn gekomen, de eerste om de kampioensmedaille uit te reiken en de penningm. dhr. Vorstenbosch om het finan- ciële gedeelte met de deelnemers te rege len. De heer Burmanje dankt vervolgens de heer Uijtendaal voor de vriendelijke, waar derende woorden tot de vereniging BVO en het district Waalwijk gericht. Vol lof is ook de districtsvoorzitter voor de wijze waarop BVO deze kampioenswedstrijden heeft ge organiseerd, doch ook de deelnemers heb ben er mede voor gezorgd dat deze kam pioenswedstrijden zo'n groot succes zijn ge worden. De onderlinge verstandhouding was vriendschappelijk, doch iedere speler heeft zich sportief voor de volle 100 pet. gegeven, waardoor de spanning tot de laatste partij behouden bleef. Ook de fam. v. d. Heuvel bracht de distr.-voorz. hartelijk dank, niet alleen voor het beschikbaar stellen van hun prima materiaal, maar meer nog voor de vriendelijke wijze waarop de deelnemers zijn ontvangen en gehuisvest. Ook de talrij ke aanwezigen dankte dhr. Burmanje voor hun aandacht en belangstelling. Namens het distr. Waalwijk en ook namens de,BV BVO biedt hij de kampioen onder een hartelijke gelukwens fraaie bloemen aan, die hij met een hoffelijk gebaar aan de verloofde van de heer Oremans overhandigde. Voor elk der deelnemers heeft de BV BVO, aldus de distr.-voorz., nog een aardige prijs beschik baar gesteld, w.o. enkele fraaie producten uit de schoenenstad. Tenslotte dankte dhr. Burmanje allen die op enigerlei wijze aan 't welslagen van deze kampioenswedstrijden hebben bijgedragen, waarvan het actieve be stuur van BVO wel het grootste aandeel heeft geleverd en waarop èn de vereniging BVO èn het distr. Waalwijk met trots en voldoening kunnen terug zien. De voorzitter van BVO de heer G. van Veldhoven, bracht hierna vooral dank aan de deelnemers, die deze wedstrijden tot een allerprettigste belevenis hebben gemaakt In zijn kwaliteit van voorzitter van het district Den Bosch is de heer Vorstenbosch de laat ste spreker. Ook hij is vol lof over de orga nisatie en het prettige verloop van dit tour- nooi en wil er bij deze gelegenheid gaarne de aandacht op vestigen, dat de kampioen schappen ook voor de spelers in de lagere klassen van de KNBB zijn mogelijk ge maakt, door de activiteit van de gew. voor zitter dhr, Uijtendaal, die hiervoor het ini tiatief nam en bij het hoofdbestuur begrip vond. Dat een der leden van zijn eigen district het kampioenschap heeft behaald, stemde dhr. Vorstenbosch tot grote vreug de en hoewel hij de kampioen, die tot een echte biljartersfamilie behoort, nu reeds van harte geluk wenste, geeft hij deze de ver zekering dat deze huldiging in eigen intie me kring nog eens dunnetjes zal worden overgedaan. Tenslotte volgen hier de uitslagen van dit in alle opzichten zeer geslaagde tournooi. 1 P. Oremans 's-Bosch car. brt. h.s. gem. w.pt. 688 175 31 3,93 10 2 A. Verlaar Zegge 653 215 24 3,02 10 3J. Otten Tilburg 627 214 19 2,92 10 4 Fr. v. Gompel Steensel 626 261 15 2,39 9 5 H. Reijnders Bergen op Zoom 613 213 17 2,87 8 6 L. v. Osselaar Overzande 581 232 20 2,50 7 7 G. v. Susteren Oss 464 226 10 2,05 2 8 A. v. Velthoven Waalwijk 571 226 15 2,52 0 Hoogste serie P. Oremans met 31 car., hoogste partijgem. L. van Osselaar en P. Oremans, beiden met gem. 5.26. slist worden tegen de Vlijmenaar M. v. Eijk- die in het begin van de partij een mooie voorsprong nam: 123 tegen 84, maar in de slotfase kwam Vermeulen sterk opzetten en won verdiend. De eindstand is als volgt: 1 J Vermeulen 12 1005 232 33 4,33 2 M v Eijk 9 1014 214 42 4,73 3 Schaap 8 993 232 29 4,28 4 J Klunder 7 943 215 31 4,39 5 J v Lith 6 940 196 40 4,79 6 J v Wordragen 6 939 243 28 3,86 7 J Willems 6 842 234 20 3,60 8 A v Keulen 2 824 239 22 3,45 Van Eijk en van Lith promoveren naar de le klas; v. Eijk met gem. 4,73, v. Lith 4,79, vereiste gem. 4,50. Voor deze wedstrijden was flinke belang stelling. GESLAAGD Op het te Eindhoven gehouden examen P.D.B. (Praktijk Dipl. Boekhouden) slaagde onze dorpsgenoot Hennie Liebregts. CARNAVAL EN KINDERCARNAVAL Evenals voorgaande jaren zal ook in '63 de carnavalsviering in Heusden weer een aanvang nemen, met het van honk gaan van een grootse kinderoptocht. Inderdaad groots, want er wordt al geruime tijd getimmerd aan de diverse wagens die dit jaar in de optocht zullen mee rijden, terwijl ook de Heusdense Jeugdfanfare met de drumband weer voor de muzikale omlijsting zullen zor gen. Dat prins Ricardo met de raad van 11 deze optocht zullen opluisteren spreekt van zelf. Een groot aantal leuk uitgedoste kin deren zal het geheel 'n waarlijk carnavalesk aanzien geven en ook zal de carnavalsschla ger van dit jaar, op de wijze van „Al heb je geen sterren op je kraag", dat dan eigen lijk begint met „ik ben verliefd mijn jongen" ongetwijfeld de stokoude gevels en geveltjes van Heusden op hun grondvesten doen sid deren. Na de optocht volgt dan de tractatie van de kinderen. Niet zoals vorig jaar, buiten, maar binnen. Alle deelnemende kinderen zullen bij de Gouden Leeuw worden binnen geloodst, want daar vindt de tractatie plaats en het feest kan er nog een poosje worden voortgezet. Eén grote vraag is er nog, of de weergoden ons op zaterdag 23 febr. een beetje gunstig gezind zijn. Blijkt dit niet het geval te zijn, dan gaat het carnavals feest in ieder geval toch door. De optocht komt dan te vervallen en het feest zal in dat geval in zijn geheel binnen plaats vinden in Hotel de Gouden Leeuw. Ook dan is de aan vang 2.30 uur. U ziet, met alle mogelijk heden is rekening gehouden. Het massale voorbereidende werk verdient dan ook ze ker een zelfde massale deelname van de jeugd van Heusden als in de voorgaande jaren. De route van de optocht is als volgt: Start om 14.30 uur op de Vismarkt, nabij de Gouden Leeuw en vervolgens Wijksestr., Burchtplein, Burchtstraat, Nieuwe Burcht straat, Singel, Hertogin Johanna van Bra bantstraat, Oudheusdensestraat, Singel, Herptsestraat, Putterstraat, Breestraat. Bo termarkt, Hoogstraat, Molenstraat, Wilhel- minaplein, Gouden Leeuw, daar heeft dan de ontbinding plaats. Zo, dat was voor de kinderoptocht dachten, wij wel voldoende. Nu even het programma van de groten. Op zaterdagavond 23 febr. groot Boeren- bal in Hotel de Gouden Leeuw, georgani seerd door de Raddraaiers. De muziek wordt verzorgd door het in Heusdens car navalskringen welbekende orkest ,,The Black Birds"; de aanvang is half acht. Maandagavond hebben de Raddraaiers, Der in en der uit, en de Vrolijke kwasten hun besloten avonden voor leden en intro- ducé's. Carnavalsvereniging Der op en der af, organiseert dan een balavond in Hotel Concordia, aanvang 19 uur. Dinsdagavond houden zowel de Rad draaiers, als Der op en der af een balavond. Prins Ricardo II zal in de loop van de avond vergezeld van zijn raad van Elf, aan alle carnavalsverenigingen ter plaatse een bezoek brengen. U ziet... geen Heusdenaar hoeft het dit jaar zonder carnavalsplezier te doen. Kom Heusdenaren, toont U geen naarlingen, keer uw jas binnenste buiten, trek uw gezicht uit de plooi en doe mee!. De firma de Gruyter is gestart met een nieuwe actie waardoor zij hoopt dat haar klantenkring aan merkelijk zal gaan stijgen. De actie zal in de publiciteit ko men onder het motto „Droomwen sen voor droomprijzen". Zo zal 'n hoogtezon voor f 59.-, een snelkook pan voor f 37.- en een ligtuinstoel voor f 14.50 binnenkort bij deze firma te .verkrijgen zijn. Verondersteld mag worden dat het verkrijgen van deze droomar- tikelen gebaseerd is op het kopen van tien cents zegels, die gekocht kunnen worden wanneer men bij de Gruyter voor een bepaald be drag heeft gekocht. Het vorig jaar tegen de St. Ni- colaastijd stelde de Gruyter tegen sterk gereduceerde prijzen speel goed ter beschikking, die men kon verkrijgen tegen afgifte van een vastgesteld aantal zegeltjes. bleekt voor u IUNIL blauwt nylon-actief CARNAVAL DIT JAAR Onder het motto „stilstand is achteruit gang" hebben zij dit jaar weer eensgezind de carnaval-organisatie ter hand genomen, met als uitgangspunt „Carnaval voor ieder een". Op zaterdag wordt reeds gestart. Bonte carnavalsavond voor bejaarden. De E.A. heer Mr. Schweitzer, burgemeester van Vlij men, zal om 8 uur deze bijeenkomst openen. Hierna kop koffie met gebak; 3 consump ties; lekkere hapjes tussendoor. Pittig num mer muziek met dans en zang. Nogmaals wordt men er op attent ge maakt U kunt aan deze feestavond deel nemen door inzending van het formulier; dit moet dan spoedig gebeuren, anders kan men niet deelnemen. Prins Carnaval c.s. met zijn vermaarde Hofkapel, de Esperriestè- kers, de voltallige Raad van Elf, zullen even eens hun steentje bijdragen ter verhoging van de feestvreugde. Ook de langdurige zie ken delen in de carnavalspret mee; een fruitmandje zal worden thuisbezorgd. En dan de carnavalsschlager 1963 Wijze: Heidewietska... Vlijmen oons durp, efkes buiten Den Bosch Is, iedereen... drie daoge los Want Carnaval dè zen toch daoge van lol Knotwilgendam zit vol Vol mee plezier Vol mee vertier Al wè kan lopen is aon de zwier Zelfs onze oudjes zen deez' daoge preserft Dus iedereen die zingt content Refrein Mensen, mensen... Wè is 't toch fijn Ge moet beslist deez' daog in Vlijmen zijn Om oewe nek ne rooie lap textiel 'n Klein zwart petje mee ne blauwe kiel En we maoke drie daoge lol En mee aswoensdag pijn ifi oewen bol Laot ze mer kletse Dè -g't in Vlijmen nie kan Mee Carnaval staot 't z'n man Heel de gemeenschap is drie daog op de been Groot en klein zèn één Dus gin gezeur En gin getreur De Raod van Elf hèg 't goed veur Maok van oons durp dus 'n mooi gek geval En blijf 'n Steun veur Carnaval. BILJARTWEDSTRIJDEN J. Vermeulen won titel 2e klas libre. Van Eijk en van Lith promoveren. In café Het Centrum, H. Peijnenborg- Boom, werd voor de 2e klas libre gespeeld vijoor het Kampioenschap van het district Den Bosch. J. Vermeulen van de biljartver. Over Band uit St. Michielsgestel werd winnaar. Dit moest in de laatste partij be- copy 113 „Laat me er uit, Verholen!" knarsetandde de duivel. „Ik denk er niet aan!" zei de smid.„Je zit daar en je blijft daar zitten! Afge lopen!" Nu werdt de duivel zo verschrikkelijk kwaad! Hij tierde, vocht, brulde en schold, braakte zwavel en fosfor, maar het hielp allemaal niets. De boom had hem vast en liet hem niet los. Nu begon de duivel alles wat hij nog met zijn handen bereiken kon, los te rukken en met reuzenkracht op smid je Verholen af te slingeren. Een regen van stukken tak, stukken boom schors en peren daalde op de smid neer. Als mitrailleurvuur vlogen al deze projectielen door de lucht en de smid werd natuurlijk op zijn beurt kwaad. „Zeg wil jij dat wel eens laten, akelig stuk hellehond!" riep hij boos uit. „Moet je mijn mooie perenboom nog vernielen ook!? Hou op voor den bliksem!" „Laat je me uit de boom of niet?' gilde de duivel. En hij slingerde 'n grote, steenharde, onrijpe peer pre cies op de smid zijn kop. En op die kop groeide onmiddellijk 'n pracht van een buil! „Au....!!!" brulde de smid. Dol van kwaadheid rende hij zijn huis binnen. Hij greep een oud jachtgeweer, dat in de gang was opgehangen en liep er mee naar zijn oude smidse, want die be stond nog! Daar kon hij geen af stand van doen, zie je. En daar in smidse goot hij een grote zak kruit leeg in de loop. Vervolgens vulde hij heel de loop op met oude schroe- venen moeren, kromme, roestige spijkers, stukken prikkeldraad en grove jachthagel. Dat stampte hij allemaal stevig aan en hij gromde: „Ik zal hem, die smeerlap van een duivel!!" Toen alles stevig was aan gestampt, bracht de smid een slag hoedje aan en rende weer met zijn gelade geweer de tuin in. Bij zijn perenboom aangekomen, zei hij: „Zo, duivel! Nou zal ik je! Zie je dit geweer?" „Jawel!" zei de dui vel nors. „Maar dat oude stinkge- weer van jou interesseert me niets! Je gaat met mij mee naar de hel en daarmee uit! Ik heb al lang genoeg geduld gehad!" Smidje Verholen bracht nu zijn geweer in aanslag „Als je me niet onmiddellijk nóg zeven jaar de tijd geeft, schiet ik je een lading schroot in je niets waardige duivelslijf." „Kan me geen steek schelen,"siste de duivel boos. „Je durft toch niet te schieten. En als je het durfde, zou je het niet eens kunnen! Dat oude ding, wat je daar in je hand hebt, wil natuur lijk niet eens schieten!" „O,nee!? Dacht je dat?" merkte de smid op. „Dat zal een tegenvaller voor je worden. Vooruit zeg op! Krijg ik nog zeven jaar uitstel, ja of nee?" „Nee, nee!!" gilde de duivel. „Vuur!" riep de smid. Hij trok aan de haan en BOEMMet een daverende knal ging het schot af. Een vuurstraal flitste en een ge weldige rookwolk gulpte uit de gé- weerloop naar buiten, gevolgd door 'n regen van ijzerrommel. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE door Jan van Maasdorp 22) Hij dorst zijn belofte, als zoon ge daan, niet te bekennen. Toen hij zijn moeder, na het vertrek van zijn zus ter, in al haar jammer gebogen bij het raam had zien staan, had hij haar, als laatste zoon, de beloifte gedaan voor haar te zullen zorgen. Zijn gedane belofte woog hem nu zwaar. Twee vrouwen eisten hem op de oude als haar zoon, de jonge als haar man. Het gevoel en de rede streden om erkenning. „Moeder zou bij ons.begon No- ra aarzelend. „Nee, Noor, dat willen we geen van beiden, we willen trouwen om sa men te zijn". 1 „O, jongen, wat is het allemaal moeilijk". „Stil maar, lieveling, 't komt heus wel in orde". Hij wist zelf, hoe leeg zijn troos tende woorden waren. Maar het kwam in orde. Moeders zijn vaak onbegrijpelijke wezens in haar dienstbetoon tegenover haar kinderen en drijven soms haar liefde door tot onverdachte en onmogelijke grenzen. Op een dag kreeg juffrouw De Hoog een beroerte. Misschien was 't door de emoties en de vrees om haar twijfelachtig lot, misschien kwam het gewoon door ouderdom. Een tweede attaque deed haar voor goed de ogen sluiten. Martha Wild- stein, eens de vrouw van Piet de Hoog, stierf met 'n gelukkige glim lach van dankbaarheid jegens haar laatste zoon, die haar niet alleen had gelaten. In plaats van de bruidsjurk uit haar meisjesdromen, droeg Nora een goedkoop mantelpak toen ze ging trouwen. Karei had een nieuw con fectiepak aan en hij voerde zijn bruid heel prozaïsoh, met de tram naar de ambtenaar van de burgerlijke stand. Ze werden met negen andere paren collectief in de echt verbonden met wie ze de korte toespraak van de ambtenaar deelden. Het eerste jaar van hun huwelijk verliep gelukkig, ondanks hun mate riële zorgen. Ze leefden samen en werkten samen en hoopten op be tere tijden, och, wat betrof de man, was er de stille verbittering om het uitblijven van de waardering voor zijn wijerk en ook voor zijn kennis, die hij, met opoffering van avonduren, steeds nog bezig was te vermeerderen. Vaak twijfelde hij, of hij wel ooit zou bereiken waarnaar hij streefde. Maar Nora's huwelijksleven werd door een donkere wolk bedekt. Een naïeve angst bekroop haar, dat zij, als zij nog langer wachtte, misschien wel nooit kinderen zou krijgen - niet zou kunnen krijgen. En die pijni gende gedachte en die angst moest zij alleen verwerken - met haar man viel daar niet over te praten. In wezen was Nora het geboren moedertype, dat zich, reeds op jeugd- dige leeftijd, voorbeschikt achtte voor de haar door de natuur opgelegde taak. Haar angst groeide en dreigde op de duur haar gestel te ondermijnen, zodat het ook haar man opviel. „Wat heb je toch, Noor? Je ziet er beslist niet goed uit de laatste tijd". En dan, na haar ontwijkend ant woord - te goed kende ze toch ook zijn moeilijkheden - barstte de bit terheid los bij hèm „Dit is niet, wat wij beiden hebben gewild, Noor. Ik weet wel, dat er geen andere mogelijkheid was, maar alles gebeurt onder dwang van de omstandigheden. Waarom studeer ik eigenlijk? Waar blijft mijn beloning? We zien niet eens kans, van de zo mer eens een paar weken met va kantie naar buiten te gaan. En jij werkt je ook nog krom erbij in die vervloekte fabriek - we zijn ge trouwd, ja, op afbetaling..." Na dat onvruchtbare gesprek, waar bij Nora moest toegeven, dat toch ook haar man geen schuld trof, trachtte z ijhaar houding te wijzigen, ook om de angst voor verwijdering tussen hen beiden. Doch haar angst liet zich niet onderdrukken, ze werd nerveus en prikkelbaar en ging aan hoofdpijn lijden. Een consult hij de arts, die zij, op herhaald aandringen van haar man, raadpleegde, had slechts tot gevolg, dat haar schuld gevoel groter werd. Bovendien voelde zij nu ook diepe schaamte. „Hebt u kinderen?" had de medi cus gevraagd. Kleurend had ze ont kennend geantwoord. „Ja, mevrouw", was de conclusie van de dokter geweest, „dan hoef ik, denk ik, niet verder te zoeken naar de oorzaak van uw klachten." Op verzoek van de arts had Nora toen, zij het na een gemoedelijke aan sporing van de psychologisch getrain de man, van haar moeilijkheden ver teld. De medicus begreep alles. Maar tevens was hij zeer verheugd, dat die kerngezonde, jonge vrouw, die daar tegenover hem zat, niet het type was van vele moderne jonge vrouwen, die door materiële begeerten en on bestemde angst het moederschap als een overtollige last en zelfs als een vloek beschouwden. Neen, hier zat een jonge, gezonde vrouw op zijn spreekuur, die juist leed om het be geerde moederschap.. Dit deed de medicus onuitsprekelijk goed. Het werdt een vertrouwelijk gesprek van mens tot mens. De mededelingen over Nora's man schonken hem de overtuiging, dat, waarschijnlijk later dan deze vrouw het tot stand wilde zien komen, al les nog ten goede zou keren. Het vertrouwelijke gesprek met de humane en zielkundige arts had Nora wel tijdelijk uit de donkere diepte van haar wroetend, schuld bewuste denken gehaald. Maar de goedbedoelde en noodgedwongen leugen tegenover haar man, die zij niet vertelde van de meer intieme bijzonderheden van het gesprek met de dokter niet durfde te ver tellen gaf haar een nieuwe kwelling. Ze slikte braaf de zenuw- stillende medicijn, welke de arts haar had voorgeschreven als tijde lijk hulpmiddel. Haar man was overtuigd, dat de zware arbeid op de fabriek de eigenlijke oorzaak was van haar nervositeit. „Je bent helemaal overspannen, Noor. We moeten meer naar buiten. Ja, zondag gaan we een heel lange wandeling maken!" „Net als vroe ger." Bij zich zelf dacht hij: „Dit is maar surrogaat, we moesten eigen lijk een paar weken naar naar de bossen op de Veluwe. - Maar ook wist hij, dat dit niet kon Wel wist hij, dat hij die avond terug naar het kantoor moest om over te werken. Hij slikte zijn bit terheid in om zijn vrouw en zei: „Ga maar naar bed, kindje. Je ziet er moe uit." Hij wist, dat deze raad erg goed koop was en banaal, maar het was alles, wat hij wist te zeggen. Toen haar man weg was naar kantoor, begon Nora te schreien om de leugen waarmee zij haar man bedroog. En toen zij op van moe heid en onrust, naar bed ging, knielde zij voor haar bed heer, zo als zij, als.kind in kinderlijke oot moed deed. En vroeg ze God ver giffenis voor de leugen tegenover haar man. Op een ochtend toen Nora naar de fabriek van Hagemeijer moest, voelde ze zich onwel. Ze moest overgeven. Ik geloof dat ik in ver wachting ben. Op het atelier zei Hilda tot haar: „Noor je ziet er uit als een vuile onderjurk, je hebt helemaal geen kleur. Je bent toch niet ziek?" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2