Mr. v. d. Heijden nam afscheid als secretaris van de Kamer van Koophandel >^ÏÈn/ ■Sjr-N DE KLOOF „goed heertje" Staatssecretaris drs, F. Gijzeis woonde afscheidsvergadering bij ENORME COLLECTIE BRILMONTUREN in alleIIprijzen VAN MAAREN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 MAART 1963 2 Zes polio-patienten in klein dorp 74-jarSg in Apeldoorn Een met de Kamer Grote wijsheid en ervaring Loon op Zand Grootse afscheidsreceptie van burgemeester v. d. Heijden Eis fevensiang in moordzaak Joke Groenendaal DAAROM BRILLEN VAN SPECIALIST REGERING BESLIST Wei belasting op inhaaiwerk in bouw. SCHOOL INGESTORT IN SPANJE ten tellende universiteit. De spanning kwam gedeeltelijk voort uit de vastlegging van de defi nitieve taalgrens tussen het Frans talige en Nederlands-talige deel van België. Het federale streven ver sterkte die spanning. Van Vlaamse zijde vond men immers, dat de ge deeltelijk Frans-talige universiteits- bevolking een „vreemd element" vormde in het Vlaamse landsdeel, waartoe Leuven behoort. Weliswaar hebben de meeste Leuvense facultei ten dubbele colleges, in het Frans en in het Nederlands, maar men eiste een volledige splitsing in twee onaf hankelijke universiteiten, een Vlaam se en een Waalse. Sommige Vlamin gen gingen nog verder en eisten be halve de slitsing ook nog verhuizing van de Waalse universiteitenafdeling uit Leuven naar een Waalse stad, zo als Namen. In het Gelderse dorp Opheusden (gem. Kesteren), waarvan de bevol king, naar het op het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid be kend is, voornamelijk om principiële redenen weinig voor vaccinatie of doorlichting voelt, is sedert decem ber 1962 reeds bij zes kinderen kin derverlamming geconstateerd. Bij de meeste kinderen gaat de ziekte met ernstige verlammingsver schijnselen gepaard. Geen van de kinderen was tegen deze ziekte inge ënt. In Opheusden zijn slechts onge veer 30 van de daarvoor in aan merking komende kinderen gevac cineerd. De medici in Kesteren vre zen een ernstige uitbreiding van de ziekte, zodra de vorstperiode eindigt en de temperatuur zal gaan stijgen. Het gemeentebestuur is door de ziekte ten zeerste verontrust en heeft besloten op dinsdag 5 en woensdag 6 maart een inenting te organiseren, om de ziekte te beperken. De slachtoffertjes variëren in de leeftijd van drie tot acht jaar. Hoewel van overheidswege daar toe steeds de gelegenheid is openge steld, wordt van de mogelijkheid tot inenting tegen welke besmettelijke ziekte dan ook, weinig of geen ge bruik gemaakt. Van de kinderen in het dorp Op heusden is slechts 30 ingeënt. In het dorp Kesteren is dit percentage 70 Inenting in deze gemeente blijft niet alleen om principiële re denen achterwege. Er zijn ook ver scheidene ouders die inenting een voudig niet nodig vinden. Zij zijn zelf nooit ingeënt en waarom dan wel de kinderen? Ook Apeldoorn heeft nu zijn „Goede Heertje"; het is de 74-jarige L. B„ die woensdagmiddag door de Apeldoornse recherche is aangehou den, verdacht van oplichting tot een bedrag van bijna een ton ten nadele van zijn hospita, mevrouw C. de B. Bij zijn arrestatie had hij, na duch tig carnaval gevierd te hebben, nog slechts f 20.- opzak! De oude heer, die een zeer voor komende indruk maakte, kwam ruim twee jaar geleden bij mevrouw de B. op kamers wonen. Hij bleek een pret tig en innemend man te zijn, die zich steeds behulpzaam toonde. Zo bood hij aan de financiële zaken van zijn hospita te regelen, omdat hij, die rus tig van zijn AOW genoot, toch niets te doen had. Het aanbod werd dank baar aanvaard en zo toog onze vriend aan de slag om de in vele jaren tijds verzamelde spaarcentjes van zijn hos pita „eens veilig te gaan beleggen". Natuurlijk moest dat gebeuren in huizen en grond. In de loop van meer dan twee jaar kreeg de voorkomende pensiongast op deze wijze een bedrag van ruim f 93.000. - in handen om zaken mee te doen. Hij kocht echter niets. Alle aanko pen waren gefingeerd en voor de be stede bedragen vervaardigde hij zelf kwitanties, die hij keurig van een ge fingeerde handtekening voorzag. B. ging van het geld geregeld uit. Hij liet zich per taxi van en naar Amsterdam brengen, waarhij behoor lijk de bloemetjes buiten zette, en ook anderen van zijn welvaart liet mee genieten. In de café's waar hij kwam, tracteerde hij links en rechts. Het ging lang goed, maar op zekere dag begon de pensionhoudster lont te ruiken. Ze nam de Apeldoornse re cherche in de arm, die B. aan een langdurig verhoor onderwierp. Daar bij kwamen zijn kwalijke praktijken al gauw aan het licht. Hij heeft nu een volledige bekentenis afgelegd en is opgesloten in het Apeldoornse poli tiebureau. In tegenwoordigheid van drs. F. Gijzeis, Staatssecretaris van Econo mische Zaken, heeft mr. R. J. Th. v. d. Heijden, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Bra bant, afscheid genomen van de Kamer. De algemene openbare vergadering werd onder meer bijgewoond door de voorzitter van het Provinciaal Bureau drs. Pessers, de heer v. Heesbeen, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel in Waal wijk, en de heer Mannaerts, oud-voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Tilburg. Verder waren hierbij tegenwoordig verschillende burgemeesters uit het gebied van de Kamer en ver scheidene industriëlen. De voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer J. Timmer mans, zag in het feit dat staatsse cretaris Gij zeis deze vergadering wilde bijwonen, een bewijs dat hem Brabant nog steeds na aan het hart ligt. De heer Timmermans meende, dat anderen, die langer aan de Ka mer verbonden zijn en derhalve de functie van mr. v. d. Heijden beter hebben leren kennen en waarderen, ongetwijfeld beter 't afscheidswoord zouden kunnen voeren. Ondanks dat, meende hij dat in de afgelopen 80 jaar 'n grote waardering was ge groeid voor 't werk en voor de per soon van mr. v. d. Heijden, waar door, zoals hij zei, hij niet alleen als voorzitter, maar tevens als woordvoerder van de Kamer tot de scheidende secretaris kon spreken. Hij zei deze overtuiging geput te hebben uit gesprekken die hij als voorzitter samen met de secretaris had gevoerd, waarbij hij de erva ring en de inzichten van de schei dende secretaris had leren waarde ren. Zich bepalend tot enkele belang rijke aangelegenheden waarmee de Kamer tijdens de ambtsperiode van secretaris v. d. Heijden werd ge confronteerd, noemde de heer Tim mermans;. de bruggen bij Moerdijk, Geertruiüenberg, Gorinchem, de Langstraatweg, de spoorwegverbin ding door de Langstraat, de water staatkundige toestand in het dis trict, het rapport hierover, de Bies- bosch, de P.T.T.-aangelegenheden, de oprichting van het Middenstands- borgstellingsfonds voor de Lang straat en het Land van Heusden en Altena en tenslotte het nieuwe ge bouw van de Kamer van Koophan del, dat in september 1954 kon wor den geopend. De heer Timmermans onderstreep te dat mr. v. d. Heijden zijn beste krachten hiervoor had gegeven, daardoor de belangen van het dis trict en het bedrijfsleven in hoge mate dienend en bevorderend. De heer Timmermans meende te mogen zeggen, dat de overtuiging, veel en nuttig werk te hebben ver richt, een grote troost moest zijn, waarop met voldoening kon worden teruggezien. „Wij zijn u grote dank verschul digd voor de wijze waarop gij zo vele jaren uw taak als secretaris hebt vervuld. De naam mr. van der Heijden en de Kamer van Koophan del in Waalwijk is één begrip ge worden, ook voor het bedrijfsleven in het district", aldus de voorzitter. Als blijk van waardering en erken telijkheid bood de heer Timmer mans mr. v. d. Heijden een prach tige antieke zilveren schaal aan. Drs. Pessers van het Provinciaal Bureau, meende dat hét heengaan van mr. v. d. Heijden ongetwijfeld een grote plaats zou openlaten. „Maar niet alleen op de Kamer van Koophandel in Waalwijk", zo be toogde hij, „maar tevens op het Provinciaal Bureau". Hij noemde mr. v. d. Heijden een uitgesproken figuur, die naast grote wijsheid en ervaring een ruime visie had op de gang van zaken, waardoor, volgens zijn zeggen, steeds van een nuttige gedachtenwisseling gesproken kon worden. Drs. Pessers zei bijzonder prettige ervaringen met mr. v. d. Heijden te hebben gehad in zijn functie van voorzitter van het Zui veringschap „De Donge". Hij schet ste de beginperiode in deze hoeda nigheid als „niet altijd makkelijk", hetgeen vooral veroorzaakt was door de industriëlen. Drs. Pessers betoogde dat de grote zorgen steeds weer opnieuw wegvielen door het werk van mr. v. d. Heijden. Hij bood de scheidende secretaris een Elsevier Atlas aan. Burgemeester Teijssen van Waal wijk zei verheugd te zijn, namens de burgemeesters in het werkgebied van de Kamer dank te mogen bren gen aan de scheidende secretaris. Hij merkte op, dat secretaris v. d. Heijden in de periode dat hij als zo danig werkzaam was, grote werk kracht had ontwikkeld in het ge bied van de Kamer. Hij zei onder meer te mogen con stateren, dat de Kamer steeds op de bres had gestaan voor die aange legenheden die belangrijk waren voor de streek. „Dank zij uw stuwkracht en uw activiteit, is er in de afgelopen jaren veel bereikt", aldus burgemeester Teijssen. Hij releveerde met name de werkzaamheden met betrekking tot de waterstaatkundige toestand van deze streek. Hij noemde de combinatie van burgemeester van een gemeente en secretaris van de Kamer een uitstekende combinatie. „U heeft steeds veel begrip weten op te brengen voor de situaties waarin de gemeenten konden ver keren. Er zijn steeds goede contac ten geweest, waardoor grote resul taten konden worden bereikt. Na mens de burgemeesters uit 't werk gebied van de Kamer, bracht burge meester Teijssen dank voor het vele werk. Drs. J. Teppema uit Den Bosch voerde namens de secretarissen van de Kamers van Koophandel in Nrd.- Brabant het woord. Ook hij prees de uitstekende contacten die er steeds hadden bestaan. Hij bracht bijzonder dank voor de grote vriendschap die er van mr. v. d. Heijden was uitgegaan, en als afscheidsgeschenk bood hij hem een kunsthistorisch boekwerk aan. De heer A. J. Kleijberg, chef de bureau op de Kamer van Koophan del, gaf namens het personeel uit- ting van waardering voor het vele steungevende werk van mr. v. d. Heijden. Hij bood hem als afscheids geschenk namens het gehele perso neel enkele zilveren flessen-onder- zetters aan. Tot slot was het woord aan mr. v. d. Heijden, die dank bracht voor de medewerking die hij bij zijn werk had mogen ondervinden. Hierna volgde in het gebouw van de Kamer een afscheidsrecep tie. Om twaalf uur vond in het paro chiehuis een afscheidsreceptie plaats van de Loonse bevolking aan bur gemeester v. d. Heijden. Op deze bijeenkomst waren alle besturen van de plaatselijke verenigingen aanwe zig. De beide harmonieën zorgden voor de muzikale omlijsting. Dr. de Vries, voorzitter van Loon op Zands Belang, opende deze bij eenkomst met een speciaal woord van welkom aan burgemeester v. d. Heijden en zijn echtgenote en zijn gehele familie. Deze bijeenkomst droeg een bijzonder karakter, n.l. een afscheid van de Loonse en De Moerse bevolking. Hij bracht dank aan burgemeester v. d. Heijden voor' zijn krachtdadige leiding. Pastoor Mommers bracht dank aan de scheidende burgemeester :voor de goede verstandhouding, die er steeds bestaan heeft tussen kerk bestuur en de burgemeester. De pastoor wenste hem nog vele geluk kige jaren van welverdiende rust toe. Namens het kerkdorp De Moer sprak de heer L. Hornman woorden van dank aan de scheidende burger vader. Hij memoreerde hetgeen er tijdens het burgemeesterschap van Mr. v. d. Hèijden in De Moer tot stand was gekomen: electrisch licht, waterleiding, alle huizen staan aan een goed verharde weg, en de bouw van een kleuterschool. Ook de Fan fare heeft een nieuw instrumenta rium kunnen aanschaffen met sub sidie van de gemeente. Dank aan de burgemeester voor de verschillende bezoeken aan De Moer, zoals bij Concours Hippique en Kringsport dagen. t Hierna nam Dr. de Vries 't woord om ook namens de gehele Loonse bevolking dank te brengen voor 't zware ambt dat burgemeester v. d. Heijden met veel toewijding heeft vervuld. Hij wilde dit niet alleen bij woorden laten, maar een stoffelijk blijk van waardering aanbieden, n.l. een Renaissance kruis, uitgevoerd in Spaans ivoor. Mevr. v. d. Heijden mocht een bouquet bloemen in ontvangst ne men. Frater Arnoud bracht dank aan de scheidende burgemeester voor hetgeen er tot stand was gekomen op onderwijsgebied. De heer v. Noije sprak namens de K.A.B. en N.C.B. Deze bracht dank voor hetgeen er voor de arbeiders jeugd was gedaan: reisvergoeding voor schoolgaande kinderen buiten de gemeente, beroepskeuzevoorlich ting, wat een zeer zegenrijk werk voor de jeugd is en waarvan heden ten dage nog een zeer druk gebruik 'wordt gemaakt, De heer v. Hoorn bracht dank namens de culturele verenigingen voor de steun, ondervonden tijdens zijn ambtsperiode. Dr. de Vries belichtte hierna de goede capaciteiten van Drs. v. Rooij, die thans de zware last op de schou ders drukt van waarnemend burge meester. Hierna verkreeg Drs. v. Rooij het woord. Tijdens de 15-jarige ambts vervulling van burgemeester v. d. Heijden zijn er verschillende verbé teringen tot stand gebracht in Loon op Zand, o.a. nieuwe straatverlich ting, verbetering van riolering, een geheel nieuwe straat, en wel de VV'illibrordstraat, bebouwing van de Noorderzij, een nieuw wijügeboUw, diverse verharde wegen, sportvel den en clublokaal. voor de tot standkoming van een nieuwe sport hal heeft u nog de nodige medewer king verschaft. Verder bracht hij dank Voor alles aan het kerkdorp Loon op Zand besteed. Burgemeester v. d. Heijden nam hierna het woord en bracht dank aan alle sprekers voor de hulde hem hier gebracht. Hij zei deze af scheidsreceptie zeer op prijs te heb ben - gesteid. Een speciaal woord van dank bracht hij voor het mooie kruis, dat werd aangeboden. Hij hooptè dat hij met zijn echtgenote en'kinderen in hét nieuwe huis 'n vvciveiuiènde rust zou mogen ge nie, en. Hiermee was het officiële gedeel te verstreken. Van de gelegenheid om persoonlijk afscheid van burge meester v. d. Heijden te nemen, werd een zeer druk gebruik ge maakt. De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Arnhem heeft vrijdag te gen een 26-jarige glas-in-lood-zetter levenslange bevangenisstraf geeist wegen aanranding en moord op de 16-jarige Joke Groenendaal uit Ven- lo. De man, ontvlucht uit een inrich ting te Heiloo, zou zich als fotograaf hebben voorgedaan om het meisje mee te lokken en haar na de aanran ding op een Venlose vuilnisbelt heb ben gewurgd. Hij is door de Roer- mondse rechtbank en het gerechts hof te Den Bosch tot 20 jaar veroor deeld. Het arrest werd door de Hoge Raad vernietigd, terwijl de zaak naar het Arnhemse hof werd verwezen. Bij de behandeling achter gesloten deu ren werden tien getuigen gehoord, vooral om uit te maken waarvan hier sprake is geweest moord, doodslag of zware mishandeling. De procureur- generaal acht het eerste bewezen. DIENSTBODE VERMOORD 15 JAAR GEËIST Mr. H. van Buuren, officier van justitie bij de rechtbank te Zutphen, heeft hier een gevangenisstraf van 15 jaar geëist tegen een 28-jarige voor malige postbode uit Laren (Gld.), die ervan wordt beschuldigd vorig jaar 22 augustus de 33-jarige dienstbode Aaltje B. om het leven te hebben ge bracht door haar over de leuning van de brug tussen Lochem en Laren (Twente-Rijnkanaal) te gooien. STICHTING PLATTELANDS- LEKTUURVOORZIENING VOOR NOORD-BRABANT Met ingang van 1 maart zijn in verband met het verstrijken van de helft van het leesjaar de abonne mentsprijzen gehalveerd. Deze bedra gen nu f 0.75 voor een jeugdabon- nement en f 2.- en f 2.75 voor een volwassen abonnement. Den Bosch - Tilburg - Breda Vughterstr. 25 Markt 32 Nieuwe Ginnekenstr. 23 Troostmatig tarrief De regering zal geen vrijstelling van loonbelasting en sociale verzeke ringspremies verlenen voor eventueel overwerk door bouwvakarbeiders. Dit werd donderdag meegedeeld aan vertegenwoordigers van de orga nisaties van werkgevers en werkne mers in het bouwbedrijf, die uit genodigd door minister Van Aartsen - naar Den Haag waren gekomen voor een gesprek met de minister over doorbouwen in de winter. Op het verlenen van belastingvrijdom op inhaaiwerk in vooral de woningbouw was vanuit zowel de Tweede als Eer ste Kamer aandrang op de regering uitgeoefend. De regering heeft er de werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf op gewezen, dat de belastingheffing van overwerkloon geschiedt op basis van het bijzonder tarief van de loonbe lasting. Dat tarief is zeer gematigd, aldus de regering. Een muur en een deel van het pla fond van een klaslokaal in het door kloosterzusters geleide Cole- gio del Santo Angel de la Guardia in Sevilla, is zaterdag, waarschijn lijk ondermijnd door de recente wateroverlast ter plaatse, ingestort. Drie kinderen kwamen om het leven. 28 werden niet levensge vaarlijk gewond. Alle 40 kinde ren in de klas werden aanvanke lijk onder de brokstukken bedol ven. Het College van de Heilige En gelbewaarder bestaat uit een afde ling voor meisjes uit gegoede mid dens, en een school voor een hon derdtal kinderen wier leeftijd va rieert van 3 tot 7 jaar. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE door Jan van Maasdorp 27) „Dat zei ik toch, Kamp was erg overspannen, hij heeft veel te hard gewerkt. Hij is nu met ziekteverlof en wordt de andere maand naar Arnhem overgeplaatst. Dat heeft meneer van Drunen allemaal voor elkaar gebracht met een dokters advies, dat hoge boslucht Kamp helemaal zal genezen. Dat is toch prachtig? Nou, wat sta je me nou toch aan te gapen?" Harding schudde zijn hoofd.. „Kamp komt nooit meer terug niet in Rotterdam en ook niet in Arnhem. Hij zal het met andere lucht dan die van de Gelderse bos sen moeten vinden. „Wat zwam je nou. wilde Karei in de midden brengen, „m'n chef zei gisteren nog: als Kamp nou eerstdaags terug komt Driftig viel Harding hem in de rede: „Ach man, schei uit, die chef van je zwamt. wat gisteren nog niet was, kan toch vandaag wel zijn. Om een employé, die tien jaar lang een maatschappij trouw heeft ge diend, te ontslaan, is toch geen vol le dag nodig? Dacht jij dan, dat het geven van zogenaamd ziekteverlof waardering betekent voor het ver bruiken van je beste jaren van je leven?" Harding keek zijn gepromoveer de collega spottend aan. „Toevallig weet ik ook deze keer waar de kle pel van de klok hangt, waarde heer." Hij graaide in zijn verwar de haar, zijn ogen leken te vlam men. „Luister de Hoog, dan zal ik je vertellen wat ze met Kamp heb ben uitgehaald. Jopie Linders heeft de brief aan Kamp moeten typen, ik heb 'm gelezen. Een kort vals rotbriefje: „Meneer in verband met reorganisatie van onze buitendienst zien wij ons tot ons groot leedwe- zengenoodzaakt U mede te delen, dat wij Uw dienstverband bij onze maatschappij per 1 september aan staande als geëindigd beschouwen." Geloof je me nu, de Hoog?" Karei de Hoog keek zijn oud collega verslagen aan. Hij ver bleekte en voelde opeens een ellen dig gevoel over zich komen. „Dat is heel erg, Harding," bracht hij eindelijk uit. "En nu heb ik de plaats van Kamp ingenomen." Inderdaad, maar dat is jou zaak niet." Toch wel, Harding", het doet me pijn." Maar Harding probeerde die pijn luchtig weg te wuiven. „Onzin, de Hoog, jij kan het toch niet helpen." Maar ondanks het welgemeende advies van Harding niet over het beroerde geval Kamp te blijven piekeren, kon hij zich toch lange tijd er niet overheen zetten. Dit keer had hij het wrange gevoel, dat hij zijn bevoorrechting had te dan ken aan een onrechtmatige daad en niet aan verdienste. Toch leerde hij Kamp op de duur te vergeten, zich vastklampend aan eigen bestaan. Als hij s' avonds moe van kantoor of de reis thuis kwam, tilde hij Hans, die nog niet wist van onrecht en strijd, hoog op. „Het gaat ook om jou toekomst, mijn zoon!" Het huwelijksleven van Nora en Karei kabbelde vredig verder als een beek op een mooie zomerdag. Behoudens de kleine kinderziekten groeide Hansje voorspoedig op. Wat Nora betrof mocht de beek zo nog lang blijven voortkabbelen in het dal van haar huwelijksvree en moedervreugd. Nora was volmaakt gelukkig. Maar geiuk is een eigen aardig iets vaak is het een men geling van grilligheden en wissel valligheden. Het is als een fraai gekleurde vogel, die meestal de grijpende hand van de jager ont glipt. Maar soms vliegt de vogel de jager tegemoet en laat zich ge willig vangen. Het ging er op lijken, dat de vo gel van het geluk Karei de Hoog achtervolgde, inplaats andersom. Het geluk leek hem uit te dagen. Naast het hoofdkantoor in Rot terdam, waar de directie bleef ze telen met een staf voor de handel, zou er in Den Haag een bijkantoor worden opgericht, belast met de hoofdadministratie. De heer van Drunen werd de directeur, maar moest nog een assistent hebben. Meneer van Drunen stelde mister Harrison voor, z'n assistent de Toog voor die post te benoemen. Mister Harrison zei zonder aarzeling: ,oké'. Mister de Hauk, zei hij, moest dan de titel krijgen van adjunct-direc teur. Zijn salaris, zou, vanzelfspe- kend, in overeenstemming moeten worden gebracht met zijn nieuwe functie. Dat moest de heer van Drunen maar regelen met de per- soneelsdirecteur Het was allemaal snel en grondig, op Amerikaanse wijze geregeld het voorstel van het hoge salaris van de adjunct-directeur leek geen rol te spelen. Met een gevoel van trotse voldoening vernam Karei zijn benoeming. Deze nieuwe be vordering, wist hij, was voor hem een stap naar de top. „Adjunct-directeur?" vroeg Nora onthutst, toen hij haar het grote nieuws vertelde. „Word jij adjunct- di „Om U te dienen, mevrouw de Hoog", antwoordde hij lachend en zette een hoge borst op. „In Den Haag. Ben je er van geschrokken?" „Maar nu moeten we naar Den Haag verhuizen?" „Ja, Noortje, dat is er aan ver bonden. Op kosten van de maat schappij natuurlijk." Nora was helemaal in de war. Ze kon het het niet zo snel verwerken, ze was zo gewend aan haar mooie benedenhuisje met de aardige tuin, waarin Hansje zo fijn kon spelen. Ze had het niet erg begrepen op dat stijve deftige Den Haag. Ze had wel eens gehoord dat de buren in Den Haag elkaar nooit groetten, tenzij ze tot dezelfde stand behoorden. „Ik ben bang, dat ik niet erg zal kunnen wennen in Den Haag. Ik zou veel liever in Rotterdam blij ven." Hij nam haar bezwaren kwalijk en ook haar gebrek aan geestdrift voor zijn geweldige promotie. „Mevrouw van Drunen woont al lang in Den Haag en zou niet graag weg willen, ze vindt Rotterdam te rommelig". „Dat kan wel zijn, maar ik houd van het rommelige Rotterdam en ik dacht dat jij er ook van hield." „Maar natuurlijk houd ik nog al tijd van mijn oude stad, maar ik heb geen keus. Verdorie, Noor, wat ben je aan het lamenteren." Haar tegenwerpingen ergerden hem en ietswat boos vroeg hij haar: „Of zit je dan te ver af van Mulder en je tante? Nou wat mij betreft, ik vind het beslist geen ramp, als ik ze niet zie, om van mijn eigen fa milie maar te zwijgen." Nora begreep maar al te goed, dat hij het eerder een zegen zou vinden als hij Nora's pleegouders niet meer over de vloer zag komen en zijn band met zijn broers en zusters leed al evenzeer aan innig heid. Ze gingen voornamelijk om met de familie Brand en met Her man Volders. Terwille van Nora had hij een soort godsvrede geslo ten met Mulder, nadat diens vrouw met een geschenk voor Hansje was komen aandragen, toen die gebo ren was. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2