WIT-ZWART TE SPRANG- CAPELLE BESTAAT 25 JAAR SUNIL WAST STRALEND WIT H. Pelders van B.V.O. kampioen bandstoten klasse B JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Vader, dochter en zoon 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 MAART 1963 10 VOETBALVERENIGING MET VELE TRIOMFEN SEDERT 1961 WEER ZATERDAGCLUB KAMPIOEN TWEE CLUBS STERK ELFTAL VOORUITGANG HULDE Biljarten Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam, Sunil wast stralend wit. Geen wonder dat Sunil Nederlands grootste wasmiddel is. Een speciaal ingrediënt in Sunil gaat het vergelen van nylon e.d. tegen. vormen het „LINDA-TRIO" Eerste prijs lid Pulles meende, dat door de sportcom- missie geadviseerd was om de zondag-tarie ven te brengen op f 0.50 en f 1, om zo doende ook door vreemdelingen meer te laten bijdragen in de exploitatiekosten, voor al omdat de inwoners gebruik kunnen blij ven maken van 10-badenkaarten, die ook gelden voor genoemde dagen. De voorzitter zegt, dat in wijde omgeving de tarieven zijn opgevraagd en dat deze daaraan zijn aan gepast. Het lid Dekkers had liever gezien, dat dit geld gefourneerd werd voor de Gro te Wiel te Haarsteeg, om ook daar tot een goed zwembad te komen. Het bad in Nieuw- kuijk viel hem tegen. Vooral bij lage water stand lijkt het of sommige gedeelten omge schapen worden in een modderpoel De voor zitter nam het. op voor het bad en stelde op de voorgrond, dat zijn repliek niet moest worden opgenomen als een veeg uit de pan! Landelijk bezien, aldus de voorzitter, zijn er maar weinig natuurbaden, die zo'n grote wateroppervlakte (4 ha) hebben. Het water is prima. Het wordt herhaaldelijk onder zocht en de deskundigen roemen het. Dat het waterpeil, vooral bij droge zomers, laag is, is iets wat altijd voorkomt bij natuur baden. Dit kan alleen verholpen worden door er een scheidingswand in te plaatsen en dan het water steeds over te pompen. Dit. is echter een kostbare geschiedenis. Wat het zwembad te Haarsteeg betreft, dit zou ton nen geld kosten om er iets goeds van te maken. Dit zouden G.S. niet goedkeuren. Vlijmen is voor twee zwembaden te klein en bovendien is dit water particulier bezit. Sportstichting. Bij de behandeling van het voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f 173181.- voor aanleg van wegen c.a. voor het sportveldencomplex op de Vlied berg, vroeg het lid Wilgers of het nu ook de bedoeling was, dat alle sportverenigingen hiervan gebruik moesten maken. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat dit later nog bezien zou worden. Hij is er geen voorstander van om b.v. Haarsteeg, dat zeer excentrisch gelegen is ten opzichte van de Vliedberg, te dwingen om van het complex gebruik te maken. Op de duur zal er een sportstichting komen, die de sportvereni gingen zoveel mogelijk moet bundelen. Ook aan de zaalsport is gedacht, want er is reeds een verzoek gedaan voor de bouw van een gymzaal op de Vliedberg. De voorstellen tot verbetering van 25 oude woningen (kosten f 96.000), wijziging van de organisatie-verordening brandweer, alsmede vaststelling van een nieuwe vergoe dingsregeling voor het brandweerpersoneel, aankopen van verschillende stukjes grond, alsmede aankoop van het pand Achterstraat 80 met grond in totaal groot 4150 m2 voor de som van f 39000; vaststelling van een bijzondere voorgevelrooilijn voor de hoek Burg. v. d. Venstraat - Wolput, gingen vlot onder de hamer door. Het agendapunt verkoop van een paar stukjes land te Nieuwkuijk werd, na ampele toelichting door de voorzitter in een beslo ten vergadering, met algemene stemmen aangenomen. Het gemeentebestuur komt eerstdaags met een nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen op de proppen. Een commissie ad hoe, waarin zitting hebben de leden Berkelman, van Bokhoven, Broeren, Leermakers en Pulles, zal het concept be kijken. Tot slot werd een verordening vastgesteld tot regeling van de toekenning van gemeen telijke onderscheidingen. De regeling kent de navolgende onderscheidingen erebur gerschap, met daaraan verbonden de ere penning in goud en een desbetreffende oor konde, erepenning in goud, in zilver en in brons. Het ereburgerschap kan worden toe gekend als blijk van waardering en dank baarheid, zowel aan ingezetenen als aan met-ingezetenen, die zich jegens de Vlij- mense gemeenschap op een of ander ge bied verdienstelijk hebben gemaakt. mm p p - Het kampioenselftal, zoals het was samengesteld in 1962. Vrijdag bestaat de voetbalvereniging Wit- Zwart te Capelle 25 jaar. Op 22 maart 1938 werd de vereniging opgericht door de heren H. van Beek, W. van Nieuwenhuijzen, A. Priest, H. Kraak, G. van Tilborgh en J. Waarts, „Wit-Zwart", een club die vele triomfen vierde en vaak tot de verbeelding sprak. Wit-Zwart nam in 1938 deel aan zater dagcompetitie en speelde o.a. tegen clubs als Kozakken Boys, Woudrichem, Aalburg, Wijk, Veen, Andel, Sprang, Sprangse Boys, Vrijhoevense Boys en Rijswijk. Maar in de oorlog kwam het zaterdagvoetbal stop te liggen. Wit-Zwart ging toen over naar het zondagvoetbal. De Capellenaren eindigden in het seizoen 1941-'42 al direct op de 3e plaats. Het volgend seizoen werd W.-Zwart zelfs ongeslagen kampioen en ook in de com petitie 1943-1944 ging de vlag in top; Wit- Zwart eindigde bovenaan met drie punten voorsprong op het sterke Veerse Boys en 5 punten voorsprong op Waspik. In een ener verende beslissingswedstrijd op Tweede Pinksterdag in Oosterhout op het TSC-ter- rein verwierf Wit-Zwart het recht op pro motie naar de vierde klas KNVB. Met 4-0 werden de Bavelse voetballers verslagen. Wit-Zwart had in die jaren een briljant elftal. Spelers als H. van Beek, de gebrs. L. en H. Mesch, de gebrs. Joh., G. en A. Mandemakers, A. Priest, H. Kraak, A. Maijers, Jan van Beek, Joh. van Beek, de gebrs. W. en A. v. Nieuwenhuijzen, D. de Haan, Joh. Rozenbrand en G. v. Tilborgh, herinneren aan prachtige wedstrijden. Maar, zals het steeds gaat, successen wor den afgewisseld door minder glorieuze pe rioden. Spelers vertrokken naar elders. Met het elftal van 1944 zou Wit-Zwart in 1946 derde klasser hebben kunnen worden. Nu lukte dat niet. In 1947 degradeerde Wit- Zwart. Er was sprake van dat W.-Zwart in 1948 weer op zaterdag zou gaan voetballen. Er kwam een vergadering, maar enkelen handelden te schielijk. Er werd stemming gewekt en er ontstonden twee partijen. Dit leidde er toe dat een nieuwe vereniging werd opgerichtH.N.C. Vandaar dat Capelle nu twee zaterdagclubs heeft. Het duurde enkele jaren voordat Wit- Zwart het verloren gegane terrein kon her overen. Talentrijke, jonge spelers brachten Wit-Zwart in 1951 weer in de 4e klas. Wit- Zwart had opnieuw een sterk elftal. In 1958 echter moesten de Capellenaren terug naar de eerste klas van de Brab. Voet balbond en in 1961 volgde zelfs degradatie naar de tweede klas. Het was toen tijd de bakens te verzetten. Het bestuur besloot de finitief over te gaan naar het zaterdagvoet bal. Het was een wijs besluit. Vorig seizoen werd Wit-Zwart ongeslagen kampioen van de tweede klas en nu staat zij op de tweede plaats in de eerste klas. Jonge, veelbelovende krachten kunnen de jubilerende vereniging in de komende jaren weer een plaats geven in het hoger geklas seerde voetbal. De overgang naar het zater dagvoetbal betekent in alle opzichten een grote vooruitgang. Het aantal leden - het zijn er thans 85 - wordt steeds groter. Volgend seizoen al kan Wit-Zwart met drie senioren- en twee juniorenelftallen aan de competitie deelnemen. Wit-Zwart heeft in de heer L. de Haan al verscheidene jaren een uitstekende voor zitter en in de heer G. van Helden een toe gewijd en zeer kundig secretaris. Andere leden van het bestuur - eveneens met vele verdiensten voor hun club - zijn de heren J. Ie Sage, G. Ie Sage, D. Ie Sage, W. de Jong en M. Waarts. In vroeger jaren waren het vooral de he ren W. van Nieuwenhuijzen, S. Oerlemans, Joh. Rozenbrand, Tekenbroek, J. Kraak, H. Kraak en A. Priest, die, als voorzitter of secretaris, veel voor Wit-Zwart hebben ge daan. Vooral de heer Jan Kraak, thans ere lid van Wit-Zwart, heeft de vereniging lan ge tijd op voortreffelijke wijze geleid. Dhr. A. Priest was ongeveer 12 jaar secretaris van Wit-Zwart. Hem past hulde voor het vele werk dat hij in het belang van de Ca- pelse voetbalclub verrichtte. Een kwarteeuw „Wit-Zwart". Feest in Capelle. Zaterdagavond van half 8 tot half 9 zal de vereniging receptie houden in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart. Daar geen uitstel van competitiewedstrijden wordt ge geven, heeft men het feestprogramma naar een latere datum moeten verschuiven. Wel zal op vrijdag 29 maart, 's avonds om half S, een bijeenkomst worden gehouden voor de jeugd. Ook de ouders van de junioren zijn dan welkom. Er zullen enkele interes sante films worden vertoond. Het eerste elftal in 1957, v.l.n.r. G. Smolders (trainer), M. Dekker, A. v. Raamsdonk, H. Ie Sage, W. de Jong, M. Roomer en J. Ie Sage. Zittend: P. de Jong, H. Pruijssers D. Sprangers, H. Mouthaan en A. v. Helden. n=KING;S DE BETERE VIRGINIA Zoals we reeds in ons blad van maandag j.l. in een kort bericht meedeelden, zijn in het afgelopen weekeinde in het clublokaal van de BV KOT te Elshout de finalewed strijden gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap klasse B bandstoten van het district Waalwijk van de KNBB. Het zijn spannende, sportieve wedstrijden geworden, waaruit tenslotte H. Pelders van BVO uit Waalwijk als kampioen te voorschijn kwam. Vanaf het begin van het tournooi prijkte na elke ronde de naam van H. Pelders op de eerste plaats. Hij werd echter op de voet gevolgd door A. Kolmans van KOT Elshout, zodat een laatste partij tussen deze beide spelers moest beslissen wie zich kampioen zou kunnen noemen. De spanning in de zaal was voelbaar, toen beide spelers hun partij aanvingen en die spanning werd steeds ho ger opgevoerd, daar beiden elkaar weinig of niets toegaven, hoewel over het geheel H. Pelders wel een ietsje sterker speelde dan Kolmans. In een spannende slotfase wist de Waalwijker tenslotte te zegevieren over zijn Elshoutse rivaal en de partij in zijn voor deel te beëindigen, waardoor hij zich kam pioen bandstoten klasse B kon noemen, een succes overigens dat deze sympathieke bil jarter volkomen heeft verdiend. Hij was in dit tournooi de constanste speler gebleken en zijn alg. gem. stak gunstig af bij de ove rige deelnemers. Na afloop was het de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje, die de kampioen in welgekozen woorden feliciteerde met het behaalde succes. Dit kampioenschap, aldus de districtsvoorzitter is terecht gekomen bij de speler die hierop het meeste aanspraak mag maken. Ik kan echter niet nalaten ook I bleekt SUNIL blauwt fi©r li SUNIL is nylon-actief ders, die dank bracht aan de distr.-vporz., de deelnemers, dhr. en mevr. v, Oorschot en aan alle aanwezigen. Tot slot werd een groepsfoto gemaakt. De einduitslag was als volgt H Pelders A Kolmans Fr Kleijn J v d Wiel G de Wit H Kleijn A v Mook C v Oorschot car. brt. gem. pt. 350 150 2.33 14 340 183 1.85 12 333 154 2.16 8 330 224 1.47 8 290 203 1.42 4 292 223 1.31 4 242 213 1.13 4 247 186 1.27 2 Hoogste partgem. Fr. Kleijn van KOT Elshout met 3.57; hoogste serie dezelfde speler met 19 car. Gepromoveerd naar bandstoten klase A: ,H. Pelders van BVO en Fr. Kleijn en A. Kolmans van KOT Elshout. ALGEMENE JAARVERGADERING B.V. NOOIT VOLLEERD. W. Swinkels benoemd tot erelid der ver. In haar clublokaal bij de heer L. v. Crom- voirt hield dé b.v. Nooit Volleerd maan dagavond een goed bezochte jaarvergade ring. Nadat de voorzitter de heer F. Slaats Sr. allen had welkom geheten, gaf hij een beknopt overzicht van het wel en wee der vereniging. De voorzitter constateerde dat geen der aan de competitie deelgenomen hebbende viertallen dit seizoen een kampi oenstitel hebben kunnen behalen, doch des ondanks dankt hij alle spelers voor de spor tieve wijze waarop zij hun kansen hebben verdedigd en zowel uit als thuis de naam van N. Volleerd hebben hoog gehouden. De heer Slaats is echter verheugd een per soonlijk kampioen te kunnen huldigen in de persoon van het lid dhr. C. Teurlings, die driemaal achtereen beslag heeft gelegd op het persoonlijk kampioenschap hoofdkl. libre van het district Waalwijk, waardoor hij blij vend in het bezit is gekomen van de hier voor beschikbaar gestelde fraaie wisselbe ker. Hij wenst de heer Teurlings van harte geluk met deze prestatie en biedt hem als stoffelijk bewijs van waardering namens de vereniging een rokertje aan. Hierna richt dé Voorzitter zich tot het lid Ad Verkooyen, die kort geleden in het huwelijk is getreden en hoewel het bestuur reeds op dien dag blijk van belangstelling heeft gegeven door de aanbieding van een fraaie plant, wil hij zijn gelukwensen aan het jonge paar ook tijdens deze vergadering graag herhalen. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat het lid Piet van Cromvoirt op 27 maart a.s. wegens het beëindigen van zijn militaire dienstplicht de gelederen van 'N.- Volleerd wederom zal komen versterken. Uit het jaarverslag van de secr.-penn.m. dhr. L. van Cromvoirt blijkt, dat N.V. zich in een blijvende groei en bloei mag verheu gen en er ook in financieel opzicht uitste kend voor staat. De voorzitter dankte ook deze functionaris voor zijn prima verzorgd verslag, welk dankwoord door de vergade ring met een hartelijk applaus wordt onder streept. Hierna werd met algemene stem men dhr. H. Kuyten als nieuw lid aange nomen en door de voorzitter welkom ge heten. N. Volleerd telt thans 18 leden. Bij de rondvraag verzocht 't lid dhr. W, Swinkels om in verband met zijn gevorder de leeftijd voor 't komende seizoen te wor den vrijgesteld van het spelen van compe titiewedstrijden. De voorzitter heeft alle be grip voor dit verzoek en wil dit dan ook gaarne inwilligen. Hij dankt dhr. Swinkels voor het vele dat deze voor N.V. heeft ge daan, niet alleen als speler, maar ook bij eventuele kampioenschappen etc. was dhr. Swinkels steeds present en heeft ook als zo danig grote verdiensten verworven. Hij stelt dan ook voor dhr. W. Swinkels tot erelid der vereniging te benoemen, welk voorstel met een daverend applaus werd bekrachtigd. Het oudste lid der vereniging de 77-ja- rige Ed. v. Herpt, brengt hierna naar voren, dat hij het volgend seizoen weer graag aan competitiewedstrijden zal deelnemen. Dat hij het afgelopen seizoen als reserve stond op gesteld is hem maar matig bevallen. Dank zij enkele gulle gevers, w.o. op de eerste plaats dhr. v. Cromvoirt, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en deze bij eenkomst was opnieuw een bewijs van de uitstekende geest die er heerst bij de b.v. Nooit Volleerd tuss enbestuur en leden. FINALEWEDSTRIJDEN PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN KLASSE A. Van vrijdag 22 t.m. zondag 24 maart zul len in het clublokaal van de b.v. 't Vosje, bij de heer M. Heeren te Baardwijk, de finalewedstrijden worden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap bandstoten kl. A van het district Waalwijk van de KNBB. Aantal car. 75. De deelnemers zijn P. v. Cromvoirt en Fr. Slaats van b.v. BSV; J. Jozen en J. van Dongen van b.v. KOT Els hout; G. v. Velthoven van BVO; M. Teur lings van 't Zwaantje en P. IJpelaar van Ons Genoegen. Het programma luidt Vrijdag 22 maart: 7 uur P v Cromvoirt - Fr Slaats; 7.45 u. M Teurlings - P IJpe laar; 8.30 uur J Jozen - J v Dongen; 9.15 u. Fr Slaats - G v Velthoven; 10 u. P v Crom voirt-M Teurlings; 10.45 uur P IJpelaar - J v Dongen; 11.30 uur G v Velthoven- J Jozen. Zaterdag 23 maart 2 u. M Teurlings- Fr Slaats; 2.45 uur P v Cromvoirt-G v Velthoven; 3.30 uur J Jozen-P IJpelaar; 4.15 uur M Teurlings - G v Velthoven; 5 u. Fr Slaats - P IJpelaar; 5.45 uur P v Crom voirt - J v Dongen; 6.30 uur M Teurlings - J Jozen; 7.15 uur G v Velthoven - J v Don gen; 8 uur P v Cromvoirt - P IJpelaar; 8.45 uur Fr Slaats - J v Dongen. Zondag 24 maart 3 uur J Jozen- Fr Slaats; 3.45 uur G v Velthoven - P IJpe laar; 4.30 uur M Teurlings - J v Dongen; 5.15 uur J Jozen-P v Cromvoirt. Het distr.-bestuur behoudt het recht om de laatste partijen te verzetten in verband met de spanning voor de laatste partij. De deelnemers worden verzocht allen op tijd aanwezig te zijn en de vastgestelde partijen op de aangewezen tijden te kunnen spelen, waardoor het tournooi vlot zal kunnen ver lopen. Na afloop zal de kampioen door het distr.-bestuur worden gehuldigd. 11-JARIGE LINDA OOGSTTE AL VEEL SUCCES Ze is nauwelijks elf jaar oud, maar met een zekerheid die ieder een heeft doen verbazen, bespeelt Linda van Daim de witte en zwarte toetsen van de piano, begeleid door haar vader op de contra bas en haar broer Michel op de drums. Zij drieën vormen tezamen het Linda - trio, genaamd naar het 11- jarig dochtertje van vader van Daim, die na zijn dagelijks werk op de schoenfabriek zijn grootste levensvreugde vindt in deze muzi kale hobby. een hartelijk woord van gelukwens uit te J spreken tot de overige deelnemers, die allen zonder enige uitzondering, hun kansen spor tief hebben verdedigd. Deze finalewedstrij den zijn een grote propaganda geworden voor de biljartsport in het algemeen en voor die van het district Waalwijk in het bij zonder. Hierna reikte de voorzitter aan de kampioen de fraaie wisselbeker uit, in de hoop dat hij dit kleinood met succes zal kunnen verdedigen. Over de organisatie van deze wedstrijden had de distr.-voorz. niets dan lof en hij dankte dan ook de BV KOT uit Elshout voor de perfecte wijze waarop zij zich van haar taak heeft gekweten. De heer en mevr. van Oorschot dankte hij voor het beschikbaar stellen van hun prima ma teriaal en voor de prettige huisvesting van de deelnemers en tenslotte brengt de heer Burmanje dank aan de vele belangstellen den die op voorbeeldige wijze de wedstrij den hebben gevolgd. Namens de ver. KOT voerde de heer de Roos het woord, om de distr.-voorz. te dan ken voor zijn sympathieke woorden tot zijn vereniging gericht en ook om dank te brem gen aan alle deelnemers voor hun sportieve en vriendschappelijke houding gedurende de wedstrijddagen. De kampioen wenst hij van harte geluk met het behaalde succes, dat deze ten volle heeft verdiend. Namens zijn vereniging bood hij hem, alsook alle deel nemers een rokertje aan, terwijl mevr. Pel ders in de hulde werd betrokken door de aanbieding van een fraai bloemstuk. Na mens de deelnemers biedt de heer A. Kol mans de kampioen naast hartelijke geluk wensen een aantal sigaretten aan. De laatste spreker was de kampioen de heer H. Pel- De familie van Daim, bestaande uit vader, moeder en zeven kinde ren, is eigenlijk afkomstig uit Djakarta, waar de heer van Daim, nu 43 jaar oud, beroepsmuzikant was. Precies acht jaar geleden emi greerden zij naar Nederland, waar zij in Elshout een pension vonden. Op 14 juni 1956 waren zij zo geluk kig de beschikking te krijgen over een woning in de Retiefstraat in Waalwijk, waar de heer van Daim ook werk had gevonden. De aanlei ding om zijn vrije-tijdsbesteding weer in de muziek te gaan zoeken, vormde Linda, die in 1961 bij Anny Pasveer pianolessen ging nemen. Doordat Linda zich steeds meer voelde aangetrokken tot het jazz- genre, kreeg de heer van Daim al spoedig idee haar te gaan begelei den. Het liefst zou hij dat op de contra-bas doen, maar omdat hij hierover geen beschikking had, kon hiervan de eerste tijd weinig terecht komen. Een oplossing bood mevrouw v. Daim, die haar man op 16 fe bruari 1962 met een contra-bas ver raste. Toen Michel eenmaal de be schikking had over een drumstel, stond hun niets meer in de weg een trio te gaan vormen. Michel kreeg van vader v. Daim, die in Indonesië zelf slagwerker was geweest, de eer ste opleiding op de drums en al spoedig bleek, dat hij de kneepjes van het vak door had. Vanaf die dag werd er in de Retiefstraat avond aan avond druk gerepeteerd. Eind 1962 werd besloten om deel te nemen aan het Show- en Song festival in Goirle, waar het trio met een vijfde prijs uit de bus kwam. De heer v. Daim is van mening, dat de keuze van hun stukken toen niet geheel juist is geweest, waar door bij het publiek niet genoeg be grip voor hun optreden kon wor den gekweekt. In het bezit van een diploma en de bemerking van Pierre van Ostade, speciaal gericht aan het adres van Linda van Daim, bijzon der veel waardering te hebben voor het Linda - trio, kwam de familie v. Daim enigszins teleurgesteld naar Waalwijk. Vader van Daim is echter niet bij de pakken gaan neerzitten en hij besloot het over een andere boeg te gooien. Er werd thuis weer druk ge repeteerd, nu in het wat meer ge bruikelijke genre. Toen zaterdag 16 maart in Oosterhout een Songfesti val werd gehouden, was het Linda- trio opnieuw van de partij. Wie schetst hun verbazing toen zij daar na afloop van de jury kregen te horen dat het Linda - trio met een totaal van 382 punten als eerste uit de bus was gekomen. Ook hier werd weer de opmerking van de jury-zijde gelanceerd dat vooral het peil van 't piano-spel van de 11-jarige Linda van Daim bijzonder hoog stond. De beker, die zij mee naar huis kregen, heeft nu een ereplaats ge vonden in het keurig nette huisje van de familie van Daim. Wat de toekomst zal brengen, we ten vader en moeder v. Daim nog niet. Zij zijn blij dat zij op deze wijze de kinderen op leerzame wijze kunnen bezig houden, zodat zij hun „vertier en vermaak" niet op straat hoeven te zoeken. Michel volgt momenteel nog de Nijverheidsschool aan het Vredes- plein en Linda zit in de 5e klas van de Antoniusschool, en zij wil straks naar de H.B.S., om daarna, wanneer dat mogelijk zou zijn, haar piano studie aan het conservatorium voort te zetten. Vader v. Daim hoopt dat zijn dochter zich nog eens 'n eigen stijl meester zal maken. Hijzelf ziet het voorlopig nog als een hobby om zijn zoon en dochter hun vrije tijd nuttig door te laten brengen. Voor eerst kijkt men nog uit naar nieuwe Songfestivals, om daar door htm op treden bekendheid en populariteit te verwerven, hetgeen Linda, wan neer zij straks in de muziek verder wil gaan, alleen maar ten goede kan komen. STRAALJAGER BIJ OEFENING MOTOR-LAM GESCHOTEN Piloot gered Een Thunderstreak-straaljager van de vliegbasis Eindhoven is dinsdagmiddag in Dongjum op vier kilometer ten noorden van Frane- ker neergestort. De piloot, de 31- jarige le luitenant-vlieger J. Frie- ling uit Son bij Eindhoven wist zich met een schietstoel te redden. De straaljager, die even over half een motorstoring meldde, viel in een weiland te pletter. De piloot heeft nog dappere, maar vergeefse pogingen gedaan het toestel te red den. AKKOORD IN FRANSE IJZERMIJNEN In de Lotharingse ijzermijnen is het werk woensdag hervat. De stakende arbeiders van deze mijnen hebben de toezegging waar zij om hebben gevraagd, namelijk dat hun mijnen in de toekomst zul len blijven functioneren, gekregen. De arbeiders in de ijzermijnen heb ben geen looneisen gesteld en voor hen is het conflict dus op een be vredigende wijze opgelost. Overal elders echter duren de stakingen voort of breiden zij zich uit tot andere sectoren van het economische leven.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 10