van het Zuiden Waalwijk MARTHA De Echo WASPIK Sprang-Capelle BRILLEK Vrijh.-Capelle Sprang Capelle HERWONNEN LEVENSKRACHT (afdeling Waalwijk) HIELD FEESTVERGADERING Waalwijk OPERA ZES SOLISTEN Dat is de Zaak voor 85e JAARGANG No. 26 HULDIGING VAN 12 JUBILARISSEN De afdeling: Waalwijk van Herwonnen Levenskracht hield vrijdag avond in zaal „De Lindeboom" in de St. Antoniusparochie 'n feest- vergadering, die, behalve door een groot aantal medewerkers (sters) werd bijgewoond door een vertegenwoordiger van het Hoofdbe stuur, de heer M. Ahsman uit Utrecht, de geestelijk adviseur ka pelaan Lempens en de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de K.A.B., de heer v. Mosselveld. De voorzitter van de Waalwij kse afdeling van Herwonnen Levens kracht, de heer A. Schapendonk, heette allen welkom, speciaal bo vengenoemde gasten, en gaf hierna het woord aan de secretaris, de heer J. A. v. Seters voor het uitbrengen van het jaarverslag. Na een over zicht te hebben gegeven van de sa menstelling van het Centraal- en de Parochiële comité's, bleek hieruit dat in de samenstelling dezer comi té's geen verandering is gekomen; alleen het aantal propagandisten heeft enige wijziging ondergaan, doordat enkelen in het huwelijk traden en enkele anderen bedank ten. Het aantal is echter weer aan gevuld en bestaat thans,uit 62 per sonen. De samenwerking met het Centrale comité en de Parochiële comité's is uitstekend en voor deze samenwerking bracht de secretaris dan ook allen hartelijk dank. Dank bracht de heer v. Seters ook aan al le propagandisten voor hun grote activiteit in het afgelopen jaar, spe ciaal voor de inning van de dona- teursgelden in de afgelopen barre winter, voor de lotenverkoop, voor de inning van het Goede-Week-offer en de verzorging van de Speldjes dag. Al deze acties hebben veel zorg en inspanning geëist. Een bijzonder woord van dank en waardering richtte spreker tot het afdelingsbestuur van de K.A.B. voor hun medewerking en medeleven, evenals tot kapelaan Lempens, de geestelijk adviseur, die steeds bij zondere belangstelling heeft voor Herwonneit Levenskracht. Grote dank bracht ae secretaris aan de donateurs, die door hun do natie Herwonnen Levenskracht fi nancieel hebben gesteund, en hij sprak dan ook de hoop uit dat zij ook de afdeling veel werk verzet en steeds bereid is plaatselijke zieken te helpen en te steunen. De voorzitter bracht de heer v. Seters dan ook hartelijk dank voor zijn uitgebreid en keurig jaarver slag, hetgeen de vergadering met een hartelijk applaus onderstreepte. GOUDEN JUBILEUM HERWONNEN LEVENSKRACHT Hierna was het woord aan de vertegenwoordiger van het hoofd bestuur, de heer Ahsman. f Deze begon om de afdeling na mens het hoofdbestuur dank te brengen aan de afdeling Waalwijk voor de prachtige prestaties in het afgelopen jaar verricht. Dit pleit voor de activiteit van het bestuur en van de parochiële comité's, die steeds op de bres staan voor de lij dende mensheid. Op 15 juli 1963 zal de Nationale Vereniging Herw. Levenskracht het 50-jarig bestaan vieren en dit gou den jubileum leent er zich uitste kend voor een blik terug te slaan en te constateren wat er in de afge lopen 50 jaar door Herw. Levens kracht is bereikt. Alleen al het feit dat er vijftig jaar geleden 13.000 mensen per jaar aan t.b.c. kwamen te overlijden en dit aantal thans is teruggebracht tot 300 per jaar, stemt tot grote vreugde. Het eigen sana torium Berg en Bosch is uitgegroeid tot een wereldbekend sanatorium. Er kwamen nieuwe geneesmethoden om deze gevreesde ziekte te bestrij den en er werd een grote vooruit gang geboekt. We zijn er echter nog lang niet, aldus de heer Ahsman, en aan de hand van cijfers toonde hij aan, de vele ziektegevallen waar- werk van Herwonnen Levenskracht mevr. Berens-v. Wanrooy, de heren J. Verhelst, Ad. Beerens, P. Maas, Godefr. Maas, J. v. Gelder, Fr. Maas, Jos Hamers en A. Verhoofstad, als mede aan mevr. Brok-v. Baardwijk en mevr. v. Esch-v. Daalen. De in signes werden de jubilarissen door de geestelijk adviseur kapel. Lem pens opgespeld, waarmee hij allen van harte feliciteerde. Kapelaan Lempens hield een vurig pleidooi voor het werk van Herw. Levens kracht en hoopte dat allen aan dit belangrijke werk van naastenliefde hun krachten zullen blijven geven. De voorzitter van de plaatselijke afdeling van de K.A.B., de heer v. Mosselveld, feliciteerde eveneens de jubilarissen en speciaal de heer v. Loon. Hij gaf het bestuur de verze kering dat zij steeds op de steun en de medewerking van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. zullen kun nen blijven rekenen, en bood de voorzitter, mede ter bestrijding van de onkosten van deze avond, een geschenk onder couvert aan. Tot slot sprak deze een woord van oprechte dank, op de eerste plaats tot de heer Ashman voor zijn uiteenzetting van de jubileumvie ring, alsmede voor zijn vriendelijke woorden tot de jubilarissen en het afdelingsbestuur van Waalwijk ge richt. Hij dankte de secretaris, de heer A. v. Seters, voor zijn keurig jaarverslag, de geestelijk adviseur voor zijn sympathieke woorden, de heer v. Mosselveld voor de toege zegde steun en medewerking, als mede voor het aangeboden couvert, en tenslotte de jubilarissen en de overige aanwezigen voor het vele werk door hen verricht in het be lang van de zieke medemens, waar na de heer Schapendonk deze ver gadering sloot met de christelijke groet. De avond werd verder in 'n pret tige, feestelijke sfeer doorgebracht, waaraan het optreden van de „Mu sic Stars" niet weinig bijdroeg. De afdeling Waalwijk van Herwonnen Levenskracht kan met trots en vol doening op het afgelopen jaar te rugzien. AQUARIUMCURSUS VOOR IEDEREEN In het kader van de Aquarium cursus voor iedereen, zal aanstaan de woensdag, 's avonds om 8 uur, in het clublokaal van de aquariumver eniging „Paramecium" de derde aquariumcursus voor iedereen wor den gegeven. De onderwerpen die tot bespreking zullen leiden, zijn watersamenstelling en verlichtings mogelijkheden. NOG STEEDS ONDERDAK GEVRAAGD VOOR PAX CHRISTI VOETTOCHT DEELNEMERS Nog steeds wordt op de bevolking van Waalwijk een beroep gedaan onderdak te verschaffen aan één of meerdere deelnemers (sters) aan de Pax Christi voettocht naar Den Bosch. Tot op heden zijn nog maar een 100-tal personen ondergebracht kunnen worden. Zoals bekend, gaat het hier alleen maar om een eenvoudige slaapge legenheid. Noch voor het souper, noch voor het ontbijt hoeft te wor den gezorgd. Ook de dekens worden door de deelnemers zelf meege bracht. Slaapgelegenheid wordt gevraagd voor de nacht' van 18 op 19 april (donderdag op vrijdag). Opgaven kunnen geschieden aan het secreta riaat Grotestraat 136, telef. 2367. MEISJE GERED UIT PARKVIJVER Dank zij het kordaat optreden van een drietal gemeente-arbeiders uit Waalwijk, is het leven gered kun nen worden van een dochtertje van de familie v. d. Schans uit de Jan de Rooystraat in Waalwijk. Het meisje was donderdagmiddag bij het spelen in het wandelpark in de vijver terecht gekomen. Antoon v. Daal, Corn. Brekelmans en Jos Snijders kwamen op het hulpgeroep onmiddellijk toesnellen. De heer v. Daal nam een resoluut besluit en sprong in de vijver, zodat het meis je op het droge kon worden ge bracht. Overigens nog maar net op tijd. Nadat het kind naar huis was gebracht, is de hulp van een dokter ingeroepen. KEURING INGESCHREVENEN LICHTING 1964 Zij, die'voor 5, 8, 9, 10 en 11 april 1963 door de burgemeester van Waalwijk ter keuring voor dienst plicht zijn opgeroepen, worden er op attent gemaakt dat bij de keu ring de oproepingskaart, 't trouw boekje van de ouders en eventueel diploma's, getuigschriften en rijbe wijzen dienen te worden getoond. Voorts dienen de keuringsplichti- gen bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijdvakken, waarin door hen be zochte scholen werden doorlopen. De keurlingen zijn verplicht ge bruik te maken van de extra auto- TONNY HOEFNAGEL (accordeonist) VOOR DE RADIO Nog steeds groeit het aantal plaats genoten dat als amateur een muzi kale bijdrage leverde aan een radio programma. Deze keer is het de beurt aan onze plaatsgenoot-accor deonist Tonny Hoefnagel, die op woensdag 3 april a.s. in het Vara- programma „Amateurs, de micro foon is voor U" optreedt. Het pro gramma, dat over de zender Hilver sum I wordt uitgezonden, duurt van 5.00 tot 5.30 uur namiddag. De Waalwij kse bijdrage zal be staan uit: Les accordéonistes diso- nais van Emile van Herck en Circus Renz van Gustav Peter. Voorheen werkte Tonny Hoefna gel reeds mede aan vele feest- en verenigingsavonden. Ook op ver scheidene teenageravonden was hij van de partij. Onlangs behaalde hij op een internationaal accordeon- solistenconcours een le prijs in de afdeling „Meer gevorderden". Op grond van deze resultaten zal ook dit radio-debuut ongetwijfeld tot 't gewenste succes leiden. K. A. V. Maandag 25 maart hield de KAV afd. Baardwijk voor haar leden een avond die werd verzorgd door de N.V. Katoen-insti tuut uit Arnhem en geleid door mej. Voor- steegh uit den Haag. Eerst in de kerk geza menlijk gebeden en een korte toespraak door de eerw. adviseur wegens de bid- en boete dag voor de kath. vrouwenorganisatie; daar na ging men naar het Gemeenschapshuis, waar de avond door de eerw. adviseur werd geopend. De avond was goed gevuld; eerst gaf mej. Voorsteegh een uiteenzetting, hoe en waar de katoen vervaardigd werd en hoe het in ons land kwam daarna een film met prachtige gekleurde dia's; het was geweldig zo mooie kleur van katoenen stoffen en bij welke fabrikanten ze werden gemaakt, en- slotte nog een kleine verloting waardoor er twee leden met een mooi cadeautje naar huis konden gaan een kort dankwoord van een van de bestuursleden, aangezien de voorzit ster verhinderd was op die avond en daarna gingen allen zeer voldaan over de mooie avond weer naar huis. 17 April wordt er een avond verzorgd over bloemen schikken. R.K.C.-JEUGDTOTO Aktie t.b.v. het jeugdwerk van RKC met fantastische inzet besloten De 15e en laatste jeugdfoto t.b.v. het jeugdwerk van RKC heeft een grandioos succes opgeleverd. De inzet van toto d.d. 30-3-1963 bereikte n.l. de rekord-inzet van f 462. F 461,98 werd geraden door L. van Gils, Elisabethstr. 11 Geertruidenberg; deze won daarmee de le prijs zijnde f 69,32; f 462.04 werd geraden door A. Pulles Ca- dadesestr. 9 Waalwijk; hij won de 2e prijs zijnde f 46,21; f 462.10 werd geraden door J. A. Beerens, Antoniusstr. 86 Waalwijk; hij verdiende daarmee de 3e prijs zijnde f 23,11. Bij hét einde van deze schitterend geslaagde aktie voelen wij ons verplicht om allen die op enigerlei wijze meegewerkt heb ben om dit resultaat te bereiken, oprecht hartelijk dank te zeggen. Voor ons is het resultaat het bewijs, dat velen de voetbal lende jeugd van RKC een warm hart toe dragen. Wij zullen ons best doen om de jeugd van RKC een geest in te prenten, die Iaat zien dat zij waarderen wat er voor hen gedaan wordt. Nogmaals allen hartelijk dank voor uw medewerking. Jeugdcomm. R.K.C. WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING en Reddingsbrigade had gunstig jaar. Dit was de algemene indruk op de jaar vergadering van de W.Z.V. R.B., die j.l. woensdag in zaal Thalia gehouden werd. De voorzitter bracht in zijn openingswoord dank aan de trainers J. Jansen en B. Koo ien, aan het gemeentebestuur van Waalwijk voor de medewerking bij het organiseren van de wedstrijden en aan het personeel van het zwembad. Verder aan onze trainster uit Breda, mevr. v. d. Zwaan. De jaarver slagen van de sekretaressen L. Mahieu en de penningm. P. v. Bracht waren uitstekend verzorgd en lieten duidelijk de groei van de vereniging zien. Het ledental steeg van 99 tot 117 per 1 mrt. 1963. De hoogtepunten van het afgelopen jaar waren het behalen van de Brab. Kampioen schappen voor de 3e maal in suksessie en de internationale driekamp tussen Emden, Ant werpen en Waalwijk. De onderlinge band in de vereniging werd dit jaar door verschillen de feestelijke bijeenkomsten verstevigd, waarvan het goed geslaagde Carnavalsbal wel het hoogtepunt vormde. L. Mahieu moest wegens omstandigheden haar taak als sekretaresse neerleggen, na 16 jaar haar goede diensten aan de vereniging gegeven te hebben, waarvoor haar door de gehele ver gadering hulde werd gebracht. Met alge mene stemmen werd mej. A. v. Dishoeck tot haar opvolgster gekozen. Uit het programma voor het komende seizoen zijn de belangrijkste evenementen de tweekamp tussen WZV, Emden Duitsland op 15, 16 en 17 juni, de Brab. kampioen schappen, het tegenbezoek aan Emden dat op 20 en 21 juli gepland is en de Waalwijk- se Zwemkampioenschappen op 1 september. Door vertrek naar het buitenland van L. de Leyer zal mej. W. Schapendonk tijde lijk zijn taak als polo-sekretaris overnemen. Tijdens het komende seizoen zal getracht worden de Reddingsbrigade tot nieuw leven te brengen, waarvoor belangstellenden zich nu reeds kunnen melden bij een van de be stuursleden. Na een korte rondvraag werd de geanimeerde vergadering besloten. Liedertafel „Oefening en Vermaak" van F. von Flotow CONCERTVORM Dames-, mannen- en gemende koren (ca. 100 medewerkenden) Donderdag 4 april 8 uur, Musis Sacrum.' Enfréé f2.- alles inbegrepen Plaatsbesprakendinsdag 2 april van 7-8 uur aan de zaal MAANDAG 1 APRIL 1963 Herwonnen Levenskracht zullen blijven steunen het werk, de zie ken te helpen en te steunen, in de toekomst mogelijk te i maken. Namens alle medewerkers (sters) bracht de heer v. Seters een bijzon der woord van dank aan de voorzit ter, de heer A. Schapendonk, voor de voortreffelijke wijze waarop de ze het voorzitterschap waarneemt. Hierna gaf de secretaris een dui delijk overzicht van de activiteiten van de diverse comité's en de ver gaderingen die wérden gehouden. Het jaarfeest, dat op 6 april 1962 werd gehouden, was uitstekend ge slaagd en bewijst een prachtig mid del te zijn om het contact-tussen comité-leden en propagandisten te Versterken. Op 14 juli 1962 werd on der grote deelname de traditionele reis gemaakt, die eveneens 'n groot succes bleek te zijn. Wat 'het financiële gedeelte van de afdeling betreft: de inkomsten van de donateursgelden bedroegen 3997.80, een nadelig verschil van 41.80 met 1961, toen dit bedrag 4039.30 bedroeg. Van een nadelig verschil kan echter niet worden ge sproken, aldus de secretaris, daar op een bepaalde datum de gelden aan het hoofdbestuur moeten wor den afgedragen en dit gebeurde in 1962 op een moment, toen alle gel den nog niet binnen waren. Toen dit was gebeurd, zijn deze bedragen gevoegd bij die van het jaar 1963. De gehouden Speldjesdag bracht 681.78 op, tegen 668.45 in 1961, een voordelig verschil dus van 13.33. Er werden 1700 loten ver kocht voor een totaal bedrag van 850.Het Goede-Week-offer bracht niet minder dan 1315.14 op tegen 1018.53 in 1961, dus 'n voor delig verschil van maar liefst ƒ296.61. Vervolgens gaf de heer v. Seters een overzicht van vergoedingen aan patiënten voor o.a. extra voeding, reis vergoeding, kinderuitzending en bijzondere vergoedingen. Vier pa tiënten werden uitgezonden naar 'n rusthuis, 5 patiëntjes kwamen in aanmerking voor een kinderuitzen ding naar Egmond aan Zee. Er wer den bijdragen verstrekt voor Ge zinshulp, terwijl met Kerstmis de langdurige zieken met een fruit- mandje werden verrast. Hoewel het ris van de afdeling Waalwijk, dat landelijk moet worden beschouwd, bewijst het verslag van de secreta- mee Herw. Levenskracht nog dage lijks wordt geconfronteerd. Er is nog een schreeuwend tekort aan eigen inrichtingen, waarin de zie ken in katholieke sfeer kunnen wor den verpleegd. Er zijn nog vele ta ken die de aandacht hebben van 't hoofdbestuur en nog open liggen. Hij bracht hulde aan de pioniers, die 50 jaar geleden hun schouders hebben gezet onder het werk van Herw. Levenskracht. Het gouden jubileum zal geheel in het teken staan van de lijdende mensheid en de zieke medemens. Aan 160 gehandicapte kinderen zal b.v. een 14-daagse vacantie worden aangeboden in een prachtige bos rijke omgeving. Hierdoor zullen ook 160 ouderparen gedurende 14 dagen worden ontlast. Hiervoor zullen ech ter nodig zijn 160 vrouwen en meis jes die zich met de verzorging van deze kinderen zullen willen belas ten en spr. hoopt, dat voor dit werk ook in deze afdeling belangstelling zal zijn. Verder ligt het in de bedoeling onder de langdurige zieken 100 TV- toestellen te verloten. In alle paro chies zullen H. Missen worden op gedragen, terwijl ale zieken zullen worden verrast met een aardige at tentie. Er staan grote dingen op stapel, aldus de heer Ahsman, doch om de verzorging van onze zieken op de juiste wijze te laten verlopen, zul len de donateurs bereid moeten zijn hun donatie aanmerkelijk te verho gen, waaraan hij echter geen ogen blik twijfelt. Het verheugt het hoofdbestuur, dat er aan de vele jubilarissen van de afdeling Waalwijk thans weer 'n 12-tal kunnen worden toegevoegd. „U heeft bijzonder goed werk ge daan en ik spreek de hoop uit dat U dit belangrijke werk nog vele ja ren zult blijven voortzetten". Hij feliciteerde de jubilarissen en reik te hierna aan de volgende leden 't jubileumspeldje uit: Voor 25 jaar (in goud): aan de heer J. v. Loon, die reeds vóór de oorlog medewerker was van Herw. Levenskracht en daarna weer van af 1945. Voor 12% jaar (in zilver): aan OUDE SCHOOL WORDT GESLOOPT In de Pinkstervacantie zal de oude school, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de Openbare School in Capelle worden ge sloopt. HERDENKINGSPLAAT BIJ JAN DE ROOIJ-MONUMENT In Sprang-Capelle is een comité gefor meerd, dat de herdenking wil levend hou den aan de heer A. L. van Wijlen, die tij dens de tweede wereldoorlog leider was van de verzetsgroep „André". Ter zijner nage dachtenis zal aan de voet van het Jan de Rooij-monument aan de weg Sprang-Capel- bus, welke elke keuringsdag om 6.40 uur vanaf het Raadhuisplein te Waalwijk naar Breda zal vertrek ken. Indien zonder geldige redenen geen gebruik van dit extra vervoer wordt gemaakt, komen de reiskos ten naar Breda voor rekening van keuringsplichtige. le-Waalwijk een gedenksteen met inscrip tie worden geplaatst. Een verzoek hiertoe is reeds bij het gemeentebestuur ingediend, dat hierop gunstig heeft beschikt. AFSCHEID GEMEENTE-SECRETARIS De gemeenteraad van Sprang-Capelle zal in een buitengewone raadsvergadering te houden op donderdag 11 april' 's avonds om half 8, afscheid nemen van de gemeente secretaris de heer Smith, die met ingang van 26 april tot burgemeester van St. An- naland is benoemd. De viering van het zilveren jubileum van de heer Heijmans, is om reden van bijzon dere omstandigheden, op verzoek van de ju bilaris, tot een nader te bepalen datum uit gesteld. VERGADERING COÖPERATIE „ONS BELANG" J.l. maandagavond kwam de Coöperatie ve Productie- en Consumptievereniging Ons Belang in ledenvergadering bijeen in de zaal van café H. van Veen aan het Bruggetje. De voorzitter de heer K. Karsten opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Alhoewel de laatste jaren geen voorjaarsver gadering werd gehouden, meende het be stuur, in verband met de verbouwing van de bakkerij, thans een ledenvergadering te moe ten houden, om een overzicht te geven van de stand van zaken. De secretaris de heer Jac. Vos gaf na het lezen van de notulen een uitgebreid ver slag over 1962, waaruit bleek dat 2 leden en 18 bestuursvergaderingen werden gehou den, waarvan een 3-tal met de commissaris sen. Het ledental en dat van de gebruikers bleef op peil en bedraagt ongeveer 200. Veel werkzaamheden werden door het be stuur verricht in verband met de grondige veranderingen van de bakkerij. De vergade ringen werden steeds goed bezocht en ken merkten zich door een geest van goede ver standhouding en vriendschap. Uit het financieel verslag bleek dat de kas sloot met een batig saldo. De voorzitter bracht de heer Vos hartelijk dank voor zijn keurige verslagen en het vele werk voor de coöperatie verricht. Tot leden van de con trole-commissie werden benoemd de heren P. Vos, Regtvoort en C. Faro. Bij de rondvraag werden nog enige vra gen gesteld, die door de secretaris werden beantwoord. De voorzitter dankte hierna voor de opkomst en de geanimeerde be spreking en wekte op de vereniging zoveel mogelijk te steunen, waarna sluiting. Het bestuur van de Coöperatie wodt ge vormd door de heren K. Karsten, voorzitter; A. van Campen, 2e voorz.; Jac. Vos, secre taris-penningmeester; M. Rosenbrand en P. Nieuwenhuizen, terwijl als commissarissen fungeren de heren J. Groen, M. Hoefnagel, J. Koenen, D. van Pelt, J. Pols en Joh. Vos. BEDANKT. Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant al hier, heeft bedankt voor het beroep naar Vriezeveen. FILMAVOND CHR. METAALBEWERKERSBOND Op a.s. donderdag 4 april, des avonds half 8, zal vanwege de afdeling Sprang- Capelle van de Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid, in samenwerking met de afdeling Waspik, in de zaal van de Chr. Volksbond een filmavond worden gegeven, voor leden en huisgenoten. Vertoond zal worden de film „Pirotsca". De heer F. v. d. Tuijn uit Eindhoven, be stuurder van de bond, zal een toespraak houden. 's Middags om half 4 zal voor de jeugd van de leden een leuk kinderprogramma worden vertoond. TONEELUITVOERING VOOR OUDEN VAN DAGEN. Door de toneelvereniging „Gezelligheid" werd j.l. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een geslaagde opvoering ge geven van het blijspel „Drie is te veel". Er was van de zijde der bejaarden grote be langstelling en het vrolijke stuk werd door Gezelligheid op zeer verdienstelijke wijze vertolkt, waarvan dan ook bijzonder werd genoten. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING „PRO PATRIA" De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria viel een grote eer te beurt. De aspirant turner A. de Jong wist n.l. door te dringen tot de nationale wedstrijd die gehouden werd in de schitterende gymnastiekzaal van het Baudastius-Lyceum te Zutphen. Deze wed strijden stonden geheel in de belangstelling van het KNCGV, want hier moest uitge maakt worden wie de beste aspirant turnster of turner zou worden van het KNCGV. Hier waren 24 aspirant dames en 24 as pirant heren tegenwoordig, die samen de 4 gewesten uitmaakten. Dit was op zichzelf al een grote eer, want A. de Jong behoorde ZILVEREN K.A.B. PRAESES IN DE BLOEMETJES. In tegenwoordigheid van vele prominente figuren uit Waspik en uit landelijke orga nisaties is de heer L. Kuysters gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum als voor zitter van de plaatselijke K.A.B. „Er is vandaag maar één jubilaris, maar de woorden van de 15 sprekers(sters) die vanavond in diverse toonaarden onze zilve ren voorzitter fêteerden, hebben voor de ge hele KAB prettig geklonken". Zo besloot de voorzitter van het feestcomité, de heet IJpelaar, het officieel gedeelte van de hul diging rondom de heer L. Kuysters. En inderdaad, de viering van het 25-ja- rig voorzitterschap van de KAB in de per soon van de heer L. Kuysters, is geworden tot een feest voor de gehele standsorgani satie. De versierde zaal, de vele bloemstuk ken en de talrijke cadeaux onderstreepten de waardering van velen voor de wijze waarop de zilveren jubbilaris gedurende 'n kwarteeuw de Waspikse KAB heeft geleid. Het waren evenzovele bewijsstukken van de sympathie welke de heer Kuysters onder zijn vrienden in de KAB geniet. De bijeenkomst in de zaal van café De Statie werd opgeluisterd door de aanwezig heid van o.a. de G.A., kapelaan Ras, Rec tor Servatius, Burgemeeseter van Erp en mevr. van Erp, de bestuurderen van de K. A. V., het Chr. Nat. Vakverbond, de N.C. B., de Middenstand, de Volksuniversiteit, de Jeugdraad, de toneelver. Entre Nous, het hoofd van de techn. dienst de heer van den Hoven, de districtsbestuurder van de KAB, de heer de Laat uit 's-Bosch, het hoofdbe stuurslid van St. Eloy de heer Bogaert uit Utrecht, de directeur van de Coöp. Ver. Brabant, de heer Bindels, het h.b.-lid van Herwonnen Levenskracht de heer Asman uit Utrecht en de inspecteur van Centrale Volksbank de heer Jacobs uit Den Haag. De vele sprekers van deze avond betrok ken ook mevr. Kuysters in de hulde. Ook de kinderen van de jubilaris woonden de plechtigheid bij. Namens de leden van de KAB bood de heer IJpelaar een kostbaar polshorloge met inscriptie aan. De G.A., kap. Ras schetste dhr. Kuysters als een sociaal bewogen man, die open staat voor en begaan is met de noden van de arbeider, die 25 jaar geleden ontstellend groot waren. De heer de Laat becijferde dat de heer Kuysters gedurende zijn 25-jarig voorzit terschap minstens 3 jaar van zijn vrije tijd heeft opgeofferd voor de KAB. Burgemeester van Erp zei o.m. vaak ge- tot de 24 best geselecteerde aspirantturners van het KNCGV. In Zutphen werd nu uit gemaakt wie de besten zouden worden van het verbond. Hier maakte A. de Jong een goede beurt en werd 17e geklasseerd, wat voor hem en Pro Patria een goede presta tie genoemd mag worden en waardoor Pro Patria steeds meer in de belangstelling komt te staan. Wij feliciteren de leider de heer L. Hoes dan ook met dit mooie resultaat, want hem komt de eer toe Pro Patria op zo hoog peil te hebben gebracht. PASSIEDIENST Zondagavond 7 april 1963 zal in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een Passiedienst worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. A. Sjollema, ziekenhuispredikant te Den Bosch. Voor menigeen uit onze om geving is Ds. Sjollema geen onbekende. De titel van zijn meditatie luidt: „De doodlo pende weg... de enige uitweg". De Chr. gem. zangvereniging Looft den Heer uit Sprang verleent haar medewerking aan deze dienst, welke aanvangt om 7.30 uur. COöP. BOERENLEENBANK De Coöp. Boerenleenbank 's-Grevelduin- Capelle houdt op vrijdag 5 april 1963, in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart haar algemene ledenvergadering. De aanvang is bepaald op 8 uur. De agenda vermeldt o.m. Verslag van de toestand der bank over 1962; Verkiezing van een lid van het bestuur we gens periodieke aftreding van de heer Jac. van Tilborgh; candidaten zijn 1 Jac. v. Til- borgh, 2 A. H. Kerst; Verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht wegens per. aftreding van dhr. C. Sterrenburg; candi daten zijn 1 C. Sterrenburg, 2 C. A. Qui- rijns. Voorts komt er een voorstel aan de orde tot wijziging van art. 5 en 6 van het huishoudelijk reglement, welke wijziging in houdt dat posten tot ten hoogste f 25.000 verstrekt kunnen worden krachtens enkel besluit van het bestuur, dat posten hierbo ven onderworpen zijn aan goedkeuring van de Raad van Toezicht en dat voor posten boven f 50.000 bovendien de goedkeuring van de Centrale Bank vereist is. Verder het punt nazien rekening en balans over het af gelopen boekjaar en bestemming van het voordelig saldo. OPBRENGST BAZAR K.N.A. In een dezer dagen gehouden bijeen komst van het bestuur van Kunst na Ar beid met het bazar-comité1 is de netto-op brengst bekend geworden van de voor de muziekvereniging gehouden bazar. De voor zitter van Kunst na Arbeid deelde mede, dat ondanks de barre winter, deze bazar zeer geslaagd was. Hij dankte het comité voor het vele werk, dat men had verricht en betrok in zijn dankwoord ook allen die tij dens de bazardagen het comité hadden bij gestaan met de verkoop van de loten der diverse attracties. De heer Kerst deelde mee dat de netto-opbrengst was f 3099,19. Tot slot bracht de heer Kerst dank aan de heer Wagemakers voor de keurige inrichting van de diverse bazar-lokalen en aan de fa. A. L. van Wijlen voor de keurige verzorging van de geluidsinstallatie. LICHTEN ZANDZUIGER Naar wij vernemen zijn de werkzaamhe den voor het lichten van de gezonken zand zuiger „Overijssel" der fa. Boltje, thans zo ver gevorderd, dat binnen enkele dagen tot lichten kan worden overgegaan. Eerst dan zal men kunnen vaststellen wat de oorzaak is geweest van het zinken van de zuiger. OUDERAVOND Op donderdag, 4 april wordt een ouder avond gehouden van de Openbare Kleuter school „Prinses Beatrix" in voornoemde school aan de Schrevelstraat. Aanvang 8 u. JONGEREN MIJ. VAN LANDBOUW De plattelandsmeisjes uit de kring Mid den-Brabant van de jongerenorganisatie van de Noord-Brab. Mij. van Landbouw hielden in de Chr. streekhuishoudschool alhier een bijeenkomst, waarop mej. Roos van 't Ned. Zuivelbureau aan de hand van dia's vertelde over het maken van kaas op een Zuidhol landse boerderij. De dames werden even eens ingelicht over de landelijke wedstrijd in het maken van kaasschotels. troffen te zijn door de persoonlijke wijze van optreden van dhr. Kuysters. Spr. me moreerde uitvoerig de belangrijke bijdragen welke de heer Kuysters als gemeente raadslid, als wethouder, als loco-burgemees ter in het belang van de gemeenschap le verde. De heer Bogaerts zei in dhr. Kuysters te rug te zien een goede relatie waarmee het hoofdbestuur van de metaalbewerkersbond, waarvan dhr. Kuysters ook vele jaren het voorzitterschap van de afd. uitoefende,, pret tige contacten had. De heer Bindels noem de de jubilaris een harde en ambitieuse or ganisator, aan wie de Coöp. Ver. Brabant een eminent gewestelijk voorzitter heeft. De heer Ahsman stelde dat door de stuwende leiding van dhr. Kuysters ongetwijfeld vele zieken hun levenskracht hadden herwonnen. De heer Jacobs noemde Kuysters de kassier zoals de Centrale Volksband zich die wenst. Verder voerden nog het woord de heer v. d. Broek als voorzitter van de C.B.B., dhr. Zijlmans voorz. van de N.C.B., dhr. Dek kers voorz. van de Middenstand, mevr. Zwaans, presidente van de K.A.V., dhr. v. d. Hoven, hoofd van de techn. dienst en DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 dhr. van Dongen namens de toneelver. En tre Nous. In welgekozen woorden dankte de heer Kuysters de diverse sprekers en al degenen die deze grootse huldiging hem hadden be reid. Hij zei te wensen nog vele jaren de belangen van de KAB te mogen dienen en te zullen blijven ijveren de contacten met de andere standsorganisaties te verstevigen. VOLLEYBAL In de gymzaal aan de Wilhelminastraat speelde Atak een oefenpartijtje tegen de hoofdklasser VC Tilburg. Vanzelfsprekend was deze tegenstander voor Atak wel wat te sterk, maar deze ontmoeting heeft be slist wel aan haar doel beantwoord. Atak wil zich n.l. door het spelen tegen sterkere tegenstanders prepareren op de vermoede-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5