WASPIK DRUNEN Sprang-Capelle 119.- Weer een bijzondere aanbieding van Kal ter! 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 APRIL 1963 14 Nieuwkuijk Haarsteeg Sprang Vrijh.-Capelle Costuum van zuiver wol Coupe 19631 Diepe eplittenj Slanke pantalon Effectkleuren: Golden Beige en Bleu Espagnol Doet uw voordeel bijt Capelle Raamsdonk Filmjournaal voor de volle honderd procent, want u hebt de puntjes hard nodig. 2e Paasdag Vlijmense Boys - GW Dit wordt de wedstrijd voor de onderste plaats en wanneer Vlijmen zonder winst uit Berghem komt en ook tegen GW het on derspit moet delven, dan ziet het er voor de Boys slecht uit, maar laat ons hopen dat het zo ver niet komt. Boys alle succes. Supporters beide dagen in grote getale present om uw favorieten aan te moedigen. Aanvang wedstrijd half drie. EVER READY Daar we verleden week konden melden dat Ever Ready de kampioen van de hoofd- klase wist te kloppen, kunnen we nu mel den dat ook het 2e team het stoute stukje wist uit te halen om van de leiders van de le klasse distr. Den Bosch te winnen en daarmee gelijk te komen. Er zal nu een be slissingswedstrijd nodig zijn voor het kam pioenschap. Ever Ready succes. CLUBKAMPIOENSCHAP DE ZWALUW Woensdagmiddag werd het clubkampioen schap van de Wielerclub de Zwaluw voor amateurs en onafhankelijken verreden, een wedstrijd over 100 km. Winnaar werd B. v. d. Ven Vlijmen. PAX CHRISTI VOETTOCHT Ook dit jaar heeft de leiding van de Pax Christi Voettocht Nieuwkuijk weer aangewezen als een der vertrekpunten voor deze soort wandelende retraite naar Den Bosch. Zij zullen hier de nacht doorbren gen en bij particulieren worden onderge bracht. Er is een beroep op de inwoners ge daan om bij de zusters voor deze mensen eetwaren, zoals kaas, melk, boter, eieren e.a. te bezorgen. TROUWRING TERUGGEVONDEN In de vorige zomer verloor H. v. d. Heij den in het hooiland zijn trouwring. Tijdens het rooien van de aardappelen in het najaar vond een arbeider op zijn land een ring die de naam droeg van v. d. Heijden. De vin der gaf hem aan de eigenaar terug. De ring was vanuit het hooi in de mest verzeild geraakt en op 't land gekomen. De lotge vallen van de ring waren echter nog niet ten einde. Bij het vissen in de zomer gleed de ring van zijn vinger en verdween in het water. Vier jaar later is de ring uit de in gewanden van een snoek teruggevonden. v. d. H. hoopt dat de ring hem zijn ver der leven trouw zal blijven. KONINGINNEDAG Ter viering van Koninginnedag zal op de Vliedberg een kinderfeest worden georga niseerd. Het feest zal door de harmonie De Eendracht en de drumband worden op geluisterd. SPORT Wanneer in september a.s. het sportpark klaar zijn zijn, hoopt men met diverse sportaangelegenheden een begin te kunnen maken. Reeds nu kan de jeugd haar me ning uitspreken over de verschillende tak ken van sport. K. A. J. Door de KAJ afd.en Nieuwkuijk, Els- hout en Vlijmen wordt een gezamenlijke cursus georganiseerd voor leiders. De jon gere lui komen elke maandagavond bijeen in de levensschool alhier, De cursus staat onder leiding van de heer v. d. Heijden, Aalmoezenier Kap. C. Fischer. BILJARTEN Kees van der Leo wint op grootse wijze het Zilveren Biljart-tournooi. De strijd om 't Zilveren Biljart, de fraaie wisseltrofee, die enkele jaren geleden door het gemeentebestuur van 's-Bosch aan de biljartclub Altijd Cadre werd geschonken, is dit jaar weer geëindigd in een triomf voor onze dorpsgenoot Kees v. d. Loo. Hij vorm de in dit tournooi een klasse apart, is een 6peler die het librespel tot in de finesses beheerst en wist via zijn .gevierde serie americane alle partijen met groot machts vertoon te winnen. Hij heeft er ook zon dag geen twijfel over laten bestaan wie de trofee toekwam, want de eerste partij die hij zondagmiddag tegen Sjef Berkelmans speelde eindigde in een grootse overwin ning. De eerste beurt leverde slechts één car. op, zijn tegenstander antwoordde met 36. Van der Loo kreeg de ballen in goede positie en maakte in de volgende beurt met een magistrale serie van 399 de partij uit. Omdat zijn naaste concurrent Benny Ore mans z'n 2e nederalag leed kon hij zich feeds winnaar wanen voordat de slotpartij een aanvang nam. Maar" hij heeft de tot in de uiterste hoeken gevulde zaal niet teleur gesteld en toonde ook in deze slotpartij te gen Oremans z'n grote klasse. Hier mis lukte de afstoot, maar in de 2e beurt scoor de hij de 400 car. meteen bij elkaar en won zodoende ongeslagen 't Zilveren biljrt. Een prestatie waarvoor hij na afloop heel wat felicitaties in ontvangst mocht nemen. Na een korte pauze had de huldiging van de winnaar en de prijsuitreiking plaats. Wegens afwezigheid van de voorzitter van Altijd Cadre werd v. d. Loo door de wedstrijdleider dhr. Jan Klunder, hartelijk gefeliciteerd. Hij prees zijn kwaliteiten als speler en zei dat allen hadden genoten van zijn subliem spel. Spr. hoopte dat de trofee die thans zijn eigendom is geworden een ereplaats zou krijgen in zijn prijzenkast. De heer Klunder nam het spel van iedere deel nemer even onder de loupe en dankte hen voor de geboden sportiviteit. Aan mevr. Kroon viel hierna de eer te beurt de trofee aan de winnaar te overhandigen, wat ze, naar zij zei, met heel veel genoegen deed. Verder kreeg iedere deelnemer een fraaie prijs als aandenken. Namens de spelers dankte Karei Dekkers de heer en mevr. Kroon voor de genoten gastvrijheid en het zo perfect in orde zijn van het materiaal als blijk van waardering overhandigde spr. aan mevr. de Kroon een waardevol cadeau. Een gezellig samenzijn besloot dit zo geslaagde biljarttournooi. Voorwedstrijden kampioenschap v. Ned. Dezer dagen ontving Kees v. d. Loo van het hoofdbestuur van de KNBB de ver erende uitnodiging om van 16 t.m. 18 april deel te neme» aan de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland 57/2, die door de b.v. Rotterdam in het Groothan delsgebouw aldaar worden georganiseerd. De verdere deelnemers zijn Enbars Raven- stein, v. d. Pijl Utrecht, Braselie en v. Zijlst Rotterdam en Buis Den Haag. Wij wensen onze dorpsgenoot succes toe en spreken de hoop uit dat hij zich zal weten te plaatsen voor de finale die van 9 t.m. 12 mei in Heerlen zal plaats hebben. BMC 3-HAARSTEEG 4 0-2 Het 4e elftal van Haarsteeg dat de laat ste weken al zo vaak van zich deed spreken, is er j.l. zondag in geslaagd van BMC 3 uit Berlicum te winnen met 4-2. PROGRAMMA VOOR 2E PAASDAG Het is Haarsteeg de laatste twee wed strijden slecht gegaan, want maar 1 punt uit 2 wedstrijden is een sober resultaat. Toch kunnen spelers en supporters tevre den zijn, want een fraaie 2e plaats op de ranglijst is beslist niet slecht te noemen. Op 2e Paasdag wacht de Haarsteegse voetballers een zware opgave, want dan staat de uitwedstrijd tegen het sterke Buren op het programma. In het begin van de competitie behaalde Buren de ene overwin ning na de andere en Haarsteeg viel de eer te beurt de ploeg de eerste nederlaag toe te brengen en nu is Buren afgezakt tot de middelmoot. Maar Haarsteeg is er in Bu ren nog nimmer in «geslaagd een puntje weg te kapen. Zouden de Haarstegers nu voor een verrassing zorgen en de punten mee naar huis nemen? WANDELSPORTVERENIGING „ER OP UIT". J.l. zaterdag nam de Wandelsportver eniging „Er op uit" deel aan wandeltoch ten in Alblasserdam en Den Bosch. In bei de plaatsen kwamen twee groepen van „Er op uit" uit, die allen de eerste prijs wisten te bemachtigen. In Alblasserdam één groep op de 10 km en één groep op de 25 km, en in Den Bosch één groep op de 10 en één groep op de 15 km. Bovendien ontvingen op beide plaatsen de groepen van „Er op uit" nog de ereprijzen. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, tel. 04167-2350. Maandag, 2e Paasdag, zal de praktijk van dokter Winkelman worden waargenomen door dokter K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 14 APRIL (le Paasdag) Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk (zaal Chr. Volksbond) 9.30 uur en 3 uur Dr. Huizer van Wer kendam. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING De Oranjevereniging Vrijhoeve kwam j.l. vrijdagavond in de zaal van café H. van Veen aan het Bruggetje in jaarvergadering bijeen. De voorzitter de heer Jac. Vos open de de bijeenkomst met een woord van wel kom en sprak zijn teleurstelling uit over de geringe belangstelling. De activiteiten van de vereniging zijn in 1962 weer veelomvat- hoofdgedachte van de liturgie: De doodlo pende weg... de enige uitweg. De woorden „Ik ben de Weg" komen ons bekend voor, hetgeen nog niet wil zeggen, dat we ze ook werkelijk kennen, dat we ze begrijpen. De discipelen begrepen het ook niet. Hoe kan er sprake zijn van een koning die zich of fert voor zijn onderdanen? Het gebeurt in de praktijk toch net andersom. Hoe kan een leeuw tegelijk lam zijn? Hoe kan de mees ter tegelijk dienaar zijn? Christus nu baande niet alleen de weg, maar Hij werd zelf de Weg, met zijn lichaam en bloed, zodat Hij als het ware over zich heen laat lopen, zo dat onze voeten op die Weg kunnen gaan. Het was de smalle weg naar de dood, die de enige uitweg werd uit de doolhof. Het gaat dus niet in het leven om het zoeken van geheel nieuwe wegen of vasthouden aan de oude afgetreden paden, maar het gaat om Christus, die zelf de Weg is. Als ant woord op alle benauwende vragen waar Thomas mee zit - Thomas is type van de 20e eeuw-mens - de mens met de vele vra gen, die eerst wil zien en dan wil geloven - zegt Christus zomaar, zonder te argumente ren: „Ik ben de Weg". Niet het Christen dom, niet de kerk, niet één bepaalde kerk, nee, Christus zelf is de Weg. En daarom gaat het dan ook niet om waarheden en discussies daarover, maar om de persoon van Christus en de verhouding tot Hem. Wij moeten in Hem een onvoorwaardelijk vertrouwen stellen. We moeten allen per soonlijk onze beslissende keuze doen en daarbij bedenken, dat Hij eerst voor ons gekozen heeft. Op deze goed bezochte Passiedienst, waarin mensen van allerlei richtingen aan wezig waren om samen de Ene Heer lof te zingen (een weldadig verschijnsel in ons kerkelijk zo versplinterd dorp), mag de Geref. Jeugdvereniging weer met voldoe ning terugzien.' HEROPENING GEMODERNISEERDE SLAGERIJ B. KERST. dinsdagmiddag j.l. vond de officiële her opening plaats van de geheel naar de mo- dernste eisen verbouwde slagerij van de heer B. Kerst alhier. De verbouwing werd uit gevoerd door de Belgische fabriek van win kelinrichtingen der fa. Firens-Figro uit Wijnechem. Dat ook het gemeentebestuur deze modernisering van de in zijn gemeente gevestigde bedrijven met belangstelling volgt moge blijken uit de officiële opening door buremeester van Prooijen, die vergezeld was van de beide wethouders. De nieuwe slagerij was j.l. dinsdag niet alleen gevuld met de fijnste vleeswaren, doch de zaak was ook als 't ware herschapen in een zeer fraaie bloemenwinkel. Meer dan 30 bloemstukken mocht de ondernemende eigenaar, de heer B. Kerst, van diverse instanties, verenigin gen en personen ontvangen. Een bewijs dat men medeleeft met de ondernemende en vooruitstrevende geest van slager Kerst jr. Te ongeveer 2 uur hadden zich ten huize van de heer Kerst een groot aantal genodig den verzameld, o.w. zoals reeds is opge merkt het college van B. en W. van Sprang- Capelle, alsmede alle collegae van de heer Kerst. Nadat allen een kop koffie met trak tatie was aangeboden, verzocht de heer Kerst burgemeester van Prooijen de offi ciële heropening te willen verrichten. Bur gemeester van Prooijen zeide zeer gaarne gevolg te geven aan dit verzoek. Spr. prees de vooruitstrevende geest van de midden standers welke hun zaken aanpasten aan de moderne behoeften van "de consumenten. Ook de zaak van de heer Kerst is door deze verbouwing geheel gemoderniseerd en spr. hoopte, dat hij mag treden in de voetspo ren van zijn vader die de zaak van de grond af aan heeft opgebouwd. Spr. wenste dhr. I Kerst veel succes en voorspoed in de toe- j komst. Met deze gevoelvolle woorden verklaarde burgemeester van Prooijen deze zaak als heropend. De heer B. Kerst nam vervolgens het woord en dankte zijn vader en moeder voor al hetgeen zij reeds hadden gedaan voor het welzijn van deze zaak. Hij sprak de hoop uit dat zij beiden nog vele jaren tot hulp en steun voor hem zouden zijn bij de voortzetting van deze zaak. Vervolgens sprak de heer H. Rijkers na mens de collegae en de slagersvereniging. Spr. bracht de felicitaties namens de col lega's en de vereniging over. Hij hoopte, dat de collegialiteit welke er bestaat tussen de slagers onderling mag blijven bestaan tot nut van het algemeen. Tot slot sprak de heer Kerst sr. Spr. dankte in de eerste plaats burgemeester van Prooijen en de wethouders voor hun aan wezigheid en tevens de burgemeester voor zijn bereidheid om deze verbouwde zaak van zijn zoon officieel te willen heropenen. Spr. memoreerde in het kort de opkomst van de zaak en de moeilijkheden welke over wonnen moest en worden toen hij met deze zaak was begonnen. Bij alle moeilijkheden die overwonnen moesten worden, aldus de heer Kerst, heb ik veel steun mogen onder vinden van mijn vrouw. Ook zij stond dag en nacht gereed om de zaak tot verdere uit bouw te brengen. Spr. verheugde het zeer, dat de burgemeester de belangen van de middenstand voor stond en bracht in dit verband de woningbouw voor het onder deel Capelle even ter sprake. Dankwoor den richtte spr. ook tot de heer Rijken en tot alle aanwezigen en voor de betoonde belangstelling bij deze officiële heropening. Onder een gezellig samenzijn werd deze heropening nog een tijdje nagevierd. De gemeente Sprang-Capelle en wel in het bijzonder het gedeelte Nieuwevaart is wederom een mooie, moderne slagerij met winkel rijker geworden. Vanaf deze plaats wensen ook wij de heer Kerst jr. veel suc ces toe. OUD-PAPIER-ACTIE. A.s. zaterdag is het weer de 2e zaterdag in april en dat wil zeggen, dat de muziek vereniging K.N.A. weer het oud papier gaat ophalen. Ditmaal ge chied dit in de mor gen-uren. Het zal op priis gesteld worden indien men het papier tijdig gereed zal zet ten, zodat een vlot verloop van het ophalen zal kunnen plaats vinden. tend geweest. Er werden 14 bestuursverga deringen gehouden, hetzij van de vereni ging of in samenwerking met andere Oran jeverenigingen. Het Oranjefeest in samen werking met Sprang op 1 sept, is uitste kend geslaagd,terwijl de feestelijkheden in verband met het Zilveren Huwelijksfeest van Hare Majesteit Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op 30 april in sa menwerking met Capelle en Sprang even eens bijzonder goed slaagden. Het ledental der vereniging bedraagt thans 132. Uit het financieel overzicht van de pen ningmeester de heer J. de Rooij, bleek dat de kas sloot met een klein batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren W. Chabot en H. Haverhals herkozen en tot nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heren W. Kammenga en D. van Pelt. De voorzitter deelde mede dat het in de bedoeling ligt om feesten te organiseren op zaterdag 31 augustus a.s. Er is reeds een comité gevormd waarin elke Oranjever eniging met twee bestuursleden vertegen woordigd is, voor Vrijhoeve zijn dit de he ren Jac. Vos en J. de Rooij. Het is de be doeling wijk- of buurtcomité's in het leven te roepen voor de straatversiering en voor deelname aan een te houden optocht.. Spr. deed eveneens mededeling over de finan ciële bijdrage door de Oranjeverenigingen aan deze feesten en enige verdere plannen. Na een bespreking van verschillende ver enigingszaken werd de samenkomst met een woord van dank door de voorzitter gesloten. Het bestuur is thans samengesteld uit de heren Jac. Vos, voorzitter W. Kammenga, secretaris; J. de Rooij Czn., penningmees ter; D. van Oversteeg, W. Chabot, H. van Vuuren, H. Haverhals, N. Oerlemans en D. van Pelt. PASSIEDIENST Het is zondagavond 7 april j.l. in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een goede passiedienst geworden, welke geheel in het teken stond van het wonder van de dood lopende weg, die... toch de enige uitweg bleek te zijn. Schriftlezingen en declamaties werden op goed verzorgde wijze ten gehore gebracht. Het optreden van de Chr. gem. zangver. Looft den Heer uit Sprang gaf re den tot grote voldoening en ook het orgel spel van de heer Waverijn verdiende alle lof. De samenzang was enthousiast. De me ditatie van Ds. Sjollema, ziekenhuispredi kant te Den Bosch, werd met grote aan dacht gevolgd. Spr. mediteerde over Joh. 14 6: „Ik ben de Weg", zorgde er voor, dat zijn toespraak geheel aansloot bij de BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes M L zv W J Boons- Kemmeren Cornelis A M zv J C A van Hooren-Simons. Overleden Elisabeth M Vermeulen ev J B Klerks 85 j - Anna C J A de Bont ev C A Dekkers 55 j. OPENING HOOGBLOK De speeltuin „Het Hoogblok" in Was- pik-Boven zal 2e Paasdag, 15 april a.s. wor den heropend. Deze plechtigheid zal een of ficieel tintje krijgen en is gepland op half 3 n.m. Intussen is het Hoogblok weer met enkele leuke attracties uitgebreid, zoals glij baan, oceaanreus, schommels. Door een rui mere beplanting is het actieve comité er te vens in geslaagd nog meer sfeer in deze ge zellige kinderverblijfplaats te brengen. MEDISCHE DIENST Tijdens het paasweekeinde zal de me dische dienst in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Wijffels, tel. 250. SKELTEREN De Waspikse skelter matador Spaan Da- men heeft het nieuwe seizoen maar meteen met een zeer prachtige overwinning ingezet. In 's-Hertogenbosch liet hij als de Benjamin van het gezelschap alle grote concurrenten achter zich en kaapte in de A-klasse de grootste beker weg. Zijn vader, de heer J. Damen klasseerde zich als 6e. Ook mevr. Damen reed in haar klasse nog in de prijzen. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Goede vrijdag 19.30 uur ds. Verploeg. Zondag 14 april 9.30 en 14.30 uur ds. Verploeg. KRONEN VOOR DE KERK Een actiecomité uit de Herv. gemeente alhier stelt pogingen in het werk de gelden bijeen te brengen voor de aanschaffing van koperen kronen in de Herv. kerk. Behalve voor de verlichting zullen de nieuwe luch ters egn decoratieve functie krijgen.. Een eerste actie, verkoop van kastanjetakken, bracht f 50 op. HAKENDOVER De jaarlijkse bedevaart naar Hakendover trekt 14 en 15 april a.s. Men kan zich op geven bij de broedermeesters P. Lodewijks Waspik en A. Smits Waspik-Boven. DANSEN Op 15 april a.s., 2e Paasdag, zal er in de zaal van café De Statie een dansavond worden gegeven. Medewerking verleend het bekende orkest De Wavo's. CONCOURS DUFFEL De duivenclub De Reisduif nam zondag deel aan de eerste vlucht van het seizoen, Duffel, afstand 74 km, wind N.-O. Uitslag: 1 en 9 D Smits; 2, 18 P v d Elshout; 3, 5 A de Wit; 4, 12 F Roovers; 6, 11, 16 S Sel ders; 7, 15, 17 J v Tilborgh; 8 Joh Smits; 10, 20 A Kuyten; 13 C Fitters; 14, 19 J v d Hoof. WIELRENNEN De amateur-wielrenner Henk Severs al hier zal maandag 15 april a.s. 2e Paasdag, deelnemen aan de ronde van Breda. GESLAAGD Aan de r.k. Middelbare Landbouwschool te Breda slaagden onze dorpsgenoten de he ren J. Broekmans en P. Verschure. BENOEMD Tot onderwijzer aan Huize Godelief te Goirle is benoemd de heer G. Rodenburg alhier, thans werkzaam te Dongen. R'DONKSE INVASIE IN BELGIË Eerste Paasdag krijgt 't Belgische plaats je Brain de Leut een ware Raamsdonks in vasie te verwerken. Niet minder dan drie muziekverenigingen uit Raamsdonk zullen die dag deelnemen aan de Covalcade die daar zal worden gehouden. Na 't succes van de Trommelaeren 14 dagen geleden in Wil lebroek zullen zij nu opnieuw een kans gaan wagen. De bus supporters die zij meene men zal zich in de aanmoediging niet on betuigd laten. Voor de drumband Kinder vreugde wordt de trip het eerste grote op treden in dit seizoen. Zij zullen worden ver gezeld door niet minder dan twee bussen met supporters. Naast deze twee R'veerse verenigingen zal aan de optocht worden deelgenomen door de harmonie St. Bavo alhier. Evenals in Willbroek zal deze weer vergezeld zijn van een groep showgirls uit Bergen op Zoom. GROEN-WIT - RAAMSDONK 1-1. Groen Wit en Raamsdonk hebben j.l. zon dag de punten samen gedeeld. Dat dit broe derlijk is gebeurd kan niet gezegd worden. Het was van meet af aan een bikkelharde wedstrijd, waarin vooral van de zijde van de thuisclub nogal eéns de grenzen van het sportieve werden overschreden. In het veld waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Beide defensies staken in een uitstekende vorm en doelpunten bleven uit in de eerste helft. De tweede helft was ong. 20 min. oud toen R'donk een voorsprong wist te ne men. Groen Wit zette echter alles op alles en ongeveer 7 min. voor 't eindsignaal wist Fuzinek de gelijkmaker achter doelman Verschure te deponeren. Zondag a.s. speelt Raamsdonk 1 thuis te gen Breda. Aanvang half drie. Raamsdonk 2 was afgelopen week op bezoek bij Madese Boys 2. Het verloor met 3-0. Ook R'donk 3 dat thuis speelde kon niet tot winst ko men en verloor met 0-1 van RWB 3. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagavond 12 uur. Dus zowel le als 2e Paasdag. Dienst: Dr. Verhaak. JEUGD VAKANTIE-VREUGD In het kader van de actie „Jeugd Vakantievreugd" zullen in de Paas vakantie voor de Drunense jeugd 'n tweetal wandeltochten worden georganiseerd. Deze actie wordt gehouden op initiatief van de r.k. Jeugdcentrale. De belangstelling van de jeugd voor deze wandel tochten is vrij groot. R.K. WERKMEESTERSBOND De r.k. Werkmeestersbond, afd. Drunen, hield zaterdag haar alge mene jaarvergadering en feest avond. Op deze avond werd het woord gevoerd door de bondsvoor zitter, de heer van Kouwen, ter wijl ook de geestelijk adviseur een algemeen opwekkend Woord sprak. De aftredende bestuursleden, de heren P. Verhulst en Snoeren wer den herkozen. De verdere avond werd in gezellig samenzijn doorge bracht, waarbij het gezelschap van de heer Bos met haar optreden de vrolijkheid verhoogde. BOUWORDE In Drunen zal op 5 mei a.s. een inzameling worden gehouden voor de bekende Bouworde. Hiervoor werd maandag jl. ten gemeente huize een bijeenkomst gehouden, waarop de heer J. Rosta, propagan dist voor deze bouworde in Neder land een uiteenzetting gaf van de doelstellingen: nl. het helpen bou wen VQor de mensen in nood, vrij willig en zonder loon. Deze bouw orde, welke werd opgericht door pater Wilfried van Straaten, is in ternationaal. Over alle grenzen heen is deze bouworde momenteel een getuigenis van menselijke en christelijke solidariteit. Men heeft zich maandag na deze inleiding door de heer Rosta bera den over de wijze waarop in Dru nen deze actie het best zou kun nen worden gevoerd. Deze zal in Drunen bestaan in een huis-aan- huis-collecte, op 5 mei en in Els- hout op 14 juli. De heer Rosta, zelf een Hongaarse vluchteling, zal in alle kerkdiensten 's-morgens deze actie inleiden'. Verder zal voor deze gelegenheid een voor Drunen en Elshout speciale bouworde-courant worden uitgegeven, terwijl op de scholen op vrijdag 26 april door de heer Rosta over het werk van de bouworde zal worden verteld. Wij komen op een en ander nog na der terug. ,,'T JANTJE" OPENT 2e PAAS DAG NIEUWE CAFETARIA ,,'t Jantje", in Drunen en ook daarbuiten bekend, gaat 2e Paas dag een nieuwe en geheel naar de eisen des tijds ingerichte cafetaria openen. Al mag men in het kader van de sanering van het centrum toejuichen dat ,,'t Jantje", sinds van ouds gevestigd in de Stations straat, naar de andere zijde van deze straat gaat verhuizen, toch verdwijnt hiermee weer een oud en vertrouwd stukje Drunen. Er zullen in Drunen maar weinig mensen zijn die zich kunnen her inneren, dat ,,'t Jantje" er niet was. Eerst was 't een eenvoudige snoep winkel voor de jeugd, terwijl men zich in de zomer tegoed kon doen aan diens onvolprezen ijsco. Maar zoals overal, groeide ook deze een voudige snoepwinkel uit. Er kwam naast snoep en ijs ook frites en weer later een cafetaria. Maar wat ook de veranderingen waren, door de jaren heen bleef deze zaak in wezen een verzamelplaats voor de jeugd, waar sport en verdere aan gelegenheden ijverig werden be sproken. Wij menen te mogen veronder stellen dat ook in de geheel nieuwe omgeving in wezen deze zaak de zelfde zal blijven, nl. een plaats waar de jeugd tezamen blijft ko men. Wij wensen de fa. van Raven- stein veel geluk in haar geheel ge moderniseerde en vernieuwde zaak. Al gaat er dan ergens misschien iets vertrouwds verloren, deze nieuwe zaak mogen wij een aan winst noemen voor Drunen. SCHIETWEDSTRIJDEN 2e Paasdag opent de handboog vereniging Constantia haar jaar lijks seizoen met een onderlinge wedstrijd op haar banen in de tuin van gez. Elshout ONTSPANNINGSAVOND De KAV afd. Drunen houdt op dinsdag 16 april in de zaal van gez. Elshout een ontspanningsavond. BALAVOND Het Ontsp. Centr. Jong Drunen organiseert op 2e Paasdag weer 'n balavond voor de leden. Er is weer een prima orkest. Aanvang 8 uur in hotel Royal AGENDA Zaterdag 13 april: 8 uur: „Carthago in vlammen", 14 j. Zondag 14 april: 4 uur „Tarzan en Tanya", 14 j. 6.15 uur: „Carthago in vlammen", 8.30 uur: „De molen der versteende vrouwen", 18 j. Maandag 15 april: 4 uur: „Tarzan en Tanya". 6.15 uur: „De molen der versteen de vrouwen". 18 jaar. 8.30 uur: Waarom- moet ik sterven' 8.30 uur: „Waarom omet ik ster- 8 uur: Balavond Instuif. HOGE BRAKEN WAAROM MOET IK STERVEN Lois King, die haar vrienden re gelmatig helpt bij hun bankover vallen, vertelt op een goede dag haar partners dat zij geen zin heeft dit misdadige baantje langer voort te zetten. Zij vertrekt uit New York en solliciteert als vocaliste. Op een avond merkt ze tot haar schrik, dat een van haar vroegere vrienden, Eddie, met een nieuw vriendinnetje haar flat is binnen gedrongen. Lois wordt in een dwangpositie geplaatst en moet zorgen dat de sleutel van de nacht club waarin zij optreedt in het be zit van Eddie en zijn handlangster komt. In de nacht van de overval wordt de clubeigenaar Kenny Ran dall door de misdadiger doodge schoten. Lois komt net te laat aan in de nachtclub en ziet haar eigen revolver naast Randall liggen en bükt zich om die op te rapen. Zo ziet de portier haar met de revolver naast de dode. Lois wordt verdacht van moord en er is niets dat haar onschuld kan bewijzen. Slechts één kan haar redden van het lot dat haar wacht. Dat is de vriendin van Eddie, die eveneens wordt ge arresteerd voor moord op een blin de kranteman. Alle pogingen om haar aan het spreken te krijgen mogen niet baten. En zo nadert de dag dat Lois ter dood zal worden gebracht. De stoel staat gereed en de beul bedekt haar ogen met een blinddoek. Niet veel later bekent de vriendin van Eddie, dat zij in plaats van Lois had moeten sterven. Deze film die u tot nadenken zal stemmen, dit ware verhaal van 'n meisje in de dodehcel draait maan dag 15 april om 8.30 uur voor per sonen boven 18 jaar. In de hoofdrollen spelen Terry Moore, Debra Paget, Bert Freed, Julie Reding en Lionel Ames, Een schokkende film over het leven der animeermeisjes. TARZAN EN TANYA Op het verjaardagsfeest van ko ning Farrad maken Tarzan, Jane en Boy vergezeld van de chimpan see Cheta, kennis met Tanya, een knape vrouwelijke jager en haar metgezel Marley Weir een meedo genloze jager en Smithers, een slimme handelaar. Zij zijn van plan jacht op dieren te maken om de dierentuinen aan te vullen maar krijgen van koning Farrad op dracht de vangst tot twee dieren van elk soort te beperken, i De koning valt ten offer aan een aanslag, maar zijn zoon ontsnapt. Hoe Tarzan de zoon van Farad tot koning maakt en de jagers op de vlucht jaagt kunt u zien op zondag 14 en maandag 15 april om 4 uur. Hoofdrollen: Johnny Weissmuller, en Brenda Joyce, Toegang 14 jaar. DE MOLEN DER VERSTEENDE VROUWEN Een film voor mensen met sta len zenuwen. Een griezelverhaal in kleuren over een waanzinnige ge leerde en zijn weerloze slachtoffers. Zondag 14 april om 8.30 uur en maandag 15 april om 6.15 uur voor personen boven 18 jaar. CARTHAGO IN VLAMMEN Carthago staat voor de onder gang. Deze enorm groots opgezette kleurenfilms schildert d,e laatste uren van het stervende Carthago. Meer daan 3000 figuranten, 1000 tot de tanden bewapende krijgers en meer dan honderd hoofdrolspe lers werden uitgekozen. Een realis tische film, groots van opzet, over donderend schouwspel in prachtige kleuren. Zaterdag 13 april, 8 uur en zond dag 14 april om 6.15 uur. Toegang 14 jaar. BIJSTANDSWET De Tweede Kamer heeft met alge mene stemmen de nieuwe Bijstands wet aangenomen. In de plaats van de oude Armenwet goed nieuws. Mi nister Klompé werd van alle zijden gelukgewenst.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 14