wAAlwnkse en UnqstRAAtse coupAnt DRUNEN VLIJMEN WASPIK Uit de Oud-burgemeester A. D. Snels naar laatste rustplaats gedragen Sprang-Capelle Elshout GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR L Filmjournaal Haarsteeg Tallozen hebben dinsdagmorgen de heer A. Snels, oud-burgemeester van Drunen en eerste ere-burger van de ze plaats, begeleid naar zijn laatste rustplaats in Drunen op het r.k. kerk hof waar hij naast zijn echtgenote, die in 1958 overleed, is begraven. Hieraan voorafgaand had in Don gen in de St. Laurentiuskerk, een plechtige mis van Requiem plaats ge vonden die werd opgedragen door rector H. van Steen en geassisteerd door pastoor A. van Hoek en pater Theeuwes. Het koor voerde de drie stemmige mis van Perosi uit. Naast talrijke geestelijken, waar onder mgr. Rooyackers, bovonden zich in de stoet die oud-burgemees ter Snels naar het graf begeleidde, de heer Kieboom, chef van het kabinet van de Commissaris van de Koningin, een deputatie van de stichting 1940 - 1945, verzetsvrienden van de heer Snels, vertegenwoordigers van de Ka- roer van Koophandel en Fabrieken in Waalwijk, burgemeester Stieger van Drunen, burgemeester Kooijman van Dongen, burgemeester Elzen van Goirle en nog vele anderen. Verschillende instanties en vereni gingen hadden hun blijken van mede leven getoond door bloemstukken en kransen. Nadat de requiemmis was beëin digd trok de stoet nog eenmaal langs het gemeentehuis van Dongen, waar de heer Snels vele jaren als loco-bur gemeester zijn werk had verricht. Aan de grens van Drunen werd oud-burgemeester Snels opgewacht door Vendeliers van de Onze Lieve Vrouwe Schutse, waarvan de heer Snels beschermheer was. Ambtenaren van de gemeente Dru nen droegen wijlen de heer Snels naar zijn laatste rustplaats. Aan het graf voerde de heer Smal- lenbroek namens de Stichting 1940- 1945 het woord en tevens burge meester Stieger. De hoofdman van het gilde bracht aan het graf met Eet vaandel de laatste groet. Namens de familie dankte de oud ste zoon van de heer Snels de tal rijke aanwezigen voor de aanwezig heid. Raamsdonk LVIII Een parochie heeft een juridische gestalte gekregen door de of ficiële kerkrechtelijke oprichting. Daardoor echter is de parochie nog niet levend. Levend wordt zij door het onderling begrip en ver trouwen dat er moet groeien tussen priester en gelovigen. In dit groeiproces hebben de leken een niet minder voorname taak te vervullen dan de priester. En dan is het niet zo dat de leken daartoe „ingeschakeld" moe ten worden. Zij horen er per se bij, evenals de preister. Want zij vormen met de priester de Kerk, dus ook de parochie als lokale gestalte van de Kerk. Maar als zij er bij horen, dragen zij ook verantwoordelijkheid. Deze verantwoordelijkheid betreft weliswaar heel de kerk deze is echter zo vaag en gemakkelijk te ontwijken, soms misschien ook moeilijk te verwezenlijken. In de praktijk betreft de verantwoorde lijkheid der leken veel meer de parochie; daar is zij meer konkreet en tastbaar; ze spreekt meer aan en is ook gemakkelijker te ver werkelijken. Deze verantwoordelijkheid is echter niet een gedeeltelijke; zij is totaal; want als leden van die kleine christelijke gemeenschap zijn zij verantwoordelijk voor het geheel. Of iedere leek daarbij tot feitelijke aktiviteit komt, is een kwestie van aanleg en omstandig heden. Maar de totale verantwoordelijkheid is altijd aanwezig. Als de leken deze verantwoordelijkheid voor hun parochie aan voelen en tot werkelijkheid brengen, leveren zij een grote bijdrage voor het onderling begrip en vertrouwen dat nodig is om een pa rochie tot een levende gemeenschap te maken. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie, "Oude Gracht" Amatastraat 2, Eindhoven Giro 110.33.79 Sprang Capelle VRIJDAG 19 APRIL 1963 85e JAARGANG No. 31 De tcho VAM het Zuióen Uitgever ffaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielet: Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres:' „ECHO" ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr .v. d. Wouw. SCHIETWEDSTRIJD De Bond van Oud-strijders afd. Drunen zal op maandag 22 april in de zaal van gez. Elshout 'n schiet wedstrijd houden tegen de afdeling Oisterwijk. Aanvang 8 uur. GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN Zondag a.s. 21 april zullen in de gymnastiekzaal te Drunen de dis- trists-vaar digheidswedstrij den ge houden worden voor de verschil lende vaardigheidsgraden. In Bra bant worden drie wedstrijden ge houden, nl. in Oss, Oisterwijk en Drunen. ONDERSCHEIDINGEN Op donderdagavond 25 april zal burgemeester mr. Stieger aan de Nieuw-Guinea-gangers uit Drunen- Elshout een herinneringskruis uit reiken. Deze plechtigheid zal plaats vinden in de raadzaal 's avonds om 8 uur. WANDELTOCHT Maandagmiddag a.s. zal voor de jeugd in het kader van de actie „Vakantievreugd voor de jeugd" 'n wandeltocht worden gehouden. Aanvang 1.15 uur. Start vanaf het Raadhuisplein, in twee groepen nl. de 2e en 3e klas en de 4e, 5e en 6e klas van de lagere school. JAARVERGADERING KAV De KAV-afd. Drunen hield dins dag in de zaal van gez. Elshout haar algemene jaarvergadering. Uit het financieel verslag bleek dat de afdeling een batig salldo had. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeling een goede activiteit aan de dag legt. Er werden 12 bijeenkom sten gehouden, deels voor ontwik keling, voorlichting en ontspan ning. Ér werden 11 ziekenbezoeken afgelegd en 15 leden gingen op re traite. De aftredende bestuursleden werden herkozen en besloten werd om op 17 juli het jaarlijks uitstapje te houden. Dit jaar zal de Achter hoek worden bezocht waar o.a. folkloristische dansen zullen wor den gezien. De afdeling zal ook de actie 50-25 voor de St. Maartens kliniek houden. Op 27 april worden de enveloppen opgehaald. WIELRENNEN Na de verschillende successen van de laatste weken gaat Tini v. d. Lee a.s. zondag naar Schijndel en men verwacht dat vele suppor ters hem daar zullen aanmoedigen. AGENDA Zaterdag 20 april: 7.30 uur: Jongerensocieteit, Hoge Braken. 8 uur: „Dynamite Jack", 14 jaar. Zondag 21 april: 4 uur: „Dynamite Jack". 6.15 uur: „Onteerde Meisjes", 18 j. 8.30 uur: idem. Maandag 22 april: 8 uur: schietwedstrijd BOS, zaal gez. Elshout. 1.15 uur: Wandeltocht, start Raad huisplein. Woensdag 24 april: 8 uur: Hobbyclub Toneel. H. Br. Donderdag 25 april: 7.30 uur: Hobbyclub Handenarbeid Vrijdag 26 april: 5 uur: Jeugdjudoclub. Hoge Braken ONTEERDE MEISJES Als Irene Lindblad, een typiste uit Stockholm, de jonge chirurg Stig Hellgren eeuwig trouw belooft, zijn daar alleen de bossen getuige van. Als zij bemerkt dat haar ont moetingen met Stig niet zonder gevolgen zijn gebleven, stelt zij al les in het werk om hem terug te vinden, maar zonder resultaat. De dokter die haar bij zal staan wanneer zij zich in het ziekenhuis heeft gemeld blijkt Stig te zijn, die echter bekent zich te hebben ver loofd met een ander meisje. Irene wil hem niet dwingen tot een hu welijk met haar en neemt haar in trek in een tehuis voor ongehuwde moeders. Hoe alles zich toch nog ten goede keert, toont u dit rea listische verhaal, van een wereld die slechts verachting kent. De film, die alle ouders iets te zeggen heeft die het wel menen met hun kinderen, draait zondag 21 april om 6.15 en 8.30 uur in de Hoge Braken voor personen boven 18 jaar. DYNAMITE JACK Antoine Espérandieu, die zich naar het Wilde Westen heeft be geven om daar fortuin te maken, raakt vrijwel direct in moeilijkhe den en wel door zijn sprekende ge lijkenis met Dynamite Jack, de schrik van het Wilde Westen. Dat dit een reeks van verwikkelin gen meebrengt zal u niet verwon deren. Er gebeuren vreemde din gen als twee Fernandels- elkaar ontmoeten. Deze spannende film, met in de hoofdrol Fernandel draait zaterdag om 8 uur en zondag om 4 uur. Toegang boven 14 jaar. MOOIE SUCCESSEN Op het onderlinge solistenconcours van de bond van harmonieën en fanfaregezel schappen De Langstraat werden ook door de deelnemers van de fanfare alhier mooie successen behaald. In de 3e afd. behaalde B. v. Son met 42 pt. een 2e prijs; in de 2e afd. het duo B. en R. v. Engelen met 54 pt. 2e prijs en het kwartet Th. v. d. Lee, P. v. Balkom, J. Kruijf enH. v. Dommelen met 53 p. 2e prijs; in de le afd. H. v. Domme len met 48 pt. le prijs en in de Sup. afd. H. v. Son met 44 pt. 2e prijs. ZIEKENTRIDUUM Voor de 11e maal in successie zal voor de parochies Drunen, Nieuwkuijk en Elshout, in de parochiekerk alhier het ziekentriduum gegeven worden. Het zal plaats hebben op 14, 15 en 16 mei a.s. en staat weer onder de bijzondere bescherming van de Won derbare Moeder. De leiding berust bij een pater van de abdij van Onsenoort. Ter be strijding van de hoge kosten die er aan ver bonden zijn zal middels een enveloppena'ctie op zondag 21 april een geldinzameling ge houden worden. KERMIS Vanaf zaterdag 27 t.m. dinsdag 30 april zal er weer een ongekende drukte heersen in Elshout. De rij der Langstraatse kermis sen wordt dan weer geopend en zoals ge bruikelijk zullen vele kermisvierders uit de omgeving een bezoek aan Elshout brengen. Op het kleine maar intieme kermisterrein zal volop vertier zijn voor de jeugd en de liefhebbers van de speciale kermisattracties. In de diverse café's zal gelegenheid zijn om te dansen. KONINGINNEDAG Het programma voor de viering van Ko ninginnedag staat ongeveer wel vast. Om kwart voor 10 zal er op het plein van de school een zanghulde plaats vinden, die door Burgemeester en Wethouders zal worden bijgewoond. Daarna zullen de kinderen een traktatie krijgen. Wanneer er overeenstem ming bereikt kan worden met de kermis exploitanten ligt het in de bedoeling om voor enkele uren de attracties speciaal voor de kinderen open te stellen. KLEUTERSCHOOL De scholenbouw verkeert in een dusda nig stadium dat na de vacantie de kleuters de nieuwe gebouwen kunnen betrekken en de gemengde school behoudens twee klas sen dan ook onder én dak zullen verenigd zijn. De bedoeling van het school- en ook van het gemeentebestuur is. dat op zeer korte termijn twee nieuwe lokalen geplaatst worden, zodat met het nieuwe schooljaar de scheiding zal zijn opgeheven. BLAUW-GEEL - VLIJMENSE BOYS Zondag 21 april spelen de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Blauw-Geel te Veg- hel. Dit wordt voor de Boys een zware uit wedstrijd, want Veghel wil haar kleine kans voor de bovenste plaats behouden. Daarom zal het zondag in Veghel een spannende wedstrijd worden, want de Boys zullen alles in het werk stellen om een paar puntjes rij ker te1 worden en zich nog verder uit de ge vaarlijke zone weg te werken. Dit zal wel niet gemakkelijk gaan, maar als er gespeeld wordt als zondag het eerste half uur tegen GW is alles mogelijk; maar dan niet als een kleine voorsprong wordt bereikt wat tustiger opnemen; Boys, volhouden, met alle inspanning, tot de laatste minuut, dan is 6ucces mogelijk. Supporters, zondag in gro te getal present, om uw favorieten aan te moedigen. Aanvang half drie. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 21 april wedvlucht van de Post duivenvereniging de Zwaluw vanuit Neufvil- les België, afstand 153 km. Inkorven zater dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Dus allen op tijd. Voor Vlijmen zijn een 5-tal extra prijzen beschikbaar gesteld. Dit is tevens de eerste wedvlucht van de CCBO en Waalwijk. Aan deze eerste vlucht is door Vlijmen een prachtige beker beschikbaar gesteld voor de le prijsduif. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag 21 april wedvlucht van De Reis duif vanuit Vilvoorde België, afstand 102 km. Inkorven zaterdagmiddag in cofé H. Boom-v. d. Wiel. Timmermans Nieuwkuijk, klarinet, 56 pt. le; 6 M Klerks en J. Merks Drunen, klar. 49 pt. le prijs. Afd. Uitmuntendheid: 1 P. Vermeulen Drunen, bas, 48 pt. le prijs; 2 H. Verrijt Haarsteeg, fluit, 64 pt. le met lof; 3 J. v. Loon Nieuwkuijk, bariton 50 pt. le; 4 A. van Leest Drunen, bariton 49 pt. le; 5 H. v. d. Heijden, K. Verreijt, W. v. d. Bosch Haarsteeg, klarinet 64 pt. le met lof. Ere-afd.: J. Oremans Nieuwkuijk, trom pet, 49 pt. le prijs; 2 A. v. d. Heijden, H. v. d. Heijden en Ch. Boom Haarsteeg, klar. 65 pt. le prijs met lof. Superieure afd.: 1 H. v. Son Elshout, trompet 44 pt. 2e prijs; 2 A. Vughts Am- merzoden, Sax. 54 pt. le met lof; 3 A. v. d. HReijden, L. v. d. Heijden en Ch Boom Haarsteeg, klarinet, 60 pt. le prijs. Na afloop dankte de heer Jansen allen die aan het welslagen van dit concours hun medewerking hadden verleend. SCHAAR IN HET OOG Dezer dagen kreeg de 12-jarige P. v. A. bij het repareren van een band de schaar waarmee hij aan het werken was op onge lukkige wijze in het oog. De jongen werd onmiddellijk naar het ziekenhuis in 's-Her- togenbosch vervoerd waar hij nog dezelfde avond werd geopereerd. Of hij het gezichts vermogen aan bet gewonde oog terug zal krijgen is door de behandelende doktoren nog niet met zekerheid te zeggen. BUSJE OVER DE KOP Zaterdagavond omstreeks 8 uur ging een volkswagenbusje, bestuurd door dhr. H. uit Raamsdonk in de gevaarlijke bocht bij de Ned. Herv. Kerk aan het slippen, waarna het over de kop sloeg. De oorzaak van dit ongeval was een lekkende benzineleiding, waardoor een der banden spiegelglad was geworden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. RAAMSDONK - BREDA 3 - 1 Het treffen tussen Raamsdonk en Breda, dat door de thuisclub met 3-1 werd ge wonnen, is van begin tot eind bikkelhard geweest. Onafgebroken kregen de toeschou wers zeer fors voetbal te zien, dat over het algemeen echter sportief bleef. Voor de rust had Breda een heel klein overwicht Niettemin was het Raamsdonk dat in deze periode een voorsprong wist te nemen door een doelpunt van invaller-rechtsbinnen Peet Koopmans. In de tweede helft was Raams donk absoluut de betere ploeg. Nadat Bre- dat eerst de score op gelijke voet had we ten te brengen, wist Frits Rekkers met 2 doelpunten voor de thuisclub de zege veilig te stellen. Een kwartier voor het einde moest deze speler het terrein verlaten met een enkelblessure. In de eerste helft werd een der spelers van Breda, die een wonde aan het hoofd had opgelopen, vervangen. SOLISTENCONCOURS Onder auspiciën van de Langstraatse Bond van Harmonieën en Fanfaregezel schappen had op 2e Paasdag in de grote zaal van café J. van Oyen het jaarlijks so listenconcours plaats. Dit concours is een ge slaagd muziek-evennement geworden, waar aan niet minder dan 32 solisten, duo's, trio's ert kwartetten deelnamen. Ook de belang- stellingNvas zeer groot en allen hebben ge noten van hetgeen werd geboden. Als jury fungeerde de heer Gijsbert Nieuwland, ter wijl frater Willibrordus uit 's-Bosch als ac- compagnateur optrad. Het waren vooral de leden van de Kon. Harm. St. Cecilia alhier die van zich deden spreken en maar liefst negen le prijzen behaalden, waarvan drie met lof van de jury, verder 3 tweede en 1 3e prijs, al met al wel een uitzonderlijke prestatie. Het concours werd door de voor zitter de heer Jansen uit Elshoue geopend. De diverse uitslagen waren Derde afdeling: 1 R. de Vaan Haarsteeg, klarinet, 37 pt. 3e prijs; 2 B. van Son Els hout. trombone, 42 pt. 2e prijs; 3 J. v. d. Lee Drunen, klarinet, 19 pt. 3e prijs; 4 H. v. d. Pluim Nieuwkuijk, trompet, 36 pt. 3e; 5 M. Verhoeven Herpt, cornet, 48 pt. le; 6 C. Kuijs Herpt, bariton, 46 pt. le; 7 A. de Vaan, Marijke de Vaan, R. de Vaan Haarsteeg met klarinet, 56 pt. le; 8 W. v. Gestel, L. v. d. Heijden, H. Beaard en J. v. d. Lee met klarinet 53 pt. 2e; 9 M. Ver hoeven Herpt, trombone en C. Kuijs Herpt, bariton, 54 pt. 2e; 10 L. v. d. Heijden, F. v. Bijnen, H. v. Gestel en R. de Vaan Haar steeg, klarinet, 52 pt. 2e prijs. Tweede afdeling 1 W. van Gestel Haar steeg, klarinet 45 pt. 2e prijs; 2 J. Beek mans Haarsteeg, trompet, 48 pt. le; 3 B. v. Engelen en R. v. Engelen, piston, 54 pt. 2e; 4 R. de Vaan Haarsteeg, sex., 48 pt., le; 5 F. v. Huiten, T. Klerks en A. v. Huiten, Drunen, klarinet 54 pt. 2e; 6 F. v. d. Lee, P. v. Balkom, J. de Kruijf ,en H. v. Dom melen, tuba, 53 pt. 2e prijs. Eerste afdeling 1 W. v. Bijnen Haar steeg, klarinet 49 pt. le prijs; 2 P. v. Loon Nieuwkuijk, trompet, 48 pt. le; 3 H. van Dommelen Elshout, bas, 48 pt. le; 4 J. v. d. Wiel. Ch. Boom en R. de Vaan Haar steeg, klarinet 63 pt. le met lof; 5 H. de Bont, L. v. d. Bosch, A. v. d. Oord en J. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman worden waar genomen door dokter K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006 KERKDIENSTEN ZONDAG 21 APRIL 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk (zaal Chr. Volksbond) 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. VERENIGING CHR. VOLKSBOND De vereniging Chr. Volksbond houdt he den, vrijdag 19 april, 's avonds om 8 uur, in haar gebouw haar jaarvergadering, waar bij de jaarverslagen van secr. en penning meester aan de orde komen. CHR. HIST. KIESVERENIGING De Christelijk Historische Kiesvereniging te Sprang-Capelle, komt a.s. maandag 22 april, des avonds te 8 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bijeen. Naast enkele interne verenigingsaangele genheden komt o.m. aan de orde: bespre king propaganda voor de a.s. verkiezingen. CHR. FILMACTIE De afdeling Sprang-Capelle van de Chr. Filmactie gaat a.s. zaterdagavond het sei zoen besluiten met het presenteren van de mooie kleurenfilm over het leven van de geniale componist Fred. Chopin „Onver getelijke melodie". Deze prachtige kleuren film, die voor alle leeftijden geschikt is, zal de bezoekers zeker enkele aangename uren bezorgen. Aanvang half acht. Alle leeftijden. Bij dit afscheid van het winterseizoen wil de afdeling ook de kleine jeugd betrekken, waartoe om half vier een speciale jeugd voorstelling gegeven wordt, met als hoofd film: „De grote vakantie", een Amerikaan se film, die geheel door jongetjes wordt ge speeld en de jeugd in vrolijke stemming zal brengen. ook loon naar werken gekregen. Van de prijswinnaars in de klasse auto's en motoren zullen we alleen de eerste 10 prijswinnaars vermelden: 1 P. Zoontjes Til burg 161 strp.; 2 J. Heemskerk Bodegra ven 213; 3 G. Verschoor Papendrecht 247; 4 v. d. Aa Elshout 251; 5 D. Spek Nieuw- veen 254; 6 W. Roolvink IJmuiden 259; 7 J. Hoeks Valkenswaard 266; 8 Masseurs Kaatsheuvel 269; 9 v.d. Linden Papendrecht 269; 10 E. Schuurmans Westbroek 296. Bij de brommers was de uitslag: 1 H. A. v. Lieshout Tilburg 162 strfp.; 2 E. de Kok Dongen 176; 3 F. Oerlemans Waspik 183; 4 J. Broers Rijen 195. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.I. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde over een afstand van 93 km. De uitslag was als volgt: A Versteeg 1, 9, 26; C de Cloe 2, 3, 8, 10; P Nieuwenhuizen 4; M v d Galiën 5, 28; H de Jong 6, 17, 50; H v Campen jr. 7, 52; H Verduijn 11, 12, 46; C Blok 13, 30; A v Beek 14, 23; G le Sage 15, 19, 21, 24, 27, 32; F Huijps 16, 18, 39, 51; A Bak keren 20, 37; J IJpelaar 22, 29, 33, 38, 44; A Tactor 25, 42; H. v. Dam 31; M Werther 34, 41; M v Peer 35, 45, 47; R v Raams donk 36, 49; J Nieuwenhuizen 40, 43; A v Oosterhout 48; F v Tilborgh 53.' A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Neufvilles, afstand 146 km. Voorts kunnen we nog meedelen, dat op 5 mei een jubileumvlucht wordt gehouden vanuit Noyon, afstand 274 km. Deze vlucht wordt gehouden i.v.m. het 25-jarig jubileum van de heer v. Peer als secretaris van de Luchtvaart. M.A.C. MARIJKE Op 2e Paasdag werd weer de bekende voorjaarsrit van de motorclub Marijke ver reden. De rit die weer zeer geslaagd ge noemd mag worden, begon al met een re cord aantal deelnemers sinds 't bestaan. Een zo groot aantal deelnemers in het 17-jarig bestaan heeft men nog nimmer bereikt. On danks het feit, dat de rit in de gemeente Sprang-Capelle werd gehouden is alles pri ma verlopen en is er geen enkel ongeluk gebeurd, hetgeen wel een bewijs is dat de oriëntatierijders wel bekwame chauffeurs zijn. De rit had een lengte van 75 km en voor brommers was dit 40 km. Natuurlijk zaten er vele voetangels en klemmen in en strafpunten zijn dan ook niet uitgebleven. Van alle deelnemers tezamen loopt het aan tal strafpunten dan ook in de duizenden. De uitzetters van de rit hebben hiervoor dan RIKCONCOURS De Waspikse Jonge Boeren hadden niet te klagen over belangstelling bij het rik- concours dat zij in de zaal van café De Statie organiseerden. D wedstrijden had den een zeer geanimeerd verloop. De prijs winnaars waren: 1 J v Strien 148 pt., 2 C v Hooren 136, 3 P de Grauw 135, 4 A Smits 128, 5 A Kamp 127, 6 L Biemans 117, 7 C Zijlmans 116, 8 A Verschure 115, 9 B Schoenmakers 113, 10 J Kamp 111, 11 J v Dongen 109, 12 M Verschure 109, 13 J Schoenmakers 107, 14 L Kamp 106, 15 C v Strien 105, 16 A Smits 102 pt. NIJVERHEIDSSCHOOL Aan de avond-nijverheidsschool afdeling schoenmaken behaalden A. Schellekens en M. Verduijn alhier het getuigschrift 3-jarige cursus. Aan hen werd tevens resp. 'n le en 2e prijs toegekend. Voorts behaalden J. Kamp, P. Rekkers en A. v. Turnhout het getuigschrift 2-jarige vervolgcursus, resp. aan de afd. Timmeren, Electro-techniek en Metselen. TUINBOUW De heer Joh. Biemans alhier slaagde aan de land- en tuinbouwschool voor het exa men 2-jarige tuinbouwcursus. KIND AANGEREDEN In de Carmelietenstraat wed het 3-jarig dochtertje van de fam. Donks door een mo tor aangereden. Het kind stak plotseling de rijweg over, waardoor het voor de motor rijder onmogelijk was een aanrijding te voorkomen. Op advies van dokter Wijffels werd het kind naar het ziekenhuis te Raams- donksveer overgebracht. HOOGBLOK GEOPEND De speeltuin Het Hoogblok is 't 2e sei zoen ingegaan. Dit eldorado voor de Was pikse jeugd deed haar poorten open, nadat door het bestuur weer een aantal attracties, zoals schommels, een oceaanreus en een nieuwe glijbaan waren aangebracht. Ook de beplanting heeft een aanzienlijke uitbreiding ondergaan, waardoor het geheel aardig werd opgefleurd. SPORTTERREIN WHITE BOYS Zondag a.s. zal de voetbalclub White Boys haar nieuwe speelveld in gebruik nemen. Dit sportterrein werd vorig jaar grondig nage zien, enigszins verlegd en opnieuw inge zaaid. De ingebruikneming van het nieu we terrein werd enigszins vervroegd door dat de agrariër-gebruiker het stuk land waarop White Boys haar toevlucht had ge nomen niet langer voor zijn bedrijf kon missen. OEFENVLUCHT De postduivenvereniging Waspik, geves tigd in café v. d. Wassenberg, hield een oefenvlucht vanuit Wernhout. Het succes was voor vele duivenmelkers niet bijster groot; er bleven n.l. nogal wat duiven ach terwege. Zondag a.s. wordt de eerste wed strijd gevlogen. ORIËNT ATIERIT. De Waspikse Stalen Rossers hebben voor a.s. zondag weer een oriëntatierit uitgezet. De wedstrijd staat open voor alle bromfiets berijders. De start is gepland om half drie bij cofè v. d. Broek, waar 's avonds ook de prijsuitreiking zal plaats vinden. WEDVLUCHT VILVOORDE Uitslag van de wedvlucht vanuit Vilvoorde van de postduivenver. De Reisduif, Afstand 92 km, wind Z.-W.: 1, 2 D Smits; 3, 6, 8, 11, 13, 16 A Kuyten; 4, 9, 17 J v d Hoof; 5, 7, 15, 19 S Selders; 10 A Smits; 12, 21, 22 P v d Elshout; 14, 20 Fr Roovers; 18 Kemmeren. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 21 april, 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. MEDISCHE DIENST Op zaterdag 20 en zondag 21 april a.s. zal de praktijk van dokter Wijffels worden waargenomen door dokter Gerlacht te Ca pelle, tel. 350, FRANS SEVERS 2e. De Waspikse wielrenner Frans Severs startte als nieuweling in een wedstrijd over 50 km, georganiseerd door de wielerclub De Zwaluwen te Vught. Hij was een der promotors van de cours en eindigde als eer volle tweede. Zijn broer Henk, amateur, werd in de ronde van Breda door een val uitgeschakeld, ong. 30 km voor het einde. Niet echter dan nadat hij door zijn rijden een goede indruk had achtergelaten. Frans werd in Breda bij de eerste 20 geklasseerd. Zondag a.s. starten de gebr. in Schijndel. De dag tevoren gaat Henk naar Friesland voor een klassieker.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 17