waaLwij kse en lAnqstRAAtse courAnt Restauratie „Kasteel Orakesteyn van Prinses Beatrix voltooid 1 BRILLEN Strenge winter bezorgde aan 35°/0 van de Nederlandse Huishoudens bijzonder overlast Gemeenteraad Ornnen Uitbreidingsplan Braken West II goedgekeurd Oud-burgemeester A.D.G. Snels herdacht Telegram voor Goedhart kwam niet aan 55 Interieur getuigt van smaak en fijngevoeligheid SAVOR HOUDT NATIONALE COLLECTE uit Algerije terug Mobilisatie" per Radio en T.V. Frankrijk trekt troepen eerder Anderhalf jaar geëist in fraudezaak in Valkenswaard 13 MILLE UIT AUTO GESTOLEN Dat is de Zaak voor Prinses betaalde alles zelf Verlaging leerlinge schalen L.O. Uitbreidings plannen Kredieten MAANDAG 6 MEI 1963 85e JAARGANG No. 36 tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Als men het kasteeltje via de ge heel vernieuwde brug betreedt, komt men in een grote hal, die wit te gepleisterde wanden met ver diepte panelen en een zeventiende eeuwse schouw heeft gekregen. De grote koperen kroonluchter in het midden is een cadeau van koningin en prins. Zelf bracht prinses Bea trix een piëta-paneeltje uit Soest - dijk mee, dat een plaatsje heeft ge kregen boven de betegelde schouw. In een van de hoeken van de hal staat een grote Friese klok, in de andere een indrukwekkende bron zen uil, die zij op haar 18e verjaar dag cadeau kreeg van burgemeester dAilly van Amsterdam. Aan de eetkamer op de begane grond is bij de restauratie weinig veranderd, alleen de niet meer te herstellen achttiende eeuwse doe ken aan de wanden zijn vervangen door papieren Chinese behangsels waarop planten en vogels zijn ge schilderd. In vier hoeknissen staan achttiende eeuwse Chinese vazen, afkomstig uit paleis Soestdijk. In de „Rode Salon", rechts van de hal, ligt een Perzisch tapijt, dat de sjah prinses Beatrix ten geschen ken gaf toen zij eind vorig jaar 'n bezoek aan zijn land bracht. De wanden van de salon zijn bo ven de eenvoudige lambrizering bespannen met roze-rode taft, de gordijnen hebben dezelfde kleur. Bijzonder gezellig is de werkka mer van de kroonprinses. Mahonie houten boekenplanken vullen een hele wand, stapels foto-albums, pocketboekjes, encyclopediën en in antiek leer gebonden kunstwerken staan en liggen er broederlijk naast elkaar, vooraan de geschiedenis van Japan, een naslagwerkje dat evenals een grote foto van de Ja panse kroonprins en zijn echtgenote en typische Japanse poppetjes her inneren aan de reis die prinses Bea trix de afgelopen maand naar het land van de reizende zon heeft ge maakt. De voorkeur van de prinses voor vogels spreekt niet alleen uit schilderijen en Chinese behangsels, maar ook uit een vijfdelige serie „De vogels van Nederland". Op haar enorme bureau lag nog het boek „Vijf eeuwen binnenhuisar chitectuur in Nederland", dat de prinses kennelijk heeft geraad pleegd bij de inrichting van haar kasteel, het wordt geflankeerd door foto's van de koninklijke familie, een witte telefoon, een vaasje leli- tjes van Dalen en een pul rode ro zen. Prins Willem I kijkt vanaf zijn De Zuid-Molukkers konden niet tijdig uit Nieuw Guinea worden weggebracht, omdat het telegram van de regering aan haar vertegen woordiger in Hollandia, de heer L. J. Goedhart, dat daartoe opdracht gaf, nooit is aangekomen. De heer Goedhart en UNO-be- stuurder dr. Abdoh wisten dus niets van het beraamde vertrek van de 28 Zuid-Molukkers, die met hun fa milie voor lijfsbehoud naar Neder land wilden. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. De regering zet haar pogingen voort, zei hij. Het is nog niet bekend op welke manier dat gebeurt. Het C-eskadron van het elfde tankbataljon, dat donderdag per ra dio en TV is gemobiliseerd, stond des avonds om 18.30 uur op de op komstplaats gereed voor de afmars naar de heide bij de legerplaats Oir- schot. Daar nam het eskadron deel aan een oefening van 't elfde tank bataljon. De mobilisatietroep heeft ook de aandacht van over de grenzen. Niet minder dan acht hooggeplaatste of ficieren van SHAPE in Parijs fun geren als waarnemers. Van hun be vindingen zal het afhangen of het gebruikte systeem (ondas) door het NAVO-hoofdkwartier als bruikbaar zal worden aanvaard. Over het welslagen was men zeer tevreden. Nu de restauratie van het kasteel „Drakesteijn" van prinses Beatrix is voltooid, heeft haar secretaresse, het huis van de prinses aan bin nen- en buitenlandse pers laten zien. Het zeventiende eeuwse kasteel tje is omgetoverd tot een waarlijk vorstelijk verblijf. Prinses Beatrix heeft belangrijke aanwijzingen gegeven bij de restauratie en zij deed zelf de inkopen voor de inrichting. Uit de aankleding van alle ver trekken spreekt dan ook haar persoonlijke, artistieke smaak, zachte pareltinten voeren de boventoon. Voor de wandbekleding koos de Prinses Chinees en Japans behangselpapier, zijde en taft in combina tie met de warme natuurlijke kleuren van houten lambrizeringen. schilderij aan de wand vriendelijk neer op de portretten van zijn na komelingen. In de werkkamer staan ook foto's van koning Boude- wijn en koningin Fabiola, van en kele vriendinnen en een portret van „My fair lady" Margriet de Groot. Via een eikenhouten trap, be kleed met een roze tapijt, bereikt men de eerste verdieping waar on der meer de zitkamer en de slaap kamer van de prinses te vinden zijn. Bij het betreden van de zitka mer wordt het oog onmiddelijk ge trokken door een enorme koperen kooi die twee zeldzame diamant duifjes herbergt. Hij hangt boven een comfortabele, met vrolijk ge bloemde stof beklede bank, de zitkamer bestaat verder uit vijf diepe fauteuils en een chaise Lon gue. De kamer is behangen met goud kleurig Japans graspapier, dat een prachtige combinatie vormt met 't diep bruine tapijt. Aan een van de wanden hangt een schilderij dat de prinses van haar ouders heeft ge kregen, aan de andere enkele iko- nen. Op het piepkleine bureautje in de hoek weer een witte telefoon en een kaart met de veelzeggende tekst „La vraie charité ouvre les bras et ferme les yeux" (werkelij ke liefdadigheid opent de armen en sluit de ogen". Op de salontafel prijkt een boeket rode rozen, die worden weerkaatst in het zilveren rookstel. Stapels tijdschriften in 'n grote rieten lectuürmand noden tot een gezellig leesuurtje en ergens op een klein tafeltje onder een sche merlamp ligt een veel gebruikt bij beltje. In de slaapkamer van de prinses is blauw de hoofdkleur. Het zacht blauwe Japanse zijdebehang is ge combineerd met een donkerblauw tapijt. De wanden van de aan het slaapvertrek grenzende badkamer zijn bezet met Italiaanse witte te gels, afgewisseld door met bloemen en vlinders gedecoreerde exempla ren. Van de garderobekamer wor den twee wanden in beslag geno men door garderobekasten en een spiegelkast met open snijwerk. Er zijn in het kasteeltje in totaal vijf logeerkamers, één op de eerste eta ge en vier op de gerestaureerde zolderverdieping, het antieke hijs- wiel, dat nog op de zolder stond is gerestaureerd, zodat het nu kan worden gebruikt om koffers naar de vliering te brengen. Het hoofdgebouw van kasteel „Drakesteyn" dateert uit 1640, maar is in de loop der eeuwen nogal eens veranderd. De thans aanwezige voorgevel stamt bijvoorbeeld uit 't einde van de vorige eeuw. Hij is bij de restauratie practies niet gewij zigd, alleen de ramen zijn ver nieuwd, terwijl de moderne toe gangsdeuren werden vervangen door paneeldeuren met eenvoudig bovenlicht. Een gedeelte van het terrein om het huis is afgegraven mede omdat het sousterrain waarin de keukens en de andere dienstvertrekken zich bevinden moest worden verhoogd zodat het gebouw door de grotere hoogte nu iets slanker lijkt. Rond het grasgazon voor het huis loopt een straatje van gele Friese klin kertjes. Het dakkoepeltje van het kasteel is hersteld, terwijl de wind vaan plaats maakte voor de vlagge- stok waaraan de standaard van de prinses wappert. De twee bijgebouwen aan weers zijden van het kasteeltje moeten worden herbouwd. In de toekomst worden hierin de ruimtes gescha pen voor de marechauussee en een rechercheur, een kamer voor de se cretaresse en een personeelskan toor, een flat, garages, een atelier voor de prinses en dienstwoningen voor het personeel. ondervraagde gezinnen nieuwe de kens. Bij een eveneens door het NIPO gehouden enquête over de maatre gelen, die de regering heeft getrof fen inzake het door de K.R.O. uit te zenden Bidault interview, werd aan 421 dames en heren de vraag gesteld, of zij zich accoord konden verklaren met de maatregelen die aangaande dit interview door de regering waren getroffen. Hierbij bleek dat 79% ervan op de hoogte was. Van dit percentage bleek 38% het niet eens te zijn met de regeringsmaatregel, 21% wel, terwijl 20% zei hierover geen oor deel te hebben. De 47-jarige Johan G., verdachte voor de Bosse rechtbank, was jaren achtereen een hooggeacht staats burger, een steunpilaar van de maatschappij, directeur van het ge westelijk arbeidsbureau, secretaris of penningmeester van vijf, zes ker kelijke, maatschappelijke instellin gen, is gedegradeerd tot 'n man die zeven jaren achtereen geld verduis terd heeft. Volgens een deskundige van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van een ton. Een verduistering, waarvoor de officier van justitie, mr. J. Dony, anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek vroeg. Verdachte's verdediger, mr. Nijst, vond dat wel erg veel, omdat G. al zwaar is gestraft. Zijn carrière ligt aan diggelen en „de man heeft eigenlijk al levenslang". Hij vroeg daarom een gedeeltelijke voorwaar delijke straf, maar de officier wees dit af. „Een lage straf zou het bijna het overwegen waard maken iets dergelijks te doen. Dat zou een pijnlijk gevolg kunnen zijn. Een lage straf is bovendien in strijd met de algemene preventie." Dat een auto niet de meest ge schikte plaats is om een groot geld bedrag te bewaren, heeft een fabri kant uit Bennebroek woensdag avond moeten ondervinden. Toen de fabrikant, de 59-jarige G. van L. uit Bennebroek in zijn bij een hotel te Overveen geparkeerde auto wilde stappen, kwam hij tot de ontdekking, dat drie actetassen waren verdwenen. Door een tocht- raampje te forceren was men erin geslaagd het portier van de auto te openen. In een der tassen zat een bedrag van 13.000 aan buitenlands geld. Verder vermiste de fabrikant enige brillen, een scheerapparaat en enige autopapieren. De auto van een Belg die in de nabijheid van de Benne- broekse auto stond, werd eveneens geopend, maar hieruit wordt niets vermist. KONINKLIJKE SHELL De omzet van de Koninklijke Shell heeft in het eerste kwartaal 360 miljoen meer bedragen dan in 1962. Er wordt door de Shell jaarlijks voor 3 miljard geïnvesteerd. In een door het NIPO over het gehele land gehoude enquête, waar bij, bijna 400 huishoudens zijn on dervraagd, is komen vast te staan, dat ruim eenderde van alle Neder landse gezinnen bijzonder veel overlast heeft gehad van de afge lopen winter. Bijna 1 derde (35 van al de ondervraagden heeft plot seling extra inkopen moeten doen, die bij een meer normale winter achterwege hadden kunnen blijven. Vast is komen te staan dat van de genoemde 35% die bijzonder veel last van deze strenge winter heeft gehad, 10% klaagde dat in de door hen bewoonde woning, kraan, waterleiding of pomp bevroren was terwijl in 6% van de woningen het toilet, de douchcel, geiser of water afvoer was bevroren. Niet minder dan 3% van de on dervraagde gezinnen kon de woon kamer niet of moeilijk warm sto ken, terwijl een gelijkluidend per centage te kampen had met een uit gesproken brandstofgebrek, door dat er geen kolen meer gekocht konden worden. Behalve deze dingen werden er nog veel meer narigheden genoemd, zoals overgrote tocht door ramen en deuren, slechte (zoute) water, gebarsten ruiten en natte muren. Uit de kleine percentages die kla gen over vorstverlet en het slechte waterbijzonder in en in de naas te omgeving van Rotterdam valt op te maken, dat het Nederlandse Publiek, de gevolgen van kou, niet zo heel gauw als echte overlast heeft ondervonden. Ondanks dat, moest men 13% extra brandstof aankopen, terwijl 2% een electrische kacheltje of pe troleumstel als bij verwarming aan schaften. 1% ging over tot de aan koop van een nieuwe kachel of haard. Tot slot kocht 7% van de DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 Als reden waarom men het wel of niet mee eens was werd door 31% opgegeven, dat vrijheid van meningsuiting er moet zijn, terwijl zeker de persvrijheid gerespec teerd dient te worden. Zij meende dat door de maatregel van de re gering de democratische gedachte was aangetast. Zij die het wel met de regering eens waren meenden dat men geen propaganda voor de T.V. dien de te maken in zake moordaange- legenheden. 6% zei bevreesd te zijn dat de vriendschappelijke verhou dingen tussen Nederland en Frank rijk door het uitzenden van het in terview zeker geschaad zouden kunnen worden. Wat zegt u? Gelooft u niet, of kunt u niet geloven, dat meer dan 50.000 kinderen in Nederland onder een of andere vorm van de Kinder bescherming vallen? En toch, het is helaas zo. Wij zouden u kunnen zeggen, dat de Kinderbescherming in Nederland rust op: A. De verenigingen voor gezins voogdij en patronage; B. De voogdij-verenigingen; C. De internaten in al hun verschei denheid. De meer dan 50.000 kinderen in Nederland zijn enorm gebaat bij het bestaan van de Kinderbescherming door: de liefdeloosheid van vele ouders van deze kinderen; vaak de onmacht van vele ouders; de ver slaafdheid aan genotzucht in drank. Velen van deze meer dan 50.000 kinderen dienen in bescherming ge nomen te worden tegen zichzelf en de maatschappij tegen hen, omdat zij in conflict zijn gekomen met de samenleving door het plegen van een of ander misdrijf. Velen van deze kinderen komen ook door gebrek aan verstandelijke ontwikkeling, door een psychisch defect, of door verleiding van an deren met de politie of justitie in aanraking en ook zij dienen door de Kinderbescherming geholpen te worden. Al deze meer dan 50.000 kin deren steken onbewust de hand uit om geholpen te worden, om tegen het hun dreigend gevaar beschermd te worden. Voor al deze. kinderen staan in Nederland de verenigingen voor gezinsvoogdij en patronage, de voogdij-verenigingen en internaten met een leger van beroepskrachten en vrijwilligers paraat. Zij allen hebben om dit werk van naasten liefde verantwoord te kunnen doen een goede accomodatie nodig. Ondanks de ruime subsidies, welke van overheidswege verleend wor den, hebben zij allen echter nog met grote financiële zorgen te kampen. De Samenwerkende Kinderbe- schermings Organisaties zijn het Ne derlandse volk uiterst dankbaar voor zijn vrijgevigheid uitgedrukt in de jaarlijkse kinderpostzegel-ac tie en met trots mag ons Neder landse volk zelf constateren, hoe royaal en offergezind het naar vo ren treedt, wanneer er een grote nationale actie wordt ingezet voor het kind in een bepaalde nood. Maar denkt u ook eens aan het kind in geestelijke en tijdelijke nood dat niet thuis kan blijven, omdat de huiselijke sfeer het kind geen bescherming kan bieden noodzake lijk voor zijn gezonde uitgroei. Helpt u mee dat toegebrachte leed voor het kind te verzachten en dat leger van beroepskrachten, gesteund door een keurkorps van vrijwilli gers het werk van de Kinderbe scherming ook financieel mogelijk te maken. De barre winter is voorbij; de meimaand staat voor de deur en daarmee ook de Nationale Collecte voor de Kinderbescherming. Van 6 tot en met 11 mei zal een beroep gedaan worden op uw liefde voor 't misdeelde en verwaarloosde kind. Frankrijk zal zijn troepen uit Al-, gerije eerder terugtrekken dan in] net verdrag is bepaald. Frankrijk zal geen bovengrondse] kernproeven meer nemen in de Sa-| hara maar blijft nog tot 1966 de be-; schikking houden over de proefter-' reinen van Marsh el Kebir en van' de woestijn zelf. ij t-- Algerije zal de Franse oliemaat- 1 Prinses Beatrix heeft de aankoop de verbouwing en de inrichting van Kasteel Drakestyn voor honderd procent zelf bekostigd. Zij betaalde ook het honorarium van de archi tect, de heer D. Verheus uit Den Haag. De overheid heeft hierin geen enkel aandeel gehad, ook niet door middel van subsidies. Dit is nadrukkelijk verklaard door de heer W. P. van den Berge, hoofd van de afdeling perszaken en docu mentatie van de rijksvoorlichtings dienst tijdens de rondleiding van journalisten door Kasteel Drake steyn. De aantal leerlingen die het aan tal onderwijzers aan de scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en voor uitgebreid lager onderwijs be palen, zijn bij K.B. lager gesteld. Dit besluit treedt in werking op 1 ischappij in de Sahara niet naasten. Frankrijk blijft financiële hulp jverlenen. Een deel ervan zal die nen om voor de genaaste Franse leigendommen een schadeloosstel ling uit te keren. Het Frans-Algerijnse meningsver schil veroorzaakt door de onteige ning en nationalisering van Franse grondeigendommen in Algerije en door het Algerijnse protest tegen de kernproefnemingen in de Sahara, is hiermee na twee dagen van onder handelen tussen Ben Bella en de Franse staatssecretaris voor Alge rijnse zaken, Jean de Broglie, goed deels opgelost. september van dit jaar of, voor die scholen, die de nieuwe cursus eer der beginnen, op de eerste dag na de zomervakantie. De verlaging voor het nieuwe schooljaar houdt in, dat over het geheel de klassen van de scholen minder leerlingen zullen tellen. DE EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft de legering van Duitse troepen in Budel goed gekeurd. Tegen het verdrag met Duitsland waren vele bezwaren, ook van de KVP; de stemming volgt a.s. week na antwoord van minster Luns. GOUVERNEUR BONAY. De nieuwe Papoea-gouverneur in Nieuw-Guinea Bonay heeft niet al leen z'n functie aanvaard met schel den op Nederland, maar ook op het tijdelijk UNO-bewind en zijn voor zitter De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond ten gemeente huize in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van bur gemeester mr. H .Stieger. De raad nam deze avond weer enkele belangrijke besluiten. Zo werd o.a. het uitbreidingsplan Bra ken West 2 vastgesteld, terwijl kre dieten werden gegeven ovor het bouwrijp maken van de westelijke zijde van Braken West 1 en het uit breidingsplan de Noulanden. Voor de aanvang van de verga dering herdacht burgemeester Stie ger de kort geleden overleden oud burgemeester A. D. C. Snels. Hij wees in dit verband op de grote verdienste die burgemeester Snels gehad heeft voor Drunen en 't baan brekend werk dat hij voor Drunen heeft verricht. Bij de ingekomen stukken behan delde burgem. Stieger het ontwerp- reglement van de Streekraad voor Midden-Brabant, waarbij ook Dru nen is aangesloten. Uitvoerig ging hij in op de samenstelling en werk wijze van deze raad en in het bij zonder van de werkgroepen, die zich op hun beurt weer laten voorlichten door terzake deskundigen. Zo be staat er een werkgroep voor werk- gelegenheidsplanning, een werk groep voor verkeer, een werkgroep voor de agrarische aangelegenheden en een werkgroep voor recreatie. Deze werkgroepen hebben tegen over de raad een adviserende func tie. Het is de Streekraad die uitein delijk beslist en burgemeester Stie ger wees er op dat bij deze beslis sing, zij het dan misschien indirect, de stem van de gemeenteraden mee speelt. Naar aanleiding van deze uiteen zetting door de voorzitter, werden door verschillende leden vragen ge steld. De heer v. Lammeren vroeg om de gemeenteraad, middels rap porten, op de hoogte te houden van de gang van zaken bij de Streek raad. De heer Ploegmakers vroeg eveneens om de rapporten van de Streekraad, terwijl volgens hem in de werkgroep voor de agrarische aangelegenheden te weinig mensen uit deze streek zitting hadden. Ook wilde de heer Ploegmakers weten door welke instanties de werkgroe pen zich lieten voorlichten. De heer Brok vroeg of de Streekraad bij haar planning voor de industrie er ook rekening mee hield dat bepaal de boeren- en tuindersbedrijven, die in een uitbreidingsplan voor de in dustrie liggen, bevroren worden. De heer Fortuyn onderstreepte de woorden van de heer v. Lammeren en zag bijzonder graag dat de ge meenteraad op de hoogte werd ge houden van 't werk van de Streek raad. Burgemeester Stieger beantwoord de de verschillende vragen. Zo zul len de rapporten van de werkgroe pen voor de raadsleden op bepaalde tijden ter visie worden gelegd. Voor wat betreft de voorlichting door deskundigen, kon burgem. Stieger de heer Ploegmakers geruststellen; deze zullen worden gehaald uit die kringen, welke daarvoor het meest geëigend zijn. Bij de behandeling van de notu len van de vorige vergadering, merkte burgemeester Stieger nog op dat hij naar aanleiding van de op merking, welke in de vorige verga dering was geplaatst dat de Dru- nense aannemers van de gemeente weinig opdrachten krijgen, een en ander nog verder had laten onder zoeken. Bij dit onderzoek was ko men vast te staan dat in 1962 door de Drunense ambachtslieden en aan nemers voor een bedrag van 130000 gulden aan werk was uitgevoerd. De uitbreidingsplannen kwamen deze avond meermalen ter tafel. Zo o.a. het vaststellen van het ontwerp plan Braken West 2. Dit plan, dat aansluit aan Braken West 1 en daar van een afronding moet worden, houdt in, de bouw van 5 grote wo ningcomplexen, waarbij gedacht is aan etage-bouw. Verder is er in dit plan nog ruimte voor een aantal premie-woningen. Braken West 2 zal met een weg, die gepland is ten oosten van de schoenfabriek Fedra, ^uitmonden op de Grotestraat. Bij de ter visie ligging was een bezwaarschrift binengekomen, ii.l. van de heer P. v. Huiten, Grotestr. 12. Getracht zal worden om met de heer v. Huiten tot een minnelijke schikking te komen. Over dit feit werd uitvoerig van gedachten ge wisseld, waarbij b. en w. verschil lende suggesties aan de hand wer den gedaan. Voor het nog resterende deel in het uitbreidingsplan West 1, waar nog geen straten en riolering zijn aangelegd, werd door de raad een krediet beschikbaar gesteld. Ook voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan de Noulanden stelde de raad een krediet beschik baar. In het uitbreidingsplan Nou landen is inmiddels een kleine wij ziging gekomen. Bij de uitvoering van dit plan zal, meer dan eertijds werd gepland, gebruik worden ge maakt van dichte bebouwing, om dat in Braken Oost nog voldoende ruimte is voor open bebouwing en bungalow-bouw. Verder zal aan de noordzijde van dit plan, dus langs de spoorlijn, etage-bouw worden toegepast, terwijl in de uiterste noord-oost-hoek nog een kleine ruimte is vrijgelaten voor z.g. scho ne industrie. De kosten van het bouwrijp maken zijn inmiddels ho ger uitgekomen dan oorspronkelijk werd geraamd. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het groter aantal straten en het feit dat alle straten zullen worden geasfalteert. De raad keurde de kredieten goed. Een krediet van 10.823 werd ver leend voor de verharding van de binnenplaats gemeentewerken, ter wijl een krediet van 46.000 be-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 1