wAAlwrjkse en UnqstRAAtse coucant NA STRENGE WINTER KWAM DE LAARZENMODE IN OPMARS Sportieve Jacks FILMJOURNAAL Verf met voldoening Staking metaalindustrie in Duitsland opgeheven EEN NIEUWE SPECIALITEIT I Luxor Musis Sacrum Overleden na aanrijding op zebrapad SUNIL blauwt voor u èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT Bij de schoenen maakt de „hoog-frontlijn" Teenager schoenenmode opgang Variaties Nieuwe ronde leestvormen VRIJDAG 10 MEI 1963 85e JAARGANG No. 37 De ïcho van het Zuiöen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux; Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet balpunt en hak bij deze rondere, kor tere schoenen toch even groot blijft. Deze 6 tot 8 cm hoge en iets dik kere hakken zullen alleen goed har moniëren met de wat bredere en ron de leestvormen. Voor spitse en vrij spitse schoenen blijft de naalhak de meest elegante hak. Er zullen, zo meende de heer Berg mans, deze zomer veel sandalen ge dragen worden met ronde tolhakjes, waarvan het bovendeel van plastic is in de kleur van de sandaal en het on derste dunne gedeelte van verguld metaal. Deze hakken worden voor het najaar, in diverse hoogten, ook voor middagschoenen gebracht. De met reepjes zoolleer overtrok ken houten hakken blijven voor spor tieve en wandelschoenen zeer gewild en ook deze Bottier-hakken, 3 - 5 cm hoog, worden wat dikker. Er is zeker één categorie in de schoenenwereld, die zich nu nog ver genoegd over de af gelopen strenge winter in de handen wrijft en dat zijn de schoenen-ontwerpers. Doordat koning winter dit jaar weer eens goed heeft doen voelen hoe streng zijn hand en hoe koud zijn adem zijn kanterwijl „broedertje dooi" de vol gesneeuwde straten, wegen en pleinen vaak deed veranderen in onvoorstelbare modderpoelen, bleek voor velen de schoen geen afdoend middel te zijn tegen koude en bin nensijpelend water. Er bleef toen maar één toevlucht over en dat was de laars. In geen ja ren was de noodzakelijkheid om die te dragen zo groot geweest. Het was dus ook niet te verwonderen dat er stormloop ontstond op alle schoenwinkels waarvan men maar dacht dat er nog wel een paar laars jes te koop zou zijn. Laarzenmode in opmars Het verheugend element voor de schoenontwerpers zit in het feit, dat dit schoentype aan deze mensen zeer veel mogelijkheden tot variaties biedt. De Parijse Haute Couture heeft het vorig seizoen de laars reeds als modeschoen toegepast, door verschil lende typen laarzen van hoog tot laag, bij wintertoilletten te laten showen. Mede door toedoen van Balenciaga, die o.a. de rijlaars typen bij winter mantels liet dragen, was in Frankrijk de laars het vorig winterseizoen al meer ingeburgerd als de modeschoen in ons land. En wat Balenciaga niet <3£[£> Een produkt van de Sikkens Groep afkon dat bereikte Brigitte Bardot, die zich met half hoge laarsjes van soepel leer in het openbaar ging ver tonen en die dan ook al spoedig - hoe kan het anders - als Brigitte Bardot-laarsjes populair werden. In het kader van de onlangs gehou den 6e Internationale Schoenenbeurs Nederland, heeft de heer Jac. Berg mans de verwachting uitgesproken, dat laarzen in vele typen, variërend van hoog tot laag, ook in Nederland het komend najaar en winter gedra gen zullen worden. De heer Berg mans was van oordeel, dat practische modellen, dus met lamvacht of ny lonvacht gevoerd voor de warmte en met rubber onderwerk, bestand tegen regen en sneeuw, de boventoon zullen gaan voeren. Mocht dus de introductie, die de laars door tal van omstandigheden en het doen en laten van bekende perso nen, een goede geleide hebben ge kregen en naar men verwacht in de winter 1963 - 1964 voor iets nieuws zorgen, ook voor het totaal aspect van de schoenenmode zitten belang rijke wijzigingen in de lucht. De spitse schoenenmode is vooral door toedoen van Italië wereldschoenen- mode geworden. Het gevolg hiervan is dat de dames nu alléén spitse schoenen elegant vinden en er dan ook niet gemakkelijk afstand van zul len doen, zodat het tijd zal kosten eer de spitse pumps met naaldhak ken verdrongen zullen zijn door nieu we vormen en lijnen. De pogingen van Frankrijk in het vorige seizoen om tot nieuwe, brede schoenvormen te komen, mogen niet succesvol genoemd worden. Maar on danks dat worden zowel van Franse als van Italiaanse zijde, nieuwe ron de leestvormen gelanceerd en wordt de zogenaamde hoge frontlijn gepro pageerd. Het ziet er naar uit, dat bredere leestvormen met iets dikkere hakken langs de weg der geleidelijkheid, tot algemene schoenenmode zullen uit groeien en de spitse en „fingertip" leestvormen in de komende jaren zul len verdringen. De heer Bergmans was evenwel van oordeel, dat dit voor het najaar en winter 1963 - 1964 nog zeker niet het geval zou zijn, zodat de vrij spitse schoenen ook in die maanden de boventoon zullen voe ren. Ook de „hoog front" mode maakt een goede kans geaccepteerd te wor den. De hoger tegen de voet oplopen de snitten, die een groter deel van de wreef bedekken, kunnen zeer elegant zijn en bovendien buitengewoon goed passen. Ook de variatie-mogelijkhe den zijn uitermate groot. De schoenencréateurs zullen er diverse typen in ontwikkelen, zowel zónder als mèt sluiting. De „instap" modellen, dus zonder sluiting, zijn hoger tegen de voet oplopende pumps, terwijl „hoog front" model len die nog meer de wreef bedekken en dus een kleinere inschot-opening hebben, voorzien zullen zijn van ve tersluiting of elastiek om de voet door te laten en dan te sluiten De vetersohoentjes, molières of ox fords genaamd, en schoenen met elastiek-sluiting zullen, naast de hoog front „instap" modellen en pumps, Na onderhandelingen, die 12 uur duurden, hebben vakbonden en werk gevers gisternacht overeenstemming bereikt over een loonsverhoging van vijf procent voor de arbeiders in de Westduitse metaalindustrie. Van 1 april volgend jaar af krijgen zij daar nog twee procent bovenop. Een woordvoerder van de werkgevers verklaarde dat het nu mogelijk is de stakingen en uitsluitingen in de deel staat Baden-Württemberg spoedig te beëindigen. De minister van econo mische zaken, Erhard, had er maan dag tijdens een onderhoud met verte genwoordigers van beide partijen op aangedrongen een uiterste poging te doen een oplossing voor het conflict te vinden. voor het komend najaar en winter dus de favoriete snitten zijn. Er is dan ook een tendens naar nieuwe modellen voor hoge hakken. Ze zijn wat lager en wat minder dun, terwijl ook de plaatsing bij de nieu we ronde leestvormen iets naar achter verschoven is, zodat de ruimte tussen Evenals in de kledingmode vormt de jeugd- of teenager-schoenenmode een hoofdstuk apart voor de schoen industrie. De lange tijd zo geadoreerde „Bal lerina", zonder of met een héél laag hakje, is uit het modebeeld verdwe nen en vervangen door vlotte schoen tjes met hakjes van 2Vl a 3Vi cm hoogte, in diverse vormen. Voor de teenager najaars- en win termode zal dit type schoenen vaak voorzien zijn van rubberonderwerk, zool en hak, al of niet uit één stuk gegot enen voorzien van grappige profileringen. Instaps, hoog front-modellen en lage laarsjes in het fiets-schoen- en oxford-type zullen de favoriete schoe nen voor najaar en winter zijn. Ook voor Brigitte Bardot- en hoge laars typen zal de jeugd ongetwijfeld zeer veel belangstelling hebben. o.a. ook in nylon Voor Meisjes, Jongens Dames en Heren Ga eens kijken naar deze sportieve collectie STATIONSSTRAAT 51 WAALWIJK voor hij sterft zijn vrouw Shila aan als de daderes en veroordeelt haar om levend met hem begraven te worden. De hofarts overtuigt Shila dat zij een drankje moet innemen dat haar schijndood zal maken. Na veel aar zelen geeft zij toe en wordt na een plechtige uitvaart van de pharao in het graf bijgezet. Resi's taak om door te dringen tot de geheime grafkamer lijkt onmogelijk. Na tal van spannen de momenten weet hij zijn geliefde te bereiken en ontkomt met haar in de Sahara. De film is toegankelijk voor veertien-jarigen en ouderen. OORLOGSHELD ZONDER GENADE Het verhaal van de oorlogsheld, die geen genade kende, speelt zich af in juli 1953 ergens in Korea. Ser geant Keefer, een middelmatig sol daat, speelt in deze film de hoofd rol. Vlak voor dat het einde van de strijd wordt afgekondigd, trekker Keefer en enkele strijdgenoten zich langzaam terug naar de 38e breedte graad. Vlak voor zij hun doel be reikt hebben moet Keefer enkele ka meraden, die een mitrailleursnest willen uitroeien met geweervuur dek ken. Wanneer zijn geweer weigert, komen zijn vrienden om, nadat nog een soldaat door middel van een handgranaat er in geslaagd is de vij and buiten gevecht te stellen. Wan neer Keefer teruggekeerd is bij zijn eenheid vertelt hij een ander verhaal. Uiteindelijk wordt de argwaan tegen hem zo groot, dat hij zelfs besluit zijn commandant te doden om dan als oudste de leiding van het peloton op zich te nemen. Het komt inderdaad zover en wanneer hij d.m.v. radio contact het bericht door krijgt, dat de wapenstilstand is gesloten, besluit hij dit tegen niemand te zeggen en op eigen verantwoording de oorlog nog maar wat verder te voeren. De laatste fasen van de privé-opmars van Kee fer vinden plaats in een atmosfeer van groeiende spanning en haat. Keefer ontkomt zijn straf niet, maar voor het zover is, gebeurd er nog heel wat in deze zeer spannende oorlogsfilm. Toegang 14 jaar. DE ZOON VAN DE KALIEF Het verhaal van de zoon van de kalief speelt zich af in het romanti sche oosten, waar een bende tracht de jonge prins Hoessein om het le ven te brengen. Degene die de op dracht krijgt toebedacht de moord uit te voeren, volbrengt zijn taak niet. Hij neemt het kind mee naar zijn huis en doet tegenover de bende voorko men alsof de opdracht is uitgevoerd. De hoofdman van de bende wil op zekere dag zijn dochter uithuwelijken aan prins Hedjah van Barbarije, die zijn aanstaande bruid de beroemde parel van Fatima schenkt. Het kost baar kleinood wordt door een on deugend maar knap straatmeisje ge stolen. Tal van verwikkelingen wor den door deze diefstal veroorzaakt. Prins Hedjah dreigt Tanger aan te vallen, wanneer de parel niet te recht komt. De jonge Hoessein die verliefd is geworden op prinses Yas- min, de voormalige dochter van de hoofdman van de bende, dreigt in een val te lopen, maar wordt hieruit ge red door het straatmeisje Tina. Dat deze twee voor dat de laatste meters van de rolprent voor de lens zijn doorgeschoven met elkaar gaan trou wen, hoeft geen enkel betoog. Toegang 14 jaar. DE ZONDARES VAN ASSYRIË Wat de titel „De zondares van As- syrië" met de film te maken heeft die maandag en woensdag in Musis Sacrum vertoond wordt is ons niet duidelijk geworden. De Nederlandse FATALE VERHOUDING Onbekenden ontdoen zich van het stoffelijk overschot van een vrouw, in de Buurt van Parijs. De politie wijst uit, dat de vrouw vermoord is, en dat het de reeds vermiste Beatrice Du- montier is. Commissaris Rossi en zijn assistent Gilles Cauvin, die als privé- detective optreedt, trachten ieder op hun eigen manier de zaak op te los sen. Daartoe begeeft Gilles zich naar een cabaretgelegenheid, waar hij een kennis, de zangeres Doris ontmoet. Tijdens zijn nasporingen blijkt, dat de zuster van Doris, Caroline, de ver moorde Beatrice zeer goed heeft ge kend. Bij een onderzoek blijkt, dat Caroline zeer bevriend is met de di recteur van het cabaret, een man met een zeer duister verleden. Verdere na sporingen maken uit, dat Remy be trokken is bij allerhande zaakjes voor namelijk afpersing en chantage. Ca roline neemt onder invloed van Remy aan deze zaakjes deel. In het cabaret vertaling van de oorspronkelijke titel „II sepolcr dei Re" is het zeker niet. Het verhaal speelt zich af aan het hof van de jonge Egyptische pharao Nemorat, die na de Syriërs verslagen te hebben trouwt met een prinses van het Assyrische hof. Prinses Shila haat echter haar man, die haar fami lie om het leven heeft gebracht en raakt verliefd op de hofarts. Rond koning Nemorat ontstaat een samen zwering, maar voorlopig durft nie mand toe te slaan. Intussen heeft de hof-architect opdracht gekregen voor de pharao een machtig koningsgraf te construeren, dat door de vele ge heime gangen, deuren, valkuilen, etc. ontoegankelijk zal zijn voor onbe voegden. Wanneer de moordaanslag op de pharao lukt, wijst hij nog juist onder leiding van een zekere dokter Pira, ook een zeer twijfelachtige fi guur, worden orgiën opgedrongen, waarbij gefortuneerde bezoekers in voor hen compromiterende situaties worden gedrongen. Op die manier kan Remy vrijelijk de gesel der chan tage ter hand nemen. Dan doen zich enige onverwachte ontwikkelingen voor. Olivet, de compagnon van Gil les, wordt vermoord, evenals Remy. Ondanks bedreigingen zet Gilles het onderzoek voort, vooral in de rich ting van dokter Pira. Hij kan Pira op hijeterdaad betrappen, wanneer hij met geheimen bezig is die hij van een gechanteerd persoon heeft ontfutseld. Pira weet te vluchten, maar Gilles achterhaald hem en weet de moor denaar te vinden. Wie deze eigenlijk is, zulen wij U niet vertellen. Dit moet U zelf gaan zien in deze op windende film over de hedendaagse jeugd, gemaakt door deze jeugd. In de hoofdrol de beroemde tienerster Johny Halliday met nog v.a. Vrijdag t.m. zondag. 18 jaar. SPIONNEN SLAAN TOE Tijdens een donkere nacht breken 3 mannen in bij proffessor van de Velde en doden hem, de indruk ach terlatende dat hij zelfmoord heeft ge pleegd. Hun doel is een monster te bemachtigen van onbekende samen stelling, dat de professor zorgvuldig had verborgen in zijn geheim labora torium. Via een vernuftig idee weten zij het monster over de grens te smok kelen en in het buitenland ontvangen zij van geheime agenten een millioen dollar. Maar een van de misdadigers bedriegt de spionnen en brengt het monster in het bezit van een juist uit Amerika gearriveerde juwelendief, zonder dat deze het zelf weet. Onder valse voorwendsels gaat deze juwe lendief, Martin, op bezoek bij een zekere Duser, die in feite niet meer is dan de leider van een moordenaars bende. Martin heeft Duser de koker laten zien en deze kent hem. Nu geeft hij zijn bende de opdracht om Martin de koker te ontfutselen. Hoe Martin via allerlei gevaarlijke ontvluchtin gen toch weet te ontkomen en alles met de politie in het reine weet te brengen kunt U maandag en woens dag zien. In de hoofdrollen Julia Ar- nall, Sheldon Lawrence e.v.a. Toegang 14 jaar. De 77-jarige heer M. Hamersma, die vorige week woensdag tegen mid dernacht op de Middenweg bij de Kruislaan in Amsterdam door een Belgische personenauto werd aange reden en ernstig gewond in het O. L. Vr.-gasthuis werd opgenomen, is daar aan zijn kwetsuren bezweken. De heer Hamersma werd aangereden toen hij een zebrapad overstak. De politie verzoekt getuigen van het on geluk zich met haar in verbinding te stellen. EURINVEST VERHOOGT UITKERING De inkomsten die het Europese Beleggingsfonds Eurinvest in de pe riode 1 mei 1962 tot 30 april 1963 ontvangen heeft maken het mogelijk per enkelvoudig participatiebewijs Eurinvest Luxemburgse fr. 25 (f 1.80) uit te keren. Vorig jaar toen het beleggingsfonds Eurinvest zich gedurende een deel van het boekjaar in het aanloopstadium bevond werd Luxemburgse fr. 21 (f 1.51) uitge keerd.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5