wAAlwiikse en lAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN WASPIK Sprang-Capelle KAATSHEUVEL speciale PERSOONLIJKE voor CENTRALE De heer H. Portier 25 jaar in gemeentedienst Sprang Vrijjh.-Capelle Capelle Voor de aanschaffings- en installatiekosten van een centrale verwarming kunt u bij de N.H.M. een Persoon lijke Lening aanvragen. Onze gratis folder "C.V.-P.L." licht u volledig in over de aantrekkelijke voorwaarden -waarop deze speciale P.L.'s worden verstrekt. NEDERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ, N.V, MAANDAG 13 MEI 1963 85e JAARGANG No. 38 De tcho vAr» het Zuióers Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielei: Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO'? Op dinsdag 21 mei zal de heer H. Portier de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in gemeentedienst trad. Op 21 mei 1938 werd de heer Por tier, afkomstig uit 's-Hertogenbosch, benpemd tot badmeester xan het zwembad „De Pleune Wiel", terwijl hij tevens voor de wintermaanden benoemd werd ter gemeente-secre tarie op de afdeling Bevolking en Sociale Zaken. Op zichzelf zou dit jubileum niets bijzonders zijn, ware het niet dat de heer Portier in deze 25 jaar naast zijn taak als badmees ter en de vele andere taken welke hij in dienst van de gemeente heeft vervuld, niet op zulk een uitzonder lijke wijze had verricht, en als hij naast zijn werk in dienst van de ge meente niet zoveel werk had verzet in diverse instellingen, verenigingen en commissies voor de gemeenschap in zijn geheel. In zijn werk als badmeester werd de heer Portier, die altijd aan het organiseren is en altijd iets nieuws weet te bedenken, veel geremd door het niet aanwezig zijn van een goed zwembad. Dit heeft hem toch niet belet speciaal voor de schooljeugd het jeugdzwemmen en het school zwemmen te bevorderen. Jaarlijks worden in Drunen door een 50- tot 60-tal jongens en meisjes zwemvaar- digheidsproeven afgelegd. De taken welke de heer Portier naast zijn functie als badmeester kreeg opgedragen, zijn velerlei. Di rect voor de oorlog en in de oorlog was de heer Portier hoofd van de luchtbescherming, terwijl zijn taak, naarmate de oorlog vorderde, zwaar der werd. Direct na de oorlog werd de heer Portier tijdelijk hoofd van de afdeling wederopbouw en onder zijn leiding had in 1944 de actie plaats: Drunen glasdicht. Dit ge beurde toen onder zeer moeilijke omstandigheden in vier weken. Weer later kreeg de heer Portier de administratie van het woningbedrijf, alsmede toezicht op het onderhoud van deze woningen, terwijl hij ook belast werd met toezicht op verbe tering oude woningen. Eveneens na de oorlog werd hij belast met de af deling huisvesting, waardoor hij op een voor die tijd wel zeer moeilijke afdeling werd geplaatst. Vervolgens werd de heer Portier belast met de uitvoering van de noodwet Ouden van Dagen. Veel van deze taken zijn op het ogenblik reeds vervallen of zijn door de groei der gemeente ver der gespecialiseerd, zodat de taak van de heer Portier naast zijn werk als badmeesterr, thans op het Bu reau Woningtoezicht een zuiver ad ministratieve is geworden. In de loop der jaren heeft de heer Portier in ieder geval bewezen, dank zij zijn bezadigd oordeel, zijn goede organi- satorische kwaliteiten en zijn grote kennis van zaken op velerlei gebied, vele taken aan te kunnen. Naast zijn werk in dienst van de gemeente, deed de heer Portier ook veel voor de gemeenschap met zijn werk voor de Brandweer en de B.B. Per 1 januari 1945 werd de heer Portier ondercommandant van de vrijwillige gemeentelijke brandweer. In deze functie heeft hij voor Dru nen veel gedaan. Nadat hij zichzelf eerst in het brandweerwezen goed had ingewerkt, begon hij met het geven van goed georganiseerde oe fenavonden, terwijl hij de leden van de brandwèer naar de brandweer- scholen stuurde voor het volgen van cursussen. De gehele organisatie van de brandweer, alsmede het materi aal, werd onder zijn persoonlijke lei ding vernieuwd, en dank zij z'n be zielende leiding, beschikt Drunen over een unieke brandweer. Hoe zeer de verdiensten van de heer Portier in brandweerkringen wor den aangeslagen, blijkt wel uit het feit dat hij technisch lid is van de Brandweerschool te Tilburg, terwijl hij op provinciale en landelijke wed strijden herhaalde malen als jury lid moet optreden. Wat geldt voor de Brandweer, geldt evenzeer voor de B.B. In 1954 werd de heer Portier gevraagd in Drunen en Elshout de leiding van de B.B. op zich te nemen. Hij heeft dit ge daan, en dank zij zijn leiderscapa citeiten en kennis, wist hij in Dru nen en Elshout een B.B.-team te vormen dat er zijn mag. En wie denkt dat wij nu aan het einde zijn met het opnoemen van wat de heer Portier in zijn vrije tijd zoal voor Drunen en de gemeen schap doet, mag weten dat dit nog maar de helft is. De heer Portier woonde vele ja ren in Elshout. Daar werd hij op richter van het jeugdwerk en mede oprichter van de Stichting Elshout Vooruit. Er was in die tijd in Els hout geen commissie waarin de heer Portier geen zitting had. Daarbij was hij een actief bestuurslid van de Fanfare. Eenmaal in Drunen wo nende, ging men daar gebruik ma ken, van zijn kwaliteiten als orga nisator. Hij werd de initiatiefnemer voor het comité kinderfeesten Ko ninginnedag, terwijl hij tevens bij de organisatie van het tweede lus-" trumfeest van de bevrijding, 't feest bij de installatie van burgemeester mr. Stieger en het bijzonder Konin- ginnefeest in 1962 de stimulator en organisator was. Verder' is de heer Portier voorzitter van de E.H.B.O., penningmeester van het comité Zie- kentriduum, bestuurslid van S.H.J. en penningmeester van het Kring fonds van de Brandweer Midden- Brabant. Dit is de heer Portier, in Drunen beter bekend als mijnheer Portier, een man die uit hoofde van zijn vele functies op allerlei gebied ge regeld met bijna de gehele gemeen schap in aanraking komt en contact onderhoudt. Een man, voor wie het werken voor de gemeenschap, voort komend uit een sterk sociaal ge voel, een hobby is geworden. Een man ook, wiens werk voor de ge meenschap in brede kring wordt aanvaard en als goed erkend. Dinsdag 21 mei zal dan ook een dag worden waarop zeer velen uit Drunen en Elshout de gelegenheid zullen aangrijpen om de heer Por tier in de bloemetjes te zetten. Wij twijfelen er dan ook niet aan dat 't de heer Portier deze dag aan be langstelling zal ontbreken. RONDE VAN DRUNEN De vijfde ronde van Drunen werd na een felle strijd gewonnen door Rinus Paul uit Den Haag. Er werd zondag in Drunen ver beten gevochten, voordat Rinus Paul zich winnaar kon noemen van de vijfde ronde van Drunen. Dit ver beten vechten ontstond in de eind spurt van de kopgroep, waarin Cor Schuren, G. de Wit, C. van Espen, Martin v. d. Lee, M. Breure en N. Lute zaten. De plaatselijke favoriet, Tini v. d. Lee, werd bij deze eind strijd nr. 7. In het begin van de wedstrijd maakte de Rotterdammer Breure en de Arnhemmer C. v. Espen reeds uitschieters en vormden een kleine kopgroep. Na 4 ronden bestond deze kopgroep nog, en het waren Cor Schuren en Rinus Paul die toen 'n uitval deden om deze kopgroep te gaan achtervolgen. Dit deed in het peleton de strijd ontbranden, want ook De Wit, Lute en v. d. Lee voch ten om de kopgroep, die na enkele ronden dan ook werd gevormd en waaruit tenslotte de winnaar zou s komen. Deze kopgroep van zeven heeft zich de gehele wedstrijd weten te handhaven en had op het einde een voorsprong van 1 min. en 5 se conden. Nadat deze kopgroep zich had gevormd, werd in het peleton nog zeer hard gevochten. Het tem po lag zeer hoog. Hoe zwaar de strijd wel was, moge blijken uit het feit dat, ondanks de gunstige weers gesteldheid en de goede gesteldheid van de weg, in de 17e ronde nog maar 28 renners over waren. In de 8ste ronde had zich opnieuw een tweede kopgroep gevormd, waarin Henk Cornelissen, Adrie v. Tilburg, Fred Achterberg, Martin de Jong, K. Ley ten en Piet Braspenning za ten. Ook deze groep bereikte op het peleton, dat overigens steeds verder werd uitgedund, een behoorlijke voorsprong. Van deze groep werd Henk Cornelissen sprintwinnaar en daarmee nr. 8 in het algemeen klas sement. Van het nog overgebleven pele ton werd Bart Salaro in de eind sprint de winnaar en daarmee nr.'l4 in het algemeen klassement. De einduitslag was als volgt: 1. Rinus Paul; 2. Cor Schuren; 3. G. de Wit; 4. C. van Espen; 5. M. Lute; 6. M. Breure; 7. Tini v. d. Lee; 8. H. Cornelissen; 9. Adrie v. Tilburg; 10. Fred Achterberg", 11. M. de Jong; 12. K. Leyten; 13. P. Braspenning; 14. Bart Salaro. Bij de nieuwelingen werd W. Paul winnaar. GOUDEN BRUILOFT Op 30 mei a.s. hopen het echtpaar L. Kivits-Timmermans, Bosscheweg, hun gouden huwelijksfeest te vie ren. Het echtpaar Kivits-Timmer mans, resp. 76 en 74 jaar, zijn reeds zeer vele jaren woonachtig in het buurtschap de Bosscheweg. Deze dag zal voor hen dan ook wel niet on opgemerkt voorbij gaan. GEREF. KERK Voor de verkiezing van ambtsdragers bij de Geref. Kerk werden de volgende dub beltallen gesteld voor diaken in de va cature wegens periodieke aftreding van de heer Dekkers de heren M. van Beek en J. C. Varossieau; voor diaken, wegens aftre ding van de heer Both de heren Joh. van Dongen en J. Rozenheek en voor een 4e diaken de heren J. Kaptein en C. Klaasse. P.V. NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag 11 mei een wedvlucht vanaf St. Chislain, afstand 168 km. Ingemand werden 416 duiven; gelost om 2.10 uur. Eerste duif geconstateerd om 3.52.22, laat ste duif om 4.15.10; er werd 1 op 4 ge speeld; de prijzen werden als volgt be haald A. Spierings 1; H Hendriks 2; M Tref- fijers 3, 16, 38, 40, 75, 84; A Snaphaan 4, 11, 32; A Vos 5, 6, 45, 63; J v Zeist 7, 50; M Mesch 8; T de Jong 9, 59, 68; Jac Ophorst 10, 22, 26, 33, 66, 69; G Genen 12, 42; P Blom 14, 17; D v d Schans 15, 96; Geb v Oss 13, 87; C Broeks 18; A v d Schans 19, 36, 60; P v Dongen 20, 57, 65, 86; A M de Jong 21; H Vos 23; J Pols 24; Hennie Broks 25, 43, 55, 61, 92; A Florijn 27, 41, 56, 81, 94; A Spuijbroek 28, 29, 58, 71; A v Zeist 30, 76, A Brou wers 31; G Rosenbrand 34, 70; E Braspen ning 35, 39, 54; C v Tilborgh 37; J Kra mer 44, 62, 80; P de Meter 46, 73, 79; G Janson 47, 52, 88; A J Ophorst 48, 82; C Verhagen 49, 53; P Hendriks 51, 90; W Nieuwenhuizen 64; P Tactor 67, 74, 78; J Sterrenburgh 72, 85; A Heibloem 77; N Treffers 83, 91; J Rosenbrand 89; Jo Ster renburgh 93, 95, 98; J de Jong 97; A v Tiggelen 99; H de Jong 100. A.s. donderdagavond inmanden tussen 7 - 8.30 uur voor een wedvlucht vanaf Terg- nier. AFSCHEID W. M, DE BAS VAN GEM. ZANGVER. 'T ROZEKNOPJE Benoemd tot Ere-lid. Jl. donderdagavond heeft de heer W. M. de Bas, na 50 jaar lid te zijn geweest, af scheid genomen van de gem. zangver. 't Rozeknopje. De voorzitter van de Roze- knop, Dr. N. L. Gerlach, zeide het te be treuren, dat de heer de Bas thans de ver eniging ging verlaten. U hebt de zang ge diend als werkend lid op een wijze die nie mand U zal verbeteren. In de afgelopen 50 jaren, zo vervolgde spr., hebt gij de Roze- knop zien bloeien tot een ongekende hoogte. Maar ook de neerslag hebt gij meegemaakt. U was een trouw lid en een repetitie ver zuimen was u vreemd. Hiermede hebt gij toch wel een voorbeeld gesteld aan vele jon geren. Doch het was niet alleen met zingen dat gij de Rozeknop hebt gediénd. U was een gewaardeerd medewerker van de afd. toneel der zang. U hebt vele inwoners la ten genieten van voortreffelijk toneelspel. Later bent u een voortreffelijk regisseur ge weest en wanneer wij thans aan dit alles terugdenken, dan doet het toch wel een weinig pijn, dat wij u zullen moeten missen. Tot slot deed Dr. Gerlach de mededeling dat de heer de Bas benoemd was tot ere lid der vereniging. En als iemand deze on derscheiding heeft verdiend, dan bent u dat toch zeker. Spr. bood de heer de Bas als aandenken van de vereniging een fraai klok je aan. De heer de Bas sprak hierna een kort dankwoord. Spr. dankte de voorzitter voor de tot hem gesproken waarderende woor den. Hij spoorde elk lid aan trouw te blij ven aan de Rozeknop en drukte hen op het hart trouw elke repetitieavond bij te wonen. Nadat de vereniging hem nog een zang- hulde had gebracht, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. H.N.C.-NIEUWS De voetbalvereniging HNC doet een be roep op de oud-leden om zich weer actief met de voetbalsport te gaan bemoeien. Er zijn n.l. enkele oudleden die weer actief willen gaan spelen en dit kan alleen verwe zenlijkt worden indien vele oudleden zich weer aanmelden als actief lid. Men zou dan een derde elftal kunnen formeren, dat weer in competitieverband gaat deelnemen aan de voetbalsport. Aanmeldingen kan men doen bij elk lid van het bestuur. Vanaf de ze plaats willen wij het bestuur van HNC nog een suggestie doen. Eenieder weet, dat de naam HNC betekent Heistraat-Nieuwe- vaart-Combinatie. Aangezien deze naam momenteel toch eigenlijk niet meer voldoet, zou het niet ondienstig zijn indien men de naam wijzigde in F.C. „Capelle". Dit zou meer tot de inwoners spreken. Een volgen de maal hopen wij iets meer te schrijven over het wel en wee dezer vereniging. COLLECTE Het comité Ouden van Dagen is zijn werk zaamheden weer begonnen met de voorbe reidingen van de jaarlijkse tocht voor de be jaarden. Teneinde deze dag volledig te kun nen doen slagen dient dit comité natuurlijk over de nodige geldmiddelen te beschikken. Daarom zal in de week van 19 tot en met 25 mei a.s. een geldinzameling worden ge- TUINBOUW De heer F. v. Hooren behaalde aan de landbouwschool het diploma alg. tuinbouw- cursuts. K. A. V. De organisatie der Waspikse Kath. Ar beidersvrouwen heeft op vrijdag 17 mei a.s. haar laatste bijeenkomst van dit seizoen ge pland. Voor deze bijeenkomst, welke zal worden gehouden in de zaal van café De Statie, is de conferencier Harry Bosch uit Tilburg geëngageerd. De heer Bosch laat zich begeleiden door een accordeonist. JONGENSSCHOOL IN KW.-FINALE Zelden is een zakelijke mededeling aan de leerlingen van de lagere jongensschool door hen zo spontaan-enthousiast ontvan gen als dezer dagen met een schrijven van de K.R.O. het geval was. Zoals bekend or ganiseert deze omroepvereniging dit jaar haar derde schoolzangwedstrijd. Driemaal ook nam de Waspikse jongensschool hier aan deel, waarbij de knapen ook telkens weer tot de laatste selectie wisten door te dringen. Juist daarom leek dit jaar de uit slag van de jury welke in Hilversum de bandopnamen van een dikke 300 scholen moest beoordelen zo lang uit te blijven. Sinds de opname aan de school verstreek immers 'n zestal weken. Dezer dagen kon de span ning in een „hoera" worden afgereageerd. De jury had de prestaties van Waspik gun stig beoordeeld. Dit houdt in dat de 40 jongens die samen het gelegenheidskoor vormen op 16 mei in de stadsschouwburg te Tilburg met een 'n zestal andere scholen J in de kwartfinale mogen uitkomen. Waspik treedt op met 'n 3-stemmige bewerking van een door de KRO toegestuurd lied over een kip. Ook een solist van de school, Bert de Graauw, is voor de kwartfinale in Tilburg uitgenodigd. RONDE VAN WASPIK Op zondag 19 mei a.s. zal de 13e ronde van Waspik worden verreden, voor adspi- ranten, nieuwelingen en amateurs. Drie ploegen, n.l. de Bredasche Driehoefijzers- ploeg, de ploeg van de houthandel Brabant en de formatie van het Nieuwblad van het Zuiden hebben voor de ronde ingeschreven. Vele prominente amateurs behoren tot deze selecties. Ook uit de plaats en uit Waspiks nabije omtrek starten mannen met klinken de namen in deze voor de 13e maal terug kerende wedstrijd. In een volgende editie komen wij hierop nog nader terug. WEDVLUCHT Uitslag van de wedvlucht op St. Ghislain door de Waspikse Postduivenver. Afstand 158 km, aantal duiyen 224: 1, 9 F v On- zenoort; 2, 10, 14 D Langermans; 3, 16, 19 W Pullens; 4, 21 C J de Rooy; 5, 22 KI Schmits; 7, 18, 26, 30 P de Graauw; 8 J Gommers; 11 Ant Smits; 12 M Timmers; 13, 29 M Bax; 15, 25 H Langermans; 17 Th Gijsman; 20 H Nerings; 23 B Verduyn; 24 J C v d Hoven; 27 J Timmers; 28 Fr v d Mosselaar. FRANS SEVERS 12e Onze plaatsgenoot Frans Severs bezette in het eindklassement van de ronde van Drunen welke zondag werd verreden de 12e plaats bij de nieuwelingen. Zijn broer Henk kon het bij de amateurs in deze ronde niet bolwerken. JONG NEDERLAND Tijdens een krachtmeting van de jeugd beweging Jong Nederland, waaraan werd leelgenomen door rakkers en poorters uit de Langstraat, toonden de rakkers van het St. Jansgilde uit Waspik zich van hun beste kant. Toen het klassement van de speur tocht en van enkele andere spelen werd op gemaakt bleek 't alle andere verenigingen achter zich te hebben gelaten. WASPIK - JEKA 4 - 1 Het Bredase Jeka dat zondag bij Waspik op bezoek was kreeg met 'n vriendelijk ge baar van de verdedigers der thuisclub de eer om de score te openen. De wedstrijd was toen maar arnjjer 5 min. oud. De supp. van Jeka, vanzelfsprekend verheugd over dit snelle succes, vermoedden toen nog niet dat dit beslist niets meer te betekenen had dan een hartelijk welkom. Vanaf dat moment im mers was 't initiatief aan Waspiks zijde. Dick Sprangers zorgde binnen 10 min. met 2 fraaie kopstoten voor een 2-1 voorsprong. Met een beheerste boogbal over de uitlo pende keeper dachten we in de 20e min. Cor Smits het 3e doelpunt te zien scoren, maar het doel bleek hiervoor 'n paar cm te laag. Na goed een half uur spelen moest Dick Sprangers zich wegens 'n blessure la ten vervangen. Paul Smits kon daardoor de voor hem vreemde rechtsachterplaats ver wisselen voor de hem vertrouwde rechter vleugel. Niet alleen kwamen zijn voetbal talenten hier beter tot uiting, maar tevens werd de verdediging hierdoor hechter. In valler J v Dongen kweet zich n.l. zeer ver dienstelijk van zijn taak. Vijf min. voor rust moest de doelman van Jeka voor de 3e maal capituleren toen Willy Vervoort ge lanceerd door Cor Smits de bal in de uiter ste hoek prikte. In de 2e helft kreeg Paul Smits een presentje van een der achterspe lers van Jeka. De wijze waarop hem door de tegenpartij de bal werd toegespeeld wek te herinneringen op aan de openingstreffer. De W.-rechtsbuiten deed wat in zulke om standigheden van hem verwacht wordt, een harde kogel en het was 4-1. Waspik ging het wat kalmer aan doen, waardoor Jeka meer in de aanval kon gaan. Doelpunten za ten er echter niet meer in. houden om de tocht te verwezenlijken. On nodig te zeggen, dat deze collecte natuur lijk van harte wordt aanbevolen. Geef met gulle hand, opdat het comité in staat zal zijn ook dit jaar de tocht doorgang te doen vinden. Het wordt ook een jubileum-tocht, want men legt thans de hand aan de voor bereidingen van de 15e Bejaardentocht. In een volgend nummer zal bekend gemaakt worden waarheen dit jaar de tocht zal gaan. Misschien wacht de bejaarden wel een ver rassing. GESLAAGD De heer A. v. d. Werken slaagde te Den Haag voor 't examen keurmeester van vee en vlees. TERHEYDEN - WHITE BOYS 2-2 White Boys en Terheijden hebben 'n aan trekkelijk partijtje voetbal .gespeeld. Dat White Boys uit deze moeilijke uitwedstrijd een kostbaar puntje meer naar huis bracht is een compliment waard. In de 20e min. had de thuisclub succes, 5 min. later was 't aan de bezoekers om de handen in elkaar te slaan, toen Han v Etten de gelijkmaker voor zijn rekening nam. De 2e helft gaf 'n zelfde spelbeeld te zien: twee gelijkwaar dige ploegen die begerig waren de bal te spelen en elkaar in een sportieve strijd goed partij gaven. Piet Kuyten zorgde in de 10e min. voor 2-1, waarna het tegen 't einde weer de beurt was aan Terheijden om de eindstand te bepalen op 2-2. VOLLEYBAL Het 2e team van de Waspikse vollebalclub Atak speelde in Tilburg twee wedstrijden en wel tegen Odulphus 5 en Odulphus 4. Tegen 't 4e, kampioen van de afd., kwam Atak 2 tot een bijzonder goed resultaat. Waspik versloeg de kampioenen met 2-1. Deze uit slag was daarom zo verrassend, omdat te voren de ontmoeting met Odulphus 5 in een nederlaag voor Atak was geëindigd. SCHOONHEIDSSALON CHARME. Mevr. C. v. d. Elshout-v. Beekhoven heeft in de Pr. Bernhardstr. een practijk geopend als schoonheidsspecialiste. Mevr. v. d. EIs-^ hout is sinds enige tijd rijksgediplomeerd schoonheidsspecialiste en pedicure. E.H.B.O.-ers SLAAGDEN Dinsdag en vrijdag jl. hebben een 30-tal candidaten examen afgelegd voor het E.H.B.O.-diploma. Het examen werd afgenomen door dr. Verster, die na afloop kon meedelen dat alle deelnemers geslaagd waren. De geslaagder!, die hun opleiding hebben ontvangen van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers alhier, zijn: de eerw. Zusters Hya- cintha en Petronella van het kloos ter in de parochie Berndijk, de da mes O. v. Amelsvoort, M. v. Bragt, J. v. Broekhoven, A. Emmers, M. de Gouw, P. in 't Groen, H. de Kort, M. de Kort, A. de Kort, B .de Kort, M. C. de Kort, C. Schalken, J. van Son-Muskens, C. Soeterboek, J. Ver- boven, A. Zwaans, en de heren P. Cappetti, F. Cappetti, C. Dingemans, G. Donders, C. Klijn, F. Klijn, J. Muskens, C. Mutsaers, W. Savel- kouls, G. Smulders, L. Terhorst èn B. Werther. EERSTE H. COMMUNIE Dinsdag wordt in de zaal van de heer P. van Dun een bijeenkomst gehouden voor de ouders van de kinderen, die op Hemelvaartsdag a.s. hun eerste plechtige H. Communie zullen doen. Deze bijeenkomst, die om acht uur aanvangt, staat onder leiding van pastoor P. v. d. Spijker. OPRICHTING AFDELING NED. ROODE KRUIS Op vrijdagavond 17 mei, half 9, wordt in hotel Euphonia een oprich tingsvergadering gehouden van een afdeling van 't Nederlandsche Roode Kruis, Loon op Zand-Kaatsheuvel. Het ligt in de bedoeling tijdens deze bijeenkomst te komen tot vorming van een definitieve afdeling van bovengenoemde vereniging. Na enkele voorbereidende bespre kingen om te komen tot een bestuur waarbij getracht is dit uit alle lagen der gemeente te formeren, hebben frater M. Arnoud, broeder Jonatus, mevr. Brands-v. d. Made, medisch adviseur dr. Ten Horn, L. Beerens, B. Hamers, A. Pooters, A. v. Tilborg en J. Toorians zich bereid verklaard in dit bestuur zitting te nemen. Eventuele candidaten kunnen bij deze personen vóór de vergadering worden opgegeven. Op deze vergadering zullen na mens het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis aanwezig zijn A. G. J. M. F. de Kroon, Luitenant-Generaal van de Generale Staf en H. J. J. Leijssen. Deze laatste zal een korte uiteenzetting geven over de organi satie en de taken van het Neder landse Roode Kruis. JUDO-KAMPIOENSCHAPPEN Zondag organiseerde de Eerste Kaatsheuvelse Judo-club in het pa tronaat van de parochie Berndijk haar clubkampioenschappen. Deze werden voorafgegaan cjoor examens voor de verschillende banden. Voor de witte band slaagde de 50-jarige P. v. Wanrooij; voor de gele band P. Hamers, J. Timmermans, A. van den Dries en J. van Zon. Voor de groene band J. van Ree. Genoemde judoka's, alsmede C. Jacobs, slaag den eveneens voor de witte cirkel in het onderdeel Jiu Jitsu. De examens werden afgenomen door de P. F. Beljaars, 4e. dan, Til burg, lid technische commissie van de Kon. Erk. Ned. Judo- en Jiu jitsu Associatie, terwijl de organi satie verzorgd werd door clubtrainer B. Kemmeren. De heer Beljaars hield ook nog een inleiding over de - judosport. Voordat de kampioenschappen werden afgewerkt, volgden nog en kele demonstraties, o.a. van de 10- jarige Paul Annegarn uit Kaatsheu vel, blauwe band, die in vijf minu ten negen judoka's, waaronder twee met bruine band, verjoeg; verder van de heer Beljaars zelf, alsmede een jiu-jitsu-partij tussen de heren N. van Soest en B. Kemmeren, die' veel bijval kregen. Voor de kampioenschappen wer den de titels gewonnen door: P. v. Wanrooij, categorie witte band; P. Hamers, gele band; C. Jacobs oranje band; J. v. Ree groene band. Kam pioen aller categorieën werd J. van Ree, die hirvoor na afloop door de heer Beljaars de wisselbeker in ont vangst mocht nemen. Ook de ande re kampioenen kregen een beker, evenals de jeugdige Annegarn, ter herinnering aan z'n demonstratie. Onder de vele belangstellenden die deze wedstrijden yolgden, be vond zich ook pastoor E. Rietra van de parochie Berndijk. DE A.S. VERKIEZINGEN Doordat een aantal kiesgerechtig de ingezetenen, die de laatste maan den binnen de gemeente zijn ver huisd, in gebreke zijn gebleven hier van ter gemeente-secretarie, afd. bevolking, de verplichte aangifte te doen, heeft men op het bureau ver kiezingen de oproepingskaarten voor deze nalatigen van de posterijen als onbestelbaar terugontvangen. Aangezien men op de afd. verkie zingen niet bekend is met het nieu we adres, zijn deze kaarten dus niet opnieuw verzonden en zal men deze deponeren op het stembureau van het district, waartoe de betreffende nalatige kiezer vóór zijn verhuizing behoorde. Degenen die dus tengevolge van bovenstaande geen oproepingskaart hebben ontvangen, zullen er goed aan doen zich naar bedoeld stem bureau te begeven, teneinde alsnog aan hun verplichte opkomst voor de a.s. verkiezingen van de Tweede Kamer te voldoen. Bovendien is het van belang dat iedereen zoveel mo gelijk aan de stemming deelneemt. Een poging van een aantal Oost- Duitsers om in een autobus de muur te rammen, is mislukt. De Vopo's konden met geweerschoten de bus tot stoppen dwingen. Een twee-motorige Dakota van de Egyptische luchtvaart-mij. is neergestort. Er zijn 25 doden. Hoofdkantoor: Amsterdam, Vijzelstraat 32 i

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5