Jongen of meisje Smid je Verholen en de rare alchimist ADVERTEERT IN DIT BLAD Voordelige kleine mode afd. ned. roode vakkleding Werk gevraagd voor nieuwe hydraulische grijper KRUIS OPGERICHT VROOSVI DREESIV8ANN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 MEI 1963 7 Foor ffe jeugd van 3-14, N.V. VAN HAREN'S LEDERFABRIEKEN TE WAALWIJK vragen voor hun laboratorium met diploma Mulo of 3 jaar H B.S. TELEF. 04163-640 Loon op Zand Wielrennen Korte berichten grootste wasbestendigheid oersterke kwaliteit kleurechte stof blijvend goede pasvorm In feestelijke stijl gaat zij uit in een lief jurkje met parman tige pettycoat. Een fleurig modelletje met frisse, kleurrijke randdessins. Voor 14 jaar: 11.95. Voor 5 jaar: 7.95. Maar meisjes willen ook jongensachtig stoeien. Zij kunnen er tegen in zo'n sterke spijkerbroek van stevige kwaliteit denim. Voor 8 t/m 14 jaar: 4.95. Daarbij past een speelse witte bloeze van een prachtige, sterke kwaliteit. No-iron. Voor 14 jaar: 3.75. Voor 3 jaar: 1.95. Grappig hespakje voor visites bij oma en voor vrolijke verjaardagspartijtjes. Het broekje past altijd perfekt dank zij zwaar rimpelelastiek rondom. Het hesje heeft 2 flinke (met de nadruk op voordelig!) zakken. Verkrijgbaar in diverse vlotte ruitstellingen van Terlenka, makkelijk gewassen, snel weer droog. Voor 7 jaar: 11.75. Voor 2 jaar: 9.50. Meer in stoei-stijl en geschikt voor school en spel is het oersterke short van gekamd katoen. Gepaspoilleerde achterzak, ritssluiting in front, zijsplitten, geen omslag en verstelbare taille wijdte. En... Sanfor, dus het kan niet krimpen. In de kleuren beige en grijs. Voor 16 jaar: 7.90. Voor 7 jaar: 5.90. Daar hoort een sportieve weekender van 100% katoen bij. De kraag kan zowel open als dicht gedragen worden. Voor 14 jaar: 6.75. Voor 6 jaar: 5.50. imnsti-A w/jV».'.'/, BENDIEN'S CONFECTIEFABRIEKEN N.V. ALMELO ELKE D«*C> 2 KRUIKEN' die voor analist(e) gaat studeren en daarbij lichte labora torium werkzaamheden wil verrichten Sollicitaties Burg. v. d. Klokkenlaan 57, Waalwijk Beleefd aanbevelend Vrijdagavond vond in café-restau rant Euphonia een bijeenkomst plaats ten einde te komen tot oprichting van een afdeling van het Nederlands Roode Kruis voor Loon op Zand en Kaatsheuvel. Het hoofdbestuur van deze instelling was hierbij vertegen woordigd door generaal A. G. J. M. F. v. d. Kroon en de heer H. J. J. Leijssen. Naast het voorlopig bestuur waren verder o.a. aanwezig loco-bur gemeester drs. A. J. M. v. Rooij, wethouder J. C. Beerens, dokter K. v. Tuijn, enkele bestuursleden van de afd. Dongen, alsmede leden van de E.H.B.O.-verenigingen uit Loonop- zand en Kaatsheuvel. De heer A. Pooters, die deze ver gadering presideerde, deelde mede dat men verschillende malen door de afd. Dongen, die Kaatsheuvel tot he den ook had verzorgd, was benaderd om het werk van het Ned. Roode Kruis in deze gemeente middels een eigen afdeling tot nieuw leven te brengen. Na overleg met de plaatse lijke EHBO-verenigingen, hadden enkele leden hiervan zich beschikbaar gesteld voor het voorlopig bestuur. De vorming van een definitief be stuur liep zeer vlot van stapel. Aan gezien geen candidaten waren ge steld, werd op voorstel uit de verga dering het voorlopig bestuur bij ac clamatie aangewezen. Hierin zullen zitting hebben, frater Arnoud, mevr. Brands-v. d. Made, B. Hamers, J. Toorians uit Loonopzand en broeder Jonatus, mevr. Bossers-Schuller, L. Beerens, A. Pooters en A. v. Tilborg uit Kaatsheuvel. Als medisch adviseur zal fungeren Dr. C. Ten Hom. De voor beide dorpen werkende afdeling zal de naam ,,Loon op Zand" dragen. Generaal v. d. Kroon was dankbaar voor het genomen initiatief en ver heugd over de vlotte bestuursvorming, hetgeen veel goed voor de toekomst beloofde. Hij wees ook op het grote belang van een juiste taakverdeling in het bestuur. Nadat hij een ge schiedkundig overzicht had gegeven van het Roode Kruis en de structuele opbouw zowel internationaal als na tionaal had beschreven, gaf de heer Leijssen een uitvoerige uiteenzetting over het doel, de organisatie en de taken van de afdelingen. De heer J. Vlaminkx, voorzitter van de afd. Dongen, meende uit de wijze van oprichting te mogen aflei den, dat de nieuwe afdeling tot een bloeiende zal uitgroeien, hetgeen een weldaad voor de bevolking zal bete kenen. Hij had voor het bestuur nog een prettige verrassing in de vorm van een spaarbankboekje, waarop 'n bedrag van f 1811,83 was bijge schreven, dat de afd. Dongen tot he den voor Kaatsheuvel apart had ge houden, zijnde het bedrag dat destijds door de reeds eerder bestaande afde ling werd bijeengebracht en waarmee de nieuwe afdeling dus van start kan gaan. Loco-burgemeester v. Rooij ver welkomde de nieuwe boorling, en wenste dat zij tot een welgeschapen dochter van het Ned. Roode Kruis ONDERHANDSE AANBESTEDING Vrijdag 17 mei werd in café-restau rant Euphonia een onderhandse aan besteding gehouden voor de bouw van een bedieningsloge annex woon huis aan de v. Heeswijkstraat voor de N.V. Mij. tot financiering van Aard olieproducten „Mafina", Den Haag, onder directie van architect Hub. Prins te Kaatsheuvel. De uitslag was als volgt; Bouwbedrijf J. J. Ruts te Tilburg f 43.100; Aannemersbedrijf fa. S. J. Pepping en Zn. te Kaats heuvel f 42.980, Fa. J. Smeuders en Zn. te Tilburg f 42.610. De gunning heeft nog niet plaats gehad. BENOEMD. Onze plaatsgenote, mej. A. Tuer- lings, adjunct-directrice van de huishoudschool te 's Hertogenbosch, is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot directrice van de R.K. Huishoudschool in de Wijngaard te Utrecht. SUCCES WANDELCLUB. De Wandelsportvereniging „Prins Maurits" nam zondag met groot suc ces deel aan de Zwanenbergtocht te Oss. Ondanks regen en hagel kwam men tot een uitstekende prestatie door een eerste prijs te behalen. De groep en leider M. Smits kreeg van de jury extra lof voor de uitste kende algemene indruk. DESK-Jeugdfoto. Voor deDESK-Jeugdtoto werd deze week ingelegd 261.90. De eerste prijs, ad 39.28, belandde bij de heer P. Hommel, die 262.00 had geraden.. J. v. Mosselveld-v. d. Vel den won de tweede prijs 26.19) door 261.77 te schatten, terwijl zou mogen uitgroeien. Hij gaf de ver zekering, dat het gemeentebestuur, waar mogelijk, zijn medewerking zou verlenen. Nadat nog enkele vragen uit de vergadering waren beantwoord, dank te de heer Pooters tenslotte de di verse sprekers en de aanwezigen voor hun belangstelling. Medegedeeld werd nog, dat de statuten en het huis houdelijk reglement van de afdeling bij de heren Beerens te Kaatsheuvel en Toorians te Loon op Zand voor iedereen ter inzage liggen. L. Coopmans' schatting van 262.08 met de derde prijs 13.10) werd be loond. BEDEVAART NAAR BEAURAING De bedevaart naar Beauraing, waarbij ook Kaatsheuvel zich aan sluit, zal dit jaar worden gehouden op zondag 9 juni. Voor de zieken, waaronder twee uit Kaatsheuvel, be gint de reis op 8 juni en terugkeer op 11 juni. Degenen, die deze een daagse bedevaart willen meemaken, kunnen zich tot en met 27 mei op geven bij de propagandisten, mevr. v. d. Ven-Beerens, Hoofdstr. 16 en mevr. v. Mosselveld-v. d. Velden, v. Heeswijkstraat 7, Kaatsheuvel. DOKTERSDIENST Op Hemelvaartsdag worden de praktijken van Dr. Wijtenburg en Dr. Raaymaakers te Kaatsheuvel waarge nomen door Dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, tel. 04166 - 250. De praktijk van Dr. K. van Tuijn te Kaatsheuvel zal óp Hemelvaarts dag worden waargenomen door Dr. H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. INDIÈ-OUD-STRIJDERS Vrijdagavond speelden de Indië-Oud- strijders op het Uno Animo-terrein 'n voet balwedstrijd tegen een elftal van Schoenfa briek Marliese, fa. W. P. Donders te Kaats heuvel. Spoedig nam Marliese de leiding; even daarna bracht W. v. Noye voor de In- dië-oud-strijders de stand op 1 - 1. Marliese speelde een zeer goede wedstrijd, vooral de keeper heeft veel goed werk verricht. De wedstrijd eindigde dan ook in een 6-2 over winning voor Marliese. De goals werden ge maakt door Kemmeren, Damen en Groot- swagers, welke ieder 2 doelpunten voor hun rekening namen. Het laatste doelpunt voor de Indië-oud-strijders werd gemaakt door de rechtsbuiten W. Vermeulen. Na de wed strijd werden in de Kon. Harmonie enkele gezellige uurtjes doorgebracht. Giro d'Italia van 19 mei tot 9 juni door Ad Vingerhoets Drie nationale rondes zijn achter de rug. België met overwinnaar Peter Post, Nederland met Lex van Kreuningen en Spanje dat Jacques Anquetil zag winnen. Van 19 mei tot 9 juni vraagt de ronde van Ita lië de aandacht. Drie Nederlanders zullen in de ploeg van GBC-Lieber- tas aan de zijde van Rik van Looy van de partij zijn. Het drietal: Henk Nijdam, Piet Damen en Huub Zilverberg. Rik van Looy komt uitgerust aan de start, de ex-werldkampioen was door een sleutelbeenbreuk vier we ken buiten de competitie, wat niet betekent dat hij niet op de fiets zat. Rik heeft nl. 2000 km. geraind voor zijn heroptreden, hij is een machtig renner en als de eerste da gen in zijn voordeel uitvallen zien we hem als eindoverwinnaar. Rik heeft het nodig, er wordt door de jeugd aan zijn troon geknaagd. Miel Daems won Parijs-Roubaix, Jef Planckaert de Vierdaagse van Duinkerken, Frans Melckenbeeck Luik-Batenaken-Luik, Noël Foré de Ronde van Vlaanderen en de piepjonge Willy Bockland de ron de van Romandië. De na-oorlogse resultaten van de Giro d'Italia zijn: de eerste drie: 1946: Bartali, Coppi, Ortelli. 1947: Coppi, Bartali, Bresci. 1948: Magni, Cecchi, Cottur. 1949: Coppi, Bartali, Cottur. 1950: Koblet, Bartali, Martini. 1951: Magni, v. Steenbergen, Ku- bler. 1952:' Coppi, Magni, Kubler. 1953: Coppi, Koblet, Fornara. 1954: Clerici, Koblet, Assirelli. 1955: Magni, Coppi, Nencini. 1956: Gaul, Magni, Colette. 1957: Nencini, L. Bobet, Baldini. 1958: Baldini, Brankart, Gaul. 1959: Gaul, Anquetil, Ronchini. 1960: Anquetil, Nencini, Gaul. 1961: Pambianco, Anquetil, Suarez. 1962: Balmanion, Massignan, Defi- lippis. De dader van de aanslag op zijn vrouw in een cafétaria in Den Haag is door de politie bij Vaals gegrepen. President de Gaulle is van een driedaags officieel bezoek aan Grie kenland in Parijs teruggekeerd. Bij een auto-botsing op de Af sluitdijk zijn 3 personeno gedood. Bij een nieuwe uitbarsting op Bali zijn 89 personen gedood. BEVA 5. Professor Nosco zette zich bij smidje Verholen aan tafel en vroeg: „Hecht gij ook geloof aan 't bestaan van de Zwarte Kludde?" „Wat is dat eigenlijk, die Zwar te Kludde?" Professor Nosco haalde zijn schouders op en zei: „Een onduidelijk en historisch to1 taal onverklaarbaar figuur met vroeg-middeleeuwse tendenzen. De oorsprong hiervan ligt volkomen in het duister. De bevolking hier in de buurt beschrijft hem echter als een in het zwart geklede gedaante, die. de mensen aan het schrikken brengt, doch vrijwel nooit handtas telijk wordt. Hij jaagt dus alleen maar schrik aan, en professor Daas mans noemt zo'n spook een plaag- spook. In dat patroon past dus pre cies het gouden horloge, dat veran derd werd in een pad. Maar ja, wij kennen hier boer Krelis allemaal als een echte fantast. Gelooft U dus maar niets van zijn verhaal." „Krelis lijkt me anders geen vent, die zulke verhalen uit zijn duim zuigt, professor," merkte smidje Verholen droog op. „Hij zuigt ze ook niet uit zijn duim," antwoordde professor Nosco. „Hij vertelt gewoon verder, wat hem op zijn beurt is verteld door vader en grootvader. Het zijn immers eeuw enoude overleveringen, die hier rondwaren. Leest U maar eens na wat professor Santtroofer in zijn inleidende beschouwingen hierover schrijft: de Zwarte Kludde zou dui delijk in verband staan met de my then aller volken en tijden. Zijn wetenschappelijke klassering lijkt 'mij erg zwak. Professor de Cinck daarentegen ziet noodlotsmachten als wedergeboren achtergronden van de gegroepeerde Kludde-cy- clus\Het duizelt me, pro fessor," stamelde smidje Verholen. „Ik snap er geen biet van!" Pro fessor glimlachte fijntjes en zei: „Ach ja, hoe dom van mij! Slechts na jarenlange, ijverige studie kan men de kennis hierover eigen ma ken. Edoch. ik zie, dat het mijn tijd is. Het was mij aangenaam kennis met U gemaakt te hebben. Mijnheer, uw dienaar! Gegroet en tot ziens!" Zwierig maakte pro fessor Nosco een buiging en even later was hij verdwenen.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7