Gemeenteraad Sprang-Capelle Elftal krijgt flinke Eendracht Aalst" SACRAMENTSPROCESSIE trekt a.s. zondag door Besoijen. Langstraats dobber aan Alfons Roxs schoenfournituren vierde zilveren bestaanfeest Officiële ingebruikname van gemoderniseerd bedrijfspand Bossche kleding-service U belt 2971 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 JUNI 1963 KLEDING-VERHUUR Waalwijks Belang 35' lokaal, op meerdere velden tegelijk. Voor de toeschouwers is deze gang van zaken na tuurlijk bijzonder interessant, omdat zij dan hun aandacht naar gelieve over verschillen de wedstrijden kunnen verdelen. Men kan er verzekerd van zijn meerdere aantrekkelijke partijen te zien, want de 3 best geklasseerde overgangsklassers van distr. Zuid zullen aan treden. Het Ataktoernooi heeft in de loop der jaren dan ook een goede klank gekre gen in de volleybalwereld. P.V. WASPIK Wedvlucht Pont St. Maxence, 154 duiven, afstand 313 km: 1, 18, 28, 29, 46 W Donks; 2, 21 A Smits; 3, 4, 6, 17, 20, 33, 34, 36, 37 P de Graauw; 5, 47 J Gommers; 7, 39 M Bax; 8, 14, 30 C J de Rooij; 9, 24, 26 A v Tilborgh; 10 Oerlemans; 11, 13, 16 B Verduijn; 12, 31, 43, 44 H Treffers; 15 F v Onzenoort; 19, 42 Th Gijsman; 22, 48 A Faro; 23, 25, 38, 40 H Nerings; 27, 41 P Timmers; 32 P Emmers; 35 K Schmits; 45 M Timmers; 49 P v Dongen. Uitslag St. Denis, 158 duiven, afstand 358 km: 1, 22, 28 W Donks; 2, 3, 41 C J de Rooij; 4, 39 Th Gijsman; 5, 6, 9, 12, 36 J Timmers; 7 15, 23 B Verduijn; 8 J Gom mers; 10, 13, 17, 20, 24, 32, 40 P de Graauw; 11, 16, 37 Ff Nerings; 14, 31 33 H Treffers; 18, 26, 27 P Emmers; 19, 35, 38 K Schmits; 21, 25 F v Onzenoort; 29 M Bax; '30 F v d Mosselaar; 34 Krooswijk. P.V. DE REISDUIF Uitslag wedvlucht vanuit Creil: 1, 5 D Smits; 2, 3, 10, 14 S Selders; 4, 8, 12, 13 C Fitters; 6, 7 J v d Hoof; Elshout; 9 A de Wit. 8, 15 P v d MEDISCHE DIENST Het a.s. weekend zal de praktijk van dok ter Wijffels worden waargenomen door dok ter Gerlach uit Capelle, tel. 350. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 16 jumi: 9.30 uur en 14.30 uur de heer A. van Scher- penzeel uit Nieuw-Veen. POORTERS OP DISTR.-WEDSTRIJD De poorters van 't Servatiusgilde zullen samen met de afd. Haarsteeg het district Langstraat mogen vertegenwoordigen op de a.s. diocesane wedstrijden. Deze uitverkie zing danken de poorters aan hun prestaties tijdens een distr.-toernooi in de Drunense duinen. Na een dag van sport en spel had Haarsteeg 381 pt. verzameld, op de hielen gevolgd door Servatius uit Waspik-Boven met 378 pt. VOETBAL-DERBY. Op het terrein in Waspik-Boven zullen a.s. zondag de eerste elftallen van de Was- pikse voetbalclubs elkaar ontmoeten. White Boys en Waspik zullen daar strijden om de hegomonie. Omtrent de uitslag is er weinig of niets te voorspellen. Immers tegenover 't feit dat Waspik op de ranglijst beter staat geklasseerd, staat de monster-overwinning van White Boys, zoals Waspik die nog niet heeft kunnen behalen. Aan belangstelling zal het weer niet ontbreken. De gemeenteraad van Sprang-Capelle kwam j.l. maandagavond in openbare ver gadering bijeen, onder leiding van burge meester M. van Prooijen. In verband met het overlijden van de vroegere burgemeester van Sprang-Capelle, wijlen burgemeester A. Smit van Hazers- woude, sprak de voorzitter de volgende herdenkingsrede uit, die door de raad staan de werd aangehoord „Vrij onverwacht, midden uit het werk dat hem lief was enwaarin hij opging, menselijkerwijze gesproken op een leeftijd, waarop naar onze berekening de levens avond zich nog maar flauwtjes gaat aan kondigen en wij nog zoveel verwachtingen van het leven menen te mogen koesteren, is oud-burgemeester A. Smit opgeroepen door Hem, Die ons aller leven in Zijn hand houdt en Die aan allen en alles de tijd heeft gesteld. Op dinsdag, 5 juni 1963, kwam aan dit leven een einde. Hoewel hij in de korte ambtsperiode, welke hem in Hazerswoude is toegemeten geweest, belangrijk en vruchtbaar werk heeft mogen verrichten, men ik toch te mo gen zeggen, dat het zwaartepunt van zijn loopbaan, het voornaamste deel van zijn levenstaak, hier in Sprang-Capelle heeft ge legen. Van 1 november 1934 tot 1 augustus 1959 heeft hij hier het ambt van burge meester bekleed en leiding gegeven aan het bestuur dezer gemeente. Het zijn geen gemakkelijke jaren geweest die hij hier heeft doorgebracht. Wij kunnen ze in drie woorden samen vatten crisis, bezetting en opbouw. En ieder die deze jaren heeft meege maakt, iedere insider, weet welk een zee van problemen en moeilijkheden achter de ze woorden verscholen liggen. En in dit alles stond dan de figuur van de burgemeester in de frontlinie en concentreerde het werk zich rondom hem. Het is duidelijk, dat het niet anders kan, dat men onder die om standigheden niet altijd onverdeelde bijval zal vinden. Wanbegrip, teleurstellingen, ver driet en leed zijn hem daarbij niet bespaard gebleven. Maar met een variant op een woord van ons aloude Wilhelmus, kan ook van hem gezegd worden „Standvastig is gebleven, zijn hart in tegenspoed". Hij is getrouw gebleven aan zijn woord, aan zijn Koningin en aan zijn Vaderland. Hij heeft voor zijn gemeente en haar in gezetenen gestreden en op de bres gestaan en op uitnemende wijze de belangen van de gemeente en van haar ingezetenen behaT- tigd. Met name in de bezettingsjaren 1940 - 1945 heeft hij onder moeilijke omstandig heden van grote moed en beproefde vader landsliefde blijk gegeven. Uw Raad heeft op ruime wijze zijn waar dering voor het werk van burgemeester Smit tot uitdrukking gebracht bij zijn vertrek naar Hazerswoude, o.m. door hem tot ere burger van Sprang-Capelle te benoemen, zulks op grond van zijn grote verdiensten voor de gehele gemeenschap van Sprang- Capelle. Met waardering en dankbaarhed zullen wij blijven gedenken hetgeen burgemeester Smit in het belang van Sprang-Capelle heeft gedaan. Onze gedachten gaan in deze ure uit naar zijn vrouw en kinderen en naar zijn bejaar de ouders. Moge God de Heer hen troosten en ster ken bij dit verlies." Op verzoek van de voorzitter wordt door de raad hierna een minuut stilte in acht ge nomen. Als nestor van de raad dankt de heer Ros de voorzitter voor het gesprokene ter nagedachtenis van burgemeester Smit. De voorzitter stelt dan aan de orde punt 2 van de agenda voor deze vergadering Verlening van een aanvullend krediet voor de verbetering van de Poolsestraat. Voor de verbetering van de Poolsestraat werd een krediet verleend in totaal groot f 58460,59. Bij de oorspronkelijke raming van dit werk was evenwel verzuimd reke ning te houden met enige noodzakelijke voorzieningen als huisaansluitingen op de riolering voor de toekomstige woningbouw aan de zuidzijde van de straat, bijkomende kosten voor grondaankoop, afrasteringen en ophoging van tuintjes e.d., waarvoor een aanvullend krediet van f 5700 nodig is. Bovendien is bij de opzet er van uitge gaan, dat slechts het wegdek voor zover de verbreding van de weg betreft, zou worden bijgewerkt met koudasfaltbeton en verder het gehele wegdek zou worden voorzien van een slijtlaag in het kader van het jaarlijks onderhoud der wegen. B. en W. zijn thans echter van mening dat het wenselijker is een geheel nieuw wegdek in de Poolsestraat aan te brengen, waarvoor de kosten worden geraamd op f 11.300. - Hierdoor zal een besparing worden verkre gen op het onderhoud van de weg, zodat het periodiek aanbrengen van een slijtlaag ach terwege kan blijven en gedurende 15 jaar geen Onderhoud nodig zal zijn. Daar in die tijd anders viermaal een slijtlaag zou moe ten worden aangebracht, wat totaal een be drag van f 6600 zou vragen, zal het nieuwe wegdek in feite slechts rond f 5300.- duur der zijn, waarom B. en W. voorstelden een aanvullend krediet te verlenen van f 17.000. De voorzitter lichte dit punt nog in 't kort toe en zegt dat B. en W. hebben gemeend met deze kwestie niet te wachten tot de raadsvergadering op 't einde van de maand, maar deze vergadering hebben bijeengeroe pen, opdat het werk voortgang kan hebben. De heer Kuijsten kon zich geheel met het voorstel verenigen, maar vroeg om een op heldering van het pre-advies, welke door de voorzitter werd gegeven, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Nadat de 40e wijziging van de gemeente begroting 1962, betrekking hebbend op het behandelde agendapunt was aangenomen, kon de voorzitter deze korte vergadering sluiten. BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH Donderdagmorgen iets na elven heeft burgemeester J. L. P. M. Teijs- sen, door een sleutel om te draaien, het bedrijfspand van Alfons Roxs aan de Grotestraat officieel in gebruik gesteld. De zesjarige Fonny van Delft (kleinzoon van de heer Roxs) metsel de hierna in de hal van het bedrijf een gedenksteen in. Tal van zaken relaties uit binnen- en buitenland woonden deze korte plechtigheid bij. Burgemeester Teijssen zei in zijn felicitatie-woord, bijzonder prettig gestemd te zijn, dit uitgebreide en ge moderniseerde bedrijf te mogen her openen. Hij betoogde, dat de direc tie, door dit bedrijf deze metamor phose en deze expansie te laten on dergaan, bewezen heeft, dat het een bedrijf is waar leven in zit. Hij be nadrukte tevens, dat het bedrijf zich niet alleen heeft gestabiliseerd, maar tevens dat het een plaats onder an dere soortgelijke bedrijven heeft in genomen, die niet gering te noemen is. Hij meende dat het daarom wel op zijn plaats was om tot de directie woorden van geluk te spreken en te vens tot alle medewerkers en mede werksters. „Ik ben ervan overtuigd", aldus burgemeester Teijssen, „dat het be drijf'. slechts aan een mijlpaal toe is". Omdat, zo meende hij, in dit bedrijf nog veel toekomstmuziek zit. „Het gebouw spreekt van een gezonde ont wikkeling, waar nog veel tot stand ge bracht kan worden". Hij zei dan ook te mogen veronderstellen, dat het be drijf in de naaste toekomst zich nog v verder zal ontplooien. Burgemeester Teijssen werd door mevrouw Roxs bij zijn aankomst wel- kom geheten. De heer Roxs, die se dert geruime tijd ziek is, kon de in gebruikneming niet bijwonen. 25 JAAR ALFONS ROXS Alfons Roxc vierde deze dag niet alleen de ingebruikname van een ge moderniseerd bedrijfspand, maar te vens het 25-jarig bestaan van de zaak. Doordat de heer Roxs zelf door ziekte niet in staat is aan het zaken leven deel te nemen, neemt zijn echt genote mevrouw Roxs de zaak waar. Zij wordt hierbij gesteund door twee zonen, de heren G. van Delft en Chr. van Delft, van wie eerstge noemde de boekbinderij en de leder waren voor zijn rekening neemt, ter wijl de heer Chr. van Delft zich voornamelijk met de leer- en schoen industrie bemoeit. De heer Roxs is 25 jaar geleden in 1938 met zijn bedrijf van start ge gaan in het ouderlijk huis aan de Grotestraat. Hierna werd de zaak overgeplaatst naar Baardwijk, ver volgens naar de Stationsstraat, opa tenslotte ondergebracht te worden in de oude schoenfabriek van Vesters aan de Grotestraat. De heer Roxs aarzelde niet, om het bestaande pand nagenoeg geheel te slopen, om er een beter, voor het be drijf geschikt pand, voor in de plaats te zetten. Zijn bedrijf groeide gestadig uit, zodat momenteel met een dertig man vast personeel wordt gewerkt, terwijl het bedrijf een kleine 120 thuiswerk sters in dienst heeft, die zich momen teel bezig houden met vlechtwerk, werk. Vroeger was Alfons Roxs meer een handelsbedrijf, terwijl in de latere jaren het tevens een toeleveringsbe drijf is geworden. Het is bijzonder jammer, dat de heer Roxs, die vijfentwintig jaar ge leden alleen is begonnen, voorname lijk met cambreurs van Muhr en Ben der, woensdagmorgen geen getuige is kunnen zijn van de ingebruikneming van een bedrijfspand, dat, onder ar chitectuur van de heer Mekel, tot stand gekomen, voor de zaak een hele vooruitgang betekent. GEROOFD GOUD WAS NIET OP SCHIP De Nederlandse kustvaarder Zaan- stroom, waarop zich volgens een ano nieme tip aan Scotland Yard veertig geroofde goudstaven met een totale waarde van ruim 2 miljoen gulden zouden bevinden, is dinsdagmiddag zijn wekelijkse reis naar Londen be gonnen. De lading van de Zaan- stroom, ruim zes ton stukgoederen, is geheel door de douane en de recher che doorzocht. Het goud dat 24 mei door gemaskerde bandieten in Lon den werd geroofd, werd echter niet gevonden. Het onderzoek is gestaakt. AKKOORD IN MANILLA De ministers van Buitenlandse Za ken van Indonesië (Soebandrio), de Filippijnen (Pelaez) en Malakka (Ra- zak) hebben hun instemming be tuigd met het Filippijnse voorstel om een Maleise statenbond te vormen. Zij „beschouwen het als een middel, om hun landen zeer nauw met elkaar te verbinden". Dit wil niet zeggen, dat nu ook al besloten is direct tot de vorming van een dergelijke federatie over te gaan, maar in elk geval zijn de grote moeilijkheden, die dit ge deelte van Azië bedreigden, door de conferentie Van Manilla uit de we reld geholpen. Die moeilijkheden wa ren veroorzaakt door het plan van Malakka om samen met Brits-Noord- Borneo en Singapore een Maleise fe deratie te vormen. De Waalwijkse Sacramentsprocessie, die zondag 16 juni zal worden ge houden, trekt dit jaar door een gedeelte van de parochie O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. De processie wordt in de Bernhardstraat en de Wilhelminastraat opgesteld, waar om 10 minuten over half drie zal worden vertrokken, Via de Julianastraat, BurgMoopenlaan, Burg. Verwielstraat en de Grotestraat zal de processie op het Raadhuisplein aankomenwaar om 16 uur een plechtig sluitingslof zal worden ge houden. Dat het er zaterdagavond op het W.S.C.-terrein, waar om half zeven, de voetbalwedstrijd „Langstraats elftal" contra „Eendracht Aalst" uit België zal worden gespeeld, gaat spannen, staat als een paal boven wa ter. De Langstraters zijn niet van plan zich zonder meer een over wicht te laten opleggen door de Belgen, terwijl van de andere kant 't Belgische elftal van dergelijke kwaliteit is, dat onze mensen uit de Langstraat toch wel alles op alles zullen moeten zetten willen zij er aan te pas komen. Beide elftallen zijn met de beste bedoelingen bezield en ieder meent voorzich, dat een overwinning vast staat, hetgeen al leen de spanning slechts ten goede kan komen. Voor de wereldoorlog van 1914- 1918, bestonden er in Aalst enkele voetbalclubs, die alle min of meer politiek gekleurd waren. Tijdens de eerste wereldoorlog moesten de voetbalverenigingen hun activitei ten staken, onder meer ook omdat het merendeel van de spelers aan 't IJzerfront was gelegerd. Tijdens deze bezettingstijd, hebben de be schikbare spelers in Aalst een club opgericht, die de naam „Eendracht" kreeg en die de grondslag is gewor den voor de thans bestaande club „Eendracht Aalst", doordat na de wapenstilstand van 1918 het meren- Opstelling Langstraats elftal. deel van de oudspelers tot de club toetraden. In 1919 werd de club omgedoopt tot „Eendracht Aalst", die al spoe dig toe trad tot de K.B.V.B. met als stamnummer 90. De club speelt on der de kleuren wit-zwart. Na met wisselende kansen, maar toch uiteindelijk zegevierend, de provinciale afdelingen te hebben doorgemaakt, werd in 19321933 de promotie naar een hogere afde ling afgedwongen. In 1935-1936 wist het elftal het zelfs zover te brengen, dat het naar de eerste divisie promoveerde, LateSC _ki.sfaJi f.< U-- I waarna in 1938-1939 de promotie naar de ere afdeling (hoogste af deling in België) volgde. In 1946-1947 volgde voor „Een dracht Aalst" de degradatie, die werd veroorzaakt door de nieuwe indeling van verschillende elftallen, waarbij de ere afdeling voortaan le divisie werd genoemd. In 1959-1960 bereikte „Eendracht Aalst" opnieuw de eerste divisie, maar jammer genoeg volgde in het jaar daarop de onherroepelijke de gradatie naar de 2e divisie waarin de club nu nog speelt. De club beschikt momenteel over 8 jeugdploegen, die allemaal als eerste zijn geëindigd. Op 8 en 9 ju ni eindigden de junioren bij een tournooi dat door NO AD in Tilburg was georganiseerd op de tweede plaats. Het elftal dat aanstaande zaterdag tegen het Langstraats elftal zal uit komen is als volgt opgesteld. S. Verschuren (Raamsdonk) A. Kouwenberg (W.S.C.) C. Beer ens (Baardwijk) J. Joore (Veerse Boys) R. v. d. Leur (R.K.C.) P. Avontuur (R.W.B.) M. Zijlmans (Veerse Boys) H. Passier (R.K.C.) M. v. d. Schans (S.S.C.) J. Bruurmijn (R.W.B.) Scheidsrechter GrensrechtersJ Opstelling „Eendracht Aalst": Vankeizersbilek Reus 9 L. Blom de Gouw en P. Dalmeijer van Hoecke Hooge Elegeert Locklefer Tack Pfaff Suys W. Schipperen (Veerse Boys) v. d. Eist v. d. Borght RESERVES: 1. 2. 3. H. van Peer (S.S.C.) J. Mandemakers (W.S.C.) B. van Hoof (Baardwijk) Reserve-doelman A. Eekels (R.K.C.) De Waalwijkse processie, die in 1956 voor het eerst werd gehouden met als deelnemende groepen de Sa- cramentsgroep en de Lijdensgroep, werd in 1957 uitgebreid met de Ma- riagroep, in 1958 met de Tarcisius- groep en in 1960 met de groep Koor zang, zal het volgend jaar worden uitgebreid met de groep Het ge zaaide graan. Afhankelijk van de jaarlijkse bijdragen van de katholieke gezinnen zal een successievelijke uit breiding volgen met de groepen Het offer van Melchisedech, Mozes, Aaron en het Paaslam., Ark des Verbonds, Abraham en Isaac en Hun behoort het rijk der Hemelen. Het bestuur van de Stichting Sa cramentsprocessie Waalwijk doet een beroep op de bevolking zoveel mo gelijk bloemen ter beschikking te stellen, die kunnen worden gebruikt als strooisel voor de bruidjes. Op de dag van de processie tussen 10 en 12 uur zullen kinderen langs komen om deze bloemen op te halen. Volgorde van groepen in de processie Processiekruis, begeleid door licht dragers en akolieten. Bazuinblazers en roffelaars van de K.A.J.-Drumband. Lagere meisjesscholen en lagere jongensscholen. Vertegenwoordiging van alle in Waalwijk gevestigde lagere scholen. Groep "Koorzang". Gymnastiekvereniging O.W.S. Mariagroep. Groep Bruidjes. Lijdensgroep. Als beste technische speler wordt Elegeert genoemd. Van der Eist heeft in het ex internationaal elftal B gespeeld. Locklefer (Nederlander a van geboorte) is aanvoerder. Van der Borght heeft in het militaire nationale elftal gespeeld. Zoals wij reeds schreven zal van Haren's muziekkorps deze wedstrijd muzi kaal opluisteren. Het korps zal voor de wedstrijd en tijdens de rust een show ten beste geven. Om kwart over vijf komt deze har monie op het Raadhuisplein aan, waarna via de Grotestraat, Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stations straat, Grotestraat, Putstraat en Olympiaweg naar het W.S.C.-ter rein wordt getrokken. De terug tocht leidt via de Olympiaweg, Put straat, Vredesplein, Wilhelminastr., Grotestraat naar het Raadhuisplein, waar bij goed weer front zal wor den gemaakt, terwijl nog enkele marsen zullen worden geblazen 't muziekkorps van van Haren be staat uit totaal 65 personen. Groep Bruidjes. Tarcisiusgroep. Groep bruidjes met Lam Gods. Sacramentsgroep Vrouwelijke religieuzen. Mannelijke religieuzen. Priesters. Akolieten met lichten, bellen, bloe men en wierook. Gilde St. Crispinus en Crispinia- nus. De Heilige Eucharistie. Gilde St. Ambrosius. Kerkbestuur van de parochies St. Antonius, St. Clemens, St. Jan en O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Gemeentebestuur van Waalwijk. Colleges van collectanten van de parochies St. Antonius, St. Clemens, St. Jan en O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. St. Vincentiusverenigingen. R.K. Raadsfractie van de gemeen te Waalwijk. Godsdienstige verenigingen t.w. Congregaties. Maria Legioen. Vereniging van het H. Sacrament in de par. van St. Antonius. Derde orde van de H. Franciscus. Genootschap v. d. Stille Omgang. Missie-comité's. Processie Waalwijk-Handel. Caritatieve verenigingen, t.w. St. Elisabethverenigingen. Sociaal Caritatief Centrum. Caritas Groep v. d. Par. v. St. Ant. Katholieke Gezinszorg. Vrouwengilde. Onderwijsinstellingen, t.w. Dr. van Beurdenschool. Huishoud- en Industrieschool. Jongens ULO-school. Levensschool. Mater Amabilisschool. Dr. Mollercollege. MULO school voor meisjes. Nijverheidsschool. Vereniging „St. Bernardus". Zangkoor, samengesteld uit leden van de vier Waalwijkse kerkkoren. Jeugdbewegingen en sportvereni gingen, t.w. Andreas Zijlmansgroep. St. Clemensgroep. Pius XII-groep. Jeugdraad parochie St. Antonius. Jeugdcentrale par. St. Clemens. Stichting Jeugdbelangen parochie St. Jan. De Terp. St. Odagroep. Mixed Hockeyclub Waalwijk. F,K.C. W.S.C. .ëf; j Stands- en Vakorganisaties en overige instèllingen t,w. St. Adelbertvereniging. A.R.K.A. St. Christoffel Boerenstand. Bond van Bejaarden. K.A.J. K.A.V. K.A.B. met de 11 onderafdelingen. IC.J.M.V. St. Michaël. Middenstandsvereniging met de 9 onderafdelingen. N.C.B. Onderwijzersbond. W erkgevers vereniging Werknemende Middenstand. Alle toeschouwers, die de Proces sie willen volgen om op het Raad huisplein het plechtig Sluitingslof bij te wonen, kunnen zich achter de groe pen aansluiten. en het wordt ÊV besteld. V D jj! Slijterij - Wijnhandel DE LANGSTRAAT Grotestraat 200 - Waalwijk De Wijnhandel met uitsluitend kwaliteitsdranken SLAGERSGEZELLEN IN ROTTERDAM WILLEN „VIJFDAAGSE" Indien de werkgevers akkoord gaan met de voorstellen van de gezamen lijke bonden van werknemers zal in Rotterdam als eerste stad de 45-uri- ge werkweek voor het slagersbedrijf worden ingevoerd in de vorm van een vrije maandag. Een enquête onder de slagerspatroons zal in de komende week moeten uitwijzen of er genoeg animo is om de aan de reeds bestaan de winkelsluiting op maandagmiddag ook een vrije morgen te koppelen, die aan de slagers een vijfdaagse werk week kan bezorgen. Het voorstel is gelanceerd door de drie vakbonden en voorgelegd in de plaatselijke commissie voor het sla gersbedrijf. Deze vorm van werktijd verkorting werd door de werknemers als de meest ideale beschouwd en ver kozen boven een „vijfdaagse", die zou worden gevormd door vrije halve en hele uren op enkele dagen van de week. Er wordt verwacht, dat de pa troons het voorstel op korte termijn zullen aanvaarden. :1. •ik'

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6