wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Mevr. A. v. d. Plas-Coenraad te Kaatsheuvel met koninklijk zilver onderscheiden KAATSHEUVEL Harmonie St. Jan veertig jaar Receptie wordt hoogtepunt van hot toost Sluier «an geheimhouding rond veertig jarig jubileum zorgde voor aangename verrassing Abstracte schilder Spontane reactie Typerend Loon op Zand Berndijk VRIJDAG 21 JUNI 1963 85e JAARGANG No. 49 De tcho van het Zuióers Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" mevrouw van de Plas, die in de afge lopen veertig jaar heel wat meisjes een uitstekende opleiding heeft ge geven. Sinds een jaar heeft de jubilaresse er een taak bij gekregen, namelijk in- structrice aan de bedrijfsschool, die uitstekend floreert - dat is trou wens medio februari wel bewezen, toen het bedrijf sldasje bij een door de V.O.C. uitgeschreven landelijke wed strijd de tweede prijs wist te behalen. Deze week nog zal deze klas proef- examen moeten afleggen, terwijl vol gende maand het eindexamen volgt. „Ik hoop", zo betoogde mej. Dek kers, „dat alle meisjes zullen slagen, al was het alleen maar om Uw bezie lende leiding te belonen." Namens de directie overhandigde mej. H. Dekkers de jubilaresse een cadeau onder couvert, een prachtige bak met bloemen en vaste planten en bovendien een enorme taart. De heer v. d. Plas mocht een kist sigaren in ontvangst nemen. De heer Kerremans voerde tot slot namens het personeel het woord. Hij Vergeleek zich met een schilder die zich bezig houdt met abstracte schil derkunst, om zodoende de eigen schappen, de kwaliteiten en de om standigheden waaronder mevrouw v. d. Plas heeft gewerkt, tot uitdrukking te brengen. „Ik zou op het tableau het rood van uw vuur en enthousias me aanbrengen, het blauw van uw trouw, het zwart en grijs van de don kere en soms grauwe dagen die zich ook op dit bedrijf voordeden en het oranje dat zou herinneren aan deze koninklijke onderscheiding". De heer Kerremans besloot met te zeggen, dat wanneer dit tableau ter beoordeling zou worden ingestuurd, 't zou worden onderscheiden met een zilveren medaille, omdat het tableau de personificatie was van de jubila resse, die deze morgen ook met het koninklijk zilver was onderscheiden. Drs. A. J. M. van Rooy, loco-burgemeester, speldt bij mevr. v. d. Plas de zilveren onderscheiding op. Mej. H. Dekkers kijkt vol belangstelling toe. Er heerste dinsdagmorgen onder het personeel van Dekkers' Kleding industrie, gevestigd aan de Gasthuisstraat in Kaatsheuvel, een gevoel van onzekerheid, toen rond tien uur de claxon iedereen uitnodigde naar de bedrijfscantine te komen Eenzelfde sluier van geheimzinnigheid was er gelegd rond het do<?n en laten van mevrouw van de Plas-Coenraad, die op vriendelijk ver zoek van de directie van het bedrijf, deze morgen ,,op zijn zondags" was verschenen, omdat zij zo haar was verteld, mee naar Rotterdam moest om een mode-show te gaan zien. Met evenveel slinkse han digheidjes had men de heer van de Plas in zijn zondags pak gekregen 'en dank zij de medewerking van de personeelschef van Landis en Gyr te Waalwijk, waar de heer v. d. Plas werkzaam is, belandde hij op tijd in Kaatsheuvel. Het gevolg van dit alles was, dat niemand, behalve de directie uiter aard, precies wist wat er nu gaande was. Dat werd dan ook eerst duidelijk gemaakt door de loco-burgemeester van de gemeente Loon op Zand - Kaatsheuvel, drs. A. J. M. van Rooy, die met een enkel woord de reden van zijn komst en die van de gemeente secretaris de heer van Nieuwstadt duidelijk maakte. De reactie van de aanwezigen en bijzonder die van mevrouw v. d. Plas was dan ook treffend, toen de heer v. Rooy naar voren bracht dat het hier het veertig-jarig jubileum van me vrouw v. d. Plas betrof. De loco-burgemeester zei graag naar het bedrijf gekomen te zijn, om op deze wijze nog duidelijker de waardering die men heeft, voor iemand, die veertig jaar lang onafge broken trouw, vakbekwaamheid en ijver in dienst heeft gesteld van het bedrijf, tot uitdrukking te brengen. Hij meende dat dit ook voor de directie wel een gelukwensje waard was, omdat uit dit feit blijkt, dat er op het bedrijf een goede verstand houding en samenwerking heerst. Loco-burgemeester v. Rooy bracht niet alleen naar voren, dat mevrouw v. d. Plas veertig jaar in dienst was van het bedrijf, maar tevens dat zij meer dan dertig jaar lang de functie van chef heeft bekleed in het naai atelier, terwijl zij de laatste tijd te vens als instructrice fungeert op de bedrijfsschool in het kader van de V.O.C. „Deze trouwdeze kunde en vak bekwaamheid", aldus drs. van Rooy, „zijn mede de aanleiding geweest om u te onderscheiden met de ere-me- daille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau." Mej. H. Dekkers, directielid van het bedrijf, noemde deze dag van bij zonder belang voor de firma, maar vooral ook voor mevrouw van de Plas. Zij bracht in herinnering hoe veertig jaar geleden Anna Coenraad bij het piepjonge bedrijf haar dien sten kwam aanbieden. „Eigenlijk vraag ik mij af, wie nu zijn diensten is komen aan bieden", aldus mejuffrouw Dekkers, die memoreerde, dat beide dames el kaar reeds lang voor de jubilaresse haar intrede deed bij Dekkers' Kle dingindustrie, kenden. Zij noemde het typerend, dat ver schillende kinderen van meisjes die in vroegere jaren op het bedrijf heb ben gewerkt en die omdat zij gingen trouwen het bedrijf verlieten, nu op hetzelfde bedrijf als hun moeder werkzaam zijn. Mej. Dekkers meende, dat dit voor een groot deel te danken was aan GEMEENTERAAD LOON OP ZAND De gemeenteraad van Loon op Zand-Kaatsheuvel komt aanstaande Vrijdag 21 juni in openbare vergade ring bijeen. In verband met het feit, dat op die avond een grote oefening zal worden gehouden door de vrijwillige brand weer en de B.B. zal de vergadering in het gebouw gemeentewerken wor den gehouden. Aanvang van de gemeentevergade ring is gesteld op half acht. Agenda 1. Vaststelling notulen van de vergadering van 27 mei 1963. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van be grotingen. 4. Voorstel tot het doen van grondtransacties. 5. Voorstel tot het' benoemen van de heer J. Hoevenberg te En schede tot hoofd van de openbare la gere school aan de Lage Zandschel te Kaatsheuvel. 6. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van woningen. 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 9 april 1963 tot het verstrekken van een hypothecaire geldlening. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet. 9. Voorstel tot het verlenen van garantie. 10. Rondvraag. GEMEENTE GAAT 27 WONIN GEN ONBEWOONBAAR VERKLAREN. Niet minder dan 27 woningen zul len binnen afzienbare tijd worden on derscheiden met het predikaat „on bewoonbaar". Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel stalling voor de leidsters en kleuters. Het bestuur van de eenklassige kleuterschool heeft zich middels een schrijven tot het college van B. en W. gericht om medewerking te wil len verlenen voor het aanbrengen van een centrale verwarming in deze school. De oliekachels waarmee men de afgelopen wintermaanden heeft gestookt blijken niet voldoende te zijn, waardoor men regelmatig zon der drink-, was. en spoelwater zat. Dit bezwaar kan worden opgeheven wanneer de school van een centrale verwarming wordt voorzien. BRANDWEER EN ZELFBE- SCHERMINGSPLOEGEN GAAN OEFENEN Vrijdag 21 juni, 's avonds om acht uur, zal een grootscheepse oefening worden gehouden door de vrijwillige brandweren van KaatsheuvelLoon- op Zand en St. Joachimsmoer, in sa menwerking met zelfbeschermings- en reddingsploegen van Kaatsheuvel. Een drietal „getroffen" bedrijven in de omgeving van de Peperstraat zullen in deze oefening worden be trokken, waarbij de realiteit zoveel mogelijk zal worden benaderd door ontploffingenvuurhaarden 'enz. Gezien de propagandistische waar de, welke aan deze oefening onge twijfeld tevens ten grondslag ligt, zullen eventuele belangstellenden, voor zover dit mogelijk is, in de ge legenheid worden gesteld een en an der van nabij mee te maken. Het ligt in de bedoeling dat de brandweer na afloop nog 'n spuitdemonstratie geeft op de Markt. VERGADERING WIT-GELE KRUIS Het Wit-Gele Kruis te Kaatsheu vel houdt vrijdag 21 juni om 8 uur de jaarlijkse ledenvergadering in het wijkgebouw aan de Vossenbergse- laan. De agenda bevat o.a. financieel verslag over 1962, vaststelling van 't huishoudelijk reglement, bestuurs verkiezing (de aftredende bestuursle den stellen zich herkiesbaar), alsme de een voorstel tot verhoging van de contributie. Deze vergadering is voor leden toegankelijk op vertoon van de lid maatschapskaart voor het jaar 1963. NIEUWS HANDBALVER. DESK Het tweede heren-seniorenteam be haalde zaterdag voor de competitie een 10-4 overwinning op Uno Ani mo. Het eerste team van de heren senioren en de dames-junioren na men zondag deel aan het tournooi te Oisterwijk. De resultaten van de da mes waren: Gilze - Desk 1-4; Ta- xandria-Desk 1-3; Desk-Volt 3-3, waardoor zij in de eindrang schikking op de tweede plaats ein digden. Ook de heren lieten zich in hun poule niet onbetuigd, gezien de volgende uitslagenBlauw Wit - Desk 6 - 3DVS - Desk 2 7Lon- ga - Desk 3-5; Uno Animo - Desk 1-4, waardoor zij eveneens de 2e prijs behaalden. Beide teams moch ten tijdens de bal-avond uit handen van de burgemeester van Oisterwijk een beker in ontvangst nemen. De laatste van de contact-bijeen komsten, die allen in het teken ston den van een biljart- en rikconcours, is een zeer geslaagde avond gewor den. De organisatoren reikten aan de winnaars enkele leuke prijzen uit, ter wijl alle deelnemers nog werden ver rast met een gebraden haantje en en kele consumpties. Tussen de bedrij ven door vermaakten naast de heren zich ook de dames nog met een spel letje barakken. Voor de meisjes- en jongensadspi- ranten staat er ook weer een gezellig en sportief uitstapje op het program ma, namelijk een tournooi, dat op zondag 30 juni georganiseerd wordt door de handbalvereniging IVO te Teteringen. De heren-senioren en junioren, als mede de dames-junioren gaan zon dag a.s. gezamenlijk naar Tilburg, waar zal worden deelgenomen aan 't grote zevenhandbal-toumooi, dat door de ver. DVS wordt georgani seerd. Om 10 uur precies wordt per rijwiel vanaf het patronaat vertrok ken. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6, Loon- opzand, tel. 04166 - 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dikter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. Het college van B. en W. stelt de leden van de raad, die aanstaande vrijdag in openbare vergadering bij eenkomen voor zich met dit voorstel accoord te verklaren. Alle 27 woningen zijn gelegen aan de Berndijkstraat. Door de hoofd-in- genieur-directeur van de volkshuis vesting en bouwnijverheid, tevens waarnemend directeur van de volks gezondheid is bij het college van B. en W. aangaande deze woningen ad- Over het feestprogramma in verband met de viering van het veertig-jarig bestaan van de harmonie St. Jan gaven we reeds 'n korte samenvatting. Het feestcomité onder leiding van voorzitter W. Soeterboek vestigde echter nog eens onze speciale aandacht op de receptie, waarmee 't feest zaterdagmiddag om 3 uur zal worden geopend. We mogen niet uit de school klappen, maar uit de vertrouwde mededelingen, die ons werden ge daan, hebben we kunnen opmaken, dat het comité hieraan niet voor niets bijzondere zorg heeft besteed. Deze receptie, die tot half zes speciaal is belegd voor genodigden, wordt werkelijk een der hoogtepunten van dit feest,'en het jubilerende gezelschap zal daarbij met enkele verrassingen worden geconfronteerd, die beslist niet onwelkom zullen zijn. De bewoners van Berkdijk en Kaatsheuveldie St. Jan een goed hart toedragen, krijgen van half zes tot tot zes uur gelegenheid hun gelukwensen aan te bieden. Maandagavond maakt St. Jan een muzikale rondwandeling. vies uitgebracht, waarin onder meer wordt gesteld, dat uit hygiënisch oog punt ernstige bedenkingen bestaan tegen eventuele verdere bewoning van deze panden, terwijl de wonin gen in een dermate slechte staat ver keren, dat zij niet meer door het aan brengen van verbeteringen in bewoon bare staat zijn te brengen. Voor de woningen 9, 11 tot en met 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 39, 41, 43, 45, 47, 49 en 51 zal de ontrui mingstermijn worden vastgesteld op een half jaar. Voor woning nummer 30 is deze termijn gesteld op 2 maanden. RIJWIELSTALLING EN BERG PLAATS VOOR KLEUTERBOS. Wanneer de raad van de gemeen te Loon op Zand-Kaatsheuvel vrij dagavond goedkeuring hecht aan een door het college van B. en W. in gediend voorstel, zal de kleuterschool aan de Besouwstraat binnenkort de beschikking krijgen over een fietsen- R.K.V.V. UNO ANIMO De afdeling veteranen van Uno Animo organiseert op zaterdag 22 juni een groot veteranentournooi op het Uno Animo-ter- rein. De wedstrijden beginnen om 2 uur n.m. en eindigen om pl.m. 18.30 uur. Na afloop van de wedstrijden gaan de deelne mende verenigingen naar de zaal van Con cordia, alwaar zal worden aangezeten aan een koffietafel. Direct na de koffietafel zal de prijsuitreiking plaats vinden. Het verde re van de avond zal in eenen gezellig samen zijn worden doorgebracht. Aan dit tournooi zullen de volgende ver enigingen deelnemen TAC, SET, SVG, Zigo, Hyronimus, Baardwijk, DVO uit Vos- selaer (België) en Uno Animo. Bij gunstig weer zal dit voor de sport liefhebbers een mooie gelegenheid zijn om de oude rivalen nog eens tegen elkaar in actie te zien. P.V. DE LUCHTBODE Wedvlucht vanuit Orleans, d.d. 15 juni, deelname 87 duiven: A J v Dongen 1, 20; A Beerendonk 2; P v Noye 3; A Beerens 4, 5, 7, 9, 18; A v d Velden 6, 14; M Vera 8; H v d Linden 10, 15; H Leermakers 11; N Damen 12, 19, 22; W v d Ven 13; A Spapens 16, 17; Gebr. IJpelaar 21. Wedvlucht vanuit St. Ghislain d.d. 16 ju ni, deelname 105 duiven: G Schoenmakers 1, 13; Gebrs IJpelaar 2, 16, 27; Sjef van Dongen 3, 24; B v Iersel 4; N Damen 5, 7, 9; Jo v Broekhoven 6; J Aarts 8; K v Esch 10, 11, 12, 17, 19, 25; J v Dongen 14; A C v d Velden 15, 21; M Maas 18; M Goudziers 20, 26; H Leermakers 22; A Aarts 23. DAMES-JUDO Naast de goed functionerende heren judo club, wordt er nu ook een dames judo-club opgericht. Daar voor het dames-judo en vooral het ju jitsie een zelfverdedigingssport Is, die naast de prettige sportsfeer, waarin dit beoefend wordt, ook wel eens nuttig kan zijn wanneer 't er op aan komt zichzelf te verdedigen. Een persoon die twee jaar de ju jitsie-sport beoefend heeft, kan zonder moeite twee ongeoefende mannen neerslaan. Zelfs taxi-chauffeurs worden er op gewe zen deze sport te beoefenen. Dames vanaf 16 jaar, die interesse heb ben in deze sport, kunnen zich opgeven bij dhr. B. Remmeren, Antoniusstraat, of a.s. zondag vanaf 11.30 uur tot 12.30 uur in het patronaat van Berndijk, alwaar men ook op donderdagavond van 8 - 9.30 uur terecht kan. Leider is dhr. P. E. Beljaart, 4e dan, uit Tilburg. Trainer dhr. B. Remmeren; beide heren willen graag e.e.a. toelichten. JUDO. Zondag 16 juni werden in de Schouw burg te Enschedé de Nederlandse kampi oenschappen van de Ron. Erk. N.J.J.A. in alle categorieën gehouden. Uit geheel Ne derland kwamen hier de beste judokers bij een om te komen tot de Ned. kampioenen. Ook dhr. B. Remmeren, trainer van de ju doclub Raatsheuvel was een van deze 40 judomannen. De heer van Bruggen, 6e dan, uit Den Haag, fungeerde als scheidsrech ter. Rampioen werd dhr. B. van Soest uit Tilburg, die verbonden is aan de sportschool Beljaarts. Deze 54 kg wegende jongeman kreeg ook partijen te verwerken tegen ju doka's van 100 kg. Hier bleek dus weer dat gewicht niet altijd een grote rol speelt. Dhr. Remmeren, ook verbonden aan de Sportschool Beljaart, bereikte de 10e plaats. - Voor de rechtbank te Brugge is 5 jaar geëist tegen de voortvluchtige directeur van de „Scheepswerven van Vlaanderen", een vroegere boekhou der, die in 6 jaar 50 millioen gulden heeft weten zoek te maken en nu heerlijk op Haïti zit. - In den Haag zal een monument van wijlen koningin Wilhelmina wor den opgericht.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 1