wAAlwi]kse en UnqstRAAtse couRAnt Uitstekend geslaagd lustrum-uitstapje van de Waalwijkse Ouden van Dagen In rusthuis te Bolsward gebeuren raadselachtige dingen Extra aanbieding De heer A. Meys tot erelid van het comité benoemd TOE MAAR Stassar Waalwijk ERE-LIDMAATSCHAP HET CABARET PROGRAMMA FRAUDE OP VERSCHILLENDE TECHNISCHE SCHOLEN vragen brillen van KALTER MANNENMODE 196B Zuiver wollen kostuums 119.- 't B/oekenhuis Raamsdonk SPECIALE PASVORM, ZITTEN GEMAKKELIJK, LOPEN HEERLIJK Ter kennismaking WAARDEBON (geldig t/m 29 juni 1963) twee gulden en vijftig cent Stel niet uil, deze aanbieding geldl slechts 8 dagen. Neem dil voordeeltje en verlos uzelf van veel voetennarigheid BURGERKEUKEN Onrustige Zenuwen? ZONNEBRILLEN VRIJDAG 21 JUNI 1963 85e JAARGANG No. 49 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p, Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Ondanks het minder gunstige weer, hebben de Waalwijkse Ouden van Dagen j.l. dinsdag weer volop genoten van hun jaarlijks uitstapje dat ditmaal het derde lustrumuit stapje betekende. Zoals ieder jaar had het ijverige comité dit uitstap je ook nu weer perfect voorbereid en een fraaie route uitgestippeld. Dinsdagmiddag stonden in de ver schillende delen van Waalwijk de bussen gereed om de oudjes op te halen en naar het Vredesplein te brengen, waar om ongeveer 13.00 uur in een zestal bussen van de fir ma Mulders-Sars gezamelijk werd vertrokken. De tocht ging ditmaal over Loon op Zand, Udenhout, Hel- voirt, Vucht, St Michelsgestel, Schijndel en St. Oederode naar Boekei. De stemming was allerplezierigst toen het grote gezelschap in „Nia Domo" te Boekei arriveerde en ont vangen werd in de schitterende zaal van dit bedrijf. Direct kwa men de leden van het comité in ac tie, om de nodige consumtiebonnen te verstrekken, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt en die de toch al prima stemming nog verhoogde. Hier was het de voor zitter van het comité, de heer Th. Verwiel, die de oudjes namens het comité welkom heette en allen een prettige dag toewenste, waarna hij de heer Antoon Meijs verzocht op het podium te verschijnen in ver band met het feit, dat de heer Meijs besloten had, het voorzitterschap van het comité in andere handen over te dragen. Namens het gehele comité en na mens alle Ouden van Dagen werd de heer Meijs dank en hulde ge bracht voor het ontzaggelijke vele wat hij gedurende de afgelopen ja ren voor de Waalwijkse oudjes heeft gedaan. De heer Verwiel me moreerde het feit, dat het de heer Meijs was geweest, die 25 jaar ge leden het initiatief nam, om ook voor de Oude van Dagen van Waal wijk ieder jaar een uitstapje te or ganiseren. „Onder uw bezielende leiding", al dus de heer Verwiel, „zijn deze uit- BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk stapjes ieder jaar evenementen ge weest in 't leven van de Waalwijkse Ouden van Dagen, van alle gezind ten die hieraan de prettigste herin neringen bewaren en U dankbaar zijn voor al hetgeen wat U voor hen deed. Vanzelfsprekend werkte hieraan 't gehele comité mee, doch U was de stimulerende kracht waar alles om draaide. Ook het comité is U dankbaar voor de prettige wijze, waarop U steeds de vergaderingen wist te leiden en uw waardevolle adviezen, gepaard gaande met uw grote liefde voor de oudjes van Waalwijk, zorgde ieder jaar weer voor een prettig uitstapje, waaraan niet alleen de oudjes veel plezier beleefden, maar waaraan ook 't ge hele comité met groot enthousiasme deelnam. Naast de dank van oudjes en comtié heeft 't comité, dat uw heengaan zeer betreurt, gemeend U het erelidmaatschap te moéten aanbieden en we hopen van harte dat U dit erelidmaatschap wel zult willen aanvaarden. Hierdoor zal het contact tussen de oudjes, het comité en U behouden blijven, vooral het contact met de oudjes, die zo'n grote plaats in uw hart in nemen." 'n Daverend applaus on derstreepte de woorden van de heer Verwiel, terwijl een spontaan lang zal hij leven" diens woorden be krachtigde. Als stoffelijk bewijs van dankbaarheid bood hij de schei dende voorzitter een kist sigaren aan. De heer Meijs was zichtbaar ont roerd, door deze bewijzen van waardering en dankbaarheid. Op de eerste plaats bracht hij dank aan zijn mede comitéleden, die hem steeds hebben gesteund en spontane medewerking hebben verleend. „Zonder uw steun en medewer king". aldus de heer Meys, „was 't Elisabeth Taylor en Richard Bur ton, die samen in de film „Cleopa tra" optreden, gaan volgens de „Dai ly Sketch" waarschijnlijk in oktober trouwen. Voor „Liz", die 32 jaar oud is, zou dit het vierde en voor Burton 't tweede huwelijk zijn. voor mij niet mogelijk geweest, m'n functie te vervullen, zoals die be hoort te worden vervuld." Ook de Ouden van Dagen bracht hij dank voor de prettige wijze, waarop zij ieder jaar aan de uitstapjes hebben deelgenomen, en die mede daardoor steeds een succes zijn geworden. Ook de Waalwijkse bevolking en de zakenmensen van Waalwijk bracht de heer Meijs hartelijk dank voor de steeds verleende steun. Dank ook aan het Waalwijks Politiecorps dat ieder jaar weer bereid werd gevon den de grote stoet te escorteren. Hij bracht dank aan het Rode Kruis die 2 verpleegsters beschikbaar stelde en tenslotte aan de Coöperatie en Aveha voor de geschonken tracta- ties. „Ik heb mijn werk in het co mité steeds graag gedaan", aldus de heer Meijs, „en ik ben er trots op zo vele jaren aan de successen van de uitstapjes te hebben mogen mee werken. Ik dank U allen uit de grond van mijn hart, doch ik zou graag een extra woord richten tot de heer Antoon Tielen, de grote promotor van het comité, die in al die jaren bergen werk heeft ver zet en mij steeds trouw ter zijde heeft gestaan, aan hem dus een ex tra woord van dank. Ik geef U al len gaarne de verzekering dat ik steeds zal blijven medeleven en ben U dankbaar voor de aanbieding van het erelidmaatschap van het comité, dat ik gaarne aanvaard en dat mij in de toekomst in staat zal stellen het contact met U allen tegjg bewaren." Hierna werd wederom spontaan het „lang zal hij leven" - aangeheven, als een uiting van gro te dankbaarheid aan de scheidende voorzitter, die gedurende al die ja ren voor iedereen een vriend is ge worden. Na dit officiële gedeelte dat werd afgesloten met een extra rondje, was het woord aan het cabaretge zelschap ,Ton en Joop van Engelen' uit Waalwijk, die het gezelschap enkele buitengewoon aangename uren heeft bezorgd. Hun uiterst beschaafd en gevarieerd program ma werd op hoogstaande wijze ge bracht. De hoofdschotel van het programma was vanzelfsprekend voor rekening van de gebroeders van Engelen, doch het rijke pro gramma stond ook op een muzi kaal hoog peil door het optreden van het lid van het ensemble, de zanger Ben Vennemans uit Tilburg, die met fraaie stem en uitstekende voordracht enkele nummers ten beste gaf, w.o. de operette-schlager Wandergezel, Mooi Holland klein, Mijn Brabant, en tot slot het Wol- galied. Het optreden van de heer Vennemans vormde een der hoog tepunten van het rijke afwisselende programma. Evenals zijn optreden met het vrouwelijke lid van het ensemble, Corry Marinée, in het ontroerende duet „Oud Moedertje" waarin Corry Marinée zich naast een uitstekende cabaret-artiste ook als een prima zangeres ontpopte. Al met al, het comité heeft met het engageren van het Waal wij ksse Cabaretgezelschap Ton en Joop van Engelen ook ditmaal weer midden SPAAROVERSCHOT IN MEI 1963 De maand mei heeftzoals tot dus ver alle voorgaande maanden van dit jaar bijzonder gunstige resultaten voor de plaatselijke spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond, opgeleverd. In to taal werd f 235,6 miljoen ingelegd en 176,9 miljoen terugbetaald. Het excedent is derhalve f 58,7 miljoen, tegenover 40,9 miljoen in mei 1960. De Algemene Rekenkamer, de in stelling, die overal bijzonder scherp op de centen van de overheid past, heeft bij een flink aantal gesubsi dieerde nijverheidsscholen fraudes aan het licht gebracht. Op ieder van de scholen werden vele duizenden gulden van het rijk in eigen zak ge stoken. Het onderzoek van de Re kenkamer leidde in verschillende gevallen tc^t ontslag van het perso neel en tot justitiële vervolging. Een huishoudschool maakte het wel erg bont. Zij gaf veel minder lessen dan voorgeschreven was en ver diende zo aan extra-subsidie een bedrag van tachtigduizend gulden, dat in de portemonnaie van het per soneel verdween. in de roos geschoten. De oudjes wa ren dankbaar en voldaan over het succesvol optreden, waaraan ook het orkestje van het gezelschap onder leiding van de heer Jozef Baars uit Goirle niet weinig bij - OPTICIËN WAALWIJK droeg. Een bijzondere vermelding is o.i. hier zeker op zijn plaats voor het liedje dat Tonny van Engelen op de melodie van „witte rozen" had geschreven, als een speciaal huidelied aan de heer Meijs waar in op kernachtige wijze werd be zongen datgene wat de heer Meijs voor de Waalwijkse oudjes gedu rende 25 jaren heeft gedaan. Het reffrein werd dan ook door de oud jes uit volle borst meegezongen, 't Lied werd een groot succes. Het is een middag geworden die de oud jes niet gemakkelijk zullen verge ten en waar het comité veel eer bij heeft ingelegd. De voorzitter bracht 't ensemble dan ook hartelijk dank voor hun beschaafd en gevarieerd optreden en bood het vrouwelijk lid van het gezelschap fraaie bloe men aan. Na het optreden van dit uitste kende gezelschap verenigden allen zich aan een rijk voorziene koffie tafel, die alle eer werd aangedaan, en toen werd het zoetjesaan tijd om de terugreis naar Waalwijk te aan vaarden. Bij aankomst aan de grens van de gemeente stond de jeugddrumband „Ons Genoegen" gereed, om de be jaarden met pittige klanken naar het Raadhuisplein te begeleiden. Hier werd de stoet ontbonden en werden de oudjes huiswaarts ver voerd. Allen waren voldaan over deze prachtige tocht, die het min der aangename weer helemaal had doen vergeten en waarvoor een woord van hulde en dank niet mag worden onthouden aan het ijverige comité, dat de Waalwijkse Ouden van Dagen wederom zo'n prettige dag heeft bezorgd. Rond het doopsgezind rusthuis te Bolsward is een mysterie ontstaan, dat hangende het onderzoek eerst enige dagen geheim werd gehouden, maar nu dit onderzoek niets positiefs heeft opgeleverd door de politie aan de openbaarheid werd prijs gegeven. Op de vroege vrijdagmorgen ver leden week ontdekte de autorijschool houder F. Swart te Bolsward aan de waterkant een keurig uitgespreide zwarte damesmantel in het gras. Op de mantel bevonden zich zes natte guldens. In een damestas er naast bevond zich 26. - ook lagen er een paar handdoeken naast de man tel, De gewaarschuwdejuist surveil lerende wachtmeester van de rijkspo litie te Bolsward constateerde dat een der handdoeken gemerkt was als be horende aan het doopsgezind rust huis te Bolsward. Hier aangekomen constateerde men, dat de deur van de doopsgezin de kerkdie aan de achterzijde in ver binding staat met het rusthuis, open stond. Ook de deur van de directie kamer stond open. In de tuin van het rusthuis en in de tuinen van de belendende percelen en ook op straat werden vervolgens allerlei vreemde zaken aangetroffen, zoals dames- X Kostuums In continental style. Slank vallende pantalon - Jasje Iets korter met één of twee splitten. Gepaspolleerde zakken. Naar keus met manchetten of stofknopen. In opvallend mooie modieuze effekt-kleuren, waaronder Golden Beige en Bleu Espagnol. alter Heren- en Jongenskleding Heuvelstraat 24, Tilburg tel. 22212 schoenen, stukken kaas, een kaasrasp enz. In de keuken van het rusthuis was ook nogal huis gehouden. Ver scheidene eieren waren gebroken, af gebroken takjes van een cactus wer den teruggevonden in de toiletten en wasbakken. Veel stond op een ande re plaats dan het hoorde. Niemand van de bewoners van het rusthuis heeft van een nachtelijk bezoek ook maar iets gemerkt. Ook de directie en het dienstdoende personeel niet. Bij controle bleekdat alle bewo ners van het rusthuis sliepen, of zich althans te bed bevonden. Het wordt dan ook uitgesloten ge- FEEST O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand A.s. zondag 23 juni zal in onze parochie het feest van O. L. Vrouw van Altijdduren de Bijstand op plechtige wijze gevierd wor den. Zaterdagavond om half 8 zal er lof zijn met preek door een pater Redemptorist en zondagmiddag lof met preek en pro cessie om half 3. FILM OVER RAAMSDONK In het kader van een door organisaties mogelijk gemaakte filmactie laat de harmo nie St. Bavo een plaaselijke film vervaardi gen. Deze film zal niet alleen het karakte ristieke van de plaats laten zien, maar in 't bijzonder ook de inwoners. Om plaats en inwoners te filmen rijdt er zaterdag 22 juni acht, dat een van de bewoners van 't huis deze vreemde dingen heeft ge daan. Trouwens aan de kapstok hing een nieuw suède damesjasje dat niet in het rusthuis thuishoort en daaron- der stond een paar luxe sandalen, dat al evenmin aan een van de bewoners toebehoorde. In de zakken van het jasje zaten gekneusde eieren. Even heeft men wel aan iets ern stigs gedacht, maar niemand in Bols ward wordt vermist. De politie staat nog steeds voor een compleet raad sel. Diefstal kan allerminst het mo tief zijn geweest, er wordt niets ver mist, integendeel: in de portemon naie van de directrice zaten zes gul den meer dan er in hadden moeten zijn. VERGADERING P.C.O.B. De afdeling van de Prot. Chr. Ouderen bond houdt zaterdag 2 juni a.s. om 3 uur haar vergadering in gebouw Rehoboth. Ds. Nijhuis uit Breda zal dan vertellen over zijn reis naar Israël met vertoning van dias. Op deze vergadering zal tevens de reis worden vastgesteld. Voor dames met zogenaamd MOEILIJKE VOETEN Wij hebben hiervoor een uitgebreide keus in pumps en veterrtiodellen. ){- Dit zijn schoenen met een en zijn toch nog modieus Voorradig in diverse leestmodellen, hakhoogten en dikte's. in mindering te brengen bij aankoop van een paar schoenen waarbij ons art. no. begint met de cijfers 32 of 34 MARKT 2 - WAALWIJK een opnamewagen door Raamsdonk rond. Zo mogelijk zal de film ook een volledig beeld van het plaatselijke verenigingsleven geven, waarvoor een optocht wordt gehou den, die om 3 uur opgesteld wordt op het Havenplein, terwijl na afloop hiervan ge luidsopnamen voor de film plaats vinden. De boerenjeugddag die elk jaar opnieuw wordt georganiseerd voor de leden van de RKJB van Raamsdonk en Waspik, zal wor den gehouden op 13 juli a.s. De organisatie is ditmaal weer in handen in de afdeling Raamsdonk, die thans druk bezig is met de vele voorbereidende werkzaamheden. Het programma zal weer worden uitgevoerd op het terrein bij de heer J. de Craan. DIPLOMA-UITREIKING In hotel De Witte Leeuw te R'veer vond dezer dagen de uitreiking plaats van de di ploma's van degenen die slaagden aan de r.k. lagere landbouwschool. In zijn ope ningswoord richtte burgemeester Prinssen als voorzitter van het bestuur van de school, zich tot de vele aanwezigen, w.o. zich naast de ouders van de geslaagden ook de ouders van klassen 1, 2 en 3 bevonden. Na het openingswoord werd door de heer H. v. d. Meyden, directeur van 't Brab.- Studie-Fonds en oud-directeur van de Dio cesane Beroepskeuze, een inleiding gehou den over het onderwerp „Beroepskeuze vóór en na het doorlopen van de landbouwschool en de functie van het Brab.-Studiefonds." Na de zeer boeiende uiteenzetting van dhr. v. de Meyden werd van de gelegenheid tot vragen stellen druk gebruik gemaakt. De uitreiking van de diploma's vond na de pauze plaats. Hierbij werd het woord gevoerd door burgemeester Prinssen, pas toor van Herpt, ir. Geuskes, directeur van de M.L.S. te Breda en door dhr. G. Jans- sens, hoofd der school. Het diploma kon worden uitgereikt aan A. Bogers Oosteinde; A. van Bragt Dongen; A. Diepstraten KL Dongen; H. van Ginneke Oosteinde; J. van Ham Dongen; K. Kiele 's-Gravenmoer; M. Langerwerf Waspik; P. Rombouts Oost einde en A. Verhagen Velthoven. Van de 12 candidaten werden er 3 afgewezen. Op de huishoudschool Moeder van Bij stand vond de uitreiking plaats van de ge tuigschriften burgerkeuken. Op deze avond waarop de dames in de gelegenheid waren gestéld een genodigde mee te brengen, ga ven zij een proeve van wat zij in de afge lopen maanden op het gebied der kookkunst hadden geleerd. Aan 14 candidaten kon 't getuigschrift worden toegezegd, n.I. aan W. Annemaat Waspik; P. A. van Boxtel- Mijnhardt's Zenuwtabletten Oome R'veer; A. van Dongen R'donk; I. v. Dongen id.; M. van Dongen id.; H. de Jong Made; M. Keizers R'veer; L. Ligt- voet-Oomen R'veer; A. Nuyten Den Hout; A. Oome R'veer; E. Oome Made; M. Schip peren R'veer; M. Schuhmacher R'donk; A. Sperber-Oome R'veer; C. Verwater Made; E v. d. Westen Made. NEGERS DODEN BLANKE SOLDAAT IN WASHINGTON In Washington is woensdag een blanke soldaat door negers doodge slagen. De soldaat zat met twee andere militairen in een auto die hij bestuur de. Hij wachtte bij een verkeerslicht op het groene sein. Naast hem ging een andere auto staan, waarin zich vijf negers en twee negerinnen be vonden. De negers vonden dat de auto radio van de militairen te hard aan stond en maakten daar aanmerkingen op5 waaruit zich een twistgesprek ontwikkelde. Toen het licht op groen sprong, reden de militairen weg, doch de negers manoeuvreerden hun auto zodanig dat zij aan de kant van de weg moesten stoppen. Twee negers sprongen uit hun auto, sleurden de bestuurder van de andere wagen hier uit en sloegen hem met een nog niet nader geïdentificeerd hard voorwerp, hetgeen de dood van het slachtoffer veroorzaakte. De twee andere militai ren liepen enkele vuistslagen op. (ook op eigen sterkte geslepen) OUD TORENTJE IN ROTTER DAM GEVONDEN Gemeentewerklieden hebben in Rotterdam bij graafwerk voor de drinkwaterleiding op Bulgersteijn, in het hartje van de stad, op een diepte van ongeveer 1.80 meter de resten gevonden van een stadstorentje, dat opgenomen was in de wal van de stadsveste. Het torentje komt voor op de kaar ten, die Van Deventer in 1526 en Berkenrode in 1626 van Rotterdam maakten. Het schijnt in 1662 bij de bouw van het Schielandhuis - het huidige historische museum - te zijn afgebroken. Bulgersteijn is nu een winkelstraat. De naam is afkomstig van een kasteel.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5