Sprang-Capelle WASPIK Optica Bogaerts UW MENING KO/ABI Smidje Verholen en de rare alchimist OP HET SPOOR VAN K.K. F' DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 JUNI 1963 BRILLEN VRAGEN SERVICE VAN AANGEHOUDEN WARENHUIS Abonneert U op dit blad GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Sprang -s Capelle komt heden, vrijdagavond, om half acht, op het gemeentehuis bijeen voor de behande ling van onderstaande agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergaderingen van 24 mei 1963, 31 mei 1963 en 10 juni 1963. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling straatnamen. 5. Subsidieverlening ten behoeve van 't Kraamcentrum Sprang-Capelle. 6. Subsidieverlening aan de Stichting Bureau voor Medische Sportkeuring Waal wijk en Omstreken. 7. Subsidieverlening ten behoeve van de Lagere Landbouw- en Tuinbouwschool te Breda. 8. Subsidieverlening aan de Fok- en Controlevereniging De Vooruitgang. 9. Onderhandse aanbesteding van de verbetering van de Korte Nieuwstraat. 10. Grondverkoop aan de Burgemeester V ermeulenstraat. 11. Wijziging garantiebesluit voor de Woningbouwstichting Sprang-Capelle voor de bouw van 25 premiewoningen. 12. Benoeming gemeente-secretaris. 13. Benoeming 2 ambtenaren van de burgerlijke stand. 14. Wijziging van de gemeentebegrotin gen voor het dienstjaar 1962 en 1963. 15. Mededelingen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. OUD-BURGEMEESTER SMIT WORDT GEËERD MET STRAATNAAM Het college van B. en W. van de ge meente Sprang-Capelle heeft besloten om oud-burgemeester Smit, die tijdens zijn le ven tevens ere-burger was van deze ge meente, te eren met een naar hem te noe men straat. Zoals bekend kwam oud-bur gemeester Smit op 4 juni 1963 te over lijden. Het college van B. en W. wil op deze wijze zijn waardering en erkentelijk heid tot uitdrukking brengen voor de ver diensten die burgemeester Smit voor de gemeente Sprang-Capelle heeft gehad. De staat zal komen te liggen vanaf het Molen plein naar de Burgemeester van Dijkstraat langs de in Sprang in aanbouw zijnde wo ningen. Dit voorstel van het college van B. en W. zal vrijdagavond tijdens de openbare raads vergadering worden voorgelegd. BENOEMING GEMEENTESECRETARIS Vrijdagavond zal de gemeenteraad van Sprang-Capelle overgaan tot de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris, ter voorziening in de vacature, die is ontstaan door de benoeming van de heer H. J. Smith, tot burgemeester van St. Annapol- der. Op de lijst van aanbeveling die het col lege van B. en W. aan de gemeenteraads leden hebben voorgelegd, komen voorA. Zonneveld, hoofdcommies op de secretarie van Berkel en Rodenrijs en H. J. Luymes, moofdcommies van de secretarie in de ge meente Zelhem. AVOND-VIERDAAGSE OP FEESTE LIJKE WIJZE BESLOTEN. Te Sprang-Capelle is vorige week vrij dagavond de vijfde avond-vierdaagse op feestelijke wijze besloten. Nadat de deel nemers de voorgaande avonden nogal regen achtig weer hadden gehad, was het het laat ste avond bijzonder mooi weer en scheen zelfs de zon voor het eerst tijdens deze A.V. In de Burg. Vermeulenstraat kwamen alle deelnemers samen en werden door ouders, familieleden en kennissen vele bloemen aan de wandelaars overhandigd. De drie plaatselijke muziekkorpsen Kunst na Arbeid, Sirena en Marijke, waren ook present om op de slotavond het laatste ge deelte van het parcours met muziek op te luisteren. Via Heistraat en Raadhuisstraat trok de stoet naar het gemeentehuis, waar gedéfileerd werd voor het gemeentebestuur. Zowel bij het gemeentehuis als langs de hele route was er veel publieke belangstel ling. Door burgemeester M. van Prooijen wer den de deelnemers toegesproken en geluk gewenst met het behaalde succes. De heer J. P. de Vos sprak namens de K.N.B.v.L.O. woorden van dank tot de bur gemeester, de plaatselijke EHBO, het po litiekorps en voorts tot allen die op eniger lei wijze hun medewerking hadden verleend. Een speciaal dankwoord richtte hij tot de heer D. Vos (eigenaar van Vos-Banketfa- briek) die donderdagavond aan alle deel nemers een koek had aangeboden. Door de burgemeester werden aan de leiders(sters) der diverse groepen de her inneringen uitgereikt, terwijl de individu ele wandelaars in het startlokaal, café van Veen, hun herinnering in ontvangst konden nemen. Aan het gemeentebestuur werden door de heer J. P. de Vos, in de functie van voor zitter van de wandelsportvereniging „Er op uit" de eerste exemplaren van het nieu we programmaboekje overhandigd van de vierde J. H. de Rooijmars, welke gehouden wordt op zaterdag 13 juli a.s. De plaatselijke wandelsportvereniging „Er op uit", die voor de wandelkring Noord- Brabant deze vijfde Avond-Vierdaagse van Sprang-Capelle verzorgde, kan met genoe gen terugzien op een geslaagde avond-vier daagse en wederom is gebleken dat de be langstelling voor de wandelsport in deze plaats nog niet is verflauwd. CONCERT SIRENA In verband met de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, zal het fanfarekorps Sirena zaterdagavond om 8 uur een con cert geven op de gemeente-kiosk, welke geplaatst zal worden achter het plantsoen aan het Bruggetje, nabij het Groene Kruis- gebouw. OPTICIÊN WAALWIJK H. VORMSEL Zijne Exc. Mgr. Bluyssen, hulpbisschop van het bisdom 's-Bosch, zal op donderdag 4 juli het H. Vormsel toedienen in de kerk van de H. Theresia, Waspik-Boven, aan jongens en meisjes van de 4e en 5e klas der lagere school. De plechtigheid begint om half vijf. Ook in de parochiekerk van de H. Bartholomeus zal Mgr. Bluyssen het H. Vormsel op die dag toedienen aan de jon gens en meisjes van de 4e en 5e klas der lagere scholen. Hier begint de plechtigheid om half drie. GESLAAGD Mej. Fyni Coesmans slaagde voor het eindexamen conservatorium met als hoofd vak piano. INSTALLATIE. In de gildehal heeft Akka Kamp een 7-tal rakkers geïnstalleerd. De plechtigheid werd bijgewoond door Aalmoezenier Rector Ser- vatius, door kap. pater Dominicus en door leiders en leidsters van het jeugdwerk in Waspik-Boven, en door de ouders van de nieuwe rakkers. Door voordracht, zang en spel werd de plechtigheid omlijst. De ge- installeerden zijn: Stan van Weesenbeek, Jozef Boons, Jozef Hessier, Jan Boogmans, Johan Gommers, Wim Wagemakers en Tonny Smits. EERSTE PRIJS AVRO-CONCOURS Zoals wij al eerder vermeldden behaalde het Waspiks Mannenkoor, onder leiding van de heer W. van Rijckevorsel uit Oos terhout, een le prijs op het AVRO-zang- concours, door het hoogste aantal punten van de op een na hoogste afd. te halen. De jury honoreerde het sublieme optreden van het Waspikse koor met 368 pt. Dezer da gen ontving het bestuur de rapporten zoals die door de jury werden opgesteld. De toe gekende punten resp. voor het verplichte werk en het vrije nummer waren van de drie juryleden als volgt: Frans van Amelsvoort: Zuiverheid 9-9; Rhytmiek 9-8; Uitspraak 9-9; Klankgehalte 9-9; Nuancering .9-9; Samenzang 9-9; To taalopvatting 9-9. Nico v. d. Linden kende voor deze ru brieken resp. toe: 8-8; 9-9; 9-9; 9-9; 8-7; 8-8; 8-9. Gijsbert Nieuwland drukte zijn waardering uit in resp. 9-9; 9-8; 9-9; 9-9; 9-9; 9-9; 9-9. Uit het woordrapport ontlenen wij o.m.. Van Amelsvoort: De dirigent heeft een uit stekende opvatting van het werk en lost de modulatorische moeilijkheden prachtig op. Hij laat de melodie prachtig op de voor grond treden met een bescheiden begelei ding der overige stemmen. Mooie koorklank. Mijn compliment voor wat het koor en de dirigent van dit werk, met zijn lage en in derdaad ook enige ligging, technisch maar ook muzikaal er van hebben gemaakt. Van der Linden schreef o.m.: Zeer acceptabele interpretatie. Men kon van muzikaliteit en grondige voorbereiding gewagen. Vaak zeer mooie fragmenten, ook door harmoni sche instelling. Levendig en ritmisch uitge voerd. Nieuwland tenslotte had grote waar dering voor de overwegend goede en dui delijke stemvoering. Muzikaal gezongen en de mogelijkheden uitstekend benut. SPORTDAG De jongens en meisjes van de 5e en 6e klas van de Chr. school en van de R.K. jongens- en meisjesschool hielden samen met de leerlingen van de v.g.l.o.-school hun jaarlijkse schoolsportdag op het sportter rein bij 't gemeentelijk gymnastieklokaal. Naast het slagbalspel werkten de deelne- waal gaven bij dit sportfestijn van hun be langstelling blijk. ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grotestraat 220 WAALWIJK mers voor het behalen van een diploma op de nummers hardlopen, balgooien, hoog springen en behendigheidsoefeningen, uit gezet in een hindernisbaan welke tegen het uurwerk moest worden afgelegd. Vergele ken met andere jaren voldeed een groot percentage aan de gestelde eisen voor het hoogste diploma E. Tien meisjes en 7 jon gens presteerden het dit diploma in de wacht te slepen, waarbij moet worden aan getekend dat de eisen, door de consulent voor de lichamelijke oefening vastgesteld, voor de jongens hoger lagen dan voor de meisjes. De heer N. v. d. Rijken, hoofd der R.K. Jongensschool en alg. leider van deze schoolsportdag, kon na afloop met hun uit zonderlijke prestaties feliciteren de meisjes Tonny Smits, M. Schellekens, Thea v. d. Velden, Gerda Langermans, Tonny Rek kers, Tonny van Onzenoort, Riky Smits, Ot van Erp, Petra Rutten en Ria Biemans en de jongens Ton Rombouts, Cor Schoen makers, Tiny van Turnhout, Han Smits, Kees Smits en Jan Timmers. Burgemees ter v. Erp en de schoolarts dokteres Uyter- JONG NEDERLAND De junioren van het St. Servatiusgilde te Waspik-Boven zullen zaterdag 29 en zondag 30 juni tesamen met die uit Haarsteeg de kleuren van het district De Langstraat van Jong Nederland verdedigen op het dioce. tournooi, dat wordt gehouden op het kam- peercentrum te Westelbeers. Het program bevat o.m. wedstrijden in kampvaardig heid, een opdracht-tocht en sport en spel. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 30 juni a.s., 9.30 uur Ds. Verploeg; 14.30 uur de heer de Groot uit Nieuw-Lekkerland. MEDISCHE DIENST Tijdens het a.s. weekend zal de praktijk van dokter Wijffels worden waargenomen door dokter Gerlach uit Capelle, tel. 350. P.V. DE REISDUIF Uitslag wedvlucht Nyon: 1, 4, 6 Fr. Roo- vers; 2, 10, 11 S. Selders; 3 Dr. Smits; 5, 7 A Kuyten; 8, 9, 13 A de Wit; 12 Th v Dongen. BEDRIJFSVOETBAL Op het terrein aan de Bernhardstraat speelde een elftal van de scheepswerf van de fa. Ruytenbergh een wedstrijd tegen een team van Machinefabriek Stoops uit R'veer. De ontmoeting eindigde in een 4-2 over winning voor het personeel van Stoops. SCHEIDSRECHTERS WONNEN Een aantal scheidsrechters van de ver eniging De Langstraat hebben zich op een andere dan gebruikelijke wijze met de voet balsport bezig gehouden. Op het terrein bij 't gem. gymnastieklokaal speelden zij n.l. 'n wedstrijd tegen een combinatie-elftal van Waspik. De fluitisten toonden hierbij dat zij ook als actief voetballer een wedstrijd tot 'n goed einde weten te brengen en wonnen met 3-1. Het enige tegenpunt hebben zij hun tegenstanders in een sportief gebaar door quasi onkundig ingrijpen laten scoren. NEDERLANDSE STUDENTEN De Westberlijnse politie heeft 5 Nederlandse studenten en nog zes personen aangehouden, die bezig waren met het uitdelen van com munistische vlugschriften. Hierin stond: „Mijnheer de president (Kennedy), West-Berlijn wenst normale betrekkingen met de (Oost)-duitse Democratische Repu bliek". Naar aanleiding van Uw mening van 21 juni j.l. aangaande de voetgangers en fiet sers, alsmede de noot van de redactie het volgende. De redactie kan zich echt wel eens gaan overtuigen, dat het echt wel veel van een rijwielpad weg heeft, als men op het trot toir loopt. Werkelijk het is schrikbarend, dat men het in Waalwijk gewoon vindt met fietsen, brommers, ja zelfs met bakfietsen over de 6toep te gaan. Zelfs dient men heel vaak de wijk te nemen voor automobilisten, die blijkbaar vergeten zijn, hoe men behoort te keren, en daarbij dan gemoedereerd, het trottoir nemen om te draaien. Enkele expeditiebedrijven alhier zijn zelfs nog kwaad, als men niet vlug genoeg opzij gaat voor hen. Kijkt U maar eens in de Grotestraat. De fietsers echter hebben geheel vrij spel. Bij een ongeval dat op de stoep plaats vond en waarbij een kind zijn been brak, tengevolge dus van een aanrijding van een fiets op de stoep, werd een schade-aangifte gevraagd i.v.m. ziektekosten etc. Ondanks het feit dat de betrokken fiet ser niet van schuld overtuigd was, zond hij na aandringen van het slachtoffer toch een verzoek aan zijn verzekeringsmaatschappij. De verzekeringsmaatschappij „Stad Rot terdam anno 1720", schreef daarop het volgende aan het slachtoffer Wij kunnen niet inzien dat er schuld is aan de zijde van verzekerde (fietser). O.i. is de ontstane schade uitsluitend te wijten aan de schuld van Uw zoontje (voetganger), zodat wij menen niet gehouden te zijn deze schade voor onze rekening te nemen (En wij maar leren, kinderen op de stoep blij ven). Zo ziet U dat zelfs een maatschappij in Rotterdam overtuigd is van het feit, dat men op de stoep mag fietsen. Mogelijk mag dat in Rotterdam. Helaas is het toezicht in Waalwijk zeer slecht in deze, maar dat is niet geheel aan de politie te wijten, ook de ouderen dienen het voorbeeld te geven. Leert Uw kinderen, dat zij niet op de stoep moeten fietsen. Als U de weg te gevaarlijk vindt, laat ze dan lopen, want Uw kinderen zijn dan niet ge schikt voor het verkeer. En tot slot, moge de politie dan na de vele oproepen over dit probleem in Uw blad, thans tot strengere maatregelen over gaan. De markt op vrijdag. Een Waalwijker heeft het over de markt op vrijdag in Uw blad; wel Waalwijker, het mag U gezegd zijn, door een importmens, maar juist, deze 60-jarige, staat niet in de kinderschoenen, doch loopt 60 jaar achter. Het zal U wel bekend zijn, dat slechts een klein deel der middenstanders lid is WAALWIJK van deze 60-jarige vereniging. Waarom? Wel omdat het merendeel aanvoelt, dat de ze vereniging achter loopt. Een actie als marktverplaatsing naar woensdag, kan alleen maar schadelijk zijn, doch men ziet dat niet, zelfs blijkbaar niet die middenstanders, die ook nog naast hun zaak op de markt staan. Men kan op vrijdag juist meer mensen trekken door meer activiteiten, maar die zijn er niet bij. De actie is er niet, wel het comité, dat grotendeels geen middenstan ders, zelfstandige winkeliers, in zich heeft. (Met respect voor hetgeen deze mensen nog trachten te doen). De middenstanders zelf zijn niet actief, maar vaak zeer passief, en laten het dan maar over aan b.v. een leraar, een ambte naar enz. enz. Ook zelfs met 60-jarige er varing kent men geen onderscheid tussen een middenstandsbedrijf en grootwinkelbe drijf (zie de feestkrant). Nee, laten wij echt zoeken naar wat meer actie en minder afwachten, geef in de mid denstandsvereniging iedereen de kans, ook van andere religie. Tracht eens te over koepelen met degenen, die waarom dan ook geen lid kunnen of willen zijn. Laten wij bij voorbaat aan St. Nicolaas denken. Mogelijk kunt U nu St. Nicolaas op zaterdag laten komen, dat trekt mensen naar Uw plaats, dat' brengt bekendheid ook aan Waalwijk. Het is al veel keer gevraagd, maar men ziet de noodzaak niet. Zeg niet, het is een feest alleen voor kinderen, want eerlijk, middenstanders, wij zouden het voor onze portemonnaie niet graag missen, want ook onze kinderen vieren daardoor dit feest. Zo zijn er vele dingen, actie en reactie. Laten wij dus samen proberen tot actie te komen, dan komt de reactie ons ten goede. Importmens. COPYRIGHT STUDIO AVAN 16. „Dan zijn er toch mensen in 't kasteel," mompelde smidje Verho len. „Spoken doen geen luiken dicht. En spoken leggen geen mo dern alarmsysteem om het Knekel woud aan. Maar die zogenaamde spoken wel de mensen uit de streek de schrik op het lijf. Het schijnt dus nog al belangrijk te zijn de buurtbewoners uit de omgeving van het slot te houden. Daar steekt wat achter, ouwe jongen, of jouw naam is geen Johan Jacob Frans!" Zo sprekende was smidje Verholen het oude kasteel dicht genaderd. „Pre cies hier bij het begin van de brug kreeg ik die klap," mompelde hij. „Hier ergens moet dus m'n pijp lig gen." Maar hoe hij ook rond speur de, nergens zag hij die pijp. Toen kreeg hij een goed idée. „Misschien is mijn pijp tussen de planken van het brugdek door naar beneden ge rold," zei hij nadenkend. „De slot gracht staat helemaal droog en ik kan dus gemakkelijk even gaan kij ken. Hij daalde nu in de droog staande slotgracht af en begon on der de brug te zoeken. „Zie je wel!" riep hij blij. „Daar ligt ie, m'n ouwe trouwe pijp!" En net wilde hij er de brand weer in steken, toen hij plotseling een liedje hoorde zingen. Hij hoorde voetstappen klinken en takken kraken en het geluid kwam hoe langer hoe dichter bij. „En dat we toffe jongens zijn, dat willen we wee-heeten!" zong die stem. Nu koesterde smidje Verholen eerst nog even de gedachte, dat het mis schien een van de spoken was, die daar liep te zingen. Maar aange zien hij zich niet goed voor kon stellen, dat de toffe jongens een bij de spoken geliefd liedje vormden, liet hij dat denkbeeld gauw los. Het was dus een gewoon mens van vlees en bloed, die daar liep en die zich van de Zwarte Kludde ook al weinig aantrok. „Gompie," mom pelde de smid. „Die snaak komt recht op het kasteel af. Kijk, daar davert hij over de planken van de brug heen. Ik kan zijn schoenzo len duidelijk zien! Wel heb ik van mijn leven! Wat is dat voor iemand, die wil weten, dat hij een toffe jon gen is?" Voorzichtig gluurde smidje Verholen om het randje van het brugdek heen, maar jammer ge noeg was het te laat. Hij zag alleen nog maar 'n glimmende lakschoen, een witte kous en de slip van een vreemde jas. Toen sloeg de deur dicht. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen 8 Maar ik ga morgenochtend op zoek naar die bronzen schaal. Naar mijn mening zou het raadzaam zijn, als meneer Flint en ik ieder op eigen gelegenheid aan het zoeken gingen, zeker in het begin. Ongetwijfeld zullen onze paden elkaar kruisen, voordat het onderzoek afgelopen is. Feitelijk kan dat niet anders, indien we succes hebben. Maar in het be gin „Uitstekend," viel Flint hem in de rede. „We zullen ieder ons ei gen spoor volgen, als we er ten minste een vinden. Ik ben niet ge wend met een ander samen te wer ken. Jij houdt natuurlijk een oogje op de hele zaak, Cramp, en laat ons weten, als je iets verneemt dat tot de ontdekking van de ware moor denaar van Kitura kan leiden." ,Dat laat ik helemaal aan U over,' zei Basil, met jas en hoet uit de zij kamer terugkerend. „Ik zal me met die moord niet bemoeien, tenzij het beslist nodig is voor het terug vin den van die schaal." Hij wuifde gemoedelijk naar Cramp en Flint en verliet het kan toor. Even later hoorden ze de lift dalen en wisten ze, dat van Duyle vertrokken was. „Zo doet ie altijd, Flint," zei Cramp min of meer verontschuldi gend. „Je moet rekenen, hij is rijk en doet slechts uit liefde voor het vak zelf met me samen. Hij is veel in het buitenland geweest en weet van diplomatieke intriges meer af dan de meeste Amerikanen. Ik was dan ook blij toen hij mijn compag non wilde worden. Van zijn kennis valt heel wat te profiteren. Maar hij staat op zijn vrijheid, geen kan- toooruren of iets dergelijks. Hij gaat en komt net naar hij zin heeft." „Ja, juist," zei Flint. „Kom ik ga nu naar huis. Ik zal je wel laten weten als we iets gevonden hebben. Doe dat voor mij ook." „Zeker, wel te rusten, Flint. Ik werk nog een half uurtje door. En dan kruip ik er ook onder." Vijf minuten later stond Flint op de verlaten straat. Toen voelde hij een slag op zijn hoofd, hij zag een verblindende lichtflitsen alles werd zwart om hem heen! HOOFDSTUK VI Nortons voorgevoel „Och, meneer Flint! zeg toch iets! Wat vreselijk! Meneer Flint? U bent toch niet ernstig gewond wel?" Dat was het eerste, wat Flint door de angstige stem van Roy Norton hoorde zeggen en door die woorden kwam hij merkwaardig gauw tot bewustzijn. „In ordeRoyzei hij zwakjes. „Wat is er aan de hand?" „Dat weet ik niet. Maar als ik die kerel te pakken krijg, dan zal hij er van lusten. Er zit een buil op uw hoofd, die alsmaar groter wordt." Norton wreef zachtjes over die buil heen, zonder goed te weten, wat hij eigenlijk deed en Flint rilde van zijn aanraking. „Zo is het genoeg, Roy!" zei hij luider, zich spoedig herstellend. „Het heeft niets te betekenen, maar het doét pijn, als je er aan komt. Help me liever opstaan." „Graag. Ik ben blij dat U weer staan kunt. Ik dacht heus, dat U „Nog niet, Roy!" Door zijn trouwe assistent gehol pen kwam Flint overeind en tegen een muur geleund keek hij om zich heen en ontdekte dat hij vlak bij het gebouw stond, waar het kan toor van Cramp was gevestigd. „Iemand moet me naar binnen hebben zien gaan en buiten op me gewacht hebben," zei hij. „Maar waarvoor?" Norton had de hoed van de de tective opgeraapt en was bezig die af te stoffen. Flint zette hem weer op, schudde zichzelf eens dooreen, als om er zeker van te zijn dat hij nog heel was, en wandelde lang zaam naar de Madison Avenue. „Hoe kom je eigenlijk hier, Roy, en hoe laat is het?kwart voor drie?Om half drie zat ik nog met Cramp te praten. Dan ben ik hoog stens een paar minuten buiten wes ten geweest." „Dat is zo," zei Norton. „Ik heb buiten 't gebouw op U staan wach ten van het ogenblik af, dat U naar hem toe bent gegaan. ergens in een donker hoekje natuurlijk, waar niemand me kon zien." „Maar waarom heb je dat ge daan?" vroeg Flint vrij nors. „Waarvoor?" herhaalde Norton. „Omdat het me niet aanstond, dat iemand U om twee uur s' nachts wilde spreken over iets, dat tot de volgende dag had kunnen wachten. Ik had een voorgevoel, dat er iets niet in de haak was en ben weg geslopen bij Judson die wel zal maffen enben U gevolgd." „En niemand gezien?" „Geen mens! Maar dat bewijst niets. Iemand heeft U neer gesla gen en is er drommels vlug vandoor gegaan. Maar wie was dat?" „Och ik heb van m'n leven heel wat gevaarlijke boeven achter de tralies geholpen," zei Flint glim lachend. „Geen wonder, dat ze, als ze de kans krijgen, me te grazen nemen. Maar vooruit. we zijn bijna thuis en ik voel me weer best. die buil is tegen het ontbijt wel weggetrokken. Zeg maar niets te gen Judson." „Ik zeg tegen niemand iets," ant woordde Roy. „Maar ik zal die ke rel wel zien te krijgen!" Hoewel ze die nacht laat op ge weest waren, zaten Flint en zijn beide assistenten om negen uur aan het ontbijt, alsof er niets gebeurd was. „Een brief voor u, mijnheer Flint," zei de huisknecht bij het binnen brengen van de koffie. „Lag in de bus, maar er zit geen postzegel op." Flint nam de verzegelde enveloppe glimlachend aan en maakte die pas open, na eerst een kop koffie ge dronken te hebben. Het was een kort maar veelzeggend briefje. „Jammer, dat ik er niet twee, in plaats van een heb kunnen geven. Volgende keer wordt ik misschien niet gestoord. Hopelijk heb je van morgen geen hoofdpijn meer. K.K. Alvorens iets te zeggen, haalde Flint het briefje van de vorige dag te voorschijn en vergeleek 't hand schrift. Niet de minste overeen komst! Hij gaf het briefje aan Jud son en begon rustig aan het ontbijt. Judson las het briefje maar voor dat hij iets kon zeggen, merkte Flint op: „Maak je maar niet druk, Frank. Ik weet wel, wat je wilt zeg gen. Laat Roy ook eens kijken. Ik ben blij te weten dat K.K. me van nacht neergeslagen heeft, Roy. Jammer, dat je hem niet gezien hebt. Daar zouden we wat aan ge had hebben, niet?" Judson begreep niets van die op merking, maar was goed genoeg ge drild, om niet verder te vragen. Nadat Judson en Norton de brief bekeken hadden, werd het ontbijt voortgezet en na afloop begaven ze zich alle drie naar de werkkamer om aan hun dagtaak te beginnen. Judson keek de post door en overhandigde een paar brieven aan Flint, die voor hem persoonlijk be stemd waren. „Vandaag ga ik beginnen met 't onderzoek naar de moord op Kitu ra," zei Flint, een sigaar opstekend. (wordt vervolgd) f 4

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6