Dr. Mollercollege en Willem van Oranjecollege woeiis OP HET SPOOR VAN K.K. besloten schooljaar met overgangsexamens. prijzen Ogen vragen brillen I van STASSAR 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 JULI 1963 2 Met een zucht van verlichting is door honderden scholieren vorige week vrijdag de boekentas met inhoud voor enkele weken in een verloren hoek gezet. De boeken zijn dichtgeslagen en zullen waar schijnlijk wel niet meer worden opengedaan voor begin september. Tenzij ja vrijdagmorgen, bij het bekend maken van de resultaten van het schooljaar 19621963 uit de doeken werd gedaan dat Jan tje, Ria of Mieke wel over mocht gaan naar een hogere klas, maar met een of meerdere vervelende taken. Maar zij hebben zich kun nen troosten aan de even zo talrijken die zich genoodzaakt zagen zich te scharen onder het banier van de her-examens, waar het al tijd nog maar een bijzonder dubieus iets is of er een overgang aan te pas komt. En ook voor hen hebben wij nog een troost in petto, al moeten wij een voorwaarde gaan scheppen, namelijk die, dat zij de eindstreep w e 1 halen, immers zij kunnen zich troosten aan de gedachten dat er tallozen onder hen zijn die met een bedrukt ge moed huiswaarts moesten keren, omdat voor hen de overwinning op de opgelegde leerstof niet mogelijk bleek. Hoe de resultaten op de twee Waalwijkse Middelbare Scholen dan ook mogen zijn uitgevallen, wij zijn er van overtuigd dat een zeer groot percentage de boeken met een zucht van verlichting heeft weggelegd. Hieronder laten wij de resultaten van de overgangs-examens op 't Dr. Mollercollege en het Willem van Oranje College volgen. Dr. MOLLERCOLLEGE, WAALWIJK Lizet Somers uit Waalwijk. Afgewezen: 4 Herexamens: 2 vorderd van 1 naar 2 M.M.S. Leni Beaard, Carla v. Dun, Rietje Floris en Marjan V. Huiten uit Drunen, Bernadette Voragen uit Geertruidenberg, Marie José Wil- lemse uit 's-Bosch, Henriëtte v. d. Linden, Finie Moolenschot, Mieke v. Nieuwstadt, Hetty Ploegmakers, Mario Smit, Els den Teuling en Annet Vesters uit Kaatsheuvel, Wil- helmien v. Kuyk uit Nieuwkuijk, Carla Ronde uit Vlijmen, Mily Aarts, Tineke Beekwilder, Antoi nette van Daelen, Els Duquesnoy, Nellie de Graaff, Dymphie Hens, Annemarie Klerx, Marie José Kob ben, Huub v. Liempt, Mariëtte Pe ters, Riecky Sabel, Suzanne Spa pens, Liesan Verhulst, Melly v. We tering, Marijke Weijers en Addie v. Zon uit Waalwijk. Afgewezen: 10 Herexamens: 1 Bevorderd van 2 naar 3 M.M.S. Lieke v. Esch, Barbara Smits en Ingrid Vincentie uit Drunen, Ria Klijn en Sacha Weijmer uit Elshout, Wilhelmien Willems uit Geertrui denberg, Reinilde v. d. Heijden, Anne Marie v. d. Linden, Els Nou- wens, Corina Pepping en Elly Schilders uit Kaatsheuvel, Ans v. Beekhoven en Marian van de Ven uit Nieuwkuijk, Petra v. Heesbeen, Lizet Hendriks, Dymphie van der Lee, Ria Leltz, Mariëtte Leijtens, Lia Leijtens, Marlies Leijtens, Joke de Louw, Hetty Mombers, Lia van Mosselveld (met lof), Thea Rom- bouts, Irene Teijssen en Cis IJzer- mans uit Waalwijk. Afgewezen: 16 Herexamens: 2 Bevorderd van 3 naar 4 M.M.S. WILLEM VAN ORANJE COLLEGE WAALWIJK Bevorder van klas 1 naar klas 2 W. Baars, Heusden; C. Birkhoff, Vlijmen; H. N. de Bruyn, Heusden; W. v. Dalen, Tilburg; M. v. Cam- pen, Sprang-Capelle; J. Cazander, 's-Bosch; C. B. Hoefnagel, 's-Gra- venmoer; A. P. v. d. Linde, Sprang- Capele; W. L. Morelissen, Veen; R. H. Pichel, Sprang; W. K. de Raat, Sprang-Capelle; G. Redeker, Meeu wen; A. C. de Rooy, Sprang-Capel le; J. M. Ruymschoot, Heusden; M. J. v. d. Schans, 's-Gravenmoer; A. Schouten, Gendëren; R. S. Siwaletti, 's-Bosch; L. C. Verlinde, Drimme- len; A. Vos, Babyloniënbroek; H. van de Werken, 's-Bosch; J. S. van Bezooyen, Waalwijk; A. Bosman, Drunen; J. J. Breeuwsma, en C. H. v. Caem, Waalwijk; A. v. d. Dussen, 's-Gravenmoer; G. H. v. Ettekoven, Drunen; P. G. Geschiere, Tilburg; W. P. Holwerda, J. W. F. van Mil, J. C. Pawlikowski, C. L. de Rooy, C. E. Schaap, G. M. Sikkens, A. J. Smits en P. A. E. Verhoeven, allen uit Waalwijk; A. J. Verlinde, Drim- melen; J. J. Waltz, Vlijmen, J. F. v. Wijk, Waalwijk; G. v, Beek, Raams- donksveer; P. A. Broeks, Sprang- Capelle; N. Buscop, Vlijmen; J. J. Cazander (vw.) 's-Bosch; A. Dek kers, Sprang-Capelle; J. Hoek, Den Bosch; H. J. Hummel, Tilburg; A. Kuysten en C. A. Mandemakers, Sprang-Capelle; G. C. P. de Rooy, Waalwijk; J. J. J. de Rooy en M. M. de Rooy, Sprang-Capelle; A. H. Schoonbeek, Breda; D. Smith en D. Spierings, Sprang-Capelle; J. A. R. Uythoven, Genderen; I. Weissmann, 's-Bosch; I. Wildeman, Waalwijk; H. L. Winterwerp, Sprang-Capelle; N. de Wijs, Waalwijk. Her-examen: 1 Afgewezen: 20 Bevorderd van 1 naar 2 H.B.S. M. v. d. Berg, J. v. Bokhoven, J. de Bont, K. Brinkman, Ria Brok, Elly v. d. Sanden, A. Vernooy en T. de Vries uit Drunen. Th. Bink (met lof) en R. Trouer- bach uit Elshout. Alieskë v. Alphen (met lof) en R. Yorks uit Geertruidenberg. J. v. Esch, J. v. Halder (met lof) en A. v. d. Lee uit Haarsteeg. H. Broek, Tineke Dirksen (met lof), P. Grootswagers, W. de Jong, M. de Jong, A. Kuypers (m. lof), J. Kuys, H. v. Laarhoven, J. Netten, H. v. Nieuwstadt, Connie Pepping (met lof) en Th. v. Vugt uit Kaatsheu vel. J. Loonen uit Nieuwkuijk. R. v. Haver, Annemarie v. Helvoirt, H. Hobeijn, P. Huybregts en Thiel- tje, v. Oerle uit Vlijmen. Anke Beunes, Finie v. Breugel, An neke v. d. Broek, H. Brok, Marijke de Cock, C. Didden, B. v. Gemert, Chr. de Graauw, Treeske v. Hal, C. v. Heesch, Annelies Hellings (met lof), J. v. Hest, H. v. d. Heuvel, M. Hoevenaars (met lof), B. v. Huyge- voort, Marie Louise Kemperman, C. de Kort, B. Langenhorst, Ans Leij tens (met lof), J. Maas (met lof), A. Mol, H. v. Nooy, P. Pot, L. Pij nenborg, H. Pijpers, A. v. Riel (met lof), R. v. Sambeek, J. v. Sambeek, Mirjam Somers (met lof), J. Swin- kels, Annemies den Teuling, F. Ver haren, J. Verharen (met lof), G. Verhelst, Th. Verwiel, Marian Weijers, Annelies v. d. Wouw, M. IJpelaar (met lof) en Fr. Zeegers uit Waalwijk. C. v. Dongen, M. v. Dongen en J. Montens uit Waspik. Afgewezen: 27 Herexamens: 3 Bevorderd van 2 naar 3 H.B.S. K. v. Delft, H. v. Hoorn en Ineke Vinkenvleugel uit Drunen. J. v. Mierlo uit Haarsteeg, J. Bruys- ters uit 's-Bosch, A. v. d. Boom (m. lof), P. Brock, G. v. Broekhoven, A. v. Meeuwen, W. Siekman, A. Steffen, Rikie v. Woensel uit Kaats heuvel, J. Kommers uit Sprang- Capelle. D. v. Wagenberg uit Vlijmen, F. Broumels, Anja v. Daal, P. v. Daal, Hanny Fijneman, A. Govers, P. v. Helvoirt, H. v. Oudheusden, A. Pes- sers, P. Peters, R. Petit, W. Poste- t ma, H. Rufi, Th. Schapendonk, J. Slaats, A. Somers, A. v. Tuyl, A. Verwiel, A. Voorbraak, F. de Waal, M. v. d. Wouw, Annette v. Zeist ut Waalwijk. C. de Bont, J. de Bont en P. Kamp uit Waspik. Afgewezen: 26 Herexamens: 4 Bevorderd van 3 naar 4 H.B.S. A. v. d. Sanden, H. Schermern, H. v. Thiel en Nettie de Vrieze Uit Drunen. H. Kempenaars en F. Klijn uit Els- hóut. H. v. d. Eerenbeemt uit 's-Bosch, R. de Hart uit Heusden. R. v. Beek, Rudy Brock, St. Laros, P. Nieuwenhuysen, F. Oosterwaal en P. den Teuling uit Kaatsheuvel, V. de Kort en J. v. Lier uit Loon op Zand. J. v. Bommel uit Meeuwen, F. Cors- smit en R. v. Valkenburg uit Til burg. T. Bakkers, T. Blom, H. v. Eeuwijk, Th. v. Dongen, L. v. d. Hoven, C. v. Huiten, J. v. Huiten, M. Klerx, W. Klerx, W. Mommers, B. Ouwer- kerk, H. Peters, T. Postema, J. Schuurman, Sj. Trommelen, T. Ver meer en en W. de Waal uit Waal wijk. J. de Bónt én J. Coesmans uit Was pik. W. Boot uit Zevenbergen. Afgewezen: 13 Herexamens: 3 Bevorderd van 4 H.B.S.-A naar 5 H.B.S.-A J. van Oorsouw uit 's-Bosch; P. Verschuren uit Heusden, J. v. d. Hoven en J. Schalken uit Kaatsheu vel, A. Timmermans uit Nieuw kuijk, R. v. d. Sanden uit Vlijmen, G. v. d. Brand, H. v. d. Brand, F. Oosterbaan en J. Vermeer en uit Waalwijk, C. Montens uit Waspik. Afgewezen: 5 Bevorderd van 4 H.B.S.-B naar 5 H.B.S.-B J. van Bokhoven uit Drunen, J. Buys en H. Crijns uit Heusden, B. v. d. Aa, Anke v. Gemert, A. Hor sten, G. de Jongh en N. Wieringa uit Waalwijk. Afgewezen: 14 Herexamens: 4 Bevorderd van 2 naar 3 Gymnasium Nelly v. Doorn en T. v. Huiten uit Drunen, B. v. Engelen en R. v. Engelen uit Elshout, H. v. Berkum, H. v. Hoof (met lof), F. Kruyssen, J. v. Oudheusden, M. Steemers en N. Vlaar uit Waalwijk, B. Kamp uit Waspik. Afgewezen: 10 Herexamens: 2 Bevorderd van 3 naar 4 Gymnasium Lian Knippels uit Drunen, J. Sen- trop uit Geertruidenberg, Annemie- ke v. Wagenberg uit Heusden, W. v. Nieuwstadt en F. v. Nieuwstadt uit Kaatsheuvel, C. van Beurden uit Nieuwkuijk, R. ter Berg, N. Dore- mans, P. Hornman, Noortje Lange- meijer, F. Lenglet, W. Nijssen, Ma rianne v. Oudheusden, R. Passier, Anne Marijke Steemers, Th. Stee mers, G. de Vaan en Henny v. Well uit Waalwijk, E. de Glas uit Was pik. Afgewezen: 8 Herexamen: 2 Bevorderd van 4 naar 5 Gymnasium Annette Lanen uit Geertruiden berg, W. Delsman en H. Puttiger uit Nieuwkuijk, T. Pullens uit Waal wijk. Afgewezen: 4 Her-examen: 4 Bevorderd van 5 naar 6 Gymnasium A. Blokland uit Geertruidenberg, F. v. Loon uit Vught, D. Duyvelaar, Christa Italiaander, J. Lenglet en Ria Brok, Elly v. Esch, Marijke^ Klerx, Gonny Schrover en Margriet de Vrieze uit Drunen, Jeanne Bink uit Elshout, Mariëtte v. Halder uit Haarsteeg, Det Haans uit 's-Bosch, Tineke de Kort uit Heusden, Mar lies v. Boxtel, Hanneke Leenaarts, Trees v. Mierlo, Mieke van Nieuw stadt, Willy Verboven en Francien v. Wezel uit Kaatsheuvel, Janny v. Dongen uit Loon op Zand, Jeanne Boons uit Raamsdonk, Annemies Brok, Mia Copal, Josephin Govers, Joanneke Mombers, Emily Trindler, Clementine Verhulst en Marie Loui se Wiesman uit Waalwijk, Adriën- ne v. Erp uit Waspik. Afgewezen: 3 Herexamens: 2 Bevorderd van 4 naar 5 M.M.S. Marian de Wit uit Drunen, Joke Michielse uit Geertruidenberg, Ma ry Vesters en Annemieke Wijten- burg uit Kaatsheuvel, Margriet v. Dongen uit Loonopzand, Ine Kroot uit Nieuwkuijk, Marianne v. Wee- reld uit Tilburg, Margé Kivits uit Vlijmen, Margot van Hest, Blanca Hoffmans, Dorine Leijtens, Nota Passier en Lyanne Westerburger uit Waalwijk. Afgewezen: 7 Bevorderd van klas 2 H.B.S. naar klas 3 H.B.S. B. V. de Beer, Sprang-Capelle; D. W. de Cloe, Sprang; A. J. Dek kers, Sprang-Capelle; K. Dijkstra, 's-Bosch; S. G. Geenen, Sprang; K. de Geus, 's-Gravenmöer; G. Hak, Dussen; C. A. v. Loon, Veen; J. P. de Man en M. F. de Rooy, Sprang- Capelle; M. G. Rijkers, Sprang; R. Rijsdijk, Geertruidenberg; N. G. J. Schouten en W. A. Smith, Sprang- Capelle; A. J. Uythoven, Genderen; G. Verduyn, Raamsdonksveer; H. Vos, Genderen; H. J. de Waal, Oud heusden; G. A. C. Benckhuysen, Tilburg; Z. v. Bracht, Raamsdonks veer; J. J. Dercksen, Waalwijk; M. A. Dubbeldam, Raamsdonksveer; L. A. v. Eeten, Meeuwen; M. v. Gent, Waalwijk; M. v. d. Loo, Veen; A. D. Nieuwenhuizen, Sprang; N. K. B. Pawlikowski, H. B. Schaap, G. Schijf en A. M. Sikkens, allen uit Waalwijk; J. v. d. Stelt, Eethen; E. M. Stronkhorst, Genderen; P. van Tilborg, Waalwijk; A. P. Timmer mans, Sprang-Capelle; C. A. Varos- sieau, Waalwijk; H. Vos, Sprang- Capelle; J. G. Vos, Waalwijk; F. A. Weening, Genderen; G. M. Kloet, Raamsdonksveer. Her-examen: 2 Afgewezen: 15 Bevorderd van klas 2 M.M.S. naar klas 3 M.M.S. M. G. v. d. Dussen, 's-Gravenm.; M. de Haan, Waalwijk; M. L. van Haastert, Vlijmen; A. H. Kerstens, Waalwijk; B. A. M. Mangindaan, Drunen; P. J. Meerkerk, Oudheus den; D. Timmermans, M. A. Tref fers en P. A. de Visser uit Sprang- Capelle. Her-examen: 1 Afgewezen: 5 Bevorderd van klas 3 H.B.S. naar klas 4 H.B.S. P. Baas, 's-Bosch; D. G. M. de Bruyn, Wijk; D. J. van Cadsand, Drunen; J. A. Kramer, 's-Bosch; H. W. Morelissen, Veen; K. P. A. Pau- lides. Sprang; A. Plaisir, Waalwijk; J. Rijken, Spr.-Capelle; J. Schoon beek, Breda; A. J. Schouten, Spr.- Capelle; C. Waverijn, Spr.-Capelle; J. C. de Wijs en E. Bernards, Waal wijk; J. Birsak, Kaatsheuvel; M. E. Daleman,II. A. Dercksen en E. van Gent, allen uit Waalwijk; W. Hor dijk, 's-Bosch; J. A. Kant, Engelen; W. H. Morelissen, Veen; M. Nieu wenhuizen en H. P. de Rooy, Spr.- Capelle; M. H. J. Rijkers, Waalwijk; C. Spuybroek, Drongelen; J. P. R. Tasseron, Drunen; H. J. van Til- borgh en C. Timmermans, Sprang- Capelle. Her-examen: 6 Afgewezen: 15 Bevorderd van klas 3 M.M.S. naar klas 4 M.M.S. J. Braspenning, Waalwijk; M. A. v. Drongelen, Sprang-Capelle; E. J. Faro en J. v. d. Giessen, Waalwijk; C. de Graaff, Vlijmen; C. E. Kie- boom, Sprang-Capelle; A. J. Nieuw koop, Heusden; A. C. Quirijns en A. de Rooy, Sprang-Capelle; M. P. Withaar, 's-Bosch; J. v. d. Hoeven, Helvoirt. Afgewezen: 1 Bevorderd van klas 4 H.B.S.-A naar klas 5 H.B.S.-A A. A. Pruyssers en M. A. Rosen- brand, Sprang-Capelle; P. Spek, Oudheusden; D. Visser, Dussen; P. Zwaan en C. Kraamer, 's-Bosch. Her-examen: 2 Afgewezen: 4 Bevorderd van klas 4 H.B.S.-B naar klas 5 H.B.S.-B J. v. Beek, Raamsdonksveer; J. Keur, 's-Bosch; R. J. Kraan, Poe- deroyen; E. Morelissen, Veen; G. M. J. Nieuwenhuizen en D. M. v. Peer, Sprang-Capelle; R. Pouwels, Geer truidenberg; J. J. Schipper, Wijk en Aalburg; C. D. Schouten, Waal wijk; J. P. v. Vugt, Geertruiden berg; C. Vermeulen, 's-Bosch. Her-examen: 1 Afgewezen: 17 Bevorderd' van klas 4 M.M.S. naar klas 5 M.M.S. E. Buyink, 's-Bosch; C. van der Dussen, 's-Gravenmoer; M. S. A. W. Geudeke, Almkerk; C. de Geus, 's-Gravenmoer; A. de Jong, Waal wijk; J. de Rooy, Dussen; W. Qui rijns en S. L. D. Schalk, Waalwijk; /E. H. Wolff, Sprang-Capelle. Her-exam en: 1 Afgewezen: 1 GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 17 JULI Pencil-paraplu, In een elegant model met fou- draal. modieuze tinten en leuke fan- ©75 tasiehaken O Emaille luierwaske- tel. Van binnen en buiten grijs geëmail leerd, dus 100% roest vrij. Compleet met bodem rooster ^5( Profiteer van deze unieke aanbieding: Plastic heren va- cantieschoenen. Alleen bruin. 4 Maten 40-46 1 Effen gavroche, met in één hoek een klein figuurtje. Handgerold. In marine, rood, hard groen, wit, turquoise en cognac. 4 40 Grote maat I Deze beeldige plastic flacon is gevuld met geurig badzout. Ge makkelijk door Uzelf later na te vullen. Al leen morgen 4 75 Bijzonder fraai 9-delig mokkaserviesje, prachtig gedecoreerd met motieven In goud. Het serviesje, dat U al zolang gewild had. Alleen 4 A 95 morgen 1 "TT Extra zware baddoe ken, van een bekend merk. Kies uit prach tige moderne jacquard dessins. *J40 100 x50 cm. JL 3-Persoons dubbel deks tent, met bagage uitbouw. Extra water dicht door Indanthren Dri-Sil tentdoek en So- litex kuipgrondzeil. 150h, 180b, 200 I. Ge w. 9 kg. inn. Met deze rol-bag al Uw boodschappen in één keer thuis. Door het inschuifbare hand vat ook mee te nemen in de bus. In frisse ruiten 4 4 90 In deze coolbag blij ven Uw dranken 10 uur heerlijk koel. Ide aal, wanneer U over geen of een te kleine koe'kast beschikt, of vc strand en cam ping- A 50 Polyethyleen afdek folie. Zeer geschikt voor kampeerdoelein- den, het afdekken van volières, tuinen etc. 400 cm. br., p. m. 1.75 300 cm. breed, 4 35 per meter 1 Verkoop Huishouden Campingafdeling. Leuke strandset, waarmee de kinderen zich urenlang kunnen amuseren. Bestaan de uit emmer, zeef, 3 zandvormen en een schepje, alles in een stevig 4 75 plastic net 1 Nylon damesjupons, met mooie brede kant. U kunt kiezen uit wit, zwart, geel en bleu. Maten small, 90 medium en large Jm Coupon voor 6 tetra- of hydrophile luiers. Eerste kwaliteit, goedgekeurd door de N.V.V.H. 450 x 70 cm. P"50 Nu slechts 3 Sardines van een bijzonder fijne kwa- liteit. QCC 2 grote gezinsblikken OJ Gevulde chocolade-repen. U kunt kiezen uit 4 smaken. 4 zware repen FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen 13) „Die tanden zijn scherper dan echte tanden", mompelde hij. „Maar toch heb ik mijn hand daaraan niet geschramd. Het leek meer op een speldeprik. Kijk eens Frank?" Hij toonde de top van zijn wijs vinger, waarop zich duidelijk een bloeddruppel vormde. „Dat is meer dan een speldeprik", zei Judson, „en het is geen schram, maar een rond gaatje... niet door zo'n tand veroorzaakt." Flint had het kaakbeen, dat met koperdraadjes vastzat, zorgvuldig bekeken en duwde daarna op iedere tand afzonderlijk. „Gevonden!" riep hij plotseling. Hij duwde de hele boventanden om laag, zodat er een gapende opening ontstond. Gejaagd stak hij zijn vin gers in die opening, terwijl hij met de andere hand de tanden op hun plaats hield. Hij trok ergens hard aan en bracht dan tevreden glimlachend zijn vingers weer te voorschijn, waartus sen hij een schitterend groene steen, zo groot als een walnoot, geklemd hield. „De Smaragd!" Flint was niet gauw opgetogen. Maar nu hij een stuk van de kost bare antiquiteit en nog wel het meest waardevolle deel, gevonden had, kon hij zich niet weerhouden uitbundig op zijn knieën te slaan. „En er staan tekens op die steen, waaruit te zien is, waar hij thijuis- hoort. Dit tekens zullen er wel eeu wen geleden ingegrift zijn. Ik kan ze niet ontcijferen, maar toch wel zien dat ze tot een vroege periode beho ren, zoals met die bronzen schaal ook het geval is." „Ik vind het allemaal wel best", zei Norton, wiens bewondering voor antiek gelijk aan nul was. „Maar mij zou het niet kunnen schelen wat er op stond, als die steen maar van mij was. Zo'n smaragd moet wel 'n mil joen waard zijn. Zeker een van de grootste ter wereld, niet?" „Ja, een van de grootste", zei Flint, die de steen in het zonlicht, dat tussen de latten der blinden door- viel, liet schitteren. „Maar toch ge ven die ingegrifte tekens hem voor verzamelaars juist zijn grootste waar de. Er zijn nog wel andere grote smaragden te vinden, maar die, wel ke tot de bronzen schaal, waarnaar we zoeken, behoort, is enig in zijn soort en..." Hij werd onderbroken door een ge weldig gebons op de deur, die onder het herhaalde slaan en trappen tril de, zodat het scheen dat ze het heel spoedig begeven zou. „Doe de deur open, Roy," zei Flint bedaard, de smaragd in zijn vestzak stekend. „Maar blijf er ach ter, als je 'm opengegooid hebt. Be grepen?" „En of!" mompelde Norton, ter wijl hij de grendel wegschoof en de grote sleutel omdraaide. „Ik zal die kereld zijn eerste krachten wel laten verspillen, voordat ik hem in de weg kom. Als het op vechten aankomt, ken ik de trucjes wel." Zodra de sleutel omgedraaid was, werd de deur van buiten af openge smeten en kwam een reusachtige man met verwarde haren, bleek gezicht, bloedbelopen ogen en gebalde vuis ten de drempel over en staarde Jud son en Flint beurtelings woedend aan. HOOFDSTUK XI EEN RAAR ZAAKJE. Een ogenblik zag het er naar uit, alsof de reus de beide detectives zou aanvallen, maar hij wist zich genoeg te beheersen om slechts schor en dreigend te vragen „Wie zijn jullie voor de drommel?" Flint glimlachte grimmig en stak tegelijkertijd beide handen in de zak ken van zijn overjas. Eerst na een opvallende pauze antwoordde hij koeltjes: „Ik ben Thorndyke Flint en dit is mijn assistent Judson. Die jongeman daar bij de deur is Roy Norton. Nog iets van uw dienst?" De reus scheen zo overdonderd door de rust van het drietal dat zijn kamer bezet had, dat hij niet veel an ders dan onsamenhangende klanken wist uit te stoten. „U bent degene, die als Shorty Furer bekend staat, nietwaar?" ver volgde Flint kalm. „U komt juist te rug van de vaart op China. U hebt een waardevolle bronzen schaal mee gebracht, die aan Lin Kitura afge leverd moest worden. Misschien weet u reeds dat die handelaar in oudhe den vermoord is.;, op een heel eigenaardige manier... door..." De detective kwam niet verder, want met een afschuwelijk gehuil wierp Furer zich op hem. En hij zou de detective zeker tegen de grond geslagen hebben als Flint, hoewel hij door geen enkel gebaar toonde dat hij een aanval verwachtte, hem niet had weten te ontwijken. Met de le nigheid van een panter had hij een stap opzij gedaan en Shorty kwam bij zijn doldriftige aanval tegen een der ebbenhouten bedstijlen terecht, met zoveel geweld, dat hij er een ogenblik versuft door was. Voordat hij zich had kunnen herstellen, had Flint reeds de beide machtige armen van de reus beetgegrepen en zijn gro te handen met onweerstaanbare kracht tegen elkaar gedrukt. Hij kon ze zo slechts een ogenblik vasthou den. Doch voordat de woedende zee man tijd kreeg om zich los te ruk ken, had Judson er handig de stalen handboeien, die hij snel te voorschijn had gehaald, omheengeknepen en... Shorty Furer was weerloos! In het begin leek het wel, of de woeste kereld, ondanks die hand boeien zijn drie belagers wilde te lijf gaan. Hij bracht beide handen tege lijk omhoog en trachtte de stalen boeien met geweld op het hoofd van Flint te doen neerkomen. Maar dat was tevergeefs. De detective had te veel ondervinding om zo'n aanval niet te kunnen ontwijken. Hij deed weer een stap zijwaarts en op hetzelfde ogenblik schoot de vuist van Judson uit en gaf Shorty zo'n opstopper te gen zijn kaken, dat hij ervan duizel de. „Hou je bedaard!" waarschuwde Judson. „Anders krijg je er nog een aan de andere kant. Je zit erin en je doet verstandig er het beste van te maken". „Toe, Frank, laat ik hem eens on derhanden nemen", zei Norton, zich voor de verblufte gevangene plaat send. „Doe hem die boeien af. Ik wil geen oneerlijke voorsprong hebben. Zo'n kereld kan ik wel aan, zonder J» Judson greep Roy bij zijn schou der en trok hem opzij. „Hou je han den thuis! Als het werkelijk nodig is mag je vechten. We moeten zakelijk blijven... het is hier geen boksclub." „Ga zitten, Shorty!" zei Flint te gen de reus, die verwilderd om zich heen keek. „Roy, doe die deur dicht en op slot." Terwijl Norton het bevel volbracht, wees Flint op de grote armstoel. Shorty liet zich er werktuigelijk in zakken met zijn geboeide handen op de knieën; zijn vingers bewogen zich zenuwachtig. „We zullen nu maar kort en zake lijk zijn, Furer," begon Flint streng. „Op de eerste plaats weet ik precies alles wat je hebt uitgevoerd, en je kunt er niets bij winnen als je pro beert me te bedriegen. Ik heb de smaragd uit de bronzen schaal, die jij aan Kitura moest afleveren, gevon den." Met woest flikkerende ogen keek de reus naar de glinsterende groene steen, die Flint op behoorlijke af stand voor hem hield. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2