wAAlwnkse en lAnqstRAAtse couraiu J. Wildeman en Co. te Waalwijk ondergebracht in doelmatig bouwwerk VLIJMEN WAALWIJK Liedertafel bracht uitstekend verzorgd matinee Uit de Langstraat Bedrijf kende in betrekkelijk korte tijd een enorme opbloei Gemeenteraad kwam ïn spoed eisende vergadering bijeen Opera- en operette-fragmenten vormden hoofdschotel Anneke Grönloh te gast bij matinee van O.O.G. Waalwijkse kermis had een prima inzet ■HOL Drtinen Elshout Nieuwkuijk Haarsteeg AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN MAANDAG 15 JULI 1963 85e JAARGANG No. 56 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieiei: Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 2002 Telegram-adres: „ECHO" Architectonisch keurig verzorgd en esthetisch verantwoord is op de hoek Elzenweg-Tuinstraat kantoor en magazijn verrezen van J. Wilde man en Co., fourniturenhandel voor de leder-, schoen- en lederwaren- industrie. Het gebouw is ontworpen door het architectenbureau van Huiten, terwijl de aannemersbedrijven, v. Huiten en Coppens voor de realisering zorg droegen. De bouw, die 1200 m2 magazijnruimte en 500 m2 kantoorruimte beslaat is in 1962 reeds gedeeltelijk in gebruik genomen. In de week van 15 tot en met 19 juli wordt de nieuwbouw officieel in gebruik genomen. De directie heeft gemeend van een gebruikelijke receptie te moeten afzien, omdat het dan niet mogelijk is enige persoonlijke aandacht aan het bezoek te schenken. Te verwachten valt dat tal van zakenre laties in de loop van deze week het bedrijf aan de Tuinstraat een be zoek komen brengen. Bovenstaande foto geeft een indruk tot welk een omvangrijk bedrijf „J. Wildeman en Co." in de loop der jaren is uitgegroeid. Het gebouw is een creatie van architectenbureau van Huiten uit Waal wijk, terwijl de bouw werd gerealiseerd door de aannemers van Hui ten en Coppens beiden uit Waalwijk. UITGROEI Het bedrijf werd op 1 november 1918 door de heer J. Wildeman sr. opgericht, waarbij men beoogde fournituren te leveren aan de schoenindustrie. Het bedrijf werd ondergebracht in de Grotestraat nr. 133, waar momenteel bakkerij v. d. Dungen is gehuisvest. Kort nadien verhuisde de heer Wilde man naar Grotestraat 343. Het pand waar het bedrijf toen in onderge bracht was bestaat nu niet meer. Daarvoor in de plaats is de woning verrezen van de concierge van „Noord-Braband". In 1919 trad bij dit bedrijf de heer J. Ammersdorffer in dienst, die nu nog steeds bij J. Wildeman en Co. als magazijnchef werkzaam is. De heer Ammersdorffer heeft in al die jaren het bedrijf in een kort tijdsbestek zien uitgroeien. Mede ook door zijn volledig inzet ten heeft dit bedrijf deze hoogte kunnen bereiken. Voor de grote verdiensten die de heer Ammers dorffer voor het bedrijf heeft ge had, is hij enkele jaren geleden bij zijn veertig-jarig jubileum dan ook hartelijk gehuldigd. In 1925 werd het pand Stations straat 86 in gebruik genomen. Hier heeft de heer Wildeman zijn be drijf steeds meer zien uitgroeien tot dat men toe was aan een com plete nieuwbouw, zoals die aan de Tuinstraat is gerealiseerd. Zes jaar nadien bleken de bestaande ge bouwen aan de Stationsstraat reeds te klein en zag de directie zich genoodzaakt over te gaan tot uitbreiding door het aanbouwen van nieuwe bedrijfsruimte. VANAF 1937 In 1934 nu dus bijna dertig jaar geleden, trad de heer W. Hoo- gendoorn bij het bedrijf in dienst. De heer Hoogendoorn is momenteel bij J. Wildeman en Co. in dienst als procuratiehouder. De zaken gingen zo uitstekend, dat niet alleen uitbreiding van de gebouwen nodig was, maar dat de directie tevens de tijd aangebroken zag om de handel, die tot op dat tijdstip beperkt was gebleven tot de schoenindustrie, uit te gaan breiden tot de lederwaren- en kofferindustrie. De heer J. Wildeman jr. op wie de zaak nu grotendeels steunt, of schoon zijn vader en oprichter van het bedrijf nog steeds, ondanks zijn 73 jaren, actief is, deed in 1937 zijn intrede in de firma. Twee jaar later in 1939 bleek op nieuw uitbreiding noodzakelijk en wel door een nieuwbouw van het magazijn en ombouw kantoren. Tot 1962, het jaar waarin de zaak overhuisde naar een modern en nieuw zakenbedrijf aan de Tuin straat is het bedrijf in de Stations straat ondergebracht geweest. GROTE JUWELEN-DIEFSTAL Donderdag heeft een dievenbende juwelen ter waarde van 1 miljoen gulden getsolen, die eigendom waren van de douarière hertogin van Nor thumberland. De juwelen werden ge stolen tijdens het overbrengen naar het huis van de hertogin, die ze wil de dragen op het staatsbanket met 't Griekse en Engelse koningspaar don derdagavond. TAAK Het bedrijf heeft nu 26 personeels leden in dienst terwijl met niet min der dan 800 afnemers relaties wor den onderhouden. Sinds 1918 wor-j den intensieve contacten met de schoenindustrie onderhouden, en ditzelfde kan gezegd worden van de lederwaren- en kofferindustrie, maar dan vanaf 1935. De heer J. Wildeman ziet zijn taak als gros sier, importeur en agent van bin nen- en buitenlandse fabrieken in het leggen en het onderhouden van het contact tussen deze leveran- ranciers en de afnemers, terwijl het bedrijf zich steeds blijft oriënteren op de nieuwe mogelijkheden die de toeleveringsbedrijven over de gehele wereld te bieden hebben, om op deze wijze in staat te blij ven de verkregen inlichtingen zo nodig door te geven aan de betrok ken industrieën. Op deze wijze meent de directie een steentje te kunnen bijdragen tot de groei van deze industrieën, de rationalisatie en de steeds ver dergaande technische ontwikkelin gen. Om een beeld te geven wat er zich nu eigenlijk op dit gebied aan handel afspeelt geven wij hier en kele vergelijking van 1951 met 1961 van de omzetten. Over het ge hele land werd door soortgelijke bedrijven aan de schoenindustrie geleverd voor een bedrag van 200 miljoen gulden. In 1961 was dit be drag met 100 miljoen gestegen tot 300 miljoen gulden. Aan de lederwaren- en koffer industrie werd in 1951 voor een be drag van 60 miljoen ingezet. In 1961 voor een bedrag van f 100. Een stijging dus van 40 miljoen. Het ideaal van de directie is om met deze progressie verhoudingsgewijs gelijke voet te houden. De gemeenteraad van Vlijmen is donderdagavond in een spoedeisende vergadering bijeen geweest, om een aanvullend krediet ter beschikking te stellen voor de bouw van een 12- klassige school voor gewoon lager onderwijs op de Vliedberg in de ge meente Vlijmen. Ondanks het ene voorstel dat op de agenda prijkte, bleek de raad toch nog een half uur nodig te hebben voordat men er een definitief fiat aan kon geven. Het betrof hier een krediet van f 65.489,50, dat ter aanvulling moet dienen voor het krediet van f 479.546, -dat reeds in mei '62 DE BEJAARDEN GINGEN OP STAP Donderdag maakten de bejaar den uit Drunen hun jaarlijks uit stapje. In totaal maakten 150 be jaarden deze tocht mee, welke dit jaar ging naar de mooie omgeving van Berg en Dal bij Nijmegen, ter wijl in de namiddag in Schijndel een Brabantse koffietafel werd aan geboden. Het was voor de bejaarden dit jaar dank zij ook het prachtige weer, 'n bijzonder gezellig uitstapje en voor al ook tijdens de pauzes ging het er gezellig aan toe. 's Avonds wer den de bejaarden met muziek van de harmonie Drunen ingehaald. Bij deze gelegenheid werd nog 't woord gevoerd door burgemeester Stieger die zelf de tocht ook had meege maakt. Deze dankte allen die aan het totstandkomen van dit uitstapje hadden meegewerkt, speciaal de autobezitters, welke weer spontaan hun wagens beschikbaar hadden gesteld. GESLAAGD Voor het vakdiploma dameskap per slaagde te Breda onze plaats genoot J. v. d. Hoven. BEDEVAART NAAR WITTEM De jaarlijkse bedevaart naar Wit- tem zal dit jaar plaats vinden op 25 augustus en niet op 15 augustus zoals eerder werd gemeld. Opgave voor deze bedevaart kan geschie den bij W. Melis, Wilhelminastraat 50. voor de bouw van deze school werd gevoteerd. De gestegen bouwkosten, zoals ar beidslonen, materiaalkosten, sociale voorzieningen etc. en bovenal de wij zigingen die in deze tussentijd in het plan van de school werden aange bracht, vereisten een hoger krediet. KRITIEK De onderhandse aanbesteding, waarbij de te bouwen school werd toegekend aan de firma De Bonth- van Huiten uit Nieuwkuijk, leverde nogal wat aanleiding tot het geven van kritiek. Vooral de heer Broeren bleek het met deze gang van zaken helemaal niet eens te zijn. De heer Broeren zei van mening te zijn, dat bij de bouwhonger, die er momenteel onder de Vlijmense aannemers leeft, bij een openbare aanbesteding er makkelijk een lagere bouwprijs uit de bus had kunnen komen. Hij zei niet accoord te kun nen gaan met het voorstel, waarbij de bouw via een onderhandse aanbe steding door het kerkbestuur werd toegekend aan bovengenoemde fir ma. Het extra bedrag van f 17.988,- voor de fundering, die zoals uit een gehouden grondonderzoek is geble ken, moet worden verzwaard, gaf COLLECTE Nadat door de gevluchte Hongaar S. Ros- ta in alle H. Missen een uiteenzetting was gegeven over het doel en de harde nood zaak van de internationale bouworde werd een huis aan huis collecte gehouden die ruim f 600 opbracht. VERNIEUWING DOOPBELOFTE A.s. zaterdag zullen de „schoolverlaters" hun doopbeloften plechtig hernieuwen. Dit wordt voorafgegaan door een driedaagse voorbereiding die wordt gegeven door de Z.E. heer v. d. Velden, pastoor te Bokho ven. Donderdag kwart over 8 worden de ouders verwacht in de meisjesschool voor een gespreksavond. TWEEDE PRIJS. Op het landjuweel te Oirschot behaalde O.L. Vr. Schuts de tweede prijs in de op tocht als mooist gecostumeerde; er namen 85 gilden aan deel. mevrouw Martens aanleiding tot het geven van enkele opmerkingen en het stellen van vragen. Uiteindelijk kon de gemeenteraad van Vlijmen zich accoord verklaren met het voorstel zoals dat door het college van B. en W. aan de raad was voorgelegd. De heer Broeren bleef bij zijn eerder genomen besluit tegen het voorstel te zijn. UITSTAPJE VISCLUB DE HUT De Hengelvereniging Visclub De Hut maakte zondag 14 juli een uitstapje naar zee. Het weer was daar niet al te best voor, maar er was nog meer ontspanning. Na eerst aan zee op de pier genoten te heb ben, werd een bezoek gebracht aan het vo- kelpark; het is ongelooflijk wat een ver schillende vogels daar zijn te bewonderen. Postduivenliefhebbers die onder het gezel schap waren konden hier odk veel post duiven bewonderen. Hierna werden nog ver schillende attracties bezocht; het geheel werd een genoeglijke dag, want allen keer den voldaan huiswaarts. JUDO-EXAMENS Alle leden van de Judoclub van Clubhuis De Vijfhoeven, die deelgenomen hebben aan de judo-examens zijn geslaagd; de gele slip werd behaald door 42 jongens in de leef tijd van 9 tot 15 jaar; elf jongens van 16 en ouder kregen de gele band. Examinator was de heer Horsten uit Tilburg, instruc teur de heer Verhoeven uit Heusden. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven vanuit Duffel België, afstand 84 km, los 9.15 uur, eerste dujf jlO-19-42, laatste prijswinnende duif 10-36-12. Deelname 456 duiven. Uitslag zGebr. v Bladel 1, 22, 74, 77, 123; J Oos terwaal 2, 89, 96, 112; J v Engelen 3; H Zeeuwen 4, 6, 42, 52, 70, 114; A v d Broek 5, 61; Th v Bokhoven 7; C v Heivoort 8, 13, 17, 82, 113; Gvd Hout 9, 34, 37, 39, 67, 81, 109; P v Bers 10 12 21, 32, 62, 63, 65, 69, 78, 79 92, 105; Sj v d Wiel 11, 33, 107; Fr v Uden 14; H v Beijnen 15, 66, 87, 106; K Kivit 16, 31, 53, 86; L Meesters 18, 26, 27, 36, 48, 51, 59, 85, 102, 121; P Wijkmans 19, 29, 40; Ketels 20; J v d Hout 23, 30, 55, 83, 97, 103, 122; M Libregts 24, 44, 95; Chr v Esch 25, 100; J Merkx 28, 41; J v d Dungen 35; J de Vaan 38, 50, 58; L Klerkx 43; P v Gestel 45, 76, 84; R v Esdonk 46, 75, 99; De Laat-Parijs 47, 49, 68, 116; H Oosterwaal 54, 93, 111, 117; H Pelders 56, 60, 120; H v Overdijk 57, 118; A L v Heivoort 64, 80; M Nicols 71; H v Bladel 72, 94; H Maas 73; Gebr de Vaan 88, 108; H Mom- mersteeg 90, 119; M v Heeswijk 91, 98, 104; C de Ronde 101; M v Dal 110; Th Stupers 115; extra prijs een fiets met no. 1 Gebr. van Bladel. Zondag hield De Zwaluw een wedvlucht met oude duiven vanuit Ruffec Fr. Los 6 u. Eerste duif 15-02-03; uitslag: Gebr. de Vaan 1; M Nicols 2, 7; Th v Bokhoven 3, 5; C v Helvoirt 4; Gebr. v. Bladel 6. WEDVLUCHT DE REISDUIF De P.V. De Reisduif hield een wed vlucht met oude duiven vanuit Pont St. Max Fr., uitslag als volgt: B v Esdonk 1, 12; W v Ravensteijn 2, 3, 4, 5, 9; Th v Over dijk 6; P Vermeulen 7, 10, 11; J v d Heu vel 8, evtra prijs P. Vermeulen. Wedvlucht de Reisduif vanuit Duffel, jonge duiven; uitslag als volgt P Vermeulen 1, 5, 9, 26, 36, 47, 55; P Diepstraten 2, 4. 17; W Broeren 3, 14, 15; P v Dal 6, 13, 29, 51; Th v Overdijk 7, 23; H Boom 8, 10, 22, 25, 38, 52, 53; W v Ravensteijn 11, 24, 30, 39, 43, 49, 50; J v d Heuvel 12, 16, 21; J Kiviets 18, 31, 40, 45, 46; L de Laat 19; G v Esdonk 20, 35; Gvd Wiel 27, 32; Avd Heuvel 28' J Wilhard 33, 34, 48; Jan Kuijs 37, 42, 54; J Koks 41; Jos Kuijs 44. VOETBAL Vlijmense Boys I - RKDV C 1 4 - 2 Zondag 14 juli speelden de Vlijmense Boys een wedstrijd op het terrein van RKJVV te 's-Bosch, voor het behoud van het derde klasserschap. Door RKDVC te kloppen is Vlijmen nu helemaal velig, met 4 winstpt. Vlijmen had in deze wedstrijd het beste van het spel, werkte de stand op tot 4 - 1 tegen het einde kwam Drunen tot 4-2, maar er was geen gevaar meer dat Dru nen de twee punten nog in kon lopen, de tijd was te kort en het spel te matig. Vlij men is nu reeds behouden, de rest moet nog afwachten wat de uitslag zal worden. Voor een nagenoeg uitverkochte zaal heeft de Waalwijkse Liederta fel „Oefening en Vermaak", zon dagmiddag van 12 uur tot ruim half twee een uitstekend kermis- matinee verzorgd, door het opvoe ren van verschillende opera- en operettefragmenten. De algehele leiding van dit matinee berustte bij de heer Louis Sars. Het programma werd geopend met een optreden van 't gemengd koor, dat een selectie bracht uit „Die Fledermaus" van Joh. Strauss. iHerbij traden als solisten op: Anneke Nijssen, Lucia Elias en Marcel Maas. Als tweede werd door het dameskoor „Ja so singt man nur in Wien" eveneens van Joh. Strauss, uitgevoerd. Hierna volgde een solistisch optreden van Marcel Maas, die op uitstekende wijze „Una furtiva lagrime" uit l'Elisir d'Amore van G. Donizetti uitvoer de. Het zwaartepunt van dit matinee lag bij de opvoering van verschil lende fragmenten uit de opera „Martjia" van F. von Flotow. Behalve een optreden van het da mes-, mannen- en het gemengd koor viel hier verschillende keren solistische medewerking te beluis teren van Nel Dupont, Jetty de Kort, Rinus Hesselberth, Joh. v. d. Griendt, C. van Loosdrecht en J. v. d. Langerwerf. Hoe groot het succes was bleek eerst, nadat de laatste tonen van 't machtige slotkoor waren vervaagd, toen een hartverwarmend applaus losbrak waarmee de toehoorders de leden van de koren en de solisten dank brachten. Het enthousiasme was dermate groot, dat men niet kon nalaten het slotkoor uit de ope ra Martha voor een tweede keer op te voeren. Aan het eind van dit kermisma- tinee, waarbij de begeleiding aan de vleugel op uitstekende wijze werd verzorgd door Fr. Wilmont bood de voorzitter van de Lieder tafel, de heer L. van Oudheusden, de dames-solisten bloemen aan. Terwijl Musis Sacrum bijna tot de laatste stoel bezet was, stonden aan de verkeerde kant van de deur van zaal De Gecroonde Leersse nog enkele tientallen belangstellenden vergeefse pogingen te doen om nog binnengelaten te worden. Hier was de zaal tot de laatste stoel- en staanplaats bezet. De aanwezigen werd een pro gramma aangeboden dat op een meer lichtere voet was geschoeid. Het kermismatinee, georganiseerd door O.O.G., werd hier geopend met een optreden van het trio Re- mie uit Waalwijk. Frans Vrolijk slaagde er op uitstekende wijze in om de verschillende medewerken den aan dit matinee aan elkaar te praten. Ook de 13-jarige D. Ley- tens leverde geen onverdienstelijke bijdrage aan het matinee. De hoofdschotel werd gevormd door het optreden van Anneke Grönloh, die door de aanwezigen op bijzonder enthousiaste wijze op het podium werd begroet. Verder gaven aan dit programma hun me dewerking: The Crocksons, acroba ten, De Gerto's, De Melton Brothers en het orkest de Nijs uit Ooster hout. Na afloop van dit matinee ston den in de onmiddellijke omgeving van De Gecroonde Leersse ontel bare tieners, die nog een blik wil den opvangen van hun ster Anneke Grönloh. Mede dank zij het uitstekende weer hebben de kermis-exploitan- ten op het Vredesplein zich zater dagavond, zondagmiddag en zon dagavond vergenoegd in de handen kunnen wrijven over de meer dan normale belangstelling die er voor de verschillende kermisattracties bleek te bestaan. Vooral zondag was de belangstel ling overweldigend. Naar het ons toescheen, leek de opbouw van de kermis met de aan deze kermis deelnemende exploitanten nog van een beter gehalte dan het vorige jaar. I Niet alleen uit Waalwijk bestond grote belangstelling, ook vanuit de wijde omgeving waren honder den jongelui naar Waalwijk geko men om aan de kermispret deel te nemen. Maar niet alleen de kermis op het Vredesplein mocht zich verheu gen in deze belangstelling. Ook de verschillende hotels, restaurants en café's hebben deze eerste dagen goede zaken gedaan. De verschil lende matinees die in diverse zalen werden gehouden genoten een rijke belangstelling, terwijl ook in de middag- en avonduren overal te ge nieten was van een gezellige ker- missfeer. Uitspattingen hebben er zich, voor zover wij hebben kunnen na gaan, gelukkig niet voorgedaan. De politie heeft nergens hoeven in te grijpen. Wel kwamen bij de po litie al enkele aangiften binnen van gestolen brommers en fietsen. De oplossing van deze verdwijningen stelt de Waalwijkse politie voor drie mogelijkheden, n.l. dat er hier echt sprake is van diefstal, dat er enkele overmoedige kermisbezoe kers lol in hebben gehad een brom mer of een fiets mee te nemen om die ergens anders weer tegen een muur te zetten, of en dit laatste behoort zeer zeker niet tot de on mogelijkheden de berijder weet zelf niet goed meer waar hij zijn voertuig heeft neergezet. In elk geval was het een prima begin met enorme drukte en voor de rest, „heel veel plezier". RUILVERKAVELING LANGSTRAAT Langstraatweg zal belangrijke rol spelen in de ontsluiting. Landschap zal aantrekkelijk blijven. Men kan thans, nu er wat schot gaat ko men in de ruilverkaveling, tot de conclusie komen, dat de nieuwe Langstraatweg een belangrijke rol gaat spelen in de ontsluiting van de Langstraat. Het gedeelte van deze verkeersader 'Oost-West tussen Vlijmen en Drunen zal een goed samenspel met de ruil verkaveling worden. Het viaduct in Nieuw kuijk begint al aardig gereed te komen. Ook de nieuwe Noord-Zuid-verbindingen, welke verbindingen zullen aansluiten op de ftieuwe provincial? weg, komen zachtaan ge reed. Er zal verder in samenwerking met de provincie een nieuwe verbinding komen vanaf de Cromvoirtse brug over het afwa teringskanaal Drongelen - Den Bosch via Nieuwkuijk en Haarsteeg. Bij de ruilver kaveling zal ook rekening worden gehouden met de nieuwe weg tussen Drunen en Waalwijk. Het nieuwe wegenplan omvat 115 km nieuwe weg en 36 km gereconstrueerde weg. Momenteel omvat het ruilverkavelings- gebied 125 km verharde en 181 km onver harde weg. De ontsluiting van het land bouwgebied zal voornamelijk geschieden door de aanleg van parallelwegen. De diep te van de nieuwe kavels zullen variëren van 250 tot 400 meter Even belangrijk als het wegennet zijn ook de waterbeheersing en watervoorziening, die tot nu toe veel te wensen overlieten. Om zowel in het een als het ander verbetering te brengen, zullen vier nieuwe gemalen worden gebouwd. Twee tegenover 't Waalwijkse gemaal in 't Sas te Hedikhuizen en twee aan 't Drongelense kanaal. Aantrekkelijk landschap. In het kader van deze ruilverkaveling zal ook aandacht wor den geschonken aan 't landschap. Zo zullen bestaande wielen en eendekooien behouden blijven en ook het bosgebied zal niet wor den aangetast. Wel zal 't landschap door de aanleg en reconstructie van wegen en door beplanting enz., op meerdere plaatsen een ander aanzien krijgen dan het had. Traditiegetrouw zullen de ouden van da gen ook dit jaar weer een uitstapje gaan maken en wel op woensdag 11 juli a.s. Dank zij de activiteit van het comité en de finan ciële bijdrage van de inwoners is het mo gelijk geworden om de ouden van dagen, ook nu weer een prettige middag te bezor gen. Ditmaal zal de tocht worden gemaakt met enkele touringcars. De reis gaat eerst naar Nijmegen, waar een rondrit door de stad zal worden gemaakt. Vervolgens staat een bezoek aan Arnhem op het programma, waarna het door de Peel gaat, om via Eindhoven huiswaarts te keren. Te circa 9 uur hoopt men weer aan het dorp te arri veren, waar de Kon. Harmonie St. Cecilia ter verwelkoming aanwezig zal zijn. HERDENKING TINI VAN BEURDEN Zondag had de herdenking plaats van onze dorpsgenoot wijlen de heer Tini van Beurden, in leven directeur van de Haar- steegse zangkoren. De heer van Beurden verloor op 13 juli 1938 door een ongeval het leven. Als directeur van het kerkkoor, mannenzangvereneniging en dameskoor Le vensvreugd genoot hij grote bekendheid. En kele van zijn vrienden namen het initiatief om te komen tot een passende herdenking, dat spontaan door ieder werd gedeeld. Om 10 uur werd in de parochiekerk te zijner nagedachtenis een plechtige H. Mis opgedragen en na afloop had op het kerk hof nog een passende herdenking plaats. Namens de gezamenlijke koren werd een prachtige krans op zijn graf gelegd en sprak de heer J. van Veluw enkele woorden ter nagedachtenis Onder leiding van de heer Poirters uit Oisterwijk zong Haarsteegs Gemengd Koor hierna het „Et erit in pace", waarmee deze herdenking werd besloten. - Prof. Andriessen (C.H.) heeft nu ook geweigerd de portefeuille van Economische Zaken in 't nieuwe ka binet te aanvaarden. - De gespannen toestand tussen Rusland en China verergert met de dag. - De drie werkgeversverenigin gen hebben de regering gevraagd rechtstreeks aardgas te mogen kopen, met uitsluiting van de gemeenten, omdat deze tussenschakel onnodig geld kost.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5