Nieuwe bedrijfshal voor schoenfabriek „Anita" vraagt l'/4 miljoen Nieuwe secundaire weg Waalwijk-Drunen Gemeenteraad Waalwijk OP HET SPOOR VAN K.K. Sprang-Capelle I Ogen vragen brillen van STASSAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JULI 1963 3 3 Maatstaf 15 iTPSpj Nieuwe brug Overige agendapunten Sprang Vrijh.-Capelle Capelle LOON OP ZAND Haarsteeg JAGER STORT NEER 3 JONGENS GEDOOD De gemeenteraad van Waalwijk zal donderdagavond 25 juli te beslis sen krijgen over een voorstel dat door het college van B. en Waan de raad is voorgelegd en waarin de raad wordt gevraagd een krediet van bijna een en een kwart miljoen te voteren voor de bouw van een nieuwe industriehal aan de Zanddonkweg in Besoijen voor Schoenfa briek "Anita", momenteel gevestigd aan de le Zeine in Waalwijk. Deze hal zal na gereedgekomen te zijn in huurkoop worden afge staan aan bovengenoemde N.V. De industriehal zal gerealiseerd worden op de hoek van de Zand donkweg en de Prof. Kamerlingh Onnesweg. Reeds eerder zijn door de gemeen te Waalwijk een 7-tal industriehal len gebouwd, die na gereed gekomen te zijn aan verschillende onderne mingen in huurkoop werden uitgege ven. Als maatstaf werd hierbij aange houden of, en in hoeverre het bedrijf in zijn werkgelegenheidsfunctie, - zowel kwantitatief als kwalitatief - een bijdrage kan leveren tot de eco nomische ontplooiing van de ge meente. Het college van B. en W. zegt de overtuiging te zijn toegedaan, dat schoenfabriek "Anita" volledig aan deze veréiste voldoet. Het bedrijf, dat in 1929 werd op gericht, had in 1959 in totaal 90 werknemers in dienst, terwijl dit aan- tal in 1962 reeds gestegen was tot 250. In 1957 werd aan de le Zeine in Waalwijk een fabriek gebouwd met een oppervlakte van 1800 m2 in 1960 en in 1962 onderging dit be drijf een uitbreiding van resp. 500 en 600 m2. Bedroeg de produktie in 1957 90.000 paar schoenen, in vijf jaar tijd steeg dit aantal paren tot 500.000, terwijl voor 1963 750.000 paar schoenen zijn gepland. Mede door de ontwikkeling van de E.E.G. in de aangesloten landen, is vanaf 1962 een ruim exportgebied buiten onze landgrenzen gevonden, waarheen ongeveer 10 van de pro duktie heenvloeit. De export van schoenen kan eerst goed tot ontplooiing komen, zo meent de directie, indien de fabrica- geruimte de mogelijkheden biedt voor een efficiënt groeiende produktie. De omstandigheid dat het bedrijf aan de Eerste Zeine geen mogelijk heid meer biedt tot uitbreiding noopt de directie tot het verplaatsen van 't bedrijf. Het college van B. en W. meent dat voorkomen moet worden, dat de voor de economie en de werk gelegenheid van Waalwijk zo be langrijke onderneming zich buiten Waalwijk zou gaan vestigen. Aan architectenbureau A. van Huiten in Waalwijk is inmiddels in overleg met de directie van Anita op dracht gegeven tot het maken van een ontwerp. Elet ontwerp voorziet in FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen Zonder meer wierp hij zich op 't bed neer en binnen enkele minuten bewees zijn regelmatige ademha ling dat hij in slaap was. „Ik ben vermoedelijk binnen een paar uur terug," fluisterde de de tective. „Houd hem goed in de ga ten en doe de deur niet open, zo lang je mijn stem niet herkent." „In orde!" zei Judson. „Roy, doe jij de deur achter de baas op slot." Thorndyke Flint verliet de kamer en liep de houten trappen naar het binnenplaatsje af. In de smalle steeg, waarin hij door de nauwe in gang kwam, liep hij bijna een goed gekleed heer tegen het lijf, die daar voorbij wandelde. „Hé, meneer Flint!" riep deze op vriendelijke toon. „Al iets gevon den?"Het was niemand anders dan Basil van Duyle, de compagnon van Edgar Cramp. de bouw van een fabrieksruimte met een oppervlakte van 72 x 60 m2, en een kantine met een afmeting van 22 x 10 m, verder nog de bouw van kantoor, administratie, archief en magazijnruimte. De raad van Waalwijk zal donder dagavond eveneens te beslissen krij gen over een te voteren krediet voor de aanleg van een nieuwe secundaire weg, gelegen te zuiden van de Langstraatweg, van Waalwijk rich ting Drunen. De Langstraatweg, zal na gereed koming, in hoofdzaak het karakter krijgen van een autosnelweg, waar door de aanleg van een secundaire weg Waalwijk - Drunen tot de nood zakelijkheden gaat behoren. Deze kwestie wordt nog dringender, omdat tussen Waalwijk en Drunen een in tensief onderling verkeer bestaat van pendelaars, terwijl de omstandigheid dat Waalwijk fungeert als streekcen- trum een aanzienlijke toename van 't verkeer veroorzaakt. Op initiatief van het provinciaal bestuur zijn reeds besprekingen ge voerd tussen de provincie enerzijds en de gemeentebesturen van Waalwijk en Drunen anderzijds, waarbij men tot overeenstemming is kunnen ko men wat betreft het tracé van de weg. Deze weg hl. zal vanuit Waalwijk aansluiting geven op de nieuw ont worpen wijken - ten zuiden van de Langstraatweg - in Drunen en ver der via een brug over het Drongelen- se knaal, de Drunenseweg en de De Coubertinstraat in Waalwijk een ver binding tot stand brengen met de Burg. Smeelelaan in de St. Antonius- parochie. De provincie heeft zich be reid verklaard de kosten van de nieuw te bouwen brug, die een breed te van 4 meter zal krijgenvoor haar rekening te nemen. Een niet onbelangrijke rol in deze zaak speelt de ontsluiting van het stadsdeel gelegen te zuiden van de spoorweg, het verkrijgen van een onderlinge verbinding van de burge meester Smeelelaan met de Akker laan en de ontsluiting van het parti eel uitbreidingsplan Groenewoud. Wat betreft de Akkerlaan kan nog worden opgemerkt, dat deze weg nu als dubbelbaansweg zal worden uit gevoerd, terwijl bovendien van deze gelegenheid gebruik kan worden ge maakt, om ook aan de andere zijde van de Akkerlaan een rijwielpad aan te leggen. HOOFDSTUK Xn Te dineren genodigd. Het viel Flint op, dat de kleding van Basil van Duyle, hoewel van even uitstekende kwaliteit, geheel verschilde van die, welke hij de avond daarvoor gedragen had. Hij zag er nu uit als een landedelman die een wandeling door zijn lande rijen maakte en zich de moeite niet gegeven had, stadskleren aan te trekken. „Ik heb vandaag mijn gemak er van genomen op het buitengoed van Farrington aan de Hudson," zei hij, „en ik ben op eigen gelegenheid in een van zijn auto's hierheen gere den om op zoek te gaan naar de bronzen schaal." „U doet Uw werk zeker net zoals U dat het beste uitkomt, meneer van Duyle?" merkte Flint ietwat spottend op. „U verwacht toch ze ker niet, dat ding tussen die verza meling van Farrington te vinden?" Even flikkerde er iets in de ogen van van Duyle, maar dat verdween terstond. „Ik meen U vannacht op het kantoor van Cramp al verteld te hebben, dat ik maar amateur ben," zei hij. „Ik houd er zo mijn eigen methode op na. En boven dien, al voel ik ervoor raadselach tige dingen op te lossen, daarom De raad van Waalwijk zal donder dagavond verder nog te beslissen krijgen over een voorstel tot beschik baarstelling van een krediet voor de aanleg van de Laageindse Stoep en reconstructie van een gedeelte van de Taxandriaweg. Voorstel tot goedkeu ring van de eindwijziging van de be groting 1962 van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. W. S. V. "ER OP UIT". Van de wandelsportvereniging "Er op uit" namen j.l. zaterdag in Den Bosch een twee tal groepen deel aan de wandeltocht van Ons Verbond. Beide groepen, zowel op de 10 als op de 15 km, behaalden de tweede prijs, en stonden onder leiding van resp. de gezusters C. en W. Versteeg. Naar Nijmegen. A.s. vrijdag zullen de leden van „Er op uit" grotendeels net als voorgaande jaren weer naar Nijmegen gaan, naar de intocht van de Vierdaagse deelnemers. Voor diegenen die a.s. vrijdag de reis mee willen maken naar Nijmegen, om naar de intocht van de Vierdaagse-deelnemers te gaan kijken, bestaat tot en met a.s. woens dagavond de gelegenheid om zich op te geven bij de heer P. Hamers, Bernhard- straat 9. De bussen vertrekken a.s. vrijdag morgen om 8 uur. GESLAAGD De jongeheer Chr. Hulst, slaagde dezer dagen met lof voor het examen gezel-schil der. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Leenen, politie-ambtenaar te Rotterdam, slaagde dezer dagen aldaar voor het diplo ma particulier-detectieve. JEUGDGEBOUW HERV. KERK De Stichting Jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk mocht dezer dagen de rijks vergunning ontvangen voor de bouw van een jeugdgebouw. Er zal nu spoedig wor den begonnen met de verbouwing van het daartoe aangekochte pand aan de Kerk straat. INGEBRUIKNAME GEREF. KERK. Vrijdagavond 8 uur zal de Geref. Kerk, die geheel werd gerestaureerd en ver nieuwd door aannemer Hoefnagel, weer in gebruik worden genomen, in een daartoe belegde samenkomst, waartoe vele instan ties, plaatselijke en genabuurde kerkeraden enz. werden uitgenodigd. Tevens zal dan het nieuwe mechanische pijporgel, gebouwd door de firma Pels te Alkmaar in gebruik genomen worden; bij die gelegenheid zal het orgel worden bespeeld door de heer Bouman, adviseur op het gebied van orgel bouw. Het kerkgebouw zal a.s. zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur voor eenieder zijn te be zichtigen. SPORTDAG SCHOOL VOOR C.V.O. Op vrijdag 19 juli j.l. werd er te Sprang een sportdag gehouden voor de leerlingen van de lagere school voor C.V.O. Van de zijde der ouders bestond voor deze gebeur tenis flinke belangstelling. De laagste klassen werden op een wei land van de heer C. Kuijsten aangenaam beziggehouden met spelletjes, terwijl de klassen 3 t.m. 6 hun krachten maten tijdens acht ik me nog niet genoodzaakt, al mijn vrije tijd daaraan te besteden en mijn sociale verplichtingen te verwaarlozen. Mijnheer Farrington is een van mijn vrienden." „U wilt daarmee zeggen....?" zei Flint op vragende toon. „Dat ik zaken en plezier weet te combineren," vulde Basil aan. „Als zijn logé kan ik de diefstal vanuit een nieuw gezichtspunt bekijken nietwaar?" „Hoe dan?" „Op deze manier," was 't prompte antwoord. „Warren Farrington be zit een imitatie van die offerschaal. Ik wilde graag weten, hoe het ding, waarnaar ik op zoek ben, er pre cies uitziet en vanmorgen heb ik de gelegenheid gehad, het eens goed te bekijken." „En?" „Ik weet niet, wie de echte schaal gestolen heeft," antwoordde Basil. „Maar ik geloof, dat die zeeman, die ShortyShorty Furer heet hij immers?dat die weet wie de dief is. En dan nog iets: Hebt U er wel eens over na gedacht, meneer Flint, dat Lin Kutura meegekron- tfelen; dat hij die uit zijn eigen safe keld kan hebben om die schaal te kan hebben laten stelen, voordat Mullins daartoe ejen poging kwam doen?" Voorstel tot het verlenen van mede werking overeenkomstig art. 72 van de L.O.-wet 1920 voor de aanschaf fing van schoolmeubelen en leer middelen t.b.v. de r.k. meisjesschool in Besoijen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de vervanging van de gloeilampenverlichting in de trappenhallen van de flatwoningen door TL-verlichting. Voorstel tot het aangaan van geld leningen. Voorstel tot wijziging van het besluit tot het uitlenen van gel den aan de Kerkvoogdij Hervormde Gemeente Baardwijk. Voorstel tot 19e wijziging van het algemene ambte naren-reglement. Voorstel tot wijzi ging van de wachtgeldregeling. Voor stel tot wijziging van het algemen ambtenaren-reglement, de arbeids overeenkomstenverordening, de uit keringsverordening, de verplaatsings kostenverordening en de wachtgeld regeling in verband met de totstand koming van de kindertoelage-rege ling overheidspersoneel. de spelen werpbal en slagbal en bij de atletiekonderdelen, welke bestonden uit bal- werpen, hoogspringen, hindernislopen en hardlopen. Afhankelijk van de geleverde prestaties konden de kinderen een der diploma's A t.m. E verwerven. Ondanks de beperkte tijd, die beschikbaar was voor training, wa ren de resultaten beslist redelijk tot goed te noemen. Er waren zelfs vier jongens van de hoogste klas, die het zware E-diploma wisten te behalen, te weten: Hans van Dongen, Leo van Dongen, Gerard Poppies ën Bert Paulides. De winnaars van de verschillende spelen waren: Werpbal, klas 3 en 4 meisjes: le prijs groep Anemonen (klas 3a), jongens: le prijs groep Leeuwen (klas 4). Slagbal: klas 5 en 6 meisjes, le prijs groep Fresia's (comb. 5 en 6)), jongens: le prijs, na beslissingswedstrijd, groep Ot ters (klas 6). De dag werd besloten met een korfbal wedstrijd tussen een team, bestaande uit leerlingen der 6e klas enerzijds en een team gevormd uit personeelsleden, bestuurs leden en ouders anderzijds. Bij deze ont moeting werden de punten broederlijk ge deeld, de uitslag was 4-4. Na deze geslaagde sportdag, welke ge houden werd op het door de heer C. Kuij sten welwillend ter beschikking gestelde terrein achter van der Duinstraat 1, bestaat bij iedereen de hoop het volgend jaar een dergelijke dag te kunnen organiseren voor 'alle lagere scholen in Sprang- Capelle. 50 JAAR CHR. SCHOOL. Zoals bekend zal in november a.s. het 50-jarig bestaan van de School voor C.V.O. worden herdacht. Waar voor een dergelijk jubileum hier geen geschikte accomodatie bestaat, heeft het schoolbestuur hiervoor naar wij vernemen een uitstekende oplos sing gevonden. De heer van Oversteeg aan het Oosteinde heeft hiervoor zijn nieuwe fabriekshal beschikbaar gesteld, die plaats biedt aan 600 personen. P.V. NOOIT GEDACHT. De postduivenvereniging Nooit Gedacht gevestigd bij dhr. C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht van uit St. Denis. Er werden 82 duiven in- gemand. De prijzen werden als volgt be haald: M Netten 1, 7, 8, 16; A v Zeist 2, 6; A v d Schans 3; A Brouwers 4, 13; H de Jong 5, 9; A Spuijbroek 10; G Rozen- brand 11; C Verhagen 14; D v Os 15, 17; H Broks 18; Joh Sterrenburg 20; P de Meter 21. A.s. vrijdag inmanden voor de Groene Kruis-vlucht vanuit. St.Ghislain, van 6.30 tot 9 uur. ONDERLING VISCONCOURS. De plaatselijke hengelaarsvereniging „De Maasmond", gevestigd in café Havenzicht „Is dat uw theorie, mijnheer van Duyle?" „Dat zeg ik niet," was het haasti ge antwoord. „Ik vroeg slechts, of U wel eens aan de mogelijkheid van zo'n sluwe streek gedacht hebt?" Ze hadden intussen een zijstraat bereikt en Basil van Duyle liep naar een mooie auto toe, die tegen het trottoir geparkeerd stond en opende het portier. Flint had op de laatste vraag van van Duyle geen antwoord gegeven en 't elegante heerschap scheen er niet om te ge ven of hij al dan niet antwoord kreeg, maar was bezig met de knoppen van zijn dashboard. ,,'n Fijne wagen!" zei van Duyle, zonder op de schaal terug te komen, terwijl hij de motor aanzette, lui sterde, of hij soepel liep en weer afsloot. „Dit is Farringtons trots. Wat ik zeggen wou, ik zou ermee naar Wall Street komen om hem af te halen en thuis te brengen. Bent U er soms op gesteld, hem 'ns te ontmoeten? U zult hem vermoe delijk toch wel, voordat U met dit geval klaar bent, eens te spreken moeten vragen en als U tijd hebt, zou dit een mooie gelegenheid zijn." „Wat weet U van die Furer af, mijheer van Duyle?" vroeg Flint. „Was U niet opzoek naar hem, toen ik U zoëven ontmoette voor de zaak 8 van dhr. Ph. v. Tilborgh, hield jl. zaterdag middag een onderling visconcours. Er na men 68 hengelaars aan deel, waarvan er slechts 14 een visje wisten te vangen. De uitslag was als volgt: 1 J Timmers 600 gr., 2 Aarts 375 gr., 3 C. Sprangers 295 gr., 4 A J Akkermans 275 gr., 5 A A Akkermans 160 gr., 6 A de Jong 140 gr., 7 H. Kraak 110 gr., 8 A v d Schans 103 gr., 9 C Wa- gemakers 90 gr., 10 J v Beek 80 gr., 11 H Treffers 80 gr., 12 J Versteeg 75 gr., 13 Joh. Timmers 75 gr. en 14 G. Pontee 75 gr. Het volgend jaar 16 mei hoopt deze vereniging het 40-jarig bestaan te herden ken en men heeft thans reeds plannen om dan een zeer groot visconcours te organi seren. Van de oprichters is op heden nog slechts 1 persoon in leven en wel de heer J. Kraak. Betrokkene is ook vanaf de op richting bestuurslid geweest. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 144 km. De uitslag was als volgt: Oude duiven: A v Oosterhout 1, 2, 3, 4, 7, 22; B Pols 5, 19; Huijps 6, 10, 16, 23; G le Sage 8; R v Raamsdonk 9, 18, 20; M v Peer 11, 12, 21; P v Raamsdonk 13; H v Campen Sr 14; Bakkeren 15 en G Treffers 17. Jonge duiven: C de Cloe 1, 2, 4, 8, 20, 21, 22, 24, 25; Huijps 3, 7, 32, 38, 43; M v d Galiën 5, 37; C Boer 6, 46, 49; G le Sage 9, 23, 26, 36; A v Oosterhout 10, 15, 28, 47; H v Dam 11; H de Jong 12, 33, 40; J Musters 13; A v Beek 14; A v Iersel 16; H Werther 17; C Blok 18, 29, 30, 31, 34, 39; A Versteeg 19; E Haver- hals 27; A Klootwijk 35; M v Peer 41; A Tactor 42, 44; P v Raamsdonk 45; M Werther 48, 50. GROENE KRUIS-VLUCHT De beide duivenverenigingen, t.w. De Luchtvaart en Nooit Gedacht, houden a.s. jzaterdag een wedstrijdvlucht vanuit St. Ghislain. De baten van deze vlucht komen ten goede aan de plaatselijke vereniging Het Groene Kruis voor Sprang-Capelle e.o. Het inkorven zal plaats vinden vrijdagavond in café van Tilborgh aan de Julianalaan en wel tussen 7 en 9 uur. LOON-OP-ZAND KRIJGT JEUGDHARMONIE. Bij de installatie van de heer Mich, van Esch, als voorzitter van de Sophia's Vereni ging, heeft deze als doel gesteld Sophia, ondanks haar 100-jarig bestaan, wat meer jeugdig vuur in te blazen. En dat kun ge lukken. Het aantrekken van de jeugd zou zijn eerste doelstelling zijn, wat zeer juist gezien is. De jeugdige voorzitter heeft het niet al leen bij woorden gelaten, doch het ook in daden omgezet. Zo werd de jongens van 9 t.m. 13 jaar via de school een circulaire ter hand gesteld, waarin een oproep werd gedaan aan degenen die iets voelen voor muziek, om muzikant te worden en zo te komen tot oprichting van een jeugdharmo- nie. Donderdagavond j.l. kon men zich hier voor melden in het parochiehuis. Aan de oproep werd bijzonder goed gehoor gege ven, want niet minder dan 30 jeugdige personen gaven zich op en de oprichting van een jeugdharmonie werd een feit. De voor zitter noemde het dan ook zeer verheugend zoveel jeugdige muziekliefhebbers te mo gen begroeten. Hij deed een beroep op de jongens heel goed hun best te doen, want van de zijde van het bestuur zal alles in het werk gesteld worden om allen van splin ternieuwe instrumenten te voorzien, net als de grote harmonie. Alvorens een instrument te kunnen bespelen, moet men natuurlijk eerst noten kunnen lezen. Met deze muziek leer zal volgende week donderdagavond om 7 uur n.m. een begin worden gemaakt. Als leider van de jeugdharmonie1 is aangesteld de heer Jos Dankers, die al heeft bewezen hierin zeer kundig te zijn. De repetitie zal plaats vinden in de cantine van de firma J. van Esch (ingang Klokkenlaan). De voor zitter stelt zich ten doel het komende jaar bij de viering van het eeuwfeest, dat de jeugdharmonie dan zo ver is, dat zij zich aan de bevolking zal kunnen presenteren. Het bestuur van de Sophia's Vereniging heeft hiermee iets nieuws voor Loon ge bracht, maar ook heeft het zich verzekerd dat de vereniging rustig de toekomst tege moet kan treden. P.V. DE LUCHTBODE. Wedvlucht vanuit Neufvilles, deelname 457 duiven. Eerste 50 prijswinnaars: P v d Velden 1; A Aarts 2; B v Iersel 3; J Aarts 4, 13, 24, 42; Gebr. IJpelaar 5, 38, 43; M v d Oetelaar 6; K v Esch 7, 9, 28; A Spapens 8, 16, 20, 41; H v d. Linden 10; H M v d Velden 11; C v Dongen 12, 17, 23; W Ven 14, 18; M Boers 15, 26; L Beerendonk 19; A Beerendonk 21, 40; A J v Dongen 22, 30, 46; M v d Ven 25, 33, 36; P v Dongen 27; J v Dongen 29; P v Noys 31; B Wartenberg 32; Chr v Gom- pel 34; A Krol 35; Cvd Ven 37, 49; Jos v Dongen 39; Jos v Dongen 39; A C v d Velden 44; J v Seters 45; Th v Onzenoord 47; Joh Vera 48; André v d Velden 50. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS Begunstigd door goed weer waren zater dag 20 juli de schutters van St. Hubertus bijeen onder de bomen bij het gildehuis G. v. d. Louw, voor het jaarlijks koningschie- ten. Na een zeer spannende strijd was het de heer H. Akkermans, die zich „koning" kon noemen. In het korte bestaan van de schutterij is het de derde maal dat hij deze titel verwierf. De voorzitter de heer E. van Noye feliciteerde de nieuwe koning met het behaalde succes en overhandigde hem de prachtige koningszuil. Hierna werd nog een onderlinge prijsverschieting gehouden met het volgende resultaat1 C Ebbing; 2 E v Noye; 3 J. W. Aarts; 4 J Bink; 5 Jo Bruur- mijn; 6 A Akkermans; 7 J J Aarts; 8 A Bink; 9 A Voogd; 10 Fr Bruurmijn; 11 E v d Velden, 12 R Hoesen. JAARVERGADERING R.K.V.V. HAARSTEEG Indien de gedane beloften inderdaad tot uitvoering worden gebracht en de geuite Wensen in vervulling gaan, kan de Haar- 6teegse voetbalgemeenschap de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Deze opti mistische geluiden kon men beluisteren tij dens de jaarvergadering die de r.k.v.v. vrij dagavond in café J. v. d. Lee hield.. Zo was er de mededeling dat er binnen af zienbare tijd een bescheiden maar goed ge outilleerd sportpark zal verrijzen, die met vreugde werd ontvangen. Verder dat het binenkort 20 jaar geleden is dat de fusie met Victoria tot stand kwam en de v.v. de naam Haarsteeg kreeg, wat zal worden her- dacht met het spelen van een wedstrijd te gen een meer dan gewone tegenstander. Na de opening door de voorzitter de heer J. van Beurden, met een welkom aan allen, gaf hij een overzicht van de verrichtingen van de diverse elftallen. Uit het financieel verslag bleek dat de kas sloot met een ba tig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, A. van Bladel, M. Beek mans en J. Meesters herkozen, terwijl in de vacature-A. van Helvoirt, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd voorzien door de benoeming van Joh. van Bokhoven. Als nieuw lid van de elftalcommissie werd be noemd J. Meesters. Ter voorbereiding op de komende com petitie zal in augustus een thuiswedstrijd worden gespeeld tegen SSS uit Udenhout en een uitwedstrijd tegen Raamsdonk, ter wijl ook de lagere elftallen in de gelegen heid zullen worden gesteld enkele vriend schappelijke wedstrijden te spelen. Er werd afscheid genomen van de trainer dhr. Huijbrechts, die 5 jaar de training van de spelers had verzorgd. Tot nieuwe trainer werd benoemd de oud-BVV-speler Piet v. d. Sluis uit Den Bosch. De voorzitter dankte de scheidende trai ner voor de prettige samenwerking en bood hem een couvert met inhoud aan, terwijl de aanvoerder van het eerste elftal, Wim Walk, hem een fraai bloemstuk aanbood voor zijn echtgenote en een aandenken voor hem zelf. De heer Huijbrecht dankte we derkerig voor de prettige samenwerking en deed de toezegging nog graag als actief voet baller te willen uitkomen, wat zeer werd gewaardeerd. De nieuwe trainer zal vrijdag avond in het clublokaal aanwezig zijn om met de spelers kennis te kunnen maken. Na de rondvraag sloot de voorzitter de zeer geanimeerd verlopen vergadering. Een straaljager van de Belgische luchtmacht is woensdagmiddag bij de Belgische plaats Meeuwen (Bel gisch Limburg) neergestort. Bij dit ongeluk kwamen drie jongens van 9 tot 11 jaar en de bestuurder, een Belgische onder-luitenant, om het leven. Het toestel was een Thunder- streak F84-F. Het vliegtuig had deelgenomen aan schietoefeningen bij Hasselt. Het stortte op een graanopslag- plaats, die in brand vloog. De kin deren die op de plaats van de ramp fietsten, werden door de rondvlie gende wrakstukken getroffen. Zij stierven in een ziekenhuis te Has selt aan hun verwondingen. van Tsing Lo?" „Ik was niet op zoek naar hem, omdat ik weet, dat hij daar niet is," antwoordde Basil gewoontjes. „On getwijfeld hebt U hem al gezien en uw eigen schikkingen getroffen om op hem te passen, als hij in ver band met dit geval gebracht kan worden, daar twijfel ik niet aan. Als U hem niet het eerste te pakken gekregen had, zou ik hem misschien uitgehoord kunnen hebben. Zoals de zaken nu staan laat ik hem lie ver aan U over." De zorgeloosheid, waarmee Basil van Duyle iets prijs gaf, wat vol gens hem tot de ontdekking van dt Chinese schaal kon leiden, gaf Flint te denken. Was het mogelijk dat de ze rijke en zeker exentrieke ama teurspeurder een andere weg ter oplossing van het probleem wist, of was het slechts gebrek aan voldoen de belangstelling in het geval, nu het bleek lastig en tijdrovend te worden? „Rijdt U misschien mee?" vroeg Basil met zijn innemende glimlach, en hij hield het portier van de wa gen open. „Ja," antwoordde de detective kortaf, terwijl hij instapte. Basil v. Duyle zette zich achter het stuur en het viel Flint op, met hoeveel gemak die raadselachtige man de grote wagen door de drukte heen- stuurde. Van Broadway af draaide de wa gen Wall Street in en van Duyle minderde vaart en stopte vlak te gen het trottoir, juist toen een def tige heer van 'n jaar of zestig, met het uiterlijk van een groot zaken man, kwam aangewandeld. „Hallo Farrington!" riep Basil. „Al klaar? Je hebt immers mijn te lefoontje gekregen, dat ik je zou komen afhalen?.Dit is mijneer Thorndyke Flint," vervolgde hij, zich half omdraaiend om hen aan elkaar voor te stellen. „Je hebt mis schien wel eens van mij heer Flint gehoord, niet?" „Jazeker," antwoordde Farring ton, aan Flint een lome, bleke hand toestekend. „Ik ben blij, hem eens te ontmoeten. Al vaak heb ik er naar verlangd, met U kennis te ma ken, meneer Flint." In aanmerking genomen, dat Far rington een der kopstukken van de geldmarkt was en bekend stond om zijn afgetrokkenheid, was deze toe nadering ongewoon vlot. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2