De Echo van het Zuiden WAALWIJK DRUNEN KAATSHEUVEL UW MINUS WAALWIJKER DODELIJK VERONGELUKT a**1.' Heusden Vlijmen MAANDAG 22 JULI 1963 85e JAARGANG No. 58 GESLAAGD Te Breda slaagde voor de hoofd akte A en B mej. I. Bergmans, on derwijzeres aan de Ulo-school „Ma ria Koningin", alhier. Onze stadgenoot de heer H. M. Hensen slaagde te Rotterdam voor het paedagogiek getuigschrift. Hiermede is de heer Hensen vol ledig bevoegd. Te Tilburg slaagde voor het exa men gezel-huisschilder de heer B. van Loon te Waalwijk. De heer van Loon genoot zijn opleiding aan de Nationale Schildersschool in Box tel. Op het te Rotterdam van 15 tot 19 juli gehouden examen, slaagde voor het patroonsdiploma meubel maken, onze stadgenoot Nort. van Hoof. MULO-EXAMENS De volgende leerlingen van de r.k. Meisjes-ulo „Maria Koningin" te Waalwijk slaagden donderdag te Den Bosch voor het ulo-diploma: Jolien Damen, Ria Gloudemans, Elly Hol, Tineke Korthout, Nelly Maas, Nelly de Man uit Waalwijk. Cecile van den Broek ,Heusden; Jo- wijk, Henny van Bladel en Ine Maaywee uit Drunen, Ine van Loon (met lof) uit Loon op Zand; Leny Schilders uit Drongelen. Diploma kostuumnaaien. Jet Kuy- pers, Mieke v. d. Rijken, Nell Sars uit Waalwijk; Janny de Haan uit Drongelen. Diploma coupeuse. Hedwig Pullens uit Waalwijk; Chris je v. d. Oord uit Nieuwkuyk. Vrijdagavond rond kwart voor zeven is de 19-jarige Charles Vin cent Hoffmans, uit de Grotestraat 318 in Waalwijk bij een auto-onge luk om het leven gekomen. De heer Hoffmans Hz., die vorige week woensdag juist geslaagd was aan de Philips-school in Amsterdam reed als lifter mee met de 25-jarige v. L. uit Roermond. Ter hoogte van het woonwagenkamp bij Hedel, op de Rijksweg 26, is de Volkswagen door tot op heden onbekende oor zaak met het linkervoorwiel in de middenberm terecht gekomen, sé Van Eethen, Drunen en Tonny j waardoor de wagen enkele keren over de kop sloeg. De heer Hoff mans werd door het openstaande schuifdak van de wagen op het wegdek geslingerd en was op slag dood. De bestuurder van de wagen werd met ernstige verwondingen overgebracht naar het Groot Bom mels ziekenhuis in Zaltbommel. De wagen werd zeer zwaar bescha digd. De heer Hoffmans zal dinsdag morgen na de plechtige rouwdienst om tien uur in de kerk van St. Jan op het r.k. kerkhof ter aarde wor den besteld. Kamp, Waspik. Geen van de kandidaten werd afgewezen. Vrijdag en zaterdag slaagden voor het ulo-diploma: Joke Musters, Marjo van de Rijken, Madeleine Schoemans, Mieke Verhulst, Ellen Aarts, Ma rijke van Bladel, Thea van de Griendt, Clasine van der Lee, Cor- ry van Liempt, Ineke Maaywee, Gemma Marcelis uit Waalwijk; Thiel van Wagenberg en Cecile van den Broek uit Heusden; Joke Klerks uit Drunen. Van de 30 kandidaten werd er in totaal één afgewezen. DIPLOMA-UITREIKING AAN DE R.K. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL TE WAALWIJK Donderdag 18 juli jl. werd aan 103 leerlingen van de r.k. Huis houd- en Industrieschool die de di verse cursussen van deze school met succes hadden doorlopen het diploma of getuigschrift uitgereikt. Bij deze uitreiking waren ook aanwezig drs. G. J. de Vries, De ken dr. B. v. d. Hurk, de wethou ders van Hees wijk en van Laack en verder talloze ouders. Dr. B. v. d. Hurk heette alle aan wezigen hartelijk welkom en ves tigde de aandacht nog eens speci aal op het zilveren jubileum, dat de r.k. Huishoud- en Industrie school onlangs gevierd heeft en waarbij ook drs. de Vries en de naailerares van de school mej. van Turnhout hun zilveren jubileum vierden. Nadat de leerlingen een prachtig showprogramma, waarin een mu sical en een reis om de wereld wa ren verwerkt, hadden opgevoerd werd overgegeaan tot de huldiging van mej. van Turnhout, waarbij deze enkele cadeaus in ontvangst mocht nemen. Hierna werden de diploma's aan de geslaagden uitge reikt. GESLAAGDEN Primaire opleiding: Nelly Besters, Tonny Bruysters, Francien van Daelen, José v. Hoof, Corry Knuist, Ans Kuypers, Ria v. d. Lee, Ida v. Lieshout, Ans van Nooy, Miriam de Peffer, Annemarie Stoffers, Carla de Vaan, Corry Verhoeven, Janny Bakkeren, Tootje van Beijmun, Nelly Blom, Joke Bouman, Leny v. Dongen, Helga de Haan, Carina Spuybroek, Lydia Vugts, Clara de Bont, Henny Boons, Tineke v. Hel- voirt, Ria Kuys, Ria v. Osch, Jean ne Schalken (met lof), Ria Schel- lekens, Gerry Maas, Annemiek Hoevenaars, Ans Hamers, Diny v. Hilst, Tonny v. d. Hoven, Diny Hurkmans, Marlijn Kooien, Nelly Middelkoop, Setske Reitsma, Ma rijke Tactor, Anny v. Wezel, Willy Nefkens allen uit Waalwijk; Mieke Portier, Ria van Galen, José van Boxtel, Janny van Drunen, Tonny de Gouw, Nelly van Heeswijk, Wil- helmien Maaywee, Ria Keetels, An neke van Lenten allen uit Drunen; Leny v. d. Brandt, Irma Falken- burg uit Elshout; Ans van Eeten, Jeanne van Herpt, Engelien v. d. Lee, Hanneke v. d. Oord, Nollie Roestenburg uitNieuwkuyk; Jo Leijten uit Raamsdonk; Johanna v. d. Wiel uit Waspik; Marianna van Dongen, Ina Koenen, Adrie Ko- nings uit Sprang-Capelle; Ria van Geenen, Annie v. d. Nieuwegiessen, Lena v. d. Nieuwegiessen, Leny de Wind uit Drongelen; Janske Saakes, Hannie Komejan, Maja Straver uit Eethen. Getuigschrift assistenten-H: Berna- dette Alessie, Janny van Bavel, Pe tra Gravelijn, Ria Hellings, Henny Pullens, Ria Sebregts, Ine Siegen- thaler, Gerry v. d. Ven uit Waal wijk; Annemieke Brok, Annelies v. d. Lee uit Drunen; Leny Schelle uit Vlijmen; Loes van Nieuwstadt uit Kaatsheuvel. Getuigschrift assistenten-N. Emmy Brok, Jeanne v. d. Heijden, Mari anne Kooien (met lof), Mieke van Nooy, Joke v. d. Ven, Ria Ver hulst, Thea v. d. Water uit Waal wijk; Els van Drunen uit Drunen; Marijke Ophorst uit Sprang-Ca- pelle, Marijke Wagemakers uit Waspik. Diploma huisnaaister Annelies v. d. Lee, Riek van Engelen uit Waal- SUCCESSEN VAN „HERTOG JAN" Zaterdag jl. nam de wandelsport vereniging „Hertog Jan" alhier deel aan door „Ons Verbond" te 's-Her- togenbosch georganiseerde wandel wedstrijden. De 10-km.-groep van „Plertog Jan" behaalde de eerste en de 5 km.-groep de tweede prijs. ONGEVAL Mevr. v. W. uit de Mr. v. Cooth- straat, alhier, had het ongeluk met haar fiets zodanig te vallen, dat zij een schouderbreuk opliep. Zij werd in het St. Nicolaas-zieken- huis opgenomen. LICHTE AANRIJDING Op het kruispunt Antoniusplein- Crispijnstraat had donderdag een aanrijding plaats tussen een vracht wagen bestuurd door v. d. L. uit Waalwijk en een bestelauto, be stuurd door K„ eveneens uit Waal wijk. De vrachtauto verleende geen voorrang aan de voor hem van rechts komende bestelauto, waar door de botsing ontstond. Beide wa gens liepen enkel materiële schade op. HOOIWAGEN IN BRAND Vrijdagmiddag raakte, in de Be- soijensestraat, nabij de kruising met de Elzenweg, een hooiwagen, door tot nog toe onbekende oorzaak in brand. De begeleider M. v. I., wist de wagen tijdig de Elzenweg op te sturen, waar hij het paard juist op tijd uit kon spannen. De brandweer, die inmiddels werd gealarmeerd, was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met een nevelspuit. On danks verwoede pogingen om de schade zo beperkt mogelijk te hou den, ging de gehele lading, 2000 kg. hooi, in de vlammen op. Ook enkele landbouwgereedschappen, die op de wagen lagen werden 'n prooi van de vlammen. GESLIPT OP OLIESPOOR Gisteren slipten op een oliespoor, RWB JEUGDTOTO 19 dat door een auto op de Besoijen- sestraat ter hoogte van de overweg, was achtergelaten, een brommer en een motor, die daardoor ten val kwamen, met als gevolg dat beide bestuurders werden gewond en de voertuigen aanzienlijk werden be schadigd. KIND ONDER BROMFIETS Op het rijwielpad langs de Noor der Parallelweg is gisteren een 9- jarig jongetje, P. H. uit Waalwijk, onder een brommer geraakt, toen het plotseling het rijwielpad over stak. De bromfiets, die bestuurd werd door F. L. reed in westelijke richting en kon de jongen niet meer ontwijken. De bromfietser en de jongen werden gewond. BRAND IN AUTO In een gedeeltelijk gedemonteer de auto van het expeditiebedrijf Schilders ontstond zondagmiddag, door nog onbekende oorzaak, brand. Volgens ooggetuigen moet de brand zijn ontstaan door een plotselinge steekvlam die uit de motorkap kwam. Bij een poging om het vuur te blussen liep de heer van L. uit Waalwijk schade aan zijn kleren op. De schade die de brand aan richtte bleek achteraf nog mee te vallen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Portemonnaie m. inh., regenbroek, sigarenaansteker, kinderfiets, bank biljet, damesvest, veiligheidsgordel, werkbroek en werkschoenen, bruin kinderschoentje, dames paraplu, zwart-witte hond, wieldop! Ford), zilveren ring met 2 rijen stenen. Verloren: Groene portemonnaie, hond-boxer, bruine pony, sleutelring met 8 sleu tels, rode step, zwarte regenbroek, doublé damesarmband, 2 maal een bruine kinderfiets, zwembroek, gouden herenring, herenpolshorlo ge, regenjas, grijs damesvest. AGENDA Woensdag: 8 uur repetitie dameskoor „Oefe ning en Vermaak" in De Twee Ko lommen. Zondag geen repetitie voor man nenkoor. De totale inzet van toto d.d. juli 1963 was 238.90. De le prijs, 35.84, is voor L. Snels, Westeinde 29 b, Waalwijk, die 238.80 voorspelde. De 2e prijs is voor D. Blok, Gro testraat 32, Waalwijk, die 239,30 heeft geraden en dus 23.89 ont vangt. A. Bout, Renesse v. Baarstraat 5, Waalwijk ontvangt de 3e prijs zijn de 11.95. Hij raadde 238.36. Het is jammer dat verschillende personen, waarschijnlijk door de kermisdrukte, ditmaal hebben ver geten hun toto-formulier in te le veren, waardoor de inzet deze week iets lager was dan gewoonlijk. Wij hopen dat de voorlaatste week weer een mooi resultaat te zien geeft. De RWB Jeugdcommissie GESLAAGDE SPORTDAG BIJ R.W.B. Zaterdag jl. werd door de RWB- Jeugdcommissie een sportdag geor ganiseerd, die buitengewoon is ge slaagd. In twee groepen verdeeld, resp. groep a. van 12 tot 15 jaar en groep b. van 15 t.m. 18 jaar, werden di verse nummers afgewerkt, zowel op atletiekgebied als balnummers, zo dat iedereen, ook de minder goede lopers, kans op een ereplaats had. Vooral op atletiekgebied werden door sommigen uitstekende presta ties geleverd. Zo sprong o.a. de kleine 12-jarige H. v. d. Gouw 4.20 m. ver. H. Bruurmijn sprong 5.25 m. Laatstgenoemde maakte ook op de 80 en 800 meter uitstekende tij den. In groep a. werd no. 1. C. Varos- sieau, 2. M. Hoevenaars, 3. H. v. d. Gouw. In groep b. was de eindstand: 1. Hub. Bruurmijn, 2. S. Mortko, 3. H. van Nunen. Voor de beste individuele prestatie in een baloefening bij groep a. ont vingen nog een extra prijs: H. Boe- zer, J. Konings en H. Verduin. Voor elke groep waren een beker, lauwertak en medaille beschikbaar gesteld. Deze prijzen werden door de jeugd voorzitter, de heer Fr. v. d. Gouw, na afloop met een toepas selijk woord aan de prijswinnaars uitgereikt. Hij dankte de jongens voor hun grote en vooral sportieve deelname. Het was een buitengewoon ge slaagde sportdag, goed georgani seerd, waarvan iedereen heeft ge noten. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE De inzet van de 4e jeugdtoto van de Waalwij kse zwemvereniging en reddingsbrigade was deze week 233.-. De voorspelling van vorige week dat de inzet vanwege de ker mis beduidend hoger zou zijn, is dus uitgekomen. De prijswinnaars van deze week zijn: le prijs: A. van Heeswijk te Boxtel met 232.98. De le prijs be draagt: 34.95. 2e prijs: Ciska van Loon, Loonse- baan 115, Vught, met 233.10; de 2e prijs bedraagt: 23.30. 3e prijs: M. Leenheers, Grotestraat 62, Waalwijk met 233.15; A. M. van Osch, Grotestraat 119 c, Waal wijk. De 3e prijs bedraagt 5.83. De prijswinnaars ontvangen hun prijs in de loop van de komende week. In verband met de vakanties ver vallen de toto's van 9 en 16 augus tus. Ook voor de 5e jeugdtoto van 26 juli a.s. rekenen we weer op de medewerking van alle sportliefheb bers. Bij voorbaat dank voor uw steun. HARMONIE APOLLO CONCERTEERDE VOOR HANDJEVOL PUBLIEK Meer belangstelling voor Bengaals vuur dan voor muziek Onze verwachtingen wat betreft de belangstelling voor het concert, dat de Kon. Erk. Harmonie Apollo za terdagavond op de Markt zou geven, waren alleszins hoopvol. Het was im mers zo lang geleden dat we een on zer muziekgezelschappen in 't open baar konden beluisteren. Dat het er echter zo weinig zouden zijn, die acte de presence gaven, hadden we nim mer kunnen denken. Het moet voor het bestuur, dirigent Molenschot en z'n mannen wel een bittere ontgoo cheling zijn geweest. We hebben dan ook respect voor de heer Molenschot en z'n mannen, die desondanks met enthousiasme het alleszins accepta bele programma afwerkten, waarbij de dirigent nog de moed kon opbren gen om van ieder nummer vooraf een korte explicatie te geven voor dit handjevol mensen. Zijn verzoek tot 't jeugdige element om de nodige aan dacht, was natuurlijk aan dovemans oren gericht. Erger nog, hoewel het Vincentiusplein daarvoor nimmer ge bruikt wordt en er zich ook allerminst toe leent, moesten enkele jongelui dit hield de handbalvereniging Desk j.l. zondag haar algemene vergadering, welke een vlot verloop had. In zijn openingswoord na het ont bijt, waarin alle aanwezigen hartelijk welkom werden geheten ,kon de voor zitter, dhr. A. Vlak, het verheugend feit vaststellen, dat, op enkele uit zonderingen na, door alle leden van af de H. Mis aan deze statiedag werd deelgenomen en waardoor de saam horigheid in de vereniging nog eens duidelijk werd onderstreept. Voor de keurige verzorging van de jaarstukken 1962/1963 en het tijdig toezenden aan de leden, waardoor eenieder in de gelegenheid is ge weest de gegevens van het afgelopen jaar te bestuderen, werd door hem dank gebracht aan mej. D. de Kort en dhr. C. v. d. Ven van het secreta riaat. Verder werd door hem dank ge bracht aan de Geestelijk Adviseur, diverse commissies en personen die een aandeel hebben géhad in de vele werkzaamheden welke het afgelo pen jaar werden verricht. Hij hoopte, dat eenieder zich be wust zou blijven van de grote waarde van de vereniging en dat eenieder zorg zou blijven dragen voor de goe de onderlinge verstandhouding, wel ke zo nodig is om tot goede resulta- GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op donder dag 25 juli 1963, te 19.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergadering van 21 juni 1963. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wet houders om medewerking te verlenen aan het schoolbestuur te Elshout bij de aan schaffing van nieuw meubilair ten behoe ve van de lagere school te Elshout. 4. Voorstel om medewerking te verle nen aan de Stichting Schoolbelangen te Drunen bij a. ombouw van de centrale verwarming in de jongensschool aan de Wilhelminastr.; b. vernieuwing van de schoolborden in voornoemde school; c. aanleg van een kleutertuin met speel plaats enz. ten behoeve van de kleuterschool in de Schoolstraat; d. inrichting van een kleuterklas te Drunen. 5. Voorstel tot a. intrekking van het raadsbesluit d.d. 21 december 1962 tot uitgifte van grond in erfpacht ten behoeve van de te bouwen levensschool; b. verkoop van het onder a bedoelde terrein aan de stichting katholieke levens school voor jonge arbeiders. 6. Voorstel tot verstrekking van een hypothecaire geldlening aan de stichting katholieke levensschool voor jonge arbei ders voor de bouw en inrichting van de nieuwe levensschool. 7. Voorstel tot verstrekking van een crediet in rekening-courant aan de stichting katholieke levensschool voor jonge arbei ders. 8. Voorstel tot verkoop van woningwet woningen. 9. Voorstel tot verlening van een extra subsidie aan de heemkundekring „Onse- noort". 10. Voorstel tot toekenning van een sub sidie voor de bouw van een nieuw retraite huis ter vervanging van het oude retraitehuis "Loyola". 11. Voorstel tot: a. opheffing van de gemeentelijke vak school voor schoenmakers per 1 sept. 1963; b. verlening van eervol ontslag aan het personeel der school; c. verlening van ontslag aan leden van de commissie van toezicht op de gemeente lijke vakschool. 12. Voorstel tot het voteren van een cre diet voor a. verzwaring van de gasleiding in de Prins Hendrikstraat; b. aanschaffing van een nieuwe vuilnis wagen; c. aanleg van brandputten. 13. Voorstel tot toekenning van een bij drage in de kosten van een agrarische streekdag. VOOR DE JEUGD VAKANTIEVREUGD. Vers! Gezond! Heerlijk! IGLO DIEPVRIES Kom gratis proeven. Wij geven a.s. dinsdag', woensdag en donderdag 23, 24 en 25 juli een interessan te demonstratie voor U van Iglo diepvriesproducten. Gefileerde, dus absoluut graadloze vis, veldverse groenten, zomers fruit, mal se braadkuikens, kant-en- klare maaltijden, 't hele rijke Iglo-assortiment hebben wij in voorraad. Komt U even langs U kunt gratis proeven, keu ren, kijken. U bent hartelijk welkom na 10 uur 's morgens bij H. REKERS-v. d. WIEL Pr. Bernhardstr. 12, Drunen nu juist voor hun brommer of fiets j ten te komen. Van de vergadering gebruiken. En pas toen ,,De slag bij Waterloo" z'n einde naderde, kwam eindelijk de zo lang verhoopte be langstelling. Waar ze plotseling van daan kwamen, we weten het niet, maar ze was er toch in de vorm van opgeschoten jeugd. Jammer genoeg echter niet voor de muziek, maar wel voor het Bengaalse vuur, dat de slot apotheose van dit nummer onder steunde. En toen dit was uitgedoofd werden enkele hunner plotseling nog muzikaal ook. Met schril gefluit on dersteunden zij 't Wilhelmus. Het Apollo-bestuur behoeft hele maal niet in zak en as te zitten over afnemende animo voor de actieve muziekbeoefening. Heeft de jeugd dit vroeger ook al eens gepresteerd? Zoals gezegd heeft Apollo on danks alles haar best gedaan om te maken wat er van te maken viel, want ook het motorisch verkeer liet zich natuurlijk niet onbetuigd, zodat een ongestoord beluisteren nu eenmaal niet mogelijk was. Wat we er echter van konden opvangen, stemde ons wat de kwaliteit betreft, in alle op zichten tevreden, al zou een wat gro tere houtbezetting het geheel zeer ten goede komen. Al met al is Apollo weer een er varing rijker geworden, en we menen het dan ook sterk te moeten betwij felen of zij binnen afzienbare tijd tot een reprise van een volksconcert zal komen. JAARVERGADERING HANDBALVER. DESK. Voorafgegaan door een H. Mis in de Kapel van huize „Rosagaerde" met daarna een gezamenlijk ontbijt in haar clubhuis „de Steenbakker" waren er geen op- of aanmerkingen op de jaarstukken, zodat dit onder deel vlot werd verwerkt. Bij de bestuursverkiezing, waarbij mej. D. de Kort en dhr. A. Vlak af tredend waren, doch zich herkiesbaar hadden gesteld, werden beiden met algemene stemmen herkozen. Voor het 10-jarig bestaan, dat volgend jaar 1 sept. een feit zal zijn, werd reeds een commissie gevormd bestaande uit de heren W. v. Uhm, H. van Gulik en J. de Kort. Eveneens werd nog een commissie gevormd voor de verzorging van een jeugd-toto, waarvoor van het ge meentebestuur inmiddels toestemming werd verkregen, en waarmede bin nenkort zal worden gestart. Na een dankwoord door de voor zitter voor de betoonde belangstel ling, werd deze vruchtbare vergade ring gesloten. VERVOER BELGISCHE ARBEID STERS NAAR KAATSHEUVEL De commissie Vervoervergunnin- gen heeft aan de N.V. De Duinen te Herentals (België) vergunning ver leend voor het vervoer van in België woonachtige arbeidsters naar M. J. Vesters Schoenfabrieken te Kaats heuvel. EUROPEES BANDSTOTEN Op het in Nice gehouden congres van de internationale biljartbond is de internationale kalender voor het speelseizoen 1963-1964 vastgesteld. Aan Nederland is het Europees kampioenschap bandstoten toegewe zen, dat van 19 tot en met 23 febr. 1964 in Den Helder zal worden ge houden. Zoals ieder jaar heeft het comité van de actie „Voor de Jeugd vakantievreugd" zich ook nu weer ingezet om de Drunense jeugd beneden 16 jaar op aangename wijze bezig te houden en tevens om de diverse ouders van een welverdiende rust te laten genie ten. Het comité heeft besloten om niet zo als andere jaren de vakantiemiddagen te verdelen over een dag per week, maar aan een te sluiten tot één vakantieweek. Hierbij is ook rekening gehouden met de vakantie dagen van de ouderen. Al vele jaren komt het comité van de Drunense „Jeugd-Vakantievreugd" elke augustusvakantie met verschillende verma kelijkheden voor de jeugd voor de dag. 'Op het programma van dit jaar staan o.a. een wandeltocht (naar leeftijd ingedeeld in 10 en 15 km), een oriëntatierit van ruim 20 km met opdrachten en een tekenwed strijd op het plaveisel van de Oranjestraat. Op dinsdag 20 aug. zullen verscheidene spelen, zoals touwtjespringen, hoepelen, vliegeren enz. beoefend worden op de nieu we weg bij de Torenstraat. Op woensdagmiddag 21 aug. in de duinen een middag worden georganiseerd, met aan het slot een verrassing. De donderdag zal gereserveerd blijven voor het ganzenbord, een spel dat nog nooit eerder is uitgezet door de Drunense Jeugd-Vakantievreugd. Vooral deze dag zal vol verrassingen zijn, maar die worden niet verklapt voor 21 aug. Zoals altijd zullen de vakantiedagen be sloten worden met een Olympische dag, die gehouden zal worden op het open terrein i aan de Oranjestraat. Op deze dag zullen j 12 verschillende spelen gehouden worden i en de prijsuitreiking zal 's avonds op een nader te bepalen tijdstip geschieden. Wie komt ons helpen? Op de verschil lende vakantiemiddagen zullen de vrijwil lige help(st)ers zeer welkom zijn. Wie in teresse heeft kan zich opgeven bij de le den van het comité de heren F. van Gor- cum, Stationsstraat 3 A; J. Hooymans, Jac. v. d. Meijdenstraat 32; R. Jansen, Esdoorn straat 22; Kapelaan C. Peters, Raadhuis plein 2, mej. A. v. Rooij, Eindstraat 34, dhr. W. Roosen, Grotestraat 217, mej. N. Verhoeven, Grotestraat 23. De medewerk(st)ers worden tevens uit genodigd op donderdagavond 25 juli om 8 uur, in de zaal van gez. Elshout. Het hele programma zal dan worden bespro ken en nadere bijzonderheden vermeld. Tevens kunt u verdere bijzonderheden le zen op de inmiddels rondgestuurde circu laires. d. Ven deel aan de ronde van Dinteloord. Van de Ven was steeds bij de uitlopers en werd na een spannend slot 4e. Een goede prestatie. Zaterdag reed de Amateur Fried Lie- bregts te Zandvoort voor het wegkampioen- schap 1963. Liebregts was steeds in de voorste gelederen; van de 300 gestarte be reikten 30 renners de eindstreep, waarvan Liebregts 20e werd. Zondag startte B. v. d. Ven te Zandvoort voor het wegkampioenschap profs. In de wedstrijd werd van de Ven door pech uit geschakeld; jammer, want hij was steeds in de kopgroep. DUIVENSPORT Zondag hield de CCC Den Bosch - Vlij men - Waalwijk een wedvlucht vanuit Neuf- villes België. Los 8 uur, le prijsduif te Waalwijk 10-22-04 van J. Kleijssén, die te vens winnaar werd van de beker. Bij de eerste 50 duiven 36 uit Waalwijk, 13 uit Vlijmen, 1 uit Den Bosch. Deelname 1218 duiven. ZWEMDIPLOMA. In het gemeentelijk zwembad slaagden voor het zwemdiploma de dames L. van Heivoort, L. Biezemans, D. de Vaan, H. Kiviets, J. van Zon, H. van Eggelen, A. van Eggelen, C. Nicols, M.^van Lieshout, L. van Drunen, Th. de Hart, H. van Gestel, H. Kiviets, K. Nicols, A. Fitters, T. Ore mans, A. Grevenbroek, J. Verboord, P. v. Beijnen, A. Jansen, A. Fitters, A. Jansen, O. v. Heivoort, N. v. d. Bosch, M. de Bonth, M. v. d. Wiel, G. v. d. Wiel, L. Verlouw, J. Kiviets en de heren M. van Wagenberg, J. Schrijvers, J. van Kempen, T. v. d. Zee, C. Coensen, W. v. d. Wiel, H. van Liempt, C. v. d. Griendt, K. Ber- kelmans, A. Schuurs, H. Cleijsen, C. Ver meulen, T. Kiviets. PRIJSWINNAARS STADHUISRIT De winnaar van de 8e Stadhuisrit, welke zaterdag j.l. werd gehouden, is de heer J. Hoeks uit Valkenswaard, die de wisselbeker en een transistor radio mee naar huis nam. De overige winnaars waren bij de afd. auto's, motoren en scooters: 2e J. Peters Helmond, 3e A. van Beek Capelle. Bij de bromfietsers werden de eerste drie prijzen behaald door: 1 J. van Beek Ca pelle, 2 L. den Hartog Schoonderwoerd en 3 J. Oerlemans Waspik. BURGERLIJKE STAND Over juni 1963 Geboren Petrus Adrianus Johannes zv P H v d Pol en A J v d Wens; Ardina An na Maria dv H L C vdHeuvel en F A M v Alebeek; Christina Anna Sophia dv A H Schuurman en G C v d Werf; Hildegarde Plechelma Maria dv H Janierink en A M J v Herpt; Gerarda JBustina Petronella Ma ria dv H J Wolfs en P H M v Lier; Rita Hendrika Maria dv A H G de Wit en G Struijk; Cornelis zv C J de Haan en M J Eijkemans; Arie zv A v d Steenhoven en H Kwetters. Gehuwd Albertus Johannes Biekens 26 j te Drunen en Daatje Maria van Ooijen 26 j alhier; Gijsbert Bax 26 j en Elisabeth Maria Baars 23 j beide alhier. Overleden: Hendrika v d Boom 78 j wed v M Mouthaan; Jeannette Hulliger 86 j wed v A Sturler. Ingekomen M Visscher en gez van Zaltbommel; WAM Klijn en gez van Dru nen; J P A Mans van Deurne; H W Cadé en gez van 's-Bosch; A v Leeuwen van Den Bosch; J P Verdijk echtg v v Noort van Drunen; E Liebstükel van Amsterdam; C Tieks en gez van Maasbracht; D G M Wit- tenbols echtg v Wijten; J Vos en gez van Wijk ca; T Leijsma echtg v Spits van Leeuwarden; F G J v Bergen van Oeffeit; C M v d Smagt en echtg van Breda; C H Janssen echtg v Smits van Eindhoven. Vertrokken C A Roegies en gez naar Waalwijk; J A Ribbens wed v Roegies naar Waalwijk; A C v Alphen naar Waalwijk; P C W Prinse en gez naar Wijk ca.; D M van Ooijen echtg v Biekens naar Drunen; G Bax en echtg naar Harmeien. 50 JAAR BIJ SPOORWEGEN. Heden, maandag 22 juli, is het de dag dat de heer C. C. van Dongen voor 50 jaar in dienst trad bij de Spoorwegen. De heer van Dongen is reeds 74 jaar en is nog steeds werkzaam op het station te Vlijmen voor goederenvervoer. Namens de directie van de Ned. Spoorwegen werd hij gehul digd. GESLAAGD Aan de Huishoudschool te Waalwijk, ge tuigschrift Assistente H, mej. Leny Schelle. Aan de Huishoudschool te Den Bosch, primaire opleiding B 1: J. van Liemde; B 2 E. Dutrieux, B 5 L. van Dal, R. Fitters, H. van Haaren, M. v. d. Wiel (met lof). Getuigschrift assistente, met de nadruk op naaldvakken, L. v. d. Wiel. Voor het Mulo-examen A slaagde onze dorpsgenoot B. van Bokhoven. Te Amsterdam slaagde voor het examen drogist mevr. de Laat-van Engelen. Te Eindhoven slaagde voor het examen propaedeutisch scheikunde technologie W. J. J. A. Schoonen. WIELRENNEN Zaterdag nam de Vlijmense prof B. v. VERBINDING WAALWIJK ZUID- DRUNEN A.s. donderdag zal de gemeente raad beslissen over de aanleg van een verbindingsweg tussen Waal wijk-zuid en Drunen. Waalwijk zuid zal door deze verbinding ont sloten worden. Waalwijk-noord daarentegen (voornamelijk cen trum en Baardwijk) wordt metter tijd gesloten. De bestaande rijwieL paden tussen Waalwijk en Drunen worden weer opgebroken. Toch zou er een betrekkelijk een voudige oplossing voor deze moei lijkheid gevonden kunnen worden. De oude verbindingsweg tussen Waalwijk en Drunen is nog steeds aanwezig. Een brug over het ka naal bij de Hoogeindse stoep voor voetgangers en rijwielen, behoeft niet zo veel te kosten, want de fun dering van de vorige brug zit er nog in de grond. Op die manier zou men, zonder het snelverkeer te hinderen, toch de bestaande verbin ding Baardwijk-Drunen kunnen handhaven.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5