VAKANTIE Smidje Verholen en de rare alchimist ledereen praat in deze weken over OP HET SPOOR VAN K.K. 23' woen^uct^ -prijzen 45e Vakantie 7% n> U DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 AUGUSTUS 1963 Grammo foonplaten TE WEINIG STOPCONTACTEN PEGHDUIVEL ALLEEN GELDIG WOENSDAG 7 AUG Kampeer- of logeer bed, in 5 standen ver stelbaar. De sterke ka toenen loper is verend opgehangen. Neemt samengeklapt weinig ruimte in »%50 Fotoboek, 23 x 28 cm. 100 bladzijden houtvrij fotocarton in kunstle deren omslag in 5 fleu rige dessins ^90 Fotohoekjes, doosje a 100 stuks 25 c Sterke nylon dames pantoffels, in ver schillende bijzonder mooie kleuren, waar onder ook Uw *3 50 favoriete tint Cf ^5 t. cfLscoJóon De nieuwste top hits zoals: Wini Wini - Buona Not- te Bambino - Foottapper - Luc ky Lips - From a jack to a king -j Barcarole in der Nacht - Verliebt, verlobt, verheira- tet - Siebentau- send Rinder - Mexico etc. Alleen morgen 175 GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. GD» Vendex autowasbor- stel, met zuiver haar, in rubber gevulcani- seerd. Met 1/2" slang- aansluiting 7*" Bijpassende zware kwa liteit, plastic tuinslang, per meter 39 c No-bug spray, het goede verdelgingsmid del voor vliegen, mot ten, muggen en andere insecten. Grote 25 spuitbus Leuke poppenwan- delwagen, waarmee iedere poppenmoeder graag uit «*95 wandelen gaat Extra royaal model boodschappentas, voorzien van lang voor- ritsvak. Aparte, water dichte ruitstoffen 175 Fabriekspartij limona deglazen, diverse mo dellen, ook geschikt voor bier, longdrinks en cocktails. Uitge voerd in diverse leuke decors. Nu extra voordelig Extra voordelige restant partij gestreep te popeline voor heren- en jongens pyjama's. Nu voor de helft van de 45 normale prijs! 90 cm. breed, p. m. Wol/mousse junioren-anklets, uit sluitend in de beste kwaliteiten. Diverse dessins en kleuren. 4 35 Schoenmaten 37 t/m 41 „Empire'-camera, 6x6 cm., met menis cuslens, flitscontact en optische zoeker, 2 jaar garantie. Inclusief lederen 4 390 paraattas J Vendex rolfilm, 120 spoel, 3 stuks 2.50 Rondgebreide step- in, rekbaar in de lengte en in de breedte. Mtn. I. en ex. I. ^65 s. m. Toiletset, bestaande uit beker, zeep- doos, tandenborstelkoker in pc vele leuke pastéltinten ©3 Petit Beurre. Een knappend vers bls- cuitje. In carton van 850 gram 35 Wenerworst, 8 smakelijke knakworsten in blik. Per blik g (jc ledereen praat in deze weken over de Vakantie. En hoe kan het ook anders, op het moment dat wij dit artikel schrijven staat de zon hoog aan de hemel onze ruggen bruin te blakeren en koesteren zich duizenden aan het strand, in bos of in duin, in een alles ontwapenende warmte. Voor Waalwijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand en Drunen zijn deze week en de volgende week de vakantiedagen bij uitstek. De be drijven - zeker die, die betrekking hebben met de schoen- en lederindustrie - hebben voor veertien dagen hun poorten gesloten en in de schoenfabrieken zelf mist men het vertrouwde geluid van draaiende machines. Het is eigenlijk een heerlijke ontdekking te beseffen, dat men aan de vooravond van de vakantie staat3 dat men alle zorgen voor veer- tien dagen van zich af kan zetten om zich met dat bezig te houden wat het hartje begeert. Voor de spoorwegen en de bus ondernemingen betekenen deze zo merse maanden hoogconjunctuur,; iedereen wil er voor een of meer dagen eens heerlijk uit zijn. En zij, die niet de beschikking hebben over een eigen wagentje profiteren nu van het gemak dat de Neder landse Spoorwegen en de buson dernemingen te bieden hebben. U dient echter wel te bedenken, dat zij U niet alles bieden waaraan U in deze dagen en dit is ook belangrijk behoefte zult hebben. Ongetwijfeld bent U wel eens be zig geweest met het maken van va kantieplannen en dan komt onher roepelijk het moment dat U zich dient af te vragen wat er nu zo al lemaal meegenomen moet worden, speciaal wanneer U Uw zinnen op kamperen heeft gezet. Uiteraard zult U er aan denken, dat U vol doende kleren mee dient te nemen, waarbij U zeker moet denken aan regenkleding, want wij weten dat het klimaat in ons landje bijzonder wispelturig is. Iets waar U misschien niet aan denkt en dit wordt dan een tip voor de mannen is aan de onvol komenheid van talrijke campings, namelijk het tekort aan stopcontac ten. Een gevolg hiervan is dat men tot vervelens toe rond moet hangen bij de wasgelegenheid totdat men eindelijk aan de beurt is. Wanneer de tent niet op een camping wordt opgeslagen of bij watersport is van een stopcontact in het geheel geen sprake. Hiervoor kunt U een oplossing vin den en wel of door uw oud maar vertrouwd gilette mee te nemen, of er voor te zorgen dat U de be schikking heeft over een scheer ap paraat dat op batterijen loopt. Er zijn van dergelijke scheerappara- ten te verkrijgen, waarbij de cas sette bovendien nog een spiegeltje, een schoonmaakborsteltje en een „druk op de knop-systeem" in zich bergt. Het pechduiveltje kan ook 's avonds zijn slag slaan en U dwingen in het donker een wiel te verwisselen of een defect onder de motorkap té verhelpen. Ook daaraan heeft de Nederlandse industrie gedacht en de „Tróübelit'e" geconstrueerd. Dit „Troübelite" heeft twee ver stralende lenzen; wit en rood, tori wijl het Ipovendien ook te gebrui ken is bij het uitvallen van uW achterlicht. De sterke magneet kleeft muurvast op alle metalen onderdelen en wijkt zelfs onder het rijden niet van zijn plaats. De gej strande auto, staat nu niet als een onverlicht obstakel langs de weg en reparaties kunnen zonder ge vaar worden verricht. Dit „Troü belite" kan bovendien''als doeltref fende tentyerlichtirtg worden ge bruikt. ,;j :.j Hebt U, wanneer U de kleurrijk? dia's over de vakantie vertoonde nooit eens gedacht; kon ik het bijj passende geluid nu ook maar een? reproduceren, dan zat ik weer mid den in die vakantie. Die mogelijk heid bestaat, wanneer U de be schikking heeft over een batterij- recorder, dié makkelijk is mee te hemen. Gewoonlijk kan dit appa raat met een riem over uw schou der worden gedragen en dan tij dens de wandeling worden be diend. U kunt er zo vogelgeluiden EO mee vast leggen, of die typische zuidelijke muziek. U kunt er de stemmen van uw kinderen mee op nemen tijdens de vakantie in de tent of caravan. Vooral in die we ken na de vakantie, wanneer U al die herinneringen nog eens wilt ophalen, blijkt dit apparaat van on schatbare waarde. Scheerapparaten die op batterijen werken bieden tijdens uw vakantie een ideale uitkomst. SOLDATEN SPAARDEN GELD VOOR 100 GELEIDEHONDEN De soldaten van het depot infan terie van de Frederik Hendrik-ka zerne in Venlo hebben in zes jaar 40.000 bijeen gebracht voor 100 blindengeleidehonden. Het bedrag van 400.- voor de honderste hond werd vorige week in de kazerne door kapt. Kluifhout, die de spaar actie heeft geleid, overhandigd aan de administratrice van de Stichting Kon. Nederlands Geleidehonden fonds, mevr. A. Arine Groen-Kort- hof. De militairen in Venlo hebben gedurende de afgelopen zes jaar regelmatig een deel van hun soldij afgestaan. Telkens wanneer 400 gulden bijeen was kon weer een blinde aan een geleidehond worden geholpen. DODELIJK ONGEVAL TE RAAMSDONKSVEER. Twee Rotterdamse broers, met hun ouders op vacantie in Ooster hout, hebben met hun bromfiets hier een ernstig ongeluk gehad. De 14-jarige P. B. vond hierbij de dood, de 17-jarige G. B., die de brommer bestuurde, is met een zware sche- delbasisfractuur opgenomen in het St. Theresiaziekenhuis te Raams- donksveer. G. B. verleende geen voorrang aan een vrachtwagen. Na de aanrijding kwamen de jongelui te vallen en een uit de andere rich ting komende bestelauto kon hen niet meer ontwijken. DOOR DE MAX. SNELHEID VAN 50KM KOMEN DEZE ONGEVALLEN MINDER VOOR DAN VROEGER M! Er rijdén minder auto's degen trams Auto's slaan bij kruising, en minder over de kop COPYRIGHT STUDIO AVAN Riskante inhaalmanoeuvres zijn/uitzondering f|ÉMfl I 26) Nu werd smidje Verholen toch I kwaad. Erg kwaad zelfs. Niet op I die arme oude alchimist natuurlijk, want die kon er niets aan doen. Maar hij werd kwaad op die arme, 1 oude stakker, die het slachtoffer was van een of meer misdadigers, ij „Hij is eigenlijk een knap mah," :l gromde de smid. „Hij weet niet eens, dat er al stoommachines en i locomotieven zijn uitgevonden, en daarom is het eigenlijk des te knap per, dat hij zelf ook een werkend machientje heeft geconstrueerd. Bah, wat spelen ze hier een vies spelletje met hem! Bah! Veront waardigd moest de smid aan Vos maer denken, die blikjes conser ven in de keukenkast had en dus héël goed wist wat er in dit mo derne leven te koop was. „En die valserd van een Vosmaer bedriegt die oude baas," knarsetandde de smid. „Het zou me niets verbazen FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen 18 Flint schudde plagend zijn vuist tegen zijn assistent en Mary keek hem smekend aan en wees naar een stapeltje muziek op de piano. Nu hij er eenmaal tussen zat, liet de detective zich niet lang bidden. Hij keek glimlachend de muziek door en zocht enkele nummers uit, die hij het meisje voorhield. „Als u me begeleiden wilt, zal ik proberen hier iets van terecht te brengen," zei hij eenvoudig. Ze keek de muziek in en riep vergenoegd uit: „O de Torea doraria uit Carmen! Ik ben heel blij, dat u die gekozen hebt." Zonder meer begon ze het voor spel en even later klonk de volle bariton van Flint door het grote vertrek. Mevrouw Farrington keek vol bewondering naar hem op. Judson hield evenzeer als zijn chef van muziek en ook Warren Far rington luisterde aandachtig toe. Basil van Duyle echter zat erbij te gapen. Hij maakte de opmerking dat hij al zoveel operamuziek had gehoord, dat hij er langzamerhand beu van werd. Na een poosje, toen Farrington en Judson, die wat dich ter bij de piano met hun rug naar hem toe zaten, geheel verdiept in de muizek schenen, stond hij on gemerkt op en verdween geruisloos door de deur, waar hij het dichtst bij zat. Maar toch bleef zijn heen gaan niet zo onopgemerkt als hij gehoopt had. Judson ging wel op in de muziek, vooral nu hij zijn chef zo goed hoorde zingen, maar bij hem was waakzaamheid een tweede natuur geworden en onwil lekeurig merkte hij alles wat er om hem heen voorviel. Toen Basil Van Duyle dan ook zo stilletjes trachtte weg te sluipen, merkte Judson het. Hij was er verwonderd over. Hij dacht er even over na en sloop toen even geruisloos als Ba sil de salon uit, zodat zelfs Flint, die met zijn rug naar hem toe stond te zingen, het niet merkte. Judson kwam terecht in de gang, die van voren naar achteren door het huis heenliep en die aan elke kant een deur had. De bibliotheek, de eetzaal en de andere woonver trekken kwamen op die gang uit als hij ook nog wat meer van die zogenaamde Zwarte Kludde afwist. Nou, dat zal ik dat ventje dan wel eens inpeperen! Ik zal uitzoeken wat hier allemaal achtersteekt of anders is mijn naam geen smidje Verholen!" En nu begon hij de nodige maatregelen te nemen. Eerst wiste hij die mooi getekende trein van de muur. Als Vosmaer terugkwam mocht hij immers niet merken, dat er hier een vreemde indringer was geweest. Vervolgens nam de smid een stukje papier. Daar krabbelde hij een boodschap op en dit papiertje borg hij toen in de hand van de in zwijm geval len alchimist. Daarna bevochtigde hij met fris water de slapen en pol sen van de vreemde oude man en maakte vervolgens dat hij er rap vandoor kwam. en achterin bevond zich de keuken en het verblijf van de butler. De gang werd verlicht door lampen met rode kappen, die een gedempt licht gaven. De grote trap met ver gulde draken op de trapstijlen en massieve mahoniehouten leuningen bevond zich halverwege de gang en toen Judson uit de salon kwam kon hij de trap met de zware rode lopers met vergulde traproeden goed overzien. Judson wist zelf geen verklaring voor het feit, dat hij Basil van Duyle achterna ge gaan was, of het moest zijn, dat hij benieuwd was naar de methode waarop die elegante amateurspeur der de offerschaal „trachtte te vin den. Hij kon de muziek in de salon nog zwakjes door de zware deur heen horen en uit het bedienden kwartier klonk luid gepraat en vro lijk gelach, wat hem bewees, dat ook het personeel zich wist te ver maken. Judson had juist snel een kijkje genomen in de eetzaal, de bibliotheek en de biljartzaal, en stond nu aarzelend zich af te vra gen, door welke van de vele deu ren Basil wel verdwenen kon zyn, toen hij een hand op zijn schouder voelde en zich snel omdraaide. „Stil Frank." „O, ben jij het Roy!" Norton had fluisterend gesproken en stak zijn vinger waarschuwend Omhoog: „Waarom ben je daar weggegaan, Frank?" fluisterde hij. „Ik zoek al een half uur naar een gelegenheid om je even te spre ken." „Wat is er, Roy?" vroeg Judson, die wel begreep, dat er iets bijzon ders aan de hand moest zijn, als zijn jongefe pollega zich zo geheim zinnig gedroeg. „Heb je gezien hoe die Basil van Duyle daareven de salon uitgelo pen is?" „Natuurlijk, daarom ben ik hier. Was jij in de gang, toen hij er uit kwam?" „Ja, maar hij heeft me niet ge zien. Ik stond achter de trap en toen ik een deur hoorde opengaan, heb ik me goed verdekt opgesteld, om te kijken wat het was." „En, wat heeft hij gedaan?" „Hij is naar boven gegaan. Rende in een vaart de trap op. Stopte niet op de tweede en ook niet op de derde verdieping. Kijk, als je hier staat, kun je de hele trap tot bo ven toe overzien. En op de vierde verdieping slaapt het personeel. De meiden hebben kamers aan de voorkant met een tussendeur die op' slot kan en de knechts aan de achterkant, bèhalve Matsu. Die heeft beneden een kamer." Norton vertelde dit alles in één adem en Judson begreep, dat hij het door handige vragen te weten was ge komen en op die manier de weg wist door het hele huis, al was hij er nog nooit te voren geweest. „Nog wat anders?" „Ja heel boven bevindt zich een koepel. Ik denk, dat Basil daarheen is." „Waarvoor?" „Moet je mij vragen. Hij is de derde en vierde verdieping voor bijgelopen. Dus moet hij naar de koepel gegaan zijn. Zou hij soms veronderstellen, dat die bronzen theepot of wat het zijn mag, daar verstopt is?" „Als dat zo was, hoe zou van Duyle dat kunnen weten?" vroeg Judson. „Nee, zoiets mals kan ik veronderstellen. Waar is Shorty ergens?" „Bij Matsu op z'n kamer. Ik be gin te geloven, dat Shorty al net zo min als ik weet, waar die bron zen schaal ergens is. Maar ik zou zo graag weten, wat die van Duyle is gaan uitvoeren." „Best, laten we maar eens gaan kijken. Als ze ons maar niet van inbreken of iets dergelijks gaan verdenken, wanneer we daarboven rondscharrelen." „Welnee!" antwoordde Norton. „En we kunnen toch altijd zeggen, dat we met ons onderzoek bezig zijn? Alleen moest je iets over dat witte rok-overhemd van je heen kunnen doen. Dat is goed voor een deftig diner, maar als we op onder zoek moeten gaan, dan valt het wel wat té erg in het oog." Judson haalde een zwart wollen das te voorschijn, die hij gebruikte als hij in avondkleding uit een ver warmd huis in de buitenlucht kwam en bedekte daarmee het wit te overhemd. Er was niemand in de gang. Nor ton keek nog eens goed rond en wenkte Judson hem te volgen. Ge ruisloos liepen ze de trap op. De dikke lopers dempten hun schreden volkomen. „Helemaal naar boven, Frank," fluisterde Norton. Van de vierde verdieping voerde een ijzeren wenteltrap omhoog naar een gesloten deur. Het was daarboven stikdonker en Judson haalde zijn zaklantaarntje te voor schijn om de deurknop te kunnen vinden zonder leven te maken. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 4