VLIJMEN Gemeenteraad Sprang-Capelle I HAS N.V. viert zilveren bestaansfeest STASSAR Om de Qlympia-Wisselbeker Baby-Paradijs Kinder-Paradijs V.v. Baardwijk viert a.s. zaterdag het 40-jarig bestuursjubileum van de heer Chr.v. Herwijnen JE ZIET ZE WEER STEEDS MEERÜ PRISMA en Korte berichten 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1963 Op 28 augustus gedenkt "THAS" n.v. te Waalwijk haar 25-jarig be staan. In augustus 1938 begon de grond legger van dit bedrijf, de heer Th. M. Schapendonk, met de vervaardiging van kleding voor eigen rekening; al gauw werd zijn specialiteit lederen- kleding. In 1940 werd als zodanig officieel bij de Kamer van Koophan- I del te Waalwijk ingeschreven de Fa. Th. M. Schapendonk als fabrikant van lederen-kleding. In 1945 trad als compagnon in de ze firma de heer A. J. Schapendonk toe en werd de firmanaam gewijzigd in Fa. Th. en A. Schapendonk, ter wijl tevens de fabrikatie vah leder waren aan het produktieprogram werd toegevoegd. Zoals zovele kleine bedrijven van die tijd, maakte deze, toen nog bescheiden onderneming een periode van snelle groei mee. In 1946 werd de leiding versterkt door het intreden als compagnon van de heer J. van Kempen, hetgeen di rect een grote steun was, daar hij het administratieve werk, dat mede door de snel groeiende sociale en fiscale wetgeving steeds ingewikkelder werd, voor zijn rekening kon nemen. In dat jaar kwam ook de eerste nieuwbouw van de fabriek aan de St. Anthoniusstraat 122 tot stand en hiermede begon de grote vlucht van deze onderneming. Reeds een jaar later was deze ver grote ruimte weer te klein en moest voor de gezonde expansie weer wor den overgegaan tot nieuwbouw, wel ke in 1948 werd gerealiseerd aan de 1ste Zeine Oost, waar tot op heden nog de N.V. gevestigd is en ook deze fabriek is intussen weer 2 x uit gebreid; de 3e maal staat op stapel. In 1947 werd de Fa. Th. en A. Schapendonk omgezet in N.V.-vorm "THAS" N.V. Met de intrede van de bromfiets op dè Nederlandse markt nam de vraag naar lederen kleding dermate toe, dat geheel op dit artikel werd overgeschakeld; de produktie van le derwaren moest toen door gebrek aan personeel worden stopgezet. In deze jaren exploiteerde de N.V. tevens 7 detailzaken in lederen kleding. De oprichter, de heer Th. Scha pendonk, trok zich in 1955 terug uit de N.V. en nam de detailhandel over. Gedurende deze jaren werden door IITAS N.V. vele militaire op drachten zowel voor binnen- als bui tenland uitgevoerd en vestigde zij, mede hierdoor, een in Europa klin kende naam als leverancier van kwa liteitsproducten in lederen-kleding, waaraan intussen de produktie van suède-kleding was toegevoegd. Met het verzadigd raken van de Nederlandse markt met bromfietsen en motorfietsen zakte ook de vraag naar lederen kleding en was het een gelukkige omstandigheid dat daar mede samenging de grotere vraag naar suède kleding, met welker gro te mogelijkheden de heer A. J. Scha pendonk intussen kennis had ge maakt tijdens zijn oriëntatiereis van drie maanden door Canada en de U.S.A. De hierbij opgedane ervaring kon in Europa direct en met sukses worden toegepast. "THAS" N.V. stónd immers klaar om de vanuit Amerika overwaaiende suède-mode op te vangen en tot op heden is dit nog steeds het voornaamste artikel van het produktie-program van '1HAS" N.V., waarin zij mede een van de voornaamste plaatsen inneemt in Europa. 1959 was een droevig jaar voor de N.V. door het plotseling overlij den van haar direkteur, de heer J. van Kempen. Maar ook deze tegenslag-wist het vitale bedrijf onder de bezielende leiding van haar overblijvende di rekteur, de heer A. J. Schapendonk, en zijn naaste medewerkers te over winnen. In de afgelopen drie jaar is blijk baar weer een nieuwe groeiperiode van "THAS" N.V. ingetreden, daar er in deze tijd 3 nieuwe ondernemin gen aan haar aktiviteiten zijn toege voegd en zoals wij vernemen staan er nog nieuwe plannen op stapel tot verdere uitbouw van de onderneming. De werknemers van "THAS" N.V. kunnen zich gelukkig prijzen met het vooruitstrevende beleid van hun di- rektie, daar zij werken onder de beste omstandigheden, ook op sociaal gebied; de onderneming kent o.a. een stichting Hulp en Voorzieningen (HEVO) en winstdeling voor het per soneel. In verband met familie-omstandig heden wordt dit jubileum op beschei den wijze herdacht, zonder officiële feestelijkheden en recepties. Tevens vernemen wij, dat bij THAS" N.V. tot direkteur is be noemd de heer J. Verschuur Jr. en tot procuratiehouder de heer L. van Sluisveld. Beide heren zijn reeds vele jaren bij de onderneming werkzaam. 10 Zeer geslaagd biljarttournooi voor derde klassers georganiseerd door b.v. B.V.O, te Waalwijk speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN Voor de v.v. Baardwijk is het a.s. zaterdag 31 augustus een bijzonder feestelijke dag. Dan wordt er nl. feest gevierd vanwege het 40-jarig bestuursjubileum van de heer Chr. van Herwijnen. Momenteel is de heer van Herwijnen het oudste be stuurslid, dat in het huidige bestuur van genoemde vereniging zitting heeft. Veel is er voor gedaan om de ze dag een bijzonder feestelijk ka rakter te geven. Voor de activiteit die de heer van Herwijnen steeds voor Baardwijk heeft ontplooid, kan de hulde niet groots genoeg zijn. De goede verstandhouding, die er op 't ogenblik onder de leden heerst, is voor een groot gedeelte te danken aan het stuwende werk van de heer van Herwijnen. Veertig jaren lang heeft hij precies het wel en wee van de vereniging gekend. Altijd hielp hij waar hulp nodig was. Steeds stond hij voor Baardwijk op de bres en ook in de moeilijkere jaren was vooral hij de man die genoeg door zettingsvermogen had om de vereni ging op de been te houden. Geen en kele wedstrijd van het eerste heeft hij overgeslagen, tenzij hij door omstan digheden verhinderd was. Daarom vooral geniet de heer van Herwijnen zo'n grote sympathie bij de leden. Geen wonder ook dat diezelfde leden zo daadwerkelijk hebben bijgedragen in de kosten van het cadeau, dat dhr. v. Herwijnen zal worden aangeboden. De feestelijkheden zullen 's mid dags 'n aanvang nemen en wel met een receptie die van 15-17 uur in het clubpaviljoen aan de Akkerlaan zal worden gehouden. Vele vereni gingen uit de omtrek zullen deze ge legenheid te baat nemen om de heer van Herwijnen hun felicitaties over te kunnen brengen. Voor vele voet balclubs uit de omgeving is de heer van Herwijnen een goede bekende. Met deze receptie zal het officiële gedeelte worden afgesloten. De leden zelf komen 's avonds aan de beurt. In het Gemeenschapshuis treedt om 20 uur voor hen op het bekende ca baretgezelschap van Jan van Ostade uit Tilburg. Tijdens de pauze van de ze cabaretavond zal het verenigings geschenk aan de ujbilaris worden aangeboden. Ook de jeugd wordt niet vergeten. Hen zal een filmavond worden aangeboden, die op een nog nader te bepalen tijdstip zal worden gehouden. Al met al ziet het er dus naar uit dat voetbalminnend Baardwijk iets aparts te wachten staat. De vereni ging zelf hoopt door de organisatie van genoemde festiviteiten haar waardering - al is het dan maar voor een klein gedeelte, omdat deze nooit groot genoeg kan zijn - uit te kunnen drukken voor het vele en bij zonder succesvolle werk, dat de Teer van Herwijnen' altijd met ware club liefde voor de v.v. Baardwijk heeft verricht. CERTIMA HORLOGES WAALWIJK rfteindno^"5?;21; laatste Prijswinnende duif 10-02-11. Uitslag als volgt' RaamsdoBi ksveer Raamsdonk SPOORWEG-ONGELUK In een tunnel vlak bij Lyon is maandagmiddag een motortrein in volle vaart gebotst tegen het achter ste deel van een andere trein, die vaart had moeten minderen. Acht do den, onder wie zich de bestuurder van de motortrein bevindt, en zestien gewonden zijn het slachtoffer ge worden van deze spoorwegramp. De Dotsing deed zich voor midden in een drie km lange tunnel en veroorzaakte grote paniek. VIER ARBEIDERS DOOR STROOM GEDOOD Bij Lueneburg in Neder-Saksen zijn dinsdagmorgen vier bouwvakar beiders geëlektrokuteerdToen de arbeiders een kraan verplaatsten, stootte de kraanarm tegen een 15.000 volt hoogspanningsdraad. De man nen waren op slag dood. Twee ande re arbeiders bleven ongedeerd, door- dat zij gummihandschoenen aanhad den. NED. ECHTPAAR IN CANADA VERONGELUKT. Het echtpaar Alberts uit Amster dam is bij een autobotsing in de buurt van Brantford (Ontario) in Canada om het leven gekomen. De heer D. Alberts was 56 jaar en com mies A bij de raad van arbeid te Am sterdam, zijn echtgenote mevr. M. Al- berts-Buddingh een jaar jonger. Het echtpaar was twee weken geleden uit Nederland in Canada gearriveerd om hun zoon (23), die in London (Onta rio) woont te bezoeken. Deze is ge wond in een ziekenhuis opgenomen. Bij de botsing was de heer Alberts op slag dood, zijn vrouw overleed later aan de opgelopen verwondingen. Met grote voldoening kan de Waalwijkse Biljartvereniging B.V.O., gevestigd bij de heer H. v. d. Heuvel, aan de Olympiaweg, terugzien op het prachtig geslaagde biljart tournooi voor derde klassers, dat deze ver eniging in het afgelopen weekeinde organi- seerde en waarvan we in ons vorig num- mer reeds met een kort bericht melding maakten. Een 8-tal prominente derde klas sers uit het district Waalwijk namen aan 't tournooi deel, dat werd geopend door de voorzitter van BVO de heer G. van Velt hoven, die de deelnemers welkom heette en de hoop uitsprak, dat de wedstrijden vriend schappelijk en sportief zouden verlopen en dat dit tournooi allen voldoening zou schen ken. Hierna namen de wedstrijden een aan vang. Reeds vanaf het begin was het dui delijk dat de bekerhouder de heer H. Pel- ders van BVO een zware dobber zou krij gen, om het fraaie kleinood voor de tweede maal te winnen. Hij had echter hiervoor tot aan de laatste partij nog een kans, doch de ze laatste partij verloor de bekerhouder van P. v. d. Mee van BSV, die daardoor in het bezit kwam van de prachtige Olympia- wisselbeker, doch die deze het volgend sei zoen eveneens zal moeten verdedigen. Na afloop was het de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje, die de fraaie wis selbeker uitreikte, waarmede hij de heer v. d. Mee hartelijk feliciteerde. Aanvanke lijk, aldus de districtsvoorzitter, was het niet mijn bedoeling geweest, nog aan huldigin gen deel te nemen, daar ik heb besloten op de eerstvolgende jaarvergadering van het district de voorzittershamer neer te leg gen en aan een jongere kracht over te dra gen. Daar dit tournooi echter het laatste is voor mijn aftreden als voorzitter, heb ik aan het verzoek van BVO gaarne gevolg gege ven, de fraaie wisselbeker uit te reiken. Een woord van dank richtte de heer Bur manje tot alle deelnemers voor de prettige sportieve wijze, waarop de wedstrijden zijn gespeeld, dank ook aan BVO voor de per fecte organisatie en aan de heer v. d. Heu vel voor het beschikbaar stellen van zijn prima maoteriaal en de hartelijke ontvangst. Ik geef U de verzekering, aldus de voor zitter, dat ik de bilarjtsport in de toekomst steeds een warm hart zal blijven toedragen en het verheugt mij dat ik mijn opvolger de leiding over een bloeiend district kan over dragen. Hierna reikte de districtsvoorzitter de fraaie wisselbeker uit aan de heer P. v. d. MeeT van BSV en sprak de hoop uit dat hij deze drie achtereenvolgende jaren zal kunnen winnen en dan als zijn eigendom zal kunnen beschouwen. Alle deelnemers mochten hierna een prijs in ontvangst ne men, beschikbaar gesteld door de organi serende vereniging, tevens was er een prijs voor de hoogste serie en voor het hoogste partijgemiddelde. De bekerwinnaar mocht tevens nog een fraai bloemstuk in ontvangst nemen, terwijl ook de districtsvoorzitter en zijn echtgenote niet werden vergeten, even als de dames der deelnemers, die door be middeling van een der deelnemers een aar dig souvenir mochten'ontvangen. De voorzitter van BVO, de heer G. van Velthoven sprak hierna een welgemeend Heuvelstraat 85, Telet. 21625 Jul. V. Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 gehever dankwoord tot allen, die op enigerlei wijze tot het welslagen van dit tournooi het hun ne hebben bijgedragen. Speciaal dankte hij de districtsvoorzitter, die de wisselbeker heeft willen uitreiken. Namens de deelnemers dankte de heer v. ch Mee de deelnemers en de familie v. d. Heuvel voor de prettige, sportieve wijze waarop deze wedstrijden zijn verlopen. En hiermede was dan dit in alle opzichten ge slaagde tournooi ten einde, waarvan de eind uitslag was als volgt hs 19, 1 P v d Mee, van BSV, 12 matchpunten; 2 H Pelders van BVO 24 3 A v Velthoven van DGL 29 4 A Verhoeven van 't Zwaantje 21 5 G v^ Velthoven van BVO 6 H kicijn BV Elshout H Rombouts KNA G de Wit Ons Gen. gem. 3.14, 24 .13 23 12 2.92 2.76 2.63 2.51 2.00 1.92 1.80 10 10 Hoogste serie A. van Velthoven met 29 car; hoogste partijgem. P. v. d. Mee en G. v. Velthoven met gem. 4.00. OMGEVING ROND NED. HERV. KERK IN SPRANG WORDT GESANEERD. WAALWIJK TEL. 04160 2519 m PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES De onmiddellijke omgeving van de Ned. Herv.^ Kerk zal binnen niet al te lange tijd grondig onderhanden worden genomen. Het college van B. en W. koesteren samen met de raad van de gemeente Sprang-Ca pelle plannen om de entourage van de in 1957- 1958 gerestaureerde kerk aan dit cultuurwerk aan te passen. De sanering die wordt beoogd omvat het maken van een afscheidingsmuur aan de noordzijde van de kerk, het aanleggen van een plein met een breedte van 12 meter en een lengte van ongeveer 80 meter, het aanleggen van een straat, die ongeveer 80 meter lang gaat worden en een breedte gaat krijgen van 5 meter. Deze straat zal ten noorden van eerder genoemd plein ko men te liggen. Verder zal een plantsoen worden aangelegd en wordt bestrating aan gebracht aan de oostzijde van de Toren straat, vanaf de Kerkstraat tot de H. Cha- botstraat. Tot slot zal aan de oostzijde van bedoeld plantsoen eveneens een straat wor den aangelegd. De totale kosten zullen f 96.000 gaan bedragen. Na de aankoop die door de gemeenteraad eerder is geschied van huizen gelegen aan het Kerkplein en Kerkstraat, meent het college, dat nu de sanering van het Kerk plein niet langer achterwege kan blijven, terwijl bovendien thans de kans aanwezig is ook aan de noordzijde van het kerkge bouw tot een betere situatie te geraken. Nu de gemeente de beschikking heeft ge kregen over de aan de Kerkstraat gelegen panden 28 en 30 met de daarbij behorende erven en tuinen, ter grootte van pl.m. 1890 m2, hebben B. en W. getracht deze panden en een gedeelte van de tuin, ter gezamen lijke grootte van 859 m2 te ruilen met het aan de Stichting Hervormd Jeugdcentrum te Sprang toebehorende pand Kerkstraat 32 en een gedeelte van het daarbij behorende erf, ter gezamenlijke grootte van 877 m2. Het Jeugdcentrum der N.H. Kerk zal dan gebouwd worden op de plaats, waar thans de panden Kerkstraat 28 en 30 staan. De stichting Herv. Jeugdcentrum toonde zich daartoe bereid, terwijl ook de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Sprang ge neden bleek voor de symbolische som van f 1.- een strook grond aan de west- en aan de noordzijde van het kerkgebouw ter grootte van 533 m2 aan de gemeente te verkopen. Daarmee is dan de mogelijkheid tot sanering van het Kerkplein geschapen, al zullen dan nog t.z.t. moeten worden aan gekocht de woningen Kerkplein nrs. 1, 2 en 3. EERSTE FASE RIOLERINGSPLAN. Het is dringend noodzakelijk dat binnen afzienbare tijd wordt begonnen met de uit voering van het rioleringsplan. De toestand wordt langzamerhand onhoudbaar. Het he melwater op de wegen moet maar wegzak ken in de bermen; hemelwater van de da ken der huizen, huishoudelijk afvalwater en faecaliën worden thans opgevangen in zink putten, enz., die doorlopend overlopen, om dat de putten het hemelwater en water van douches enz. niet kunnen verwerken Aan leg van trottoirs is niet mogelijk, omdat an ders het hemelwater van de weg geen af voer heeft. Aantrekking van industrieën stuit in verschillende gevallen af op gemis aan mogelijkheid tot afvoer van afvalwater. Het Bejaarden-Centrum heeft om deze re denen een eigen rioleringssysteem met een eigen rioolwaterzuiveringsinstallatie moeten aanschaffen. Het vraagstuk van de afvoer c.q. de zui vering van het afvalwater is thans in studie bij een door de Minister van Verkeer en' Waterstaat ingestelde commissie. Veel zou evenwel reeds gewonnen zijn als - in af wachting van het resultaat dezer studie - het hemelwater van de daken der huizen op een gemeentelijke riolering zou kunnen wor den aangesloten. De uitvoering van eeti der gelijke riolering zal, gezien de zeer hoge kosten, in fasen moeten plaatsvinden. Bo vendien is realisering zonder Rijkssteun niet mogelijk. De burgemeester heeft een en an- der besproken met de betrokken ingenieurs van de Prov. Waterstaat en op advies van deze ambtenaren stellen B. en W. de raad voor als eerste fase aan te wijzen het Oost- eind, de Kerkstraat, de van der Duinstraat en een gedeelte van de Raadhuisstraat tot de Bernhardstraat, omdat dit uit technisch oogpunt het meest aangewezen is in ver band met de vele onzekerheden welke er nog bestaan t.a.v. de vraag waar de zuive ringsinstallatie zal komen. Uiteraard zal bij aanleg van de riolering de bestaande wegverharding in genoemde straten geheel vernieuwd moeten worden. De aanleg van de riolering zal dan ook ge paard gaan met wegverbreding, de aanleg van trottoirs aan beide zijden en het aan brengen van een asfaltbetonwegdek in ge noemde straten. B. en W. stellen zich voor een wegbreedte van 9 m, met aan beide kanten pl.m. 2 m trottoir. Zolang er nog geen rioolzuiveringsinstal latie is, zullen de woningen dus alleen voor hemel-, douche- en gootsteenwater op de riolering kunnen worden aangesloten. De totale kosten zullen neerkomen op f 1.035.000,-. De lengte van het te riole- ren en te reconstrueren weggedeelte is 2643 meter. diensten een uniform plaatsengeld van een kwartje per persoon. NIEUWE BUSHALTE Op verzoek van het gemeentebest.i,,, door de BBA een bushalte ingelast bii h'! gemeentelijk zwembad de Ganzewiel De halte (voor de lijnen 22 en 23) zal'alW tijdens het zwemseizoen van kracht zijn VINGERTOP VERBRIJZELD Toen de 16-jarige T. P. hielp bij het herstellen van een wagen, kreeg hij daarbi een voorhamer op zijn vinger. De klap di bedoeld was voor de wagen kwam hard aan en verbrijzelde de middelvingertop van j rechterhand. In het ziekenhuis te R' werd een foto gemaakt en werd de gehecht. veer vinger vrachtwagen. Door de botsing werd de stuurder van de personenauto, T. G WIELRENNEN DE BETERE VIRGINIA Zondag 1 sept. wordt op de Vliedberg de 2e wielerronde van Vlijmen gehouden. Een sterk geselecteerd rennersveld komt aan de start, zowel bij de aspiranten, nieuwelingen als amateurs, waaronder verschillende favo rieten uit eigen plaats. Zal de jeugdige Nicols bij de aspiranten de bloemen op eisen: ;zijn successen dit seizoen, zijn zeer geod en hij is in eigen plaats tot een over winning in staat. Bij de nieuwelingen is van Vugt een kanshebber; uit Haarsteeg zijn er verschillende kanshebbers. Bij de amateurs zal Fr. Libregts zijn kunnen tonen; vorig jaar wist hij de 2e plaats te behalen. Dit jaar, nu hij iedere zondag er weer beter inkomt, is hij voor de overwinning in staat. Ook Deenen uit Vlijmen, die dit seizoen weer goed rijdt, kan de overwinning opeisen. Onder de Zwaluw-leden zijn vele kans hebbers, als Walravens, Hairwasser enz. Dan de grootste attractie de prof B. v. d. Ven zal zondag op de Vliedberg gehul digd worden met zijn mooi succes in de wegwedstrijd München - Zurich, waarvan hij eerste werd. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken. Successen van de Zwaluwledën. Van zaterdag 24 en zondag 25 aug. Zaterdag, in de ronde van Woudrichem, werd Nicols bij de aspiranten 5e; bij de amateurs was Fried Libregts de grote over winnaar, met een ronde voorsprong. Zondag in de ronde van Dinther werd Nicols 8e, bij de amateurs werd Fr. Li bregts 8e. Van de Zwaluw-leden waren de successen in Dinther groot. Bij de nieuwe lingen S. Hairwasser den Dungen 2e, R. Schuurmans den Dungen 4e, Keetels Haar steeg 9e, van Bogaard Hedel 15e. Bij de amateurs N. Walravens 3e, W. van Heel Rossum 4e, G. Lehart Heivoort 15e. P.V. DE REISDUIF Zondag 25 aug. hield de Postduivenver eniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Duffel België; los 8:50 uur, eerste duif 9y 45-12; laatste prijswinnende duif 9-59-24. Eerste 15 prijzen als volgt: P Vermeulen 1, 10, 15; Jo v d Heuvel 2, 4; Th v Over- dijk 3, 7, 9; Jan Kuijs 5; L de Laat 6, 11, 12; Jan Koks 8; Nic v Dal 13; W Broe- ren 14. Wedvlucht Parkestone Engeland; los 7.45, gerste duif 10-57-02; laatste prijsduif 11-25 -18; uitslag als volgt Jo v d Heuvel 1, 2, 5; W v Ravensteijn 3, 4; J Kivits 6; P Ver meulen 7; Nic v Dal 8; Th v Overdiik 9' Jos Kuijs 10. In verband met de Vlijmense kermis wa ren dit tevens onderlinge kermisvluchten en werden de extra prijzen onder een gezel lig samenzijn uitgereikt. Hierbij liet de kas telein zich niet ongetuigd. KAMPIOENSCHAPPEN DE ZWALUW De kampioenschappen voor jonge duiven van de P.V. de Zwaluw zijn als volgt Duifkampioen H C de Laat-Parijs 1, 4; C v Heivoort 2; M Nicols 3; Gebr v Bladel 5; P v Bers 6; L Meesters 7; R v Esdonk 8, 9; Jo v d Hout 10. Hokkampioen H C de Laat-Parijs 1 H Pelders 2; K Kivit 3; R v Esdonk 4; C v Heivoort 5; P v Bers 6; M Libregts 7. BRAND IN OUDE LOOIERIJ. Dinsdagmiddag omstreeks half vier brak brand uit in een oude looierij, waar een Neo-Chroombedrijf in is ondergebracht en waar nikkel-chroom werd vervaardigd. De sirene loeide, maar in verband met de Vlij mense kermis duurde het even voordat de brandweer ter plaatse was. Met enkele stra len werd het vuur bestreden, maar het ge- bouw brandde geheel uit; het naastgelegen café Gevers werd nat gehouden om uitbrei ding te voorkomen. In de looierij was ook ondergebracht het materiaal van de Vlij mense B.B., dat eveneens in vlammen op ging. De Burgemeester en de politie waren spoedig aanwezig om 't verkeer te regelen. VLIJMENSE KERMIS De Hijmense Kermis behoort ook weer tot het verleden; het weer is niet al te mooi geweest, veel regen, wat voor het Plein, wat betreft de kermisvermakelijkheden, niet gunstig was, zij maakten slechte zaken In de cafés ging het beter, alle tjokvol en zij maakten goede zaken. De kermis is ook dit jaar weer rustig verlopen. P.V. DE ZWALUW Zondag 25 aug. hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Duffel Belgie, afstand 84 km; los 8 55 uu P v Bers 1, 9, 23, 31, 35, 48, 50, 55; H Oosterwaal 2, 38; Chr v Esch 3, 15, 30, 49; L V Heivoort 4, 18, 26, 27 42 47- H v Beijnen 5, 17, 21, 34, 46 58; M Li bregts 6 40; M v Heeswijk 7, 11, 19, 62; fr/to K,OU^87 36'3 66' J v Engelen 10, 12, 54; Gebr v Bladel 13, 22 39 53, 60; P Wijkmans 14, 24, 32; M 16, 20; J v d Dungen 25, 28, 37 de Vaan 29, 63, 64; R v Esdonk Dekkers 43, 68; Fr v Uden 44, v d Hout 51; A L AUTO GESCHEPT Op de rijksweg Breda - Utrecht werd 'n kleine personenauto gegrepen door een be- Huizen, zó ernstig gewond dat 'hij naïr het ziekenhuis moest worden overgebracht Het verkeer op de rijksweg werd een uur' lane gestremd. KIND VERDRONKEN De 2 jaar oude Chr. van Iersel speelde met zijn vriendjes in de Boterpolderlaan Het kind raakte m een put. De kinderen waarschuwden direct mensen uit de buurt die poogden het kind op het droge te bren' gen, maar het lukte hen niet. De gewaar schuwde rijkspolitie begon direct te dreg. gen. Het kindje werd spoedig gevonden maar de levensgeesten waren reeds gewe' 's-GRAVENMOER HAALDE BURGE- MEESTER J. L. KOOPMAN BINNEN HAAR MUREN. Zaterdagmorgen heeft de bevolking van s-Gravenmoer burgemeester J. L. Kood- man, die enkele weken geleden als zoda- mg werd benoemd, een hartelijk welkom toegeroepen. 's Morgens werd de nieuwe burgemees- ter aan de gemeentegrens eerst welkom ge- K de Geus waarnemend burgemeester Tijdens zijn installatie-rede, sprak burge- meester Koopman, na zijn overleden voor ganger burgemeester de Raadt te hebben herdacht, de hoop uit, in goede harmonie te kunnen samenwerken met de gemeente raad. Burgemeester Koopman zei tevens te hopen spoedig een werkprogramma in sa- menwerking met de raad en wethouders te kunnen ontwikkelen. De heer Koopman bracht dank aan de heer de Geus voor de wijze waarop hij de afgelopen tien maanden het burgemeesters ambt had waargenomen. Het oudste raadslid de heer W. Dekkers bracht eveneens dank aan de heer de Geus, evenals de heer van Rijswijk, namens het gemeentepersoneel. Hierna werd nog het woord gevoerd door ds. W. Heyboer, predikant van de Nederl. Hervormde gemeente, namens de kerken van 's-Gravenmoer, pater Servatius rector van Waspik-Boven, namens de katholieke gemeenschap, burgemeester van Prooijen uie Sprang-Capelle namens de burgemees- terskring in de Langstraat, mr. H. Pop, burgemeester van Dinteloord, namens bouwtoezicht van West-Brabant, overste Ruigrok, districts-commissaris van de Rijks politie, burgemeester C. van der Hooft van Waddinxveen, de heer L. Vogelaar namens de familie, burgemeester C. van Oosten uit Klundert namens de vereniging van A.R. gemeentebestuurders, ds. J. Verwelius na mens de Herv. Gemeente van Waddinxveen en tot slot M. van Dalen, voorzitter van de Oranjeverenigingen, namens de gehele be volking. 41, Laros 52; J 33; A - 45, 57; J Heivoort 56, 65; C de Ronde 59; K Kivit 67. Zondag 1 sept. wedvlucht van de Zwa luw vanuit Vilvoorde. Inkorven zaterdag middag van half 2 tot half 4. Aan deze vlucht zijn verschillende extra prijzen ver bonden; inleg 10 ct. per duif. Nationaal Pakestone. Door ehkele leden van de Zwaluw werd deelgenomen aan Nationaal Pakestone, ge organiseerd door Maassluis. H C de Laat- Parijs klokte om 10.49 uur en maakte hier mede een goede kans op de eerste prijs. NIEUWE KERKBANKEN Zoals op 11 aug. reeds in uitzicht was gesteld waren op zondag 25 aug. alle zacht- houten kinderbanken uit onze kerk verdwe nen. Daarvoor in de plaats staan nu vol waardige eigenhouten kerkbanken. Op zon en feestdagen wordt nu onder de kerk-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 10