wAAlwijkse en LanqstPAAtse couRAnt Burgemeester Teijssen opende „Lido" 1250 BRIDGE-CURSUS Agrarische dag voor de oostelijke Langstraat in Drunen werd groot succes WAALWIJK „Gemeentebestuur heeft grote waardering voor getoond initiatief en doorzettingsvermogen" Particulier initiatief Zag U dat ook VAN MAAREN vermaard om z'n brillen! Uniek bouwwerk Zomerse weer hielp een handje mee Grote belangstelling Offers sm" - De Uitgever Waalwijkschr Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week MAANDAG 9 SEPTEMBER 1963 85e JAARGANG No. 72 van het Zuióen Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Donderdagmiddag om vier uur heeft burgemeester J. L. P. M. Teijs sen in tegenwoordigheid van mevrouw Teijssen, de heer en mevrouw van Hooff, de wethouders van Laack en v. d. Hoven, gemeentesecre taris mr. Hagemans en talrijke genodigden, café-restaurant, bar, dan cing "Lido" met een sleutelomdraai officieel geopend. Even tevoren was hem door het tweelingzusje Janine v. d. Gouw in een zilveren doos de sleutel aangereikt. Hanny v. d. Gouw bood mevrouw Teijssen een prachtig boeket rozen aan. Nadat burgemeester Teijssen vluch tig een rondblik had gewaagd, ver klaarde hij staande temidden van de velen genodigden, dat het misschien wel goed was eerst eens de gelegen heid te krijgen om te zien wat door particulier initiatief tot stand was gekomen. "Ik ben toch wel onder de indruk van wat hier is geschapen en ik heb dan ook enkele ogenblikken nodig gehad om datgene, wat hier door goede keuze tot stand is geko men, te verwerken." Burgemeester Teijssen zei onder meer dat "Lido" nu reeds een grote bekendheid geniet. "Ik ben er van overtuigd, dat het weldra in de ver re omtrek overbekend zal worden", zo voegde hij hier aan toe. Burgemeester Teijssen wees er op, dat "Lido" in een uitstekende om geving is gelegen en hoe het ge meentebestuur van Waalwijk enkele jaren geleden begonnen was dit ge bied klaar te maken voor een recrea tieoord. "Naast het theehuis in het zwem bad, dat eveneens door de heer van Hooff wordt geëxploiteerd, ontbrak hier nog een restaurant, dat als rust oord en als trefpunt kon dienen. Gij de, kwamen honderden belangstellen den, waaronder Waalwijks Belang, collegae van de heer M. van Hooff, de R.K. Middenstandsvereniging, de directeur van het streek V.V.V. in Tilburg en de gemeentepolitie Waal wijk, de heer en mevrouw van Hooff de hand drukken. Naast deze per soonlijke blijken van belangstelling mocht de heer van Hooff ontelbare bloemstukken en andere cadeau's in ontvangst nemen. op plaatsen (schuttingen, muren en aan plakborden) leest U overal Zorg ervoor dat Uw Bril óók sen VAN MAAREN Bril is Den Bosch - Tilburg - Breda Eindhoven - Helmond - Venlo ♦e> "Lido" dat is gelegen aan de roei en schaatsvijver" in het recreatieoord het Hoefsven en dat is gerealiseerd door aannemersbedrijf G. E. J. van Heesch uit Waalwijk, onder archi tectuur van de heren A. van Huiten en K. C. Mekel, heeft een totale lengte van 42,5 meter, terwijl de grootste diepte 25,5 meter bedraagt. De voorkant van Lido, die op het zuiden is gelegen, wordt door middel van een overdekt- en een onoverdekt terras van de roeivijver gescheiden. De hoofdingang van café-restau rant, bar en dancing "Lido" geeft toe gang tot een ruime hal, waaraan de toiletten en het privé-kantoor van de heer M. van Hooff grenzen. Het woonhuis is boven het restaurant ge legen. Via dubbele deuren bereikt men vanuit de hal het café, dat een opper vlakte heeft van 90 m2. Aan het café is een sfeervolle bar aangebouwd, die van het café is gescheiden middels een planten- en bloemenwand. In de bar - 77 m2 groot - is te vens een biljart geplaatst. Het café kan middels een schuifwand worden afgesloten van het eveneens aan het café aangebouwde restaurant. Het restaurant heeft een totale lengte van 11 meter en is 6 meter diep. Aan de noordzijde van het restaurant zijn de keukens en de diengang gelegen. De danszaal, die eveneens vanuit het restaurant kan worden betreden en die daarvan ook weer met een schuif wand kan worden afgesloten, heeft ook nog een aparte ingang gekregen, waaraan de garderobes en de toilet ten voor de bezoekers van de dancing zijn gelegen. De oppervlakte van de dansvloer, waaromheen de zitjes zijn gecreëerd bedraagt 135 m2. Nagenoeg de gehele voorzijde van 't restaurant bestaat uit glas. Het ge hele gebouw ligt ongeveer een halve meter boven het maaiveld. Zowel voor beginners als gevorderden. Aanvang cursus: DINSDAG 1 OKTOBER a.s. 8 UUR, te geven door de heer M. Bogaers uit Tilburg. Tijdsduur 12 lessen Inlichtingen M. HUYBREGTS Restaurant „Duinrand" Drunen - Telefoon 04163 - 498 i De agrarische dag, dit jaar voor de eerste keer in Drunen gehouden, is een enorm succes geworden. Niet alleen bestond er zaterdag grote belangstelling van de zijde van de deelnemers aan de verschillende wedstrijden, ook het geïnteresseerde publiek heeft zich deze dag niet onbetuigd gelaten. In tegenwoordigheid van burgemeester mr. Schweit zer, burgemeester van Vlijmen, burgemeester van Delft uit Heusden en burgemeester Slot uit Eethen, opende burgemeester mr. Stieger zater dagmorgen om tien uur de agrarische dag, die 's morgens om negen uur al van start was gegaan met het keuren van het vee. Burgemeester Stieger, die werd verwelkomt door de heer K. van Dru nen, voorzitter van het organiserend comité, wees er in zijn openings woord op, dat het van de Agrarische Jongeren buitengewoon goed was gezien, in deze streek, waar ruilverkaveling en streekverbetering hand in hand gaan, een dergelijke dag te organiseren. "Deze dag past uit stekend in de ruilverkaveling en streekverbetering"zo memoreerde mr. Stieger. hebt, dank zij Uw blik in de toekomst en uw doorzettingsvermogen, het aangedurfd om geheel op eigen ini tiatief 'en met eigen financiële middelen - en ik zeg dit met grote nadruk - "Lido" hier neer te zet ten." Burgemeester Teijssen sprak de hoop uit dat Lido in de toekomst ver der zou mogen uitgroeien, zodat het een bloeiende toekomst beschoren zal zijn. Ontroerd bracht de heer M. van Hooff het gemeentebestuur, de heer Kobben, directeur gemeentewerken en allen die aan de totstandkoming heb ben meegewerkt, dank. Tijdens de receptie die hierna volg- LOONSVERHOGINGEN IN 1964 De regering verwacht dat er in '64 meer ruimte zal komen voor loons verhogingen dan in 1963. Voor dit jaar is inoverleg tussen regering en Soc.-Economische Raad voor loons verhogingen een gemiddelde aange houden van 2.7 pet., een grens, die overigens op dit moment al over schreden is. Volgens de laatste ge gevens bedraagt de gemiddelde loons verhoging over dit jaar tot dusverre n.l. 3.18 pet. De verwachting van een hogere loonstijging voor het volgend jaar is o.m. gebaseerd op het feit, dat er dan op de voor loonsverhogingen beschikbare ruimte minder beslag ge legd behoeft te worden voor sociale voorzieningen. "Wij zitten hier midden in een streek, die sedert 1960 danig aan het veranderen en aan het verbeteren is". Burgemeester Stieger wees er op, dat door vele agrariërs offers gebracht moeten worden, terwijl een strenge selectie onder de agrariërs er voor zorgt, dat zij, die met hart en ziel agrariër zijn in de toekomst goede mogelijkheden krijgen geboden. "Wij zijn allerminst gebaat met 'n verpauperde agrarische stand", zo be toogde hij. Hij noemde het dan ook allernoodzakelijkst dat de agrarische stand tot optimale welstand komt. Burgemeester Stieger besloot met te zeggen, dat het van het allergroot ste belang is, dat men - niet alleen op agrarisch gebied - over de gren zen heen leert kijken. Hij zag in de aanwezigheid van de drie burge meesters uit omliggende gemeenten, een duidelijke demonstratie van deze samenwerking. Uit de verschillende keuringen van het rundvee bleek, dat de kwaliteit zowel van het zwart- als van het rood bont vee zeer goed te noemen was. Iets minder was de kwaliteit van de varkens, maar ook hier werd toch nog een redelijk peil bereikt. Een pluim op de hoed komt het organiserend comité en de regelingscommissie toe, die beiden zorgden voor een perfecte organisatie. Later op de dag konden de aanwezigen en deelnemers genie ten van het optreden van de ponyclub uit Haarsteeg. Uitslagen Roodbonten Rubriek I (melkgevende koeien ge boren voor 31 okt. 1957. Aantal in schrijvingen 12 stuks) la Corrie (P. Martens Elshout) lb; Lidie (gebr. v. Oyen Haarsteeg) lc; Jo (gebr. van Oyen Haarsteeg) ld; Marjan (Th. Kouwenberg Herpt) le; Jo (gebr. van Oyen Haarsteeg); If Koosje (G Kuys Vlijmen); lg Bertha (M. J. Pulles Haarsteeg; lh Amsje (wed. A. C. v. Korven Herpt). Rubriek II (melkgevende koeien geboren in 1958, aantal inschrijvin gen 10 stuks) la Petra (A. J. Vis sers Drunen); 1 b Mina (A. J. Vis sers Drunen); lc Roosje (wed. A. J. Buys Herpt). Rubriek III (koeien geboren voor 10 maart 1957 en gekalfd voor 1 ja nuari 1963. Inschrijvingen 10 stuks): la Toosje (L. de Wit Drunen). Rubriek IV (koeien geboren in '58 en gekalfd voor 1 januari 1963. In schrijvingen 9 stuks la Jo 10 (gebr. v. Oyen Haarsteeg) Rubriek V (koeien geboren in '59 en gekalfd voor 1 jan. 1963). Aantal inschrijvingen 10 stuks la Dinie (W Klerks Drunen; lb Toosje (L. de Wit Drunen; lc Toke (Th v. Bokhoven Luttelherpt)ld Bet (C. Pelders Dru nen); le Irena (M. v. d. Brandt Haar steeg). Rubriek VI (Gekalfde Vaarzen ge boren tussen 1 jan. 1960 en 30 nov. 1960. Aantal inschrijvingen 14 st.): la Diena (P. Martens Elshout); lb Koosje (G. Kuys Vlijmen). Rubriek VII (Drachtige vaarzen geboren tussen 1 febr. 1960 en 31 dec. '60); aantal inschrijvingen 6 st.): la Sjolande (P. Buys Haarsteeg). Rubriek VIII (Drachtige vaarzen geboren tussen 1 jan. 1961 en 1 sept. 1961); aantal inschrijvingen 10 st. la Bertha (M. J. Pulles Haarsteeg; lb Tilda (A. P. Pulles Haarsteeg); lc Diena (P. Martens Elshout). Rubriek IX (groepen drie stuks af gekalfde dieren van één eigenaar): la Gebr. v. Oyen Elshout; lb W. Klerks Drunen; lc P. Mariens Elshout; ld Gebr. v. Oyen Elshout; le L. de Wit Drunen. Rubriek X (Fokverenigingsgroe- pen 6 stuks v. wisselbeker): la Fok- vereniging Drunen; lb Fokver. Haar steeg; 2a Fokver. Herpt. Rubriek XI (Kampioenskeuring 1963): Kampioen melkgevende koei en: P. Martens Elshout; reserve kampioen: Gebr. van Oyen Elshout. Kampioen droogstaande koeien: L. de Wit Drunen; reserve kampioen W. Klerks Drunen. Zwartbonten Rubriek I (drachtige vaarzen. In schrijvingen 9 stuks: la Jetje (Adr. Bink Elshout); lb Nora (wed. M. Muskens Elshout); lc Johanna (J. v. d. Staak Oudheusden); ld Ria idem. Rubriek II (Melkgevende dieren geboren tussen 15 jan. 1960 en 17 okt. 1961); inschr. 7 stuks la Li- zette (J. v. d. Staak Oudheusden); lb Bet je (P. A. C. van Hulten Elshout). Rubriek III (Melkgevende koeien geboren in 1959, aantal inschrijvin gen 9 stuks): la Jetje (Adr. Bink Els hout); lb Anna (J. v. Drunen Els hout); lc Trijntje (Abdij Mariën- kroon Nieuwkuijk; ld Jetje (idem). Rubriek IV (Melkkoeien geboren in 1958, inschrijvingen 6 stuks); la Jetje (A. Bink Elshout; lb Jetje (W. Klijn Jzn. Elshout); lc Ria (J. v. d. Staak Oudheusden). Rubriek V (Melkkoeien geboren in 1957. Aantal inschrijvingen 6 stuks): la Elly (wed. M. Muskens Elshout); lb Betje (P. A. C. v. Hulten Els hout); lc Lizette (J. v. d. Staak Oud heusden). Rubriek VI (Melkgevende oudere koeien. Aantal inschrijvingen 6 st.): la Jetje (A. Bink Elshout); lb Harm- ke (G. Boll Doeveren). Rubriek VII (Droogstaande koei en. Aantal inschrijvingen 9 stuks): la Jetje (A. Bink Elshout); lb Nelly (wed. M. Muskens Elshout); lc No- ra (wed. M. Muskens Elshout). Rubriek VIII (Bedrijfsgroepen van minstens drie dieren): la J. Bink Elshout; lb J. Muskens Elshout; lc Abdij Mariënkroon Nieuwkuijk; ld J. v. d. Staak Oudheusden. Rubriek IX: Kampioen melkgeven de en droogstaande koeien resp. Jetje 44 en Jetje 48 (A. Bink Elshout). Koe met de beste uier Harmke (G. Boll Doeveren). Vdrkensfokdag Rubriek I (Beren geboren voor 1 juli 1962): la Fokver. Drunen; lb J. Zeeuwen Hahrsteeg. Rubriek II (Beren geb. na 2 juli 1962): la Fokver. Drunen. Rubriek III (Zeugen geboren tus sen 27 jan. 1959 en 13 nov. 1959): le Gebr. van Oyen Haarsteeg. Rubriek V: la Gebr. van Oyen Haarsteeg. Rubriek VII: la Fr. van Beijnen Haarsteeg. Rubriek VIII: la A. Versteijnen Haaren. Wedstrijden dames Slaatjes opmaken: 1 Conny van Weert Elshout; 2 Rina Vermeer Els- bout; 3 Sjaan Verhoeven Elshout. Toast opmaken: 1 Gonny v. Weert Elshout; 2 Corry van Herpt te Herpt; 3 Truus Ploemakers Vlijmen. Bloemschikken: 1 Lien Vermeer Elshout; 2 Corry de Wilt Herpt; 3 Anny v. Mierlo Nieuwkuijk. Handwerkwedstrijden1 Nel Bink Elshout; 2 Corry de Wilt Herpt; 3 Lien Vermeer Elshout. Tekenen: 1 Kees de Gouw Nieuw kuijk; 2 Corry van Herpt te Herpt; 3 Antoinet Klijn Elshout. Ploegwedstrijd1 J. Boom Vlij men; 2 J. Jonkers Drunen; 3 G. de Vaan Vlijmen. Varkens beoordelen: 1 J. Vugts Haarsteeg; 2 J. v. d. Brand Haar steeg; 3 A. v. Dal Drunen. Rundveebeoordelen: zwartbont: 1 J. Hartgers Doeveren 117 pt.; 2 J. Bol Doeveren 108 pt.; 3 B. Keetels Drunen 104 pt.; roodbont: 1 Frans Nouwens Heesbeen 95 pt.; 2 P. Ploegmakers Drunen 95 pt.; 3 L. Vughts Haarsteeg 94 pt. De afdeling Drunen bleek hier de beste afdeling te zijn. Paardenbehendigheid: 1 A. Mom- mersteeg Haarsteeg 137 Vè2 C. v. Falier Haarsteeg 135Vè; 3 G. Smits Drunen 1331/2 pt. Trekkerbehendigheid 1 P. Bruij?- ters Herpt 4.32 sec.; 2 A. v. Beur den Nieuwkuijk 5,12 sec.; 3 A. Ver hoeken Herpt 6,1 sec. Fraiswedstrijd: 1 A. van Beurden Nieuwkuijk; 2 P. Jonkers Drunen; 3 J. Jonkers Drunen. Wortel bossen; 1 H. Jehoel Dru nen; 2 G. van Beurden Nieuwkuijk; 3 J. van Delft Haarsteeg. Spitwedstrijd: 1 M. van Bladel Haarsteeg; 2 C. van Beurden Haar steeg; 3 W. Moonen Drunen. GESLAAGD. Op 28 augustus j.l. slaagde te Rot terdam voor het vakdiploma schoen winkelier de heer J. van Os te Waal wijk. Hij genoot zijn oplefding bij de Stichting Vakopleiding. ZILVER VOOR JAN JOORE VAN HOLLAND IA In de stemmige conferentiekamer van Hollandia te Waalwijk werd j.l. donderdag de heer J. Joore uit Raamsdonksveer gehuldigd bij gele genheid van zijn zilveren jubileum. De heer D. Stibbe, president-di recteur van de N.V., bood hem een cadeau onder couvert, de Hollandia- legpenning met oorkonde en het ver erend getuigschrift van de Neder- landsche Maatschappij van Handel en Nijverheid aan. De heer A. Tab- bers spelde de jubilaris de bijbeho rende draagmedaille op. De 70 jaar oude moeder van de heer Joore werd met een zeer gewaardeerde attentie verrast. De heer Stibbe roemde de grote werklust en het aanstekelijk enthou siasme, waarmede de heer Joore de jaren door zijn werk op de afdeling schifterij en snijderij heeft verricht. Namens de ondernemingsraad noemde de heer J. v. d. Velden de jubilaris een zeer plichtsgetrouw en plezierig collega, op wiens medewer king nooit iemand tevergeefs een be roep deed. De heer A. Hamers sprak namens "de Zilverkring" (de vereni ging van zilveren jubilarissen bij Hollandia) een kort woord en reikte hem het insigne uit. De jubilaris, vergezeld van zijn ouders, drie zusters en een broer, kreeg op zijn eigen afdeling nog eni ge cadeaus aangeboden door de heer Gaddellaa, namens alle naaste mede werkers en collega's van de afdeling. De heer J. Bakkers, zijn chef, zei tenslotte de jubilaris als een aktief en betrouwbaar werker te kennen, "van wiens medewerking wij nog heel veel jaren hopen te mogen profiteren". Tot slot maakten de jubilaris en zijn familie nog een korte rondgang door de nieuwe afdelingen van Hollandia. VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS Bijeenkomst op donderdag 12 sept. a.è. om 8 uur n.m. in Hotel Moonen t.o. het Station. Vrije toegang. WAALWIJK KRIJGT DIERENASYL. Rijksgoedkeuring binnen. Over enkele maanden zal de af deling Waalwijk 'en omstreken van de Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren over een uitstekend geoutilleerd dierenasyl beschikken. Nu de goedkeuring van het rijk is verkregen kan met de bouw van het asyl worden begonnen. Het zal acht tien binnen- en evenveel buitenhok- ken voor honden bevatten en 10 hok ken voor poezen. In elk hondenhok kunnen 2 of 3 honden worden ge plaatst. Het nieuwe dierentehuis krijgt ook een polikliniek. Aanvankelijk was 't asyl gepland ten westen van het park "Elzenhoven", maar daar voor de bouw van het tehuis de grond daar niet beschikbaar was, wordt het nu gebouwd aan de Zanddonkweg ten oosten van het park "Elzenhoven". Noodasyl. Omdat met de bouw en inrichting enkele maanden gemoeid zullen zijn, zal toch het reeds in aanbouw zijnde noodasyl aan de Meerdijk in oktober in gebruik worden genomen. Ook in dit asyl zal een polikliniek zijn, waar van dierenarts Hilwig uit Heusden als hoofd fungeert. Al jaren bestond in Waalwijk en omgeving 4e behoefte aan een die rentehuis. Binnen afzienbare tijd zal een dergelijk tehuis er nu zijn. De af deling Waalwijk van de Ned. vereni ging tot bescherming van dieren telt 170 leden. Onder de afdeling ressor teren de plaatsen Waalwijk, Loonop- zand, Drunen, Heusden, Waspik, Wijk en Aalburg, Dussen, Veen, Almkerk en Sprang-Capelle. W.S.C.-JEUGD-TOTO. De totale inzet van de W.S.C.- jeugd-toto in de eerste week was groot f 244,20. De prijzen zijn als volgt gevallen le prijs; C. J. de Kort, le Zeine, Waalwijk. Geraden bedrag f 244.15; uit te keren bedrag f 36.63. 2e prijs: A. Hamers, Wilhelmina- straat 13, Waalwijk en H. A. Snij ders, Stationsstraat 47, Waalwijk. Geraden bedragen resp. f 244.40 en f 244. - Deze prijs moet dus ge deeld worden, aan beide prijswinnaars wordt een bedrag uitgekeerd van f 12,21. 3e prijs: A. A. van Bladel, van Berckenrodelaan 112. Geraden be drag 243.88; uit te keren bedrag f 12,21. De prijswinnaars krijgen deze week de hun toekomende prijzen uitge keerd. De jeugd-commissie van WSC dankt graag allen die deze eerste To to-week hebben doen slagen en zij hoopt dat ook in de tweede week vele deelnemers zich zullen melden en dat zij die eerst nog wat geaarzeld heb ben, deze week in ieder geval mee doen. De netto opbrengst van deze toto zal geheel besteed worden aan de jeugd-afdeling van de R.K.V.V. W.S.C. WAALWIJKSE ZWEMVER. EN REDDINGSBRIGADE. De 9e jeugdtoto had een inzet van f 180.50 en de prijswinnaars waren: le prijs: C. van Vliet, P. v. d. El zenstraat 33, Waalwijk; M. Verhoe ven, Beatrixstraat 7, Drunen; J. Kee tels, v. Berckenrodelaan 96, Waal-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 1