De Echo van hel Zuiden Raad van Waspik kocht historische boerderij KAATSHEUVEL KIP ETEN POELIER Hlles voor Baby en Kleuter VAN ASTEN-WOLFS Drechtstad bouwt woningen beneden f 14.000 B 50. Wed. A. Kuysten en Zn. Waspik Sprang-Capelle Sprang Capelle fOVT^ schoonheid is zichtbare gezondheid verkrijgbaar bij Drogisterij „De Pelikaan" Ledikanijes, eiken Commodes Boxen Stalen kinderstoelen 32.50 45.- Complete baby-uitzetten wiegen Zomerstraat 56 TILBURG de ideale wascombinatie IN HUUR v a. P. WEEK contant v.a. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 85e JAARGANG No. 77 De raad der gemeente Waspik heeft j.I. woensdagavond afscheid genomen van bur gemeester Van Erp, die per 1 oktober is benoemd tot burgemeester van Loonopzand. Hiertoe waren buiten.de raadsleden o.m. ge nodigd alle ambtenaren en oud-ombtenaren welke onder burgemeester van Erp werkten en voorts de oud-raadsleden welke destijds samen met de scheidende burgemeester de belangen van Waspik dienden. Een naar omvang en inhoud belangrijk agendapunt betrof de aankoop van het pand van de zgn. Vlaamse schuurgroep, een boerderij-vorm die op het eind van de 17e eeuw in West-Brabant ontstond. Het woonhuis dateert uit 1661. Dit cul- tureel-historisch monument is opgenomen in de voorlopige lijst der Ned. monumenten van Geschiedenis en Kunst, opgemaakt door de Rijkscommissie voor de Monumenten zorg. Als een hamerstuk, maar daarom niet minder belangrijk werd voorts een voorstel aangenomen tot verkoop van een 4-tal per celen bouwgrond aan de bouwmij. Drecht stad voor de bouw van enige woningen on der de f 14.000. Deze woningen, waaraan de minister pas enkele dagen geleden zijn fiat gaf, zullen langs de Wagenaarstraat worden opgetrokken. Met dit besluit kreeg Waspik de primeur voor haar omgeving. De raad verleende verder de nodige ze kerheid aan een drietal aspirant-woning- bouwers, dit ter bevordering van eigen wo- ningbezit. Aan 't bestuur van de vglo-schoo! werd een vergoeding toegekend in de belo ning van de vakonderwijzeres over het jaar 1962. De exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen werd conform het preadvies vastgesteld. De vergoeding p. leer ling voor 1964 als bedoeld in de l.o. wet werd overeenkomstig de gegevens van het centraal bureau van de statistiek die een bedrag van f 50 redelijk achtte, vastgesteld. Voor het bestuur van de Chr. school be staat nochtans de mogelijkheid zich, op grond van het feit dat zij wegens het gering aantal leerlingen geacht kan worden in bui tengewone omstandigheden te verkeren, met een verzoek tot de minister te richten om het door de raad vastgestelde vergoedings bedrag te verhogen. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ging de raad een vaste geldlening aan tot een totaal bedrag van f 400.000, - tegen een rente van 4V4 dit ter financiering van een aantal in uitvoering zijnde kapi- taalswerken. Een voorstel tot het garande ren van vaste geldleningen door de N.V. In tergas werd zonder stemming aangenomen. Elke bij genoemde N.V. aangesloten ge meente zal een dergelijk voorstel worden gedaan. Het gemeentelijk sportveldencom plex Elzenhage, gelegen aan de Stadhou- dersdijk en bestaande uit een 2-tal voetbal velden, een oefenstrook en een kleedacco- modatie, werd door de raad verhuurd aan de voetbalver. Waspik tegen een jaarlijkse huurprijs van f 400. Ten behoeve van de woningbouw werd grond verkocht aan P. van de, Kolk uit G'berg en C. van Beeveren (500 m2 aan de Pijperstraat tegen f 12.50 per m2), aan L. Fitters Waspik (483 m2 aan de Burg. Cou- wenbergstraat a f 12.50), aan C. de Zeeuw Waspik (475 m2 aan de Marijkelaan f 7.50), aan Jansen uit Rijswijk, (480 M2 aan de burg. Dekkersstr. a f 12.50), aan H. v. d. Wagenberg Waspik (550 m2 aan de pastoor Huybersstr. A f 15). Aan de zelfde straat werd optie verleend aan de heer J. de Bont uit Waalwijk voor een per ceel van 550 m2. Subsidie Ned. Herv. Kerk Nu de restaura tie van de Ned. Herv. Kerk is voltooid,is het mogelijk geworden de gemeentelijke subsidie in deze kosten definitief vast te stellen. De totale kosten van de restauratie, met inbegrip van de oorlogsschade en die van het aanbrengen van een nieuwe balk laag in het koor, hebben bedragen f 454.466,76. Het Rijk heeft hierin tot nu toe gesubsidieerd f 299,142.-. De Pro- OP 2'N FRAMS.. ËK/6GLS.. OP 2'N SPAANS... ...Hoe pan ook, ALS HET MAAR VERSGESLACHTE. KIP VAN DE IS S POELIERS-BEDRIJF Ie Zeine 27, Waalwijk, tel. 3264 vincie droeg bij f 47.477,10. De gemeente lijke subsidie bedraagt thans f 51.813,44. De Kerkvoogdij heeft nog om een gemeen telijke bijdrage verzocht in de kosten van het vervangen van de bestaande balklaag in het koor van de kerk. Deze kosten, met in begrip van de daarmee verband houdende metsel- en timmerwerken en de directiekos- ten, hebben 'n bedrag gevergd van f 12.500. De minister nu is bereid als bijdrage in de kosten van het constructief herstel van het koor een subsidie van f 5000 te verlenen. De gemeente vergoedde door haar fiat te geven aan 'n desbetreffend voorstel f 3.125. terwijl van de provincie f 2.000 is te ver wachten. Voor rekening van de kerkvoog dij blijft dan nog f 2.375. Openbare verlichting. Op verzoek van een aantal tuinders die tuinderijen hebben aan de Vrouwkensvaart- sestraat om ter plaatse openbare verlich ting aan te brengen, alsmede een electrischc kabel ten behoeve van het gebruik van krachtstroom in de aldaar gevestigde tuin derijen, zal vanaf 't Vaartje tot aan de spoor lijn een hoofdkabel van ongeveer 625 m lengte worden gelegd, waarop in totaal tien te stichtten bedrijven kunnen worden aan gesloten. De totale kosten hiervan bedragen f 10.441 voor de gemeente. De kosten voor het aan brengen van openbare verlichting worden geraamd op f 11.470. Verder heeft de PNEM een plan ontworpen tot vervanging van het bovengrondse laagspanningsnet langs de Engelseweg door ondergrondse ka bel, waarin aders zijn opgenomen t.b.v. de openbare verlichting. De kosten hiervan worden geraamd op f 1.023. De hiervoor benodigde credieten werden door de raad beschikbaar gesteld. De raad besloot voorts de medische sportkeuring te gaan subsi diëren, hetgeen in het bijzonder de keu ringskosten van leden van de voetbalclubs Waspik en White Boys behelst. De totale keuringskosten bedragen f 7.50 per per soon. Het rijk en de vereniging dragen hier in resp. f 2.25 en f 2.75 bij. Voor het reste rende bedrag a f 2.50 doet de Stichting Bu reau voor Medische sportkeuring Waalwijk en omstreken een beroep op de gemeenten die in het werkgebied van de stichting ge legen zijn. Overeenkomstig het voorstel werd besloten f 2.25 per te keuren persoon uit deze gemeente beschikbaar te stellen, hetgeen naar het zich laat aanzien neerkomt op f 425. - per jaar. Teneinde de buitenschoolse vormingsacti viteiten welke het bestuur van de techni sche school te Geertruidenberg voor haar leerlingen wenst te gaan ontplooien te reali seren, deed eerder genoemd bestuur een beroep op de gemeenten waaruit leerlin gen de dagschool bezoeken. Het bestuur van de Vakschool wil door middel van afzonder lijke gemeentelijke subsidie een fonds vor men waaruit deze activiteiten welke de op leiding en opvoeding der leerlingen in gun stige zin kunnen beïnvloeden, moeten wor den bekostigd. De kosten worden begroot op f 5 per leerling, hetgeen voor Waspik neerkomt op een jaarlijkse bijdrage van f 100,-. Straatnamen. Een nieuw voorstel tot straat- naamgeving van enkele straten in Waspik Boven leidde tot invoering van de volgen de namen Lindeheuvel; Olmenpad, Elzen- dreef, Hazelaarstraat, Berkendreef, en Lijs terbesstraat. I.v.m. de benoeming van de heer Van Erp tot burgemeester van Loonopzand ver leende de raad hem ontslag als 2e ambte naar der Burgerl. Stand. Voor de voetbal club White Boys werd een presentje van f 800 gevoteerd als een soort beloning voor de eigen activiteiten cq de verbetering van sportpark. Dit bedrag zal worden be steed om de oefenstrook van een goede verlichting te voorzien. Sprekend over de electrificatie van de Vrouwkensvaartse straat pleitte de heer van den Broek voor van het wegdek en hracht de heer Savel- kouls de verlichting van de Juffrouwsteeg onder de aandacht. Langs het laantje vanaf de Rector Gelissenstraat naar het gemeen schapshuis te Waspik-Boven zal, aldus de burgemeester, op een vraag van de heer Sa- velkouls, een verlichting worden aange bracht. Over de wijze waarop burgemeester van Erp afscheid nam van de gemeenteraad, komen wij in een volgende editie terug. ook van overtuigd dat gij er flinker, meer man van zijt geworden en dat gij er in diepte aan persoonlijkheid aan hebt gewon nen. Ik hoop en geloof dan ook dat gij nu achteraf zult kunnen zeggen: "Het was toch een goede, een waardevolle tijd". Zich rich tend tot de ouders der militairen, zei de heer van Erp nog: "Wij zijn trots op Uw jongens, wij hadden begrip voor hen en deelden in Uw zorgen toen ze weg waren, maar we zijn nu met U blij, dat ze zijn teruggekeerd". Na de uitreiking der onderscheidingen aan resp. H. M. T. Kuyten, korporaal der infanterie, J. H. Langermans, marinier 2e klas, J. A. Picocrie, soldaat le klas inf. en aan A. P. J. Verschuren, geneeskundige dienst, werd een toast uitgebracht. Majoor In 't Sas stelde vervolgens het als een eer te beschouwen deze zinvolle plechtigheid te mogen bijwonen en felici teerde de betrokkenen en hun ouders met de onderscheiding hen deze avond uitge reikt. Een serenade van de Kon. Harmonie be sloot deze plechtigheid. VEEBEOORDELING. Tijdens veebeoordelingswedstrijden van zwartbont vee van de kringen Tilburg en 's-Bosch wist de heer L. Biemans Waspik door te dringen tot de 2e plaats in de eind rangschikking. Door deze prestatie mocht de heer Biemans de kring 's-Bosch verte genwoordigen op de interkring-wedstrijden. Hier werden in eerste instantie 11 personen geselecteerd uit 27 deelnemers, waarbij de Waspikse vertegenwoordiger zich als 8e klasseerde. Bij de laatste veebeoordeling van F.Hj werd de heer Biemans de 10e plaats toebedeeld. RAAD VAN ELF. Tijdens een vergadering van de Raad van Elf van Moaneblusserslaand werd o.m. een nieuwe prins gekozen voor het komende carnavalsjaar. Met alg. stemmen werd Bart den Vijfden in de persoon van de heer C. van Iersel Hzn. herkozen. Dit zal de derde ambtsperiode zijn welke de mede-directeur van Wijnhandel Henri van Iersel als prins carnaval zal aanvaarden. Voorts werd de viering van 11-11 onder de loep genomen. ZONSOPGANG. De Waspikse toneelvereniging Henri Bel- letable heeft een nieuw stuk in studie ge nomen van Joh. van Eekelen. Dit toneel stuk draagt als titel "Zonsopgang". Regis seur F. van Iersel heeft de rollen verdeeld onder 4 dames en zes heren. De speeldata zijn 14 en 15 december. MELKBEZORGING. Ter compensatie van de zaterdagarbeid der melkbezorgers heeft het bestuur van de Coöp. Zuivelfabriek Raamsdonk-W aspik besloten voor de melkslijters van Waspik en Raamsdonk een vrije woensdag in te voe ren, gedurende de herfst- en wintermaan den. Vanaf heden tot maart 1964 zal dus op de woensdagen geen melk meer worden be zorgd. Ook zijn enkele maatregelen getrof fen ter beperking van de zaterdagarbeid der slijters. AVONDRIT. De Waspikse Stalen Rossers, de brom fietsclub welke in café Van den Broek in de Benedenkerkstraat is gevestigd, heeft voor zaterdag a.s. een avondrit vastgesteld. Om half 8 's avonds zullen de bromfietsers vanaf het clubhuis van WSR vertrekken voor een interessante rit. Vele mooie prij zen als een schemerlamp, een electr. strijk ijzer en een paar schoenen, zijn voor de best- geklasseerden beschikbaar. Inschrijving staat nog open. KAMPIOEN NED. SKELTEREN. De gehele familie Damen, vader, moe der en zoon, alsmede Piet van Esch, heb ben de vererende uitnodiging ontvangen het a.s. weekeinde in Utrecht deel te nemen aan 't kampioenschap van Nederland skelteren. Zij danken deze uitverkiezing aan het feit dat zij zondag op zondag in de prijzen rij den en meestal ook de snelste tijden laten afdrukken. Zo versloeg Sjaan Damen nog maar enkele dagen geleden de kampioen van Limburg in een wedstrijd te Tilburg met 0,2 sec. Ook de wedstrijden te Raams donk, Made, Geldrop en Eindhoven brach ten de fam. Damen overwinningstekens. Zowel in de jeugdklasse als in de dames- en herenklasse komen 40 deelnemers aan de start. De le prijs is een complete skel ter van f 2400. - DE MAASKANT. De organisaties der jonge boeren en boe rinnen jeugdbond uit Waspik en omliggen de plaatsen hebben zich aaneengesloten tot een nieuw rayon, dat de naam draagt De Maaskant. Bij dit rayon sloten zich aan Waspik, Raamsdonk, R'veer, Geertruiden berg en Hank. Door een nauwere samen werking hopen deze organisaties een groot ser jaarlijks program te kunnen samenstel len en evenementen op touw te zetten die de spankracht van een enkele organisatie nu eenmaal te boven gaat. KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk, zondag 29 sept., 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. MEDISCHE DIENST. Tijdens het a.s. weekeinde zal de dok terspraktijk in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Wijffels, tel. 250. VOLLEYBAL. Voor het 2e en 3e team van de volley balclub Atak begint a.s. zaterdag de comp. Atak 2 speelt in Tilburg tegen Willem II HBS 2. Atak 3 ontmoet in Tilburg Red Stars 3. VOETBAL. Zondag a.s. spelen de eerste elftallen van Waspik en White Boys beide op eigen terrein. Waspik ontvangt Terheijden, ter wijl in Waspik Boven Be Ready uit Hank op bezoek komt. KORFBAL. Het 12-tal van de korfbalver. Amicitia staat zondag voor een krachtproef. De da mes, gepromoveerd naar de le klas, moeten zondag als gastvrouw optreden van de kam pioen van vorig jaar der le klas, het Til- burgse Topsie. De wedstrijd begint om 12 u. RIKCONCOURS. Op zaterdag 5 okt. zal er in de zaal van café De Statie door de jonge boerenorgani- satie een groot rikconcours worden gehou den. Aanvang half 8. Deelname aan dit con cours staat voor iedereen open. De opbrengst is voor een te verloten Lourdesreis. haar dirigent, de heer A. A. Molen schot uit Tilburg, deelnemen aan 't federatief muziekconcours, dat door de Kon. Ver. Sociëteit Harmonie "Asterius" te Oisterwijk onder aus piciën van de Kon. Ned. Federatie van harmonie- en fanfaregezelschap pen wordt georganiseerd in de kan tine van de Kon. Lederfabriek "Ois terwijk" N.V. Apollo komt omstreeks zeven uur als laatste deelnemer van de sectie harmonie in de Vaandelafdeling uit 4 NIEUW-GUINEA-STRIJDERS ONDERSCHEIDEN. In aanwezigheid van een aantal genodig den heeft burgemeester Van Erp dinsdag avond op het gemeentehuis aan vier oud militairen het Nieuw-Guinea-herinnerings- kruis uitgereikt, waarbij de bu'rgem. hen tevens de bijbehorende oorkonde overhan digde. Deze plechtige bijeenkomst werd bijge woond door mevr. van Erp, ouders en fa milieleden van de gedecoreerden, kapelaan Ras, kapelaan Gulielmus, de beide wethou ders van Dongen en van Hooren, leden van de gemeenteraad, afgevaardigden van de di verse standsorganisaties, propagandisten van het Kath. Thuisfront, representanten van de buurtcomité's die destijds zorg droegen voor een hartelijke thuiskomst uit Nieuw-Guinea. Als vertegenwoordiger van de minister van Defensie was voorts aanwezig majoor In t Sas. Alvorens de onderscheidingen uit te rei ken zei burgemeester van Erp o.m. het als een voorrecht te beschouwen deze bijeen komst te mogen beleggen en dit zo joyeus als maar mogelijk was te hebben willen doen, om daardoor uiting te geven aan de dankbaarheid en de trots dat mannen van ons, gevolg konden geven aan het bevel de zware dienstplicht in de tropen te verrichten. "Wij zijn blij dat U die plicht loffelijk hebt willen vervullen en dat U nu weer behou den bent terug gekeerd uit dat verre land. Wij weten best", zo vervolgde de burge meester, "dat gij in die harde kameraad schap in dit tropen wel eens moeite zult hebben gehad U zelf te blijven; dat U wel eens angst zult hebben gehad voor de ge varen en het onbekende, maar wij zijn er PAARDENDEMONSTRATIE. Zaterdag 21 sept. werd er een avondde monstratie gehouden door de paardensport verenigingen De Giessenruiters uit Hoor naar, Prinses Irene uit Zevenbergen en de Margrietruiters uit Sprang-Capelle. Honderden mensen hebben kunnen ge nieten van een zeer goed programma, dat op voortreffelijke wijze gereden werd. De uitslagen waren Speel uw spel: H. van Bruchem le prijs met 1000 pt., A. Nelemans 2e met 860, A. Schep 3e met 710 en M. Rijken 4e met 700. Poppenrace: M. Rijken, P. Snijders en A. Nelemans, allen le prijs. Individueel springen: A. Keiler le prijs, M. Rijken 2e, J. Koenen 3e en A. Nele mans 4e. Vrijheidsdressuur H. van Bruchem le prijs, Mej. Cobi Kuijsten 2e prijs, P. Snij ders, J. Koenen, M. Rijken en A. Schep, allen een 3e prijs. Hoogsprong 1.49 m.: M. Rijken, H. van Bruchem elk le prijs. ONTSLAG RAADSLID De heer M. M. Vos heeft ftet gemeente bestuur van Sprang-Capelle medegedeeld, dat hij per 1 oktober ontslag neemt als lid van de gemeenteraad. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheu vel worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 29 SEPTEMBER 1963. Ned. Herv. Kérk 9.30 uur en 2.30 uur Dienst des Woords. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. B. van der Meulen. DRUMBAND MARIJKE. Ter gelegenheid van hét behalen van een eerste prijs in de allerhoogste afdeling van de Kon. Ned. Federatie op het concours te Apeldoorn, door de drumband van Ma rijke, zal a.s. maandagavond te 8 uur, in het gebouw van de Chr. Volksbond een receptie worden gehouden en zal de drum band een hulde worden bereid, waarbij be langstellenden welkom zijn. AFD. SPRANG-CAPELLE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Jl. dinsdag vergaderde de Bond van Plattelandsvrouwen der afd. Sprang-Capel le voor het eerst na de grote vakantie. De- Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel met als verplicht werk Rhapsodie Norvègienne no. 3 van J. Svendsen, arr. Joh. Pala en als keuzewerk: Ar cadia Landelijke dansen van P. van Mever. Muziekliefhebbers van Kaatsheuvel en omgeving, die beide concoursnum mers eens willen beluisteren, hebben vrijdagavond om 9 uur, wanneer A- pollo haar slotrepetitie houdt, daar toe gelegenheid in het verenigings lokaal Hotel Smit. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon opzand, tel. 04166 - 250. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waarge nomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. BILJARTSPORT KNBB, DISTR. KAATSHEUVEL Voo'rwedstrijden persoonlijk kampioenschap 4e klas libre. G. Netten (KTO) promoveert naar 3e klas. Van zaterdag tot en met maandag wer den in een drietal gelegenheden de voor wedstrijden gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap 4e klas libre. In café L. van Berkel, waar M. de Kort de plaats had ingenomen van Bergmans, kwam de jeugdige G. Netten van KTO, die z'n sport wel zeer ernstig neemt, tot een bijzonder uitstekende verrichting. Op de eerste plaats reikte z'n gemiddelde boven 't voorgeschreven maximum (2.00), waardoor hij promoveerde naar de 3e klas. Hij heeft zich dan ook meteen kandidaat gesteld voor de titel in deze klas, door voor de voorwed strijden in te schrijven. Bovendien maakte hij het hoogste partij-gem. met maar liefst 4.16, en de hoogste serie in z'n groep met 21. De uitslag was hier 1 G Netten gem. 2.65 - pt. 14; 2 H v d Wouw 1.78-10; 3 D v Ee 1.95-8; 4 L v d Velden 1.61 -8; 5 Chr v Woensel 1.60 - 6; 6 A Wagemakers 1.36-6; 7 M de Kort 1.38-2; 8 G Musters 126-2. In café J. Netten was de uitslag 1 A Emmers 1.95-12; 2 Fr Laros 1.97 -10; 3 A Voogd 1.93-8; 4 F v Dongen 1.66-7; 5 B Musters 1.92-6; 6 J Pooters 1.53-6; 7 K Kemmeren 1.59-4; 8 B v Riel 1.57-3. Hier was de hoogste serie (18) van B. Voogd, en het hoogste partijgem. (3.00) van B. Musters. Fr. Laros dankte hospes Netten en z'n echtgenote voor het prima materiaal en KTO voor de vlekkeloze organisatie. Het eindresultaat van de derde groep in café Th. van Boxtel was 1 M de Nijs 1.94-14; 2 J Hendriks 1.80 - 12; 3 P. v. d. Hout 1.94-10; 4 W van Uhm 1.72-6; 5 A v d Linden 1.69-6; 6 A v d Velden 1.49-4; 7 H Klis 1.18-2; 8 Chr van Wanrooij 1.17-2. P. v. d. Hout behaalde hier de hoogste serie (21) en het hoogste partijgem. (2,34). Chr. van Wanrooij en H. Klis degraderen naar de 5e klas. Laatstgenoemde sprak na mens de spelers een dankwoord tot de hos pes en het organiserende HGL. ze vergadering viel bij de leden in een bij zondere smaak. Bij afwezigheid van de pre sidente mevr. Winkelman en de Vice-pre- sidente mevr. van Prooijen, stond deze ver gadering onder leiding van mevr. Waverijn. Na een kort welkomstwoord en wel speci aal voor diegenen die voor het eerst aanwe zig waren, heette mevr. Waverijn speciaal welkom de spreekster van die avond mevr. Groot-Enzerink, echtgenote van de burge meester van Maasland. Spr. hoopte op een mooie, boeiende tochtbespreking en zeide, dat zij ervan overtuigd was dat eenieder er van zou genieten. Na het zingen van het bondslied werd de leden dank gebracht voor de hulp die men had geboden bij de ope ning van het Bejaardenhuis en ook bij het bezoek aan het Bejaardencentrum. Tevens werd een dankwoord gesproken voor de hulp ondervonden bij de kankeractie. Voorts werd de hulp ingeroepen van de leden bij het a.s. borstonderzoek. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren gespro ken, verkreeg mevr. Groot-Enzerink het woord. Zij behandelde het boek "Huis van Licht en Schaduw". Deze Achterhoekse streekroman bracht zij op treffende wijze ten tonele, liet de hoofdfiguren als Geerte en Bart voor hen leven in hun kwaad en goed. Het was doodstil in de zaal, wel een bewijs hoe de toespraak van mevr. Groot- Enzerink boeide inzake dit boek. Gaarne zullen de leden het vervolg horen van het tweede deel van dit boek. Na de pauze, waarin de thee met koek werd gepresenteerd, werd het verdere ge deelte van deze avond gevuld met decla matie over stukken van Annie Schmidt en Godfried Bomans. Mevr. Groot-Enzerink was zeer getroffen door de opmerkelijke I aandacht en het groot aantal leden dat aan wezig was. Nadat vele leden zich nog had den opgegeven voor enkele cursussen o.a. naaien, beter bewegen, kleine cadeautjes maken en kleine reparaties in de huishou ding, werd deze bijeenkomst met een kort dankwoord gesloten door mevr. Waverijn. Zij dankte in het bijzonder de spreekster van deze avond en tot slot wenste zij allen een wel thuis. BEVOLKINGSONDERZOEK Eind oktober of begin november a.s. zal er in de gemeente Sprang-Capelle weer een bevolkingsonderzoek op t.b.c. plaats vinden. In verband met dit onderzoek dient een groot aantal huisbezoekers te worden in geschakeld om een indruk te verkrijgen van het mogelijk aantal deelnemers. Ook zullen deze huisbezoekers(sters) zo nodig moeten wijzen op het nut van dit bevolkings onderzoek. Gezien het grote aantal huisbe- zoekers(sters) dat nodig is, hoopt het ge meentebestuur, dat zij die een oproep heb ben ontvangen om hieraan hun medewerking te verlenen, het College niet teleur zullen stellen. GILDE ST. JAN. Zondag j.I. nam het gilde St. Jan deel aan het nationaal wildconcours te Vlijmen, waarbij o.m. de volgende prijzen werd behaald Extra aanbieding: P. van Nieuw - stadt jr. le prijs; personeel opgelegd. Tli. Sperber 2e prijs; personeel vrije hand: A.V. Wijgerde 5e prijs; korps opgelegd H. van Balkom 9e prijs. HARMONIE APOLLO OP CONCOURS. A.s. zaterdag zal de Kon. Erk. Harmonie, Apollo, onder leiding van snHx* "ItKAJUI Cosmetica moeten berekend zijn op het klimaat waarin U leeft. Alle Dr. v.d. Hoog preparaten zijn speciaal afgestemd op het Nederlandse klimaat. D. J. VAN OSS-VAN BUREN Stationsstraat 63 Waalwijk Vraagt gratis advies aan onze schoon heidsspecialiste. beuken laqué, met of zonder sluier, vanaf 41.65 bijpassend bij elk ledikantje, veel bergruimte zeer solide, met verhoogde bodem, fraai gekleurde spijlen kan worden veranderd in tafeltje vanaf 79.50 en speelstoeltje Komt U ook eens kijken naar onze prachtige collectie Telefoon 04250 - 22245 Wanneer U een baby-uitzet wilt kopen, komen wij U geheel vrijblijvend halen en brengen. te WAALWIJK Grotestraat 140, tel. 2400

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5