wAAlwnkse en lAnqstRAAtse coimnt Vijf Nederlandse schoenfabrikanten en zes leerlooiers maakten hun debuut KELTUM FILMJOURNAAL Gemeenteraad Loon op Zand Luxor Musis Sacrum STASSAR De 21e Semaine du Cuir behoort weer tot het verleden Houdt Bogaerts voor ogen CASSETTES DURFINE EDELSTAAL J.Tausch WAALWIJK Grond-aankoop Optica BOGAERTS Vol moed Geslaagd experiment Vlijmen Zuid Hollandse Dijk, Lage Zandschel en de Witte Dijk zullen worden verbeterd ---j - -- Verhoging van straatbelasting brengt f 7.581 in ge- meentelaadje U belt 2971 GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN mmmmammn VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 85e JAARGANG No. 77 De tcho van het Zuióen Uitgever cvaalwiiksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.na. Contractadvertenties: speciaal tarutf Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat g Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet "Les Pays Bas a. vos pieds". Het stond geschilderd in een veld van kleurige tulpen ergens op die immense tentoonstelling die iedere schoen- en lederfabrikant kent onder de naam "Semaine du cuir". Het waren de vijf Nederlandse schoenfabrikanten die het op de 21e Natio nale expositie van schoen 'en leder hadden aangedurfd hun producten ten toon te stellen voor de duizenden Fransen, Engelsen, Amerikanen, Duitsers, Italianen, en nog vele anderen. Vijf Nederlandse schoenfabri kanten, die zich in hun pogingen gesteund voelden door de zes vader landse collega's in de overlederindustriedie eveneens op deze expo sitie hun producten presenteerden in een gezamenlijke stand. stemt al tot grote tevredenheid. Nu leeft de hoop dat Les Pays Bas vol gend jaar grootser en indrukwekken der voor de dag kunnen komen, waar bij 'n beroep gedaan zal moeten wor den op de saamhorigheid van onze eigen schoen- en lederfabrikanten. De hieruit voortvloeiende lasten kunnen worden becijferd op per jaar f 12.150,36, waarbij rekening is ge houden met een afschrijvingstermijn van 30 jaar en een rentevoet van 43,4 Aangezien bij het samenstellen van de begroting voor 1963 reeds een be drag van f 4.200 is gereserveerd voor de dekking van deze lasten, res teert thans nog een bedrag van f 7.950,36. Dit bedrag zal kunnen worden ge dekt door een verhoging van de straatbelasting, waarbij het college van B. en W. de raad voorstelt het tarief voor gebouwde éigendommen met 1 Vz te verhogen en het tarief voor ongebouwde eigendommen met 3 Een becijfering heeft aange toond, dat door deze belastingmaatre gel een bedrag van f 7.581 aan ex tra middelen ter beschikking komt. Ter realisering van het partiële uitbreidingsplan „Zuid-Hollandse Dijk 1962" ligt het in de bedoeling Die nieuwe BRELLEZAAK in de GROTESTRAAT 220 daar ga ik mijn BRIL kopen 1 1 Doet zoals velen BRILLEN SPECIALIST GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen Zij hebben het aangedurfd om zich onder die duizend andere fabrikan ten uit alle mogelijke landen te bege ven en het resultaat is, dat èn de schoenfabrikanten èn de mensen uit de looierij-wereld vol goede moed \ijn teruggekeerd met de bevinding dat Nederland in de schoen- en le derbranche bepaald geen slecht fi guur slaat. De ervaring van de Nederlandse deelnemers is, dat vooral Frankrijk nog tal van kansen en mogelijkhéden te bieden heeft, ondanks de invoer rechten en de belastingen. Dat hierbij nog verschillende moeilijkheden uit de weg te ruimen zijn, spreekt haast vanzelf. Speciaal de Fransman is moeilijk te bewerken, omdat hij over loopt van chauvinistische denkbeel den, die bijzonder moeilijk uit de weg zijn te ruimen. De grote kunst zal blijken te zijn, de Fransman net in dat modieuse plekje van zijn hart te ra ken. De prijzen van de Nederlandse schoenprodukten zijn niet de groot ste handicap, die vallen bij de buiten landers nog wel in de smaak. Iets anders is het op het terrein van de leesten. De mening van de Nederlandse sechoenfabrikanten, die hun producten op de Semaine du Cuir hebben uitgestald, is, dat de Nederlandse leest, wil hij in het bui tenland ruim verkoopbaar zijn, nog wel om enige aanpassing vraagt. Toch zal, wanneer men de vijf Ne derlandse schoenfabrikanten naar hun mening vraagt over het voor de dag komen van de Nederlandse schoenindustrie in Parijs, men een geluid van lichtelijke teleurstelling niet missen. Het optreden van deze eerste vijf pioniers was te klein, te onopvallend. Maar wat wil men op een 30.000 vierkante meter tentoon stellingsterrein? Men kan enkel hopen dat straks, wanneer de 22e Semaine du Cuir ziich aankondigd, meer Nederlandse schoenfabrikanten op zullen trekken naar Parijs om daar en als het enigs zins kan gezamenlijk de Nederlandse schoen omhoog te steken, hetgeen be slist zijn vruchten zal afwerpen Van dat "gezamenlijke" bleken on ze vaderlandse leerlooiers wel kaas gegeten te hebben. Zij presenteerden zich in een gezamenlijke stand als de "Groupement de Tanneries Neer- landaises. Ook voor hen is dit optreden een geslaagd experiment geworden, dat straks om een reprise zal vragen. De idee om gezamenlijk op te treden was afkomstig van de Federatie van Ne derlandse Lederfabrikanten. De Nederlandse deelnemers heb ben niet alleen verkocht, en nieuwe contacten gelegd, zij hebben er ook enorm veel geleerd. Zo zal het modebeeld nauwlettend in de gaten gehouden moeten worden. Opmerkelijk is, dat de Nederland se herenschoen op deze Parijse ex positie een bijzonder goede indruk heeft achter gelaten. Het debuut dat Nederland in Pa rijs heeft gemaakt, mag meer dan ge slaagd genoemd worden. Dit alleen 9* KINDERVOETEN GROEIEN SNEL De kinderschoen is wel niet het meest opvallende, maar in ieder geval het belangrijk ste onderdeel van de kinder kleding. Op die voeten moe ten ze hun hele leven gaan staan. Een foute of te nauwe schoen in de jeugd kan een leven vol voetklachten geven. Naast de juiste grootte is de welving van de zool zeer be langrijk. Een onjuiste welving kan de voet in een verkeerde stand brengen. Dat betekent dan een leven van schoenen met steunzolen en nooit meer elegante schoenen. Kindervoeten groeien snel. Tussen de zes en tien jaar heeft de jeugd iedere twee, drie maanden grotere schoe nen nodig. Van tien tot twaalf jaar iedere vier tot vijf maan den. Daarna iedere zes maan den, totdat het kind volgroeid is. IN EN Zie onze speciale etalage DURFINE DEPOSITAIRE van het gemeentebestuur grond aan te kopen van het Kerkbestuur van de Ned. Herv. gemeente in Loonopzand. Voor 't uitbreidingsplan kom Kaats heuvel, met name het zogenaamde Raadhuisplan, wil men grond aanko pen van W. J-. Sulsters uit Kaatsheu vel. De heer Sulsters heeft zich in middels al bereid verklaard, de grond met de daarop staande opstallen te gen een redelijke prijs aan de ge meente te willen verkopen. Tot slot zal grond aangekocht worden van A. A. en W. Klijn uit Kaatsheuvel. In het gebied omsloten door de Crispijnstraat, Antoniusstr., Sweens- straat en Berndijksestraat zijn nog een drietal straten gelegen die nog van een naam moeten worden voor zien. Omdat de straten in deze omge ving naar bekende componisten zijn genoemd, stelt het college van B. en W. voor de drie straten eveneens naar bekende componisten te noemen, en wel Handelstraat, Wagnerstraat en Diepenbrockstraat. Ook in het industrieterrein zijn en kele straten in aanleg, waarvan een straat nog geen naam heeft. De raad wordt voorgesteld deze straat "Engel sestraat" te noemen, om zo de ge dachten aan de bevrijders uit dp jaren 1944- 1945 levendig te houden. DE GEMASKERDE RUITER De gemaskerde ruiter is een man die met zijn vriend Tonto zo veel mogelijk het recht in het wilde wes ten tracht te handhaven. Het is nog volop in de tijd dat de Indianen nog vrij spel hadden, dus er is weer strijd genoeg in het vooruitzicht. Dat blijkt al in het begin van de film, wanneer zij op hun reis hun oude vriend Ramirez tegenkomen, wiens vee gestolen is en die nu zelf ook door de Indianen wordt achter volgd. De twee helden weten hem in veiligheid te brengen, óok al is daar een zwaar gevecht voor nodig. Verder gaan zij op zoek naar de roofzuchtige troep Indianen om deze flink de les te lezen. Begrijpelijk is, dat hier de nodige gevechten voor nodig zijn, maar het recht weet te zegevieren in deze spannende wes tern van klasse. Maandag en woensdag voor per sonen van tenminste 14 jaar. In de hoofdrollen vinden we de beroemde sterren Clayton Moore en Jay Silverheels. De gemeenteraad van Loon op Zand - Kaatsheuvel komt vrijdagavond 27 september, om half acht, in de bodega van het restaurant "De Efteling" in openbare vergadering bijeen ter be handeling van onderstaande agenda. 1. Vaststelling notulen vergade ring van 28 augustus. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van een commissie als bedoeld in artikel acht van de woonruimtewet 1947. 4. Voorstel tot 't doen van grond- transacties. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de ver betering van de Witte Dijk, Lage Zandschel en de Zuid-Hollandsedijk, alsmede tot het verhogen van de ta rieven voor straatbelasting. 6. a. Voorstel tot vaststelling van enige wijzigingen van de gemeente begroting; b. Voorstel tot goedkeuring van enkele wijzigingen van de begroting van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg voor 1962. 7. Voorstel tot het geven van straatnamen. 8. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit tot aankoop van de voormalige Leonardusschool aan de Hilsestraat d.d. 27 mei 1963. Vrijdagavond zal het college van B. en W. de gemeenteraadsleden van Loonopzand - Kaatsheuvel een voorstel doen tot reconstructie van de Zuid-Hollandse Dijk, Lage Zandschel en de Witte Dijk. Omdat de begroting 1963 niet voldoende ruimte biedt om de lasten die deze reconstructie met zich brengt te kunnen opvangen, zodat een ver hoging van de eigen inkomsten der gemeente noodzakelijk is zal het college de raad tevens voorstellen over te gaan tot verhoging van de straatbelasting. Juist het aparte In model en uitvoering dat een be paald type zo bekoorlijk flatteert, bieden wij óók U uit een keur van elegante monturen. Stationsstraat 88. Waalwijk Het is niet de eerste keer dat de reconstructie van bovengenoemde wegen in de gemeenteraad van Loon- op-Zand - Kaatsheuvel wordt behan deld. Enkele jaren geleden, werd t.b.v. de verbetering van de Zuid- Hollandse Dijk, de Lage Zandschel en de Witte Dijk door de gemeente raad een krediet van f 220.853,77 beschikbaar gesteld. Dit besluit moest echter, omdat bleek dat dit werk niet binnen afzienbare tijd met behulp van Rijkssubsidie kon worden uitge voerd, weer worden ingetrokken. In overleg met de Cultuur Tech nische Dienst heeft het college van B. en W. de reconstructie opnieuw bezien, hetgeen er toe heeft geleid, dat de aanvankelijk geraamde kosten konden worden teruggebracht met f 26.600. De totale kosten van de reconstructie, die worden gevormd door de verbetering van de Zuid- Hollandse Dijk voor een bedrag van f 95.353,77 en de verbetering van de Lage Zandschel en Witte Dijk voor een bedrag van f 98.900, - belo pen nu een bedrag van f 194.253,77. Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft op basis van deze ra mingen in de uitvoering van dit werk een rijkssubsidie toegezegd van f 43.940, waardoor bij het realiseren van het verbeteringsplan een bedrag van f 150.813,77 ten laste van de ge meente blijft. O SOLE MIO „O Sole Mio" is weer eens een schlagerfestijn dat er mag zijn. We zien er verschillende beroemde zan gers en sterren in zoals Rex Gildo, Jerome Courtland, Trude Herr, Vi- co Torriani, Jan en Kjeld, Bobbe- jaan en vele andere vocalisten. Ook de instrumentale muziek komt er goed aan zijn trekken, omdat het verhaal van de film gesponnen is, rond twee orkesten, waarvan het ene alle engagementen krijgt en daarom veel meer kans op succes heeft, dan het andere, dat bestaat uit muzikanten, die allemaal van de muziek zijn bezeten. Via allerlei kolderieke avonturen en amoureuze verwikkelingen weten zij toch naast de andere band te komen en met een gezamelijk optreden wordt alle vijandschap tussen de twee orkes ten opzij gelegd. Vrijdag t/m zon dag dus is deze film vol zon, zang en muziek op het witte doek te zien. Toegang alle leeftijden. ZOLANG ER MENSEN ZIJN Lora Meredith is een weduwe die tracht bij de toneelwereld in New York vaste voet aan wal te krijgen. Met behulp van de beroemde jour nalist Steve Archer weet zij hierin te slagen. Steve, die inmiddels ver liefd op Lora is geworden vraagt haar ten huwelijk, doch zij wil zich niet aan een huwelijk bin den, omdat dan haar carrière als actrice gevaar loopt. Omdat zij voor haar dochtertje ook weinig tijd heeft vanwege haar drukke werk zaamheden, is Steve genoodzaakt het meisje een beetje in het oog te houden. Ongemerkt ontstaat er een ingewikkelde liefdesaffaire, doordat de vriendin van Lora's dochter wiens moeder eveneens weduwe is, en wel een negerin, zich ook in de aangelegenheid mengt. Om haar kleur wordt zij echter door ieder een genegeerd, zodat ook deze film ons wat te vertellen heeft over het momenteel zo actueel zijnde rassen vraagstuk. Maandag en woensdag is deze film voor iedereen toegankelijk die de en het wordt besteld. Slijterij - Wijnhandel DE LANGSTRAAT Grotestraat 200 - Waalwijk De Wijnhandel met uitsluitend kwaliteitsdranken MM leeftijd van 14 jaar heeft bereikt. MET GEHEIME INSTRUCTIES Zondagmiddag draait er een spe cifieke jongensfilm voor wat oudere jeugd, met de wereldberoemde ster Jeff Chandler in de hoofdrol. Aan spanning en sensatie zal het heus niet ontbreken want aan deze din gen ontleent Chandler zijn roem. Zondag kan er dus door de jeugd genoten worden van een wel zeer avontuurlijke film. Toegang 14 jaar. ■i ft WAALWIJK TEL. 04160 3678 m PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES HUIS YOOR ONTSPOORDE MEISJES Erica Hayden wordt onschuldig veroordeeld tot 5 jaar gevangenis straf en zij moet die in een vrou wengevangenis uitzitten. Zij wordt in zwaar overspannen toestand in de gevangenis afgeleverd, waar zij een zware tijd tegemoet gaat. Zij krijgt er echter enkele vriendinnen en wegens goed gedrag mag zij bij de directeur thuis in de huishouding helpen. Deze directeur, Cole ge naamd, is een hard man, die echter op Erica verliefd wordt. Hij ver klaart haar zijn liefde en vraagt haar bij hem te blijven als zij vrij komt. Erica heeft echter een doch tertje van 3 jaar, dat zij af zal moe ten geven als zij niet binnen drie maanden vrij komt. Haar enige hoop is vrijlating op parool, en wanneer de commissie bijeenkomt blijkt, dat deze Erica gunstig gezind is. Cole, die Erica niet meer kan missen, werkt de vrijlating tegen en wil haar zo lang mogelijk bij zich hou den. Wanneer dit bekend wordt bij de gevangenen, breekt de hel pas goed los en een afdeling van de ge vangenen weet uit te breken en en kele bewakers gevangen te nemen, die zij als gijzelaars bij zich houden. Onder bedreiging van de gijzelaars weten zij voor Erica vrijlating on der parool te verkrijgen en dan is zij gerechtigd de gevangenis te ver laten en mag zij haar dochtertje bij zich houden. Vrijdag tot en met zondag voor personen van 18 jaar en ouder. In de hoofdrollen Shirley Knight en Andrew Duggan. Voetbalwedstrijd Ballifica - Heidijktrappers te houden op zaterdag 28 september 1963, om 3 uur, in het roemruchte stadion De Aarpeldijk te Vlijmen. Zo gaan we het dan beleven zaterdag, de straten en pleinen zullen zaterdagmiddag tussen 3 en 5 uur verlaten zijn, want nie mand wil iets missen van het grootste spec- takelstuk uit de vaderlandse voetbalgeschie denis, de wedstrijd Ballifica - Heidijktrap pers. Nederland houdt de adem in. Terwijl de spanning in beide kampen en bij de hon derdduizenden geïnteresseerden langzaam naar een climax groeit, terwijl de voetbal koorts steeds verder om zich heen grijpt, houden de trainers zich in een waas van ge heimzinnigheid en laten zich niet uit over het systeem waarmee de elftallen elkaar in het imposante Aarpeldijkstadion zullen be kampen. In deze bewogen uren speculeert men, gist men en stelt men zijn prognose. Wan neer men dit alles overweegt, kan men haast met zekerheid vaststellen, dat Europa's bo- roemste vedetten-equipe met het volgende elftal in het veld komen. Tijdens het interview dat wij met de spe lers van dit gerenommeerde elftal mochten hebben, bleek ons, dat zij zich zeer inten sief hebben voorbereid op deze wedstrijd. De bekende keeper Pereira da Meestro vertrouwt volledig op zijn wedstrijd-routine. Als linksback werd opgesteld Peter Diep- sraten, 'n zeer talentvolle speler; de rechts back is John de Grouw, ook wel de man met de uitschuifbare benen genoemd, schoen maat 49. Een nieuw gezicht is Han Nittel- raas, een fijn en kwiek speler rechts kant- half. Als stopperspil werd wederom uitver kozen de blanke internationaal Diepsraten; kanthalf links; Beertje Houwenburg staat weer op zijn geliefde plaats. Rechtsbuiten R. te Laat heeft een acrobatiesche stijl, zeer snel. Rechtsbinnen Raymond de Van, de man met zijn verrassende schijnbenen. Midvoor is in de arena gestuurd, Anton Hoogveld met zijn zuivere passes, links binnen Arsie Deker, zeer gevaarlijk schut ter in alle richtingen, linksbuiten Leonardio Jog, is een weergaloos goochelaartje. Dit is het elftal van het groene laken. De Heitrappers houden hun opstelling nog geheim tot zaterdagmiddag 3 uur. Alles bijeen, volop spanning te wachten. ONDERLINGE BILJARTWEDSTRIJD De uitslag van de onderlinge biljartwed strijd NAO, gevestigd in café Ant. Klerks is als volgt 1 J v Nistelrooij 17 pt.; 2 A v Veldhoven 16; 3 J de Gouw 14; 4 B Kouwenberg 14; 5 P Diepstraten 14; 6 L de Jong 13; 7 P Meesters 7; 8 J Diepstraten 6; 9 Ant Klerks 5; 10 A Dekkers 5; 11 J de Vaan 0 pt. De uitreiking van de prijzen zal plaats vinden op zaterdag 28 sept. op de feest avond van de biljartvereniging NAO. L 6 I cd I.: Cl'

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7