wAAlwnkse en lAnqstPAAtse coupAnt. Ors. van Rooij presideerde voor de laatste maal gemeenteraad Loon op Zand SSHrtS Modehuis van Dijk bracht het allernieuwste op mode gebied Doctor H. G. LANGEMEIJER Exclusieve modelhoeden van Maison Van der Sanden IN MEMORIAM IlSiilfeip c Bezwaren tegen verhoging van straalbeiasting deen vereiste meerderheid Bijzonder veeS lof Overige agenda-punten Rondvraag Drunen I MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 - De Echo van het Zuióen ...„„i. 85e JAARGANG No. 18 t Uitgever orni vviiksche Sious.druxkerij Wa" J Antoon Tieier: Hoofdredacteur JAN T1ELEN Gironummer 106968/ blad versciiiuit 2 x per week Dit Opge icht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel 04100 - 262.1 Kaatsheuvel Dr van Beurdenrtraal 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3 10 franco p.p Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tariel Telegram-adres: „ECHO" «6 Waf ons tijdens de door Modehuis Van Dijk ?nMaison Jan ,ter Sanden verzorgde modeshow donderdagmiddag en don- trdaTmnd m „et „as yeopen,te Liio „wonde, typee,de was 'het contact dal de lady-speaker Maggy Sierenberg èn met de mannequins èn met het aanwezige publiek. Het was ook prettig werken deze middag en avond. De op- 'nmst van de dames was meer dan overweldigend en waai- \chi(nUjk zal niemand na afloop non deze voo, Waalwyk en weer directe omgeving unieke show teleurgesteld zijn geweest, shou want zowel op het qebied van mantels, japonnen, sportkleding en dameshoeden, werd hier het neusje van de zalm getoond. wanneer er bijoux bij worden ge dragen. Eén conclusie - mochten wij vooraf reeds trekken en wel dat er in Waalwijk Centrum-ge meente van de Langstraat en de omliggende plaatsen enorm veel belangstelling blijkt te be staan voor het aantrekkelijke van de mode, het toverwoord voer ontelbare dames. Misschien hebben velen van hen na afloop van de show ge rustgesteld gezucht, omdat cle onheilspellende berichten van modekoning Jacques Heim, voor wat de lengte van de rok betreft, niet veel goeds voorspelden. De lange rokken die bij Jacques Heim het hoofdmotief vormden, hebben het niet gehaald, dank zij de eensgezindheid van zijn collegae modekoningen, die het met deze voor de moderne vrouw abominabele lengte van de rok, niet eens waren. Een trekje uit het mode-nieuws dat alleszins de moeite waard was de aandacht te geven. Tijdens de uitstekend verzorgde modeshow van Van Dijk uit de Stationsstraat in Waalwijk, werd overduidelijk gedemonstreerd hoe het nu wel met die lengte van de rok zit: juist even onder de knie, wilt men althans up to date voor de dag komen. Er was tijdens deze modeshow, die was georganiseerd in samen werking met Maison Van der Sanden, eveneens uit de Stati onsstraat, enorm veel import te zien, waarbij het exclusieve be slist wel voornaam aandeed. Wat voor velen misschien een open baring is geweest, was dat bij Modehuis Van Dijk ook bijoux zijn te verkrijgen in verschillen de prijzen. Wie hiervoor alle tijd wil nemen, kan rustig naar de zaak toekomen, waar de wens aan toegevoegd wordt dit in de morgenuren te doen, omdat de druïde 's middags een rustige keus niet bepaald bevordert. Sportkleding was er tijdens deze show ook te kust en te keur. Bijzonder aantrekkelijk waren de pullovers met Noorse motie ven, gedragen op Helanca-pan- talons. Opvallend hierbij was, dat de pullovers rustig enkele maten groter gedragen mogen worden dan de eigenlijke maat aangeeft. Ook de tieners zijn bij de ge houden modeshow in het Lido niet vergeten. Dat Modehuis Van Dijk ook voor hen 't allernieuw ste op modegebied heeft, bleek dan ook wel toen de sportieve groene ruiten rok, waarop een grijze pullover met losse groene col geshowd werd. De kniekou sen eveneens groen, completeer den de zaak en zorgden voor een buitengewoon aantrekkelijk tie ner-modelletje. Overigens worden deze losse cols, die voor het herfst- en win terseizoen hoog mode zijn, ook los verkocht, waarbij men ruime keuze heeft in verschillende kleuren. Bestaat er een modeshow waai- bij de naam Wenen niet genoemd wordt? Ook tijdens deze show kwam de bekende klank over de lippen Yersey, rechtstreeks geïm porteerd uit Wenen. Bijzonder gekleed toonden zich de deux pieces, die tijdens de show van Modehuis Van Dijk werden ge bracht. Overigens hoeft niemand meer terug te schrikken voor 't kreuken, want bij deze deux piè- ces garandeert men voor u de onkreukbaarheid. Daarom alleen al een artikel dat niet in een da mesgarderobe gemist mag wor den. Met een deux pieces kunt u behalve chique gekleed, ook bij zonder sportief voor de dag ko men. De losse col schijnt ook bij deze soort kleding wonderen te doen. Meer gekleed komt u met een deux pièces voor de dag, Ook regenkleding en hoe kan het anders met dit lierfst- ontbrak niet op deze show. Alle kleuren van de regen boog waren tijdens de show van regenkleding vertegenwoordigd. Bij de regenmantels zijn losse hoofddoekjes te verkrijgen in de zelfde kleur en wat een niet on belangrijke rol speelt voor een niet ie hoge prijs. Speciaal aan trekkelijk maakt de wollen voe ring de regenmantel, zeker wan neer het winterweer van zich laat spreken. Bij de geklede mantels viel ons op, dat de meesten van voren ge- taileerd waren, van onder wijd uiüiepen en vaak waren gesierd met een kraag van Nutria-bont. Maar niet alleen de geklede man tels waren, naast regenmantels, goed vertegenwoordigd, ook in 't sportievere genre werd een keur van aantrekkelijke kleding ge toond. De show zou niet compleet ge weest zijn wanneer de japonnen hadden ontbroken. Gekleed en voornaam waren de effen cognac gekleurde japonnen, evenals de cognac kleurige japonnen in ruit- moiief. Ook voor de minder ge vulde beurs was er een uitgebrei de collectie te bewonderen. Zo zagen wij een japon in Shetland- wol voor de prijs van 39,75. Het slot van de show werd ge vormd door de avondkleding in Yersey en Trevira, waarbij ook de Platina gebloemde jurk het bijzonder goed deed. Maar toch zal de zwarte cocktail-japon al tijd wel het meest chique blijven en ook hierin heeft Modehuis v. Dijk een ruime collectie voor radig. Men zou van hoeden kunnen zeggen dat zij op zich gezien een minimale rol spelen in het mode beeld. Dat niets minder waar is, blijkt eerst goed wanneer een ge klede mantel wordt gecomple teerd met pen bijpassende hoed. Maison Van der Sanden toonde tijdens de gehouden show don derdagmiddag en donderdag avond uitstekend georiënteerd te zijn op het nieuwe modebeeld. De agenda die de gemeenteraadsleden van Loon op SmfdaïSm tt né'nien m dat Si in te voeren. Het voorstel, dat gesteund werd door de heren IJpelaar en v. Kuijk, behaalde echter niet de vereiste meerderheid, zodat het met 4 stern- men voor afkomstig van de he ren v. Elshout, IJpelaar, v. Kuijk en Zeebregts en 12 stemmen te gen, werd afgewezen. De heer v. Elshout gooide t toen over een andere boeg en wenste stemming over het voorstel, zoals dat in het pre-advies van het col- logo van B. Gn "W. was vastgelegd. Het resultaat was, dat dezelfde vier heren tegen het voorstel van 't col lege stemden, terwijl twaalf overige raadsleden zich voor het voorstel uitspraken. Hieraan was een korte discussie voorafgegaan, die werd ingeleid door de heer v. Elshout, die de voor zitter vroeg of het niet verstandiger was met de voorgestelde verbeterin gen te wachten tot de begroting 64 was opgemaakt. „Het is mij name lijk opgevallen", aldus de heer v. Elshout, „dat op de begroting van 1963 niet voldoende geld voorkomt om dergelijke projecten ten uitvoer te brengen". Hij zei vooral bezwaar te hebben tegen een verhoging van de straatbelasting. De heer v. Els hout zei liever gezien te hebben dat de baatbelasting voor de betreffen de bewoners verhoogd zou worden. De heer Bossers vond het van de heer v. Elshout niet redelijk te ver langen dat de baatbelasting van de betreffende bewoners verhoogd zou worden. „Zij hebben steeds aan een onverharde weg gewoond, maar wel via de belasting steeds mee moeten bétalen voor de verharde wegen el ders in de gemeente". De heer Bos sers verklaarde het voorstel bijzon der toe te juichen. en van het kerkbestuur van de Ned. Herv. Gemeente in Loon op Zand ter realisering van het partiële uit breidingsplan „Zuid Hollandse Dijk" In de componistenbuurt werden een drietal straten genoemd naar resp. Handel, Wagner en Diepen - brock, terwijl een ptraat in het in dustrieterrein de naam Engelsestraat werd gegeven. Ook tegen het voorstel tot intrek king van het raadsbesluit tot aan koop van de voormalige Leonardus- school aan de Hilsestraat, werd geen enkel bezwaar geuit. Bij de rondvraag was het de heer v. Nieuwstadt die namens de ge meenteraad het woord richtte tot loco-burgemeester drs. v. Rooij. „Nu u aan het eind gekomen bent van uw zittingsperiode, willen wij toch niet zonder meer uit elkaar gaan", zo betoogde hij. Hij zei, dat de gemeenteraad alle lof had voor de wijze waarop drs. v. Rooij ge durende zeven maanden het voor zitterschap van de raad had be kleed en de belangen van de ge meente in het algemeen had ge diend. „Ondanks alle beslommerin gen hebt gij toch tijd gevonden de gemeentebelangen op uitstekende wijze te behartigen". De heer van Nieuwstadt zei wel te vermoeden dat de heer v. Rooij, wat betreft z'n nachtrust, niet voldoende aan zijn trekken zou zijn gekomen geduren de deze periode. „Wij hebben u in deze maanden leren kennen als ie mand die op ongedwongen, maar uiterst bekwame wijze de vergade ring wist te leiden", zo besloot de heer v. Nieuwstadt. Drs. v. Rooij betoogde dat 't hem allemaal nogal meegevallen was, dank zij de medewerking van de raad en de ambtenaren van de ge meente-secretarie. In de commissie van advies, als bedoeld in de Woonruimtewet 1947, werden voor Kaatsheuvel gekozen: de heer J. P. A. v. Gastel 16 s^fr?Z men, de heer J. A. Groenendaal 15 stemmen, de heer C. Klijn 11 stem men, de heer A. T. Zwart 16 stem men en mej. M. Roestenberg 9 stem men. Voor Loon op Zand werden gekozen: de heren H. A. Berkel- mans, W. C. Ligtenberg, E H. J. den Nieuwenboer, J. W. v. Noije en mej. C. A. L. v. Veldhoven, die allen 15 stemmen op hun naam kregen uitgebracht. Grond werd aangekocht van W. J. Sulsters uit Kaatsheuvel, ter reali sering van 't uitbreidingsplan Kom Kaatsheuvel, van A. A. en E. Klijn De heer v. Kuijk stelde tijdens de rondvraag de vraag wanneer in de Crispijnstraat eindelijk een stopge bod zou worden ingevoerd. Drs. v. Rooij kon de heer v. Kuijk echter geruststellen met de mede deling, dat een dergelijk besluit reeds genomen was. De heer Smulders wilde weten waarom het ophalen van bedrijfs- vuil, voornamelijk op de verschil lende campings, voortdurend achter wege was gebleven. Drs. v. Rooij meende dat de oor zaak hiervan gezocht moest worden in het feit, dat verschillende van deze campings buiten het verzor gingsgebied van ophaaldienst lagen, terwijl verschillende campings niet over vuilnisemmers beschikken. Wanneer dit wel het geval geweest zou zijn, dan zou men daar beslist niet met het probleem hebben ge zeten, omdat deze dan wel opge haald zouden worden. Overigens is men momenteel bezig met een wij ziging te bestuderen voor de rege ling bij huisvuil ophaaldienst. De heer v. Noije vroeg of er niets te doen was aan de stank die de riolen in de Gerlachusstraat in Loon op Zand veroorzaakten. De heer IJpelaar stelde de voor zitter vragen betreffende een stop verbod in de Jan de Rooij straat, terwijl de heer Zeebregts informeer de hoe het stond met de plaatsing van lichtmasten op het voetbalter rein van de v.v. Berndijk.Tot slot informeerde de heer Bossers of er geen mogelijkheid bestond om op de voormalige 2e Loonsedijk een lichtmast te plaatsen op het punt waar de verharding van de weg aanvangt. NIEUWE PAROCHIE Bouwpastoor Meeuwissen heeft deze week in Drunen zijn intrek ge nomen in het pand nr. 20 aan de Prins Bernhardstraat. Zondag stel de pastoor Meeuwissen zich in alle H.H. Missen aan de parochianen van Drunen voor. Zeer tot zijn spijt kon hij over de grenzen van de nieuw te stichten parochie nog geen mede delingen doen, maar hij hoopte dat spoedig de besprekingen, die hier over worden gehouden, resultaat zullen afwerpen, waarna met de op bouw van de nieuwe parochie kan worden begonnen. HOBBY-CLUBS Reeds enige jaren bestaat in Dru nen een hobby-club, welke onder leiding van de heer Lommers weke lijks bezig is met allerlei soorten van handenarbeid. Deze hobby-club wil men in de nc.aste toekomst nog verder gaan uitbreiden, o.a. met boetseren, metaalbewerking en elec- trotechniek. Momenteel wordt in 't gebouw het „Jonge Hart" aan de Grotestraat ruimte geschapen om deze hobby-clubs deze winter te huisvesten. ONDERWIJZERSBOND De R.K. Onderwijzersbond, afd. Waal wij k-Heusden, vergaderde deze week in Drunen. De bijeenkomst, die werd gehouden in Hotel Royal, stond onder leiding van de voorzit ter, de heer Peeters uit Vlijmen. In de vacature van zuster Angelica, werd in het bestuur gekozen dhr. Vossen uit Drunen. Tijdens deze vergadering werd ook een sport- commissie benoemd, waarin zitting namen de heren Joosen, Verheijen en Vossen. Het ligt in de bedoeling in de toekomst een sportclub op te richten. Verder zal deze winter door dr. J. v. d. Lee een serie lezingen worden gehouden over Teilhard en Chardin. GESLAAGD Voor het examen volledig onder wijzer, slaagden aan de Bisschoppe lijk Kweekschool te 's-Bosch onze dorpsgenoten J. Veltman en A van Weert. Zaterdag 28 september overleed alhier in de ouderdom van 75 jaar, onze oudste geneesheer, de weled. zeergel. heer doctor H. G. Lange- meijer. Hij werd geboren op 30 november 1887 te Zeist en volgde zijn medische studies aan de universiteit te Utrecht, waar hij op 7 juni 1912 zijn arts-exa men aflegde. Hij begon zijn verdere loopbaan als assistent van Dr. Schoemaker in het gemeente-ziekenhuis te 's-Gra- venhage, waar hij tegelijk werkte aan zijn proefschrift onder leiding van prof. Pekelharing te Utrecht. Op dit proefschrift ,,De bloedplaatjes van den mensch, hun aantal en de veran deringen daarvan bij verschillende ziekten", promoveerde hij op 4 april 1916 cum laude. Kort daarop nam hij de praktijk over van zijn collega drs. Jan van Gils te Waalwijk. Het was druk werken in de eerste jaren met één collega voor Waalwijk e.o., n.l. dr. Sweens. Dat ging toen nog alles deels met de buggy (de oud ste Waalwijkers wel bekend), met „Thijs van den dokter van de bok met de lustig dravende schimmel Co- ra er voor en deels met de fiets; maar in 1923 moesten hun plaatsen inge nomen worden door de auto. Bijna 50 jaren heeft dus dr. Lan- gemeijer zijn praktijk uitgeoefend en bij zijn 25- en 40-jarig jubileum is wel gebleken, hoe zijn patiënten in Waalwijk zijn onvermoeid werken op prijs stelden. Doctor Langemeijer was een beza digd man, een man van niet veel woorden, maar een man van grote medische kennis en van grote zorg voor en medeleven met zijn patiënten, voor wie hij dag en nacht klaar stond en door wie hij dan ook zeer gezien was en die met groot vertrouwen in tal van omstandigheden bij hem hulp of raad zochten. Toen Waalwijks Belang in 1919 een bedrag van f 7000 had verza meld voor een operatiekamer aan t Theresiagesticht, bij gelegenheid van 't 75-jarig feest, meende Dr. Lange meijer dat hier eigenlijk een zieken huis thuishoorde en doordat door W.B. van werkgevers en werknemers nog eens f 12.000 werd bijeenge bracht en de gemeente daaraan f 20.000 toevoegde, kon zijn wens vervuld worden en kwam het St. Ni- colaas-ziekenhuis tot stand, waarvan hij tot voor kort steeds directeur-ge neesheer was en dat vele duizenden van hier en elders ten dienste is ge weest. Jammer dat hij de bouw van 'n nieuw streek-ziekenhuis niet meer heeft mogen beleven. Hij is steeds in praktijk gebleven, al bezocht hij de laatste jaren meer zijn oudste patiënten en liet hij de tal rijke anderen over aan zijn opvolger, zijn zoon Drs. H .Langemeijer. Op 1 oktober 1957 begon op ini tiatief van dr. Langermeijer een ver pleegsterscursus, die tot dusverre een groot succes is gebleken. Zijn drukke praktijk veroorloofde hem niet zich veel met de publieke zaak te bemoeien, wat hem ook niet zeer ambieerde. Zijn functies bewo gen zich meer op medisch en chari tatief gebied; zo was hij voorzitter van de afdelingsraad van de Ned. Mij. ter bevordering der geneeskunde in de kring 's-Bosch, medisch advi seur van het Wit-Gele Kruis afdeling Waalwijk, vice-voorzitter van 't Zie kenfonds A.Z., voorzitter van de St. Vincentius-vereniging, kerkmeester der parochie St. Jan, bestuurslid der Deken van Rielstichting, bestuurslid der R.K. Huishoud- en Industrie school, en had de aloude Liedertafel „Oefening en Vermaak" tientallen jaren in hem een uitstekend be schermheer. Doctor Langemeijer was Ridder in Orde van St. Gregorius de Grote, en Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Met grote dankbaarheid en waar dering zullen duizenden de beste her innering aan deze sympathieke me dicus en raadgever bewaren en wij besluiten dit kort „In Memoriam" met hetgeen wij schreven bij de her denking van het 25-jarig bestaan van het St. Nicolaas-ziekenhuis. „Talloos velen hebben dr. Lange meijer in de loop der jaren leren ken nen als het echte type van de „oude" dokter, die voor zijn patiënten meer was dan alleen maar de geneesheer van lichamelijke kwalen. Dr. Lange meijer heeft zijn genezend werk al tijd uitgeoefend tegen de achtergrond van een diep menselijke belangstel ling. Door zijn kundigheid, zijn ge duld, zijn hartelijkheid en zijn wijs heid heeft hij niet alleen de ziekte van het lichaam, maar ook de wond in de geest en het hart veelal gene zen. Hij is altijd de dokter geweest aan wie men zich geheel kon toever trouwen." Hij ruste in vrede. f

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5