WAALWIJK KAATSHEUVEL Harmonie Apollo behaalde te Oisterwijk eerste prijs SSVS46,J0'n"te Boerenjeugddagen te Kaatsheuvel werden groot succes PERSONEEL voor de zwikkerij en afmakerij tCZTiS i"u'b'"'3™ Ogen vragen brillen van STASSAR Loon op Zand t Bh -ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 brand gevonden en verloren duivenvereniging in buddemeyeh Capelle Schoenfabriek W. H. Aussems Sprang-Capelle GROTE BELANGSTELLING VOOR BEGRAFENIS VAN Drs. ED. G. M. VAN ROOIJ Zaterdagmorgen heeft in de pa rochiekerk van de H. Antonius, de plechtige uitvaartdienst plaats ge vonden van drs. Ed. G. M. van Rooij, die woensdag 25 september op 39- jarige leeftijd, na een langdurig ziekbed in het St. Nicolaaszieken- huis, is overleden. De uitvaartdienst in de parochie kerk en de ter aardebesteliing werd o.m. bijgewoond door burgemeester Teijssen van Waalwijk, vergezeld van de wethouders v. Heeswijk en v. Laack, talrijke collega's van dok ter v. Rooij uit Waalwijk en omge ving, een deputatie van het Wit- Gele Kruis, Het Groene Kruis en 't Ned Roode Kruis, een deputatie van de E.H.B.O., door de kerkbestu ren van de Waalwijkse parochies, door pastoor A. v. d. Brekel van de St. Clemensparochie, pastoor J. Verbiesen uit Besoijen, kapelaan v. Gastel van de parochie St. Jan, tal- Broeders en Zusters van het ot. Nicolaasziekenhuis, het bestuur van de Deken van Riel Stichting, inspecteur Hoog Antink van de plaatselijke politie, het parochieel charitatief centrum en tot slot een groot aantal vrienden en patiënten van dokter v. Rooij. De vele bloemstukken en kran sen werden gedragen door leden van de plaatselijke Roode Kruis vereniging. Langs de route die de lijkwagen volgde, die werd geës corteerd door doktoren uit Waal wijk, stonden, ondanks het kille weer, honderden belangstellenden. Pastoor Lam droeg de requiëmmis op, terwijl dokter P. Lenglet uit Waalwijk en dokter H. M. Verhaak uit Drunen als accolieten fungeer den. Na de rouwdienst in de kerk werd op het kerkhof door Pastoor Lam de absoute verricht. Aan het gedachtenisprentje ont lenen wij het volgende: „Hij beminde zijn vrouw en kin deren met een heel bijzondere lief- n Ziln Patiënten en vrienden, zij allen hadden een heel grote plaats m zijn hart, zo ook de kerk die hij mede mee mocht opbouwen. Hij hield spontaan van het leven en ging opgewekt iedere nieuwe dag tegemoet. In onvolprezen ijver boog hij zich over de pijn en de noden van zovelen zijner medemensen. Hij, die diepgelovig wist te léven, wist ook te sterven met 'n glimlach voor God en voor zijn dierbaren. Dit is een genade voor ieder van ons. Wij danken God voor dit voor beeldig leven". Dr. DEKEN v. d. HURK GEOPEREERD. Dr. Deken B. v. d. Hurk, die za terdagmorgen in het St. Elisabeth- ziekenhuis in Tilburg ter observatie is opgenomen, heeft zondagmorgen een hoofdoperatie ondergaan, die door Dr. de Grood werd verricht, Zondagavond werd tijdens de avondmis verzocht voor Deken v. d. Hurk te bidden. Vanmorgen ontvingen wij nog het bericht dat de toestand van Deken v. d. Hurk gunstig is te noemen. Doktoren hebben verklaard dat de operatie een goed verloop heeft ge had. GESLAAGD Bij het een dezer dagen gehouden examen aan de R.K. Bisschoppelij ke Kweekschool te 's-Hertogenbosch slaagde voor de akte volledig be voegd onderwijzer (hoofdakte) on ze plaatsgenoot de heer G. J. M. Kleijberg. Hij is inmiddels benoemd tot onderwijzer aan de Pastoor Kuij- persschool alhier. H. MISSEN VOOR DOKTER LAN GEMEIJER Naar aanleiding van het overlij den van Dokter Langemeijer, is het initiatief genomen om alle buurtbe woners, oud-patiënten en verdere belangstellenden in de gelegenheid te stellen hun dokter een laatste eer te bewijzen door het laten opdragen van Heilige Missen voor zijn ziele- rust. Gelden hiervoor worden tot dins dagavond gaarne in ontvangst ge nomen door: Foto J. de Bont, Markt 6 en Kledingmagazijn Jos van de Ven, Grotestraat 178. leden van de Kath. Onderwijzers bond tegen betaling van 5.de serie lezingen zullen kunnen vol gen, die in het begin van het vol gend jaar gegeven zullen worden door Pater Dr. J. van der Lee s.j. over Teilhard en Chardin. Deze le zingen staan onder auspiciën van de St. Adelbertvereniging, afdeling Langstraat. De vergadering kwam vervolgens te spreken over de gedane suggestie tot het formeren van een beschei den sportbeweging binnen de afde ling. Er bleek belangstelling voor te bestaan, zodat het nuttig werd ge oordeeld een commissie te benoe men die mogelijkheid tot actieve sportbeoefening in de afdeling na der zal onderzoeken en zo mogelijk, uitwerken-. De commissie bestaat uit de heren Joossen, Verheijen en Vos sen. Doordat bij de laatste verkie zing voor leden van het hoofdbe stuur Van de K.O.V. slechts 3 can- didaten de volstrekte meerderheid van stemmen hadden behaald, was een hersteming noodzakelijk. De le den van de afdeling Waalwijk— Heusaen hielden zich tijdens de ver gadering bezig met een herstem ming. Door het vertrek van Zuster An- gelica, was een vacature ontstaan m het afdelingsbestuur. De heer Vossen uit Drunen werd in haar plaats tot bestuurslid gekozen. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering volgden de aan wezigen geboeid een lezing van de heer Ber. Kruysen, getiteld „De jacht onder Water". De lezing werd omlijst met fraaie films en dia's. NEGEN CANDIDATEN ONTVIN GEN DIPLOMA VAN VAK OPLEIDING LEDERINDUSTRIE Aan in totaal negen candidaten is vrijdagavond in de Stadsschouw burg in Tilburg het diploma uitge reikt van de cursus Vakopleiding Lederindustrie. De geslaagden waren: L. A. P. M. v. Loon - Frans v d Assum, Dongen. J. van Engelen - Wagenberg-Festen, Vlijmen. C. J. Koek - De Vet Verster, Gilze. P. L. van Bel - „Oisterwijk", Oister- wijk. J. A. J. Grauwmans - Bern Pessers, Tilburg. M. J. A. H. Dek kers - Bern. Pessers, Tilburg. W. M. Schapendonk - Wagenberg-Festen, Vlijmen. H. Timmers - Bern. Pes sers, Tilburg. J. M. E. Wouters - Bern. Pessers, Tilburg. Eén candidaat werd afgewezen. De heer L. van Loon, die bij het examen voor het praktische gedeel te 8 en en voor het theoretische gedeelte ruim 8^ gemideld haalde en daarmee de beste geslaagde was, mocht uit handen van de heer Ver ster nog een toepasselijk boekwerk in ontvangst nemen. Namens de ge slaagden sprak de heer P. van Bel een dankwoord. ser De bestuurder van de brommer B kwam bij deze aanrijding zo ongelukkig te vallenn dat hij bewus teloos, met een hersenschudding en een gapende hoofdwonde in het zie kenhuis moest worden opgenomen. De naam van de fietser is tot op heden met bekend. Daar het slacht offer zondagavond nog niet bij ken nis gekomen was, kon de politie geen verhoor afnemen. Ook omtrent de toestand van het slachtoffer kon kef Seen diagnose worden getrok- Aan de 3e Zeine achter Baardwijk is in een opslagplaats voor stro, een hoeveelheid van 10.000 kg. in vlam men opgegaan. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, kon deze door gebrek aan water weinig uitnchten Het stro, dat eigendom was van de heer H. uit Waalwijk, annteg^woordigde een waarde van 900 a 1000 gulden. De heer H. was tegen brandschade verzekerd. De mogelijkheid bestaat, dat kwaad willigheid de oorzaak van de brand GOEDKEURING KLEUTERSCHOOL Van Gedeputeerde Staten is goed- keuring binnengekomen voor de bouw van noodkleuterscholen in Waalwijk-zuid. Over enkele maan den zullen de nieuwe gebouwen in gebruik kunnen worden genomen, zodat dan 8 lokaliteiten voor het kleuteronderwijs in gebruik zijn. Over de verkoop van het oude ge bouw wordt reeds onderhandeld. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Op de kruising Burg. Smeelelaan- Parallelweg- Putstr. - Ambrosiusweg had zaterdag een aanrijding plaats tussen een'bromfietser en een fiet- WSC JEUGDTOTO De 4e week van de WSC-jeugd- teh^ w Z%er een record-inzet gehad nl. 467.-. Dit bedrag is zelfs precies geraden en wel door de le prijswinnaar: de heer C. v. d Mooren, Hoge Maasdijk 15, Veen. De heer v. d. Mooren ontvangt een bedrag van 70.05. De 2e prijs is voor de heer C. van Loon Tmnbouwstraat 34, Tilburg Geraden bedrag 467.05, uit te ke ren prijs 46.71. De 3e prijs is voor de heer J. de Geus, Hoogeinde 33, Waalwijk. Ge- De jeugd-afdeling van WSC is bijzonder dankbaar ten opzichte van alle deelnemers welke samen voor deze hoge inzet hebben ge zorgd. Zij hoopt ook voor de ko mende weken weer op uw blijven de steun te mogen rekenen. U steunt niet alleen maar zoals u ziet zijn er ook aantrekkelijke prij zen te winnen. OPENING BARAKCONCOURS Daar de toneelverenigng OOG m mei a.s. haar 40-jarig bestaan hoopt te vieren, heeft het feest comité besloten een groot barak- concours te organiseren. Hiermede wordt gestart op dinsdag 1 en 8 a°i a's'..in café Jan de Nijs. Als le prijs is de keuze uit een foto-camera, een scheerapparaat, een kinderfiets en verder tal van waardevolle prijzen. Op een in dit blad bekend te maken datum en plaats, wordt elke barakavond voor de deelnemers met het hoogste aan tal punten een prijs uitgereikt. Als speciale attractie wordt met Kerstmis een vet konijn beschik baar gesteld aan die deelnemer die op dat moment het hoogst aantal punten heeft. Aanvang 8 uur precies. Kogelstoten: 1. A. v. d. Lee, '2. J. Jansen, 3. G. Pijnenburg, 4. Sj. Vermeulen, 5 J.. Verboven 1. Loon op Zand, 15 p., 2. De Moer, 31 p., 3. Kaatsheuvel 31% p. Verspringen: 1. J. Jansen, 2. M. v. Gorkum, 3. P. v. Beek, 4. P. Ha mers, 5. B. Pijnenburg. 1. De Moer 17 p. 2. Loon op Zand 28 p. 3 Kaatsheuvel, 33 p. Hinkstapsprong: 1. J. Jansen, 2 M. v. Gorkum, 3. J. de Jong, 4. P. Be0ok' 5' P' Hamers- F De Moer 14 p. 2. Kaatsheuvel 31 p. 3. Loon op Zand 33 p. Hoogspringen: 1. Jos. Broeders, 2 P. Hazenberg, 3. P. Hamers, 4. M. v. Kuijk, 5. A. v. Laarhoven. L Loon op Zand 18 p. 2. De Moer *<V2 p. 3. Kaatsheuvel 32 V2 p. 100 meter estafette: 1. De Moer 2. Loon op Zand, 3. Kaatsheuvel. Touwtrekken: 1. Loon op Zand, 2. Kaatsheuvel, 3. De Moer. Eindklassement: 1. Loon op Zand 17 p 2. De Moer 16 p. 3. Kaatsheu vel 9 p. De ploegen van de Moer en Kaatsheuvel speelden nog een voet balwedstrijd, welke door De Moer met overtuigende cijfers (61) ge wonnen werd. Ruiterwedstrijden: Thaljo met paarden: 1. F. Hamers Kaatsheuvel. 2. v. Dalen, Kaatsheu vel 3 G. Moonen, Loon op Zand, 4. J. Kuijpers, Loon op Zand, 5. v. Laarhoven, De Moer, 6. M. de Kort de Moer. Thaljo met pony's: 1. J. Brabers, 2 Brands, 3. Kroot, 4. A. v. Rooij, e I" ^°?n op Zand> Schellekens, b. F. Oerlemans, beiden De Moer. Hindernisbaan met paarden: 1. J. Kuijpers, Loon op Zand, 2. C v. Laarhoven, De Moer, 3. M. de Kort, De Moer, 4. F. Hamers, Kaats heuvel, 5. F. Klijn, De Moer, 6 Vugts, Kaatsheuvel. Hindernisbaan met pony's: 1. A. Brabers, 2. A. v. Rooij, 3. Kroot, 4. M. Verhoeven, allen Loon op Zand 5. v. Beek, De Moer, 6. J. Brabers^ Loon op Zand. Jas-rijden met paarden: 1. J. Kuijpers, Loon op Zand, 2. F. Ha mers Kaatsheuvel, 3. v. Dalen, Kaatsheuvel, 4. G. Moonen, Loon tvP ^d'n5' v' Laarhoven, De Moer, 6. S. Vugts, Kaatsheuvel. Idem met pony's: 1. A. Brabers, J. Moonen, 3. A. v. Rooij, allen Loon op Zand, 4. v. Beek, De Moer 5. Kuijpers, 6. M. Verhoeven, bei den Loon op Zand. beker; 2. L. Snoeren 86 stuks- 1 t v. Boxtel 70 stuks; 4. G v rL° 57 stuks; 5. M. v. Boxtel 52 sm 6. J. in 't Groen 51 stuks men 50 stuks. a" In de B-klasse werd M Grr»»,, daal met 25 stuks voor de S maal winnaar van de wisselbeker Het ploegenklassement luidt ploeg G. v. Boxtel 194 st 2 rl A. Snoeren 191 st.; 3. ploeg j0 v!S Boxtel 116 st.; 4. ploegP Dam? 84 st 5. ploeg L. v. d. Wouw 56 s" In totaal werden tijdens deze viif zondagen met minder dan 687 stuk bovenmaatse vis gevangen Zaterdagavond 5 oktober om half acht zullen de leden zich in hfm clublokaal, café Th. v. Boxtel, 2 hunne dames verzamelen om rii concours nog eens op een andere W117P to moror 4. _..i, UCiC zen worden uitgereikt en daarna zal de kwaliteit van de gevangen vb worden beoordeeld, hetgeen natuw Gevonden: Herenbril, kinderport. m. inh., le- deren tas, kinderjasje, schoudertas, aktetas, bril, autoband, broek, sjaal 2 x step. Verloren: Wieldop Renault, dekzeil en 2 plat te groentebakken, regenbroek, kin- derport. m. inh., damesvest, poedel Mechelse herder, regenjas, 2 bank biljetten van 10.-, gouden ring sleutelring, ring met sleutels. AGENDA Woensdag: 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Zaterdagavond heerste er grote vreugde in het Apollo-kamp. Nadat men voor de eerste maal te Schie dam in de Vaandelafdeling aan een concours had deelgenomen, welk debuut meteen met een eerste prijs en derhalve het vaandel werd ge honoreerd, trok men zaterdag wel gemoed naar het federatief muziek concours te Oisterwijk, dat door de non,. Harmonie „Austerius" werd georganiseerd. BENOEMING Tot assistent van de parochie St. Clemens alhier, en tevens gods dienstleraar aan de Nijverheids school voor Waalwijk en omstreken, is benoemd de weleerwaarde heer R. Dekkers, tot dusverre kapelaan te Nijmegen (H. Theresia). KATHOLIEKE ONDERWIJZERS VERGADERDEN IN DRUNEN Sportcommissie benoemd De afdeling Waalwijk-Heusden van de Katholieke Onderwijzers bond in het bisdom Den Bosch, ver gaderde vrijdagavond in hotel Royal te Drunen. Vooral van de leden die wonen ten oosten van Waalwijk, was de belangstelling verhoudings gewijs groter dan normaal, zodat 't bestuur voldaan kon zijn over het experiment. Men zal ook eens een vergadering beleggen in Kaatsheu vel. De vergadering werd voorgezeten door de heer Peters; de afdelings voorzitter, de heer v. d. Plas, was verhinderd de vergadering bij te wonen. In zijn openingswoord vroeg de heer Peters de aandacht van de leden voor het schrijven van de bisschop van Den Bosch, gericht aan de Bossche diocesanen. Secretaris Joossen las de notulen van de vorige vergadering voor, waarna de voorzitter meedeelde dat Voor de jaarlijkse boerenjeugd dagen, die georganiseerd werden door de afdelingen Kaatsheuvel, Loon op Zand en de Moer van de R.K. Jonge Boerenstand en Boerin- nenbond, en om de beurt in deze parochies werden gehouden, was ditmaal Kaatsheuvel aan de beurt als wedstrijdtoneel. Het technische gedeelte van het veelomvattende programma werd vrijdag afgewerkt, terwijl de atletiekevenementen en de ruitersport zaterdag plaats had den resp. op de fraaie voetbalter reinen van de v.v. Berndijk en een aangrenzend weiland. Hoewel het minder ideale weer en de gure wind vooral het verblijf op het voetbal terrein niet tot een aangename be levenis maakten, was er voor deze sportevenementen toch een vrij be hoorlijke belangstelling. De organi satoren zorgden dat het geheel een vlot verloop had, waardoor het pro gramma op tijd kon worden afge werkt. In de zaal van café L. van Ee werden 's avonds de uitslagen be kend gemaakt en de prijzen uitge reikt. Bij de kalveropfokwedstrijd, waar voor de zwartbonte en de roodbon te in drie groepen waren verdeeld en resp. 16 en 14 prijzen werden toegekend, waren de voornaamste uitslagen: zwartbonte, groep I: Adr. Kuijpers, Loon op Zand, 142% pnt., 2. J. Kuijpers, Loon op Zand, 142% pnt.; groep II: J. Klijn, De Moer, 135% p., 2. C. in 't Groen, Kaats heuvel, 134% p.; groep III: N. de Kort, De Moer 129 p., 2. A. v. Beek, De Moer 128% p. Roodbonte, groep I: Ger. de Jong, Kaatsheuvel, 146% p., 2. Ger. de Jong, Kaatsheuvel, 145% p.; groep II: Ger. de Jong, Kaatsheuvel, 139% p., 2. A. Oerlemans, De Moer, 139 p. groep III: 1. Jac. Vermeulen, Loon op Zand, 121 p., 2. J. Swaans, Loon op Zand, 117% p. Melk wedstrijden: De zes best ge plaatsten waren: 1. G. de Jong, Kaatsheuvel, 185% p., 2. v. Gorkum,' De Moer 185 p., 3. L. Klijn, Kaats heuvel, 174 p., 4. Adr. Brabers, De Moer 157 p., 5. Jos Brabers, De Moer, 156 p., 6. J. Klijn, Kaatsheu vel, 155% p. Trekkersbehendigheidswedstr. de zes best geplaatsten: 1. H. Ver boven, De Moer, 7.30% min., 2. M. de Jong, 7.50 min., 3. C. v. Laarho ven, De Moer,, 7.51 min., 4. G. Ha zenberg, De Moer, 7.56 min., 5. C van Beek, De Moer, 9.03% min., 6. C. Brouwers, De Moer, 9.24 min'. Wedstrijden v. d. boerinnenbond: Bloemenschikken, uitgevoerd door 4 meisjes van elke afdeling: 1. Kaatsheuvel, 2. De Moer, 3. Loon op Zand. Personeel: 1. Sjaan Mat- hijssen, 9 p., 2. Tiny Houtepen, De Moer, 8 p., 3. Corry Vugts, Kaats heuvel, 7% p. Tafeldekken, uitgevoerd door twee koppels van elke afdeling: 1. Kaats heuvel, 2. De Moer, 3. Loon op Zand. Personeel: 1. Corry Hamers en Nel Mathijssen, Kaatsheuvel, 8 p. 2. Sjaan Broeders en Nelly Moo nen, Loon op Zand, 7 p., 3. José v. Gorkum en Riet Verboven, De Moer, 7 p. Slaatjes opmaken: 1. Kaatsheuvel, 2. De Moer, 3. Loon op Zand. Personeel: Ria Hamers, Kaatsheu vel, 9 p., 2. Sjaan de Jong, Kaats heuvel, 8 p., 3. Ad Houtepen, De Moer, 7% p. Eindklassement: 1. Kaatsheuvel, 2. De Moer, 3. Loon op Zand. Sportwedstrijden RKJB: 1500 meter: 1. J. Jansen, 2. A. Moonen, 3. A. Kemmeren, 4. M. Ha mers, 5. G. Pijnenburg. 1. Loon op Zand, 32 p. 2. De Moer, 31 p. 3. Kaatsheuvel 9 p. Dirigent A. Molenschot uit Til burg had z n mannen niet gespaard en vooral de laatste weken is er in tens gerepeteerd. De generale repe titie, welke vrijdagavond voor veel belangstellenden werd gehouden was nu wel niet direct hoopgevend' maar gedachtig het bekende gezeg de dat een minder goede slotrepeti- tie altijd door een geslaagde uitvoe ring wordt gevolgd, trok Apollo za terdag in de vooravond, nadat men de nummers nog even had doorge nomen, met een drietal bussen naar het strijdtoneel te Oisterwijk, de kantine van de Kon. Lederfabriek „Oisterwijk". En het hierboven aan gehaalde gezegde werd ook hier be waarheid. Hoewel de jury, bestaan de uit de heren Boedijn, Stahlmeyer en Ogier, de uitvoeringen scherp beoordeelde en bepaald niet scheu- a 7as Laar punten, kwam Apollo tot een dermate uitstekende verrichting, dat de verwachtingen omtrent de uitslag met een gerecht vaardigd optinmisme tegemoet wer den gezien. En terecht, zoals bij het bekendmaken na afloop bleek. Voor het verplicht werk, Rhaps'odie Nor- vegienne no. 3 van J. Svendsen, kende de jury aan Apollo 51 punten toe, terwijl het keuzewerk, Arcadia Landelijke Dansen van P. v. Mever 52 punten opleverde, totaal dus 103 punten en bekroning met de wim pel. St. Jan niet ontbreken met hun ge bruikelijke serenades. HENGELCONCOURS H.S.V. Zondag kwamen de leden van de hengelsportvereniging Berndijk voor de vijfde en laatste maal bij elkaar m verband met het vijfdaags hen- gelconcours. Plaats van handeling ,was opnieuw het water van de Berg se Maas, waar zich een spannende strijd afspeelde om het bezit van de dagprijs, ditmaal tussen Ant. Snoe ren en z'n zoon Loek, welke laatste met 17 stuks gevangen vis op 't nip pertje het loodje moest leggen te- i,2/1 vader, die 18 stuks ver schalkte. Ondanks het minder goede weer en vooral het nogal rumoeri ge water, werd er ook nu weer be hoorlijk gevangen. Het eindklassement luidt als volgt- 1. A. Snoeren met 122 stuks, die hiermee m de A-klasse voor de 2de maal winnaar werd van de wissel- hjk in grote mate zal afhangen van de bakcapaciteiten van de kok En- nadat de visjes soldaat zijn gemaakt volgt er natuurlijk nog een gezellig samenzijn, waarmee de hengelaar, van de H.S.V. Berndijk ook wel ver trouwd zijn. OPRICHTING. Zondag 6 oktober a.s. zal om twaalf uur m de Gildenbond een vergade ring worden gehouden met de be" doeling C.C. Kaatsheuvel op te rich ten. De bedoeling van de op te rich ten vereniging, welke zich zal aan sluiten bij de Brabantse Bond, is om de eenheid in Midden-Brabant te herstellen, waaraan onder andere vastzit het goedkope vliegen On deze vergadering zal het gehele be stuur van de Brabantse Bond aan wezig zijn om uitleg te geven over de voordelen welke deze bond biedt aan verzendigsprijzen en de ligging van de concoursen. JEUGD-TOTO HANDBALVEREN. DESK Aangemoedigd door de mooie re sultaten van de voorgaande weken met inzetten van 242.80 ƒ248 r^Qb#n -du ledfn van de handbalver- DESK zich m de afgelopen week met stijgend succes ingezet voor hun jeugd-toto. Onder aanvoering van de toto-commissie wisten zij weer meer deelnemers voor deze toto te interes seren en wist een verheugde toto- commissie voor toto nr. 3 een inzet vast te stellen van 272.50. De prijs winnaars hiervan zijn: le Prijs: M MS?*Ma?Hr„aat 81> Kaatsheuvel, 40.88, met 272.40; 2e prijs J. Eb- Heeswijfotraat 56, Kaats- heuvel, 27.25 met 272.68, 3e prijs Klaassmgs, Abdij v. Overbodest.r Tihburg 13.63 met 272 80 121 De prijsuitreiking is in handen v'an 7' d- Ven> Jul. v. Stolberg straat 11, Kaatsheuvel. Een beschrijving van de jubel stemming in de Apollo-gemeenschap na deze bekendmaking lijkt ons overbodig, temeer omdat de meeste lezers met dit beeld van. het harmo nie-concourswezen voldoende ver- trouwd zijn. Tegen het middernach- PROGRAMMA EERSTE PL. H. MIS Priesterfeest van'de NmX'm!'''Brandl Mar.Brands op zond' 29^WehfIW: Pater handen van Mg'r -Heijgfn C S sTdelch" Uge Priesterwijding zal ontvangen zal heel Loonopzand de komende fondag aan past J 20 n gelegenheid, want het tmkke„aisnS7iegenheid Waarbii ledereen be- dige aanwinst dkraanSanne SPrekCnd 6'ke Par-hi*an de°l!f IUrJal/0ndaS 6 oktober a.s. chemisch reinigen grotes Lraat 95 waalwijk telijk uur kreeg de Kaatsheuvelse gemeenschap hiervan nog een tref fende illustratie, toen het bekroon de gezelschap, dat aan de kom van de plaats zich had geformeerd, met gerechtvaardigde trots door de Gasthuisstraat naar z'n tehuis, hotel Bmit opmarcheerde, waar het be- naalde succes nog even werd ge vierd. Vanavond is 't echter groot feest in hotel Smit en zal het bestuur ge legenheid geven om te feliciteren. Ongetwijfeld zullen onder de velen die hiervan gebruik maken, de bei- de zusterverenigingen Euphonia en neomist en zijn familie aan de ouder- yke woning worden afgehaald op een fees telijke wijze, om zo naar de keric te trek- ?tenHWM isT 10P5 UU7 de PIechtiSe Eeï dragen Pater Brands wordt °PS<> Na de Hoogmis gaat de gehele familie en genodigden naar zijn huis, alwaar om 12.30 uur de huldiging zal plaats hebben Namens de inwoners van Loonopzand zal door de voorzitter van het comité^ het ge schenk worden aangeboden. Dit alles zal worden omlijst door 't Loonopzands Jeugd koor, o.lv. Frater M. Angelico en de zang vereniging "De Echo der Duinen". Ook zullen deputaties van de drie Loonse Gil den hun opwachting maken. In de namiddag zal om twee uur een re ceptie worden gehouden ten huize van de Neomist. Om 4 uur is het plechtig Lof en om half zes zullen de plaatselijke harmo nieën serenades aan de jonge Priester brengen. Om een en ander 'n feestelijk aanzien te geven worden de bewoners van de Kerk straat en de Hogesteenweg - waar de stoet langs komt - verzocht de vlaggen uit te steken. Laten we hopen, dat het weer op die dag medewerkt, opdat dit feestpro- gramma vlot zal verlopen. VETERANEN UNO ANIMO. Met vaderlijkezorg hebben de veteranen van de v.v. Uno-Animo besloten voor de kinderen van de voetballende gemeenschap een groots St. Nicolaasfeest te organiseren. We zullen hierover nader vernemen. Wegens gebrek aan plaatsruimte ■moesten enkele berichten tot het volgend nummer blijven overstaan. VEILIG VERKEERSRIT. De piaatseiijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer is voornemens een vei- lig-verkeersrit uit te zetten op 12 oktober a.s. Deze ritten beogen de deelnemers een gezellige en sportieve middag te bezorgen, waarbij dan naast het rijden van een ritje vooral ook de nadruk gelegd wordt op het goed naleven van de verkeersregels. De rit zal openstaan voor auto's, moto ren, bromfietsen en fietsen, waarbij uiter aard het afleggen van het parcours voor laatstgenoemden korter en met een lager gem. verreden zal worden. Nadere medede lingen volgen spoedig. Het komt echter ge wenst voor zich nu reeds voor de rit van 12 oktober a.s. op te geven bij een der bestuursleden van de afd. Sprang-Capelle van de Bond voor Veilig Verkeer. ORIËNTATIERIT De équipe Stein-van Beek wist op de uitgeschreven oriëntatierit van de motorclub te Mierlo beslag te leggen op de eerste prijs. Het aantal strafpunten dat zij behaalden was 66. Er namen aan deze rit 150 équipes deel. Heuvelklimrit. Op de te Valkenburg ge houden heuvelklimrit, een rit tegen het hor loge, wist de heer Stein voor de 4e achter eenvolgende maal beslag te leggen op de 2e prijs. Het rapport van het Centraal Planbureau komt ot de conclusie, dat een forse loonsverhoging niet leidt tot 'n verlichting der arbeids markt, dat werken op zaterdag een veel grotere ontspanning zal geven, dat uitbreiding der vakanties een veel grotere krapte teweeg brengt en de prijzen veel meer zullen stij gen als wordt aangenomen. Dick Flemmingstraat vraagt voor direct Hoog loon, plus premie. Aanmelden dagelijks aan de fabriek; na 7 uur: Parklaan 9, Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6