wAAlwnkse en LanQStRAAtse couRAnr Beëdiging en secretaris - installatie nieuwe gemeente- Gemeenteraad Sprang-Capelle verbouwd tot pand Nieuwevaart 1-3 wordt sportzaal en vergaderlokaliteit In tegenwoordigheid van burgemeester Henriks van Berkel en Roden rijs, de gemeente-secretaris, heren wethouders en het vrijwel voltallige gemeentepersoneel, had .jl. vrijdagavond tijdens de openbare vergade ring van de raad der gemeente Sprang-CapeUe de beëdiging en instal latie plaats van de nieuwe gemeente-secretaris, de heer A. Zonneveld uit Berkel en Rodenrijs. Deze grote belangstelling van gemeentebe stuur en oud-collega's, zowel als de hartelijke ontvangst en het volle vertrouwen van het gemeentebestuur van Sprang-Capelle in de nieuwe gemeentesecretaris, dat door burgemeester M. van Prooijen hierbij werd uitgesproken, zullen de heer Zonneveld en familie ongetwijfeld veel voldoening hebben geschonken. De gemeenteraad van Sprang-Ca pelle kwam j.l. vrijdagavond in open- bare vergadering bijeen, onder leiding van burgemeester M v.an Prooijen. Met kennisgeving waren afwezig de raadsleden H. Winkelman en A. Ros. De notulen van een tweetal vorige vergaderingen werden goedgekeurd en de ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bij punt 4 van de agenda Benoe ming leden commissie van advies be- doeld in artikel 8 der Woonruimte- wet 1947, deelde de voorzitter mede dat het lid van de commissie de heer Kooter wegens vertrek naar elders als zodanig heeft bedankt. De heer Kooter was vele jaren lid van' de commissie en heeft steeds op bijzon dere wijze bijgedragen om te komen tot goede adviezen aan B. en W. De voorzitter meende naar de mening van de raad te spreken, wanneer hij de beer Kooter hartelijk dank bracht voor zijn werkzaamheden gedurende bijna 8 jaren verricht. De voorzitter deelde verder mee dat het college van B. en W. de raad aanbevelen in de vacature Kooter iemand te benoemen uit dezelfde be volkingsgroep als de heer Kooter, n.l. de heer G. P. Damen (R.K.). Bij de hierna gehouden stemming werden 11 stemmen uitgebracht op mevr. Quiruijns, op mevr. Winkel man en op de heren de Raat en de Vos, zodat deze aftredende leden al le werden herkozen, terwijl op de heer G .P. Damen eveneens 11 stem men werden uitgebracht, die hier- Woonruimte-advies-commissie Namens het college van B. en W. bracht burgemeester van Prooijen de zitting hebbende leden van de com missie hartelijk dank voor het werk dat zij in de afgelopen periode hebben verricht. Hun werk is geen sinecure, zegt de voorzitter, en B. en W. prij zen zich dan ook gelukkig in de heer de Raat de hele commissie te mogen danken voor hun werkzaamheden. De heer de Raat dankt, mede na mens de overigecommissieleden, de raad voor het hernieuwde vertrou wen in de commissie gesteld. 5. Verlening krediet voor verbe tering van de verwarming van het ge meentehuis. B. en W. stelden voor een krediet van f 6000. - te verlenen, om de be staande verwarming te wijzigen in v een oliestookinstallatie en een drietal paneelradiatoren bij te plaatsen. Op een vraag van de heer de Bie of B. en W. een nog koudere winter verwachtten, antwoordde de voor zitter dat hij zulks niet hoopte, want men zou het zeker deze winter nog met de bestaandeverwarming moeten xdoen. De heer Dekkers meende dat niet de warmtebron maar de circulatie niet voldeed, wat z.i. met een betere circulatiepomp verholpen zou kunnen worden; toch was spr. niet tegen het plan, want oliestook zou z.i. uitein delijk voordeliger worden. s De heer de Raat sprak zich uit voor een hetelucht-installatie, want dan was men er z.i. voor goed af. De voorzitter meende dat men dan heel wat meer kwijt zou zijn en noem de het de meest prettige verwarming met radiatoren; alle adviesgevers wa len van mening dat overschakelen op olie en uitbreiding van hpt aantal ra diatoren de beste oplossing zou zijn. Dit was ook de mening van de heer Kuijsten, want heteluchtverwarming zou z.i. vooral boven moeilijk goed te krijgen zijn. Het voorstel werd z.h.st. aangeno men. 6. Het voorstel betreffende open bare verlichting, betreft het vervan gen van bovengronds net door onder gronds en het plaatsen van 15 licht masten met natriumlampen langs de Hoge Akkerweg en het plaatsen van een lichtpunt aan de Eikendijk en een aan de Sprangsevaart. Z.h.st. aangenomen. Eveneens werd z.h.st. aangenomen het voorstel van B. en W. om een verzoek te richten tot de Ministers van Financiën en Binnenlandse Za ken, als bedoeld in art. 12 van het Financiële Verhoudingsbesluit 1960, om voor de uitvoering van de eerste fase van het rioleringsplan een aan vullende bijdrage uit het gemeente fonds beschikbaar te stellen. Sporthal Bij punt 8 van de agenda Voorstel tot verbouwing en uitbreiding van 't pand Nieuwevaart 1 en 3 tot sport hal, merkte de voorzitter op dat hier niet enkel aan gymnastiek, maar te vens aan handbal enz. werd gedacht. Hoewel de heer Genuit zich met het voorstel kon verenigen, meende hij dat men er bij realisering van het plan nog niet is, ook omdat niet alle scholen uit de gemeente er gebruik van zullen kunnen maken en hij vroeg of het college van B. en W. het met hem eens is, dat er zo spoedig mo gelijk ook voor Sprang naar een op lossing in deze gezocht moest wor den. De heer Dekkers juichte het plan toe en meende dat men deze kans niet voorbij mocht laten gaan, temeer waar voor verbouwing eerder vergunning zal kunnen worden verkregen als voor nieuwbouw. De heer Dekkers becrit:- seerde de heer Minnaard, die, na reeds eerder zijn instemming met het plan te hebben betuigd, in een ver gadering van de streekverbetering zijn zienswijze zou hebben gewijzigd en zich voor nieuwbouw in het cen trum zou hebben uitgesproken. In antwoord op de spjrekers zei burgemeester van Prooijen dat het college van B. en W. er volkomen begrip voor heeft dat dit niet de eni ge gymnastiekzaal voor de gehele ge meente kan zijn en meent dat t.z.t. zeker voor Sprang ook naar een op lossing gezocht zal worden. Momen teel is het echter reeds moeilijk bouw vergunning voor scholen te krijgen en wat betreft gymnastieklokalen is dit nog veel moeilijker .Het pand is niet te duur gekocht, toen de landbouw school moest worden opgeheven, een verschijnsel dat zich in het hele land voordoet - aldus burgemeester van Prooijen; - het gebouw is nu voor lopig verhuurd en nu hebben B. en W. gemeend dat het mogelijk door verbouwing dienstbaar gemaakt zou kunnen worden voor lichamelijke oefening en sport. De scholen in Ca- pelle zouden hiervan gebruik kunnen maken, voor Sprang is de afstand te ver. Getracht moet worden aan een nieuwe school te Sprang een gymnas tiekzaal te verbinden Burgemeester van Prooijen acht 't een wijs besluit dit op deze wijze te doen, temeer daar de verbouwing be neden de f 100.000 blijft (de rest van het gevraagde krediet betreft de inrichting) en de vergunning dus door Den Bosch kan worden verleend; spr. hoopt deze binnen niet al te lange tijd te kunnen krijgen en hij is er zich terdege van bewust dat t.zt. in Spang ook iets moet gebeuren. Een nEieu- we gymnastiekzaal zou volgens de burgemeester 2Vi ton kosten. Op een vraag van de heer de Raat tot hoelang het gebouw verhuurd is, antwoordde de voorzitter dat dit tot 1 jan. 1965 is en op een vraag van de heer de Bie, of het gehele gebouw verbouwd moet worden, zei de voor zitter dat het in de bedoeling ligt de vertrekken beneden te handhaven boven zouden de binnenmuren weg gebroken kunnen worden, zodat van bovenaf de verrichtingen in de sport hal te zien zouden zijn. Wethouder Minnaard legde uit hoe in een vergadering van de streek verbetering uit de bevolking van Ca- pelle zelf - o.a. uw neef, zei hij tegen dhr. Dekkers het denk beeld was geopperd om een sporthal centraal te bouwen, waarop de heer Dekkers opmerkte dat de heer Min naard de bevolking tóen beter had kunnen inlichten wat betreft de kos ten van nieuwbouw enz. Met de opmerking van de voorzit ter dat het gehele college achter het plan staat, werd het voorstel van B. en W. z.h.st. aangenomen. De kasgeldlening groot f 100.000 aan de Stichting Prot. Bejaarden centrum voor Sprang-Capelle e.o., werd met 'n half jaar verlengd, omre- de er nog geen financiële afrekening heeft plaats gehad, waarom het nog niet mogelijk was de toegekende rijks- premiën aan te vragen. nieuwe secretaris en legde de heer Zonneveld inhanden van de burge meester de door de wet vereiste eden af. Installatie Gemeente-secretaris A. Zonneveld Na de beëdiging feliciteerde bur gemeester van Prooijen de heer Zon neveld nogmaals van harte met zijn benoeming en met de beëdiging. Als gemeenteraad en college van B. en W. en ook persoonlijk, aldus de bur gemeester, stellen wij bijzonder veel vertrouwen in U en uw bekwaam heid. Persoonlijk en als college heb- wij met U kennis gemaakt en schen ken wij U ons volle vertrouwen. Wijzende op de betekenis van het ambt van gemeente-secretaris, zei burgemeester vanProoijen dat het be slist geen nieuw ambt is, want het herinnert spr. aan wat hij las in Han delingen 19 35, waaruit blijkt dat het ambt van gemeente-secretaris toch wel bijzonder oud is. Toen de zilver smid Demetrius de bevolking van feze opzette tegen de apostel Pau- lus en zijn medewerkers, omdat zij bang waren dat het volk de godin Diana niet meer zou aanbidden, was het de stadsschrijver die het volksop roer in de kiem moest smoren. Dat de gemeentewet een afzonder lijke titel wijdt aan de gemeente-se cretaris, wijst er op dat deze betrek king van bijzonder gewicht is. De secretaris staat in innige betrekking tot het gemeentebestuur en zijn werk zaamheden strekken zich over het ge meentebestuur uit. De gemeentewet is sober in de omschrijving van het ambt. Sober en daardoor wel eens lastig, maar ook heel makkelijk, want er is geen grens aan de activiteiten van de werkzaamheid van de ge meente-secretaris aan te geven, zodat hij zich overal mee kan en moet be- TOESPRAAK SECRETARIS ZONNEVELD. ^lenende taak! In verband met de noodzakelijk heid zo spoedig mogelijk de beschik king te krijgen over een perceel grond voor de woningbouw, werd een pacht overeenkomst met de heer G. A. Stam ontbonden, tegen een schade vergoeding van f 2.787,75, vermeer derd met een vergoeding wegens be- lastingschade. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van grond voor wegenverbete ringen, betreft strookjes grond voor aanleg van trottoirs in verband met de verbetering van de Oudestraat en de Korte Nieuwstraat, resp. van de he ren M. J. van Campen en D. Wer- ther, en van mevr. Zwart-Spierings, J. Snijders, C. van Peer, en M. D. Konings. Deze overdrachten hebben plaats voor de symbolische prijs van f 1. - terwijl de gemeente voor af rastering enz. zal zorg dragen. De raad ging tenslotte accoord met de 29e tot 32e wijziging van de ge meentebegroting 1963, zijnde f 6000 voor de verbetering van de verwar ming van het gemeentehuis; f 10.418 voor uitbreiding van de straatver lichting; f 137.000 voor de verbou wing tot sporthal enz. van het pand Nieuwevaart 1-3 en f 41.080 we gensrechten en f 216.714 wegens voorschot alsmede de ontvangst van de daarvoor toegekende rijksvoor schotten tot dezelfde bedragen voor de bouw van 14 woningwetwoningen. De voorzitter schorste hierna de openbare vergadering, waarna 'n aan tal gasten binnentraden die de beëdi ging en installatie van de nieuwe ge meente-secretaris wilden bijwonen. Na heropening van de vergadering heette burgemeester van Prooijen de heer Zonneveld en familie hartelijk welkom, nu U, aldus de burgemees ter, op het punt staat te voldoen aan de vereiste voorwaarden om uw ambt te aanvaarden. Dat Uw vrouw en kin deren hier aanwezig zijn is voor ons een dubbel genoegen. De voorzitter heette vervolgens niet minder hartelijk welkom burgemees ter en wethouders van Berkel en Ro denrijs en de gemeentesecretaris; het deed spr. bijzonder goed dat zij over gekomen zijn om getuige te zijn van de beëdiging en installatie, wat wel tekende de goede geest met suppe- rieuren en collega's. Hierna ging de burgemeester aller eerst over tot de beëdiging van de moeien. Op de vraag wat de inhoud van het secretaris-ambt is, zei spr. er is van te maken, bij het bekleden van zijn ambt, wat hij er van wil maken. Dat hangt af van zijn persoon. Daar om is het van belang dat er een sfeer van vertrouwen en samenwerking be staat. Namens de raad en B. en W. èn persoonlijk wilde burgemeester van Prooijen graag die samenwerking toezeggen. Wij weten, aldus de bur gemeester, wat wij van U kunnen verwachten. U komt hier in een ge meente van 6350 zielen, waar U een veelzijdige en rijke taak wacht. We zijn een gemeente die in beweging is en waar de laatste jaren veel open bare werken in uitvoering zijn en nog een groot program wacht, al duurt alles soms wel lang en is de finan ciële zijde niet gemakkelijk. Men is hier niet in een agrarische gemeente al is het platteland; er zijn vele mensen die hun brood verdie nen in de industrie, al is de land- en tuinbouw uiterst belangrijk voor op- ze gemeente. Spr. wees op de streek verbetering en zei dat men bezig is daarnaast industrieterrein te maken en ook het aanzicht der gemeente te verbeteren met het aanleggen van plantsoenen. Twee partiële uitbrei dingsplannen zij bij G.S., zei bur gemeester van Prooijen tot de nieuwe secretaris, zodat er voldoende werk is waaraan U zich kunt wijden. Het verheugd spr .dat de raad vertrouwen in de nieuwe gemeente-secretaris heeft en wat spr. zelf betreft, de se cretaris is het andere „ik" van de burgemeester, die niet maar alleen pennelikker is, maar zich bemoeit met het beleidsbeheer der gemeente en met deskundige adviezen veel kan doen in het belang der gemeente. De burgemeester spreekt de hoop uit dat hij in een sfeer van kameraad schap en vertrouwen, prettig zal kun nen samenwerken, zoals spr. met de vorige gemeente-secretaris bijzonder prettig heeft kunnen samenwerken en waarvoor hij met dè nieuwe secreta ris de beste verwachtingen heeft. Burgemeester van Prooijen hoopt tenslotte dat de secetaris en zijn ge zin zich hier spoedig zullen thuis voelen; wanneer U zichzelf geeft, zal de bevolking U graag opnemen, zegt spr. en spreekt daarbij de hoop uit dat de heer Zonneveld hier pre- tige jaren tegemoet zal gaan en onder Gods zegen belangrijk werk voor de gemeente zal mogen verrichten. U mag - aldus vangt de heer Zonneveld zijn dankwoord aan - van mij geen maedenspeech verwach ten ;in Uw vergaderingen vervult de' secretaris een zwijgende rol. Maar dat neemt niet weg, dat het zeer be langrijk voor hem is, zijn taak te mo gen verrichten op een wijze zoals van hem verlangd wordt. Er zijn een aan tal gebeurtenissen waarbij hij het woord mag voeren, b.v. bij de instal latie, bij een jubileum en soms bij het afscheid. De burgemeester heeft - aldus de heer Zonneveld deze gelegenheid aangegrepen om duidelijk te doen uit komen hoe belangrijk de secretaris- functie is. Spr. is zeer dankbaar voor het vertrouwen dat in hem gesteld wordt en hij hoopt te kunnen waar maken dat dit vertrouwen gegrond is geweest. Spr. dankt de voorzitter voor de beste wensen die hij hem heeft meegegeven in de installatie rede. Spr i.s het met de burgemeester eens, dat de gemeentewet zeer sumier is omtrtent de taak vande secretaris, maar hij zou die taak willen samen vatten, dat het een dienende functie is, ten opzichte van de raad, het col lege en de burgemeester, en over diens hoofd heen ten opzichte van al le inwoners vanSprang-Capelle. Hij hoopt in staat te zijn de belangen van de gemeente te dienen zonder aan zien des persoons en dat God hem de kracht moge geven op die wijze zijn taak ten uitvoer te brengen. Over de hoofden van de raad heen richt de nieuwe secretaris zich tot de ambtenaren, die straks in hem hun nieuwe chef zien. Het feit dat, naar spr. is meegedeeld, hier een uitste kend ambtenarencorps is, zal het voor hem licht maken straks zijn taak te mogen vervullen; de wetenschap dat de ambtenaren volkomen berekend zijn voor hun taak, zal zijn taak niet vereenvoudigen, maar van hem vra gen zich met meer interesse aan zijn taak te wijden. Spr. is blij hier een burgemeester te mogen aantreffen, die ten aanzien van de plannen volop actief is en hij hoopt van ganser harte, de burge meester hierin een reeks van jaren terzijde te mogen staan; daarin te mogen slagen zal een van sprekers dierbaarste wensen zijn. De nieuwe secretaris noemt zich verheugd, dat de raad, het college en de burgemeester hem het vertrouwen hebben geschonken en hem in alles ter wille en tot steun zullen zijn bij zijn taak, die niet licht zal zijn. Met de bede dat God hem de kracht en wijsheid zal geven en Zijn zegen op de gemeente zal blijven rusten, want dan alleen zal vruchtbaar ge werkt kunnen worden in het belang van allen en van de gemeente, aldus secretaris Zonneveld, besloot hij zijn dankwoord. De voorzitter dankte de heer Zon neveld voor het gesprokene, en zei dat men het beste mag verwachten voor de toekomst. Moge de Grote Bestuurder Zijn zegen op ons werk als raad en college geven, aldus spr. tingen en de medewerking die hij heeft mogen ontvangen. Hij sprak de hoop uit dat het de raad gegeven mo ge zijn, zijn krachten in dienst te stel len tot nut van de gemeente en van de inwoners van Sprang-Capelle. Afscheid M. M. Vos Als laatste punt van de agenda kwam het ontslag als raadslid van de heer M. M. Vos aan de orde. De voorzitter richte zich met een woord van dank voor de prettige samenwer king tot de heer Vos, die wegens ver trek uit de gemeente als raadslid heeft moeten bedanken. Al is zijn zittingsperiode niet lang geweest, dat neemt niet weg, zegt de burgemees ter, dat wij onze spijt uitdrukken dat U dit niet langer kunt doen, want wij hadden grote verwachtingen van U, omdat U een belangrijke bijdrage had kunnen geven aan de besluitvorming. Namens de raad bracht de voorzitter de heer Vos dank voor wat hij heeft willen doen en wenste hem het beste toe voor de toekomst. De heer Vos dankte de voorzitter hartelijk voor de tot hem gerichte woorden, al vond hij het persöonlijk niet de moeite waard toegesproken te worden, daar hij slechts 1 jaar raads lid is geweest. De heer Vos dankte de raad voor de wijze waaröp hij hem in zijn mid den heeft willen ontvangen en het college van B. en W. voor alle inlich- Toespraak Burgem. Hesudriks Nadat de voorzitter de openbare vergadering had gesloten, werd het woord nog gevoerd door burgemees ter Hendriks vanBerkel en Rodenrijs, die de voorzitter hartelijk dank zegde voor de vriendelijke uitnodiging om bij de installatie van de nieuwe secre taris tegenwoordig te zijn, waarvan spr. gaarne gebruik gemaakt heeft. Burgemeester Hendriks zei zich te schamen dat hij met zoveel personen gekomen was, öiaar gedachtig aan de gemoedelijkheid van de zuiderlingen en daar hij ook zelf zuiderling is, dacht spr.: „dat lukt hier wel". Burgemeester Hendriks roemde de bescheidenheid van de heer Zonne veld, die een parel is geworden aan de kroon van Berkel en Rodenrijs - aldus burgemeester Hendriks - waarvan de meeste vroegere ambte naren in Brabant zitten. Namens het college, van B. en W. en het personeel, feliciteert burge meester Hendriks de heer Zonneveld met zijn beëdiging en installatie. Uit de rede van burgemeester van Prooij en heeft spr. veel kunnen leren, waar bij spr. een vergelijking meent te mo gen maken met Berkel en Rodenrijs. Met de beste wensen voor een vruchtbaar werkzaam zijn in het be lang der gemeente en tot bevrediging van de nieuwe secretaris zelf, besloot buremee.ster Hendriks zijn felicitatie. Door alle aanwezigen werd hiema een dronk gewijd op het welzijn van de nieuwe gemeente-secretaris van Sprang-Capelle, waarna het gezel schap nog enige tijd in gezellige kout bijeen. Wij wensen de heer Zonneveld gaarne alle goeds toe in zijn nieuwe werkkring. Sprang-CapelSe Sprang Capell© MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 85e JAARGANG No. 78 p6 fcho v^n hcty Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij "a y Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" 1 r, *-\ d n -v- Imninff ^3 BENOEMD. Tot hoofd van de Chr. School aan de Heistraat, in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer Crum, is benoemd de heer Simons uit Poortugaal In verband met het behalen van een le prijs door de Drumband van Marijke op het concours te Apeldoorn, bestaat heden avond van 8 tot 9 uur, in het gebouw van de Chr .Volksbond, gelegenheid tot felici teren van de gelauwerde drumband. Door een comité uit de ingezetenen zal Marijke bij deze gelegenheid een cadeau worden aangeboden. RIK-CONCOURS. De rikavond ten bate van de voetbalver eniging NEO, in café Huibs gehouden, is een groot succes geworden, zowel wat be treft de belangstelling als de deelname. De leiding was bij de heer Braspenning weer in goede handen en zowel de heer Huibs als de vv. NEO kunnen op een zeer geslaagde avond terugzien. De zeer fraaie prijzen, waaronder een keukenuitzet enz., werden behaald door: le prijs L. Chabot met 149 pt., J. van Oosterhout 2e prijs met 138 pt. en R. Goedhart 3e prijs met 129 pt. Volgende maand wordt het rikconcours voortgezet en wel bij de heer Veldkamp aan de Dijkstraat; wij komen hierop nader terug. DE LUCHTVAART. De laatste vlucht van de P.V. De Lucht vaart vanuit St. Ghislain, afstand 164 km, was de zgn. kasvlucht. De uitslag was als volgt G Treffers 1; A v Iersel 2, 8; A Bakkeren 3, 18; A v Oosterhout 4; A Kloot wijk 6, 16, 34; H v Campen sr. 7, 11, 12, 20; H v Campen jr. 9; P Nieuwenhuizen 10, 13; J IJpelaar 14, 24, 37; B Pols 15; P v Raamsdonk 17, 21; M v d Galiën 19, 29; D I v Helden 22, 33; H Rozenbrand 23; Jac Rozenbrand 25, 27; H v Dam 26, 39; J Meter 28; G le Sage 30; R v Raams- dank 31, 36; E Haverhals 32; H Dalmaijer 35; M v Peer 38; H Verduijn 40. INSTRUCTIE-BIJEENKOMST. Op woensdagavond 2 oktober a.s. zal er een instructie-avond worden gehouden voor hen die zich beschikbaar hebben gesteld als huisbezoeker(ster) voor het as. borstonder zoek. Op deze bijeenkomst zal door een me dewerker van de Stichting Opsporing Tu berculose te Tilburg een nadere toelichting worden gegeven op de door de medewer kers te verrichten werkzaamheden. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de conferen tiezaal van het gemeentehuis en vangt aan om 8 uur.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9