Nieuwe vuilniswagen vonr de gemeente Jeugdpuistjes 1^ Zeegers-Waalwijk verhuurt Koelkasten Automatische wasmachines Gemeenteraad Heusden najaarsfleur in modekleur m voorwaarden Philips-Televisie Philips-Radio en -Portables Wasmachines Wascombinaties Gasfornuizen 0ï Do zaak bekent1 door haar sorvico DE ECHO VAN HET ZUIDEN V VRIJDAG 4 OKTOBER 1963 Houdt Bogaerts voor ogen Optica BOGAERTS Waalwijk Handboog 6 1 A. plr kl< G< m: vanaf 29.83 per maand vanaf 35.68 per maand vanaf 9.53 per maand vanaf 7.45 per maand vanaf 13.23 per maand vanaf 22.61 per maand vanaf 26.85 per maand vanaf 9.69 per maand Vraagt geheel vrijblijvend inlichtingen Grotestraat 72 - Telefoon 04160-3533-3534-2476 De raad der gemeente Heusden kwam vrijdag 27 sept. j.I. voltallig in openbare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, de É.A. heer A. van Delft, wer den de notulen van de vorige vergadering, waarin enkele stelfoutjes voorkomen, vast gesteld. De heer Sluijmers merkte nog op dat in deze notulen niet was opgenomen zijn schriftelijke vraag omtrent de datumvast stelling van de raadsvergaderingen. De voorzitter zei, dat, hoewel het schrij ven van de heer Sluijmers niet in de notu len is opgenomen, dit schrijven wel in de vorige vergadering was voorgelezen. De heer Sluijmers zou graag zien dat in de toekomst de raadsvergaderingen op de derde vrijdag van de maand gehouden wor den, zoals destijds was afgesproken; er moet, zei spr., ook rekening gehouden wor den met ons privé-leven, wanneer een be paalde datum vaststaat voor de raadsver gaderingen kan men daar rekening mee houden met andere afspraken. De voorzitter beloofde de raadsvergade ringen zoveel mogelijk op vrijdag te hou den, doch uitgesproken op de 3e vrijdag van de maand kon hij niet beloven, daar dit dikwijls op diverse andere bezwaren stuit. Alvorens de ingekomen stukken ter tafel te brengen, deelde de voorzitter, naar aan leiding van de in de vorige vergadtring door de heer Verhaak gestelde vraag omtrent 't optreden van de politie bij een plaats gehad hebbend ongeluk op de hoek Singel - Ster restraat mede, dat bij navraag is gebleken dat toen het ongeluk op het politiebureau bekend werd, de dienstdoende postcom- mandant juist bezig was een persoon een verhoor af te nemen; de telefonisch opge roepen wachtmeester Timmermans moest van Oudheusden komen, waardoor enige vertraging was ontstaan. De beer Verhaak was verheugd de juiste toedracht thans vernomen te hebben en prees de politie voor het goede werk dat zij verricht hebben. Spr. wees ook nog eens op de gevaarhjke situatie nabij de fabriek van Van Wagenberg-Festen; reeds een half jaar terug had hij op deze gevaarhjke situ atie gewezen, thans is het zover dat er een ter dat deze woningen aan een andere schil der zijn opgedragen. Van de Heer van Herpt, raadslid, was een schrijven ingekomen hetwelk maar liefst 18 vragen inhield. De voorzitter zei de vragen een voor een voor te lezen en het antwoord van B. en W. daarop te laten volgen. Sprekende namens het college van B. en W. zei de voorzitter, dat zij Het thans op zijn plaats achten nu het sportterrein offi cieel is geopend om dank uit te spreken aan de N.V. van Wagenberg-lesten en de plaatselijke commissie van de ruilverkave ling Heusden - Vlijmen voor de medewer king van ben ondervonden bij het totstand komen van dit sportterrein. Verder waren er bij de ingekomen stuk ken de gebruikelijke goedkeuringen van Ged. Staten op reeds eerder genomen raads besluiten. hen schrijven van dank van het retraitehuis Loyola te Vught voor de ver leende subsidie, hen schrijven van de Tuin- bouwvereniging te Herpt waarin deze aan dringt op een doorverbinding van de wegen in het Herptse Veld, daar deze belangrijk is voor de afvoer van tuinbouwproducten. De voorzitter zei dat hier een agrarisch belang aan de orde gesteld wordt; deze be langen worden door de plaatselijke commis sie van de Ruilverkaveling behandeld. Van de vereniging voor bejaarden was een verzoek ingekomen om subsidie tot op richting en instandhouding van een bejaar densociëteit; 50 deelnemers hadden zich reeds hiervoor opgegeven. De raad besloot f 300 subsidie te verlenen. Punt 4. Besloten werd tot verhuur van een strook grond groot pl.m. 25 m2 van perceel Sectie A 1593 aan de N.V. Fabriek van Melkproducten De Bommelerwaard. Punt 5. De raad ging accoord met het verzoek van het R.K. schoolbestuur om een aanvullend krediet ad f 685 te verlenen in verband met uitbreiding centrale verwar ming. 6. Gevolg werd gegeven aan het ver zoek van de EHBO-vereniging, om subsi dieverhoging en deze voor '63 te stellen op f 300. 7. Op voorstel van B. en W. werd be sloten het recht van opstal te beëindigen Die nieuwe BRILLEZAAK in de GROTESTRAAT 220 daar ga ik mijn BRIL kopen 11 Doet zoals velen BRILLEN SPECIALIST GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen ongeluk met dodelijke afloop is gebeurd. Spr. vroeg daarom met spoed iets te onder nemen om deze gevaarhjke situatie op te heffen. De voorzitter zei dat de plaats van bedoeld ongeluk niet op Heusdens gebied ligt, doch dat dit tot de gemeente Eethen behoort. Hierna kwamen de ingekomen stukken ter tafel. Van de heer Sluijmers, raadslid, was een schrijven ingekomen waarin deze verzocht om in de toekomst wanneer er op de Vismarkt een concert wordt gehouden, deze geheel voor het verkeer af te sluiten, daar de muziekliefhebbers heel veel last hebben, zowel van het doorgaand verkeer als van de diverse brommers, die het schijnbaar behaagt zoveel mogelijk lawaai te maken. De voorzitter zei dat het praktisch on mogelijk is alle toegangswegen naar de Vis markt af te sluiten, vooral ook gezien de geringe sterkte van het politiepersoneel ter plaatse. Het ligt echter in de bedoeling van B. en W., zei de voorzitter, in de toe komst alleen vergunning te verlenen voor het opslaan van de verplaatsbare muziek tent aan het einde van de Hoogstraat, daar dit straatgedeelte behoorlijk voor alle ver keer kan worden gesloten. De heer Suij- mers vond dit wel een doods punt. Verder vroeg dhr. Sluijmers in zijn schrijven om de toegang van de speeltuin aan de Hertog Joh. van Brabantstraat af te sluiten, daar de kinderen vanaf de speeltuin recht de straat op hollen, wat levensgevaarlijk is. Besloten werd bij deze toegang schrik- hekken te plaatsen, waardoor de vaart van de kinderen wordt afgeremd. De 3e vraag in het schrijven van dhr. Sluijmers was waarom de pas aangelegde vluchtheuvel op de Vismarkt weer was weggehaald en wie de extra kosten hiervoor moet betalen. De voorzitter zei dat de vluchtheuvel niet aan de gestelde verwachtingen voldeed, re den waarom deze weer is verwijderd. Extra kosten heeft dit niet medegebracht, daar de aannemer die de vluchtheuvel had aan gelegd, deze gratis heeft gesloopt. Van de heer Schipper, raadslid, was een schrijven ingekomen houdende een verzoek om over te gaan tot afsluiting van de Eng- straat voor bromfietsers, alsmede de Wijk- sestraat op zaterdag- en zondagavond. De voorzitter zei dat het wettelijk niet mogelijk is een bepaalde straat af te slui ten voor uitsluitend bromfietsers, want dit zou inhouden dat ook fietsers niet meer van die straat gebruik mochten maken. De heer Schipper betreurde dit, daar in de toch al smalle Engstraat dikwijls levens gevaarlijke situaties ontstaan, doordat de bromfietsers in volle vaart tussen de voet gangers door schieten. De Wijksestraat, zei spr., wordt zaterdag- en zondagavond ge bruikt als racebaan door de bromfietsers; tevens maken zij er de gewoonte van om in de hoek bij de fa. Schreuder in grote getalen bijeen te drommen en hun brom mers laten ronken, waardoor de omwonen den die avonden niet van hun televisiepro gramma's kunnen genieten. De voorzitter zei een en ander met de Rijkspolitie te zullen beespreken, opdat te gen deze bromnozems zal worden opgetre den, daar het stilstaan met draaiende motor wettelijk verboden is. Op de vraag van dhr. Schipper waarom enkele woningwetwoningen in de Oudheus- densestraat niet geschilderd worden door de schilders welke de andere gemeente wonin gen aan het schilderen zijn, zei de voorzit- voor 2 noodwoningen resp. in de Molen straat en in Hedikhuizen. 8. De raad besloot B. en W. machti ging te verlenen tot het aangaan van een crediet voor de aanschaffing van een nieu we vuilnisauto tot een bedrag van f 44.320 en f 8000 voor de aanschaffing van nieu we vuilnisemmers. Op een vraag van de heer van Herpt zegt de voorzitter dat deze wagen in 7 jaar zal worden afgeschreven. De vuilnisemmers zullen gratis aan de in woners worden verstrekt, doch de reinigings rechten zullen moeten worden verhoogd. De heer de Vroome had liever gezien dat men met de gemeentereiniging zou aan sluiten bij een omliggende gemeente. De voorzitter zei dat daartoe pogingen waren ondernomen, doch dat dit op niets was uitgelopen. 9. Vaststelling reglement gebruik sport veld. De heer van Herpt had in art. 2 gelezen dat het sportveld kosteloos in gebruik werd gegeven aan de sportvereniging Heusden. Spr. vroeg zich af of dit niet een verkapte subsidie was aan deze sportver. van 1V2 ton (kosten aanleg enz.). De voorzitter wees er op dat de sport vereniging moet zorgen voor het onderhoud e.d. van dit sportveld. De heer van Herpt zei meer de nadruk te willen leggen op de f 150.000 welke hiervoor zijn geïnvesteerd. Ik, zei spr., heb daarbij vergeleken maar kleinigheidjes gevraagd, hopelijk krijg ik ook nog iets gedaan. Nadat nog door diver se leden van de raad over het onderhoud van het veld was gediscussieerd werd ten slotte het reglement vastgesteld. Rondvraag. De heer Schipper bracht onder de aan dacht het probleem van het industrieter rein. Het huidige industrieterrein, zei spr., is voor diverse industrieën niet erg aantrek kelijk; is het niet mogelijk, vraagt hij, om elders in de gemeente, b.v. de Westakker te Oudheusden, als industrieterrein uit te geven. De voorzitter zei dat in verband met aanleg van industrieterrein contact is opge nomen met de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling, wellicht is hiervoor een oplossing mogelijk. De heer Vroome pleitte voor doortrek king van het voetpad langs de Oudheusden- seweg tot aan de Singel, voornamelijk ter beveiliging van de schoolgaande jeugd. Vooral geen voetpad van Herpt naar Heusden voegde de heer van Herpt hier lakoniek aan toe. De heer de Vroome informeerde naar het ETI-rapport Heusden betreffende. drogen in met Purolpoeder.fi.60enfi.- De voorzitter zei dat het ETI bezig is een rapport samen te stellen over Midden-Bra bant, waarbij ook Heusden is opgenomen. Op advies van de ETI stelde de voorzitter voor nog even geduld te oefenen totdat dit streekrapport klaar is. De heer de Vroome zou graag zien dat de voorzitter zijn licht eens ging opsteken in Tilburg, wat er zoal van Heusden in dit rapport staat vermeld; is dit niet voldoende, dan een rapport la ten opmaken speciaal voor Heusden. Wij hebben zo'n rapport hard nodig, zei spr., en kunnen er jaren lang ons voordeel mee doen. De voorzitter beloofde te zullen in formeren. Vprder informeerde de heer de Vroome naar de levering van aardgas. De voorzitter zei uit betrouwbare bron verno men te hebben dat de mogelijkheid bestaat dat over ongeveer twee jaar de levering van aardgas een feit zal zijn. De heer Verhaak zou graag zien dat bin nen zeer korte termijn een vergadering be legd zou worden ter bespreking van de jachthavenplannen, vooral voor die leden van de raad welke in deze zittingsperiode zijn benoemd zou dit zeer nuttig zijn, daar deze nog niets van deze plannen hebben ver nomen. Er is al enkele malen beloofd hier over een vergadering te beleggen, doch tot op heden is dit niet gebeurd. De reden hier van is, zei de voorzitter, dat wij zelf .nog niets definitiefs weten; het wachten is nog steeds op nieuwe tekeningen hierover. De heer de Vroome deelde hierop mede dat hij de tekeningen a.s. maandag ver wacht, zodat binnen 14 dagen een commis sievergadering belegd 'kan worden ter be studering van deze tekeningen. De heer van Herpt zag deze tekeningen liever eerst in de raad behandeld, alvorens de commissie bijeen kwam. De heer Ver haak stelde voor desnoods een motie aan te nemen, want wij willen iets weten, zei hij. De heer de Vroome zei dat de commis sie het vertrouwen dient te hebben van de raad, de commissie heeft zelfs opdracht van de raad een en ander te bezien. De heer Verhaak vroeg of het niet mo gelijk is nu de speelweide in het herten kamp de voltooiing nadert en een en ander er al prachtig upitziet, dat hier enkele lam pen geplaatst worden. Verder zag de heer Verhaak het gemeentehuis gaarne een of meer dagen per jaar opengesteld voor het publiek ter bezichtiging. De heer Verschuur had in de plaatselijke bladen gelezen dat omliggende gemeenten volop de woningwetwoningen aan het ver kopen waren. Spr. vroeg aan wethouder van der Pol (destijds tegenstander van de verkoop van woningwetwoningen), wat thans zijn mening was. Wethouder v. d. Pol zei, dat er in het voorjaar een aktie op touw was gezet ter bevordering van eigen woningbezit (parti culiere bouw); hoewel de opkomst bij de propagandavergadering bevredigend was, zei spreker, mag het resultaat echter maar pover genoemd worden. Volgens wethouder van der Pol bestaat hier meer belangstelling voor het kopen van huizen welke zijn gepland door een bouwonderneming. Thans, zei spr., is een bouwonderneming bezig een toewijzing te verkrijgen voor de bouw van 25 woningen welke bij gereedkomen aan particulieren zullen worden verkocht. De heer van Herpt vroeg of het niet mogelijk was dergelijke woningen in Herpt te bouwen, voor de in de toekomst rustende boeren. De heer Sluijmers klaagde over water overlast in de Oudheusdensestraat. De voorzitter zei dat deze week reeds opdracht was verstrekt tot verbetering. De heer Jonker zei dat met het aan brengen van een éénrichtingsverkeer in de Sterrestraat het gevaar verlegd is; spr. zei dat het gevaar alleen kan worden opgehe ven door algehele afsluiting van die straat. Verder merkte de heer Jonker op dat de huidige raad thans een vol jaar zitting heeft, dat alle partijen in zijn verkiezingsleuze lieten uitkomen dat het in Heusden niet goed ging, dat zij daar verbetering in zouden aanbrengen e.d., doch thans moet men con stateren, zei spr., dat wij hoegenaamd niets zijn opgeschoten; er zijn inderdaad enkele belangrijke dingen tot stand gekomen, doch het aanzien van de stad is nog evenzo, ver vuiling, slechte bestrating, onkruidvelden e.d. Wij komen, zei spr., een goede ge meente-opzichter tekort, die leiding kan ge ven en organisatietalent heeft. De voorzitter zei dat men niet zo maar voetstoots een gemeente-opzichter kan be noemen. De heer de Kórt informeerde naar de kerkpleinen in Herpt en Hedikhuizen. De voorzitter zei hierop nog geen goed keuring van Ged. Staten te hebben ontvan gen. Verder zei de heer de Kort dat de bewoners van enkele panden aan de Hoge Maasdijk te Hedikhuizen last ondervinden van de vele ratten die huizen in het rijshout dat daar al enkele jaren langs de dijk staat opgestapeld; kan de gemeente daar niets aan doen, vroeg hij. De voorzitter zei dat zowel het rijshout als de Hoge Maasdijk van de Polder zijn, zodat de gemeente voor alsnog geen maatregelen kan treffen. Hierna sloot de voorzitter deze vergade ring. ONGEKENDE KONINGSSTRIJD BIJ E.M.M. H. Verhoeven viert rentree. De Waalwijkse handboogvereniging EMM hield zondag j.I. traditiegetrouw haar jaar lijks koningschieten. Deze al reeds lang met veel spanning tegemoet gezien strijdis een van de grootste onderlinge wedstrijden geweest, welke deze reeds 92 jaar bestaande vereniging heeft meegemaakt. Met ongekende hevigheid werd werd gestreden voor ieder punt. Zelfs het minder fraaie weer kon hieraan geen af breuk doen. De uiteindelijke winnaar en dus koning werd H. Verhoeven, die hiermee wel een mooie rentree maakte in deze ver eniging. Bijzonder goed was ook de vorige koning, A. Gloudemans, die een zeer goe de prestatie leverde. Als bijzondere ver rassing werd M. v. Bracht derde. Met de voltallige vereniging werd voor de aanvang van deze wedstrijd de regerende koning A. Gloudemans, aan huis afgehaald. Hier werden de heer en mevr. Gloude mans ontvangen en de voorzitter de heer M. v. d. Mee, sprak er zijn vreugde over uit, dat men na 3 jaar steeds op het adres van de huidige keizer de heer C. van Herpt te zijn geweest, nu in een andere om geving de koning kon afhalen. De heer Gloudemans, aldus de heer v. d. Mee, was niet alleen een goed koning, maar ook een goed lid en in het bijzonder een goed be stuurslid. Hiervoor bracht spr. de heer Gloudemans dank en bracht de erkentelijk heid van de vereniging over aan mevr. Gloudemans voor de goede ontvangst en wenste allen een sportieve strijd toe. De heer Gloudemans toonde zich bijzon der verheugd over het groot aantal leden dat aanwezig was om hem af te halen. Hier uit blijkt de sportieve geest in onze vereni ging, zei de koning. Na een sportieve strijd gewenst te hebben en te hebben geklonken op de koning, begaf men zich naar de doelen. In het begin van de strijd was men er nog niet "in". Maar met het verloop van de 20 pijlen kwamen ook de betere schut ters op de voorgrond. Hoewel het zestal dat na deze pijlen uit de strijd kwam toch enige verrassingen opleverde, waarbij de 5e plaats van M. Verhoeven wel de grootste was. Deze 6 schutters moesten vervolgens 12 pijlen schieten voor de finale van drie schutters. Hierbij toonde de oude koning wederom zijn kunnen en werd M. van Bracht verrassend derde. De finale over 10 schoten was vanzelf sprekend het hoogtepunt, doch gezien de prestaties van de drie finalisten werd hier aan wel een zeer apart karakter gegeven. In het begin waren het Gloudemans en H. Verhoeven die, in een haast gelijk op gaande strijd, tot zeer goede prestaties kwamen. Na het 5e schot leidde H. Ver hoeven met 44 tegen 42 van Gloudemans, terwijl van Bracht in deze schutters zijn meerderen moest erkennen. Met 10, 9 en 10 en vervolgens met tweemaal 8, reikte H. Verhoeven 4 punten verder dan Gloude mans, die met zijn 85 punten toch ook bij zonder geschoten had. Koning dus H. Ver hoeven, onderkoning A. Gloudemans en prins M. van Bracht. s Avonds werd in de zaal van café 't Vosje in aanwezigheid van de bescherm- heer, de heer Smits, alsmede zijn echtge- note en alle leden met hun dames de drie titeldragers gekroond. Nadat de voorzitter allen had welkom geheten, nam de beschermheer het woord om in een zeer toepasselijke toespraak de koning, onderkoning en prins te huldigen en na hen gewezen te hebben op hun plicht als titeldragers, de vereniging geluk wenste met deze sportieve strijd werd door de pas benoemde cereSf meester en georganiseerd werd door l daartoe benoemd feestcomité, verder in bi? 20 t3ne stemming doorgebracht E.M.M. kan weer eens terugzien op een strijd waarin sportiviteit en teamgeest hoogtij vierden. De uitslagen waren 20 pijlen voor zestal 1 A Glnndo™. 144 pt„ 2 H Verhoeven 141, 3 J v S 139; 4 M Pullens 135; 5 M Verhoeven12Q 6 M v Bracht 125 pt. 129' 12 pijlen voor drietal 1 A Glnn4„™ 94 pt., 2 H Verhoeven 93, 3 M v BrachT90 4 M Pullens 84, 5 J v Dalen 892, 6 M Ver' hoeven 77 pt. 1 KfH Verhoeven q p 2Jpnderk°nmS A. Gloudemans 85 3 Prins M. van Bracht 75 pt. XE K( TeiStei Werk Parmantig pakje van behaaglijk dragend, stijlvol kledend Shet land pied de poule in modieus aqua, rood, cognac of groen, met geheel gevoerde rok' Maten 38-46 Met'n knipoogje naar de'Style Safari, kreeg deze jeugdige japon haar leuke lijn uit ge mêleerd wollen flanel in alle modekleuren. Maten 34-42 H' 1 Groti Aanj Prin pata klei] J. Kru Telt Voc hee ten ptel Vrt Drt Sta Pc Gi ?e W V VI 1 UTRECHTEINDHOVEN ARNHEMDEN BOSCH. DORDRECHT. RIJSWIJK KOOPCENTRUM IN de bogaard SUPER-ONTVANGER, 43 cm. beeldbuis UNIVERSEEL-ONTVANGER, 59 cm. beeldbuis I' I u ERRES, EDY, RONDO, D.R.U., CANDY ETNA, DORDRECHT, KüPPERSBUSCH Alles met normale garantie Fa. J. Zeegers en Zonen-Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 10