r, i Biljarten Neusden Loon op Zand Vlijmen Landbouw en Tuinbouw oor iederéén 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 OKTOBER 1963 19 15 leden, die vanaf de oprichting lid zijn, door voorzitter C. Dingemans toegesproken, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot secretaris-pen ningmeester Chr. van der Velden, en deze dankte voor de keurige wijze waarop hij zijn taak gedurende deze tien jaren had vervuld. Met 'n kist sigaren en wat schrijfmateriaal voor zijn administratie werd deze dank baarheid onderstreept. Voorzitter Jac. Stokkermans van de K.A.B. kwam de gelukwensen van deze organisatie als eigenares van de Gildenbond overbrengen en zegde daarbij alle steun toe. Ook wethou der J. C. Beerens, die de oprichting van deze afdeling destijds had ge stimuleerd, kwam feliciteren en de verwachting uitspreken dat hij over een paar jaar vermoedelijk ook tot deze gezellige kring zou kunnen be horen. Deze uitstekende geslaagde dag, waarover de oudjes bijzonder tevre den waren, werd verder met kaart en biljartspel doorgebracht. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- opzand, worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050 Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Win kelman te Sprang worden waargeno men door collega K. van Tuijn, Vos- senbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. AGENDA. Apollotheater zaterdag 8 uur en zondag 8.30 uur: Manina, 18 j. zondag 6 uur: In de macht der liefde. 14 jaar. Hotel Smit zaterdag 7.30 uur dansen, Mu ziek Duke City Sextet. Euphonia zondag 7.30 uur: jeugdbal. Muziek All Stars. Gildenbond zondag 12 uur: oprichtingsverga- deïing Duivenvereniging Café Th. v. Boxtel; zaterdag 7.30 uur: feestavond H.S.V. Bemdijk. HANDBALVER. DESK. De handbalvereniging Desk, die in de competitie zo uitstekend van start is gegaan, blijft voorlopig op de goe de weg voortgaan. Tijdens het afge lopen weekend werden immers weer uitstekende resultaten geboekt, al moest men ook enkele veertje laten. De uitslagen waren namelijk: Jongens adsp.: Desk 2 - Rapid 4- 5; Juliana-Desk I 1-12. Meisjes-adsp.. Desk 2 - Desk 1 3-14. Dames-jun.: Volt-Desk 1-19. Heren-jun.: Desk 2- Juliana 6-0. Heren-sen.: Boemerang - Desk I 3-5; Volt 2-Desk 2 5-4. Het programma voor het komend weekend luidt Zaterdag; Meisjes-adsp.: Were Di Desk 2; Desk I-Dongen; Jon- gens-adsp.: Volt - Desk I; Desk 2 - EBHV. Zondag Heren-sen.. Desk - EBH V 2; Dames-jun.. Tachos-Desk; Desk 2 EBHV 2; Heren-jun.: Desk - EBHVTachos - Desk 2. VOLKSUNIVERSITEIT Maandag 7 oktober 's avonds om acht uur gaat de Volksuniversiteit van start met haar winterprogramma, niet in de Gildenbond, zoals aanvan kelijk in de bedoeling lag, doch in de sportzaal van de Levensschool, waar de bekende journalist en letterkundi ge Henri Knap een mengsel van con férence, anecdoten en voordracht uit eigen werk zal brengen onder de ti tel "Gewone mensen voor de spie gel". De deelnemers aan deze avond dienen er op bedacht te zijn dat zij hun deelnemerskaart meebrengen. 18 WANDELSPORTVERENIGING PRINS MAURITS. Het bestuur van de wandelsport vereniging "Prins Maurits" heeft de heer Frie Vermeulen uit Dongen be reid gevonden om ingaande zaterdag 5 oktober voor de nieuwe leidster mej. E. Verboven en de leden een aantal gedegen trainingsweken te gaan verzorgen. De heer Vermeulen is trainer van de ver. W.I.K. te Don gen en geen onbekende voor "Prins Maurits", die hij bij de oprichting ook reeds heeft geoefend. Gehoopt wordt dat deze training goede vruchten voor de leidster en de leden zal afwerpen op de wed strijden van het volgende seizoen. Om 2 uur wordt bij de oude jon gensschool te Bemdijk gestart, waar zich ook nog nieuwe leden kunnen aanmelden. PRIJSINDEXCIJFERS VAN HET LEVENSONDERHOUD. Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks wordt samengesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis 1959/'60 100, onderging van medio juli tot medio augustus 1963 geen wijziging en bleef staan op 107. Voor het onderdeel „voeding" daalde het indexcijfer van 107 in juli tot 104 in augustus, hetgeen ver oorzaakt werd door een daling van de indexcijfers voor aardappelen, groenten en fruit. Voor vlees - met name varkensvlees en voor eieren werd een prijsstijging geregistreerd. Het indexcijfer voor kleding, dat in verband met de uitverkoop van juni op juli was gedaald van 107 naar naar 98, kwam in augustus op 104 te staan. Het totaal indexcijfer inclusief de verplichte sociale verzekerings- en loonbelasting onderging een lichte daling en wel van 105 in juli tot 104 in augustus. 100 JAAR SPOREN VAN TILBURG NAAR BREDA V.V. Het was een bijzondere trein die dinsdagmorgen om tien uur van het eerste perron van het NS-station in Breda in de richting Gilze-Rijen - Tilburg vertrok, dat was al duidelijk zichtbaar aan de felrode kleur van treinstel 148, een van de moderne diesels van de NS die anders op de ze lijn geen dienst doen. Om aan alle twijfel een einde te maken had men op de neus van de lokomotief een versiering aangebracht de wapens van Tilburg, Breda en Gilze Rijen, met daarboven het cijfer 100, en met een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt „herdenkingskaartje" stap ten NS-gastheren met hun genodig den in de feesttrein om zich naar Til burg te begeven voor het begin van het feestprogramma ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de lijn Breda - Gilze Rijen - Tilburg. In Tilburg stopte de trein bij de overweg „Boerke Mutsaers", anders ook geen officiële halte van de N.S. en vandaar begaven de genodigden, waaronder het voltallige college van B. en W. van Breda en Tilburg, di verse N.S.-autoriteiten, besturen van V.V.V. Tilburg en Breda, afgevaar digden van de K.v.K.'s van Breda en iilburg, de rector magnificus van de K.H.S. en afgevaardigden van de pers, zich naar het moderne gebouw van de K.H.S. waar in de docenten kamer een academische zitting werd gehouden. - In vervolg op 't debat in de Tweede Kamer heeft de minister president gisteren drie maatregelen aangekondigd tegen de krappe ar beidsmarkt, n.L: Overwerk wordt bevorderd door er meer vergunningen voor te geven en door tegemoetkomendheid van de fiscus. Bestudeerd wordt hoe meer ge trouwde vrouwen kunnen worden overgehaald te gaan werken (onder meer door de lonen voor vrouwen op te trekken naar het peil, dat voor mannen geldt). De regering wil bevorderen, dat 65-jarigen wat langer aan de slag blijven door de ouderdomsvoorzie ning te wijzigen wie langer werkt, krijgt later een hogere uitkering. Ook wordt bekeken hoe ouderen „aan gepaste arbeid" kan worden gegeven. Een andere reeks maatregelen is er op gericht te voorkomen, dat door de loonsverhogingen de bestedingen te zeer omhoog gaan en er weer een bestedingsbeperking zou moeten ko men zoals zeven jaar gelederf Het kabinet wil de investeringen van de Staat uitstellen en ook zijn best doen, dat staatsbedrijven, ge meenten en provincies het voorbeeld van de Staat volgen. Met de Neder landse Bank wordt gesproken over het „in de hand houden" van de kre dietverlening aan het bedrijfsleven. Op verzoek van dr. Vondeling werden de beraadslagingen tot nader order geschorst ter overweging van deze punten. Ook de melk wordt duurder. In Winschoten is een drukinkt- fabriek afgebrand, met een schade van 1 miljoen. - De koninklijke familie is gis- tèravond op 't eiland Rhodes aange komen en hedenmorgen naar Tehe ran doorgereisd. - In Engeland overleed op 85- jarige leeftijd lord Muffield, die in zijn leven 300 miljoen schonk voor liefdadige doeleinden en nog 31 mil joen naliet, die hij voor enige uni versiteiten en een paar vrienden be stemde. GRASLAND SCHEUREN? De afgelopen strenge winter heeft aan vele percelen grasland schade toegebracht. Door uitwinteren van ons beste gras, Engels raaigras, ston den heel wat percelen hol dit voor jaar. Thans is de zode al weer enigs zins dichtgetrokken. Maar, het zijn meestal minderwaardige soorten die de open plaatsen hebben ingenomen zoals kweek- en tuintjesgras. En van zon grasmat is het produktie-ver- mogen niet meer hoog genoeg. De beste oplossing is hier wel zon perceel opnieuw in te zaaien! Er is dezer dagen al veel graszaad gezaaid, wij weten het, maar wij ge ven ook anderen in overweging op hun bedrijf de percelen eens nauw keurig te bekijken en wat slecht is zo snel mogelijk te scheuren. In deze tijd kan dan nog de inzaai plaats vinden met een kunstweide- of een blijvend graslandmengsel. Of voor het scheuren het beste gebruik kan worden gemaakt van de frees of van een goed kerende ploeg, hangt af van het grasbestand. Van de bodemvruchtbaarheid hangt het af, of niet tegelijkertijd een aan vulling met koper, kalk, kali en eventueel ook met fosfaat gewenst is. Overleg dit alles zonodig met uw assistent van de RLVD, evenals de keus van het graszaadmengsel. GRASLANDVERZORGING. Na alle regens van de afgelopen periode is het niet eenvoudig het grasland in goede staat te houden. Er wordt ruig geweid en ook treedt nog al wat vertrapping op. Speciale aandacht verdienen de nieuw ingezaaide percelen. Hier is een duur graszaadmengsel ingezaaid en het is dus zaak, dat deze percelen zich snel tot goed grasland ontwik kelen. En hoewel beweiding nuttig is om een dichte zode te verkrijgen, moet hier toch worden gewaakt te gen vertrapping. Het jonge grasland is hier zeer gevoelig voor. Ook een juist bemestingsbeleid is van groot belang. Door het scheuren raakten de voedenle bestanddelen uit de oude zode meer verdeeld over de gehele bouwvoor. De grondmonsters van de oude zode geven daarom geen juist beeld meer. Zij wijzen, voor de situatie van nu, beslist te hoog fos faat en kali aan. En deze elementen zijn voor een goede en snelle ontwik keling van het nieuwe bestand on ontbeerlijk Vooral de klaver uit het ingezaai de mengsel komt pas tot zijn recht bij goede kalivoorziening. En dan is er nog het gevaar van uitwinteren. Ook om dit te verkleinen is het wenselijk nu spoedig, althans voor de winter, op dergelijke percelen kali en ook fosfaat te strooien. October de spaarmaand voor het gezin! COB KANTOOR WAALWIJK, Markt 8, tel. 3290 KANTOOR BAARDWIJK, Baardwijksestraat 22, tel. 2269 DISTRICT KAATSHEUVEL V oorwecistrijden persoonlijk kampioen schap 3e klas. 'I ijdens de voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 3e klas libre, welke algeiopen weekend in de verschiiiënde ge legenheden werden gehouden, heelt Dorus iNetten, de bekende midvoor en goalgetter van MOAD, bewezen ook op n ander groen tapijt treiters te kunnen scoren, in zijn groep noteerde hij namelijk de hoogste se rie (87), 'n hoogste partijgem. van b.bb, en een algemeen gem. van 5.84, waardoor hij naar ae Ze klas promoveerde. in caté N. Groenendaal organiseerde De Dreef deze voorronde, die de volgende uit slag opleverde i in v rüei gem. 2.97, 12 pt., 2 M La- ros gem. 2.Ö4, 3 pt., 3 A v Gorp gem. 2.53, b pt., 4 1V1 v d Linden gem 2.4U, b pt., 5 Sj Vugts gem. 2.10, 4 pt., 6 G van Dongen gem. l.bb, 0 pt. Deze laatste de gradeert naar de 4e klas. Th. v. Kiel bleef ongeslagen. Deze dankte namens de deelne mers hospes en De Dreef voor de prima organisatie. Mooit Volleerd regelde de zaken voor groep li in caté 't floventje, met als uit slag: 1 K, Groenendaal gem. 2.83, 10 pt., 2 A v Doxtei gem. 2.b0, 8 pt., 3 G. Netten gem. 2.Ü5, 8 pt., 4 H v d Velden gem. 2.1b, b pt., 5 ri. Balvers gem. 2.30, 4 pt., b G. Dingemans gem. 2.01, 4 pt., 6 J. Kombouts gem. 1.8b, 2 pt. Van deze groep plaatsten zich twee voor de finale. G. Dmgemans handhaafde zich op het nippertje, terwijl J. Kombouts de gradeert naar de 4e klas. in café A. Vught, waar Ons Genoegen voor de organisatie zorgde werden heel wat hetere prestaties geleverd. Maast de promotie van Th INetten, plaatsten zich uit deze groep vier spelers voor de finale. De uitslag was: 1 Th iNetten gem. 3.84, 10 pt., 2 N Damen gem. 2.69, 7 pt., 3 J. Dekkers gem. 2.66, 6 pt., 4 K. van Boxtel gem. 2.60, b pt., 5 T Jansen gem. 2.95, 5 pt., 6 J Groenendaal gem. 2.47, 2 pt. 'P. Jansen wist zich in z'n laatste partij nog te plaatsen voor de finale door met het formidabele gem. van 5.26 te winnen. Voorzitter A. Voogd feliciteerde Th. Net ten namens Ons Genoegen met z'n promo tie naar de 2e klas, waarin hij hem even eens alle succes toewenste. Verder dankte hij de spelers voor hun sportieve medewer king. Namens de spelers dankte J. Dekkers hospes Vugts en Ons Genoegen voor de keurige regeling. Voor de finale, welke op 18, 19, 20 en 21 oktober door de b.Y. De Efteling in café Vugts wordt georganiseerd, hebben zich geplaatst fh. van Kiel (HGL), N. Damen (De Dreef), A. van Boxtel (HGL), K. Groenen daal (De Dreef), M. Laros (De Dreef), P. Jansen (Centrum), J. Dekkers DJS), K. van Boxtel (Altijd Raak). Reserve is A. v. Gorp (HGL). Persoonlijk kampioenschap 5e klas libre. Zaterdag, zondag en maandag wordt in café De Gildenbond door de biijartvereni- gong DJS de finale van het persoonlijk kampioenschap 5e klas libre georganiseerd. Deelnemers aan deze titelstrijd zijn: Th v Wanrooij en H. Timmers (HKS), A. Koe- I'1, baros (De Dreef), C. Bergmans (Poedelvrees), A. Biemans (KOT), H. Remmeren (DJS) en M. Zeebregts (Ons Genoegen). Reserve is H. Stubbe (Poedel vrees). De partijlengte bedraagt 50 car. Als wedstrijdleider is aangewezen de heer P. V. d. Velden. De kampioen mag 20 pet. bo ven 1.24 gem. spelen om afgevaardigd te worden naar het gewestelijk kampioenschap. De wedstrijden beginnen zaterdag en zondag om half vijf en maandag om 7 uur. Selectiewedstrijden driebanden groot biljart. Wedstrijd-programma Groep I Vrijdag 4 oktober 7.30 uur C vBoxtel - G Snoeren; 8.30 uur H Snoeren - W Soe- terboek; 9.30 uur H. Soeterboek J van Rooy; 10.30 uur L. Laros W Soeterboek. Zaterdag 5 oktober 3 uur H Soeter boek L Laros; 4 uur J v Rooy C van Boxtel; 5 uur H Snoeren G Snoeren; 6 uur H Soeterboek - W Soeterboek; 7 uur L Laros Cv Boxtel; 8 uur H Soeterboek H Snoeren; 9 uur W Soeterboek J van Rooy; 10 uur G. Snoeren-L Laros; 11 uur C v Boxtel H. Snoeren. Zondag 3 uur G Snoeren J v Rooy; 4 uur C v Boxtel - H Soeterboek; 5 uur H Snoeren - L Laros; 6 uur G Snoeren - W Soeterboek ;7 uur J v Rooy-H Snoe ren; 8 uur W Soeterboek -Cv Boxtel; 9 uur G Snoeren - H Soeterboek; 10 uur J v Rooy - L Laros. De wedstrijden worden georganiseerd door de BV Altijd Raak in haar clublokaal van de heer L. van Ee. Lengte der partijen is 25 car. Alleen W. Soeterboek speelt met handicap 40 car. Wanneer de finale wordt verspeeld is nog niet definitief bekend. Groep II speelt de selectiewedstrijden op 11, 12, 13 oktober a.s. sturen van de gilden St. Hubertus en St. Ambrosius. Een traditie herwonnen! STATIEDAGEN VAN DE DRIE GILDEN In de maand oktober vieren de drie Loonse gilden hun jaarfeesten. St. Crispijn viert haar feest op zaterdag 12 oktober St Ambrosius op zaterdag 19 oktober met haar leden - en de jaarvergadering op zaterdag 5 oktober. St. Hubertus sluit de rij op dins- dag 22 oktober. Laat de gilden vieren en moge het op een goede en traditionele wijze zijn, zoals dat jaren lang geweest is want zéér zeker hebben zij in het huidige bestel nog een mooie plaats in te nemen. Zij zijn niet verouderd zoals velen denken. Het tegendeel is waar, want onder de gil- debroeders heerst vriendschap en aanhan kelijkheid aan de gemeenschap, de overheid het verleden en het heden. Gildebroeders' om hetgeen tot op heden is be houden. VOETBALPROGRAMMA 5 EN 6 OKT. Zaterdag 5 okt.: Longa 7 Uno Animo 5, 14 uur. Zondag 6 okt.: RAC - Uno Animo, 14.30 u. Uno Animo 2 - Dongen 2, 14.30 uur. Desk 4 Uno Animo 3, 12 uur. Uno Animo 4-RKDVC 3, 14 uur. ters die de wedstrijd niet wilden missen. De mannen van het groene laken waren te gen de Heidijktrappers niet opgewassen; dat de eer nog werd gered was voor de mannen van het groene laken al een mooi succes. Zaterdagavond op de feestavond wa ren zij wel opgewassen tegen elkaar, toen zij aan de gebraden haantejs zaten. Het werd een genoeglijke avond; het klokje van gehoorzaamheid sloeg natuurlijk weer te vroeg. VERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 5 oktober maandvergadering van de postduivenvereniging De Zwaluw in café Ant. Klerks-Boom. Zeer belangrijke agenda. De kampioenen opgeven, ringnum- mers, jaartal en kleur, in verband diplo ma's. Ook voor de bekers ringnummer en jaartal opgeven. Benoeming lid kascommis- sie. Stemmen om een 4-tal nieuwe leden- Datum vaststellen voor tentoonstelling, aan vragen welke keurmeesters enz. Allen op tijd. Aanvang 8 uur. BELANGRIJK NIEUWS DOKTERSDIENST. Zaterdag 5 en zondag 6 oktober zal de doktersdienst worden waargenomen door dr. R. Raaijmaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheu vel, tel. 04167-2050. AGENDA. Zaal Vermeulen Zaterdag 5 oktober a.s. Jaarvergadering Gilde St. Ambrosius, 8 uur. Zaterdag 5 oktober: Kaartconcours TVV 8 uur. ST. HUBERTUS-GILDE. De schutters van St. Hubertus organiseer den zondag j.l. in het clubhuis bij G. de Louw een schietwedstrijd met het geweer, voor de kring Udenhout en omstreken. On danks het minder goede weer mocht men zich toch nog op een goede opkomst ver heugen. Na een sportieve strijd luidde de uitslag als volgt Corps 1 J. Bink; 2 Ligtvoet; 3 W. Laak; 4 H. Akkermans; 5 L. Verhoeven; 6 A. Weijtmans; 7 Boers; 8 L. Weijtmans; Personeel vrije hand: 1 Marijnessen; 2 J. Mannie; 3 Scheffers; 4 Snelders; 5 Ligt- voet, 6 J. Breugel; 7 J. Bouman, 8 J. W. Aarts. Personeel opgelegd1 v. d. Weijgerde; 2 C. Pijpers; 3 P. Nieuwstadt; 4 J. Schoen makers; 5 J. Bouman; 6 J. Kamp; 7 P. Vroomans; 8 A. Fitters. Extra vrije hand 1 J. W. Aarts; 2 J. Ligtvoet; extra opgelegd: 1 J. Scheffers; 2 L. Vroomans. ONTVANGST NIEUWE BURGEMEESTER. De onlangs benoemde nieuwe burge meester Van Erp van de gemeente Loonop- zand zal op 12 oktober a.s. plechtig gein- stalleerd worden te Kaatsheuvel in de raad van de gemeente. Om nader met de Loonse bevolking kennis te maken zal een receptie worden gehouden op zondag 13 oktober om 12 uur in het Parochiehuis voor de geno digden. Om 1.30 uur daaraan volgend krij gen de plaatselijke verenigingen en de ge hele bevolking kans kennis te maken met de nieuwe burgervader. NIEUWE LEIDING HOTEL SPAKO. KONINGSCHIETEN ST. CRISPIJN. Het gilde St. Crispijn en Crispinianus hield zaterdag haar koningschieten, dat om de zes jaar plaats heeft. Om pl.m. 3 uur verzamelden zich vele leden van het gilde m haar gilde-zaal bij de heer Coomans om dit pleit te beslechten. De hoofdman van het Gilde, de heer Mar. Brands Hzn. open- de het schieten met het eerste schot. Met de kruisboog werd er geschoten en de wedstrijd was spannend. De oude ko- ning, de heer Mar. v. d. Velden werd ont troond door de heer Bern. van Noije. De eerste vijf schutters waren: B. van Noije, koning en eerste met 33 punten, Mar. v d' Velden 30 pt., Mar. Brands 27 pt., Corn. Brands 25 pt. en Ant. van Vught 24 pt. De heer Harrie Brands Mzn, feliciteerde de nieuwe koning en wenste hem zes voor spoedige jaren toe in het belang van het Gilde St. Crispijn. Op het geluksblazoen werd nog een wed strijd verschoten, waaraan sportief werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1 Mar. Brands 80 pt., 2 J. Toorians 79 pt., 3 E. van Noije 66 pt., 4 Bern. v. Noije 66 pt., 5 Rien Brands 66 pt„ 6 H. Leer- makers 65, 7 Mar. v d. Velden 63, 8 A. van Vught 63, 9 Jos Boons 63, 10 Kees IJpelaar 61, 11 M. v. d. Aa 57 en 12 Z. v. d. Velden 57 pt. Na de wedstrijden werden door de se cretaris van het gilde, de heer H. Brands de prijzen uitgereikt. Deze amicale wed strijden werden bijgewoond door de be- Op vrijdag 4 oktober a.s. zal de leiding van Hotel Spako in handen komen van de '1L;er Leo Brands. Zijn zaak zal met deze wijziging ook geheel worden gemoderni seerd. De officiële opening heeft plaats om 14 uur n.m. De heer Brands zij veel suc ces toegewenst. E. H. B. O. Voor de opgegeven nieuwe cursisten voor de Ver. voor Eerste Hulp bij Onge lukken is dinsdag j.l. de cursus aangevan gen. De cursus zal staan o.l.v. Dr. de Vries alhier en wordt gegeven op de 'dinsdagen van 7.30 tot 9.30 uur n.m. TOT ONDERLINGE VRIENDSCHAP. Zaterdag a.s. geeft bovengenoemde ver eniging in zaal Vermeulen een kaartcon- couds. Aanvang 8 uur n.m. Het bestuur vertrouwt er op dat vele leden zullen deel- nemen. VERGADERING ROZENJACHT. Zondag 6 oktober maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Rozenacht in café Gevers, Meliestraat. Belangrijke agenda; de bmnenconcoursen zullen het voornaamste punt van de agenda zijn. VERGADERING WILLEM TELL. Zondag 6 oktober maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Willem Teil in, café H. Boom-v. d. Wiel. Met het oog op de belangrijke agenda worden alle leden zeker verwacht. VERERENDE UITNODIGING. De Vlijmense accordeonclub de Con Brio's kregen enkele maanden geleden de vereren- de uitnodiging om deel te nemen aan het internationaal muziekconcours te Bonn Did. Deze uitnodiging werd aanvaard en met veel animo werd druk gerepeteerd om 'n zo goed mogelijk figuur te slaan. Zaterdag 5 okt. is het de dag dat de Con Brio's naar Bonn vertrekken met 21 jeugdige personen, die actief optreden on der leiding van de heer van Hirtum uit Eindhoven. Wat betreft de belangstelling in Vlijmen voor de Con Brio's is wel het be wijs dat zaterdag drie volle bussen sup porters mee naar Bonn gaan. Laten we ho pen dat de jeugdige accordeonspelers in Bonn veel succes mogen oogsten. Naast de Vlijmense Accordeonclub zal ook 'n club uit Eindhoven in Bonn optreden. betreffende het Nutsdepartement Heusden. Donderdag 10 oktober 1963 hoopt Mr. G. B. J. Hiltermann uit Amsterdam voor 't Nutsdepartement Heusden, 's avonds om 8 uur, in het Wapen van Amsterdam, een lezing te houden over de verhouding China - Rusland. De heer Hilterman zal aan U allen bekend zijn uit de radiorubriek: De toestand in de wereld, terwijl hij eveneens meerdere malen voor de televisie is opge treden. Thans wordt u de gelegenheid geboden hem persoonlijk te beluisteren. Velen onder U zullen dankbare herinneringen hebben aan de door hem gehouden lezingen voor het Nut te Heusden op 3 dec. 1959 en op 30 nov. 1960 en geïmponeerd geweest zijn door zijn boeiende voordrachtskunst. Heel het wereldgebeuren gaat voor U leven. Thans staat in de publieke belang stelling het sluimerende conflict Rusland - China. Het Nutsbestuur te Heusden heeft dan ook gemeend nogmaals een beroep op de heer Hilterman te moeten doen, die on danks zijn drukke werkzaamheden bereid gevonden is ons de controverse Rusland - China te schilderen, opdat het inzicht ver ruimd wordt in de politieke constellatie. Houdt U deze avond vrij en komt de heer Hilterman beluisteren, maakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen ge bruik, opdat Uw inzicht in het wereldge beuren verdiept zal worden en U verrijkt zult huiswaarts keren. Voorts biedt de afdeling Heusden van het Nut U op 28 november a.s. een avond aan, die verzorgd zal worden door de Holland- Amerika Lijn. Zij zal U eerst een film aan bieden, daarna zullen een aantal kleuren dia's vertoond worden, waarmee een reis met het s.s. Rijndam wordt weergegeven naar Canada, benevens enige opnamen van Canada en Amerika in het algemeen. Ver der zal zij U nog laten zien een aantal dia's die betrekking hebben op een reis met het s.s. Nieuw-Amsterdam van New-York naar Rotterdam. Bezoekt ook deze avond. In het huidige tijdsbestek wordt voor ieder de mogelijkheid geboden verre landen te bereizen. Kennis wekt belangstelling. U kunt U op deze avond reeds enigs zins oriënteren, zodat, wanneer U uw be sluit genomen hebt Amerika of Canada te bezoeken, U niet geheel vreemd daar te genover zult staan. Voor de rest van het lopende verenigings jaar worden U nog twee avonden geboden en wel in 1964, waarover nog nadere in lichtingen zullen verschijnen. VOETBAL Benfica - Heidijktrappers 1 8. De grote aangekondigde voetbalwedstrijd Benfica - Heidijktrappers trok niet veel be langstelling; dat de straten en pleinen leeg zouden zijn is goed uitgekomen, want de stromende regen hield de mensen binnen. Toch waren er nog verschillende suppor- Spaar ook bij de Boerenleenbank een betrouwbare en solide bank waaraan bijna 2\ miljard gulden is toevertrouwd Uw geld is er veilig, blijft steeds direct in zijn geheel opvraag baar en brengt een hoge rente op U spaart bij een moderne bank waar reeds 1 op de 10 Neder landers sparen (ij miljoen spaarders) op deskundige wijze wordt U gaarne een persoonlijk advies verstrekt over alle spaarmogel jkheden t ivS *1» 1- i

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6